BINNENLAND Hofberichten. Prins Hendrik is van. filet Loo te 's-Gra- venhage aangekomen en keert morgen weer naar liet Loo terug. Be Prinsj die, zooals" men weet, met de Koningin deze week Breda bezoekt in verband met de jubileumfeesten' der Kon. Militaire Academie, :Ls voornemens, den grooten. gala-avond op Vrijdag a.s. aldaar bij to wonen. Prins Eugenius van Zweden is Zaterdag middag lialf één aan bet station te Apel doorn aangekomen, waar hij door Prins Hendrik per auto werd afgehaald. Bes mid dags 3.41 vertrok hij' met Prins Hendrik weer naar Amsterdam. Onderscheidingen. Na dc óffïcieele 'sluiting van de Pressa te Keulen, is namens minister Slotemaker do Bruine meegedeeld, dat de lieer W. Graadt van Roggen, de Noderlandsche Re- gecringscommissaris voor de Pressa, be noemd is tot ridder in de orde van den Nederlandsehea Leeuw, en de heer Clïr. A. Viéwcg, voorzitter van do vereoniging de Noderlandsche Biagbladpers, tot officier in de orde van Oranje Nassau. Minister Kun op reis. Minister Kan lieeft gisteren te Maas tricht onder geleide en voorlichting van dr. Knuttel, directeur van liet Rijksland- bouwproefstation aldaar, de laboratoria van die inrichting bezichtigd. Het ziektegeval aan boord van do Tjcrimai. D;e directie van den Rotterdarnschen LIoyd meldt, dat is. vastgesteld, dat het ziektegeval aan boord van de Tjerimai, aanvankelijk gehouden voor een geval van angina, een geval van roodvonk is ge weest. R.K. Kamercandidatcn. Behalve de heer Van Rijzcwijk, heeft ook de" heer Rutten tegengesproken, dat hij zich in 1929 niet meer beschikbaar zou stellen voor een Kamerzetel. Do Rcsb. meent echter, dat het boven eiken twijfel staat, dat laatstgenoemde, die als tijdelijk plaatsvervanger is ingevallen* niet voor een kwaliteitszetel zal worden aanbevolen, terwijl de hoer van Rijzewijk gekozen was als voorzitter van liet R. K. Vakverbond, maar sedert hij is opgetre den als exploitant van oen dansinrichti'ng te Tilburg, voor dc vakbeweging heeft moe ten kiezen en toen geheel uit haar rijen is getreden, zoodat het ook vaor hem vrijL wel onmogelijk wordt geacht vooir een kwa liteitszetel in aanmerking te komen. Nederlandse!)*) Kruideniershond. Die Noderlandsche Kruidcnicrsbond ver gadert 24 'dezer te Rotterdam. De agenda vermeldt deherdenking van liet 15-jarig bestaan met een rede van den voorzitter, den heer P. Rijsdijk, uit Sliedreclit. Daar na huldiging van den secretaris, den heer Scheel. Des middags spreekt jhr. J. C. Mollerus, secretaris -van de Haiarlemsche Kamer van Koophandel en Fabrieken, over De midden stand en zij'n concurrenten. In de morgen vergadering zal de. lieer S. va'n de Linde, van hier, vice-voorzitter van den bond, het komende werktijdenbesluit .voor winkels bespreken. Do vcrkiczingsactlo van <le S. D.A.P. Zaterdag heeft, naar Het Volk meldt, liet bestuur der S. D|. A. P.vergaderd. Er werd o.rn. medegedeeld, welk overleg had plaats gehad met het dagelijksoh be stuur van bet N. V. V., in zake de can- didaatstelling en het verkiezingsprogram', in verband met de overeenkomst betref fende de samenwerking tusschenS. D. A. P. en N. V. V.- Rem. Gem. Aangenomen naar Gouda ds. R;. Kramer te Zwammerdam. Zendingsweek. De samenwerkende Zendings-Corporaties (Zendingsbureau Degstgeest) hebben ander maal een Zendingsweek. uitgeschreven (4 11 November). De bedoeling is: dat alle Her-' vormde Gemeenten aan die week deelna men. De bekende manifesten en offerzakjes worden ook dit jaa beschirkbaar gesteld Talloos zijn de pogingen' van het Zendlngs- Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Utrecht ds. Wi. Bijleveld te Haarlem. Aangenomen naar Miirmerwoude, cand. Bokhorst te El-burg. Bedankt voor Broek (Fit) ds. J. Drenth te Broek op1 Langendijk. Bedankt voor 's-Gravcndeel ds. M. Hol- trop te Franeker. i Geref. Genieenten. Beroepen te Aagtekerke ds J. O verduin' te Werkendam OE opening van de NIEUWE BRUG OVER DE TYNE Oe koning en de koningin vai Engeland hebben te New-Castb de nieuwe brug over de Tyne geopend, welke de grootste stalen boogbrug In Engeland is De koninklijke stoet verlaat de brug na de openingsplech tlgheld Elk jaar, 'te: gelegenheid van" de opening van de „Law Courts" gaan de Engelsche rechters in optocht en met pruik en toga naar het Hoo gerhuls Een foto van deze karakteristieke processie. Zaterdag Is in Hel Stedelijk Museum te- Amsterdam een tentoonstelling va- Zweedsche kunst geopend, waar o.a. prins Eugen, broede' van den Zwecdsche.- koning, schilderijen exposeori. De bromen hoofdfiguur van de Folkungabror, vervaardigd door prof. Carl Millésdaarvóór de reven exposanten, v. I S. Gacitt Hald. prof C Mi llés prins Eugcn, mej. Cfirln WSstberg, Anders Lundber; mej M9.1s Fjetterström NAT. HOCKEYDAG TE AMSTERDAM Een mement uit den wedstrijd Haagsche Lyceum tegen Arnhem, welk. Zondag op een terrein nabij het Nieuwe Stadion te Amsterdam is gespeelu

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 5