Verkoop HMM - BEÜZI1 - OLIE. i Woensdag 3 October 1928 BUITENLAND. Een veelbewogen nacht. Ne. 18926 EERSTE BLAD Diversen, >>*^w n Interc. Tel. No. 68103 en 68817. 81lU Jaargang. BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN), Tel, 68103 en 68617. Postrckuiim No. 5311 Het vraagstuk der vlootbeperking. Een totale tonnenmaat de beste oplossing. Een interview met Venizelos over het Grieksch-ltaliaansch verdrag. Naar aanleiding van de weigering van Amerika om het Fransch-Bri tsche vlootbe- perkingsvoorstel als basis te nemen voor nieuwe onderhandelingen, schrijft gepèns. vice-admiraal |IfG. Surie in de N. R. C. Wat is de reden, dat de oplossing van het vlootbeperkingsvTaagstuk zooveel moei lijkheden haart? De wil mij beperken tot de positie van de drie groote zeemogendheden thans in geding, Amerika, Groot-Briüanaië en Frank rijk. Alle drie wenschen beperking van wapening ter zee, mits hun veiligheid ter zee verzekerd is. Die veiligheid stelt ech ter voor elk dezer rnogm endheden haar bijzondere eisehen aan de samenstelling van de vloot. Frankrijk wil beveiligd zijn tegen een blokkade van zijn havens en wenschl do ongestoorde verbinding tus schen Marseille en Algiers. Engeland wil zekerheid voor de zeewegen naar de Do minions en Britsch-Indié on die Sn. gebruik voor de voedselvoorziening. 5 Amerika wil pariteit met de Britsche vloot en zekerheid van de verbinding tus- schea het Panamakanaal en de Fhilip- pijnen. De pariteitkwestie is een teere kwestie, zoowel voor Engeland als Amerika. Zij is te Washington in. 1922 vastgelegd voor de kapitale schepen van 35.000 ton en de vliegkampschepen. Amerika wil deze gelijkwaardigheid van zijn vloot" uitbrei den tot de overige vloot-eenheden, niet wat het aantal, maar wat de globale tonne- maat betreft. De aanvaarding van de totale of globale tonnemaat als maatstaf voor de vlootsterk- ten, oorspronkelijk door Frankrijk (en ook door Nederland) voorgesteld, was logisch en praetiseh, eenvoudig en doeltreffend. Amerika en Engeland hebben dit stelsel afgewezen en wensohten de tonnemaat van elk scheepstype vast te leggen. Te Genève bleek echter gedurende de conferentie der drie zeemogendheden (Japan, Engeland en Amerika), al spoedig,, dat dit voor de kruisers niet praetiseh was. Immers Ame rika heeft kruisers van 10.000 ton noo- dig voor de heheersdiing der zeewegen op de Stille Zee) terwijl Engeland, 'dat over een groot aantal steunpunten be schikt, kan volstaan met voornamelijk krui sers van 6000 ton. Amerika heeft dan ook bij hgt vraagstuk der kruUfcr-beper- king moeten erkennen, nat de eisehen, welke de verdediging voor zijn belangen ter zee stelde, leidden tot het systeem der globale tonnemaat. Engeland bleef de eenige, die vasthield aan de tonnemaat per scheepstype, maar daarmede zou de pari teit der Amerikaansche en Britsche vloot verbroken worden. Amerika wenscht geen groot aantal krui sers van 6000 ton. Engeland heeft geen behoefte aan een groot aantal kruisers van 10.000 ton. Maar Engeland; kan niet gedoogen, dat Amerika meer kruisers van 10.000 tpn heeft, dan zijn eigen vloot behoeft, al stond daartegenover een klei ner aantal kruisers van 6000 ton. Nu is daar nog bij gekomen, dat in het Fransch-Britsche vlootaccoord de duik- booten in twee categorieën worden ver deeld, waarvan die boven 600 ton bin nen de hpperkimg vallen en die beneden 600 ton daarbuiten. Hiermede is aan Frank rijk de vrije band gelaten om de z.g. kleine duikboot aan te bouwen. Deze laatste regeling is door Amerika, en, naar mijn meening volkomen terecht, (ONE WONDERFUL NIGHT). Uit het Engelsch van LOUIS TRACY. Vertaald door J. M. 6) Monsieur de Courtois verzekerde mij, dat daardoor het huwelijk ongeldig zou zijn. Hij! had het mis, zei Curtis droog. U zou u aan een strafbaar feit heb- ben schuldig gemaakt, maar u zoudt ab soluut wettig getrouwd zijn als u het bij voorbeeld onder den naam Jane Smiitli had gedaan. Ik geloof, dat u zich vergist. Mon sieur de Courtois heeft overal geïnfor meerd. Hebt u de plechtigheid niet wel een beetje op het allerlaatste nipplertje ge steld Het zou, al twee dagen geleden ge beurd zijln, maar de oorspronkelijke huwe- lijlksvergunTLing werd gestolen, en we héb ben de grootste moeite gehad om een „special licence" te krijgen. Dus het is eigenlijk puur toeval, dat uw vader en graaf Vassilau niet tijdng hier zijfn om het huwelijk te beletten dat wil zeggen, als zij het kunnen be letten. Hij dacht een oogenblik na en vroeg toen opeensWaar zou, de plechtigheid hebben plaats gehad? Ik weet het niet. He heb alles aan monsieur de Courtois overgelaten. Curtis kon een opkomend wantrouwen tegen de bedoelingen van den Franschmnn niet van; izich afzetten. Hij voelde in- als onlogisch bestempeld. Vooreerst is de moderne 600 tan-duik boot een nog zeer werkzaam en krachtig wapen ter zee. Zoowel defensief als offen sief. Voor het offensief hangt het er maar van af, hoe groot de afstanden zijn waar op geageerd moet worden, d. w. z. het hangt af van de onderlinge geographische ligging der tegenstanders. Wat dus voor Frankrijk en wellicht een aantal andere zeemogendheden, een belang rijke vrijheid in den aanbouw van vloot- eeuheden zou beteekenen, is voor Ameri ka met zijn uitgestrekte kustlijnen en de nog uitgestrekter veibiudingen over den Stillen Oceaan en evenzeer voor een aan tal andere zeemogendheden in dezelfde geographische positie verkeerende, van zeer gering belang. Diaar staat echter tegen over, dat juist de grootere duikboot, die ijeze laatste zeemogendheden behoeven, wèl aan beperking gehouden «sf/rdt. Nu is wel een der eerste en belangrijk ste voorwaarden voor een maatregel van vlootbeperking" deze, dat hij gelijk en ge lijkmatig' werkt-; Elke regel, die versclr maakt' tusschen de beperking voor groo tere of kleinere eenheden van het zelfde type zal ongelijkmatig werken en op* den duur ontevredenheid en wantrouwen wek ken. Evenzeer moet men voorzichtig zijn met het stellen van grenzen voor detonne- niaat van de verschillende scheepstypen, D.e grens zal wel altijd betrekkelijk hoog moeten vallen, om de eenvoudige reden, dat de groote zeemogendheden nu reeds enkele van die scheepstypen van groote waterverplaatsing bezitten. Men opent daar mede een wedloop naar die grens, en de ervaring bewijst dit reeds met de vaststel ling van de limiet van 10000 ton voor de kruisers, zooals het Traktaat van Washington van 1922 deed. Destijds wa ren de 10.000 tonkruisers uitzondering, thans zijn zij reeds een regei geworden, en zien de kleinere zeemogendheden hun kruisers van minder dan 10.000 ton in gcvechtswaaide dalen. Wil een Zeemogendheid eenheden aan bouwen^ van grooter tonnemaat, datmoet elk voor "zich weten, maar "dan meet het ten koste van het aantal gaan. Dórt is alleen 'te verkrijgen door een grens te stel len aan de totale tonnemaat van de vloot. In deze tonnemaat moeten alle oorlogsvaar tuigen met gevechtswaarde hegxeperr zijn, ongeacht hun grootte. Oorlogsvaartuigen beneden een zekere tonnemaat buiten de beperking te houden, is onlogisch, en on billijk tegenover een zeemacht, die deze vaartuigen niet bezit, of niet gebruiken kan. De eerste stap in de beperking ter zee moet zijn en blijven "de beperking van de globale of totale tonnemaat van de in vredestijd voor oorlogsdoeleinden gebouwd|e en i.n de oorlogsvloot opgenomen scheeps- eenheden. .Hoeveel deze tonnemaat voor elke zeemogendheid behoort te zijn, is alleen vast te stellen, wanneer men voor zich heeft de getallen, zooals de regeerin gen die, met redenen omkleed, eisehen. De uiteindelijke vaststelling is een politiek vraagstuk wellicht van loven en bie den, zoo liet kan van objectieve appre ciatie en rechtvaardigheid. De „Daily Telegraph' heeft een speciaal interview van haar diplomatieken medewer ker met Venizelos, die te Londen ver toefde, waarin deze uitvoerig de voor eens de neiging om de huwelijfcsvergunmng nog eens nauwkeurig te bestudeeren en ont dekte aan de achterzijde de woorden „A£ gegeven als duplicaat. Deze vergunning is niet geldig als van de gewone vergun ning gebruik is gemaakt". Het meisje boog zich ook over hel papier en Curtis kwam plotseling tot de con clusie dat een zoo dichte nabijheid van een aantrekkelijke jonge dame tot de edele vreugden vau het leven behoorde. Na een kleine pauze hernam Curtis: De houd er niet van om voor "inquisi teur te spelen, Lady Hermione, maar hebt u er bezwaar tegen om mijl te Vertellen waarom u u zoo heftig verzet tegen een huwelijk met Graaf Vassilan? Absoluut niet. In de eerste plaats voel ik er op het oogentalik heelemaal niets voor om te trouwen echt te trouwen dan en in de tweede plaats is Graaf Vassilan een slecht mensch, zijn uiterlijk verraadt het direct en zijn reputatie is ook jverre vau gunstig en ten derde omdat mijta (vader alleen zijn eigen belangen op het loog heeft. Do ongelukkige geschiedenis van mijta. familie Is zoo algemeen bekend, dat iik er gerust openhartig met u over kan praten; de verhouding tusschen mijta ouders .was helaas heel slecht en toen mijta -moeder stierf, heeft zij al haar geld aan mijl nagelaten, heelemaal onder mijn eigen beheer. Ik was toen p'as zeventien, maar ,ik slaagde er toch in het vast te houden -de hemel mag weten hoe en ,deze vreeselijfce Hongaar aast er op, om zijn troon terug te winnen, zegt hij, maar ik gelooif er niets van. 'De man is eenvoudig een beast. Curtis k,eek naar haar handen, die zij wrong In verontwaardigiin|g. ,Wat een aar- deelen van het Grieksch-ltaliaansch pact uitmeet. Er op wijzende, dat er geen overeen komst of supulatie is, die niet in het ver drag zelf staat, prijst Venizelos de onge wone liberaliteit, waarmede ieder toekom stig geschil tusschen beide landen, welke ook, aan arbitrage of verzoening word! onderworpen. Nog nooit, zeide Venizelos, met warme waardeering voor wat hij Mus solini's wijsheid en grootmoedigheid noem de, had een groote mogendheid zooveel toegestaan aan een kleine, waarmede zij vroeger in niet altijd even hartelijke be trekkingen heeft gestaan, Venizelos betoog de verder, dat, ais een ider twee partijen door den Volkenbond met aJgemeene stem men, tot aanvaller (verklaard wordt de an dere partij, ondanks het verdrag, tot ge hoorzaamheid aan tie besluiten van den Vol-< kenbond veiplicht -zal blijven. Wordt een der partijen' 'liet slachtoffer van een aan val, dan' kan die 'er zeker van zijn, dat de andere in ieder geval onzijdig blijft. Bijzonder tevreden was Venizelos over de bepalingen met betrekking tot de beken de gaping in het .Handvest, onzekerheid namelijk, die ontstaat, wanneer in den Bond geen eenstemmige uitspraak o-ver wie de aanvaller is, verkregen kan worden. In de meeste andere verdragen krijgen de partijen in dat geval de vrijheid om ge wapend tusschenbeide te komen, zelfs te gen de andere partij. In het Italiaansch-1 Grieksche verdrag echter zaJ, als een der partijen in een oorlog gewikkeld wordt, de andere verplicht zijn zich van een aanval tegen die partij te onthouden. Venizelos verklaarde verder nog uitdruk kelijk, dat Griekenland zich niet tot het aangaan van militaire verbonden zal laten bewegen, omdat deze wantrouwen wek ken, en dat hij bereid is, met alle Balkan- staten verdragen van vriendschap, onzij- digheid en arbitrage gelijk met Italië te sluiten. Hij besloot met te zeggen, dat hij er niet aan denkt pogingen aan te wenden om de refugiés hun vroegere verblijfplaatsen in' Kl.-Azië terug te geven. Toen er 1.600.000 Grieken in Klein-Azie woonden, kon de oorlog tegen Turkije een -nationale oorlog genoemd worden. Nu er geen enkele Griek meer in Klein-Azië woont, zou het een imperialistische veroveringsoorlog zijn. Argentinië blijft uit den Volkenbond. De zitting van het Angentijtrisch Congres Is Zondagnacht gesloten, nadat verschei den uiterst lange zittingen waren gehou- den. De Senaat hechtte Zijln goedkeuring aan de door de Kamer aanvaarde begroe ting en schrapte dientengevolge ook de bijdrage van 'Argentinië aan. dea Volken bond. Hindenburg 81 jaar. President Hindenburg vierde gisteren in den familiekring op zijn jachtslot blij Pots dam zijin 81en jaardag. De regeering van het rijk en van Pruisen hebben hem gis termorgen gelukwenschsn gezonden. Uit de Hindenburg inzameling Zijn op de- zen dag 425.000 mark aan behoeftige ge zinnen verdeeld, idie zwaar onder den oor log hebben geleden. Mac Donald misprijst de regeering. Op het congres van de arbeiderspartij te Birmingham, heeft Ramsay Mac Donald de buitenlandsche staatkunde van de re geering scherp veroordeeld. Hij diende een motie in, waarbij geèlsclit werd dat de regeering een algemeen pact van arbitrage <.ou teeltenen, dat het EngeJsch-Fransch vlootaccoord zou opgegeven worden, dat de regeering een doeltreffend tractaat tot beperking der wapening zou teekenen en dat alle vreemde troepen onvoorwaardelijk uit het Rijnland teruggetrokken zouden worden. De staking in d--e Australi sche havens. Het congres van haven- en temsportar beiders beeft met groote meerderheid1 een motie ten gunste van een hervatting vim het werk verworpen en een motie tot uit breiding van de staking naar een sub-c om missie verwezen. Dez-e laatste motie ver biedt vakbondsleden koopwaren te behan delen, die door workw illigen zijn beban deld en verzoekt de gas- en electriciteits- arbeiders zich gereed te houden voor een actie. Men verwacht dat volgenden week alle kustvaarders tengevolge van 'deze beslis sing zullen stilliggen. De toestand in Znid-Slavië. Het congres van den Servischen boeren bond heeft een motie aangenomen, waarin het zegt, dat de binnen- en buitenland sche toestand des lands erger is dan ooit te voren en dat de huidige regeering daar voor verantwoordelijk is. biet congres gaf voorts uiting aan zijn sympathie jegens het Kroatische broeder volk en kondigde den scherpsten strijd in (het parlement aan voor de rechten en de rechtsgelijkheid van liet boeren volk. De parlementaire groep wordt in de motie opgewekt in dezen strijd tot de uiter ste grens te gaan en zoo noodig de Skoepsjtina te verlaten. Zal Primo de Rivera aftreden? Volgens een bericht van de „Daily Mail' van de Fransch-Spaanseibe grens zou na do terugkeer van koning Alfonso naar Spanje tusschen hem en Primo de Rivera de eerste spanning ontstaan zijn, die, 'naar men verwacht, zal uitloopen op het aftreden van Primo de Rivera, Primo de Rivera heeft den koning «dn decreet ter teekening voor gelegd, waarhij de straffen worden vastge steld, waaronder verbanning, tegen perse nen, die zich in woord of beeld tegen Primo de Rivera gekeerd hebben. De ko ning heeft evenwel de onderteekening daar van geweigerd. Daar bovendien Primo de Rivera in het leger vijandige elementen tegen zich heeft, verwacht m-en, dat hij door een andere persoonlijkheid zal worden vervangen. Om trent zijn opvolger wordt reeds gemeld, dat dit weer een militair zal zijn. Die reis van Venizelos. Naar Reuter uit Londen meldt is Veni zelos gistermiddag uit Londen vertrokken. 'Hij gaat over Parijs naar Zwitserland, waar hij *4 dagen blijft. Diaarop volgt zijn be zoek aan Belgrado. De republiek China. Volgens -eten officieel bericht uit Nanking, hoeft do regeering besloten den lOen Oc tober tot nationalen feestdag van do Chi nee sc he republiek te verklaren. Op dezen dag zal do regeering een memorandum aan alle vreemde mogendheden richten, waar in zal worden uiteengezet, dat do Chinee- sche republiek slechts streeft naar het herstel van de éénheid van het Chinoescho volk. In het memorandum zal wider de te rugtrekking van de vreemde troepen wor den geeischt. De Nankin,g-regeering ver klaart zich bereid met alle mogendheden nieuwe verdragen te sluiten en de belangen der buitenlanders in China te beschermen. De aanslag op den keizer 1 van Japan. In verband met den aanslag van den Japansehen anarchist op den keizer heeft de politie te Tokio 47 personen gearres teerd De Japansche arbeiderspartij Ro.,0 Namintoe werd ontbonden en de vertegen woordigers der partij werden gearresteerd. Zij worden er van beschuldigd den aanslag op den keizer te hebben voorbereid. Het blad „Hofi" eischt de uitwijzing van alle Russische communisten, dan" zij de aanstichting van. den sovialen burger oorlog zijn. i2 Garage „UNIQUE", Burgem-Knappertlaan 4. Tel. 68817. dige kleine handen waren het. Hij ontdekte opeens, 'dat een handkus niet onder alle omstandigheden ;een dwaze Vertooninlg is. (En morgen Izal hij hier zijn, ging ,ze wanhopig voort. En als hij en mijn vader ;ine inden, wat moet ik dan be ginnen? Jk sterf liever dan dat ik met dienvreeselijken graaf trouw, maar ik zou het ook vreeselijlk vinden om de hoofdrol te spelen in een familietwist, waar de kram ten aan zouden smullen. Op mijn afkeer daarvan (speculeert mijn vader dat weet ik. Ik zie nog maaréén uitweg om aan ;ze te ontkomen De wanhoop van het meisje bracht Cur tis Jsuiten zichzelf. Hij liet ale voorzich tigheid varen. De eerste reden die u opgaf, was voorzoov.er het u persoonlijk betreft, de meest overtuigende, Lady Hermione, zei hij met een bovenmenschelijke inspanning om kalm (e blijven. U zei, dat u er heéle- maal niets voor voelde om te trouwen. £00 is het oofc. ,Er is toch maar een middel otni uit de ellende te komen. U moet met mij trouwenvanavond nog. H,et gezicht van het meisje straalde, of schoon haar oqgen vol tranen stonden. Meent u het werkelijk? Ik ipeen hek Dan geloof ik niet meer, dat de tijd van de ridders voorbij is. Ik geloof inderdaad, dat hij juist begonnen is, zei Curtis veeIhet eekenend Maar waarom zoudt u zoo vriende lijk .en edelmoedig zijln voor een meisje, dat u nauwelijks een half uu,r kent? ik zi,e natuurlijk heel goed, dat u een gent leman benten ofschoon ik geld in overvloed heb, kan ik u niet schadeloos stellen, zooals ik monsieur de Courtois tfeed. N,een, dat zal niet gaan, zei h'ij grimmig. U kent de voorwaarden. U weet dat het niet meer dan een schijnhuwelijk is, óm mij tegen graaf Vassilan te be- -schermen? De kén de voorwaarden en vereenig mij er volkomen mee. Maar toch Mr. Curtis, voel ik me be. zwaard om dit offer van u te vragen, om dat ik u er niets voor kan teruggeven. Al bent u waarschijnlijk een welgesteld maner zijn toch uitgaven aan ver bonden en het zal u vooral een heeleboel tijlct kosten. Ik heb mezelf juist twaalf maanden vacantie gegeven van spoorwegen-aanleg gen in China. Ik zie niet in hoe ik die vacantie beter zou kunnen doorbrengen dan als uw echtgenoot Dat wil zeggen net „doen alsof". Ieder man is in zijln hart een kind en kinderen zijn dol op „doen-alsof". Maar zelfs als ik in mijn nood uw aanbod aanneem. Hoe is een "huwelijk tus schen ons vanavond nog mogelijk Met deze „.licence"! Voor den duur van deze plechtigheid ben ik Jean dc Courtois. Gelukkig is mijn naam nietzoo'n hinderpaal als hij zou zijn geweest als hij niet toevallig John. Di. Curtis luidde. iWe weten niet eens, waar we moe ten trouwen! Met deze „licence" en naar verhou ding niet eens zoo heel veel geld is het een klein kunstje om in Londen even te trouwen. "Weet u zeker, dat net huwelijk gel dig is, alg u een valschen naam gebruikt? Hofbericht. Gisteravond hebben na afloop van een jachtpartij op het Loo, aan den maal lijd van Koningin en Prins, ten Koninklijke Paleize aldaar deelgenomen: de minister van staat, jhr. mr. dr. H. A. van Karne- beek, commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Hollonu en dr. A. G. IvroKer te Wassenaar. Minister van der Yegto naar Ameland en Schiermonnikoog. De minister van waterstaat heeft zich naar het Noorden begeven ten einde een bezoek te brengen aan de eilanden Ame land en Schiermonnikoog. Aangezien hot niet mogelijk is deze eilan den op één dag te bezoeken, maar toch ook niet te veel tijd aan den tocht mocht worden besteed, is de minister gisteravond uit Den Haag vertrokken en kon, van het gunstige tij gebruik makende, des nachts ongeveer te half twee uur te Nes op Ameland aankomen. In den loop van Woensdag wordt dan naar Schiermonnikoog overgestokende te rugreis wordt Donderdag aanvaard. Op dezen tocht is de minister vergezeld van den administrateur bij zijn departement Lr. P. H. 'A. Rosenveld en van de Rijkst waterstaatsauloriteiten in Friesland, de heeren ir. -Van Vlissingen en ir. Moll. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. De Yrijheidsbondsche fractie in de Pro vinciale Staten van Noond-!H|olland heeft thans definitief den Amsterdiamsohon wet houder, dr. J. |H'. J. Vos, candiidiaat ge steld voor het lidmaatschap van Gedepu teerde Staten, vacature-Van Lennep. 'Hiervan is mededeeling gedaan in de Maandag gehouden vergadering van de ver schillende fractie-vertegenwoordigers. Van protestantsch-christeljjke zijde bleek echter, dat men deze plaats niet wenscht op te geven. Alleen is nog geen overeenstemming verkregen tusschen de cliristelijk-histori- schen en de anti-revolutionairen over de aanwijzing van hun candidaat. Die ver tegenwoordigers der andere fracties behiel den zich de stem hunner fractie voor. Onderscheiding. Bij Kon. besluit van 21 September is J. A. de Zwaan, organist bij de Ned. Her vormde gemeente te 's-Gravenhage, be noemd tot ridd'er in de Orde van Oranjo» Nassau. Absoluut zeker! Kunt u gestraft worden, als ze liet ontdekken Dat zullen we er maar op wagen. Ik kan u alleen maar danken u'.t den grond van mijn hart-, Mr. Curtis, zei het meisje. Ec moet iemand vertrou wen en u vertrouw ik volkomen. Daar zult u nooit spijt van hebben. Lady [Hermione, zei hij plechtig. Hij vroeg icli af of dit nu niet een geëigend mo ment voor een handkus was, maar hij vergenoegde zich er mee de hand, die ze hem toestak, een paar seconden lan ger vast te houden dan strikt noodig was. Het is half acht, vervolgde hij zake lijk. In hoeveel tijd kunt u klaar zijn om met me mee te gaan om een geeste lijke op te duiken? Ik bèn klaar. Curtis stopte de „licence" in zijn zak en trok op de gang de bebloed© jas aan, terwijl Lady Htenrione binnen zich kleed de. Macelle wilde met alle geweld haar meesteres vergezellen en zette zich hij naar m üe nog steeds wachtende taxi. John. D. informeerde onderwijl bij den chauffeur of deze ook adressen van gees telijken wist. De liftjongen was bij dit onderhoud een belangstellend toehoorder. De theologische kennis van oerstgenoem- den functionaris was niet heel groot, want naar hij zei, maakten geestelijken niet veel gebruik van taxi's, maar lij wist toch een ouden heer te wonen, die in elk ge val thuis zou zijn, aangezien hij erg leed aan „rimmetiek". (Wordt vervolgd vfe M $s S| B w f Vp -;i x| -/-I Oeie courant verschijnt dagelijks, mol uit sondering ran Zon- en feestdagen. Pi ijs per kwarto ai i 2.— franco per post f 8.50. Pry's per week: 16 cents. Afson- dei tijke ounimerB 4 cents, Abonnementen wordeu dagelijks aangenomen Advertenliên voor het eerstvolgend num mer moeten vóór elt uur ogn liet Bureau bezorgd zijn, 's Zaterdags vóór 4> uur. Een bepaalde plaats vao advertentien wordt met gewaarborgd. SCHIEDAMSCH Prijs der Adverientiè'nvan 1—5 repei. t 1.55; iedeie regel meer f C.30; in bet Zat'erdagnunmier" 1—6 régels 1 1.30, iedere regel meer 10. '5. Reclames f 0.76 pei regel. Incassokosten 6 ets.: postkwOanties 15 ets. Tarieven vau advertentién by abonnement rfjn aan het Bureau verkrijgbarr Ongelijks woi den tegen vonruithclalmg Kleine Adveileutien oprenomen a i 0 50 t/in 15 wooiden, f O 75 l/in 25 woorden. Elk «end iiaei 5 cent tct een mas mum \r.n 30 t ooi den i* ?"jJ -Irf

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1