PU ROL Einde van den Zomertijd 2oo zal het ook met den dans in "er- binding met zang en muziek gaan. Want dit is de inhoud van de dans en mu ziek: Wat de ziel van don danser en zanger daarin uitstort, zijn verlangen, zijn vreugde, zijn sympathie. Doordat de moderne dans in conflict kwam met het levensgevoel van hen, die in 't heden geen bevrediging konden vin den, ging men zich weer bezinnen op oude dansen en melodien. Moge deze reidansen met zang in stij gende voldoening beoefend worden voor allen, die de spanning van lichamelijke en geestelijke groei het kenmerk van de jeugd in zich voelen en zoo in de jeugd de liefde voor zang, muziek en reidans mogen bevorderen." We herinneren er nogmaals aan, dat hedennacht de zomertijd eindigt. Men doel verstandig voor het ter ruste gaan heden avond de klok een uur te doen stilstaan Overwerk personeel Havendienst. Het volgende adres is aan den Raad der gemeente gericht: Geven met versclrakligden eerbied te kennen, ondergeteekeuden, handelend in opdracht van de besturen van den Ned. R. KL Bond van Overheidspersoneel „Sk Paulus" aldeeling Schiedam en den Ned. Christel. Bond van Personeel in Publieken Dienst afdeeling Schiedam; verzoeken Uw Raad te willen besluiten, dat aan het personeel van den Havendienst voor het verrichte overwerk uitbetaling zal worden gedaan overeenkomstig artikel 15 van het reglement voor de werklieden in dienst der gemeente Schiedam; dat voor het personeel van den Haven dienst, evenals dat voor het overige per soneel in gemeentedienst het geval is, bij zondere voorschriften worden vastgesteld en dat op hen van toepassing wordt ver klaard het reg'ement voor de werklieden in dienst van de gemeente Schiedam. Ter nadere toelichting van dit verzoek hebben adressanten de eer Uw Raad te verwijzen naar bijgaande Memorie van Toe lichting. 1 Het verzoek om uitbetaling van gemaakte overuren voor het personeel bij den Haven dienst, vindt zijn oorzaak in het feit, dat in den loop van dit jaar de werktijd van het personeel van den Havendienst werd gewijzigd in nacht- en dagdienst, waarvan het gevolg was, dat gedurende den nacht dienst 16 uren en bij den dagdienst 10 uur per week werd overgewerkt. De uitbetaling van de gemaakte overuren heeft plaats gevonden, zonder overwerk- percenla.ge, zoodat voor deze slechts 1/56 van het weekloon werd uitbetaald. Dato 20 Juli werd een verzoek gedaan iaan de Commissie van den Havendienst, de overuren uit te betalen overeenkomstig het Reglement voor de werklieden. Op dit verzoek werd antwoord ontvangen den 28en September, waarvan Uw Raad hierbij! een afschrift, gelieve aan te treffen. Uit dit schrijven blijkt, dat Burgemeester en Wethouders en de Commissie van den Havendienst van meening zijn, dat geen percentage behoort te worden uitbetaald, omdat het Werklieden-Reglement niet op het personeel van den Havendienst van toepassing is. Dit was ons natuurlijk wel bekend, doch wij: zijn van meening, dat billijkheidshalve in dit geval uitbetaling van overuren over eenkomstig het bestaande reglement 'had moeten plaats vinden. Wij vertrouwen dat Uw Raad deze op vatting met ons zal deelen en zal willen besluiten aan ons verzoek te voldoen. In dit verband zijn wij zoo vrij Uw Raaid er nogmaals op te wijzen, dat het personeel van den Havendienst eigenlijk geen geregel de rechtspositie heeft. Dit geeft voortdurend aanleiding tot moeilijkheden. Wel zijn ver schillende zaken voor het personeel van den Havendienst geregeld, doch van een behoorlijke rechtspositie is geen sprake In deze omstandigheden vinden wij dan ook aanleiding Uw Raad te verzoeken, dat ook op het personeel van den Havendienst het reglement voor de werklieden van toe passing wordt verklaard en dat dienover eenkomstïg bijzondere voorschriften voor dien tak van dienst worden vastgesteld. Het spreekt vanzelf dat wij vertrouwen, dat Uw Raad met ons van meening zal zijn, dat er alle aanleiding voor is om aan ons verzoek te voldoen en dat zooals dat te Schiedam gebruikelijk is, deze regeling in Georganiseerd Overleg zal worden tot stand gebracht. 1 Wij hevelen onze verzoeken dringend in de belangstelling van Uw Raad aan. Huldeblijk H.M. Koningin-Moeder. Nu de inzameling der bijdragen voor het huldeblijk onder de leden der Dames- en Meisjesverpenigingen zoo goed als afge- loopen is, wordt in de komende week voor iedere vrouw en ieder meisje in onze ge meente, onverschillig of zij al dan met lid is eener vereeniging, de gelegenheid opengesteld om van haar belangstelling te doen blijken. Op het Stadhuis (ingang zijdeur), in de Huishoudschool, de open bare leeszalen en in winkels op verschil lende punten in de stall, zoomede ia de kosterij der Nieuwe (Herv.) kerk in de Gorzen zullen vanaf a.s. Dinsdag gedurende de geheele week lijsten ter teekening liggen. Voor het inzamelen der giften is een hus daarbij geplaatst, i Voots zal nog door het Comité zitting worden gehouden in de schoolgebouwen tan de Huiismansstraat, St. itnipazuster- straat en Lekstraat op a.s. Dinsdag eni Woensdag telkens van 1012 en 24 uur. Daar het Comité niet uit vele loden be staat kunnen slechts in zeer enkele straten huis aan huis do lijsten worden aangebo den. Men wadi te dus niet tot dat de lijst wordt aangeboden tl och iedero belangstel lende melde zich uit eigen beweging aan bij de vorengenoemde adressen Een volledige opgave van de plaatsen waar do lijsten ter teekening lïgge zal nog nader worden gepubliceerd. ZUrercn jubileum. Mej. C. van den Tempel, leerares in Nut tige Handwerken, heeft gisteren haar zil- veren jubileum als leerares aan de Huis- houd- en Industrieschool voor Schiedam en Omstreken gevierd. Na afloou van haar middagles werd zij :n de kamer der directrice ontvangen waar reeds vele bestuursleden en oud-be stuursleden tegenwoordig u-aren. Bovendien namen alle leeraressen aan do huldiging deel. 'Bet eerst snrak de heer S. Hifnijan voorzdter van het bestuur, om mej. Van den Tempel te huldigen voor haar ar beid aan de school, een hulde, die ge naaid ging met het aanbieden van hloe men en geschenken De directrice, mej U. I. 11. v. d. Ven, sloot zich namens het geheele onderwijzend personeel hij' de hulde aan, haalde aardige herinneringen op en dankte de jubilaresse in het bii zonder voor haar groote toewijding steeds voor de school betoond. Ook nu vol aden bloemen met een geschenk van de direc trice en leeraressen. Mej. Post, onder-directrice, sprak haV- felbke woorden van gèlukwensch namens al haar collega's; mevr. C. A. M. Poort aianVaillant. eere-nresidente, en mej. M M. van der Schalk, eerelid, boden ook haar gelukwenschen met een bloemve- schenk aan. Ten slotte kwamen de leerlin "en van de Dagschool de jubilaresse met bloemen huldigen. Een broeder van mej Van den Tempe' dankte namens zijn zuster voor de vele Heffende bewt-Ven van belangstelling en waardeering, die door baar op zeer hoo- gen priïs werden gesteld. De jubdaresse Heef met bestuur en col 'ega's nog gezellig samen en de leer- 'ingen hebben genoten van een feest, dat voor jubilaresse en de geheele school riechts aangename herinneringen achterlaat. Verkeer Hoogstraat. Nu de nieuwe verkeersregeling1 op de Hoogstraat eenieen tijd in werking is. kan' "econstateerd worden dat deze ten aan- rien van de moforriituróeu en de met paar den bespannen rij- en voertuigen zeer goed voldoet. Ten opzichte van het verkeer met hand wagens en hondenkarren blijken echter de na de el en van den nieuwen maatregel "rooter te ziïn dan de voo-rleelen, zoodat betreffende dit laatste verkeer do proef niet wordt voortgezet. Fostelooze 'nenttng. Zooals elders in dit blad officieel wordt medegedeeld, zal Woensdag a.s. nog een maal de gelegenheid tot inenten worden gegeven. Bit is de laatste gelegenheid in het jaar. Radio-concert. Dt. lA. D de Leeuw zal Maandagmid dag van half 1 tot kwart Voor 2 een orgel "or.cert gegeven, dat door den' zender te Huizen (N. C. R. V.) uitgezonden' zal wor- ten Dr. de Leeuw Speelt werken van Bach. Een groote zuiger. Hedenochtend half 10 is de bij de Werf ftiisto, firma A. F. Smulders gebouwde dubbelschroef hopperzuiger no. P 217 c, houwnummer 601, te water gelaten. Het vaartuig wordt gebouwd voor re kening van de 'Argenfcijnsche regeering die het toezicht over den bouw aan den heer -r. Solasi en aan het Bureau Veritas op>- droeg. Deze zuiger is het grootste baggerwerk 'uiig, van deze soort totop heden ge bouwd Feestavond tooneelrcr. „Gusto". Ter viering van haar 4-jarig bestaan zal le T o o n e e 1 ve re en ig ing Gusto Zaterdag 20 Oct as. in de zaal van den R. KL Volks bond een feestavond geven, waarbijl haar medewerking zal verleenen dia 'Rotterdam, sche Cabaret- en Operette Vereen. Ernst en Luim Waarschuwing. "De politie waarschuwt alle ingezetenen van Schiedam tegen vereeniging en, w.o ook het zoo-genaamde lede rl. Leger des Heils te Rotterdam, die zonder vergunning hier ter stede collectes houden of circu laires aanbieden met bet oogmerk daar voor later geld te ontvangen. In den regel gebeurt dit op tijdstippen dat het aan andere vereenigingen wel is geoorloofd te collecteeren. Desertie. Door de Vlaardmgsche politie is proces verbaal opgemaakt tegen 'A. K. en G. A. v. B., beiden van hier, wegens desertie van de motorlogger VL 124. Auto-botsing. De Koemarkt wai vanmorgen al vroeg in opschudding. Om half 8 had er een bot sing plaats tusschen een autobus van den Treindienst en een bus van de E. N. K. A. te IH'Olegersberg,die hier iederen morgen de „zijdewurmpjes" komt afhalen. De Treindienst, die naar het station moest, nam de groote bocht om. het tram huisje heen, doch de E. N. K. A.-bus, die van den Rctterdamschen dijk kwam, reed het pad ai tusschen het tramhuisje en de politiepost. De E. N. K. A.-bus reed nu de Treindienst precies in de flank, waar door deze het trottoir werd opgeschoven, met het |evoig, dat een ronde spiegelruit van het café „Het Centrum" werd ver nield, Die stuurinrichting van den Trein- dienst was, evenals de schokbrefcer, danig' beschadigd, zoodat de bus naar de garage moest worden gesleept. De autobus vau de; E. N. K. A., waarin gelukkig nog geen meisjes aanwezig waren, kreeg geen noe-i menswaardige schade. Ofschoon de Trein dienst onverwacht het trottoir opschoof, hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Inschrijving. Bij de Nedierlandsche Handel .-Mij-., de Twentsche Bank en de N.V. Algemeen Effectenkantoor zal Woensdag a.s. die ge legenheid bestaan tot inschrijving op de uitgifte van de N.V. Vereen. Kon. Papier fabrieken der firma Van. Gelder Zonen van f900.000 6 pCt cum pref. aandeelen en. f2.100,000 gewone aandeelen, ieder groot f1000, luidende aan toonder. Nadere bizondierheden treft men aan in een advertentie in dit blad. Rosa's 8e Bloemententoonstelling. Dinsdagmiddag 3 uur wordt ia de zaal van den R.-K. Volksbond Rosa's derde bloemententoonstelling officieel geopend. Voor deze tentoonstelling zijn verschil lende comité's gevormd. In het ©ere-coinité hebben zitting geno men de hoeren W. J. Goslinga, gein.- inspecteur van onderwijs, Frans L. Har tong, notaris te Rotterdam, Th. J. H. Mon wens, voorzitter van den Ned.-R. Volks bond, J. J. II. Schulp, directeur Incasso Bank, en W. van Zon Jr., accountant. Het dames-comité bestaat uit de dames mevr. G. AndrauDozy, oud-secretaresse- Ned. Vereen, van Huisvrouwen, meVr. W. de BelMortier, voorzitster Chr. Vrouwen bond, mevr. H. Benthem—de Wilde, voor zitster Soc. Dem. Vrouwenclub, mevr. C. G. J. lPlayrn, secr. R.-K. Vrouwenbond, mevr. SchulpWeyerman, mevr. C. H. van WerkenCohen, voorzitster Ned. Ver. van Huisvrouwen, en mevr. N. van Zon van der Heide. De jury is samengesteld uit de boeren; A. Geurtsen, opzichter Ge-meente-Plantsoe nen, K. Maarse Czn., Aalsmeer, ïL Neder- hof, G. Olieman en M. Wjelling. De Handleiding voor deze tentoonstelling die in 15.000 exemplaren wordt verspreidt, somt verschillende inzendingen, en attrao ties op. Het geheel belooft, mede door den bizonderen ophouw, iets bizonders te worden. De tentoonstelling blijft tot Maandag 15 Oct. geopend. Zondag 14 Oct. is zij" even wel den gehaelen dag gesloten. Ter inleiding van Rosa's 3e Bloemen tentoonstelling zal op Maandag 8 October des avond van 810 uur door het Ste delijk Muziekkorps, jöir. H. II. van Vleuten), en de Mannemzangvereeniginig „Inter Nos", dir. II. van Sijll, een vocaal-instaimentaal concert worden gegeven in. de voor deze gelegenheid versierde muziektent op het Marktplein. r 1 Programma." Feestmarseh, H. H. van Vleuten. Bloemen-Wals, E. IVValdteufel. (Muziek.) j Hooglied. De Itebe. (Zang.) Kleine pauze. De kuiper. Ave Ceasar. j (Zang.) An der schónen bladen Donau. Wals, Joh. Strauss. Een Vroolijke Negerbruiloft, Rob. Volstedt. Rosaliebchen, Intermezzo, Max Rode. (Muziek.) Voor de goede orde worden ouders drin gend verzocht, mede gelet op het late avonduur, hun kinderen thuis te houden. Het publiek wordt vriendelijk verzocht mede te werken tot handhaving- der goede orde. Winkelweek. De permanente commissie van den- ge- organiseerden Middenstand heeft besloten in de laatste week van November een winkelweek te houden, zoowel in de bin nenstad als in de buitenwijken. Verdere bijzonderheden zullen' worden bekend gemaakt in een circulaire, die de zer dagen zal worden verzonden. Nieuwe zaken, In de Wiest-Frankelamisdiestrant no. 141 heeft de heer A. Dijkshoorn een. nieuwe zaak in melk, boter, kaas, eieren en, Gel- dersche waren geopend1. Elke kooper, die f 1 besteedt, krijgt een smeerworst cadeau. Hedenmiddag opent de beer J. v. d. Schalk, behanger iem stoffeerder, een nieu we zaak in het pand Broersveld 105. In vloerzeilen, karpetten en gordijnen is een groote collectie aanwezig, zoodat men ongetwijfeld in dan nieuwen winkel keus zal kunnen maken. Feestavond. Ter gelegenheid van bet 1-jarig bestaan van de Chr.-Hist. Jongereni-groep „De Sa- vornin Lobman" zal Woensdagavond in het Vereeriigingslokaai een feestavond wor den gehouden. Ds. Langman, lid der Twee de Kamer, zal spreken over: Morgenmenl- schen. H Verkeersongeval. Gistermiddag is de 7-jarige H„ wonende Broersveld, in de Lange Nieuwstraat aan gereden door een vrachtauto- van L. A. de Boer's meelfabriek, toen de jongen plot seling de straat overstak. Hij kreeg ont vellingen aan het linkerbeen. Het ongeluk liep goed af. Het slot van een vrooiyken avond. In den afgeloopen nacht is op den Vlaardingendijk het echtpaar H. Flier de Groot, wonende VtaaHdingerdijk, dat te voet uit Viaardingen van een feestje kwam, pardoes van achteren aangereden door een: luxe auto van den heer de Monchy uit Vlaandingen, De beenen van de vrouw wa ren op verschillende plaatsen; ontveld en de rechtervoet was verstuikt. De man had een scheurwond boven het rechteroog en ontvellingen aan neus, gelaat en beenen. De chauffeur verklaarde, dat hij1 de per sonen niet op den weg had gezien; daar hem een auto tegemoet kwam, die de schijnwerpers op had en hem daardoor verblindde. 1 Arme lantaarnpaal. Ter hoogte van de Laurens Costerstraat beeft hedenmorgen op don Singel een auto- jns een lantaarnpaal omvergereden. Het ongeluk had geen persoonlijke ongelukken .engevolge. Rjjwieldiefs'allen. Een rijwiel is gisteren ontvreemd van den 'oodgieter C. van R., te Rotterdam, die .lier in de Warande zijln fiets had neer gezet. Van liet terrein van Wilton is gisteren •en rijwiel gestolen van den bankwerker V. van P. alhier. Luxor, Broersvegt, Het gezelschap Van Beern schijnt toch deeds oen groote aantrekkingskracht op Ie b iosco op-bezoekers uit te oefenen. Hier aan toch vooral rnoenen we to moeten toe- .chrijven, dat „Luxor" gisteravond tot op le laatste plaats uitverkocht was. En 1 jezelscliap beeft, roet „Keesie" voorop, le aanwezigen weer hartelijk vermaakt •net de klucht „Liefde heelt alles". Het filmprogramma opende roet een in teressante wetenschappelijke opname „Het -ioed en de bloedsomloop", waarbij we o. a. de werking van bet hart en de ,ai n en ges te 1 d h e i d' en den loop van het Moed te zien kregen. Als eerste hoofdfilm gaat daarna „De vallei van de Verloren, rivier", een wild- westfilm van de goede soort, waarin Jack Holt de hoofdrol vervult en het aan de noodige spanning niet ontbreekt. Verder gaat dan nog het eerste gedeel te van „De Landverraders", waarin Char les Hutchinson optreedt als de man die de misdadigers achtervolgt, docJii zelf de politie op de hielen beeft. Hierbij krui nen op sensatie helusten genieten van dui zelingwekkende auto- en motorritten, spron gen in bet water van groote hoogten en wat dies meter zij. Pandora, Hoogstraat. Het zijn ditmaal in beide hoofdfilms dieren, die er voornamelijk toe bijdragen om het publiek de zoo vurig gewenschte sensatie te bezorgen. „De Zwarte Cycloon" is een paard, dat voortschiet als een wer velwind. We zien weer de Wild-West, een lief meisje, een cowboy, opwindende paar denrennen, spawning tot het „gelukkig einde". j „Dojah, de Duivel" is een film, die even het Ixaxt van het vrouwelijk deel der be zoekers ontroert. Dojan is een trouwe, scherpzinnige hond, die instinctmatig de vijanden van hem en zijn baas herkent. Dojan redt zijn baas eenige malen, doch ontvangt telkens slaag voor dank. AVawneer Dojan tenslotte dan echter ook „de vrouw" beschermt tegen den in zulke films onver- mijdelijken schurk, beseft de baas pais wal hij iaan Dojan heeft en worden Dojan's heldendaden ten volle gewaardeerd. Dojan is een pradit-hond. Op, het tooneel voert mr. Leonajrdi won derlijke goocheltoeren uit. Wanneer hij zich in een fractie van een seconde uit een knellende schakel van touwen loswerkt, zit iedereen perplex. Een prijzenswaardig variéte-nummer. 1 Verbetering. In het verslag over de maaudelijkschc bijeenkomst van de Chr. Middenstands ATer- eeniging komt een onvolledigheid voor, die- aanleiding zou kunnen geven tot misver stand. De voorzitter, de heer R G. Hoogendam liet n.l. op den zin): „In! het Christelijk beginsel ligt evenzeer den dramg tM sepa ratie, wanneer het gaat om het eigen le vensbeginsel" deze woorden volgen: „zoo wel als de behoefte tot expansie, wanneer het gaat om heel de groote gemeenschap der menschheid. Dienst Geneeskundfngen en Apothekers. Morgen (Zondag) nemen de volgende geneeskundigen den dienst waar: 'J. !A. H. v. d. Berg, Lange Niéuw- straat 113; N. F. Elzevier Dom, Singel 70; A. Hoogendijk, Tuinlaan 72. en A. B. de Leeuw, AVestvest 12. Morgen is geopend de apotheek van den heer F. H. Backer, St. lïduinastraat 58, die ook de volgende week den nacht dienst waarneemt. AGENDA! Schiedam. Luxor, Broersvest. 1. Landverraders. 2. De vallei der verloren rivier. Gez. Boem: Liefde heelt alles. Zaterdag en Zondag: Matioéte's. Heden Pandora Bioscoop, 8 uur. 1. Do jan de Dujvel. 2. Dia zwart» cy cloon. 3. Een bezoek aan lief- stadje 'Anshach. Op het tooneel: Mr. Leonard! Zondag: Matlaée'». 6 Oct. Musis Sacrum, 8 uur. Feestavond LZangvereen. Gemengd Koor. 6 Oct. Gebouw Eendracht, 8 uur. Uitvoe ring Eerste Schied. Mondh. Ver. Schiedam Vooruit. 11 Oct. Musis Sacrum, 8 uur. Feestavond! voor de Ledeu der R -K. Sport- 1 vereen. Excelsior, Afd Senioren. 11 Oct. AVesterkerk. Jeugdavond. Spr. Mevr. Eggirik van Dieltsnaven, en de heer Gordeau, van het Ned. Jong. Verbond. 12 Oct. Musis Sacrum; 8 uur. Suriname- film. 14 Oct. Musis Sacrum, 8 uur. Feestavond1 i avond S V. V. Supportersvereen. I D. AA! en AV. Rotterd am. Heden te. v. a Circus-Schouwburg, 8- u'. Gez. M. Spree. Reindorp naar de N.emjto. i Heden e. v. a. Casino. 8.15 u. Gezelsch. van Aersdiot en Boskamp: De Kino-koningin (operette). 6 Oct. Groote Doelezaal, 3 uur. Concert Rott. Philh. Orkest. 6 en 7 Oct. Tivoli Schouwburg, 8.15 uur. Nw. Rott. Tooneel: Dte medailles van een oude vrouw. 7 Oct. jproote Schouwburg, 8 uur. Rott. Hofstad Tooneel:- Madame ,Sans- Gêne. 0MLI0PENDE &EMËENTEN7 VL AARDINGEN. Zondagsdienst doctoren en apotheken. Van Zaterdagavond 8 uur tot Zondag avond 11 uur liebhea dienst de doctoren Broers en Erkelens. Zondag is geopend da apotheek Backer. Böchtszakeii. Brandstichting. Het O. M. bij de rechtbank te Assen- heeft geëischt tegen G. L. C. v. V., ver pleegde te Veenhnizen, thaJns gedetineerd; die op 12 Augustus aldaar brand heeft gesticht in een loods, die geheel is afge brand, met een andere loods en een groote hoeveelheid turf, waardoor een schade van ongeveer f16.000 is aangericht, zes jaar gevangenisstraf.I Beleedigïng. De rechtbank te Assen lieeft' gister B. A, M., oud-rijksontvanger te Emmen,1 tlians te Brussel, wegens opzettelijke be leedigïng van den heer J. Reintjes, in specteur der directe belastingen te HelmOnlI, vroeger te Emmen, door in het openbaar te verspreiden een geschrift met opschrift: De Veenkoloniale miltioenenaffaire, waarki voor den heer Reintjes beleedigende zin sneden voorkwamen, overeenkomstig den! eisch van het O. M. veroordeeld tot f25. boete of 25 dagen hechtenis. Aansprakelijkheid voor geneeskundige behandeling. De procureur-generaal bij het Hiaagsehe gerechtshof heeft gisteren conclusie geno men in een zaak, waarbij de gemeente Rot terdam werd aangesproken tot schadever goeding, op grond dat hij een Röntgembe- handaling, toegepast in het gemeente-zie kenhuis, een ontsteking was ontstaan, welke zou toe te schrijven zijn aan onvoorzich tige en onoordeelkundig optreden der be handelende doktoren. Op grond van een deskundigen-rapport, dat op verzoek van het hof nog nader was aangevuld en toe gelicht, werd geconcludeerd tot bevesti ging van jret vpnnis der rechtbank te Rotterdam, dat de vordering hard ontzegt. Het rapport was tot het resultaat geleomen, dat niet met zekerheid te zeggen was, dat de ontstane Róntgenzweer zelfs bij oen nog zorgvuldiger behandeling zou zijn. uit gebleven, terwijl deze in geen geval te boschouwen was als gevolg van onvoor zichtigheid hij de behandeling van den patiënt. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn iVüjrihardt's Laxeertabletien onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apotheker» en Drogisten. Doos 60 ^ct. JBLerü en School, Godsdienstige samenkomsten. Ned. Protestantenbond. Kerk AVestvest. Zondag, half elf: Dr. O. Ei. Hooykaas, Rem. pred. te Rotterdam. Chr. Ge-tof. Kerk. i_ Kerkgebouw Knappertiaam Zondag, 10 en* 5 uur: Leeskerk. AVoensdagavond, 7.45 uur: Ds. S. V. ld. Molen van Lisse. Ned. Herv. (G ere!) Evang. Lokaal Schoolstraat 10, Zondag, 10 en 5 uur: De heer J. Vroeg in de AVei van Middelharnis. Dinsdagavond, 7.30 uur: De heer H. Brink, godsdienstonderwijzer to Vriezcan- veen. Leger des Haïl». i Lange Haven 97. 7 uur: Bidstond. 10 uur; iHeiligingsdieosf. 4 uur: Openlucht samenkomst (bij gun stig weer). j_ 8 uur: Openbare samenkomst. Dinsdag 8 uur: Soldatenmeeting. Woensdag 7.30 uur: 'Openbare samen komst. Donderdag, 8 uur: Opwekkingssamen- komst, i - Dooien 30-60 ca 90 ct- Tube 80 cl Bij A po tb, en Drogtstcar

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 2