tpf TANTE Man, de nieuwe keukenmeid bepratend: „Maar vroeg je haar niet waarom ze haar vorige betrekking verliet? Vrouw: „Lieve idioot, wie kijkt nu een gegeven paard in den bek? Als ze haar vorige betrekking niet verlaten had, zou ze nu niet bij ons kunnen komen", (London Opinion). De kleine schat (aan tante een verjaarscadeautje gevend): „Dat is voor U, met hartelijke gelukwenschen". Tanto: „O, hoe lief. Wat is het, kindje?" De kleine schat: „Vader noemt het een spiering om kabeljauw te vangen" (Humorist). In de Voorwaarts komen den iaatsten tijd, 'meestal eenige dagen na elke raads zitting, onder'hot hoofdje: „'Onrden Teren der .Wijsheid", bespiegelingen voor. Wie deze schrijft van hen, die trouw elke raadszitting bijwonen, is niet met zeker heid bekend, maar niet moeilijk te raden. (Red. Sch. Ot.) De vrouw: „Adolphus, daar komt de man aan met wien ik geëngageerd ben geweest voor ik met jouw trouwde. Kijk alsjeblieft niet zoo ongelukkig". (London Opinion). Uitgewekene, canibalen ontdekkend: „Goeie genade, nooit ontkom je aan de beschaving. Kijk, waarachtig een diner dansant!" (London Opinion). maar milder, alsof zo iets liefs zeggen wou, Maar ze deed het niét. Eerst een jaar later deed ze hot, toen Frans en Ella na haar dood don inhoud van haar lestament vernamen: zes-Eg dui zend gulden werd hun daarin vermaakt. „Niemand wist, dat ik ecnig vermogen, had," stond er in. .„Ik wilde niet overal als de rijke erftante om mijn gold vriende lijk binnengehaald worden. Ik wilde liet ver maken aan wie om mezelf eens vriendelijk voor me was, aan wie dieper zag dan do familieleden, wier liefde afhangt van het geld. Ik mocht "dat nog heieven en daar om vermaak ik aan Frans on Ella al mijn geld. Ze iufebben het verdiend vo-or dien één en dag vol toewijding." Kt was het verklarende bijschrift, dat hij 'do meer zakelijke regelingen ingesloten was. Frans schaamde zich en Ella schaamde zich dubbel. Weer keken zij elkaar aan, weer Öin elkaar to peilen, totdat ze plolse- iing in lachen uitbarstten en dm>r de ka mer ronddansten, precies lusseken de tafel en de console door, om de eenige vaas, die ze hadden, niet om te s'.ooten. En toen ze een ruimer huis hadden gehuurd, kwamen de vroegere kennissen uit de nieuwe wijk af en toe eens bij hen eten en vergaten dien dag hun eigen huts pot en vochtige kasten on pensioen-aftrek en de malaise...

Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 7