Maandag 8 October 1928 BUITENLAND. m 3 Een veelbewogen nacht. I 'M. Interc. Tel. No. 68103 en 68617. 81,fl Jaargang» No. 18930 BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN), Tel. 68103 en 68617. Poslrekenino No. 5311. Oit nummer bestaat uit een blad en een Sportblad. EERSTE BLAD. De betoogingen te Wiener-Neustadt rustig verloopen. vrees voor burgeroorlog ongegrond. Geweldige massa-demonstraties. De Er is vorige week ia Weenen heel wat te doen geweest over de betooging van de Burgerwacht op 7 October in Wiener-Neu stadt. Deze betoogingen dragen een uitge sproken anti-socialistisch karakter en de soc. democraten organiseerden daarom een teigen-demonstralie. Men vreesde voor een burgeroorlog. Vredelievende vereenigingem hielden een groote protest-vergadering, waarin als eiscli gesteld werd, alle optoch ten te verbieden. In een daarbij! gehoud'en debat, verklaar de professor Zycha, dat de voorgenomen betoogingen een schande en een zelfver- wonding zouden beteekenen. De toestand was zeide hij precies zooals in 1911, voor dat djo oorlog uitbrak. Eerst was er een opruiend epers-cams pagne, toen werd de prestigeduivel te voor. schijn gehaald, tenslotte kwam bet woord aan de geheime diplomatie. Maar Oosten rijk zal zich noch door de bolsjewistische slang, noch door de fascistische slang la ten. verzwelgen. Moeders en vrouwen pro testeeren tegen een mogelijk bloedbad. De bekende professor Ude, uitt Graz, be weerde dat de 7de October een georgani seerde menschennioord beteefcent. De regeering, die intossehen niet stil zat, wist in zooverre overeenstemming tussehen de partijen te verkrijgen, dat zij den dag verdeelden en den morgen voor de betoo- ging der Burgerwachten bepaalde, den mid dag voor de sociaal democraten. Deze maatregel heeft, zooals uit onder staande telegrammen blijkt, succes gehad en reeds op het laatst van de afgeloopen week zag men de gebeurtenissen te Wee nen betrekkelijk gerust tegemoet. De hoofdcommissaris van politie te Wie ner NeustaidL verklaarde aan de Neue Freiie Presse, dat hij alle voorzorgsmaatregelen genomen had, opdat er 's Zondags geen ordeverstoringen zouden voorkomen. VaiV de zijde der communisten dreigde volgens dezen commissaris geen gevaar, daar de lei ders te "Weenen gearresteerd waren en zicli te Neustadt maar weinig communisten be vonden. De meeste winkeliers in de stad hadden een inventaris gemaakt, zoodat zij bij in cidenten pauwkeurig de geleden schade zouden kannen berekenen. Die verzekerings- maatscbsppijeri hadden de laatste dagen te Neustadt goede zaken gedaan. Niettemin Uad! de regeering nog uitge breide voorzorgsmaatregelen genomen. Uit andere garnizoensplaatsen waren detachementen infanterie en cavallerie te Weenen geconcentreerd. De politie was met alleen te Weenen, maar ook té Graz en in alle groote industrie-steden gealarmeerd. Tg iWiener Neustadt (de stad ligt op ongeveer twee uur sporen van 'Weenen), waren 2800 gendarmen en 1200 man troe pen samengetrokken, en er was een bat terij van 6 kanonnen opgesteld. ■Vijftien treinen zouden de 18.000 man van de Burgerwachten aanvoeren, 25 trei nen de 40.000 man van den (sociaal-demo- cratischen) „Schutzband". Omtrent de betoogingen van gisteren nu wordt gemeld: De opmarsch der Burgerwachten in de ochtenduren is rustig verloopen. Zoowel de demonstreerende partijen zelf als de auton-' teiten hebben alles gedaan om ordeversto ringen te voorkomen. Gedurende tien nacht moest in Wiener' Neustadt en in do omgeving een aantal communisten gearresteerd worden. Kleine iaifdeelingen communisten', die op (ONE WONDERFUL NIGHT). Uit het Engelsch van LOUIS TRACY. Vertaald door J. M. 10) I 1 Hoofdstuk VI. H'ajlf tien. Het,toeval speelt dikwijls een machtige rol in de keten van oorzaken en gevolgen en was nu de schepper van de vreemd-, soortige situatie in de hall van Frazer's hotel. Grapf Vajletort scheen niet veel zin te hebben de* handschoen op te nemen, die Devatc en de Curtisfamïiïe hem hadden toe geworpen. De inspecteur van politie nam de leiding in handen en) zei: Zoo komen we niet verder- Als iemand vara ui eenige verklaring heelt af te leggen dan verzoek ik die, persnon met mr. Winter en mij1 mee te gaan naar het politiebureau in Bow Street. Waarom kostbaren tijd verliezen? drong de graaf aan,, terwijl hij zich tot ■Winter wendde, die zich het eerst tot hem gericht had. Hoe welen ui en Graaf Vassilan eigen lijk Jets van den moord vroeg de detective. Een mo ord hijgde - de Hongaarsche graaf. weg waren naar Wiener-Neustadt, werden tegengehouden en teruggezonden. Te Wiener-Neustadt heerschte gedurende den geheelen nacht veel beweging. Alles geschiedde evenwel in de grootste o-rtle Reeds kort na twee uur des nachts, kwa men.de eerste Burgerwachten ophethioofd- stalion aan. De Burgerwachten marcheer-1 den onmiddellijk naar de hun aangewezen verzamelplaats; de Turmplatz, die buiten de stad ligt. Daar bleven ze gedurende, den nacht. Precies te 9 uur Zondagmorgen begon de opmarsch naar de stad. Deze opmarsch teüd plaats volgens de voorgeschreven volgorde. De bewaking werd bijna uitsluitend Idoor de gendarmerie en tie politie verricht. Slechte op de Hauptplaats waren militairen te zien. öp verschillende plaatsen in de stall1 hadden zich toeschouwers opgesteld, waar onder talrijke afgevaardigden van de Chris telijk Sociale en de Groot Duitsche partij, De toeschouwers riepen de demonstranten enthousiast toe. De stoet droeg in totalal elf groote bai- nieren en 151 kleinere vlaggen en wim pels mede. In totap,l liepen twaalf muziek korpsen mede. Het aantal deelnemers kwam ongeveer overeen met het aangekon digde aantal en bedroeg ongeveer 1S.OOO man, die zich allen op de Turmplatz ver zamelden en geleidelijk de stad binnentrok ken. Spoedig nai negen uur arriveerde de kop van den stoet voor bet gebouw van de vroegere militaire academie. Te tien uur ongeveer bereikte hij de Hauptplatz, welke in ongeveer veertig minuten gepasseerd werd. i i Intusschen waren in andere deelen van de stad de formaties van den Schutzbunid opgemarcheerd, die de veiligheid en Üje ■orde bij1 de demonstratie der sociaaldemo craten moesten verzekeren. In totaal waren ongeveer 20.000 leden van den Schutzbund uit Weenen en omgeving naar Wiener-Neu stadt gekomen. De Burgerwachten vertrokken onmiddel lijk na) het bereiken van de Hauptplatz najar de Turmplatz terug. Hier werd een veldgodSdienstoefening gehouden met (iaar aansluitend een herdenkingsfeest voor de gevallenen ifl den wereldoorlog. Bij het klinken vajtx het lied „Ich halt'n Kame raden", gingen de vaandels neer. Vervolgens hield burgemeester dr. Steivlie een toespraak. Nadat de plechtigheid geëindigd) was, volgde onmiddellijk de alfmaxscli der Bur gerwnchten naar het station, vanwaar on middellijk de terugreis werd aAnvaard. Ongeveer tegelijk met het vertrek der Burgerwachten uit de binnenstad, begon de intocht der sociaal-democraten vanaf het Hoofdstation. De orde werd op buitenge wone wijze door de politie en de militai ren gehandhaafd. Het aantal sociaaldemo cratische demonstranten wasi echter belang rijk minder, dan was aangekonüig|d. Terwijl in de socialistische pers1 was gesproken van ongeveer honderd duizend man, kan het aantal deelnemers aan de sociaal-demo cratische demonstratie op ongeveer 35_ a 36.000 geschat worden. Aan het hoofd We hebben het niet over een moord gehad, maar over een -schandelijke ont voering, die één van een heele reeks mis drijven is van dezen persoon, Curtis, schreeuwde de graaf. Vassalin greep hem opgewonden bij1 den arm. j 1 Begrijp je niet, zei hij in het Franscli, dat die ellendeling de Courtois gedood heeft om in het bezit van dat huwelijks- certificaat te-komen. Het zal een-boel moeite sparen, als u Rngelsch spreekt, 'zei Winter nuchter. Maar laten we in een leege kamer gaan, waar we rustig piaten kunnen; we hebben; geen oogenblik te verliezen; daarin heeft Lord Valletort gelijk. En vijftien menschen waren spoedig in een aparte kamer bijeen. "Winter had vanaf het oogenblik dat Graaf Ladislas Vassilan het woord „Moord" uitgesproken had, iedere beweging van dezen vreemdeling gadegeslagen en het wps hem niet ontgaan hoe deze plotseling verbleekt was en uiterst zenuwachtig wasi geworden. Curtis had gemeend dat de moordenaars Hongaren waren en hier was een Hongajareehe graaf) Zou er eenig ver band zijn? De zal in het. kort vertellen, wat er ge beurd is, Begon de detective. Er is alle reden óm aian te nemen dat- mr. John D. jCurtis vanavond tin Londen* -aangekomen is üt Zuid-Afrikaj.— 1 van den stoet liepen leden vain den Schutz band. Talrijke roode vlaggen weiden mede gevoerd. Van liet balcon van bet Stadhuis hiel den de leiders der sociaaldemocratische partij toespraken tot de demonstranten. Diversen, De ambtstermijn van Kellog. Kellogg heeft medegedeeld, dat lig zou aftreden aan het eind van Coolidge's pre sidentschap. Nader heeft hij verklaard, dat hij niet bedoeld had te zeggen, dat hij onder alle omstandigheden zou weigeren langer dan Coolidge zijn functie te vervullen. Hij had willen zeggen, dat het gewoonte ia dat alle ministers en ambassadeurs aftreden aan het eind van het presidentschap, waar onder zij benoemd zijn. Ramisay Mao D|onald op reis. Ramsay Mac Donald, de leider der La- bourpartij, is Zaterdag vertrokken voor een politieke reis door Europa; hij gaat eerst naar Weenen, waar hg een bespreking zal hebben met Oostenrijksche regeerings- personen. Dan gaat de reis naar Praag, vervolgens naar Berlijn, waar Mac Donald een redevoering zal houden voor de leden van den Duitschen Rijksdag. Mac Donald zal op zijn reis vergezeld zijn door sir Oswald Mosley. Japjan en China. De Japansche premier baron Tanaka had vorige week een bespreking met de leiders der Japansche regeeringspartij over de be trekkingen tussehen Japan en China. De minister uitte zich hierin breedvoerig over de reis van den Japunschen staatsman Oechdia naar Engeland en Amerika. Oechi- da heelt in beide landen met succes de bedoelingen der Japansche politiek uiteen gezet en in de Chineesche kwestie een eensluidende opvatting bij de groote mo gendheden tot stand gebracht. De Japan sche premier meende te mogen vertrouwen, dat alle tussehen Japan en China nog hangende kwesties spoedig geregeld zouden zijn. itecinszaken. Frauduleuze invoer van spiritus. De Rijksadvocaat heelt voor de rechtbank te Middelburg tegen schipper A. W. de V., die 3600 L. spiritus vervoerde van Belgie naar Nederland zonder aangifte te doen te iHansweert, een boete gevorderd van £112.366 en een van f50, met verbeurd1- verklanng van bet schip., waarmede het vervoer plaats baxt. De verdediger, mr. van Diillen uit Rot terdam, betoogde, dat met bewezen was dat verdachte alsnog geen aangifte heeft willen doen en bepleitte vrijspraak of ont slag van rechtsvervolging. De rijksadvocaat zeide nader, dat ver dachte is aangehouden op jhet kanaal door Zuid-Beveland, nadat hij te Ransweert het vrije goed had aangegeven, de vaten spi ritus waren verborgen onder mais en er is voor f 22.000 belasting ontdoken. Aerfc en School. Ned. Hervormde Kerk. Beroepen (toez.) te Driesum ds. U. G. v. d. Hoek te Langerak. DJUÜÜlA^LiAlTU, Hofberichten. De Koningin zal Vrijdag a.s. een bezoek brengen aan de Zweedsche tentoonstelling in het Stedelijk Museum te Amsterdam en daar prins Eugène van Zweden, wiens schilderwerk daar ook te zien zal zijn, ontmoeten. Als gasten van de Koningin en den Prins logeeren op het Loo de neef van de Koningin, Prins Carl zn Bentkeimund Steinfurt, en zijn echtgenoote. Pachtwet. Het bestuur van den Bond van Land- pachters heeft, naar aanleiding van het dooT den minister van binnenlandsche za ken en landbouw aan de organisaties op landbouwgebied ter beoordeeling toegezon den ontwerp-pachtwet, besloten in de ko mende maanden een omvangrijke schrifte lijke en mondelinge propaganda te voeren, om de spoedige tot stondkoming van een pachtwet te bevorderen. Voor dat doel zal een strijdkas gevormd worden, waar voor ieder der ongeveer 400D leden f 2.50 zal moeten bijdragen. Vacature lid van Ged. Staten van Noord-Holland De Stand, meldt: Nu de Chr.-Historischen hebben vastge houden aan de candidaluur-Ter Haar in de vacature jhr. van Lennep in Ged. Staten van Noord-Holland, hébben de a.-r. beslot- ten met een eigen candidaat uit te komen en wel mr. iA. üruck, wethouder Van Haar lem. Gelijk bekend, is de candidaat van den Vrijheidsbond' dr. Vos, wethouder van Amsterdam. Zijn wij' wel ingelicht, dan is do ver kiezing van mr. Bruch vrijwel zeker. Mr. P. J. Be(fmer. De burgemeester van Hilversum, het Eer ste Kamerlid mr. P. J. Reijoner, neemt langzaam in beterschap toe. Zilveren jubileum van de Carncgic-stlchtlng, Het bestuur der Stichting heeft Zater dag aan de weduwe van den stichter, mevr. Carnegie, te New-York, een telegram ge zonden van den volgenden inhoud: Ter gelegenheid van den 25sten her denkingsdag van de onderteekening van de stichtingsacte van het Vredespaleis te 's-Gravenhage door Andrew Carnegie, her denkt het bestuur der Carnegie-Stichting met diepe dankbaarheid den grooten en edelmoedigen Amerikaanschen staatsbur ger, die aan de wereld een bouwwerk schonk, dat zulke onschatbare diensten heeft bewezen aan de zaak van internatio nalen vrede en gerechtigheid. Cort van der Linden, voorzitter. In de groote rechtszaal van liet Vredes paleis heeft Zaterdagmiddag een bijeen komst plaats gehad, waaraan 400 leer lingen uit de hoogste klassen van gymna sia, lycea, H. B. Scholen en andere inrich tingen van middelbaar onderwijs deelna men. !Het woord weid gevoerd door de hee- rer. dr. J. ter Meulen, directeur van de Bibliotheek van het Vredespaleis en dr. E. van Raalte. Directeur aan gemeentewerken te Rotterdam B. en W. van Rotterdam stellen voor thans in de vacature van directeur van G. W., die bestaat van Juni 1927, te voorzien. Aanbevolen worden in alphabetische orde Ir. L. W. 'IJ. van Diijk, adjunct-directeur gemeentewerken aldaar. Ir. J. Emmen, hoofd-ingenieur bij den rijksgebouwendienst, thans wonende, te 's-Gravenbage. Nederland cn België. Prof. dr. II. Burger te Amsterdam heeft bij Drukkerij en Uitgeverij J. H, de Bussy te Amsterdam, een „Open Brief aan den minister van buitenlandscho zaken betref fende een verdrag met Belgie" doen ver schijnen, een geschriftje van 16 pagina's druk. Aan het slot wordt gezegd: „Zooi lang de officieele onderhandelingen met de Bel gische regeering nog niet zajn geopend, klampen wij ons vast aan de hoop, dat uw voorbereidend onderzoek u tot de overtui ging heeft gebracht of alsnog zal brengen, dat een regeling met Belgie niet mag be rusten op den grondslag van onredelijke „wensclien", maar alleen op recht en ge rechtigheid. Mocht dan door daden blijken, dat de geest van 1925 uit uw departement voor goed is uitgebannen; mocht gij aan uw Belgischen ambtgenoot laten weten, dat wij In ordel riep De van. Ik reisde met hem op de „Balmoral Castle".. i Valt u mij niet in de rede, alstublieft, zei de detective. U zult straks wel onder-) vrapgd worden. Deze mr. Curtis kreeg hier in het hotel kamer na 605 en gedroeg zich] als ieder ander die juist van boord komt. Hij pokte zijn koffer uit, kleedde zich en ging dineeren,. In de hall bonste een ruw-i uitziend vreemdeling tegen hem op, dienj hij voor een Tsjech of een Hongaar hield. Deze voegde zich even later bij1 eern ande ren vreemdeling van hetzelfde type. Ze keken erg opgewonden en schenen iomatodl of iets te verwachten, tenminste zij kekenl de straiat op en af. Er kwam een auto aan-) rijden, een heer sprang er uit; de twéé vreemdelingen wilden, hem weer in tien. wagen dnwentoen dit niet lukte stak een van hen hem met een mes en binnen eeto paar minuten stierf hij. Curtis rende te hulp, kon de auto die zich al weer in be weging had gezet, niet meer tegenhouden en toen hij terugkwam gaf iemand hem, bij vergissing, de jas van het slachtoffer. Toen' de politie later de kleeren van den ver moorde onderzocht wera dit pas ontdekt; uit de papieren die zich in de zakken be vonden, bleek dat Curtis' jas achtergeble ven was. Curtis deed zijn metiedeelingen kalm en duidelijk en ik heb geen redenj hem te verdenken. Het is alleen eigenaar dig--dat hij dadelijk naden mooxtir'zooplot seling verdwenen) is en blijkbaar nog niet jegens anderen de rechtvaardigheid willen betrachten, maar dat ook wij met recht vaardigheid wensclien te worden behandeld, dan, Excellentie, zoudt gij aan ons land een onschatbaren dienst hebben bewezen." Dit den Maassiulschen gemeenteraad. De gemeenteraad van Maassluis heeft in drie vergaderingen de gemeentehegrooting, dienst 19299, vastgesteld, welke sluit met een nadeelig saldo van f 167.175.36. Eveneens werd de rekening 1927 voor loop; g goedgekeurd met een nadeelig slot van f 170.603.90. B. en W. deelden aan den raad mede, dat het beeld van deze begrooting veel overeenkomst vertoont met de vorige, om dat zij meenden in verband met het te wachten saneeringsrapport van de regee ring geen groote wijzigingen te moeten aanbrengen. Een voorstel om op Zondag de café's den geheelen dag open te laten, word met 7 tegen 8 stemmen verworpen. Een ander voorstel, om alleen 'sochtends te slui ten, werd met 6 tegen 9 stemmen ver worpen. Een adres van aclit raadsleden met het voorstel aan de Kroon te verzoeken het commissariaat van politie met 1 Jan. '29 op te beffen, lokte breede discussie uit. Ton slotte werd een voorstel van wethouder Uitdenbogaandt aangenomen met 8 tegen 7 stemmen om dit adres aan te houden tot het saneeringsrapport is ingekomen. Elccfricltcilsvrcrkcn te Rotterdam. B. en W. van Rotterdam stellen den raad voor te besluiten tot de uitbreiding van de electrisclie centrale aan de Scliie- liaven, met een machine- en ketelvermogcn van ongeveer 10.000 KAV., en tot het aanbrengen van een aantal verbeteringen, zooals het verleugen van de kolentrans- portbaan, liet aanleggen van een met kool zuur werkende brandblugchinstallatie en verhoogen van verschillende schoorsteeneil Voor een en ander zal een crediet noodig zijn van f 1.076.000, waarvan dit jaar nog verwerkt moet worden een bedrag van f50 000. Eerepenning voor mcnscliltevend hulpbetoon. Bij Kon. besluit is als blijlk van goed keuring en tevredenheid de eereponning voor mcnschlievend hulpbetoon en een lof felijk getuigschrift toegekend in zilver aan: B. A. Wilbrink, stations chef te Vleuten, C. Ii. L. Hofman, kastelein te Roermond; in brons aan: C. P. Blom, chauffeur te 's-IGraveuhage, J. N. Kramer, officier van den marine-stoomvaartdienst 2e klasse, te Soerabaja; W. M- P. Boddeus, ambachts- baas Uijdé gemeentetram te'AmsterdamC. Lusting, koopman te Amersfoort; L. N. Smits, directeur der strafgevangenis te Sa lt ah Loento (Sumatra's Westkust); 'A. A. Winsser, cipier 2e klasse bij die strafge vangenis; R. Renjaan, Ambomeescli infan terist le klasse (stamboek no. 9873) te Atjeh; Daimin Soendaneesch infanterist le klasf-e (stamboek no. 15.343), te Soorakar- ta; j. van Steinfoorn, rijksveldwachter brig, tit., 2e Exioermond; G. W. L. de Hertogh, sergeant-majoor der infanterie te Leiden, en C. Bot, aannemer, in Don Helder. Lcerlingcngcliaal voor do Pgero scholen. Nog steeds is niets bekend omtrent de houding van de regeering ten opzichte van bet voor bet zonierrecès door de beide Kamers der Staten-Gcneraal aangenomen initiatief-wetsvoorstel van het Tweede Ka merlid Zijlstra tot verbetering van de leer- lingenschaal op de lagere scholen, welke verbetering hoofdzakelijk voor de scholen ten plattelande van beteekenis is. Naar de Tel. verneemt, lioudt dit ver band met de bedoeling van de regeering om zelf een wetsontwerp over deze aan gelegenheid in te dienen, dat ito denzelf- den geest is als het wetsvoorstel-Zglstra, doch een definitieve regeling zal inhouden. D|it wetsontwerp heeft het departement van Onderwijs reeds verlaten en is thans bij den Raad van State aanhangig. de vergissing met de jas ontdekt heeft, anders was hij wel teruggekomen. En nu, Lord Vajletort, wat hebt u tegen mr. Curtis in te brengen? Graaf Vassilan uitte een kreet. Het leek of bij het bewustzijn zou verliezen; hij scheen doodelijk beangst. Winter bad geen oog van hem af. De Hongaar mompelde iels tegen Grapf Valletort, waarop deze mee deelde, dat zijn vriend zich niet wel voelde, ten gevolge van een slag, dien hij diep avond opgeloopen had en dadelijk naai1 zijn kamer in het Carlton Hotel wenschle te gapn. i Natuurlijk, zei Winter vriendelijk, Graaf Vassilan zal wel met het minste be lang hebb'en bij dit onderzoek, niet waar? In zekeren zin wel begon de Graaf, maar Vassilan greep zijn arm om hem te beduiden zoo spoedig mogelijk mee te gaan. Valletort was woedend, maar vond het blijkbaar het verstandigste om toe te geven U ziet, zei hij nonchalant, erzitnietsi anders op. Mijn deel in het onderzoek moet maar opgeschort worden tot morgen ochtend. 1 Trekt u uw aanklacht legen John D Curtis in? vroeg De var scherp Neen meneer, was het nijdige ant woord. Wel, ik heb er mijn 'eigen meeningj over waarom u en die Hongaarsche poten taat zoo ineens koude voeten krijgt, maar... U behoeft u er niet mee te bemoeien, mr. Devar, zei Winter op beslisten toon. Als Lord Valletort meent dat zijn aanklacht wachten kan tot graaf Vassilan van zijn ongesteldheid genezen is, dan is dat alleen zijn zaak. 1 Dat meen ik heelemaal niet, ant woordde de graaf bits. U kunt heel goed zien dat Graaf Vassilan ziek is en mijn menschelijk gevoel zegt mij dat ik hem niet alleen mag laten. Dit jonge mensch kap zijn tong beter voor iets anders ge bruiken dan om zich te bemoeien met din gen die hem niet aangaan Maar Vassi lan verhinderde den Graaf verder nog iels te zeggen, want hij trok hem letterlijk uit de Immer, de straat op. Winter keek den inspecteur even aan en deze verliet onmid dellijk het vertrek. Toen keek de detective met een voldaan Lachj'e het gezelschap rond. Zeg jongens, heb jullie goed genoteerd wat er gezegd is? vroeg hij aan het groepje- persmenschen. Zeker, woord voor woord, verzeker den zij. Welnu, zet het dan niet inde kraai! In het belang van bet onderzoek verzoek ikj jullie vriendelijk in de kramt te zwijgen over wat er net gezegd is, want daPzou het onderzoek kunnen belemmeren en boven dien heb ik jullie misschien als getuige noodig in verband, met wat zooeven ge beurd is. Dus een zookort mogelijk bericht. (Wordt vervolgd). 1 os t'aL .s» m 'H tfi 'jS fff ««rf^JuTKSSs: pete conranl versdiijnl dagelijks, met uil- iondenng vaa Zos- es Feestdagen. Pri's per kwartaal 1 2,—; fiaoco per post j j go. Prija per week 15 cents. Afaon- derVrjke nuramerB 4 cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. idvertentign voor het eerstvolgend num mer moeten vóór eli nnr aan bet Bureau beiorgd zrjn, 's Zaterdags vóór O uur. Een bepaalde plaatB van advei lentien wordt niet gewaarborgd. SCHIEDAMSCHE MUM Prijs der Advertentievan 15 regels l 1.55; iedere regel meer f0.30; in hei Zalerdagnummer 1—5 regels 1 1.30, iedere regel meer fO.JS.lteclamesf0.75pe: regel. Incassokosten 5 ote.; postkwitaoties 15 ets. Tarieven van advertentien bij abonnement agn aan het Bnrean verkrijgbaar Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Kleine Advertentien opgenomen 1 050 t/nr 15 woorden,!0.75 t/m25 woorden. Elk woord meei 5 cent tot een max mnm van 30 oorden t I "'LAS •v*. <5 -i «3 ■4" AS Vii Ka - 5«u|ij •■S»! --Tav- M, at-

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1