I urol bij Huiduitslag en Huidverwonding Bareao tot Beharting van Handels- en Reehtsbelangen Glashaven 7, Rotterdam. de kern vormt van den wederom opge richten raad der communisten aan den Boven-Digoel, een soort schrikbewind uit De rustige elementen worden getcrrori seerd. Onlangs moest een bende van tien met bijlen gewapende mannen gearres teerd worden. Onverwijld moeten de onverzoeid ijken worden verplaatst naar oen afzonderings kamp, dat tlians benedenstrooms gelegen is, maar dat naar bovenstrootns verplaatst zal worden. Zoodra deze scheiding vol trokken is, zal do rustige ontwikkeling an de kolonie door de goede elementen ver zekerd zijn. Het feit, dat een vijftigtal kolonisten op 31 Augustus j.l. het "Wilhelmus heeft mee gezongen en den feestdag meevierde, is slechts een symptoom, maar dat toont toch, dat de gematigden, werkwilligen en hekeerden de bovenhand zullen voeren', zoodra de onverzoenlijke onruststokers in een apart kamp gevestigd zullen zijn. STADSNIEUWS. Geslaagd. Voor de bewaarschool-acte B (hoofdact o) is te "s-Gravenhage geslaagd mej. G. v. d. Kleij en voor acte A mej. C. E. J. v. d Kruis. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den-Gemeente raad van Schiedam op Ynjdag 19 October 1928, des namiddags ten 2 ure. -Mededeel ingen. Ingekomen stukken. Agenda 1. Aanbeveling van de Commissie voor hot Gemeente-ziekenhuis ter benoemling .van een lid van baar Commissie geko zen uit de burgerij ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overigden .van den heer J. Haima van der Wal. Aanbevolen worden de beeren: 1. E. G. van den Bovenkamp. 2. G. W. van Bergen Walraven. 2. Voorstellen van de Commissie voor het onderzoeken der rekeningen dd. 28 September 192S tot goedkeuring van de rekening over het dienstjaar 1927 van: a. de Gezondheidscommissie; lx de Yereeniging „Volkshuisvesting". c. de Bouwvereen. „Eendracht" (dienst jaar 1927—'2S); d. de Gemeentewerken; e. de Gemeente-reiniging; f. liet Woningbedrijf; g. het Grondbedrijf; h. de Gemeentelijke Fondsen; i» het Gemeente-ziekenhuis; j. de Fondsen, herkomstig van de Ver nietigde Gilden. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om hun College te machtigen om onder nader door hen te stellen voorwaar den onderhands voor den tijd van twree jaren te verhuren aan den heer J. van Katwijk Jr., of anderen, de bovenwoning Lange Nieuwstraat 67b, tegen een huur prijs van f400 per jaar. 4. Voorstellen van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van diverse percee- len bouwgrond. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot uitgifte in erfpacht voor den tijd van 60 jaren aan den heer J. D, (Hulsman, alhier, van een perceel indus trieterrein, gelegen ^an den Buitenhaven weg ten Voorden van de V. V. Metaal- huizenfabriek „Excelsior", ter breedte vac. 30 If. en ter diepte van ongeveer 80 SI., tegen een canon van £0.75 per S12. voor de eerste 20 jaren, zulks voor de vesti ging van een rijwieLfabriek. 8. "Voorstel -van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van een cre- diet van f24.000 voor den aankoop van een Magirus laag-chassis-automoMelbrand- spuit. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders dd. 5 October 1928, Afd. C, no. 800 BB/4, om aan de Schiedamsche Yer eeniging tot Bescherming van Zuigelingen .voor het jaar 192S een subsidie van f 1000 en voor het jaar 1927 een extra subsidie van f864.50 te verleenen, en om te be palen, dat deze extra subsidie voor het .vervolg zal worden begrensd op een maxi mum-bedrag van 50 pot. van de inkomsten door particuliere bijdragen. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders: lo. om aan de Yereeniging „Schiedamseh iVolksbadhuis" een buitengewoon subsidie ta verleenen tot dekking van het nadeelig saldo ad £187.58 van de exploitatiereke ning over 1927 van het onder haar be heer staande badhuis; 2o. om zich bereid te verklaren een eventueel tekort op de explo-itatiereikening .van het badhuis over 1928 door een bui tengewoon subsidie te dekken. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van een subsi die van £2874, aan de Vereeniging R. K. Leeszaal en Bibliotheek voor het jaar 1928. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verlaging van de eleetriciteifs- tarieven en" in verband daarmede wijzi ging van de Verordening, houdende bepa lingen voor de levering van eleetrkafeït in 'de Gemeente Schiedam. 11. Voorstel van. Burgemeester en Wet houders om te besluiten tot samenwerking met de Gemeente Ylaardingen in zake de (Stichting van een openbaar slachthuis. En verdere voorstellen en mededeelingen. Gemeenteraadsstukken. 1 Crediet iankoop nieuwe autom ob iel-brandspui.t. B. en W. schrijven aan den Raad: In zijn aan ons College uitgebracht rap port bespreekt de commandant van de brandweer de voorzieningen, die ten aan zien. van de brandweer dezer gemeente zijn te treffen. Aangaande 't blusschingsmaieriaal merkt de Commandant op, dat de Magirus auto- mobielspuit nu 7 jaren dienst heeft ge daan en noodzakelijk zoowel in- als uit wendig meet worden nagezien, zoodat zij tijdelijk buiten dienst zal moeten gesteld worden. Er hlfft dan nog alleen de be- schikking over de kleine motorspuit en de oude stoomspuit. Eerstgenoemde is in zijn soort goed, maar heeft een te geringe capaciteit om bij een eersten aanval van brand, wanneer de grootste watertoevoer noodig is, voldoende hulp te kunnen bie den. Van de andere, dan nog beschikbare spuit is de constructie langzamerhand zeer verouderd geworden en zij eisclit veel tijd voor zij in gebruik kan worden gesteld. Zij is dan ook alleen te beschouwen als reserve om in laatste instantie dienst te doen. Op deze gronden aclit de comman dant het noodzakelijk, dat een nieuwe auto mobiel-brandspuit van de meest moderne constructie wordt aangekocht. Zulk een ma chine is uitgerust met een laagchassis era voorzien van krachtige zescylindermotoren, wat een -doeltreffend geheel oplevert Zij heeft tevens het voordeel, dat zij een ge deelte van de overbelasting van de be staande gereedscliapswagen kan overnemen zoodat tot de voorgenomen vernieuwing van deze alsdan voorloopig niet zal be hoeven te worden overgegaan. De Conumssie voor de Gemeentewerken, in wier vergadering de commandant van de Brandweer, deze aangelegenheid nader heeft toegelicht, vereenigt zich geheel met het voorstel om een dergelijke nieuwe Ma- girus-automobielbrandspuit aan te schaffen. Waar ook ons College doordrongen is van de noodzakelijkheid om het materiaal met een nieuwe machine ta versterken, hebben wij de eer u voor te stellen, een crediet te verleenen van f 24.009 voor den aankoop van een Magirus laagchassis auto mobielbrandspuit met een pompcapaciteit van 2400 L. per minuut tegen 60 dl. op- voerhoogte. De Sur'name-fiim. Toen ©enigen tijd geleden een verte genwoordiger van Patlié in Cayenne was om opnamen te doen in de Fransehe kolonie, heeft men hem ook naar Suri name laten komen om een film1 van dit stuk Nederland in Zuid-Amerika te maken. De afd. Schiedam van den Ned. Vrouwen- lond bad gisteravond in „Musis Sacrum" een tijeenkomst belegd, waarin deze film vertoond werd en zij smaakte de voldoening een stampvolle zaal te zien. Het was zelfs zoo vol, dat er belangstellenden teruggezon den moesten worden. De aanwezigen hebben een prettigen avond gehad, wat in de eerste plaats te danken is aan den heer G. J. Staal, oud- gouverneur van Suriname, die Vele bizon- dorheden vertelde over het land, aan het hoofd van welks bestuur hij heeft ge staan en dat hij zoo goed blijkt te ken ncn. Niet alleen kent de heer Staal Suri name goed, maar hij heeft er ook liefde voor, wat uit heel ziju betoog bleek. Voor de film vertoond werd en nadat mevr. De BelMortier de bijeenkomst had geopend, hield de heer Staal een inleiding Spr. 'betoogde, dat er tusschen Nederland' en Suriname een veel inniger Land bestaat dan tusschen Nederland en Ned. Oost- Indie en gaf daarvoor ©en verklaring. Er is welhaast geen plekje, waar zooveel men- schensoorten bij elkaar wonen, als juist in Suriname: Europeanen, negers, Britsch- Incüers, Javanen en Indianen. Nederland mag er trotsch op zijn, dat het albjd be scherming heeft verleend aan hen die elders vervolgd werden en ook Suriname is een toevluchtsoord voor velen geworden. Een zwarte vlek in de geschiedenis is echter, dat Nederland tot 1883 de sla vernij heeft laten bestaan. In 1735 zond men uit Hernhut de eerste zendelingen naar Suriname en met 'na druk wees spr. er op, welk belangrijk, op offerend werk daar door dia Broederge- meent is gedaan. Nederland heeft tegen over de Hernhutters een eereschuld. In Suriname, dat 5 X zoo groot is als Nederland, werd in 1667 voor 't eerst de Nederlandsdie vlag geplant door den Zeeuw A. Crijn-sen. Het land is uiterst dim bevolkt dl inwoners op dein vier kanten goog. mijl (Nederland 12.000). Tijdens de vertooning van de film, die uit vier deelen bestaat, maakte de lieer Staal nog vele interessant© opmerkingen. We zagen Paramaribo, de hoofdstad1, dia ongeveer evenveel inwoners telt als onze stad (45.000), maakten kennis met de cul tures, die allen lijden aan gebrek aan kapitaal, ontmoetten vertegenwoordigers van de verschillende bevolkingsgroepen en trokken me© het oerwoud in langs do ri vier. Aan het slot van de filmveortooning deed de heer Staal nog -eenig-e mededeelingen, omtrent bet werk der Broedergemeente ora- der d© melaatschen en wekte op om voor dien arbeid steun te verleenen. In aansluiting daarop deelde mevr. De Bel mee, dat de Ned. Chr. Vrouwenbond eiken l©n Donderdag in do maand bijeen komt om zwachtels te maken voor da me laatschen in Suriname en vroeg hulp in den vorm van oude lakens, dia tot zwach tels worden verwerkt. t Was een zeer geslaagde avond, ook in dit opzicht, dat de collecte bij den uit gang voor het werk in Suriname. 170.25 opbracht Rosa's Se Bloemententoonstelling. Over het bezoek aan Rosa's Derde Bloe mententoonstelling zijn de organisators zeer tevreden. Hedenavond wordt de 3000ste betalende bezoeker verwacht. Deze kan rekenen op een aardig souvenir. Hedenmiddag te 5 uur maakt het Muziek gezelschap „St. Ambrosius" de volgende rondwandeling: Gehquw R.-& ad1 Lange Haven, Dam, Breedstraat, Noordmo lenstraat, St. Anna-Zusterstraat, Groenweeg- je, Noordvest, Schte, Ooievaarsteeg, Kinder- buurt, Raam, Breedstraat, Vlaardïngerstr., Westvest, Korte Haven, Lange Ratten tot R.-K. Volksbond. Daarna wordt te 8 uur door dit Muziek korps een concert aangeboden. De tentoonstelling is morgen, Zondag, den geheelen dag gesloten. Maandag is de laatste dag. Collecte „Dorcas". In den loop der volgtende week zal door het gezelschap „Dorcas". inrichting van Liefdadigheid, ©en collecte worden gehou den langs de huizen; zooals elk jaar ge schiedt. Zoo men weet verleent „Dorcas" hulp in die gezinnian, waar gebrek is aan klee- ren en beödegoed en nu de winter wee- nadert zou het bestuur der vereeniging gaarne lien, die daarvoor ini aanmerking komen, helpen. Een oplichter. De winkeliers wonden gewaarschuwd tegen een persoon van plm. 22 jaar, ge kleed met donkerbruine jas en grijze gleuf hoed op, die gisteren bij verschillende win keliers inkoopen deed en toen het op betalen aankwam, bleek het, dat hij geen geld bij zich had. Hij gaf dan een gefin geerd adres op en zeide bij aflevering van de goederen te zullen betalen. De opge geven adressen bleken bij. onderzoek valsch te zijn. Lantaarnpaal omvergereden. Op den Overschiescheweg, nabij de Spoorbrug is een lantaarn omvergereden door een vierwieligen vrachtwagen. Diefstal. Een bewoner van de Stadliou'derslaan1 deed bij de politie aangifte van vermissing van een bankbiljet van f25.uit een lade van zijn buffet in de huiskamer. Luxor, Broersvest. „De College-flirt" is de titel van een zeer vermakelijke film!,, die thans lm „Luxor" draait. Bebe Daniels is hierin de dochter van een aristocratische- moeder en een democratischer! vader, die haai' opvoeding in Europa genoten heeft en het daarbij zoo ver heeft gebracht, dat ze het zonder drie kameniers beslist niet meer stellen kan. "Maar de vader heeft zich een ander beeld gevormd van een modern meisje en daarom moet ze naar de Col- ton-universiteit. Door haar verwaand optre. den, maakt ze zich daar enkel vijanden, totdat door een toevallige" omstandigheid haar ware aard te voorschijn komt en ze zich ontpopt als de hoop van haar col lege bij de komende dames-kampioenwecL strijden. Als de groote dag nadert,, zit onze jongedame echter, zonder dat iemand liet weet, in de sterrewadht opgesloten, doch op het laatste oogenblik weet ze te ontsnappen en deeer van Colton-college te redden, waarbij d'e aristocratische moeder het meest in extase is. Als tweede hoofdfilm gaat het ver ver volg van de „Landverraders", waarbij het, zooals bij dergelijke films te doen gebrui kelijk is, aan de emotievolle momentennret ontbreekt, en nu eens do eert© weer de andere partij in .hefc voordeel is; zonder dat het doel schijnbaar bereikt wordt. Een leuke twee-acter, „Een jaloersch complot", voltooit het aantrekkelijke pro gramma. Pandora, Hoogstraat. Het programma in Pandora waarborgt een avond van pittige vroolijkheid. Zelfs de meest intense liefhebber van Wild-West films, zal in zijn hart blij zijn nu toch eens iets anders, iets beters te- aanschou wen, dan de naïeve sensatie van. "span nende" vervolgingen die men gewoonlijk op het witte doek te zien krijgt, We be weren niet, dat „Als de liefde komt" een volmaakte film is de Amerikaansche massa-productie heeft zijn onoverkomelijke gebreken doch vooral de beide laatste acten steken uit boven het niveau der meeste films en daarom kan men deze film nu eens ondubbelzinnig- prijzen. Watt en Va-Watt zijin bekend in Pandora. Nu, als „Millionaire", zijn ze niet minder dan andere. In 1001 trekjes toont V2-Watt zich den fijnen clown. Om de avonturen van het kostelijke tweetal is ook nu weer braaf gelachen. De gezusters Washington, die op het tooneel verschijnen, vormen een pittig duo. Hun vroolijke wijsjes brengen er gang in bij bet publiek en verhoogen ongetwijfeld de opgewekte stemming, die den ganschen avond in Pandora heerscht. 20 Oct. Zondagsdienst doctoren en apotheken. Morgen (Zondag) nemen de volgende geneeskundigen den dienst waar: fA1. li. de Bruin, Nieuwe Haven 125; R. H. M. Geerdes, Veenlantstraat 2, A. P. M. Koene, Burgera. Raapporti aan 30 en D. Ris, Tuinlaan 92. Morgen is geopend de apotheek J. H, van Westendorp, Émmastraat 1, die ook de volgende week den nachtdienst waarr neemt. AGENDA. S chi edam. Luxor, Broersvest, 1. Landverraders. 2. De wedstrijd. Heden Pandora Bioscoop, 8 uur. 1. Mil- lionairs. 2. Als de liefde komt. 3. De Alb. D'ürerfeesten te Neuren berg. Op het tooneel: Gezusters Washington. Heden en 15 Oct. Zaal R.-K. Volks bond 25 en 711 uur. Rosa': 3e Bloemententoonstelling. 13 Oct. Volksgebouw, 8 uur. Schied. Axb, Toonèelvereen. Tot Steun in den Strijd. Opv. van Hein Roekoe. 14 Oct. Musis Sacrum, 8 uur. Feestavond S. V. V. Supportersvereeniging D W. en W. 17 Oct. Musis Sacrum, 8 uur. Concert door het Mandoline-Gezelschap O. N. L 18 Oct Musis Sacrum, 8 uur. Lezing voor de Leden van 't dep. Schiedam van 1 de Maatschappij tot Nut van het 1 'Algemeen. Spr. Mevr. Goemans Geertsema Beckering. Musis Sacrum, 8 uur. Tooneel- voorstelling door de Rotterd. Too- neelvereeniging „D. V. O." op voering van ,,'tLied van Moeder' van Ant Rule. 20 Oct. Zaal R. K. Volkshond. 8 uur. Feest avond Tooneelver. Gusto. Rotterd am. Heden e. v. a. Casino. 8.15 u. Gezelsch ■ran Aerschot en Boskamp: De Kino-koningin (operette). Heden v. a. Circus-Schouwburg, 8 uur G ezel schap-Spree. Vader. 13 Oct. Groote Schouwburg, 8 uur. De Co-opera-tïe, De Tooverfluit. 13 Oct. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Het Schouwtooneel, Samen uit. 13 Oct. Circus Schouwburg, 8 uur. Gez M. Spree. Vadert 14 Oct. Tiyoli-Scliouwburg, 10Va' u. De Nieuwe Gedachte. Louis van Gas teren. Voordracht uit werk van den Spaanschen auteur Azorin. 14 Oct. 'Tivoli-Schouwburg, 8 uur. Het Schouwtooneel. Samen uit. 14 Oct. Casino, 2 u. Rott. 'OperettoGez De Kino-koningin. 14 Oct. Nut, 2i/2 u. Concert Huberman'. 14 Oct. Tivoli-Schouwburg, 8 uur. Het Scbouwtooneel Samen uit. 14 Oct. Groote Schouwburg, 8(4 u. Rott.- Hofstad-Tooneel. 'Het proces Mary Dugan. 15 Oct. Tivoli-Schouwburg; 8 uur. Het Schouwtooneel. Samen uit onder Directie van W. J. A. DE JAGEK, Tel. 55808. Incasso's - Informaties - Adviezen. OMLIGGENDE GEMEENTEN. VLAARDINGEN. Comité voor WInterlezingen. Voor- het Comité voor Winterlfizingan zaL Donderdag 18 October ut. da Groote Kerk als spreker optreden ds. L'. Boer, Herv. pred. te Amsterdam, met hot onder werp: Babel's torenbouw. Gevallen. Donderdag Hom (do werkman G. S., wonende te Heer Hugowaard, werkzaam bij den bouw van do kademuur aan de Kon. Wühelrmnahavem (alhier im «ar z.g hokkenpoot, om ©en takel af te nemen De hokkenpoot sloeg om en S. viel in den betonput, waarbij hij inwendig werd ge kwetst. Op last van dr. Broers, die da eerste hulp verleende, werd die man naar bet ziekenhuis gebracht. Ziju toestand is niet ernstig. Zondagsdienst Doctoren en Apotheek Van hedenavond 8 uur tot Zondagavond 11 uur hebben dienst de doctoren- Jacob- sen en Ko-asemaker. Zondag is geopend de apotheek Van der Corput, Schied. weg. MMNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 e». Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 0t. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 0t Bij Apoth. en Drogisten Kunst en Wetenschap. De zonsverduistering van ii November, De sterrenkundigen te St. Petersburg tref fen toebereidselen voor de waarneming der eclips die 12 November plaats vindt. Zij zal tv oor St. Petersburg partieel zijn, en niet van groot wetenschappelijk belang. Een onbekend uitgestorven ras? Een Amerikaansche wetenschappelijke expeditie, welke geëxploreerd heeft op de Aleöelin eilanden, die tot Alaska belmo ren, beeft van daar een! viertal uitgedroog de lichamen van menschen meegebracht Er zal moeten worden uitgemaakt of men bier te dóén'heeft met overblijfselen vari een uitgestorven onbekend menschenras uit de oudheid. Vermoedelijk, zegt de N. R. Crt, zal men wel niet ,zoo ver terug moei ten zoeken. Rechtszaken. Haar man vergiftigd. De rechtbank te Middelburg heeft uit spraak gedaan in de aldaar zoo gerucht- makende zaak tegen W. A. B. 26 jaar, zonder beroep, wonen'de te Middelburg, die op 19 April haar man Stoffel de Jonge door het toedienen van pap, waarin rat tenvergif was gedaan, van het leven heeft beroofd. Bij de tweede behandeling dezer zaak op 28 September had de officier van justitie zijn ook op 8 Juni reeds vasii- gestelden eisch Van 20 jaar gevangenis straf gehandhaafd. De verdediger, mr. A, J. r. d. Weel, meende, ook op grond Vara het onderzoek, dat in den tusschentijds naar verdachte's geestvermogens was inge steld en verzocht als de rechtbank raiefc tot opzending naar een krankzinnigenge sticht kara besluiten', ara het vonnis er bij te voegen, dat alleen gevangenisstraf wordt opgelegd, omdat nog geen psychopatenwet is ingevoerd. De rechtbank lieeft verdachte tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld en heeft vol daan aan het verzoek van den verdediger. De Muider tol. Gister is de tolgaarder van Muiden Voor den kantonrechter te Hilversum verschep nen, daar hem ten, laste werd gelegd over treding van artikel 427, Wetboek vara Straf recht, waarin met een boete vara ten. hoog ste f25 wordt bedreigd, o.m. hij, tdiïe zon der verlof van het bevoegde gezag eenige openbaren land- of waterweg verspert of het verkeer daarop belemmert. De klacht was aanhangig gemaakt door mr. dr. J. Goedhart, oud 27 jaar, hoofdredacteur van de Telegraaf. Deze verklaarde dat hij! van den openbaren weg wenscht gebruik te maken zonder biervoor tol te betalen. De kantonrechter ontsloeg verdachte van rechtsvervolging, overeenkomstig dera eisch van den ambtenaar van het 0. ML De heer Floris Vos werd, wegens het tweemaal weigeren het bevel op ;ito 'vol gen van een marechaussee om den weg bij den Muidertol vrij te latera, veroordeeld tot 2 maal 3 dagen hechtenis of 2 geld boeten van f25. De kantonrechter merkte op, dat het hier toch een verzet tegen het wettelijk gdzag betrof. Wat zou de heer Vos wel zeggen! indien stroopers, die op het landgoed! Oudf- Bussum van den heer Vos zouden willen stroopen, dezen weosch motiveerden met het inzicht dat alle particulier bezit moet worden opgeheven. De heer Vos had er dan zeker ook van gesproken, dat niemand zijn eigen rech ter mag zijn. Kerk en ScliooL Godsdienstige samenkomsten. Ned. Protestantenbond. Kerk Weatvest. Zondag, half elf: Mej. dr. N. Braining te Scheveningen. Chr. Geref. Kerk. Kerkgebouw KnapperÜaan. Zondag, 10 en 5 uur: Leeskerk. Woensdagavond, 7.45 uur: Ds. S. v. ld. Molen van Lisse. Ned, Herv. (G eret) Evang. Lokaal Schoolstraat 10. Zondag 10 en 5 uur: Ds. J. Haring te Nieuw-'Bcijerlarad. Dinsdagavond, 7.30 uur: Do heer W. van Leeuwen, godsdienstonderwijzer te Sehoonrewoerd. Leger dee Heil*. Lange Raven 97. 7 uurBidstond. 10 uur: Heiligingsdienst. 4 uur: 'Openlucht samenkomst (bij gun stig weer). 8 uur: Openbare aameokonM. De samenkomsten worden geleid door adjudante VeikaailcStapersma. Dinsdag 8 uur: Soldaterameeting. Woensdag, 7.30 uur: Opwekkings sataiera- Donderdag, 8 uur: Openbare samen komst. i Evang. Gemeenschap- Lokaal: Lange Haven 8. Zondag 10 uur: Opbouwlngssamenkomst. 7.30 uur: Evangelieprediking, afgewisseld door zang. Sport. Voetbal. R. C. V. B. Het programma der R. C. V. B. voor hedenmiddag vermeldt o. a.: Adelaars 1Stormvogels 1. Unicum 2Stormvogels 2. Gemengd Nieuws. De vermiste Fransehe duikboot. Gisteren hebben we melding gemaakt van dev vermissing van de Frans die duik boot Ondine, die, vertrokken uit Qier- raourg, op 10 October te Bizerta (Tunis) had moeten aankomen, maar daar dien dag niet aangekomen wias. Naar aanleiding van dit bericht wordt gemeld, dat te Rotterdam op 10 October een scheepsverklaring is afgelegd door dera kapitein van een Grieksch schip, de Eka- terina Goulandris, hetwelk op het oogen blik nog voor het ondergaan van enkele herstellingen, te Schiedam ligt, waarin melding wordt gemaakt van een aanvaring met een duikboot. De kapitein zegt ira die verklaring, dat hij op 3 October 11 uur 's avonds uit zijn slaap gewekt werd, door dat li ij een schok hoorde en voelde< waarop hij zich onmiddellijk naar de com mandobrug begaf, waar hij aan stuurboord een onderzeeër zag. D© nationaliteit vara de verdwijnende duikboot was ijjet te on derscheiden. De Ekatorina Goid°vdris was inet haar bakboordvoorsteven tegen het stuurboordachterschip van de duikboot aan gekomen. De kapitein heeft toen nog doen' koersen in de richting, waarin de duikboot verdwenen was, tenemde zoo noodig huip te - bieden. (Hij heeft langzaam zigszagsge-

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 2