KINDER-BLAD SCHIEDAMSCHE COURANT Toch prettige Pinksterdagen No. 22 Bijvoegsel van de Schiedamsche Courant van 4 Juni 1927 lillllH VAN DE door C. E. DE LILLE HOGER WAARD. „Hé, wat saai, echt vervelend niet Pinksteren tlnils te blijven", had Loek de Klerk hoos uitge roepen, toen Roeder op haar vraag, waar ze met Pinksteren heengingen, geaiijtwoord had „Wo blijven dit jaar rustig thuis, Loek. Je weet, vader heelt het moeilijk in zaken en nu moeten we allen zoo zuinig mogelijk zijh" Roeder zuchtte, maar dat hoorde Loek niet eens. Zo was geheel vervuld van eigen teleursteühng en liet ergste was nog, wat ze op school wel zouden zeggen. Allemaal gingen zo uit, allen behalve zij natuurlijk weer! Alsof dat nu zóóveel kostte. Ellen dig toch, die kale boel tegenwoordig, 't Was alles even zuinig in den laatsten tijd. O, Loek haatte dut akelige woord. Zij holde de kamer uit. De deur sloeg hard achter haar dicht. Roeder zuchtte opnieuw. Niet over de Pinkster dagen, die zij thuis zouden doorbrengen. lHe kon den toch gezellig zijn en misschien als ze heel zuinig was kon ze op haar huishoudgeld wel een kleinigheid besparen, om met een tram of bus naar de bossehen te gaan, ile boterhammen mee, dan kc uien ze als 't Pinksterzonn'etje wilde schij nen, een heerlijken, dag hebben. Neen, haar zucht gold niet de Pinksterdagen, doch haar booze dochtertje, dat maar niet scheen to willen begrijpen, dat liet luxedevcntje van vroe ger ten einde was. En zij zou het toch moeten begrijpen, moeten ondervinden in' elk geval. Hoe veel gemakkelijker was Bertie. Die legde zich bij de dingen neer en vond plezier in' allerlei ge noegens, dio geen geld kostten en moeder steeds voor do kinderen uitdacht. Bertie was opgewekt en vroolijk. Wat kon het haar schelen, of de anderen vroegen. „Waar gaan jullie met Pinksteren naar toe?"' Had zij haar gisteren nog niet lachend tegen Annie ten Iloet liooren zeggen: „O, dat is een verrassing. RissehLen blijven we wel thui3, maar gezellig zal het toch zeker worden". Er werd verder niet meer over de aanstaande Pinksterdagen gesproken, maar aan tien barometer van Lock's humeur, 'die steeds meer achteruit liep en tegen PLnsteren al héél slecht stondop regen en wind, merkte moeder wel, hoe het er in het hart van haar oudste dochtertje uitzag. Zoo trad ,op Vrijdag vóór Pinksteren de korte Pinkstervacantie in. 1 Vroolijk met haar bockenlasch zwaaiend, kwam Bertie thuis. „Dag moeder. Vacantie, heerlijk!" riep ze blij uit. Haar zusje kwam mot een norsch gezicht achter haar aan. Alle andere kindereu gingen uit. Zij na tuurlijk alleen niet. Dio domme Bertie scheen er heclemaal niet ont te geven. Zij, Loek, kon daar gewoon, niet bij. „Weten jullie wel, wat wij met Pinksteren vie ren?" vroeg moedor. Bertie dadit even na, Loek dio heel goed leeren kon en een uitstekend geheugen bezat, antwoord de stug: „Uitstorting van den Heiligen Geest". „O, ja," beaamde haar jonger zusje. „En wat dat beteekent?" vroeg moeder weer. „Dat de Heilige Geest onder do menscheu ver spreid werd, is niet, moeder?"' zei Bertie. „Ja kindje. Gods Heilige Geest werd door de leerlingen van Jezus op dien dag luide aan alle menschen verkondigd. Zij begrepen, dat zij alles, wat Jezus lumtgeleerd had, ook aan anderen moes ten mededeelen". „Was dat moeilijk, moeder?'" vroeg Bertie weer. „Die leer to verkondigen was niet moeilijk, wel haar na te leven'"/ antwoordde moeder. „Ja", zei Bertie met een zucht, „en 'tis zoo vreeselijk veel, dat Jezus ons geleerd heeft. Wat vindt u 'tallermooiste, moeder?" „Dat is moeilijk te zeggen. Voor onze Pinksterda gen zou ik willen kiezenDraagt elkanders lasten", klonk het van moeders lippen. Niet een afgewend gezichtje stond Loek voor het raam. Door de bloemen been tuurde zij in de stille straat. Woord voor woord verstond zij het geen moeder zei: „Draagt elkanders lasten". Zou moeder haar last bedoelen, den last van vrije Pinksterdagen zonder uit te gaan? Och, wel nee, dat kon moeder niet ineeuen. .Moeder scheen hel immers net als Bertie niets to vinden om thuis te moeten blijven. Zou moeder somsja. dat moest het zijn. Moeder bedoelde: helpt elkander vaders last tv, dragen. Vader, dio er tegenwoordig zoo slecht uit zag eri toch voor ieder vari zijn gezin, ook voor haar, brommige Loek, zooals zij zichzelf in dit oogenbük noemde, altijd nog een vriendelijk woord had. Eigenlijk was het toch voor vader ook heel naar niet uit te gaan met de feestdagen. Hoe vroo lijk was vader andere jaren geweest en hoe luwt hij genoten van zijn uitstapje, dat zijn druk, een tonig leven van veel op kantoor zitten, onderbrak. 's .Middags aaa tafel moest Loek vader er tel kens weer op aankijken. Wat zag vader er vermoeid -#

Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 8