De Heine Adverteren Schiedamsshe Courant, Laatste Meuws» Gemengd Meuws. De ZeppeSin weer thuis. zijn de annonces voor vraag en aanbod. 15 woorden tot duizenden gezinnen. Handel en Bedrgt C Burgerlijke Stand. .m m All I'll j ii Geheime distilleerderij. Een rechercheur van' de centrale redher- clie te Amsterdam heeft in. de helder van een! woning aan do Reinieir Claeszenstraat aldaar een geheime distilleerderij ontdekt. Er waren twee volledige distileerketels met toebehooren opgesteld. Voorts is een hoe veelheid gedistilleerd, bestemd voor afleve ring, aangetroffen, want de ondernemers in natten hei product niet slechts voor eigen gebruik, doch zij verkochten het ook. De ketels en de drank zijn in beslag genomen Do politie heeft van een en ander kennisk gegevcn aan de ambtenaren der accijns, die proces-verbaal hebben ongemaakt terzake van accijnsontduiking. i Een ijzeren hoofd Een man met een ijzeren hoofd heeft gis teren nacht te Groningen, buiten zijn weten wonderen, verricht op de Vischmarkt. Om een onbekende reden achtervolgd door een troep schreeuwende mannen en oen gillen de vrouw, ronde hij ergens togen aan en lag een oogenblik" later tb kermen op een trottoir. De vluchteling bleek met zijn hoofd tegen een paaltje van een bushalte te zijn opgeloopen, dat als een lucifer afknapte Bewusteloos met zwaar bloedend hoofd werd bij een woning binnengedragen. Po litie en eon brancard rakten aan. Toen verrichtte de man met het ijzeren hoofd het tweede wonder. Na cenigen tijd buiten bewustzajn te zijln geweest, wandel de hoji naar buis, alsof er mets gebeurd Was. Zijn hoofd bad de ijzerproef glansrijk doorstaan. Huldiging Hedenmorgen is aan Lie beman'ning van de IJ muider reddingboot wegens bet red den van een aantal schipbreukelingen van bet liet vorig jaar bij IJmuiden veronge lukte Engelsclie ss. Slionga, uitgereikt de zilveren medaille van Ue Engelsclie Mij voer liet redden van drenkelingen. Bij deze gelegenheid werd Ide bekende redder P„ de Wijn wegens zijn vele verdiensten vo-r de Noord- en Zuid-IlolIa,nlclsche red dings maatschappij door den voorzitter denbeer Tegelberg do zilveren medaille van de Orde van Oranje-Nassau overhandigd. De Zeppelin heeft gistermiddag alvorens de Franscslie kust te bereiken, met zwaar weer en storm te kampen gehad. Ofschoon het luchtschip op Brest afstevende, weid een telegram ontvangen, dat inhield, dait het luchtschip zicjh om half vier 140 zee mijlen zuidelijk van Bordeaux bevond. Om lialf acht gisteravond werd de Fransche kust bereikt. 1 Eigenaardig is de belangstelling voor den verstekeling. Terwijl bij zich nog aa'iï boord van de Zeppelin bevindt ontvangt hij reeds diverse aanbiedingen. Het eerste telegram daaromtrent luidt, dat de firma Hagenbeek aan Terhune, Iden, verstekeling aan boord van de Graf Zeppe lin, een draadloos telegram beeft verzon den waarin hem aangeboden wordt bij de firma Hagenbeek in dienst te treden, daar zijn moed en vastberalenlieid bewe zen hebben, dat liij geschikt is als leeuwen-1 temmer te worden opgeleid. Woensdagmiddag heeft de bekende Duit- sche filmacteur, Harry Piel, 'nradiotelegram gezonden aan Clarence Terhune, waarin bij hem een engagement voer zijn nieuwe film aanbiedt. Clarence Terhune staat in bet middelpunt van de belangstelling en wordt als de sensatie van de landing be schouwd. Woensdagmiddag lagen er reeds stapels telegrammen uit Amerika en uit verschillende Europecsclie steden voor hom klaar, waarin, hem de verlokkendste aan biedingen worden ge laan. Een Amerikaan- sche theateronderneming seint: Accepteer mijn aanbieding tegen elke gage". Een aan tal Duitscho cabaretondernemers hebben hem eveneens aanbiedingen gedaan tegen fantastische bedragen. Een rijke Amerikaan lieeft aan de po litie te Friedrichshafen telegrafisch mede gedeeld, idat hij bereid is allo onkosten,! die de verstekeling veroorzaakt, tc dragen. De Dnilsche politie zal den verstekeling vermoedelijk over de grens zetten mei lie mededeeling, idat hij waarschijnlijk Ameri kaan is De Amerikaansohe consul te Stutt gart, die gisteren eveneens te FrieGriohs- bafen is aangekomen, zal den jongen per soonlijk onder zijn lioedo nemen. Te Friedrichshafen werd gisteravond be richt ontvangen, dat Ur. Eckener niet van plan was te landen en. slechts langzaam zou- varen om 's morgens te circa half zeven to Friedrichshafen te dalen Doch hedenmorgen om 4 uur werd de bevolking reeds gewekt door motorgeronk Even half vijf verscheen het luCh'tsdhip boven het vliegveld. Ondanks het vroege ochtenduur, waren vele duizenden aan wezig, die het luchtschip enthousiast be groetten. De Graf Zeppelin kruiste hoven de stajd en boven de Bcdensec en ver dween weer in de wolken. Te 5.43 uur naderde de Graf Zeppelin opnieuw diet vliegveld. De propellers waren duidelijk te liooren. Het luchtschip geeft lichtsignalen en de motoren worden stop gezet Men denkt reeds dat het luchtschip zal landen ongeveer 100 M: vuin Ue lan dingsplaats. Dan worden de motoren weer aangezet. Do Graf Zeppelin drijft langzaam over het vliegveld en te 5 ui. 47 vliegt het weer Tangzaam weg. Het geronk der motoren lost zich op in de verte. Slechts de lichten in de gondel zijln te zien1. In- tusscb.cn trekt de nevel die de landing] bemoeilijkt weer op, j fe 8 uj. SO kruist het luchtschip nog boven de staid en de omgeving van het vliegveld op ongeveer 50 M hoogte. In het licht der schijnwerpers ziet men het luchtschip, naderen, Idat een schitterende aanblik biedt,- t Het radiostation van Ue werf staat in voortdurende verbinding met liet lucht schip. Te 6 u,. 50 wordt de land ing elk oogen blik verwacht Het is intusschen geheM licht geworden. Het luchtschip kruist bo ven de hal Het lueh'schïp Graf Zeppelin is na een vlucht van ongeveer 71 uur hedenmorgen te 7.05 te Friedrichshafen gelamJ, Dr. Eckener heeft met de landing ge wacht totdat het volkomen dag geworden! was, toen liad Ue land ing een zeer vlet verloop. Op het oogenblik van de baling verbrak de menigte Ue afzetting en storm de over bet vliegveld naar het luchtschip, dat binnen enkele oogenblikken dcor een dichte menigte omririgU was Ernstige po gingen om de massa terug te dringen wer den niet gedaan, daar zulks nutteloos zou zijn geweest Het gejuich was onbeschrijf lijk. liet „Deutschland ubcr alles", weid aangeheven en luide juichkreten! voor Dr. Eckener gingen op. Onmiddellijk daar .p werd aangevangen met liet in de lial bren gen van liet luchtschip om de reizigers in de gelegenheid te stellen uit do gon del Ue (gaan. Te 7 u. 25 min. was liet luchtschip in de groote hal getrokken en ving de ontscheping aaiu! Boven het vliegveld te FrieJrichslxafen heerschte bij de landing van de Graf Zep pelin volkomen windstille. Het Weer voor het landen en het trekken van het lucht schip in de hal, was zeer gunstig. Nalat liet luchtschip aan de glij-inrichtrng was bevestigd, gleed liet langzaam in de lial Toen liet luchtschip in de hal was onder gebracht, steeg een luid gejubel op. Als eersten begaven zich 2 douane-beambten in de passagiersgondel, hetgeen een! luid gelach van de menigte ontlokte Na mevr. Dr. Eckener betrad Ue Amertlraaliisclie don sul-generaal het luchtschip. Ilij overhan digde llen blinden passagier, die zich tot nu toe in! de keuken liad opgehouden, een groot wit papier dat deze met belang stelling doorlas. Het zijn ide papieren die hij nocdig beeft om in Duitschland tewor den toegelaten!. De passagiers verlieten daarop allen het luchtschip. Om aan de belangstelling van de menigte te ontkomen, werd de blinde passagier ongemerkt uit het luchtschip en uit de hal weggeleid. Als laatste verliet Dr. Eckener den commandantsgondel. Een uitbundig gejuich barstte los toen hij ver scheen. i Een kortstondig huwelijk. Het huwelijk van dr. RenVenutö Haupifc- maiuï, den zoon van Gerhardt Hauptmann met prinses Elisabeth Van1 Schaumburg Lippe, dat 31 Juli j.l. weid. gesloten, is enkele dagen geleden reeds ontbonden. Onbewuste moordenaars. Te Lancaster diende gisteren een prooes tegen een 49-jarige mandie- zijn vrouw had vermoord. Tot zijn verdediging werd aan gevoerd, dat bij in een toestand van, pos- tepilepltisch automatisme 'gehandeld haicLHij word schuldig, maar tegelijk krankzinnig verklaard en er werd last gegeven om hem m een gesticht op te nomen. Dr. Carswell, een Lontlenscli specialist zeide -als getuige dat een toestand gelijk die waarin de moor denaar verkeerd had, in de geneeskunde zeer bekend was. Hij vertelde eenige ge vallen uit zijn erVaring. Een man te Glasgow was midden in den naclit wakker geworden, had zijn kind, dat naast liem sliep, beetgepakt en met het hoofd tegen den muur geslagen, waar aan bet kind bezweek. Hij had geen besef van wat liij deocl. Hij ging weer slapen en toen Mj den. volgenden ochtend wakker werd, herinnerde hij! zich alleen een vrec- selijken droom, waarin lilij met een wild dier gevochten en dit gedood! had. Ilij werd krankzinnig verklaard. Een ander geval was dat van een öpilept- ticus die te Londen een moord gepleegd had, zonder te weten wat hij deed'. Toch werd hij gehangen. Voorts had dr. Carswell nog eens ge tuigd ten gunste van een zakenman, die zwaar dronk. Op een goeden avond ont moette hij een kennis en samen gingen zij later naar zijn huis terug, 's Nachts werd de eeiste man wakker en toen hij een an deren man naast zich in bed aantrof, schoot hij hem met een revolver dood. Dieze moor denaar kreeg geen straf, want men nam aan, dat hij' m oen vlaag v!an verstandsver bijstering gehandeld had. Drankbestrijding in Rusland. Naar de KraSnaja Gazela meldt, heeft de sovjet-regeering in beginsel besloten, tot liet heffen eener verplichte bijdrage der industrie in de kosten der drankbestrijding en wel tot een bedrag gelijkstaande met i/3 pCt van het door de ondernemingen nctaalde arbeidsloon. sjangiHankou, om behalve economisch, ook politiek -een„centrum van de allereerste beteekenis te worden, schijnt verkeken. Hoe ernstig Peking onder deze degradatie al heeft te 'lijden gehad, moge blijken uit het volgende bericht uit die stad. Sinds der-verlegging van den regeerings- zetel naar Nanking zij'n te Peking 3503 win kels gesloten. De politie heeft thans het sluiten van nog meer winkels verboden. Reeds hebben over de zesduizend gezinnen de stad verlaten. De buren van. de Ciiinen- sclie woningen ziju erg gedaald, hetgeen noodlottige gevolgen beeft voor de huis eigenaren. De toeneming van de armoede werkt rooverij en plundering in de band. Wat nu de toestanden buiten Peking aan gaat, heeft de droogte in vele provincies w.o. Sjansi en Sjensi daar tot hongersnood geleid. In de provincies om Peking hebben honderdduizenden menschen van den hon gersnood te lijden. Ryrd's ra ho-installaties. Op zijn exj 'editie naar do Zuidpool, heeft de i.Ymerikaansche ontdekker Byrd met miwlei dan 450 glazen isolatoren meegeno men voor gebruik tijdens zijln twee jarig ver blijf op het poolijs. Deze zijn voldoende, om de twintig zenden, en zeven 011 twintig ontvangiiustal- laties, welke de expeditie meegenomen heeft, van isolatoren te voorzien. Alle afdeelingen van de expeditie zuilen met elkander in voortdurend conitaot kun nen blijven. De isolatoren, welke Byrd meenam, zijn alle van glas gemaakt, omdat deze de gunstigste eigenschappen bezitten. in de Voor 50 cent: De degradatie van Peking. Athene, Carthago, Jeruzalem en ge durende vele eeuwen ook Rome on Nan king hebben ons geleerd, dat een we reldstad als elk levenldi organisme haar tijlcl van hoogste ontwikkeling en daarna een inzinking en kwijning (soms zelfs den dood) kan krijgen. In den nieuwen rijd zijln in mindere of meerdere mate Weenen an St. Petersburg voorbeelden van dat verschijnsel geweest. Het jongste slachtoffer onder de wereldsteden van thans is Peking. Mem weet dat de Nationale Regeering na haar blijkbaar definitieve overwinning op de Noordelijken, Peking heeft onttroond als centrale hoofdstad en' zetel der lamkegee- ring, terwijl Nanking thans weer de hoofd plaats is geworden. De k'oo'pj v*an Woet- De twee Handelaars in Laken of: „Wie een kuil graaft voor een ander..." uit bet Fransch door M. de R. De heer Grantolot is de eigenaar van het magazijn in laken en wollen stoffen, gelegen aan het Vroedkuispleiin no. 6. Tegen twaalven beeft een van zijn klan ten het hoofd binnen de winkeldeur gesto ken en geroepen „Morgen, meneer Grantolot. Ik zal straks liet meisje even zendtem om een mieter grijs serge. Lag, meneer." Mijnheer Grantolot is gaan zoeken tus- schen de balen stof naar het stuk grijs serge, maar hij beeft het niet kunnen vinden. Blijkbaar is bet grijze serge uit verkocht. Wanneer hem dit gisteren overkomen was, zou hij eenvoudig bij zichzelf over legd) hebben: „Daar ik geen grijs serge meer in voor raad heb, zal ik mevrouw X. vragen, vier en twintig uur geduld te hebben en ik zal een telegram zenden aan den groot handelaar te Roubaix." Dienselfden ochtend echter had zijn con current en overbuurman, mijlnheer Ciiar- piat, no. 12 Raadhuisplein, hem door een winkelbediende laten vragen, hem een meter lint te verkoop-en. 'Om die reden meent hij op zijn beurt nu wel bet recht te hebben een gelijken dienst te vragen. Dus beveelt hjj zijn jongsten bediende: „Jongen, loop eens gauw naar den over kant en verzoek mijnheer Charpiat mij een meter grijs serge van frs. 3 te wil len geven." - Toen bet grijze serge in zijn bezit was, maakte hij zich gereed, het voor mevr. X. in te pakken. Maar ouder gewoonte, en bjna werktuigelijk, meet hij liet eerst „Wat is dat? Droom ik? Neen, dit stuk meet maar zeven en negentig centimeter." iHlij meet het opnieuw, twee, drie, vijf maal. Geen twijfel aam: het meet maai zeven en negentig centimeter. „Zoo', zoo, Charpiat,, dat is dus jouw manier; zeven en negentig centimeter in plaats van een meter. Rijk, kijk, hot doet me pleizier dat te weten." lederen dag tegen éénen komt mijnheer Collery, de onderwijzer, op zijn weg naar school, langs den winkel van. Grantolot. Vandaag lioudt Grantolot hem staande. „Alles goed, meneer Collery? Niets noo- dig?" „Neen, dank u, niiet dat ik weet." „Nu, als u soms eens iets mocht koo- pen, zou ik u raden liever bij mij te komen dam bij mijn collega Charpiat. Ik zeg dat niet enkel, om,dajt .Charpiat een concurrent is... Rijk, hier rijn drie frs. Vraag mij niets, maar neem de moeite om even naar Chaipiiot over te steken. Koop een meter grijs serge en breng mij dat, dam zal ik u iets laten zien, waarvan; u zult opkijken." Mijnbeer Collery doet zooa's liem geslegd is en kornt met rijn pakje terug. Gran tolot biedt liem zijn meter aan. ,,U hebt voor een meter betaald, niet waar, meneer? Hoeveel centimeters beeft een meter? (Honderd, niet waar? Juist, nu gaan wij meten. Wel. hoeveel krijgt u? Zeven en negentig centimeter? Juist. Dat wou ik u alleen maar even doen opmer ken. Tot weerziens, meneer." lederen dag om kwart over eenenkomt mijnbeer Cliaumette, de ontvanger, langs den winkel van Grantolot, op weg naar zijn bureau. „'Morgen, meneer Cliaumette," zegt Gran tolot. „Niets moodig? Nu, als u eens wèl wat noodig mocht hebben, raad ik u aan het liever bij mij te koopen dam bij Cliar pial." (Mijnbeer Grantolot beeft reeds drie frs. aan mijnbeer Collery aangeboden, om oen meter grijs serge bij mijnheer Charpiat te koopen; nu doet hij hetzelfde voor stel aan mijnheer Cliaumette. Mijnheer Grantolot had mijnheer Collery zijn meter aangeboden om de gekochte waar te me ten. Nu doet bij lietzelfde bij meneer Chaumette. „Zeven en negentig centimeter, zegt u, meneer Cliaumette? Juist, juist. Dat wou ik u alleen meer even. doen opmerken." Toen Grantolot dien avond om half acht rijn winkel sloot, voelde hij zich uiterst voldaan. Van één uur tot zeven uur zijn twee en zestig menschem rijm winkel voor bijgegaan. Aan allen heeft hij drie francs gegeven, wanneer ze bij Charpiat oen meter grijs serge wilden koopten. Dat grapje heeft hem een aardige duit gekost. Maar, kam bij er niet op rekenen, dat die twee en zestig menschen voortaan bij hem zullen koopen in plaats van bij Charpiat en dat zij bovendien overal zul len rondbazuinen wat rij met eigen oogen gezien hebben? Met bijna dansenden tred begeeft hij zich het café des Arts. Reeds heeft hij tal van1 vrienden de hand gedrukt; reeds heeft liij een absinth besteld; daar treedt Char piat het café binnen. Van verre al roept Ilij Grantolot toe „Goeden avond, Grantolot. Laat mij je allereerst mogen bedanken... Je zult mer ken, dal je met geen ondankbare te doen hebt, en..." „Waarvoor wil je me bedanken, Char- piat?" „Wel, je hebt mij vanmorgen toch een meter lint gegeven?" En in tegenwoordigheid van mijnheer Collery en meneer Chaumette en die twee en zestig menschen, die dien dag een meter grijs serge bij hem zijn kotaen koopen, vervolgt Charpiat, zonder te ver moeden, welken indruk rijn woorden ma ken: „Stel je voor, Hat ik vanmorgen, toen ik den winkel opende, nergens mijn meter kon vinden en mij maar niet kon her inneren, waar ik diien gelegd had. Een kwartier lang heb ik tevergeefs in all'e laden gezocht en ik zat leeLij'k in de ver legenheid. Toen kreeg ik den gelukkigen inval, Grantolot, aan jou om een meter lint te vragen. Dat lint heeft mij den beelen dag als maatstok gediend em, ik weet niet waarom maar liet was een zeldzaam gunstige dag voor den ver koop. Nogmaals, beste Grantolot, van harte bedankt 1" W eers verwachting. Hoogste barometerstand 771.6 te Torquabem Laagste barometerstand 7515 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 2 Nov.: -Matige N. 0. tot N. wind; aanvankelijk nog betrokken, later opklarend; waarsclüjta.- lijlk eenige regen, later koeler. De ïinaneieele verhouding lusschen het Rijk en de gemeenten. Bij beschikking van de Ministers van Financiën en van Binnenlaindsche Zaken en Landbouw, is ingesteld een' commissie met opdracht tot het voorbereiden en ont werpen van den algemeeneh maatregel van bestuur, bedoeld in art 4, laatste lid' vani het wetsontwerp tot herziening van de fi- nancieele verhouding tussclien liet Rijk en de gemeente en wijziging van enkele be palingen der Gemeentewet, en rijn in die oommissie benoemd: tot lid en voorzitter: prof. mr. Cj. W. de Vries, hoogleeraar aan Ue Hanldelslicogei school te Rotterdam; tot leden: Ue Vereeniging van Neder- landsche Gemeenten te 's-Gravenliage, ver tegenwoordigd door mr. A. Jonker, direc teur-secretaris der vereeniging; J. Walch, administrateur Uer gemeentefhiancien te Amsterdam; mr. II. W. J. Mulder, referen daris bij het Provinciaal bestuur van Zui'i- Holiand, te 's-Gravenhage; mr. A. Veen,- administrateur van Ue afdeeling belastingen en statistiek ter gemeentesecretarie van Rotterdam; J. D. A. Visser, hoofdcom mies bij liet Centraal Bureau voor de statistiek te 's-Gravenliage; P. Sikkes, ge meente-secretaris der gemeente Sneok; mr. E'. IL J. baron van Voorst tot Voorst, bur gemeester der gemeente Uli-bergen tot secretaris: v. d. Berg, aUj,-directeusi der Vereeniging van NeUerlaniische Ge meenten te 's-Gravenliage. Het sècretaxiaat der commissie is ge vestigd in bet Departement van Financiën (kamer 11) te "s-Gravenhage. Beurs van Schiedam. DONDERDAG 1 Nov._ Officdeele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN: f19.— per H.L. van 46 pCt Zonder fust en zonder belasting. Namens de Comm. voor de Moutwijn-noteer ing. It J. JANSEN. SPOELING: f2.40. SPIRITUS: £33—. RUWE SPIRITUS: f16.50 per ILL. ad 50 pCt. Scheepvaart. SCHIEDAM, 31 Oct. Aangekomen m.seh. Ilinderika, \ran Rot terdam, om te repaieeren bij Gobi's. Oa- tcrliolt. M.s. Falsti ia, van Hamburg, 0111 stuk goed te laden in de Wiihelminaliaven. S.s. Atalaya, van Vlaardingen, om te dokken in do Wiltonhaven. S.s. Ingeborg, van Rotterdam, om te dok ken in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 1 Nov. Vertrokken m.s. Falstria, naar Bangkok, via Arjjwcrpcn. S s. Tortuguero, naar Rotterdam. S.s. Mecklenburg, naar Vlissingen. Faillissementen. Opgegeven door Vain dor Graaf -en Co. (Afd. Handelsinformatie.) Uitgesproken: J. J. C. Keer, winkelier, wonende te Rotterdam. Recöter-comm. mr. dr. B. I Zijlstra.; curator iHj. B. van Riesen. A. P. Rcisinger, echtg. van J. A'. van Wordragen, openbare koopvrouw, te Rot terdam. Recliter-cotmn. als vorenj curator mr. F. Bidders. N. V, Verzekeringsmaatschappij Tellus in liq. en N. V. Verzekeringsmaatschappij West Lloyd in liq., beide te Rotterdam1. Recliter-comm. als voren; curatoren mrs A. van Wulfftcn Pal the en G. J. H'. Kuijk UHlotingen. 2 PCT. LOTEN MIJ VOOR KANAAL- EN HAVENWERKEN. Trekking van 8 October. Seriën. Betaalbaar 2 Januari 1929. 3 PCt. CREDIT FONCIER DE FRANCE VAN 1880. B 1' Trekking van 5 October. Hoogwater te Schiedam- 1 1 Nov. 5.47 uur, 18.02 uur. 2 Nov. 6.39 uur, 18 54 uur. 3 Nov. 7.33 uur, 19.53 uur. Hoogte van het water op de rivieren» Waterstand op 31 Oct. KEULEN, 2.06 M., gev. 0.06 M. L'OBITII, 10.70 M., gew. 0.03 M. Zon en Maan. Zonsopg. 1 Nov. 6 56 u„ ondg 16.29 u. Zonsopg. 2 Nov. 6 58 u., ondg. 16.27 u. Zonsopg. 3 Nov. 7.00 u„ o-ndg. 16.23 u. 4 Nov. N. M. 12 Nov. N. M. SCHIEDAM. Geboren- 29 Oct. Pieler, z. van A. B-osehman en A. Bi Wielinga, Huismansslriat. Grade, d van T. Cl Kloos en II. L Brilman) Kreupel straat 30 Oct. Antonij Christïaan, z. van A.C. Zijdeveld en J. M Vcrmeule, Oosters Ir aat. 31 Oct. Margnretha Johanna Maria, d. van J, F. van Leeuwen en J. M Meijer, Gordonslraat. Overleden: 31 Oct P. Sa'ij, oud 38 jaar, echtge noot van Ci W. Bonman, Nassau laan. HL óp 't llolt, 20 jaar en L. Slavenburg, 23 jaar. 1 #f 'IÉ |ff r •ï^r-' da%t V^-W Worden dagelijks geplaatst en uitsluitend bij vooruitbetaling aangenomen aan ons bureau Lange Haven 141 (hoek K. Haven) Telefoon 103 en 617. 2030 2551 2703 3164 3340 4011 4GS2 4900 5207G317 7182 7208 7909 8G54 9298 1292 3482 4120 4258 5317 G173 G302 G537 i ser. no. fr. ser. no."^ fr. 2703 8 1000 3703 21"500 490G 25 250 De volgende ad fr. 125. 3342 23 4G11 3 4G11 21 5207 2 7908 10 9054 7 13482 2 1G302 11 16302 14 16537 3 jJAlIe overige nos. vervat in bovenstaande 33 seriën elk met fr. 100. no. fr. 110. fr. r 115900 5000 298G94 100,000 315918 5000 44G107 25,000 473252 5000 777G29 5,000 J 92G041 5000 973542 5,000 do volgende nos. h. fr. 1000. G817 47423 48588 56948 81539 .160727 212849 232854 254318 259292 279713 292497 233356 82G299 343478 352437 35313G 3C021G 367036 413910 432350 445842 451392 457350 460256 496019 533771 558182 581475 597755 624002 634296 694973 709326 712435 714651 722887 748643 760655 8^518 841778 888343 960315 984283 993879 Aflosbaar 1 November 1928. LOTEN VAN DEN CONGOSTAAT van 1888. Loting op 20 October 1928. 44 seriën: 2483 4848 5447 5801 9786 10674 10858 11867 12071 12470 13913 14573 16401 16470 16649 16915 17014 17540 17977 19326 19822 22029 23528 24498 26299 27745 23376 S4082 34562 34760 3G446 45123 40171 47697 48809 49024 49331 50475 53708 54030 54070 54878 58259 58908 Serie No. fr. Scrio No. fr. Serie No. fr. 14573 5 200017014 19 100017540 10 1000 19822 7 1000 54030 17 10000 De volgende ad fr. 750: Serie No. Serie No. Serie No. Serie No. 5447 7 12071 8 23528j6 4G171 6 53708 8 Allo overige nosvervat in bovenstaande seriën, elk met fr. 305. Aflosbaar 15 April 1929. 390 3342 6662 10607 53G2 ser. no. 2030 22 250 4582 14 5000 1514 4582 7019 767 5457 fr. rg urn -Pa P-j 5447 24 9786 3 10858 8 14573 16 19822 6 19822 14 /Se; 28376 15 34082 6 45123 3 46171 11 49331 19 50475 3 vrt' 53708 18 54070 24 54878 1 vl I w» -A-blL lp r-'S w"->; v8l

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 3