Opa. Terwijl Laar moeder sprak, glipte ldeine Nellie haastig van Laar weg en ging naar boven, waar "."ader viool zfat te spelen „Vadertje, Vadertje", Zei het kind. terwijl het naar hem toe ging, „speelt u nn eens niet viool en .praat u eens met mij". Glimlachend voldeed ounis aan het verdoek van "rijn dochtertje; hij legde zijn viool neer en liet toe, dat rij op zrjh knie Klom. „Vadertje, ik hou zoo veel van je", zei ze. leunis gaf haar een zoen. Neüie was het eenige lichtpunt m rijn droevig bestaan Zijn vrouw gaf hem maar al te onomwonden te kennen, dat zij hem als een last beschouwde en maakte hem het leven ondragelijk. „Vadertje", ging ,Neüie voort, ,,we hadden van morgen op jschool in de leesles een verhaaltje van een mam die lam was en albjd art te bé ddien. Eens Kwamen er twee menschen voorbij en toen hij hun. om een aalmoes vroeg, gaven z~j die niet, maar zij brachten hem naar een zieken htiis en maakten hem jheeüiemaal 'beter. Zou "zou zooiets misschien met ,u ook kunnen gebeu ren? Br zou het vreeadïïjfc graag willen, dat u beter werd, .ook al al moest u baar een zie kenhuis gaan, 'ver van mij weg. Ik don u na tuurrijk eiken bezoekdag komen opzoeken". „Nee, lieve kind", zei die man ieu het was net alsof hij iets wegslikte, „voor mij is er gean beterschap meer weggelegd. Ik zal mijn lot maar tevreden dragdn." Op dit oogenbl'ik riep oen schelle vrouwen stem: „Neetilie Nel ha". 1 Het kind kromp erschrikt. in, elkaar en dei: „Moeder roept. Ik moet zeker die tafel dekken. 'kHad het heetemajal vergeten". Martha Simpkins stond onderaan de trap en Zei op ruwen toon: „Luie meid. Dek de tafel' en vlug wat. Ieder1 ander meisje van jouw leeftijd dou een hulp voor haar moeder zijn en de dingen, zouden niet telkens weer opnieuw tegfen haar gezegd moeten worden. Maar jij bah, ik weet ai niet beter, of het hoort Zoo". Nellie gaf geen. p.ntwoord, kon ook niets tot haar verontschlildiging 'zeggen. Haastig nam rij uit de kast wat er hoodig was en dat uit heb allereenvoudigste bestond. Even later "dat er een ligt je stadig uitziende kinderen om de tafel ge schaard. Nellie was het eenige meisje en de jon gens vormden een ruw, maar goedhartig trogje, idat erg verwaarloosd weid. - -„"Zal ik vader roepen?" vroeg Nellie. '„Ja, 'tis altijd je vader en nog eens je vader", antwoordde Martha „Nooit den je aan mij, hoe wel ik dag en nacht voor julie aüen zorg en ploeter". Jaap, de oudste jongen, knipoogde tegen Nellie. Hij was oud genoeg om te weten, Waaruit dat idoigen en ploeteren wan rijn moeder bestond Na het eten nam hij Nellie'&part en izjeï: „Ik ga niet .naar-'Zondagsschool, maar je mag me niet veridappen hoor". 1 Jaap, -waarom piet?" Vroeg Nellie ver schrikt „Efc heb wat anders te doen. Maar ja duit me toch niet verraden?" „Natuurlijk niet. Je weet wel, dat ik dat nooit doe. Maar ga alsjeblieft om mij pttedier te doen". „Den {volgenden Zondag misschien". En hij (g ing met de andere kinderen uit, ver dween echter plotseling op den hoek der straat en was weldra lij de rotsen, waar Mj al door rijn kameraden opgewacht werd Dat waren geen goede vrienden voor hem, doch alleen Nellie vermoedde dit op haar kinderlijke manier. Het speet haar „dat Jaap met meeging naar Zondagsschool, maar verraden zou zfj (hem nooit. Zij zou morgen eens rustig met hein praten en bezorgd ging zij, met de anderen mee. (Wordt vervolgd). Opa. onze haan, kent ons allen op rijn duimpje, bij. een ieder bedelt hij om een graantje of kruimpje. Zie toch "eens hoe trots hij stapt naar ons kleme aasje 1 die maar strooit en aldoor roept: Opa's 'zoet; een kusje?" Dan stapt hij weer deftig weg naar Zijn vrouw en kïnd'ren en kijkt toe ja, streng is hij of z' elkaar ook hmd'rem Ja, hij is verstandig, boor. Héb je wel geweten, 'dat izoo'n lieve, trouwe haan, and'ren eerst laat eten? Opa is de beste haan; hij kraait ons vaak wakker maar hij is toch onze vriend, onze trouwe makker. Wie hem van ons koopen wil om hem dan te slachten Dacht je, dat we 'tdeden, zeg? „Nee, die kan 'lang wachten". TRUUS SALOMONS. i t

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 9