INDISCHE KRONIEK. m Pluimveeteelt. geus liaar „kwaadaaaidig, wreed, somber en treiterig''. Liever Nederlandsch. Naar uit Brussel wordt gemeld, is door een groot Auiwerpsoli warenhuis een proef neming gedaan op liet gebied van het ge bruik der talen in zake publiciteit Déze firma welke tot dusver alleen Frans die circulaires en redaniehiijettm rondzond en hoofdzakelijk in Fransch-Belgisclie bladen adverteerde, stuurde dezer dagen een om zendbrief aan haar beste klanten, waarin gevraagd werd in welke taal zij 't liefst haar mededeelingen zouden ontvangen. .Hoewel deze omzendbrief hoofdzakelijk in 't bezit kwam van de gegoede burgerij, waarvan 'n deel nog altijd meeat, dat het VSaamsch. of Nederlandsch te vulgair" is, om door liaax te worden gebruikt, verklaarde SO pet. der aangesclireven koopers de voorkeur te geven aan het Nedehbuidsch. Aan dit verzoek zal dan ook door de belangheb bende firma gevolg worden gegeven en het valt te voorzien, dat nog "and ere onder nemingen haar voorbeeld zullen volgen. Dankbaarheid. Dankbaarheid neemt soms wonderlijke vormen aan. In de jaren 1S12 raakte tö Constantinopel het huis van een Griék- scben tolk in brand. Hij redde met behulp van een bediende het grootste deol zijner bezittingen en effecten. Dioch een kind in den wieg werd vergeten, bet huis stond aan alle kanten in vlam, niemland waagde zich meer naar binnen. De ongelukkige vader was aan wanhoop ten prooi. Hij reikende den kleine reeds verloren, toen opeens- uit de vuurzee da groote waakhond naar buiten rende, die bij de kleertjes liet kind in den bek hield. Men slaagde er niet in het beest te vangen, het liep hard weg en legde zijn kostbaren last op den stoep bij een vriend zijns meesters, wakend tot de deur geopenldl .werd. i Nu zou men mbenien, dat de trouwe hond de beste brokken1 kreeg? Integen deel, de dankbaarheid van den tolk open baarde zich op een wijze, Waarbij Fidel zelf tot kluifjes werd. Met leigen hand dood de .liij den reddler van zijn kind, noodigde verwanten en vrienden aam een groot feestmaal en sprak: „Diezie hond is te edel om wormienspijs te zijn. Hij verdient zich te vermengen met het bloed der menscbien, die 'daardoor slechts grootmoediger, deugdzamer en trouwer kunnen Worden." Misdadigheid in Amerika. Een bïzondere oommissie uit het parle ment van den staat New-York heeft een onderzoek ingesteld naar den omvang der criminaliteit in de Ver. Staten. Zij komt tot de slotsom, dat deze ontstellend groot is en dat bijv. te New-York 36 maal zooveel beroovingen voorkomen als in Lon den. In Chicago is het cijfer nog hoo- ger, ml. 100. Biet aantal moorden in New- York alleen is grooter dan in geheel En geland. Verleden jaar heeft de misdaad, met in begrip van de kosten voor gevangenissen en strafrechtspleging den Vereen. Staten 2.600.000.000 dollar jjekost. De commissie beveelt aan de politie aan merkelijk te versterken en ook het gehalte en de' uitrusting beter te maken. Drankbestrijding in Rusland. Te Moskou heeft de overheid weer in overleg met de arbeiders talrijke tapjpterijfen gesloten. In de arbeidersclub en eetgêle- gehheden is het schenken van sterken drank verboden. De vereeniging tot bestrij ding van Let alcoholisme won in een paar dagen meer dan 6000 leden. Sven Hedin's-expeditie. Sven Bedim, die voor de Voortzetting] zijner expeditie Middefn-Azüë die Zweedse he regeering heeft gevraagd hem met" drie kwaad miillioen Kronen te steunen, wil lean derde deel daarvan gebruiken voor den aankoop vain, eein geheefen Boeddha-tem pel met inhoud, waaronder driehonderd boekdeetein, godsdienstige geschriften enz, Hedïn gaf te kennen, dat tengevolge van dejnj 'Bolsjewistischen geest, die in Mongol.ë baan breekt, het Laroaïsme achteruitgaat en dei kloosters binnen tien jaar ongeveer verlaten zullen zijin, zoodat dan ook de Beelden en kunstwerken overal verspreid zullen geraken. De doel einden, die Sven Helin zich met zijn voort te zetten espeditie beeft gesteld, zijneen onderzoek naar het ontstaan vajn, de Hjmalaja, door dr. Nor id, plaatsbepa lingen, waarnemingen betreffende aard magnetisme en zwaartekracht door dr. Am- Loet en archaeologjsch onderzoek door Bergman. Alles onder (de opperlieiding van den Zweedschen Onderzoeker. Ben vlucht over onbekend woestijngebied werd verboden door den gouvemleur Jaing, die sindsdien is' doodgeschoten. Een drijvend Monte Carlo. Voor vele Amerikanen is het werkelijke paradijs der Speeilzuchtigen, Monte Carlo te ver weg, maat dat neemt niet weg, dat die drift wel! bestaat en heel gemakkelijk te exploiteeren is. Een paar scherpziende 'Agnerikaneu zijn au op de gedachte geko men tan een afgedankt mailschip te koo- pen. Ze hebben dit 7 mijl van de haven van Los Angelos in tiee gelegd en er prachtige speelzalen ingericht De Bezoe kers worden met kleine motorbootjes van' het strand naar het schip gebracht ten kunnen daar hun speelzucht met roulette en kaartspel botvieren. i Een bewijs, dat dezia inrichting in een behoefte voorziet, is dat gedurende h'et eerste „week-end'' 10.0GO merasehen naar het schip zijn gebracht. De eigenaars moe. ten deze dagen een 25.000 pond verdiend hebben. i Mi!® HET OLYMPISCH RUITERFEEST TE IHLTOSUM Kapitein W. Feyerabënd (Duitscliland) bij zijin aankomst aaln de finish na de uit- •houdingsproef van dein samengestelden wedstrijd. Qndeir: kapitein De Kruyff (Ne derland) met zijn beroemde paard „Va-t'en", waarmede liij! in de afdediing dres suur nummer één geplaatst werd. door D>. BAUDUIN. XLIX. Het kruisgesprek tusschen Hol- landscbe en Indische Journalisten. Een schitterend „Aneta-iniüatief". - Hoe het geweest is en boe het worden kan en moetl Geen kruidenierspolitiek, maar ,,de oost voor de baet uit". Ilallo Batavia! Als Indisch Kroniekschrijver der groote provinciale pers was ook mij het voor recht te beurt gevallen om op 31 Maart j.l. tegenwoordig te zijn bij de demonstra tie, die bet welbekende Indische Pers bureau „Aneta" op touw had gezet in liaar kantoren op de Plaats te 's-GraVen- hage, waar voor het eerst in de histo rie Nederlandsclie journalisten in staat zijn gesteld om met hun Collega's van de Indische pers aan den anderen kant van den evenaar een telefonisch kruist gesprek te voeren. De overweldigende be- teekenis dezer nieuwe verbinding (en wat voor een) over werelddeelen en oceanen tusschen moederland en tropisch' Neder land, waarvan tot voor kort niemand nog droomde, en die beide deelen van het Nederlandsch imperium nader tot elkaar brengt dan eenige andere vooruitgang, waarvan de geschiedenis gewaagt, mag vol doende aanleiding heeten om van de in deze Kronieken gevolgde lijn voor ditmaal af te wijken en aan deze gebeurtenis een beschouwing te wijden. De lezer zal intusstihen door de ver slagen in de dagbladen reeds van de bij- zonderbeden dezer demonstratie op de hoogte zijn gekomen. Ik mag daarover kort zijn. Vooropgesteld zij, dat na eeni ge minuten van technisch zoeken en tas ten een verbinding werd verkregen, die geleidelijk beter werd en ten slotte een graad van duidelijkheid en regelmatig-* bereikte, die onze gewone stadstelefoon- gesprekken ongetwijfeld overtrof. En deze verbinding bleef ruim twee ureu gehand haafd, totdat de klok in het Aneta-bureau 4.30 aanwees,, hetgeen zeggen wil, dat terzelfder tijd daarginds te Weltevreden het uur van middernacht naderde. Toen kwamen eenige suizingen in de koptele foons er ons weer aan herinneren', dat wij niet bezig waren met een „gewoon" telefoongesprek, maar dat de klank van onze stemmen den halven aardbol om vademde. Doch intusschen hadden Neder- landsche en Indische journalisten eenige uren lang den afstand tusschen elkaar zien verdwijnen en zooals de directeur van Aneta in Indie het in zijn operamgsr woord treffend uitdrukte, mét elkaar ge sproken „van man tot man", „van mond tot mond", ,„van oor tot oor", „van hart tot hart". En het meest treffende van doze demon stratie was nog wel, toen eenige in ons midden aanwezige kinderen met hun ouders te Weltevreden konden spreken, toen een tachtigjarige vader zijn dochter daarginds voor bet eerst sinds jaren weer kon toe spreken, toen een ongerust vader, wiens gezin twee dagen tevoren op wegj naar de boot, diehen naar Nederland zou brengen, een ernstig auto-ongeluk was overkomen, uit den mond van den be- handelenden Bataviasrihpn geneesheer be richten over den toestand, der patiën ten mocht ontvangen. Daar waren ©ogen blikken waarin men als buitenstaander bij dit nieuwe wonder der techniek1 niet slechts verbazing, maar ook emotie voelde. Op gevaar af te herhalen wat in de dagbladen zeker ook naar voren is ge bracht, moet ik hier hulde brengen aan hen, die het Nederlandsche aandeel in deze historische gebeurtenis voor hun rekening namen, namelijk onzen groeten Nederlandsche deskundige ingenieur Koo- mans, de Haagstike gemeente-telefoon, die alle denkbare medewerking verleende en last not least, den bekwamen en energie keu Aneta-directeur, in Nederland, den lieer Herman Salomonson, die zich boven dien een uitmuntend gastheer betoonde, die telkens weer het juiste woord op de juiste plaats wist te vinden. En wanneer eenmaal de geschiedenis van het ontstaan dezer nieuwe verbinding zal worden ge- -scbreven, clan zal de naam van het Aneta-bureau daarin met eere vermeld moe ten worden. Uit het bovenstaande zal den lezer dui delijk zijn, geworden, dat het hier gold een succesvolle demonstratie, maar toch voorioopig nog een demonstralie. Maai* na dit alles staat toch als een paal boven water, dat wij in een zeer nabije toe komst uit onze buiskamer in ons goede Hollandsche stadje onze vrienden en ma gen in liet verre Insulinde zullen knn- -nen opbellen, z-ooals wij twintig maal per dag nu onze stadgenooten plegen op te roepen Welke perspectieven opent dit alles. Méér nog dan door het bekorten der scheepsreis, méér nog dan door de toe komstige luehtroate zal Indië nader tot ons worden gebracht door de telefoon, niet alleen in werkelijkheid door de mon delinge communicatie, maar ook in onze verbeelding. En dat laatste is van bijzon der gewicht. Want een Indië, niet langer in de volksverbeelding als een onbereik baar en lichtelijk fantastisch' land geacht, doch tot een indien gevenscht. of moedig met de stem bereikbare realiteit terugge bracht, zulk een Indië zai ongetwijfeld ook in de volksverbeelding zijn vage omtrek ken verliezen en in de volks-psydie meer dan tot dusver als een reëel1 bestanddeel van het Nederlandsche imperium worden gevoeld .En dat laatste is, zooais men weet, zéér noodig. Voor den handel beteekent deze nieuwe verbinding mogelijkheden, die nog moei lijk te overzien of naar liun volle be- teekenis te schatten vallen. Beslissingen, overwegingen, besluiten, inlichtingen, tot nog toe gebonden aan kabel of brief, zul len met langer door alle aan die commu nicatie-middelen verbonden nadeelen van tijdsduur, beperktheid en foutieve over brenging gehandicapt worden, doch op de nieuwe wijze overgebracht het handelsver keer en de industrie nieuwe expansie geven en nieuwe welvaart bevorderen. Men zal echter met één gebiedenden eiscb rekening moeten houden en het is wellicht niet voorbarig daarop reeds nu de aandacht te vestigen. Die telefonische verbinding met Indië mag niet te duur worden voor de gebruikers, de tarieven mogen een Volkomen ontplooiing en een volledige uitbuiting van alle daarmee ver bonden mogelijkheden niet in den weg staan. Met andere woorden, de telefoon verbinding NederlandIndië moet popu lair worden in den VoTstrekten zin des woords en het dogma van den rendabelen rijksdienst mag dit nationale bel'ang, vooral in den beginne, niet in den weg staan. Zeker, er zijn tot nog toe millicsênen uit gegeven voor proefnemingen en millioenen voor installaties, die somjs reeds ver ouderd waren, voordat ze nog goed en wel in werking kwamen. Men zal zich herinneren, dat bijvoorbeeld in ons vorig stadium der proefnemingen de deskundi gen van meening waren, dat deze ontzagj- lijke afstand alleen maar te overbruggen viel door golven van groote lengte."'Om deze uit te zenden, werden enorme hoojg- zenders gebouwd, werd o. a. op groote hoogte in h'et Malabar-bergmassief in de Preanger-regentschappen een geweldige cen trale gebouwd en een bergkloof van bon derden meters breedte met een kabel over spannen en werden bier te lande te Koot wijk dergelijke installaties gebouwd. Bit alles verslond schatten geld en toen men zoover was, had de verbijsterende tech niek intusschen alweer een stap voorwaarts gedaan en was gebleken, dat men mét de korte golf en veel geringer energie betere resultaten kon bereiken. Naast de geweldige installaties werden nu opnieuw korte golfzenders gebouwd en deze zijn bet, die in hoofdzaak nu het werk doen, waarvan de „Aneta'-demonstratie ons de schitterende resultaten heeft getoond. Maar, en hierop willen wij den sterk- sten nadruk leggen, hqj; principe mag nu niet gehuldigd worden, dat ae aan proef nemingen, boogzenders en andere installa ties gespendeerde millioenen, dienen te worden verhaald op de aanstaande exploi tatie der telefonische verbinding Neder landIndië. Niet geheel, maar ook niet ten deele. Dat gelei moet nu maar afge schreven. Er zijn door Nederlandsche en Indische regeering wel eens vaker voor minder nuttige doeleinden milti oenen a fonds perdu gegeven en verloren. Een dergelijk procédé zal in dit geval bij uit zondering eens wijs koopmansbeleid blij ken. AVant, zooals gezegd, de telefonische verbinding Nederlandlndie zal in den waren zin des woords populair moeten worden, desnoods met extra lage tarieven erin gebracht De toestand zal aldus moe ten zijn, dat ouders en kinderen er om de kosten met tegen op zullen behoeven tc zien elkaar bij belangrijke gebeurtenissen eens even op te bellen, en al ware liet maar om weer eens de geliefde stemmen voor een wijl te hooren De zakenman zal zich om de kosten ook alweer niet tweemaal behoeven te bedenken of hij zijn reiatio ginds of zijn filiaal of zijn admi mstrateur eens even aan de telefoon zal roepen Op zgn maand-onkostenrelcenilng zal de telefoon met Indie een doodgewone en ook wèl te dragen post beliooren te zijn. Zoo zal bij deze exploitatie in den waren zin „de dost voor de baet" uitgaan Want „de baet" zal er zeker komen, ook die andere, die met goed in cijfers uit te drukken valt: Indie en Nederland steeds dichter tot elkaar in werkelijkheid en in verbeelding EENDENHOUDERIJ. HOE HET NIET MOET. We zullen in verband) met de penden- houderij eerst eens eenige bedrijven te Volendam bekijken, waarbij dan de fou ten in bet systeem van zielf blijken. De groote fouten te Volendam zijnTotaal ondoelmatige inrichting der hokken, water- loopen, enznaast onproductieve eenden en hooge voerprijzen. Een groote tegenstelling daarvan vindt men in Landsmeer, waar de inrichting der hokken anders is en waar het water zui verder is. Landsmeer .is een, hoofdzake lijk langs den weg Amsterdam over den lip naar Purmerend, lang uitgestrekt dorp, waar de woningen der eendenhouders veelal op eigen erfjes staan, door dwars- slooten gescheiden. Deze dwarss'loiotien.staan ra open ijprbinding met een groot aantal plassen, die zich ten Oosten en Westen van (lezen weg bevinden. Het wateropper vlak is dus zeer groot in verhouding f©t bet aantal eenden. Bovendien bouwt men in Landsmeer meestal slechts aan één kant van de sloot eendenhokken. Deze hokken zijn van een meter of drie diep, daar aan aansluitend een ren, uitioopende op de sloot. De ren loopt als het ware 1 Meter door in de sloot en zoodoende hebben de eenden een ruimte, waar zij in de sloot kunnen zlwenrmen en' drin ken. Is nu het water frisch, dan is dit systeem 'niet zoo gevaarlijk. Wordt het water evenwel besmet, dan is het erger. Te Volendam vindt men echter dergelijke hokken aan weerszzijden van vrijwel stil- staand water. Hjet water wordt op ge weldige wijze verontreinigd door vi'schaf- val, mossel'enafval, eendenmest, enz. Bper- door wordt de kwaliteit zoo slecht, dait de ingewanden der eenden op zich zelf al. gevoelig worden en de minste besmet ting is dan voldoende om do dieren te doen sterven. Toen ik eenige jaren geleden te Volen dam mijn proefstation begon, was dan ook het eerste werk het land met gaas te omgeven op ongdveer een Meter afstand van de sloot en waterleiding aan te leg gen. De eenden krijgen dus steeds versch water te drinken, "en wel elke ren apart in een metalen drinkbak. Te Harderwijk vindt men weer een an der systeem van drinkwatervoorziening, n.L men maakt langs alle bokken een cemen ten drinkgoot. Aan den eenen kant iaat men het water in en aan den anderen kant er uit. Hoewel dit daar zoover ik weet goed gaat, beschouw ik dit systeem als hoogst gevaarlijk en zou het nooit durven aan te bevelen. Is n.l'. een dier aan de boveneinde der goot besmet, dan raken ze allen besmet. Vandaar dus, dait ik voor elke ren een aparte watervoor ziening heb, zoodat eventueele smetstoffen slechts tot een ren beperkt blijven. IHjet meest practisch© systeem is om de beide methoden te combineeren. Men legt dan dus aan een serie van drinlcwatergoten achter elkaar, echter op ©e>n. dergelijke manier, dat zo in normale gevallen aileh van één punt uiit voorzien fcunnm wor den. 1 Blijkt er onraad, dan moeten de dtónlk- goten direct gescheiden worden en moet elke goot #part gevuld en leeggemaakt kunnen worden. Djit kan men natuurlijk zeer gemakkelijk bereiken, door een naojd- leiding aan te leggen, die dan per drink bak een taevoerkraan heeft. Mijn overtui ging is dan ook, dat, waax" men niet over flink zwemwater beschikt, men voor eenden veel ingewikkelder en duurder drinkwatervoorziening noodiig heeft als voor tóppen. Er komt bij, tot een eend voortdurend gelegenheid moet hebben haar kop onder water te steken, daar anders snavel, neusgaten en oogen vuil' worden. De dri'hkbakfcen van eenden moeten dan ook minstens tien c.M. diep zijn. In de buurt der drinkbakken wordt het spoedig veengrond moet beschikken. Dje eendèa smijten voortdurend met hun snavels niet water en trappen de omgeving met bun pooten tot modder Het beste doet men daarom de drinkbak op een soort rooster te zeden, dat men van houiten latten, el beter nog van ste'vig, niet al te grof gaas kan maken. Ook kan men de omgeving van den drinkbak van beton maken. Men moet er dan echter op letten, dat de vloer zoo hellend gemaakt is, tot deaj gemakkelijk is te reinigen. Die eend heeft zeer veel water noodig, daar zij, beliaiVe baar drinkwater, verbazend veel vermorst. De voedselvoorziening is bij de eenden- bouclenj ©en ander moeilijk punt. Zooals gezegd, bestaat eigenlijk biet natuurlijke voedsel der eenden hoofdzakelijk uit aller lei" waterdieren en plantendeeLen. De eend is een uitstekend fourageerster. Als zij over slooten, boomgaarden, enz, besclnkt, haalt zij daar ©en groot dee* van al het eiwitrijke voedsel, dat zij noodig, heeft, uit op. Zij jgimien zich op hun tochten zeer ver van huis begeven en reinigen lieele streken van ongedierte. D|it is een der groote voordeden der eendenhouderij. Men heeft vaak drassige weilanden, waar geen schaap in leven blijft vanwege de levefbofz'.'Cikte. De larven dezer parasieten leven in kleine slakjes. Ziet men op een dergelijk land ©en troep eenden, dan ha len die al lied gauw allies Weg, wat maar op fsjak of worm gelijkt. Alen gebruikt daarom hi Engeland de ©enden heel' vaak om ongedierte te vernietigen. Groote En- gelsche~ boomgaardhouders hebben nuj wel eens verklaard, dat zij eenden in hun boomgaarden houden in liet belang der hoornen. De ©enden vernietigen geweldig veel schadelijk ongedierte en zij zeiden, dat ze zelfs eenden zouden houden ook al legden ze geen ei. IHiermt blijkt dus de voordeel'ige en goede zijd© der eendenhouderij. De eend weet van terreinen, die vrijwel waa de- loos zijn, baar levensonderhoud te h den en tevens nog productie over, dus kan daar nog flink op leggen. Op deze manier kan de eendenhouderij in moerassige stre ken of streken met veel water, slooten, drassige landen, zeer loonend zijn en ver- -baas ik er me vaak over, dat men m dergelijke streken niet meer eenden houdt. Alen moet er echter om denken, dat een den vaak baar eieren in liet water leg gen, als zij de kans krijgen en dat oen eend al net als een mensch van den modernen tijd is, nl. liever lui ton moe. Als men de eenden 's morgens voert, dan trekken zij er niet op uit. Zoo heb tic vaak brieven gekregen van menschen, d> aan plassen woonden en die vol enthou siasme eenden waren gaan houden. Zij beklaagden zich er over, dat de eenden niet legden en ook erg l'ui in de buurt van den voerbak bleven hangen. De ma nier, die in twee dagen Wonderen ver richtte, was: IHjoudt ze tot 'smorgens 9 uur vast in een afgerasterd plekje en geef ze absoluut geen voer. En zie daar, 's morgens hoepen eieren en eenden, die, zoodra ze los kwamen, er ijverig op uit trokken om haar maag te vullen. Tegen den avond niets dan een paar handen mais in het nachthlok en binnen eenige dagen komen ze prompt tegen het vallen van den avond naar huis terug. BR is verreweg de meest loonende manier van eendenhofuden. Men vervalle echter niet in de yoSgende fout Sommige beginnen met een twintigtal goede jónge eenden en krijgen prachtige resultaten. Die die ren legden het eerste jaar soms over de 200 eieren gemiddeld en men maakt reu zen winst. Nu mioet natuurlijk de winst vergroot worden, dus het aantal eenden uitgebreid, en wat blijkt? D|e Winst blijft weg. Waarom? De eenden zijn geweldig vraatzuchtig en moorden finaal hun heel© jachtterrein uit. Insecten, wormen, slak- ken, alles verdwijnt in een ©ogenblik en krijgt -feitelijk geen kans zich snel weer te ontwikkelen. Vandaar dat ik de men schen altijd aanraadt, ook al' zijd hun omstandigheden nog zoo mooi (veel sloo ten, riet, plassen, kolken,, weiland): AVees heel voorzichtig en probeer zorgvuldig wat het jachtveld tijden kan. Ga niet van 20 eenden pp 100, maar op 40 en wacht het dan weer eens een jaar af. Er moet een soort evenwichtstoestand ontstaan tus- stihen 'eenden en jachtterrein en wie deze overschrijdt, door te veel eenden, krijgt groote schade. Een punt, waar men op moet letten is ook, dat de eenden de slootkanten min of meer vernielen. ,Voor weiland geldt het zelfde. Door proeven is mij gebleken, dat men in rennen minstens 15 viericante meter best grasland per eend moet hebben, wil men gras bonden. Heeft men minder, dan wordt alles één moederboel. Dit moet men ook voor elk grasland 'eerst zelf pro- boCüPCTI Dfe TE IHFNNEPE. Faillissementen. Opgegeven door Van der Graaf en Co. Uitgesproken: K. Baigeindijk, vroeger schoönwiinkelaer, thahs ztfnder beroep te Rotterdam. R.-c.: mr. A. Dirkzwagercur.mr. Wj. Nolpal C. AVu Gr. vate der Kort, sigarenmaker te Hi'llegersberg. R-c.als vorencuiifl mr. Wi J. Joingenieel te Hillegprsbierg. J, van der Groef, koopmaln in varkens, te Dirkslapd, R-c.: als votern; cur.: mr. A. Ziaiayer te Dirkslalid. 1 H. Ei. 'Abrahams, te Rotterdam. R' -c. mr. AL Fna'nken'; cur.nuf Hj. J. F. Hey- rnain. E. Rapmu'nd, koopmaln te Rotterdam'. R.-c.als voren; cur.: mr. A. IDjhia'n. D. Mocrmain, bouwondernemer te Rotter dam. R.-c.als vorehcur.mr. W, A'. van Traa. 'W. Leydekkers, te Rotterdam. R.-c.als voren.; cur.: mr. N. J. Bink. J. AVi Jansen, kantoorbediende te Rot terdam. R.-C.als voren,; cue.: mr, B. Rerriddn. 'J. van Dam, timmiarmaln te Schoonho ven. R.-c.mr. A. Diirkzwajger; cur,mr. izeer vuil, vooral' als men over Mei of P. J. Mapkenbach te Schounhpvefn, on T VAt-t om Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door de abonne's worden gezonden aan Dr. Te Hennepe, Diergaardesingel 96, Rotterdam. Post zegel van cent voor antwoord insluiten en blad vermelden.

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 8