vertelde ze ,'tbij Tiaar thuis. 'Weet je .waarom (Zij had een zusje, en die pruttelde toch 'zóó; omdat Ier dit jaar geen Kerstboom met presentjes zou ko men. 'tKon niet, 't was te duur, maar zo zouden toch evengoed een gelukkig Kerstfeest kunnen heb ben had moeder gezegd. „Neen",.had Stans geprutteld, „meen;' een geluk kig Kerstfeest, hoe "kan dat nu, als je jatóleons genbij koelde er niks voor te hebben, flat 'zou zo er vooral bij zeggen. En als tse iïocli 'wasfchte, kon ze ook best voor Grootje inn Oven jsen Spaar stukjes meewasschcn, qdh wei ja, best Die ziel had bok geen mensdh, die der 's wat uit |:le Ihand nana en o, zoo waren er nog izooveel kleine dieruiten, die je mekaar kon bewijzen zonder geld, alleen, je moest 'turnt een blij gezicht ddrai jen met plezier, anders was 't naar voor de mensclien. -Ta,, de „juffrouw Van 't school", iiad het wel goed geweten ,en dit, van Moedor en fv'ecs, wistizo ook. Keesje had er op 'dien laatsten dag Vóór jio vacantie niet van kunnen zwijgen, zijn harfjé tras boordevol en daarom, moest zijn juffrouw 'fc itiaa.r weten, zij alleen zij: zou er Ifcoeh (vast (niets Van oververtellen aan buumoiuv en Grootje en Jaapjo en de anderen. Neen, dal deed de juffrouw ook nie-f, maar (w<ed En juffrouw de Beer zongonder 't schuren en Schrobben en Keesje floot en da mensohfcia dachten misschien wel, dat ze al wofderwat voor bun-Kerst mis 'hadden gekregen, maar een, gekregen hadden ze niets, ze waren aan 't geven, ai maar (aan't ge ven, en als ze mekaar aankeken, kn'.iktéinze teta Keesje zei dan. telkens met öem stralend gezichtje: „Kóu Móeder, óf'de juffrouw 'took goed wist

Schiedamsche Courant | 1927 | | pagina 9