Het Rotterdamsche annexatieplan. Radio-Programma's. VERZOENING. ten goede kan komen aan de beoefenaars. 'Het beoefenen van spart kweekt menschcin keiuiis, bet leert zei fbeheersching en vlug en doelmatig handelen op liet juiste mo ment Maar men moet zic.h hoeden voor overdrijving. ,llet ,,no quid nimis" der oude Romeinen is ook hier van toepassing. Na tuurlijk moet een ieder, die in do sport iets wil bereiken, zorgen, dat zijn lichaam in training en co inline blijft, lilijft liet lichaam in training, dan kan men er van opaan, dat de geest ook in goede conditie blijft en dat het karakter gevormd vmlt zóó, dat bet volkomen geschikt wordt voor den strijd des levens oen strijd, dien wij, menschen. nu eenmaal allen te s,rijden hebben. In liet vervolg van de memorie van beantwoording op het centraal-rapport in zake grens wijziging der gemeente Rotter dam, betoogen li. on W. van Rotterdam: Benedcn-Maas-gewest. Ten slotte bet denkbeeld van oen Be. nedemMaas-gewest. Tot nu toe vonden burgemeester en we.houders de leden, die dit denkbeeld voorstaan, aan hun zijde Ook deze leden toch verklaren van mee. ning te zijn, dat gebruikmaking van alle of een deel der voren besproken mklda len, geen afdoende oplossing zal kunnen geven. Zij blijven echter in verzuim aan te toonen, dat langs den door hen aan bevolen weg zoodanige oplossing wel te vinden is. Allereerst waren dan aan te geven, welke de taak van bet in te stellen gewest zal moeten zijn. Daarvan wordt niet meer ga zegd, dan dat het een groot indeeLingspian voor het daaronder ressort eerende gebied zal moeten vaststellen, waarvan de ba trokken gemeenten niet mogen afwijken bij uitbreiding van de bebouwing, het geven van een bestemming aan terreinen, etc. Zou zijn taak zich inderdaad hiertoe bepalen, dan zou de vorming van zulk een gewest pïactiseh niets anders beteokenen dan. de vaststelling van een gewestelijk p'an, een oplossing, die door de hier aan het wooid zijnde leden zelf als onvoldoende wordt gekenschetst. Burgemeester en wethouders betreuren het, dat de bedoelde loden hun gedachten op dit punt niet duidelijker hebben uit eengezet. De groojo moeilijkheid hij de op. lossing van dit vraagstuk wordt immer juist gevormd door de vraag, welke ba -voegdheid aan liet gewestelijk bestuur zal moeten worden toegekend, vooral ook, waar deze vraag ten nauwst samenhangt met die andere, welken omvang het te vormen gewest zal moeten hebben. Wil men een gewest van den omvang, als in het centraaLrapport wordt bepleit, dan zal inderdaad weinig meer tot zijn taak kunnen beboeren dan de vaststelling van een gewestelijk plan en misscliïen de uit. roering van een enkel werk dat van ga meenschappelijk belang voor het geboete gewest kan worden geacht. -Maar het is duidelijk, dat een dergelijke oplossing al lemiinst afdoende zou zijn voor de pro. blemen, door den gestadigen groei van Rotterdam in liet leven geroepen. De fout in dezen gedaditengang lijkt burgemeester en wethouders, dat als een economische eenheid wordt beschouwd hot gebeele gebied van Dordt tot Rotterdam Hoek van Ho'land met breede oeversiroa ken langs Nieuwe en Oude Maas en mot inbegrip van Delft, terwijl ten hoogste do verwachting gerechtvaardigd is, dat wel licht in verre toekomst zoodanige eenheid tot stand zal komen. Deze verwachting wettigt ongetwijfeld den wenseh naar eon gewestelijk plan voor dit gebied, teneinde de ontwikkeling in geregelde banen te lei den Zelfs ware er dan voor te zoggen de grens te verleggen tot don (Haag-, daar ook de driehoek Rotterdam-—den Hlaag- Ifoek ran Plolland in zekeren zin een een. lieid vormt en met name Delft meer nog op den 'Hlaag dan op Rotterdam schijnt aangewezen. De toestand is echter nog niet zoo, dat er reden kan zijn om nu reeds dit gansehe gebied tot een bestuur eenlieid samen te smeden, terwijl die nood zakelijkheid zich wel doet gevoelen met betrekking tot liet gebied, dat bij de voor gestelde grenswijziging is betrokken. 'Hier kan wèl van een economische en organi sche eenheid gesproken worden. Nu al loepen velerlei belangen ineen en verwacht kan woïden, dat reeds in nabij zijnde toa komst de thans nog bestaande afzonder lijke kernen geheel in het nieuwe groote- stadslichaam zullen zijn opgegaan, zooa's thans reeds het geval is met Del "shaven, Kralingen, Katendrccht en ten deelc met .Chailois. P,et bestuur van dit lichaam stelt eischen, waaraan door een gewast dat zich over een zoo veel grooier ga bied zou uitstrekken, in geen geval zou kunnen worden voldaan. Vooral de op te e lossen moeilijkheden van finaneieeloii aard zonden zoo groot blijken, dat daarop, reeds de verwezenlijking van dit denkbeeld moest afstuiten. De vraag zou nog kunnen rijzen, of dan wellicht een oplossing is te vinden in dier voege, dat een stadsgewest zou worden gevormd voor het meer beperkte gebied, dat door de voorgestelde Annexatie wordt bestreken, desnoods met een kleine uitbreiding. Deze oplossing lijkt stellig meer aannemelijk, doch ook hier rijzen vele problemen. Aan het gewestelijk bestuur zou nu een veel meer uitgebreide bevoegdheid kunnen worden toebedeeld, waardoor de mogelijkheid zon worden geopend om de moeilijkheden, welke zich' voordoen, op behoorlijke wijze te overwinnen, itpt zou echter ook langs dezen weg moeilijk blij ven een oplossing te vinden voor de vraag, lioe gezonde financieel© verhoudingen te scheppen tussrihen de gemeenten, die van het conglomeraat deel uitmaken, terwijl deze .-oplossing tevens zou beteekenen, dat ern. .stig inbreuk zou moeten worden gemaakt op de autonomie der gemeenten. s-elite in liet Kruisverband, terwijl een deel der leden, die op zichzelf hot voorstel van burgemeester en wo.houdo-s met sym pathie "begroeten, nochtans meent dat eerstbedoelde grenswijzigingen afzonde;lijk aanhangig moeten worden gemaakt. Zooals bekend is, bestond ook aanvanke lijk bij R. en V. te dezen aanzien geen volkomen overeenstemming, docli zijn zij ten slotte tot de overtuiging gekomen, dat aanvaarding van het volledige, door de directie der gemeentewerken opgemaakte plan noodïg is, teneinde de harmonische ontwikkeling van de gemeente Rotterdam tijdig en over een ruim tijdvak te ver zekeren. De leden, die voorshands zouden wil len volstaan met een gebiedsuitbreiding van beperkten omvang, zijn van oordeel, dat de uitbreiding mede daarom tot die gemeenten behoort ie worden beperkt, om dat het anders niet mogelijk zal zijn den haven aanleg onder Pemis en de exploitatie van de gronden bij het kanaal tu&sclien de beide Schieën tijdig ter hand te nemen. Zij vreezen toch, dat met de verwezenlij king van het voorstel van B-. en W. een zoo l-pnge tijd gemoeid zal zijn, dat dit tot allerlei moeilijkheden zal leiden. B. en W. deelen desze vrees niet. Zij onh einzen zich niet, dat het tot stand komen van het door hen voorgestelde p'an van grenswijziging enkele jaren zal vorderen, doch dat daarvan het graven van de havens onder Pernis en do exploi- ta je van de gronden bij het kanaal groote moeilijkheden zal ondervinden,, kunnen zij niet geheel onderschrijven. In hot oog valt toch je vatten, dat de gronden, bestemd voor de uitvoering van het havenplan onder Pernis, eigendom van onze gemeente zijn, zoodat zco noodig met het graven van de havens zou kunnen warden aan gevangen. Mocht onverhoopt tegen den tijd, dat die havens in gebruik zouden kunnen worden genomen, Pernis nog niet aan Rotterdam zijn toegevoegd, dan vertrou wen R. en W., dat van "bet gemeentel bestuur van Pemis, dat meermalen op op neming in het Rotterdamsche gemeente- verband heelt aangedrongen, en ons tol dusver nimmer moeilijkheden in den weg legde, volle medewerking mag worden ver wacht, teneinde een vlotte exploitatie van die havens te verzekeren. 'Hoewel als vaststaande moet worden aan genomen, dat de gronden om het verbin dingskanaal tussclien de beide Schic-ér, in exploitatie kunnen worden gebracht voor de grenswijziging haar beslag zal hebben verkregen, motiveert dit naar het oordeel van B. en W. niet voldoende het aauj bangig maken aan een partieel© grenswij. zig'ing Mochten al eenige bezwaren wor den ondervonden, dan kan verwacht wor den, dat deze van zoo tijdelijfcen aard zullen zijn, en bovendien in verhouding tot de groote belangen, die met de tot standk-ommg van de groote grenswijziging gemoeid zijn, van zoo ondergeschikten aard, dat daarin behoort te worden berust. Uiteraard zal een grenswijziging van ba perkten omvang spoediger tot stand kun. nen komen, doch B. en W. vreezen, dat partieele gebiedsui.breining de vemvezenf lijking van liet geheele, door hen voorga dragen plan to: eon zoo verre toekomst zal verschuiven, dat groo.e moeilijkheden daarvan het gevolg zullen zijn. Met het cog daarop ontraden zij dan ook grenst wijziging in beperkten omvang en blijven zij aandringen op aanvaarding van liet door hen -ingediende voorstel in zijn ga heel. (Wordt vervolgd). hamer, portemonnaie met inhoud, d. hand schoen, rozenkrans, schoentje, kwitantie, lorgnet in étui. pakje goed, hond. Bij vinders: rij ui el pi aatje, J. Loeiule sloot, Singel 199b; d. portemonnaie met inhoud, 1. Moeder, Vriendschap straat löb; rij wiel pi aatje, (1. Stehouwer, Parallelweg 14(>b; gouden broche, j. Friidiger, \V(--ri ves t 84; kerkboekje, A. de Lange, Prove niershuis 2; rijwiel plaatje, C. Rultemnn, Nieuwe Haven 57; d. portemonnaie niet inhoud, G. van Dijk, Korte Singelstraat 12b; portemonnaie niet inhoud, A. Brouns, Korte Achterweg 21; postduif, J. Schof ten?Nieuwe Haven 15; rozienkrahs in étui, W. Gosselaar, FahriatraSt" 75; portemon naie met inhoud, A. Verkade, Groen el a nn 81; zilveren halskettinkje met hangertj P. Serge. Zwarlewaalschestroat 26; zwarte muts, A. Bijlloo, Makkerstraat 10; sleutel, D. Esbach, Lange Nieuwstivutl, 71; rijwiel plaatje, N. v. d Broek, Gasstraat 7; rij wielplaatje, J, Hoozemans, Rrugnums.lnuit 54b; handwagen, A. den Brinker, Broers- vest 130: stalen duimstok, M. Goedcndorp, Bakkershaven 27; paraplu ie, A. AYeber, St. Liduinastrant 17; rijwielplaatje, P. Baj- loo, St. Liduinastraat 52; zwempak met handdoek, L. Rijntalder, [Jssclmondesche- straat 6Sbsierspeld, J. van Leeuwen, Nieuwe Sluisstraat 8; rijiwielplantje, M. Hollhuizen, Parallelweg 132b: baddoek en zwembroekjes, C. Gijsen, Nieuwe Maas straat 20b; pet, J. Schru, Abhcübrocksche- straat 10b; sleutel, J. van Scliie, Spoor straat 10. 03IUGGENDE GEMEENTEN. VLAARDIN GEN. Geslaagd. Voor het 'M.U.L 0.-examen, diploma A zijn geslaagd. K. van Toorn en R. Korper- hoek. Oranjevcreen. Wcstliavenplaats. Door de Oranje-verecniging „AVesthavem- plaats" zullen op 2, 30 en 31 Augustus verschillende feestelijkheden worden geor ganiseerd. Op 2 Aug. zal 's avonds van S11.30 uur een concert worden gegeven door de Harmonie-vereeniging Concordia", terwijl Viselibank en Kraan worden verlicht. 30 Augustus, 's avonds van 811.30 uur, concert met op-euluditbicscioop. Verlichting Viselibank da Kraan. 31 Augustus, mam. van 36 uur riing- rijderij met auto's en motorrijwielen op de Westhavenplaats van Breede Haven straat lot Bovendayer, opgeluisterd door muziek. Van 811 uur 's avonds concert. Ver lichting Viselibank en Kraan. Tot slot schit terend vuurwerk. STADSNIEUWS. Geen partieele grenswijzigln-. Blijkens het centraaLrapport bestaat er eenstemmigheid met betrekking tot de op. neming van Pernis en een deel van Over. Scheepvaartbeweging. Gedurende de afgeloopen week zijn den Nieuwen Waterweg ingekomen 322 schel pen, (62 Nederlandsche, S2 Engelsche, 67 Duitsche) waarvan293 stoomschepen, 2 zeelichters, 27 stoomschepen om| te bun keren. Hiervan waren bestemd voor: Rotterdam 256, Schiedam 9, Vlaardingen 13, Maas sluis 1, Hoek van Holland 10, Poorterslia- ,'en 2, Pernis 1, Zwijjpd recht 3; bovendien, voor Schiedam 2, Vlaardingen 5, Von delingenplaat 17, en voor Poortershaven 13 stoomschepen om te bunkeren. In hetzelfde tijdperk van 1927 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 333 schel pen, waarvan: 303 stoomschepen, 1 zee lichter, 2 proefstoomers, 2 vreemde sloep- booten, 1 marinevaartuig, 24 stoomschepen om te bunkeren. Hiervan waren bestdeto 268, Schiedam 17, Vlaardingen 12, Poortershaven 2, Hoek ran Holland 9, Capelle a.d. IJsel 1 en bovendien voor Schiedam 1, Vlaardingen 2, Vondelin- genplaat 1.7 en voor Poortershaven 4 stoomschepen o-m te hunkeren. Sedert 1 Januari zijn aangekomen: Schepen. Netto R.ton, N. Waterweg 1928 8512 13.963 023 1927 9209 14.495.449 Arbeidsbeurs. Er wot den gevraagd: 1 Wi twerker, jongens van 1,419 jaar voor stoom kuiperij, 1 werkster voer drie dagen per week. Er bieden zicli aan: Timmerlieden, opperlieden, metselaars,, kuipers, 1 halfwas-meubelmaker, 1 meu belmaker, chauffeurs, aanhouders, 1 con structie-bankwerker, 1 ha'fwasbaUkwe fcjer, 1 hoefsmid, zeelieden, stokers, t emmers, kantoorbedienden, 1 handelsreiziger, 1 bouwkundig teekenaar, 1 lijstenmaker- boekbimler, 1 schoenmaker, 1 vischroo- ker, 1 tuinderskneebt, winkeljuffrouwen, 1 werkster voor kantoor of school, 1 kin derjuffrouw, enz. enz. Inlichtingen: Arbeidsbeurs, Vlaardingen. levonsvulling en tegelijk een beveiliging geweest. Dioor het kleine vierkant aan schouwde li ij nog slechts, en waren er al leen 'maar problemen betreffende boeken en daarvan nog wel den uilerlijken kant. Hiermee was bij vergroeid en zoo loefde hij tenslotte nog zijn behoefte aan roman tiek uit: bij wist precies jvulk boek bij de familie G. was en writ meneer A. graag hail en de voorkeur van juffrouw LX En hij mankte hieruit in stille zijn conclusies. Diat was een heele wereld; ten hel was reeds -een -ervaring van jaren her. Hel liad hei ui een zekere gewichtigheid en zelfs ge strengheid van oordeel gegeven en iets ervan li.nl zich geopenbaard in de trek ken van zijn gezicht en in de, steeds ge lijke, rechte houding, precies passende ux de omlijsting van het loket, 's Avonds las hij weinig, maar als hij !;rs, was 't weer een uiting van zijn verborgen romantiek liet was een hoek, dat enkele damles steeds schuchter hadden geraagd of dat een ga heimzinnige meneer cans zoo gretig had in gekeken. Door al die hoeken was hij w'eer verbonden met die menschen: immers hij wist nu een geheim' van hen, een verbor gen belangstelling. Zoo volkomen had dit Matthias Iliel mans bevredigd, dat hij alios in eenzaam heid had kunnen verwerken. ALaar toen juffrouw Bruning de opeugekomen plaats op een nieter afstand kwam bezetten was alles andere geworden: hij was niet mieer aanschouwer; liet leven, dat liij daar ont vlucht was, had liem nu achtervolgd cn hem weer voor een antwoord gesteld. Want de 'vanzelfsprekendheid, waarmee juffrouw Bruning er geheel onbewust direct haar home schiep, was zoo geheel in strijd met de geslotenheid van Matthias, dat hij alleen een nog gestelener houding kon aannemen en van tevoren zijn overwicht maar moest vaststellen. Mat Ilias wist niet wat dit voor gevolgen had: onbereikbaar te zijn en dus geheel in stilte aangebeden to worden. Juffrouw Bruning defed dit en wat er ontbrak aan het ongezellig bureau, vergoedde de intimiteit van haar kamer. Zijn aanwezigheid ontnam haar alle illusie, haar eenzaamheid gaf haar nu, wat de dag haar onthield. Gevonden voorwerpen. Te bevragen bij Van Buren, .Callenhurgstraat 98, gouden manchetknoop. De Li'gnie, Binnensingel 170, portemon naie met inhoud. Wed. Korpershoek, Paterstraat 3, béter- kaart. Ketting, Emmazijslraal 3, rij wiel pkulje. Po' Hi e-bureaurijwiel plaatje. Groencveld, Mnassl. dijk 116a, kinder- axmband. Gardenier, D wars I il eek st raat 9, huis sleutel Mostert, Dahliastraat 20, paar schoenen. Van Ek, Cal]c'nb'urgsLraa t 71, boodscliap- pentaschj®. Van der Werf, 3e Kortedijksteog 1, rij- wieJplaatja Ommering, Arn. Hoogvlietstraat 78, rij- wiieilplaatje. De Ronde, Do Ruijterstraat 16, rijwiel plaatje. Gem-Veld:wachter, Vlaard.-Ambacht, zak eieren. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie op alle werkdagen van 1' tot 2 uly 's middags Lorgnet, étui miet schrijfbehoeften:, pur- lo'r.onnaie, k. portcmotnnnie irih. 3 cent, Men kende ze eigenlijk alleen mlaar sa men: den meneer 'en de juffrouw van het b.biiatheek.hureau, elk achter hot loket, maar steeds: samen. Het was haar huis: dit bureau achter de loketten miet den inboedel van pennen, 'papieren, stoeltjes en het theegerei. En eigenlijk was hij haar man, de effen figuur aan het andere loket, waar de gevraagde hoeken wlerden afga geven. Want was het alles niet rijk bij leegheid van haar kamier, waar ze tent slotte niets had en ook niets te zeggen, had? l Juffrouw Bruning liad eigenlijk nooit die erkenning hij zich zelf durven maken: licè ze hemj nu wel beschouwde. Haar komst was een groot feit in zijn leven geweest; onhandig tegenover de vrouw zooals tegenover het heele lieven, was de vlucht achter dit loket heinil een Zoo was er dus een spanning tussclien hen, die zelfs de starre Matthias niet meer zou kunnen tegengaan. Eens las Matthias in een boek, dat hij meegenomen had om dien vreemden sinis- teren heer, over licit mciodlot en toen ba greep hijdit nu was het noodlot, juf frouw Bnming was dit, het heele Jeven was dit. Toch ging het lang goed en scheen ook deze verhouding door de gewoonte haar noodzakelijkheid te krij'gen, welke de angst voor verrassingen doet verdwijnen. Maar het ongeluk was, dat juffrouw Bruning één uur eerder wegging dan hij en daardoor "één lull* ©euder mioest komen. D'an nam zij den dienst van beide loketten waar, omdat het geen druk uur was. En dan moest zij het gebied van Matthias betreden, waar zijn geest nog als 't ware zichtbaar achtergebleven was in de rang schikking van de linoaaltjes, de pennen en, apart, het vlak gom. Juffrouw Bruning ge bruikte dat uur die deelen van haar in boedel en logde ze niet altijd op db offi- cioele plaats weer terug. Dien volgenden dag had Matthias zjjn verzet dan te verkroppen, zijn verzet tegen het leven, dat sterker was dan hij. Maar als ze daarna vriendelijk groette, zich ge- zeil g installeerde, met een praatje, ontbrak hem de moed iets te zeggen, zo'odat hij ook zijn bestaan hier niet meer absoluut on aangetast kon houden en heilig. Eens was zelfs het vlakgonil w'eg! Mat thias zag het liggen vóór juffrouw Bru- ning's blooten arm!, als gekoesterd in de warmte daarvan. Toen durfde hij niets te zeggen, (maar hij wachtte tot ze een boek, ver in den hoek der zaal, terugbracht en eigende zicli gauw het stukje toe. Het werd te erg. Matthias kon niet lezen dien avond en ging de straat op. Be heer van liet hoek over het noodlot liep langs hom, maar schoen niets te zien, ontwijkend Matthias sliep slecht dien nacht. Twee dagen later lag liet vlakgom, weer voor juffrouw Bruning, die er gezellig en vertrouwend m(oe wreef, koesterend haast. Briar gebeurde liet: Matthias keek er naar als naar een prooi en zei: ,,Zoudt u zélf geen vlakgomi koopen, juf frouw Bruning; het is nu al do twééde keer." „0, ik dacht dat dat hetzelfde was," waagde juffrouw Briinig nog. ,.Nce, dat is niet hetzelfde. Ik gebruik toch ook uw dingen niet)! U en ik zijn niet hetzelfde, elk micnscli is zich zelf en leeft alleen maar zijn eigen leven," Diat was ongewoon voel vocfr Matthias 1 lets van wat hij zeide stond in diat hoek over het noodlot; de ongewone avoindi- wandeling, do <mt;imoering toen, on het lange denken in één richting, liaddesn dit versterkt, on bij zijn beperkte gedachten was dit evenement voldoende om de lang gekoesterde ideeën uit te spreken. Ieder mensch spreekt zich ééns in zijn leven uit en voor Matthias was nu dit groote moment gekomen. Benauwd door die onverwachte gedach ten schoof juffrouw Bruning haastig hot stukje vlakgom naar hom too en zwoeg verder den geheel-en: dag. Sedert spraken zij in 't geheel niet mleer en gaven elkaar slechts hij 't koöijen en, gaan oen groet of vroegen af on toe -enkele dingen betreffende de plaatsing on ra- gist rearing der hoeken. Maar het was nu toch hun ro-man go. worden: die vijandschap! Matthias had zijn grenzen overschreden en zich gegeven; zoodat hij noo-it meer hcelomaal terug kon en er was nu dan tenminste één bepaalde verhouding Niet in slaat tot vriendschap leefden zij nu geheel in deze verhouding van vij mdschap, waarin zij heiden geheel hun onmacht konden behouden. En toch was het altijd aanwezig en voelbaar: dat nu liet groote in hun leven was gekomeni Dat besef gaf bun de kraelit om! de vijand schap zoo sterk mogelijk uit te leven. Maar Matthias kende zich zeiven nog niet en wist niet, welk spel hij speelde. Het leven is goed en de zachtheid' zou cok hom! het geluk brengen, waarin alles tenslotte verkeert. 's Zomers waren er (Weinig menschen in de bibliotheek, maar op dezen drnkkenden namiddag waren bijna allen, als in een onbewust voorvoelen van liet naderend onweer, thuis en 'bij de hunnen gebleven. Bij de eerste slagen hadden zijl even op gezien, maar toch angstig eikaars bhk ont wieken. Toen kwam' de zware regen en daarna de nog fellere slagen, vlak na elkaar. Be Jaatsten waren nu verdwenen uit de bibliotheek en het was leeg als op oen avond, wanneer je -er nog Wel eens kwam om wat te halen of te brengen. Er was de lugubere stonfming van de na- uren, dat ze ér alleen gewerkt liaddan. En nu hier samlen en de angst voo-r dien donder: „Het is dichtbij," bogo-n juffrouw Bruning. „Als hier brand komt, m'et al die hoe ken," voiul Matthias, bezorgd..,. Samen luisterden ze toen weer naar 'n geweldigen slag en zwegen weer tot het onweer langzaam begon af te drijven. Man- dit en die onkel-e woorden hadden de spanning tussclien hen weggenomen en liet samen luisteren was ineens vol van een ongekende intimiteit. Toen» de slagen ophielden en er een lange na-regen kwam', lag hel binnentuintje achter de raatnipjes klaar en verjongd. Matthias opende de vensters en een Ms- sche wind verjoeg de benauwdheid. Met iets van teerheid kaken ze elkaar aan en Matthias zei, als in grool vertrouwen: „Ik heb geen paraplui e." „Maar i k wel," antwoordde juffroipv Bruning en heiden vonden dit een vanzelf sprekend antwoord. „We zullen nog even wachten en anders gaan we samen," on Matthias bemerkte, dat hij heimelijk hoopte, dat het nog lang zou I?.ijven regenen.. Dinsdag, 31 Juli. llïii Ivors urn, 1060 M. 12.30—2 uur. Lunchmuziek door het Trio Groaneveld. 6 ■7.45 uur. Ddneroonoert door liet omroep orkest, onder leiding van Nioo Troop An nette Gardenier, zang. 810.30 uur. Con cert door de Kon. Mil. Kapel (Grenadiers en Jagers, Den Hlaag), onder leiding van le luitenant kapelmeester G. L. Boer. In de pauze Hpngaarscihe muziek op grnmoloon- platen, 10,30 uur. Persberichten. 'Huizen, 340.9 AL Na 6 uur 1850 AL (Uitsluitend K. R. 0.-uitzendingen.) 12,30 1..30 uur. Lunohmuziek door liet Trio „Winkels". 67 uur. Dinormuziek. lira» faonpüaten. 7.458.15 uur. Spr.'li, Vul ling]», rector te jtljadon, namens de Ned. St. Gregoriusrereeniging: De zanigjnethode Ward. 8.15 uur. K. R. 0, Uitzending van de Joodsche Vereen::ging „Bctsalel", te Am sterdam. Orkest van het strijkje A. G. V., onder leiding van den heer Frank. Kin ken! oor „Die Joodsche Stem", onder leiding Van J. (Hfimd. Aloj. H. .Pmijketnaker, piano. Abercantor I. E. Alarokko. Spr. Dr. M. de 1!fondBe Joodsche binnenkamer. Diaven try, 1600 Al. 10.35 uur. Kerk dienst. 10.50 uur. Nieuwsberichten. 11.20 uur. Gramofo'onmuziek.-12 20 uur. Concert, sopraan, bariton en viool. 1.20220 uur. Orkestcumioert. 4.20 uur. Orkest-doneert. 5.20 uui. Lezing. 5 35 uur. Kinderuurlje. 6.20 uur. Gra mofoon-rnuziek. 6.50 uur. Nieuws berichten. 7,05 uur. Gramoifooniimiziek. 7.20 uur. Lezing. 7 35 uur. Pianosonaten ,van Scarlatti. 7.45 uur. Lezing:: Etchings and drawings. 8.05 uur. Variété en een schets. Baas-orkest en solisten. 9.20 uur. Nieuws berichten. 9,35 uur. Lezing: Avebury. 9.50 uur. Nieuwsberichten. 9.55 uur. Kamermu ziek. Met Irelrme Trio, (viool, cello, piano). S. de Li vet, pig.no; C. Bonvalot, viool; A. Gauntlet!, oeito; J. Thorn©, bariton. 11-05 12.20 uur. Dansmuziek. Parijs, „Radio Paris",, 1750 Al. 1*2.50 2.10 uur. OrJcestconcert. Werken van Gan- no en St. Saëns. 4,055.05 uur. Trio- concert (piano, viool en cello), 9.05— 11.20 uur. ,,'Hlarnlet", van Thomas. Langenberg, 469 AI. 1.25—2.50 uur. Orkes toon eert. 6.2017.;15 ,uur. Concert Rozentijd". Hl Munk, liedjes bij de luiit fsegliökapel. 8.35 uur. Concert Alatxnen!- kwaïtot „1896". AL Cr. V. „Concordia"; AL G. V. „E in tracht". Kapel van het be leden Rijksweercarps 15de Regt. 11 uur. Sluiten. Kni gswusterhau sen, (Zcesen), 1250 AL 12.205.20 uur. Lezingen. 5.20 6,20 uur. Orkes tooncerL 6.208.05 uur. Lezingen. 8.50 uur, Engelsohe liederen. F- Jomes, zang. -Oscar Wappenschmitt, piano. Daarna concert door liet amroepj-orkest Schuiert, iHaydn, AVplf en Rrensk. jtlamiburg, 395 AL 5.20 uur. Orkest- coneecrt. 6.20 uur. iWalsdo-ncert. 8.20 uur. Het Russische Kleinkunst Toiomeel. Orkest en sofisten. Daarna tot 11.20 uur dans muziek "ten cabaret. Biïussel, 509 AL 5.20 uur. Gramofoon- muziiek. 5.20 uur. Orkestoopcert. 6.50 uur. Orkestooneert. -7.20 uur. Sonaten voor vi-oo-l en oeli-o. 8.2010.35 uur. Orkest- concert te Antwerpen.

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 6