1 f, Pluimveeteelt. Radio-Programma's. IK m HUMOR XJIT HET BUITENLAJSTD. keu "van zomerspinazie, voor zaaiing om streeks half Augustus en September ge bruiken we de sterke winteispinazie. Lief hebbeis van gmpstèlen, dunsel en radijs kunnen deze groentensoorten nu, ook zaaièn 1 oor de laatste maal zaaien we nu nog kropsla in den vollen grond. G. Vragen, deze rubriek hetieffende, kunnen door de abonne's (oorden gezonden aan Dr. Te Hennepe, Diergaardesingel 96, Rotterdam. Post zegel van 7J cent voor antwoord insluiten en blad vermelden. Het karnaval der lnjizen. Het laatste artikel heb ik beëindigd met te wijzen op uiterste reinheid. Dut geldt niet alleen voor het drinkwater, dat tevens, zoo koel mogelijk gehouden moet worden, doch ook voor de hokken zelf. Mest die thans blijft liggen gaat snel in ontbinding over. Men moet dus zorgen dat d© mest van den nuestplank zooveel mogelijk iode- ren dag verwijdend wordt. De n arme dagen zijn ook de dagen voor luizen en ander ongedierte. Dut is htm karnavolstijd. Ik kom' op de zomerplagen van ons pluimvee nog apart terug, doch ik wijs er nu reeds op dat de z.g. bloedi- luis, die veel hinder en schade veroor zaakt, alleen 's, nachts op de kippen bloed zuigt en overdag in allerlei boeken en gaten wegkruipen. WjU men dus de dieren vrijhouden van ongedierte dan moet het hok, liefst iederen week goed schoonge maakt worden en alle naden en kieren (vooral ook waar de z its tokken nog zooa's vaak in ouderwetsche hokken het geval is, tegen den wand gespijkerd zijn) good uilgespoten worden in,et 5 pet caeoLmet Wees niet zuinig !met creobne in uw hok ken, het voorkomt in den zomer veel on gemak. Pas alleen op dat de lucht, niet te veel op de eieren slaat, daar eieren zeer gemakkelijk allerlei geuren uit de omrin gende lucht opnemen. Zorg vootral dat Uw kippen nu over flinke zandbakken kunnen beschiken. Voeg daaraan toe tabaksstof of insecten poeder. Ook de legnesten zelf moet men goed zuiver houden, het neststrooosiel vaak ver- vexschen en ear wat tabaksstof of insecten- poeder inwerpen. Ik weet wel dat het met warm weer juist niet aangenaam is om veel in een stoffig, warm kippen hok te werken, maar als we succes van onze dieren willen hebben, moeten we ons ook het noodige werk getroosten. Er is echtejr nog me ar te doen. Het broedseizoen is nu afgeloopen en de dagen zijn lang, zoodat we nu over vloed van tijd hebben om' onze machines! eens goed te reinigen en te ontsmetten. Ik zet de eierlade en kuikenlade altijd! een halve dag in eefn cieolineopljossin^ te week en schrob z© dan fiink af, zoodat ik er zeker van ben dat er geen mtest of vuil meer inzit. De kuikenlade is meestal met gonje bekleed en deza wordt er door het afschrobben niet beter op. Vandaar dat ik deze er meestal afhaal en door nieuwe vervang. Die machine wordt inwendig met een spons met soda-zeepwater schoon ge maakt, daarna met schoon water nage- daan en dan laat ik het drogen. Ik zet kuiken- en eierlade als ze luchtdxoog ge worden zijn weer in de machine en steek haar weer aan. Ze droogt dan flink uit en als ze aldus droog en schoon is kan ze blijven staan tot het volgende jaar. Het is wel gewenscht er een ou.de doek of pa pier over te leggen voor stof en even tueel beschadigen van de regulateurs. Hetzelfde geschiedt nnet de kum>tm ceders die nu ook zoio zoeljes aan rust krijgen. Let goed op de aankofmenidie kuikens. Zorg vooir schaduw en doe de hanen er zoo gauw mjojgelifk uit. Deze eten vaak het dure voer voor de hennetjes op, zoodat de hennetjes echterblijvsn. Aan de jonge hanen zit niet veel winst, dus hoe eer ze opgeruimd worden hoe beter. De dieren eten graag binten allerlei in secten, wormen enz. Nu ontwikkelen zich op doolde dieren spoedig allerlei maden! en ümfen is wel eens geneigd deze ook aan de kippen te voeren. Niets is meer gevaarlijk. In gestorven dieren ontwikkelen zich ml. spoedig zeer zware vergiften, z.g. lijkengiften en deze zajn hoogst ge>- vaarlijk voor ons pluimjvee. Het eigenaardi ge is nu dat de maden die zich op doende dieren ontwikkelen geen last van deze ver giften heiben, doch dat de kippen die deze maden opeten, spoedig einder ver schijnselen van verlamming en zenuwi-- krampen sterven. Met de warmte komen er o,ok vaak broedsche hennen. Het beste is de kippen in een kooi te zetten van gaas of latten, temidden van de andere hennen. Door de tmoeit© die het dier doet weer vrij te worden vergeet zij meestal in een jaar dagen haar btroedschheid. Zorg vooral ook voor schaduw. Dit wordt maar al te vaak vergeten en voorail voor jonge eenden kan de al te "felle zoo zeejr noodlottig zijn. Ik geef dan ook al tijd de eenden overdag gelegenheid in hun vainest of achter rietmatten schaduw te zoeken. Het is mogelijk dat er ook reeds cenige hennen in den rui vallen. Meestal zijn dit slechte legsters en doet ihen het best ze op te ruimen. Met de warmte wordt vaak de leg ook wel minder en kan men trachten door goed te blijven voeren, som!s met wat extra visehmeel of diermeel de dieren nog wat aan den leg te houden. - Met het -voeren moet men er op letten dat de dieren met de warme dagen lang niet zooveel vet en zetm'ed noodig hebben, zoodat men vooral mals wel wat beper ken kan. Groenvoer zal door de kippen zeer gewaardeerd wonden, te veel nïais maakt ze vet, met al de schadelijke go volgen daarvan. Een kip die tegen den leg is mag best een lading reservevet hebben dat zij langzamerhand met de eieren kwijt raakt. Een kip die weimg of niet legt mag echter geen vet hebben, zij moet in actio blijven en overmaat van vet geeft aanlei ding tot legnood of mjet de hitte tot plotselinge sterfte daar de hartspier het dan mteestal opgeeft. 1 Tenslotte nog een verzoek, dat vooral ook met de warmte van belang is. Ver schillende lezers hebben n.1 de brileefd1- lioid mij naar mijn buisadres allerlei doo- do kippen en kuikens te zenden. Dieze lek kernijen komen dan met den zomer al meestal in wehdekenden toestand aan en als ze dan brj afwezigheid nog eens een dagj'e blijven lusten, begrijpt men dat de liuisgenootcn niet erg tevreden zijn. Daarom' wijs ik er nadrukkelijk op: Alle doode dieren naar die Rijksseriuninricbtmg te Rotterdam!. Dat is voldoende. Alleen) brieven met vragen kunnen naar mijn huis gestuurd woerden. Dir. to HENpïEPE. Gemengd Meuws. Een sluw oplichtersplan. Volgens een Central News-bericht is een poging gedaan om het stedelijk casino te San Remo op te lichten. Een beele bende oplichters, waarbij een aantal bedienden an het casino, had een plan gemaakt om één der npulettes te „preporeeren", zoo dat men groote winsten zou kunnen maken. 's Nachts wist een Italiaan, die zichzelf ingenieur noemde, de speelzalen binnen te dringen, die met opzet niet bewaakt Wer den. Hij bad een heele verzameling instru menten en chemische stoffen bij zich. Hier mede ging hij1 het rad van de roulette he* werken. In één van de sectoren bevestigde bij een gemagnetiseerd plaatje. Men wilde nu 5e ivoren bal van een stukje metaal voorzien en dan stonden de kansen van degeen, die op liet gemagnetiseerde punt opzette, natuurlijk voortreffelijk. Gelukkig echter is de politie tijdig ge waarschuwd en zij urist den indringer te airestoeren op het oogenblik dat hij de roulette bewerkte. Later heeft men een croupier gearresteerd, in wiens bezit zich een ivoren balletje bevond met een stukje metaal. Nog andere deelgenooten in liet complot is de politie op het spoor. De nieuwe „Zeppelin" Te Berlijn-Staaken zal weldra een begin worden gemaakt met de voorbereidingen voor de 'ontvangst van het nieuwe lucht schip „Zeppelin". Er zal in de eerste plaats voor het luchtschip een ankermast moeten worden opgericht, daar bet lucht schip onmogelijk in de luchtschiphal van Staaken kan worden ondergebracht, aan gezien verschillende filmondernarniingen al daar sinds jaar en dag hun ateliers heb ben, terwijl het vermoedelijk ook anders onmogelijk zou zijn geweest de „Zeppelin" in de bal te bergen, geizien do reusachtige afmetingen van het luchtschip. De anker- mast zal lager zijn dan die, waarmede men in de Vereenigde Staten vrij goede er varing heeft opgedaan. De mast zal een ongeveer 16 meter hoogs ijzeren paal zijn, die op een voetstuk van beton zal rusten. Aan den mast zal het luchtschip worden bevestigd en wel in dier voege, dat het an dere uiteinde van de „Zeppelin", en wel dat, waarin zich de gondel bevindt, naar omlaag zal hangen. Onder do gondel zal een soort wagen worden geplaatst, zoo dat het luchtschip zich ook aan den mast zal kunnen bewegen. Het luchtschip zal zoo zwaar worden belast, dat zelfs de ergste storm het niet zal kunnen opheffen of naar omlaag drukken. De „Zeppelin" wordt te Staaken ver wacht in September en wel nog voor de opening van de „I.L.A"' de „Internatio nale Tentoonstelling voor Luchtvaart". Men is er algemeen van overtuigd, dat de „Zep pelin" de grootste sensatie dezer tentoon stelling zal worden, al zal het op de „LL.'A." aan bezienswaardigheden niet ont breken. Alle modellen van vliegmachines, van liet kleinste zeil-vliegtoestel tot het grootste Oceaanvliegtuig, zullen aanwezig zijn. Een zeer groot aantal verschillende typen uit alle landen zullen voor de eerste maal hij elkaar zijn gebracht. Het trans port van enkele dezer toestellen naar Ben lijn zal zeker met heel wat moeilijkheden gepaard gaan. Dit geldt b.v voor de groote watervliegtuigen, die anders nooit naar Berlijn komen. 1 D'. „IJL A." zal worden ondergebracht in de reeds vermaarde tentoonstellingsge bouwen aan den Kaiserdammj te Chaxlot- tehburg. De eerste hal blijft gereserveerd voor de Dlnitsche vliegtuigindustrie. De „Bremen" en de „Hermlan Kohl"', het grootste Duitsche, landvliegtuig, zullen hier niet ontbreken. Niet minder dan, vijftig bui- tenlandsche toestellen zuilen in de tweede hal kunnen worden bewonderd. Uit Frank rijk komen 9 toestellen over, uit Rusland 10, uit Italië 5, uif Tsjechoslovakij'e 6, uit Belgie 2, uit Engeland 4, uit Zwitserland 2 of 3. Voorts hebben reeds Ned erland, Turkije, Oostenrijk, Zweden, Denemarken, Hongarije, Griekenland, Spanje, de Ver eenigde Staten, Bolivie en Columbië bun medewerking toegezegd. De derde hal zal worden gereserveerd) voor het luchtverkeer. Men zal hier o.a een indruk krijgen van hetgeen zooal ge schiedt in het belang van de veiligheid, der luchtreizigers. Het „Rijksverbond der Eiuitsche vliegtuigindustrie" rekent er me de, dat zeker vijf millioen bel an gs tellenden, zoowel uit bet rijk als bet buitenland, een bezoek aan de „I.L Azullen brengen. Zondag, 5 Aug. Hilversum, 1070 M. 10.30 uur. V. P. R. p. Dienst in de Vrije Gemeente te Amsterdam. 12.30 uur, Lunchmuziefc door het Trio F. Courtel. F. Comtek viool; 'II. Loweij, celo; W. Zurcher, piano. 2.30 uur Aansluiting van bet zg. Ster. kprnp te Ommen. Redevoeringen door mevr. Dr. Annie Besant en den heer J. Krisnamurti. 68 uur. Concert door het Oniroep-orkest. Dïna Italië, piano. Laat ste gedeel.e is een Jos. en Ed. Straussl programma. 8 u. Sportberichten en pers berichten. 8.1Ö1030 uur. Aansluiting van het Kurhaus te Sciheveningen. IHjet Residentie-orkest, onder leiding van Prol. Scbneevoigt. Jo van YzerVincent, zang. In de pauze declamatie door Nelfly Soe. ters van Balen Blanken. Ruizen, 340.9 M. Na 6 uur 1950 M. Tijdens K. R. O-kerkdienst ook 1950 M. 8.309.30 uur. N. 0. R. V. Morgenwij. ding, onder leiding van Dis. G. Laarman. iH'et Chr. Radiofcoor, onder leiding van J. Hl Smit Duijzentkunst. 111)230 uur. K. R. 0. Dienst in de kerk van '0. L. V. Hemelvaart te Utrecht. Hoogmis. Gezongen wordt onder leiding van den componist de Missa „In honorem St. Anbonii de Pa dua", van Const. Heijmans,. voor 4_st. gem. koor met orgel. Na het offertorium „Ego sum Panis", van Palestrma voor 4_st, gem. koor met orgel. Waarschijnlijk daar. na het Jj-st. „Te Bieum Laudaraus", van Const. Heijmans. Naspel op orgel '„Toc cata", van Hendrik Andriessen, door R Lagas. Feestpredikatie over de R.H. Ba mfacius en Gezellen, Broederschap en Bede vaart ter eere dier Htaihgen, door Kanuuf nik J. H'. G. Jansen, Pastoor 0. L. V. ter Hemelopneming 1© Utrecht. 12.301.30 uur. K .R. 0. Lunchmuziek door het Trio „Winkels". 1.30-2 uur. Literair half. uurtje. K. R. 0. 2.303.30 uur. Concert door de IHilversunische Harmonie, oncter Stem uit de badkamer „Zeg, kerel, ik begrijp niks van dat bad van jou. Ik heb de kraan waar „douche" op staat wijd open gedraait, maar er gebeurt niets." (London Opinion) Op het jaarlijksche diner van de levensverzekerings- agenten. (Life) „Ja meneer, 't spijt me erg meneer, maar wanneer u alleen maar een vleugel van een kip bestelt, moet ik u toch een kip in rekening brengen." „Nog een bof, dat ik geen biefstuk bestelde," (Judge) Uitvinder Nu u mijn scheermes geprobeerd heeft, zult i- wei toegeven, dat het een revolutie op scheergebied is." Industrieel„Ja maar geen onbloedige revolutie." (Passing Show) Hij, op het punt aanzoek te doen„Mary, "k heb je een heel ernstige en belangrijke vraag te doen." Zij, hoopvol„Ja, beste, wat is het HU (plotseling bemerkend dat ze door den vloed zijn afgesneden) „Eh kun je zwemmen (Passis-Shouw) Boer (vader van een aardige dochter) „Ja, meneer, we krijgen hier genoeg jonge heeren uit de stad om* te helpen bi) het hooien. Maar het ongeluk is, aat ze zoo jaloersch zijn, dat ze mekaar alsmaar met de hooivorken te lijf gaan. (Humorist). leiding van M. Klei), in „Artis",, te Am sterdam. K. R. O. 3 30—4.30* uur. ®;om gaarsehe samenkomst te Amsterdam. 4.3Ó 5.30 uur. Ziekenlof. 5.20 uur. N. G. R V Dienst in de Chr. Geref. Kerk, te Gronim gen. Voorganger Dg. H'. Biesma. 1'. Orgel. 2. Zangen Ps. 74, vers 18 en 19. 3. Va. turn en Zegenbede. 4. Lezen van de 12 artikelen des Geloofs, 5. Lezen Hand. 7, vers 5160. 6. Zingen Ps. 56, vers g'. 7. Inleiding preek. 8 Gebed. 9. Zingen Ps 138, vers 3 en 4. 10. Lezen van den tekst: Hand. 7, vers 55 en 56. 11. Preek le gedeelte. 12. Zingen Ps. 118, vers 7. 13. 2de gedeelte preek. 14. Zingen Ps. 86 vers 6. 15. Zegen. 16. Orgelspel 7.35— 8.15 uur. K. R. 0. Lezing door P. v. d. Meer de "gffüdieren: Die beteekenis van Leon Bioy voor het herlevend Katholiek Fianknjk. 8.15 uur. K. R. 0. Concert Mej. C. JCok, sopraan; B Pelski, bariton. K. R. 0-orkest, onder leiding van M. v. d. Endc. 10 uur Persberichten. 10.45 uur. Eprioog door het kleinkoor, onder teidnm van Jos. H'. Pickkers Diaventry, 1600 M. 3.50 uur. Gom eert Orkest en A. Moxon, sopraan, \V. H. Squire, cello. 5.35 uur. Missionaire cam ser,e. 5.55 uur. Bybelscbe liederen. H'et lied van Hannah, 1 Sam. 1, vers 1—10. 6.05 uur. Bach's kerkcantates. A. Moxon, sa praan; Di. Owens, alt; T. Purvis, tenor; A. Cranmer, bariton. Koor en orkest. 8 20 uur. Kerkdienst, met medewerking van de mili. tare kapel (Devonshire Royal Art Ter- rit. Army). 9.05 uur. Liefdadigheidsoproep. 9.10 uur. Nieuwsberichten. 925 uur. Con cert. Grand Hotel Eastbourne.orkest en F. Richardson, bas. 10.50 uur. Ep.loog. Parijs, „Radio Paris",, 1750 M. 12.20 uur. Rel'igieuse causerie en -muziek. 1.05— 2.10 uur. Orkestooncert. 4 505 50 uur. Dansmuziek. 8.05 uur. Kiaderuurtje. 8.60 11.20 uur. Ooncert. Mme. Meyrande et He rent, zang; Mile. Keyes, z'ang; de beer Bal out, hobo. Orkest. 1 Langenberg, 469 M. 9.20—10.20 u. Morgenwijding, 1.20—2.20 uur. Orkestcom eert. 56.20 uur. Orkestconcert. 5.20 uur. Motorrennen. 6.05 uux. Motorrennen (Ma. zurana (Italië tegen Ruttcben (Erkelenz). 8.20 uur. Feestooneerb Prof. Backem, or gel. D'e vrije koorvereeruging en het fc rag.orkest. Daarna toit 12.20 uur dansmu ziek. Küniglswusterhauseu, 1250. M. (Zeesen). 6.508.20 uur. Morgenwijding. 9.25 uur. Morgenwijding. 11.501.10 uur. Orkestconcert. 5.206.50 uur. 'Orkestoonl eer t 8.50 uur. Populair orkestconcert. 10.2011.20 uur. Serenade's van Mozart door de Wiener Pkilhaxmoniker. Hamburg, 395 M. 6.50—8.20 uur. Vroegooncert. 9.35 uur. Morgenwijding. 12.30 uur. Orkeslconcert. 1.20 uur. Orkest concert. 3.20 uur. Orgelconcert. 5.35 uur. Orkestconcert. 8.20 uur. Diuitsche dansen uit de 18de eeuw. Orkest. 10.201120 uur. Zie Königswusterkausen. Brussel, 509 M. 3.20 uur. „La Groi- sade des Enfants", muzikale legeude voor orkest, koor en soiu 5.20 uur. Dansmix ziek. 6.50 uur. Orkestconcert. 8 35 uur. Orgelconcert. 9.2011.2° uur. Symphonic, concert in (le Kurzaal Ostende. Maandag, 6 Aug. Hilversum, 1070 M. 12.30—1.30 u. Lunchmuziek door het Trio F. Cotuxlel 67.15 uur. Dsnerconcert. door het A. V. R. O.-kwartet. Jeanne Horsten, cabaretière. 815 uur. Aansluiting van het Kurhaus te Schevemngen. Volksconcert door het Re. sidentie-orkest, ouder leiding van Ignaz Neumark. Carlo van Neste, viool. In de pauze een lezing door Dr. B. J. Wester. beck van de Eerben, over: Folkloie van „De Graafschap". 10.30 uur. Persbericht ten. Ruizen, 340.9 M. Na 6 uur 1509 M. (Uitsluitend N. C. R. V.-uitzendingen). 12.30 I,45 uur. Orgelconcert door mej. Hl. M. v. d. Vlies, organiste der Badkajpel te Scheveningen. 45 uur. Ziekenuurtje, on der leiding van Dis. Joh. J. v. Petegem. 7.30—8 uur. Declamaties door W. J. A. Beijer, te Leeuwarden. 8 uur. Concert. Spr. A. v. d. Heijden, Rotterdam, bestuurs lid van het Chr. Nat. Vakverbond in Ne derland: De vierde stand. Ghr. Muziek- vereeniging „Oranje Harmonie", te Hilver sum. Eiaventry, 1600 M. 10.35 uur. Kerk. dienst. 11,20 ur. Gram ofoiorunuzick (Sym phonic pathetique). 12.20 uur. Balladecom eert (alt eu tenor). 12.50 uur. L'iansmm ziek. 1.202.20 uur. Orgelconcert. 4.20 uur. Orkestcoucert. 5.20 uur. Causerie. 5.35 uur. Kinderuurtje. 6.20 uur. Concert voor viool en piano. 6.35 uur. BLoemencauserie. 6.50 uur. Nieuwsberichten. 7.05 uur. De Co- wes regatta (verslag). 7.20 uur. Diiamati- sclie critiek. 7.35 uur. Pianoduetten van Dvorak. 7.45 uur. Muziek. 7.50 uur. Com cert. De band o'London. E. Cruicksliank, alt. L. Gowmgs, tenor. 9.20 uur. Nieuws berichten. 9.40 uur. Pianoconcert door Cecil Dixon. 9.55 uur. Met Mabel Con. sianduros in de Zoö. Artis. 10.10 uur. „So this is Love", zangspel yan het Wirn tergardentheater. 10.50 uur. Dansmuziek. 11.3512.20 uur. Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1750 M. 12.502.10 u. Orkestooncert. 4 055 05 u. Concert. L. Radisse, cello. A. Locatedi, viool. Orkest. 8.50—11'20 u. „Le Petit Diue" (De kleine Ifliertog), Lecocq. Langenberg, 469 M. 1.252.50 u, Orkestconcert. 6.20.7.15 u. Symphonic- concert. 8.35 u. Een muzikale reis door Europa. Het Weiag-orkest. Daarna tot 12 20 u. Orkestconcert. Zeesen, 1250 M. 12.205.20 u. Lo zingen. 5.206.20 Orkestooncert. 6.208.05 u. Lezingen. 8 50 u. Causerie. 9.20 u. Gevarieerd concert. G. P. Erven, piano. M. Ziener, voordrachten. M. Rostock, ci ther R. Rehtier, trompet. Koor. Hamburg, 395 M. 6.20 u. Populair orkestooncert. 8.20 Vocaal conciert Zang koor. 9.20 u. Vit concert. Werken van Noorsche componisten. 10.50 u. Sluiten. Brussel, 509 M. 5.20 u. Dansmuziek. 6.50 u. Trioconcert. 8,35 u. Gramafoianmu- zielc. 9.05 u. Gramofooamuziek. 9.35 uur. Carilkmbespel'ing. 9.5010.05 u. Dansmu ziek. r r >790 4 .-ytU- {,-1

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 6