De nieuwe Philips Luidspreker No. 2007; is een verbeterd type van den luid spreker No. 2003. De reputatie van dezen laatsten, alsmede het feit dat de nieuwe nog beter is, waarborgen U iets bij- ||p I zonders. J M tilmml i! Radio-Programma's Het nieuwe PHILIPS Ontvangtoestel No. 2514 behoeft slechts aangesloten te worden aan het lichlnet om U van een onvergelijkelijk fraaie en krachtige weergave te doen genieten. Bij dit toestel is het gebruik van. een accu, plaatspannïpgapparaat of eenige batterij niet meer noodig, terwijl de ONTVANGRESULTATEN AAN DE HOOGSTE EISCHEN VOLDOEN. Prijs fl 230.- -Bij aanschaffing van een com plete installatie bevelen wij bij dit toestel onzen luidspreker No. 2007 a f 52,50 aan. ,Schoon van klank Schoon van kleur' Steeds eenvoudiger! zijn meening gevraagd betreffende het nieu we wetsontwerp Tegelende de financieel© verhouding tusschen rijk en gemeenten!. De heer De Zeeuw vraagt zich af, of het van minister De Geer wel wijs beleid is geweest, thans dit ontwerp in te dienen. Wij hadden immers een commissie, welke een regeling had ontworpen voor de verhouding tusschen Rijks- en Ge- meentefinanciën, waaraan zoo goed als alle partijen hebben meegewerkt, Ik voor mij, zoo vervolgde de heer De Zeeuw, zou het een gelukkige^ greep ge vonden hebben, wanneer de minister dit voorstel, misschien op onderdeelen van kleine heteekenis gewijzigd, aan de Kamer had voorgelegd. Daardoor zou m. i. de kans zeer vergroot zijn om, indien het ministe rieel leven van den heer De Geer met deze periode eindigt, de beloften na te komen, die hij heeft afgelegd. Nu h'eaft hrj' een nieuw stelsel ingediend. Daarbij heeft hij velerlei belastingen aangesneden en overhoop gehaald. Ook als 't stelsel van den minister goed is, zal het nog de vraag zijn, of het in de korte spanne tijds, die ons rest tot Juni vau het volgend jaar, mogelijk is de ideeën, er in be lichaamd, zoo tot gemeengoed te maken, dat het gelukken kan, het wetsontwerp, al of niet gewijzigd, door de beide Ka mers heen naar het Staatsblad te bren gen. Wanneer de minister daarin niet slaagt, heeft hij m. i. door de indiening van dit wetsontwerp aan de totsfandko ming van een goede financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten groot nadeel toegebracht. .Wat den inhoud van het wetsontwerp betreft, heeft de tijd mij nog ontbroken, daaromtrent een definitief oordeel te vor men, vervolgde spr. Mijn aanvankelijke in druk is deze: financieel gesproken koml het mij voor, dat er voor een gemeente als Rottendam kans bestaat, dat zij met het voorgestelde beter af is dan met bet voorstel der commissie. !Ret voorstel der commissie bracht echter reeds veel verbe tering voor een groote gemeente als de onze. Maar, als een wetsontwerp als dit wordt aangenomen, komt voor de gemeenten heel wat op belastinggebied aan de orde. Alle belastingen moeten opnieuw onder de oogon worden gezien in haar onderscheiden ver houdingen. Daarom begrijp ik niets van bet aanvankelijk voornemen der regeering, om deze wet, gesteld dat zij in den loop van 1929 wordt aangenomen, in 1930 in werking te doen treden. iHjet zal voor de gemeenten een onmogelijke taak zijn om, na afkondiging der wet, in de enkele maan den, die daar resten, al die veranderin gen in de verordening der gemeente aan te brengen, om de gemeentelijke financieele administratie te doen aanpassen aan de nieuwe wet. Overigens, zoo besloot de wethouder, kan ik mij niet over de voor- of nadee- len van het ontwerp uitlaten alvorens alle détails nog eens nader bestudeerd te heb ben. 67.45,u. Concert door liet Omroeporkest, onder leiding van Nico Troep. Annie v. BoekRistjouw, sopraan. If. v. Beek, aan den vleugel. 8.15 u. Aansluiting van bet Concertgebouw te Amsterdam. Orkest o. I. v. Pierre Monteux. C. Flesch, viool. In de pauze oen causerie over de AVR0- lessen. 1015 u. Persberichten. 11.30 uur. Dansmuziek door de Rentmeester's Baud. Huizen, 340,9 M. Na 6 uur 1870 M. (Uitsluitend N. d R. V.-uitzending.) 10.30 1.45 u. Concert. Mevr. A'. Brouwerdie Regt, zang. J. F. Grosjeon, piano. 5.30 7 u. Conceit. P. v. d. Hurk, fluit Joh. H. Koppert, fluit J. Monissen', piano. 7 7.30 u. Boekhoudles voor beginners. 7.30 8 u. Cursus Apologetiek, o. 1. v. prof. dr. J. A. C. v. Leeuwen. 89 u. Caril- lonbespeling op bet Kon. Paleis te Am sterdam, door J. Vincent 99.30 u. Spr. Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, na mens de Zuiderzae-Commissio: Kerken in do droge Zuiderzee. 9.301030 u. Con cert. D. C. Lankhorn, trombone. J. H. 0. Bley, kerkorgel. Daventry, 1600 M. 10.35 u. Kerk dienst. 11.20 u. Gramofoonmuziek. 12.20 u Studio-concert (contra alt, tenor en viool). I.202.20 u. Gramofoonmuziek. 2.45 u. Visschersberichton, 2.50 u. Lezing. 3,10 u Muziek. 3.20 u. Vesper in da Westminster Abbey. 4.05 u. Lezing. 4.20 u Studio concert (kwartet, sopraan cm bariton). 5.35 u. Kindcruurtje. ,6.20 u. Dansmuziek. 6.35 u. Nieuwsberichten. 6.50 u. Marktberichten!. 7.05 u. Schubert's pianoduetten. 7.20 u. Novellenvooriezing. 7.30 u. Lezing: Life in Roman Britain. 7.50 u'. Feest condor t in -Leeds. Het London Symphonie-orkest. 8.45 u. Entr'acte. 9 u. Vervolg concert. 10.35 u. Nieuwsberichten. 10.40 u. Lezing: The way of the world. 10.5512.20 u. Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1750 M. 12.20 u. Protest causerie. 12.50210 u. Orkestconcert. 4.055.05 'u, Orkestconeért. 8.5011.20 u. „Le XIV Juillet", naar Ro- main Rolland. Radiotooneel. Langenberg, 469 M. 12.35 u. Mecha nische muziek. 1.252.50 u. Orkestaou- cert. 6.056.50 u. Orkestconoert. 820 u. Orkestconcert. Wterag-orkest. 9.20 u. Duit- sche volksliederen van Joh. Brahms. M. BussanSeifert, sopraan. E. Scberz, ba riton. H. Cornelius, piano. Daarna tot 12.20 u. Dansmuziek. Zeesen, 1250 M, 12.205.20 u'ur, Le zingen. 5.206.20 u. Orkestconclert. 6 20 1Ö.2Ö u. Lezingen. 1Ö.5Ü12.50 u Dans muziek. li aim burg, 395 M. 6.20 u. Orkest- concert. 7.45. u. „Mignion", opera in 3 acten van Thomas. Daarna tot 11.20 uur. Cabaret. Brussel, 509 Al. 5.20 u. Orkestcon cert. 6.50 u. Trio-concert. 8.35 u Orkest concert. MUe. Beet te, zangeres. 10.35 n. Sluiten. toen er aanleiding bleek tot het aanhouden van het schip te Tandjong-Priok? 3. Zijn er maatregelen genomen om de bewegingen van het schip in het oog te houden, zoolang in de Indische wateren vertoefd wordt? Ned. Spoorwegen en K.L.M. De K.L.M. beklaagt zich in een commu niqué dat de Ned. Spoorwegen in tegen stelling met spoorwegmaatschappijen in het buitenland, geen samenwerking wil met de lu chtv aartmaatschappijen. De Ned. Spoorwegen hoeft nog geen re geling willen treffen om zware bagage van luchtreizigers als passagiersgoed te verzen den (op vertoon van een passagebiljet) en wenscht ook niet te bevorderen, dat reizi gers uit Engeland voor Scandinavië ge bruik maken van de luchtlijn Amsterdam— Malmö, waardoor de reis met 24 uur zou worden bekort. P. II. Regout t. In den ouderdom van 74 jaar is op zijn buitengoed Huize Hoogenweerth over leden de heer P. 'Hj. Regout, officier in de Oranje Nassau-orde. De V.A.R.A. Te Utrecht heeft de installatie-vergadering plaats gehad van den vereenigingsraad der socialistische vareeniging van arbeideis- radio-amateurs (V. A. R. A.). Door dezen raad zijn de leden in de leiding der ver- eeniging vertegenwoordigd. Aanwezig waren 25 distrietsvertegeni- woordigers, vertegenwoordigende 19 vara de 32 districten, waarin het laad is ver deeld. De andere districten hebben nog geen vertegenwoordiger aangewezen. De voorzitter, de heer S. v. d. Woude, memoreerde in zijn openingswoord den sterken groei van de V. A. R. A. De vereeniging telt thans ruim 18.000 leden. De verhouding tot de andere omroep-or- ganisaties, behalve natuurlijk met de A. V. R. 0., is van vriendschappelijken aard. De voorzitter leidde daarna een bespre king in over den toestand op omroepge- bied en de tegenwoordige regeling van den zendtijd. Nadrukkelijk werd door de vergadering verlangd, dat bet bestuur voortaan van iederen spreker, ongeacht wie het is, tekst van zijn rede vooraf zal inzien. Besloten werd het volgende telegram te zenden aau den minister van "waterstaat: „Vereenigingsraad V. A. R. A., te Utrecht in vergadering bijeen, spreekt teleurstel ling uit over voortdurend uitstel afdoening radio-aangeJegenhedm. Dringt ernstig bij Uwe Excellentie aan op directe samenstel ling en installatie radioraad." Vervolgens werd het programma voor het komende seizoen toegelicht. Uit de vastgestelde begroeting blijkt, dat de V. A. R. A. hoopt het volgend jaar geen subsidie van de arbeidersbeweging meer noodig te hebben. De heer Lebon werd tot bezloldigd pen ningmeester-secretaris benoemd. Kerk en School. De financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten. Ook de beer A. B. de Zeeuw, wethou der van financiën, is door de „Tel." om Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wijngaarden de heer J. Lek-

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 6