DE ZEPPELIN TE LAKEHURST GELAND. ADVERTENTIËiM. 1 Honderd en elf uur in de lucht geweest. Boven de Amerikaansche steden. Laatste Nieuws» Tel. 68470. 3 New-York in extase. Het radio-wonder. Gemengd Metnrs» De vliegtochten naar Inckë. Moordaanslag en zellmoord. Het dole voor Singapore. Sport. Voetbal. Handel en Bedrijf. Burgerlijke Stand. Beurs van Amsterdam. Schiedamsche IJsvereeniging. JAARLUKSCHE LEDENVERGADERING Dag en nacht geopend. Luxe Auto verhuur. Stadsrit f 1. Taxi aan alle treinen. Paardenhouders. P. v. d. K0011 Zonen. 4 A "tl 4-1 ?-l -ti (Sl De Graf Zeppelin is om 5 uur Amer. tijd (10.20 Ainst. tijd) boven liet vliegveld van Lakeliurst aangekomen. Om 5 uur 35 min. Amerikaansche tijd (10 uur 55 min. Amsterdamsche tijd) daa1- de de Zeppelin op het vliegveld neer. Het gevaarte, dat aan den landingsmast werd vastgemecrd, bleef vijftien voet boven den grond zweven. De motoren werden stop gezet en do passagiers verlieten het lucht schip, waarna zijl door een enthousiaste menigte, waaronder zich ook Lindbergh bevond, werden verwelkomd. De landing had een vlot verloop. De Zeppelin heeft haar doel bereikt. De Duilsclie techniek heeft weer geweldige tri- omphen gevierd. Men heeft door dezen zegetocht van de Zeppelin, weer even respect gevoeld voor de machtige energie van het Duitsche volk. Vooral zijl hebben die eerbied gevoeld, die het luchtschip op 'Arnenkaanscben, bodem konden verwelko men. New-York was in extase' Het laatste gedeelte van de transatlanti sche Zeppelin-tocht is nogal voorspoedig geweest. Dr. Eckener heeft dusdanig de depressies ontloopen, en zóó gelaveerd, dat hijl op het laatste gedeelte wind ineo had. De kust bereikt. Om 10 uur Amerikaanschen tij:l, toen de Zeppelin de kust van Amerika bereikte, zond dr. Eckener liet volgende telegram aan president Coolidge: „Op hot oogenbhk van aankomst aan de kust der VercenigLle Staten met dit mo derne middel om den Atlantischen Oceaan over te steken en wel niet een luchtschip met passagiers cm Voor Amerika bestemde post uit Diuitschland aan. boord, op welk luchtschip wij ook den zoo ervaren, com mandant van het Amerikaansche ludh'tsc'iip Los Angeles, commander Rosendahl, aan booul hebben, brengen de commandant en de bemanning van *de Graf Zeppelin aan den president der Vereenigde Staten hun ecrtiiedige groeten over. W.g Eckener". Boven Washington. Op het vernemen van het bericht, dat het luchtschijp eindelijk behouden de kust der Vereemgde Staten had bereikt en koers zette naar Washington, stroomde de ge- heele bevolking der stad de straat op of verdrong zich op de daken om getuige van de giootsche gebeurtenis te zijn. Terwijl men zich nog verdiepte in gissingen om trent het nauwkeurige oogenlblik van aan komst, verscheen plotseling het geweldige gevaarte als een stip aan den Zuid-Ooste lijken gezichtseinder. Snel nam het luchtschip iu omvang toe en duidelijk zag men, hoe het recht op het Witte Huis af koers zette. De in de zou glirsierende zilverachtige romp van de Zep pelin bood aan de bevolking, die de man nen van do andere rijde Van den Atlanti schen 'Oceaan geestdriftig toejuichte, een schitterenden aanblik. Na,"de zakenwijk van Washington gepasseerd te Zijn, cirkelde het geweldige gevaarte boven het Witte Huis, op welks dak president Coohdige eni diens vrouw eveneens vol bewondering het zeld zame schouwspel 'gadesloegen. De Zeppelin daalde tot vrij geringen, afstand van den grond en het gedreun der motoren vulde de stampvolle straten der stadi met hun oor- verdoovend gedruisch. Begeleid door tien tallen vliegtuigen, beschreef het luchtschip een groole lus boven de federale hoofd stad, waarbij liet boven het ministerie van Marine, het historische Pmitomac-park en rond het standbeeld van Washington koers te. Nogmaals vloog liet een oogenbïik be ven het Witte Huis toen verdween het gevaarte in volle vaart aan den Noordelij}- ken horizont. Toen het luchtschip Washington be reikte,, was het 11 uur 50 Amerikaansche tijd," cLw.z. 5 uur 10 Amsterdamsche tijd. De manoeuvreervaardigheid was klaarblij kelijk inmiddels geheel hersteld. De bescha digde vin van een der stabiliseeringsvlak- 'ken kon men tijdens de vlucht boven de stad duidelijk zien, daar de Zeppelin zich op. slechts 300 M. boven den grond be vond. Yan 'bedoelde vin scheen op zijl.i mmst drievierde gedeelte versplinterd te zijn i 1 Na in zijn bureau te zijn teruggekeerd, zond Coolidge aan rijkspresident von Hin de n'b mg een telegram, waarin hijl dezen geluk wenschte met het door dr. Eckener en de bemoannmg van het luchtschip be reikte resultaat. Ook dr. Eckener werd door den Ameri kaanschen president met het bereiken der Vereenigde Staten langs draadloos telegra. fischeti weg van ganseher harte geluk ge wen sclvt. i Do geestdrift te New York. Om half vier bereikte de „Graf Zeppelin' New-York. Het nieuws van. het naderen van het luchtschip werd door de telegraaf en de telefoon in een ommezien doior de mil- lioenenstad verspreid, waar zich van de bevolking een geweldige opwinding mees ter maakte. Het zakenleven werd stop ge zet en binnen enkele minuten wemelden de daken der wolkenkrabbers, terwijl de straten en de pafken zich met een onaf zienbare menschenmenigto vul len Dan, ter wijl tusschen de hocge gebouwen dersia.l zelf honderdduizenden neg vergeefs om hoog toren, donderden om 3 üux 28 plot seling van den Hudson af tie saluutscho ten van liet marinegeschut. De Zeppelin is aan den gezichteinder verschenen. Nog enkele minuten en het luchtschip be vindt zich boven de huizenzee, vanwaar een alles overstemmend rumoer omhoog stijgt. Oorverdoovend gieren de sirenes der duymnden fabrieken en der stoomschepen op den Hudson, terwijl in Üe straten de krioelende menschenmcnigte dol van op winding de bemanning - en de passagiers toejuicht en de hartader der stad, de breede Broadway, in een cogwenk bedekt wordt met honderdduizenden meters stn» ken papier, die naar New-Yorksclien trant uit alle vensters omlaag geworpen worden. Slechts op geringe licogle boven de wol kenkrabbers en den breeden Hudson vlie gend, is het gevaarte, dat deer talrijke marine-vliegtuigen wordt begeleid, vrijwel tot in détails waar tc nemen. Duidelijk ziet men, boe de passagiers door lmn kij kers van de cabine uit genieten van het gezicht op de stad. Langzaam glijdt de Zeppelin onder de laaghangende wolken boven de cindelcoze huizenzee. Van tijd tot tijd verdwijnt liet in de wol enniassa's, om dan opeens weer op schilderachtige wijze te voorschijn te kotnen. De landing te Lakeliurst. De menigte, die te Lakeliurst was sa mengestroomd, toen de Zeppelin tegen 5 uur naderde, was de grootste, die men daar ooit heeft gezien Het aantal auto mobielen werd op 15 a 20000 geschat Ook" bier was het enthousiasme enorm. De landing geschiedde vlot om liulf zes. Precies honderd en elf uur was de Zeppelin in de lucht geweest. Een reoo rd! De passagiers werlen even door douane beambten ondervraagd, doch niet gevisi teerd. Er had op den tocht geen enkel on geval plaats geliad en één der passagiers toonde met opgeheven hand een kanarie in een kooitje, die het er blijkbaar ook goed had afgebracht De radio. De radio heeft bijl deze gelegenheid1 weer belangrijke diensten bewezen. Niet alleen omdat de Zeppelin geregeld contact met liet vaste land kan bewaren en dientenge volge geregeld op de hoogte werd) gehou den van de weerberichten, d)och gister avond heeft de radio weer iedereen in da gelegenheid gesteld alle bizonlderheiden om trent dp Graf Zeppelin in Amerika op het zelfde oogenbïik te liooren vertellen. In Lakeliurst stond de omroeper opi het vlak en deelde nauwkeurig mede, wat hij1 zag en hoorde toen de Zeppelin naderde. De radio is het wonder van deze eeuw. We blijven door de Vorderingen der radio techniek ook van uur tot uu,r op de hoogte \an wat er gebeurt, daar ia dat Zeppelin^ wereldje aan" boord, en wanneer d'e lucht reus boven New-IYork is gekomen, over Manhattan kruist, krijgen we het radio station Lakehurst in die huiskamer en als je rustigjes je kopje thee aan de lippen brengt gezeten in een gemakkelijken stoel, dan... vertelt de omroeper in Amerika je precies »vat er gebeurt met de Graf Zeppelin, die Donderdag j.l. uit Friedriehshafen. is opge stegen. En in je verbeelding zie -je, hoe het alles geheuit. Ja, je ziet hoe de Zeppelin boven de cncrn.h gebouwen van New-York zweeft als de dag dreigt plaats te maken voor den avond. Prachtig steekt het luchtschip1 af tegen den hemel. De mensclien Snellen naar builen... Je ziet... 't... terwijl de omroc-por te Lakehurst dat alles vertelt... Verhaalt, hoe „beautiful" het is. Twee man aan de radio wisselen elkaar in Lakehurst af, maar essentieele dingen kunnen ze nog niet vertellen, omdat het om half tieh, als Lakehurst al een kwar tier in werking is boven Europa, gerelay- eerd door Berlij'n, niets bijzonders te ver tellen beeft. De gerelayeerde muziek van Weenen wordt stopgezet en zenuwachtig komt de Ouitsclie „broadcaster" vertellen, dat de Zeppelin thans boven New-York kruist. Hij zal omschakelen op Lakehurst. En in een onderdeel van een seconde is er Amerikaansche muziek in de huiska mer. Die komt uitstekend door, maar als de „broadcaster" aan het werk gaat is zijlnstem door „fading", (sluieren'' of hoe dat ook technisch wordt genoemd,1, niet al tijd even duidelijk. Maar dat het schip ho ven New-York vaart, dat valt er wel uit op te maken. En als we in den Amerikaan schen sfeer al thuis geraken komt de Rer- iij'isclic omroeper er als een bliksemschicht tusschen. en schreeuwt, dat de Graf Zep pelin boven New-Yrork is. Onmiddellijk erop liet bevel„Umschalten". Bom. i Weer Amerikaansche muziek. The next number Lakehurst in afwachting. Even houdt de muziek opWe krij gen rillinkjes. Is dat geen motorengeruiseh. Zou dr. Eckener al boven Lakeliurst zijn... IJdele hoopHet rijn slechts de luolxt- stoiingen die we op den koop toe krijgen en een geweld van je welste maken Ook in de rustige huiskamer. Ban komt feitelijk de klap op. de vuur pijl. Van "de techniek der radio. Het groot je- wonder Van onze eeuw. Er wordt aangekondigd, dat muziek, uit gezonden door het luchtschip, opgevangen zal worden door een Amerikaan;c.h sta-im lat op zijn beurt die muziek weer zal ut'- /.er.Jcn. in Europa zal een D'uitsch station die muziek opnieuw opnemen en verder r:- laveeien. Zoodat we de muziek kunnen genieten. in de huiskamer... van de Graf Zeppelin Dat is even verbijsterend Stiaks als de Zeppelin in zicht komt, zal de stem door het geraas dier luchtsito- ringen heen weer vertellen, hoe het schip statig komt aanvaren... op een afstand door vliegtuigen gevolgd En het bericht van de landing is eerder in de Schiedamsche huiskamer dan iemand in de Vereen. Staten van dist eerste naar cfe tweede verdieping kan loopen om de buren te vertellen, door de radio gehoord te hebben, dat de Graf Zeppelin is geland. Reuter meldde gisteren uit Rangoon: Ret vierde Nederlandsche vliegtuig ko mende van Akyab naar Indië is hier om 16 uur 35 aangekomen en gaat morgen door naar SLngora. De K. L. M. deelt mede, dat het vijfde vliegtuig te Rinaidi defiatief zal worden hersteld, hetgeen naar schatting ten hoog ste vier dagen zal duren. 11 tt vierde postvliegtuig ernstig beschadigd. Uit Rangoon wordt gemeld: I Het 4e Nederlandsch postvliegtuig voor Indie, de H.N.A.F..D., dat gisteren alhier is aangekomen, is hedenmorgen bij den start voor de voortzetting van de vlucht naar Ned.-Indiê ernstig beschadigd. Van de bemanning van 't vierde postvlieg-, tuig werd het volgende telegram ontvan gen: „Wij vertrokken om 8 uur (pl. tijd) uit Rangoon. De startbaan was op het terrein tevoren uitgezet. Nadat het toestel de geheele baan langzaam had afgereden van Noord tot Zuid, teneinde uit te ma ken of zij deugdelijk was, werd het vlieg tuig omgedraaid en vertrok van Zuid. naar Noord. Na een aanloop van 40 M- met vol gas, zakte het liukerwïel plotseling} tol de as weg, waardoor het toestel in zijn start gestuit, 180 graden omzwaaide: Het gevolg was dat de linkerzijde van het landingsgestel afgerukt werd en de linker vleugel den grond raakte en beschadigd werd. Een onderzoek ter plaatse toonde aan dat onder een harde deklaag zich een, zwakke plek in het terrein bevond, waarin, het wiel ongelukkigerwijze was terechtge komen, na door de harde deklaag heen- gezakt te zijn. üe post is terstond naar) Singapore doorgezonden. 1 De directie der K.NL.M. Ideelt mede,, dat order is gegeven het toestel ten spoe digste naar Bandoeng over te brengen. Verder wordt gemeld uit Rangoon dat de tegenslag uitsluitend te wijten is aan! een zeer ongelukkig toeval. Gisteravond, pl.m. half 9 heeft in een der zijstraten van do Rijinlaan te Utrecht een moordaanslag plaats gehad. Reeds ge- ruimen t'jd had. de 21-jariga v. A. met de 16-jarige v. >1. vwkeering, maar dit engagement kon wegens geloofsverschil niet doorgaan. Toch bleef de jongeman bet meisje geregeld met zijn bezoeken en ach tervolgingen lastig vallen. Gisteravtond sprak v. A. het meisje wederom aan. Toen' zij geen antwoord op zijn vragen gaf, trok de jongeman een revolver, en loste een schot, dat evenwel langs haar hors», af ketste. Daarna richtte hij het wapen op zich zelf. Hij werd naar de Rijksklinieken} vervoerd. Het meisje kreeg slechts een schampschot. Het 2e gedeelte van 'tEngelsche Marine- dok is lieden te 12 uur (Indische tijd) te Singajiore aangekomen; alles wel. De verzekeringsmaatschappijen! rijtai opge lucht en brengen hulde aau de schitterende prestatie der Hollanders. is gistermiddag om 2 uur de tweede gas bron in brand gevlogen. Vier koelies wer den zeer ernstig gewond. D'e enorme vuur gloed was gisteravond te Medan waar te nemen. Van Burink vrijgesproken. Ce rechtbank heeft heden uitspraak ge daan in de zaak tegen het raadslid G. van Burink. in verhand met de ordeversto ring in de raadszitting van 29 Maart j.l. Het O. M. had veroordeeling tot f0.50 boete subs. 1 dag hechtenis geèischt. De rechtbank achtte de ordeverstoring niet bewezen. Voorts overwoog zij, dat liet geen gevolg geven aan den last tot ver wijdering geen strafbare handeling is, om dat op het reglement van orde geen straf maatregelen genomen, kunnen worden en de last tot verwijdering onwettig was. De heer v. Burink werd vrijgesproken van de ten laste gelegde ordeverstoring en ontslagen van rechtsvervolging inzake het niet voldoen aan den last tot verwij dering. Verklaring var dr. Eckener* LONDEN, 16 "Oct. (draadloos). Volgens berichten uit New-York heeft dr. Eckener na die landing vain de Zep pelin verklaard, dat bet hem onmogelijk was, zijn ontroering te verbergen bij 't zien van de Z. R. 33, de tegenwoordige „Los Angelos", welke hij 4 jaar geleden naar Amerika heeft gebracht. Dr. Eckener verklaarde, dat niemand aan boord ernstig luchtziek is geweest. vertrekt "s avonds n. AmsterdamTosarL» p. 14 Perim, Batavia n. RotterdamToba, p. 14, 1? uur, Pantellaria, Batavia n. Rot terdam. Keepers-process ie. Het zit !H. V. V. niet mee. Verleden jaar waren de- geelzwarten op den goe den weg, maar in vrij korten tijd zijn rij' vrij veel goede spelers kwijt geraakt, zon der dat zij voor lien voldoende jp laats ver vangers liebben kunnen vinden. Die bezet ting van de plaats onder de lat bijv. dreigt een kleine tragedie te worden. Sla- rang is naar Londen vertrokken en Kre- mer is naar Concordia teruggekeerd. Rek kers, de doelman iu de eerste wedstrijden, is geblesseerd en rijn verdienstelijke plaats vervanger D'e Lavieter eveneens. Die doel man van. het tweede, Broese van Groe- nou, was ongesteld, en Zoo moest Zondag' Waitheer van één der lagere elftallen, in het doel staan. Maar nadat hij een mooi onhoudbaar schot van Gerritse had door gelaten en voor het overige door onzeker spel eenige gevaarlijke momenten veroor zaakt had, moest hij uitvallen. Toen kwam eerst Pasteur hem even vervangen, en la ter verscheen de veteraan Bouwmeester^ daar nu de keepers-voorraad toch uitge. put was. 'Hij heeft het doel niet slecht ver dedigd, en aan do twee doelpunten, die hij doorliet, had hij absoluut geen schuld. W eersverwacMng. Hoogste barometerstand 771.8 te Diront- heim. t Laagste barometerstand 730.0 te Vardö. Verwachting tot den avond van 17 Oct.: Z. tot Z.W. wind; nevelig tot half be wolkt; weinig of geen regen; iets zachter. Oost-Indië. Bran d. Medan, 15 Oct. (Aneta-Vaz Dias). Op het terrein van de Ned.-Indisohe Aardolie Mij. tegenover Pangkalam Soesoe Beurs van Schiedam. DINSDAG, 16 Oct. Kamer van Koophandel aan de Beurs. Officieele noteering van de Commissie uit de MOUTWIJN: 119.— per ILL. van 46 p€t Zonder fust en zonder belasting. Namens de Comm. voor de Moutwijn-noteering. EL J. JANSEN. SPOELING: f2.40. SPIRITUS: f321 RUWE SPIRITUS: f16.— per ILL. ad 50 pCt Scheepvaart. SCHIEDAM, 13 October. 13 Oct. Vertrokken: ss. Western Queen n. Golf v. Mexico, s.s. Stad Amsterdam n. Rotterdam, ss. Lucy n. Kotka.. SCHIEDAM, 14 October. Aangekomen: s.s. Sophie Rickmers van Kopenhagen, om te dokken in de Wilhel- minahaven. 1 1 b.s. Rheinhausen! v. Houston, .om te repareeren in de Wilhelminahaven. s.s. Istra v. Antwerpen, om te dokken in de Wiltonhaven, s.s. Honfleuraise do. SCHIEDAM, 15 October. ^opgekomen: ss. City of Bagdad v. Ant werpen, om stukgoed te laden in de Wil helminahaven. i ss. Wilhelminapolder v. Rotterdam, om te dokken in de Wiltonhaven. Vertrokken: s.s. Demokratia n. Rotter dam. SCHIEDAM, 15 Oct. Aangekomen s.s. Authority v. Bremen mot olie, voor de N.V. Schieveem. Zeesleepboot Seeteufel v. Bremerhaven, in de Wiltonhaven, om het naar Duitsch land verkochte s.s. Poeldijk te halen. Vertrokken: s.s. Wilhelminapolder n. Rotterdam. SCHIEDAM, 16 Oct. Aangekomen s.s. Alfred Nobel v. Vlaardingen, om te dokken in de Wilhelminahaven. Vertrokken s.s. Sophie Rickmers n. Rotterdam, s.s. Istria n. Rotterdam. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Alphacca, 15 n.m. te Rotterdam v. B. Aires; Ab'bekerk, 15 te Bremen, v. Rot terdam. Buitenzorg, p. 14 Perim; Java n. New- York; Blijden-dijk, 14 v. Suez, New-York n. Java; Blommersdijk, 14 te Rotterdam v. Baltimore. Eelfland, 15 te R'diam v. D'uala. Eemland, 14, 3 uur n.m., Fernando No- ronlia, Buenos Aires n. Amsterdam; Eem- dijk, p. 14 Lizard, Antwerpen n. d. Paci- fickust; Enggano, 14 te Sabang, Amster dam n. Java. Flandria, 14, 8 uur v. Las Ralmas, B. Aires n. Amsterdam. Giekerk, 14 te R'dam v. Durban. Koudekerk, 15 -te Port Sudan, Rotter dam n. Bombay; Kota Gede, 15, 13 uur v. Port Said, Rotterdam n. Batavia; Ko ningin der Nederlanden, 14 v. Algiers, Ba tavia n. Amsterdam; Kennemerland, 14 v. Rio de Janeiro, Amsterdam n. B.-Aires; Kota Inten, 15 te Soerabaja v. R'dam; Kilstroom, 15 te Havre verwacht, West- Afrika n. Amsterdam. Moena, p. 14 Perim, Batavia n. Am sterdam. i Nieuwkerk, 15 te Hamburg V. Amster dam; Nijkerk,. 14 te Rotterdam v. Am sterdam; Noorderdijk, 15 te Rotterdam v. Vancouver. 'Oostkerk, p. 14 Vlissingen, Antwerpen n. "Bremen; Orestes, 14, 400 M. ten N. van de Azoren, 23 v. Corpus Christi te Bremen verwacht. Palembang, 14, 6 uur v. Port Said; Ba tavia n. Rotterdam. Rietfontein, 14 te Zanzibar, v. Rotter dam; Rotti, 14 te Amsterdam v. Batavia. Salabangka, 14 v. Salbang, Japan n. Rot terdam; Slamat, p. 15, 5 uur Kaap del Arrni, Rotterdam n. Batavia; Samarinda, 15 te Adelaide n. Rotterdam; Soekaboemi, p. 14 Ouessant, Rotterdam n. Java; Sian- tar, p. 14, 6 uur Suez, Rotterdam n. Java; Sibajak, 15, 6 uur v. Salbang, Ba tavia n. Rotterdam. Telaman, 15 te Havre v. Puerta Plata;, Hoogwater te Schiedam. 16 Oct. 5.11 uur, 17.31 uur. 17 Oct. 5.45 uur, 18.00 uur. 18 Oct. 6.22 uur, 18.32 uur. Hoogte van het water op de rivieren. Waterstand op 15 Oct KEULEN, 0.71 M„ gev 0.07 M. LOBITH, 9.20 M., gev. 0.04 M. Zon en Maan. Zonsopg. 16 Oct. 6.28 u„ ondg. 17.02 u. Zonsopg. 17 Oct. 6.30 u„ ondg. 17.00 u. Zonsopg. 18 Oct. 6.31 u., ondg. 16 5S u. 21 Oct. E. K. 28 Oct V.' ML Ai tl SCHIEDAM. Geboren: 13 Oct. Elizabeth Willemina, dochter van F. Slavenburg en M. W. de Nijs, Oude Keikhof. klasijntje Trijntje, dochter van M. Nagtzaam en S, C. van der Mark, Brielschestraat. Maria Antoinette!, doch ter van J. W. Janssen en J. Markus, Rot- terdamsclie dijk. 14 Oct. Johanna Antonia, dochter van H. Schenau en J. A. Bouter, Zwartcwaal- schestraat. Frederik. zoon van F. Bo venberg en T. Goris, Eerste Tuinsingel. O verled en: 12 Oct. L. IJeilker, oud 1 maand, St. Liduinastraat. 13 Oct. J. B. Bijtenhoorn, oud 39 jaar, Lange Achterweg. 15 OCTOBER 1928. STAATSLEENINGEN. VK LK 6 Nederland 1922 1047, 1047, 5 Idem 1919 ÏÜP/, 101% 5 Ned.-IndiS 1915 1017, 1017, 7 Duitschland 1057/s 105la/io BANK-INSTELLINGEN. Amsterdamscho Bank1867, 185l/« Koloniale Bank 298 2387, Ned. Handel-Mij170% 178% Rott. Bankvereen1057* 1057, INDUSTR. ONDERNEM. A. v. d. Bergh's Fabr. A f 1000 104% r. Berkel's Patent 278% 2807, Calvé Delft 1087, 1107, Centrale Suiker767, 77 ïurgens gew. 2887, 283 Ned, Ind. Gas-Mij. 289 2257* Philips Gloeilampen 780 788 Rotterd. Droogdok 190 190 v. Gelder's Papierfabr247 248 Wilton707, 707, Anaconda Copper106'/s 167 Unit. St. Steel Corpor1626/s 1647n HANDELSONDERNEMINGEN. Borneo-Sum. H. Mij160 Linde Teves Stokvis154 155 PETROLEUM-ONDERNEM1NGEN. Kon. Petroleum4627, 466 Perlak83»/3 907, CULTUUR-ONDERNEMINGEN. Rubber. Amsterdam Rubber287% 2407, Deli Batavia1577, 160 Kendeng Lemboe8187, 825 N. I. R. Koffie C. 260 268 Vico 1347, 138 Suiker. H.V. Amsterdam 639 656 Vorstenlanden 152 1567, Tabak. Deli-Mij438 433 Oostkust183 184 Senembah 506 505 Thee. Rongga L. M SCHEEPVAART-ONDERNEMINGEN. Holl. Am. Lijn 748/, 757, Idem Gem. E717, 7D/, Stoomv.-Mij. „De Maas" 997, 997, Kon. Paketvaart-Mij2247, 226 Kon. Ned. Stb.-Mij85% 857, Rotterd. Lloyd 182 1847a Ned. Scheepv. Unie2017, 202 DIVERSEN. De Bijenkorf 128 1287, Thomson's Haven Bedr Maxwell Peruvian Corp38/i« 3*/m PREMIELEENINGEN. 3 Amsterdam 1874 kl. 1107, 1108/4 3 Amsterdam 1925 kl 114 114 Witte Kruis 1888 1067, 1067, 27, Antwerpen 188 op Vrijdag a s. 19 Oct ber in MUSIS SACRUM, 5053 9 (kleine bovenzaal), 8 uur 's avonds. 4103 12 Wij leveren steeds tegen concurree- rende prijzen lo kwaliteit Hoot, 8troo-«UL Haver. TURFMOLM voor tuinen en kippenrennen. Vraagt onze voordeelige condities voor het weghalen der PaardcnuneetC. Tel. 31418 - ROTrS3IS.il a M, 4395 12 ld

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 3