-zL-S» TRANSPORT- RIJWIELEN LaatsteNieuws» I 2 en 3 - wieiers - Enggatio, p. 3 Perirn, Amsterdam n. Batavia. Gaasterdijk. p. 4, 15 uur 50 min. Li zard. Rotterdam n. Boston. Klipfontein, 4 te Tanga, Beira n. Rot terdam; Karimata, 4 v. [HamburgKiel- diecht, 3 v. Calcutta n. Rotterdam. Maasdam, 4 n.m. v. Vigo, Rotterdam n. New Orleans. Omnia, 5 te Southampton verwacht, Buenos Aires n. Amsterdam. Phrontis, 4 te Port Said, Amsterdam n. Macassar. Siantar, p. 4, 5 uur Fmisterre, Rotter dam n. Java; Spaarndam, 4 n.m. te Hia- vana, New Orleans n. RotterdamSom- melsdijk, 4 te Madras v. Rotterdam. Venezuela, 4 te Amsterdam v. "West- Indie, 1 KroLsgesprek Buenos-Aires-Bandoeng. De aangekondigde poging oin via Am sterdamBerlijn een telefoongesprek tot stand te brengen tusschen Bandoeng em Buenos Aires is gisteren ia zooverre ges- slaagd, dat er inderdaad verbinding tus schen beide plaatsen is tot sitand gebracht. De geluidsoverkomst was evenwel onvol doende, slechts enkele woorden kwamen verstaanbaar door, heigeen hoofdzakelijk lag aan den zender te Buenos Aires. Bandoeng werd te Amsterdam bijzonder duidelijk en te Berhj'n zeer goed ont vangen. De tijdsduur, welke het geluid noodig heeft om op deze wijize van Bandoeng naar Buenos Aires (afstand ongeveer 23.000 KAL, is méér dan de halve aard omtrek) te worden overgebracht bedraagt een achtste deel van een seconde. De Celaeno. LONDEN, 5 Oei (draadloos). De Celaeno seint draadloos dat bijl den storm de matroos Josia Schepper om het leven is gekomen. Het schip heeft schade aan het dek. De overige opvarenden zijn allen in goeden toestand. Handel en Bedrijft Bears van Schiedam. VRIJDAG, 5 Oct. 1 Offioieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN, f18 50 per H.L. van 46 piCL Zonder fust en zonder belasting. Namens de Comm. voor de Moutwijn-noteering. H. J. JANSEN. SPOELING: f2.40. SPIRITUS: f32, RUWE SPIRITUS: f 16.— per H.L. ad 50 pCt Faillissementen. Opgegeven door Van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformatie) Ui tg esproken: W. den Boef, schipper te Rotterdam. Cu rator mr. tAi. Bosman. P. H. Bioch, los werkman te Rotterdam Curator mr. O. C. (Arnold. E. Ketting, wachtsmaa te Rotterdam. Cu rator mr. A. N. M. Allard. P. G. van P.oele, vrachtrijder, zaak doem de en wonende te Rotterdam. Curator mr. F. Bidders. Rechter-commissaris in deze faillissemen ten mr. J. G. Huyser. Opgeheven: H. F. J. Harcksen, koopman in bloemen, thans winkelbediende te Botterdam. J. Marcus, koopman te Rotterdam. T. C. Michaelis te Gouda. Geëindigd: W. C. Luberti, te Rotterdam en aldaar handelende onder den naam Maison des Lampes. J. M. Wichers te Rotterdam. K. de Bruyn Jr., boekhandelaar te Rot- ierdarn. J. Maateri, [grossier te Rotterdam. Comm. Venn. M. van Poelje en Co., te Rotterdam eh AL van Poelje te Rotterdam. J. Stad, gehandeld hebbende onder den naam Nederl. Groothandel in behangsel papieren Negroba te Rotterdam. L. A. van Oudheusderi, koopman in meu beien te Rotterdam. IA. T. L. Doove, steenkolehhandelaar en reeder te Rotterdam. J. van Albada, papierhandelaar te Rot terdam. K. Barendregt, graanhandelaar te Rhoon. F. J. van der Linden en Co. te Rotter dam, grossier in kunstbloemen en haar vennootan F. J. van der Linden en II. G. Rietkerken, beiden te Rotterdam. Scheepvaart. SQHJEDAM, 4 Oct. Aangekomen s.s. Earklaan, van IHJull, om te dokken in de Wiltonhaven. S.s. Ernst iRugo Stinnes 11, van Yxpila, met papierhout, om te lossen aan het ter rein aan de Oosterhaven. Vertrokken m.s. Loobkatrine, naar Rot terdam. S.s. Salento, naar Rotterdam. S.s. Cambrian Djuchess, naar Amsterdam. SCHIEDAM, 5 ,Oct. Aangekomen m.s. Strassa, van Vlaardin- gen, ,gm Ate dokken in de AVilhelmina- haven. Vertrokken s.s. Parklaan, naar Rotter dam. S.s. Tambora, naar Rotterdam. S.s. Dagmar, naar Makslahti. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Agamemnon, 4 te Duinkerken, Cuba n. Amsterdam; Aldabi, 4 v. Rotterdam n. Hamburg; Abbekerk, 3, 21 uur v. Oram, Australië n. Rotterdam. Bali, 4 te Port Swetteaham v. Am sterdam. Djember, 4, 16 uur, te Bremen v. Ham burg. van ongeveer vier gulden waxen verdwe nen. Daax naam, noch woonplaats van ha ren avondvrijer bekend zijn, zal het wel niet mogelijk zijn de verdwenen voorwer pen terug te bekomen, daar het heerschap vermoedelijk zich wel niet zal houden aan de gemaakte afspraak voor de volgende week. 1 Dreigende hongersrioodin Britsch-Indië Ten gevolge van den slechten moesson wordt een ontzaglijk gebied met hongers nood bedreigd. In de geteisterde streken leven 80 pet. van de bevolking van den landbouw. Men vreest ernstige moeilijk heden. Het Engelsche luchtschip R iOi. Men weet dat het ministerie van lucht vaart op het oogenblik te Gardington bij Bedford reusachtige luchtschip R 101 laat houwv dat bestemd is voor tochten naar Egypte, Britsch-Indié en Australië. Alen meldt thans dat de R 101 meer dan half gereed is en met Kerstmis voltooid kan zijn, indien men1 geen tegenslag krijgt. Dit Engelsche luchtschip zal geheel uitge rust, met zijn volle lading aan passagiers, goederen en brandstof, slechts 150 ton wegen, maar veel grooter zijn dan de nieuwe Zeppelin. Doodgewaand .echtgenoot vindt zijn vrouw hertrouwd terug. Een bewoonster van Gloucester, mrs. May Jones, verkeert in een heel lastig par ket. Evenals in Tennyson's gedicht Enoch Arden verdween haar man, Peachy ge- heeten. Elf jaar lang had men hem dood gewaand. IHij blijkt al dien tijd te hebben doorgebracht in een hospitaal voor geestes zieken in de Vereen. Staten, niet in staat zich te herinneren wie hij was. Thans is hij, evenals in het gedicht, terugge keerd om zijn vrouw met een ander ge trouwd te vinden. Tijdens den oorlog had hij een ernstige hoofdwonde gekregen. H5j was zijn huis uitgeloopen en sedert had zijn vrouw niets meer van hem gehoord, tot Wij, een week of zes geleden, voor haar deur stond, pij stak zijn hand uit en zeide, alsof er 'mets gebeurd was: „IHfoe gaat het, May?" IHSj vertelde wat hem overkomen was en zjj dat zij voor de tweede maal getrouwd en gelukkig was. IHjij zei, dat hij er niet aan dacht om haar of haar man iets in den weg te leggen. De vrouw weet niet wat zij moet doen. 'Het eènige wat zij'weet is, dat zij haar tweeden man nooit zal verlaten. Toen haar eerste man verdween, werd alles in het werk gesteld om hem op te sporen. Een dag of veertien na zijn verdwijning werd er een lijk opgehaald, dat met zijn signa lement klopte. Terwijl iedereen, ook de vrouw zelf, dacht dat het dat van haar man was, was de politie niet van die meening, omdat er eenige tatoeëeringen ontbraken. Zij bleef met drie kinderen ach ter, werkte zeven jaax hard om ze te onderhouden en ontmoette toen haar tegesn- woordigen man, Jones, met wien ze nog school had gegaan. 'Het beste zou, meent zij, zijn dat haar eerste man zich van haar liet scheiden. Ten gevolge van een verwonding was, zoo vertelde haar eerste man, hij zijn geheugen kwijt geraakt. |H|ij had er geen idee van wat hem overkomen was, maar hij vernam later, dat hij te Bristol scjheep was gegaan naar Portland in den Ameri- kaansehen staat Maine. Daar zwierf hij rond, zonder te weten wie hij1 was. Tien jaar lag hij in een ziekenhuis voor slacht offers van „shell-shoch" in New Orleans. Toen zijn herinnering terug kwam, was, hij naar Engeland teruggezonden. Te Gloucester teruggekeerd, ervoer h:j, ,dat er vreemden in zijn oude huis woon den. Een buurman vertelde hem, dat ieder een dacht dat hij dood was. Rechtszaken De schietpartij te Zundert. De officier van justitie bij de Haagsche rechtbank, mr. Hermans, heeft gisteren conclusie genomen in zake de vordering van de weduwe van Meer te Znndert tegen den Staat en tegen de beide mare chaussees Claassen en Coolen. Zooals men weet is de man van eische- res in den nacht van 10 op 11 Januari 1927 bij een schietpartij doodgeschoten toen de marechaussees in zijn café controle wilden uitoefenen ter zake van de Drank- -wet, waartegen van Meer zich heeft ver zet. 1 Op grond hiervan had de weduwe een schadeloosstelling voor zich en haar kin deren gevorderd. Mr. [Hermans was van meening, dat eischeres op deze' onderhavige dagvaar ding in haar actie tegen den Staat niet- ontvahkelijk kan zajn. Aanrijding. De Rotterdamsche rechtbank heelt ver oordeeld: C. V. 42 jaar, horlogemaker te Schie dam, wegens het aan'zijn schuld te Wiijtein hebben, dat W. B. Draper, "dien hij op 10 April had aangereden met zija auto, zoodanige verwondingen bekwam, dat hij daaraan is overleden, tot f300 boete subs. 60 dagen hechtenis an ontzegging van het recht een auto te' besturen voor dan tijd van 6 maanden. Hoogwater te Schiedam. 5 Oct. 8.41 uur, 20.59 uur. 6 Oct 9 36 uur, 22.02 uur. 7 Oct. 950 uur, 22.38 uur. Hoogte van het water op de rivieren- Waterstand op 4 Oct KEULEN, 089 AL, gew. 0.06 M. LOBIIH, 9.21 AL, gew. 0.04 AL Zon en Maan. Zonsopg. 5 Oct. 7.07 u., ondg. 18.30 u. Zonsopg. 6 Oct 7.09 u., ondg. 18.27 u. Zonsopg. 7 Oct 6.11 u., ondg. 17.24 u. 13 Oct. N. Al. 21 Oct. E. K„ Burgerlijke Stand. SCHIEDAM. Geboren: 2 Oct. Jannigje, dochter van A. Jong ste en iH. van Woerkom, AVestfrankeland- schestraat. Leonardus Antonius Jaco bus, zoon van C. J. V. Janse en J. G. Verhoeven, Koemarkt. Willemina, doch ter van J. P. van der Plas en AI. Aleeu- wisse, Aleidastraat. 4 Oct. Nicolaas, zoon van TT. AI, van Gerven en E. van der Stelt, Pemissche- straat. Jacoba, dochter van J. Gerke- ma en L. Verwaai, v, Swindenstraat. 0 verleden-. 4 Oct. P. de Bruin, oud 3 mndNieuwe Alaasstraat. Ondertrouwd: 4 Oct. L. iH'. Dries, 30 jaar on J. J. AL van Gerven, 26 jaar. W. F. Schulze, 26 jaar en A. C. 'Holswilder, 23 jaar. G. J. Barink, 29 jaar en J. AI. Ouwens, 23 jaar. P. S. Engering, 28 jaar en M. AL A. L. Aleijer, 22 jaar. B. Scholle, 30 j. en AI. C. W. IHleijnsbroek, 25 j. J. J. Mulder, 27 jaar en J. C. Waxnoar, 28 jaar. 'Dv Scheffers, 21 jaar en J. IE. Coenen, 19 jaar. L. Blok, 37 jaar en Al. AI. Barthel, 26 jaar. Kerk en School. Ned. Hejv. Kerk. Aangenomen 'naar Lomgerhouw ea Schet- tens door ds. T. Kloek, te Goudswaard. Beroepen (hulpprediker) te Tuindorp Vreewijk G. J. Derksen, cand. te Delft; te Exmorra ds. J. van Kuiken te Nes en Wierum; te Answerd ds. W, L. Mulder te 'Voorthuizen. 1 Bedankt voor het beroep te Winschoten (evangelisatie) ds. Berekamp te Molkwe- rum; voor Schelluinen (bij Gorinchem) ds J.4 G. R. Langliout te Lienten (Bet.). Beroepen te Walterswoude ds. L van Mastrigt te Harderwijk; te de Aleeren, ds. D. J. Peterse te Hien en Dodewaordte Brandwijk, ds. Wt Deur te Schoonhoven; te Oudwoude ds. A. Feenstra te Lollum. Bedankt voor Doorn ds. E. Jongens te Giessen Oudekerk; voor Heeg ds. W. J. Keiler te Nieuwkoop (Z.-H.). Geref. Kerken. Aangenomen naar Dragtster-Compagnie de heer R. Schippers, cancL te IJsselmonde, Bedankt voor Arnhem dr. K. Dijk te 's-Gravenhage. Den 13en October 1928 hopen onze geliefde Ouders i P, v. d. BROEK 1 en C J. Th. DE KAPER hunne i2l/2-]ange Eehtvei eeni- ging te herdenken. 1 F Hun dankbare Kinderen, Willielmma, Nellie en Pieter !j Schiedam, 5 Oct. 1928. !j Beyerlandschestraat 15. jj, «fret■--t===~ Heden overleed onze beste Zuster en Behuwd-Zuster, MEVROUW DE WED. W. J. VAN DUSSELDORP—Sonneveld. Den Haag, 4 Oct. 1928. 4888 27 J. SONNEVELD. C. SONNEVELD—Voogd. Den Haag. J. A. M. ROGGENKAMP Sonneveld. E. H. ROGGENKAMP. Groningen. J. G. DIRKZWAGER— Sonneveld. C. DIRKZWAGER. Schiedam. Alevr.Wed.Mr.W. SONNEVELD Willinck. Den Haag. A. C. SONNEVELD. Mevr. Wed. A. VOOGD Sonneveld. Rotterdam. W eers verwachting. Hoogste barometerstand 772.7 te Bres- lau. Laagste barometerstand 753.7 te Black- stod. Verwachting tot den avond van 6 Oct.: Zwakke tot matige Z.O. tot Z. of Z.W. wind; half tot zwaar bewolkt of betrok ken; aanvankelijk weinig of geen regen later waarschijnlijk regenbuien; weinig ver andering in temperatuur; later iets koeler. Veria ing briefport. Do posterijen hebben de laatste jaren het porto voor diverse poststukken belangrijk verlaagd. |H,et einde is hiermede nog niet bereikt. Een hernieuwde verlaging van de porten voor correspondentienaar het bui tenland is voorbereid en wel wat het port der brieven betreft van 15 tot 12Va voor de eerste 20 gram, en van 10 op 7Vs cent voor elk volgend gewicht van 20 gram. IHet port der briefkaarten wordt dan ?V2 in plaats van 10 'cent en dat der gedrukte stukken, akten en monsters 2V2 in plaats van 3 cent per 50 gram minimum per zending, voor akten 121/2 cent en voor monsters 5 cent. IHet briefport in het algemeen verkeer met België zal worden teruggebracht van 12V2 op 10 cent, terwijl het recht voor expressebestelling van briefpostzendingen in het buiten! andsch verkeer zal worden bepaald op 25 inplaats van 30 cent. Tevens zal van deze gelegenheid ge bruik worden gemaakt om voor het locaal verkeer een wijziging tot 'stand te bren gen voor het port der brieven van' 20 en' 100 gram, waarvoor thans 15 cent moet worden voldaan; dit zal op 10 cent worden gesteld. Hét ligt in" de bedoeling deze- tariefswijzigingen op 1 No|V em ber a.s. te doen .ingaan." In verband met de wijziging van de buitenlandsehe tarieven "wordt aan het pu bliek in" overwégfiig gegeven niet meer frankeerzegels van 3, 10 en 15cènt of briefkaarten voor internationaal verkeer in te koopea, dan zij voor gebruik tot 1 November &s. noodig hebben. Voor de zoo vele bewijzen van deel neming, betoond bij het overlijden van onzen zorgzamen Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader den heer JACOB KOOL, betuigen ondergeteekenden hun op rechten dank. 4902 10 Familie KOOL. Schiedam,, 5 October 1928. WH zün speciaal Ingericht voor het jfë»* verhuren van en hebben voor reparaties steeds RESERVE RIJWIELEN voor U disponibel. Bel topg of vraagt U onze zeer voordet»iige condities bij GBOOTË AlAHKT 3. Telef. 68970 Naaimachines, Sportartikelen en Rijwielen. ,,£4909 5b

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 3