metalen theepot die beide gebruikt waren op den dag van de picnick vier kopjes, twee borden, een paar massieve vorken, een grooten 'email schotel met rand, een potje, waarin nog wat boter was, een ander met jam, liet theebusje dat gelukkig nog heel wat thee bevatte, wat sok jes van koekjes en eindelijk de flesch, waarin hét kostbaar water geweest was, dooh die nu niets meer bevatte. ,','Als ik maar water had, zou ik thee kunnen zétten", 'dacht Joke, „maar zeewater kunnen we natuurlijk niet gebruiken daarvoor. En waar zou ■ikhet best visch kunnen vangen?" Zij stak nu de stukke koekjes in baar zak, bene vens een paar vischhaken, die Ferdinand nog onder in'de mand gestopt had en ving baar tocht aan. Vlug 'liep zij langs het paadje naar de kust. 'Cjn- 'der andere omstandigheden zon zij opgetogen rijn geweest éver de mooie schelpen, die daar- lagen. Nu zag zij ze nauwelijks. Behendig 'klauterde zij over de rotsen en kwam na een tijdje bij .een inham-, waar zij in het heldere water visch zag zwemmen. Nu 'ging zij op een rotsblok zitten, bracht haar diengel in gereedheid en haalde werkelijk kort na elkaar een paar mooie vissclien op. Vlag borg zij 'de vischhaken in één der zakken van haar schort, wikkelde de vischeri i n dit kléedingstuk en liep er mee terug naar de picnicmand om ze daarin te leggen opdat de landkrabben er niet aan zouden ■kunnen komen. Nu nog water. Zij keek eens om zich heen, liep ■naai het eind der kleine baai en hoorde plotse ling een geluid, dat toch anders klonk dan het geklots der golven. Eii werkelijk, even later ontdekte zij een water val die het klaterende water van een rots naar de z-ee voerde. „O, wat een uitkomst'', riep Joke plotseling jubelend uit. „Nu hébben we eten en drinken, visch en water. In tijden heb ik niij niet zoo gelukkig gevoeld". Zoo vlug als de, bodem dit toeliet, liep. zij terug, haalde de flesch en het keteltje, en nadere in ge spannen verwachting want dit was nog niet zoo heel gemakkelijk den schuimenden waterval. Het mocht haar werkelijk gelukken den ketel en ide 'flesch .te vullen al werd zij zelve daarbij dan ook kletsnat. „Haar dat is heelemaal niets, met dit 'warme 'weer",' zei ze lachend in zichzelf. Zij dronk een teug heerlijk, frisoh water, vulde 'do flesdi opnieuw en liep haastigmet het kost bare water naar de anderen. HOOFDSTUK ill. döBivTü1'' v'i!' ■;■'■- j Een smakelijk ontbijt. Joke was blij, dat zij den anderen een ontbijt kon aanbieden, dat uit gebakken visoh en thee bestond. Plotseling hoorde zij Tony roepen: „Joke ,ik héb geen enkele krab gezien. Hag ik b ijjo komen?'Ferdinand doet niets dan snurken'-' „Kom dan maar", riep Joke terug en Tony liep op vlugge voeten naar zijn nichtje toe, op 'de hie len gevolgd door .Quick. /■■'-.' „Kijk eens, wat ik gevonden heb", zei Joke. „Water en visch. We zullen met thee en gebakken visch ontbijten. Ja, Quick, jij krijgt ook jé deel. maar nu moet je eerst de wacht houden. Je moet naar Ferdinand en Elly teruggaan, vlak bij hen blijven en blaffen, zorxlra de landkrabben er aan kounen. Versta je me Je moet heel hard tegen de krabben blaffen. Je bent een brave hond. Maar ga nu naar het baasje, naar het baasje, Quick. Be grepen?" - Ja. Quick begreep het vrouwtje heel goed. Hij, kwispelde metzijn staaxtstompje, hief zijn kop schuin naar Joke op en. keek haar met zijn ver standige oogen pjan. Het liefst had hij eens flink heen on weer gehold en gekeken, wat Joke en ony uitvoerden, maar liij was een gehoorzaam dier en toen Joke'nog eens zei: „Naar het baasje. Quick en tegen de krabben blaffen", lièp hij langzaam terug met zijn. staartstompje tusschen de acher- pooten. „En nu moeten wij aan den gang, Tony,", zei Joke. „We moeten ons „servies" m de baai- af-' wassében. We kunnen het ontbijtservet gebruiken oan hef af te drogen. Als we vlug voortmaken, zijn. we misschien met alles klaar, waaneer Fer en Elly wakker worden". „Wo zullen geen seconde verliezen, Joke", ant woordde Tony ijverig. „Ik ben blij, dat ik jehel pen kan". Na ee nuur hadden zij werkelijk wonderen ver richt. Niet ver van het kampvuur had Joke „de tafel gedékt". Zij had de kopjes en de bordjes klaar gezet, terwijl het water in den ketel baken een vuurtje zong, een pot vol heerlijke thee, in een warm hoekje stond te trekken en zij vier visschen in den emaille schotel met rand (dio uitstekend als koekepan dienst kon doen) in hun laatste boter bakte. „Wat oengeluk, dat we nog boter hebben", dacht Joke. „Morgen moeten wij het zonder doen, maar 'dat is niet erg/ Gekookte visch iaat zich ook best smaken". Even later zei rij tegen Tony: 1 'k i „Nu zullen wij de anderen wakker maken. Alles is klaar. We moeten liet zon'der melk en suiker in onze thee doen, maar is het geen koninklijk maal?" i Tony was in de wolken. De landkrabben kwamen op de lucht der gebakken visch af doch durfden niet naderbij'komen, want Quick, 'dié zich werkelijk als een held gedroeg, sprong steeds woedend blaffend op hen af, er blijkbaar niet om gevend, dat zij met zoovelen waren. i Het blaffen van Quick het heen en weetr loopen van Joke en Tony, het knetteren van het groote vuur niets vermocht Ferdinand en Elly uit dein slaap te wekken. Er was echter iets anders, dat hm ten slotte de oogen toch verwonderd deed- op slaan. En dat „iets" was de heerlijke lucht .van. gebakkenvisch. j Ferdinand zat onmiddellijk overeind en keek als in een droom om zich heen. „'0,. ik had zoo'n benauwden droom", zei hij!. „Ik droomde, dat we allemaal van honger omkwamen op een verlaten eiland en en maar waar ben ik? Wat ;isi er gebeurd?" „Naar alle waaxscJixfnlijikheid ben je op een ver laten eiland", antwoordde Joke lachend. „Maar je zult nog niet van honger omkomen. Het ontbijt is klaar". Misschien zijn er geen kinderen ooit ztó'ó eenzaam gewreest als deze vier in dit verlaten oord. Maar als iemand naar hun gesprek geluisterd had, zou hij dit heelemaal niet somber hebben gevonden. Zij babbelden Vroolijk en lieten zich hun ont bijt uitstekend smaken. 1 Nadat rij den Inwondigen mensoh versterkt had den, werd er een vergadering belegd, waf zij nu verder zouden doen.

Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 9