50 375 650 Moeders, U kunt kleeden zooals ze gemakkelijk U.graag wilt J m Radio-Programma's. P Kinderjurkjes Stoffen Jurkjes Fluweel Jurkjes '50 A 90 "750 Kindermaaitels. Wij bieden een ongekende verscheidenheid van de 'snoe- zigste modelletjes, o.a. met keurig bont en leuke garnee ring, in echt-kinderlijke tinten en mooie dessins! Voor leeftijd 6 jaar: In warme Winterstof Fantasie en Flanel is 190 rzi J ongenskleeding. Ze moet niet alleen degelijk en sterk zijn, maar met het oog op den winter ook lekker warm Daarom zijn onze jekkers en pakjes geheel gevoerd en van mooien pasvorm, zoodat ze goed afsluiten! Jongensjekkers In Velours de Laine fJ5 £50 117. O. XXoc J ongensulsters J ongenspakj es Q25 1 i Truien, Pullovers 5052 396 bureau om de organisatie zooveel moge lijk te doen beantwoorden aan. het gestelde doel. Sport Hengelen. Onderling concours. Zondag hield de Schiedamsche Henge laarsclub Het Voorntje een onderling con cours te Pernis. De prijzen werden be haald door de heeren L. v. d. Waal, le prijs; C. v. d. Waal, 2e prijs; C. de Vos, 3e prijs; B. Dnchenne, 4e prijs; C. Molendijk, 5e prijs; C. J. Vermeulen, 6e prijs; Gr. v. d. Pluim, 7e prijs. Gemengd ïïieuws. Gevecht .tusschen politie en inbiekeis. De Rotterdamsche politie heeft Zondag avond 7 uur een tweetal inbrekers, diei zich met behulp van een valsehen sleutel- toegang verschaft hadden tot de woning van den heer J. B. Kj in de Haringpató- -'kersstraat, overvallen. In den donkeren gang van de woning is een worsteling ont staan tusschen do twee inbrekers en vijf politiemannen, die hiermee geëindigd is, dat een rechercheur de 40-jarige stoker G. A. S. met een pistoolschot heeft neer geveld. De andere inbreker, de 42-jarige boot werker La. K., gaf zich toen over. De ge wonde is in zeer ernstigen toestand naar het ziekenhuis overgebracht. De overval der inbrekers heeft zich als volgt 'toegedragen- Het was aan die politie bekend, dat er Zaterdag- of Zondagavond in. het bewuste huts zou worden ingebroken! Zoowel Za terdagavond als Zondagavond werd er daarom wacht gehouden door een inspec teur van politie en vier rechercheurs. De bewoners waren beide avonden, afwezig. Toen de Inbrekers eerst nog een poging hadden gewaagd, om binnen te komen, maar weer waren afgedropen, maakten zij eindelijk de deur open en liepen zj, door de aan het einde van de gang gelegen huiskamer. Eerst hier stietten zij op twee rechercheurs, terwijl uit een zijkamer twee andere politie-mannen kwamen. Op hetzelfde oogenblik werd de voordeur bezet door den laatsten rechercheur. In een nauw portaaltje van slechts en kele vierkante meters is het toen tot een worsteling gekomen, die slechts kort duur de. Bij deze worsteling is de revolver van een der rechercheurs bij1 ongeluk afgegaan en db -grootste der twee inbrekers werd- gelroften. Zondagavond was zijn toestand zeer ern stig. Zijn wervelkolom is geraakt en zijn beide beenen zijn verlamd Op de inbrekers werden inbrekerswerk- tui-gen en handschoenen gevonden. Het zrjh oude bekenden der politie. Een derde man, die voor een- deur op den uitkijk moet hebben gestaan, wist te ontkomen. Vernifti 'ing. In het Noordelijk stadsgedeelte van Rot terdam is een Trinndje van 2 maanden onder verdachte omstandigheden overleden. Do huisdokter, noch de politie-arts heeft een normale doodsoorzaak kunnen vaststel len. Donderdagavond, is het kind, naar de verklaring van -de ouders, gezond in de wieg gelegd en Vrijdagmorgen bleek het te zijn overleden. Do politie heeft het lijkje in beslag genomen- en. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel doen' vervoeren, waar een sectie zal worden gehouden. Voor- loopig is nog geen toestemming tot be graven gegeven. Siioorwe /ramp in Engeland. Zaterdagmorgen is 'n. ernstig spoorweg ongeluk gebeurd doordat een passagiers- trein en een -goederentrein bijl het station Charfiekl, in Gloucestershire, op elkaar liepen. De passagierstrein vatte vlam. Het station geraakte ook in brand. Uit Gloucester wordt over het ongeluk bijl Charfiekl nader gemeld, dat de expres se-trein EristolGloucester in volle vaart op den van tegenovergestelde zijde komen den goederentrein reéd, die door een on veilig signaal moet zijn gereden. De bot sing was erg, maar door de vaart van. d-en sneltrein zou het ongeluk hoofdzakelijk ten koste van den goederentrein gegaan zijn, als niet een tweede goederentrein weer op den sneltrein was - gereden, toen deze pas ontspoord was en men reeds druk bezig was de gewonden te bevrijden. Door de tweede botsing ontstond pas de brand, die onbeschrijfelijke tooneelen veroorzaakt heeft. Ex zijn tot 7 uur 13 dooden gevon den en 7 zwaar gewonden zijn met zieken auto's naar een ziekenhuis te Bristol ge transporteerd. Het aantal slachtoffers bij het spoorweg ongeluk bij Charfield, waar twee treinen tegen elkander botsten, blijkt hooger ge worden, dan aanvankelijk gemeld was. 21 volkomen verkoolde lijken zijn totnutoe ge borgen en men neemt aan, dat nog meer lijken onder het puin liggen. Meinee Te Görlitz had de arbeider Engmann zich op Zondag laten scheren en de barbier moest zich wegens overtreding van de Zondagswet vcor den kantonrechter ver antwoorden. Het onbeteekenende zaakje kreeg voor den arbeider echter een lee- lijken nasleep, want hij verklaarde onder eede dat de barbier hem alleen had ge schoren om hem een genoegen te deen en geen betaling had aangenomen. Er was echter een derde bij geweest die gezien had dat de klant wél betaalde. De arbeider is nu wegens meineed tot een j'aar tuchthuis veroordeeld. Een realistisch filmgevecht. De ex-bokser Georges Carpentier, die, zooals men weet,, thans voor de film- werkt, kreeg korten tijd geleden nog eens gelegenheid zijn vroegere vaardigheden in toepassing te brengen. Hij vervulde nl. een rol in het groote filmwerk „La Sympho nic Pathétique" en moest daarbij1 een: aan val van twintig Arabieren afslaan. Deze zonen der woestijn schenen echter het verschil tusschen film en werkelijkheid niet duidelijk te voelen, of wel, ze Warden ge heel door hun rol meegesleept. In ieder geval geraakte Carpentier zoodanig inliet gedrang, dat hij zich met een paar harde directen lucht en ruimte moest verschaf fen. Het resultaat hiervan was echter dat de Arabieren nog beter aanpakten en Car pentier -kreeg gelegenheid, of liever, werd gedwongen, te toonen dat hij nog altijd .een geducht vuistvechter is. Na afloop al thans van den strijd, waarin Carpentier overwinnaar bleef (zoo gaf zijn rol het ook immers aan) toonden de gezichten der Arabieren duidelijk de sporen van hun „film-werkzaamheden". Ook Carpentier had eenige slagen geïncasseerd, maar hij ver klaarde tegenover de verbaasde directeuren dat dit niets te beteekenen had en dat hij vroeger in den ring wel andere tegen standers had ontmoet. Zoo ziet men alweer, dat niet steeds de kwantiteit, maar dikwijls de kwaliteit den doorslag geeft. Een -panter als huisdier -Een bewoonster -van l'Isle Adam hij Parijs, Mme. RenetTener, heeft een boete van twee francs gekregen en is in de kosten veroordeeld wegens het houden, iri strijd met een gemeenteverordening, van een levenden vrouwelijken panter, Cartou che gcheeten. Een bekend zoöloog had haar het roofdier ten geschenke gegeven, dat zij in een kooi hield in haar tuiin. D:it huis, of liever tujndier, had de er gernis der buren opgewekt, omdat het een onaangename lucht verspreidde, gevaarlijk was en brulde. De eigenares weigerde het bevel van den maire op te volgen om het dier to verwijderen. Cartouche werd in de rechtzaal geproduceerd en overtuigde den voorzitter van haar onschadelijkheid. De eigenares betoogde, dat haar lieveling niet brulde, maar miauwde en snorde en dat men op een pas afstands van de kocd geen onaangename lucht meer kon waar nemen. De prefect van politie had1, zeide zij, verder heelemaai geen bezwaar gemaakt tegen de aanwezigheid van Cartouche op een kermis, die voorts in de bontafdeo- ling van een Parijsch magazijn een be wonderende menigte tot zich had. getrok ken. De verdediger las een brief voor van een schilder, diemeedeelde, dat hij- in zijn huis twee leeuwen, vijf jakhalzen, twee vossen, en een ichneumon hield! en dat hun aanwezigheid ongetwijfeld de kunst bevorderde. Faillissementen. Opgegeven door Van dier Graaf en Co. (Afd. Handelsinformatie.) Uitgesproken: 1 Jan Groenenboom, :groentenhandelaar te Rotterdam. Cur.mi. J.. Offerhaus; r.c. mr. S. N. Be. Halbertsma. D. Bronkhorst, winkelier in kantoo-rbe- no-cdigdheden te Rotterdam. Cur.mr. N. C. van Mastrigtr.-c.als boven. Opgeheven H. li A. van Soest, slager, Rotterdam. J. Bijlsma, assuradeur, Rotterdam. Geëindigd: J. Rooseboam, los werkman, Vlaandin- gen. G. Brouwer, schipper, Rotterdam. Woensdag, -17 October. II 1 v e r si u m, 1071 M. 12.302uur. Lunchmuziek door het Trio Sjouwermann 34 uur. Maak het zelf, onder leiding van C. SchaakeVerkozen. 67.15 uur." - Con- - '-r-V- De- hal-te Lakchurst, waarin de .Graf, Zeppelin is ondergebracht.. eert door het kwartet -Rentmeester. 7.15— 7.45 uur. Gezondheidshalfuurtje door mej. M. G. v. Hulst. 8.059 uur. Concert. 'Her denking van het 100-jarig bestaan der Kon, Militaire Academie te Breda. Offiideele ope ning der feesten. Inleiding van Ch. M. J. 'J. Smits. Rede door den burgemeester van Breda. Koor van 1000 zangers. Toe spraak van G.: G. v. Everdioigen, generaal- majoor, gouverneur der K. M. A. 9.05—11 uur. Concert door het Omroeporkest, o-n. der leiding van Nico Treep. Henri Bloem- garten, bas. 10 uur! Persberichten. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 12.301.45 uur. Concert. R. A. v. d. Horst- Bleekrode, piano, iff, v. d. Horst Jr., cello; H:. Hermann, viool.' N. C. R. V. 2.15— 3.30 uur. K. R. 0. Uitzending van de Akadernische zitting van den Senaat der R. K. Universiteit je Nijmegen, ter gele genheid van het le'lustrum. Het St. Fran- ciscuskoor. De Canisiusharmonie. 56 uur. N. C. R. V. Kinderuurtje, onder leiding van De A. v. Alkemade. Mej. A. v. d. Zwaai, zang. 77.30 uur. Engelsc.he han delscorrespondentie.; 8 uur. Concert. Boris Lensky, viool. Mevr. Di. Blitz, piano. Dir. E. L. Smit: Het antieke en het moderne Spanje. Dmventry, 1600 M. 10.35 uur. Kerk dienst. 11.20 uur. Qramofoonmuziek. 12.20 uur. Balladenconcert (alt en tenor). 12.50 uur. Dansmuziek. 1.202.20 uur. Orkest concert. 2.50 uur. Voor de scholen. 3.15 uur. Muziek. 3.20 uur. Causerie. 3.50 uur. Causerie. 4.05 uur. Licht klassiek con cert. S. York-Bowen, sopraan, en strijk, kwartet. 5.05 uur. Orgelconncert. 5.35 uur. Kinderuurtje. 6.20 uur. Muziek. 6.35 uur. Nieuwsberichten. 6.50 u,ur. Tuinpraatje. 7 uur. .Muziek. 7.05 uur. Schubert's pianoso naten. 7.20 uur. Landbouwpraatje. 7.35 uur. Muziek. 7.45 uur. Lezing: Sources of energy. 8.05 uur. Daas-orkest eu variété artisten. 9.20 Uur. Nieuwsberichten. 9.35 uur. Lezing door Sir Barry Jackson: My aims and ideals in the theatre. 9.50 uur. Nieuwsberichten. 9.55 uur. Gershom Par- kington kwintet. M. Carew, sopraan. J. Sla ter fluit. 10.50 uur. „The grand Cham's diamond", 1-acter van Monkliouse. 11.20 •12.20 uur. Dansmuziek. Parijs, „Radio Paris", 1750 M. 12.50 2.10 uur. Orkestconcert. 4.05—5.05 uur. Orkestconcert. 8.5011.20 uur. Concert. De heer Herent, zang, en de heer Briclot, J jpiano, de heer Tanneobaum, viool, Mme. Simon, zang, de lieer d'Ines, declamatie. Langenberg, 469 M. 10.3511.15 u. Voor de scholen. 11.30 uur. Mechanische muziek. 12.251.50 uur.. Orkestconcert. 5.055.50 uur. Pianoconcert. 7.208.15 u. Orkestconcert. 8.20 uur. „Das Kirsdhblüten- fest", spel naar het Japansch van. Klar bund. Muziek van Toch. Daarna tot 11.20 uur dansmuziek. Z e e s e n, (König&wusterhausen), 1250 M. 11.504.20 uur. Lezingen. 4.205.20 uur. Orkestconcert. 5.20—7.05 uur. Lezin gen. 7.20 uur. Orkestconcert. 8.20 uur. „Das Kirschblütenfest", spel naar het Japansdi van Klabund. Muziek van Toch. Daarna, tot 11.50 uur dansmuziek. Hamburg, 3951 M. 10.20 uur. Gramo- foonmuziek.4.20 uur. Concert voor vio-ol eu piano. 5.20 uur. Dansmuziek. 7.20 uur. Concert. Muziek van beroemde dirigenten. Daarna gabaret. V Brussel, 509 M. 5.20 uur. Dansmu- ziek. 6.35 uur. Causerie. 6.50 uur. Trio-A concert. 8.35 uur. Fragmenten uit Romeo en Julia, opera van Gounod. 10.35 uur. Sluiten. i# f V^«en: Voor leeftijd 2 jaar: Met kleine stijging per maal Met kleine stijging per maat. '•enz. Voor leeftijd 6 jaar: Voor leeftijd 6 Jaar Met kleine stijging per maai. V'-T1

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 6