Puil-Overs Vesten Handschoenen „Au bon Maiebé", 1 ijl vanaf f 2.90. ai De Zeppelin weer thuis. lij li Laatste Nieuws. ADVERTBNT1ËN. -Komt, Ziet en Overtuigt U! m i i hebben. ze-de prachtigste kansen verprutst, en zelfs de eenvoudigste ballen wist Mi- chiels niet te verwerken. Neen, gaan de heeren nicj. beter spelen, dan behoeft, de Nederlandsche verdediging van deze zijden niet zooveel gevaar te duchten. Veel gevaarlijker is de linkervleugel. Er is feitelijk geen vergelijk mogelijk DidiJens' is nog de snelie, gevaarlijke rakker van voorheen. Met zijn snelle trippel pasjes reil de hij Üoor de verdediging der Engel- schen heen, die toch au fond niet zoo zwak was. De Belg had het nadeel van zijn 1 i chaam sforinaat, maar niettemin kre gen de Engeischen, 'die stuk voor stuk bijna zwaarder waren dan hun tegenstan ders, hem niet tegen iden grond. Onder voortdurend gejuich rende hij langs de Al- bioneezen heen en ioste zijin gevaarlijke voorzetten. Hij werd geassisteerd door Moeschal, die zijn plaats nog ten volle waard is en behoorde tot de besten, die er gisteren op het veld van Daring te vinden waren. Maar bovenal blmk Ray mond Braine uit. Braine was formidabel en heeft de Delg zulk een vorm als gister, dan is dat een mannetje voor de oranje-achterhoede, die met man en macht „gehouden" moet war den. Eraine was bijkans onhoudbaar. Hij rende met een bewonderenswaardig élan door Uc Engelsche veidediging heen en loste zijn gevaarlijke kogels keer op keer Twee van zijn schoten troffen dam ook doel Raymond Braine was de ster, die met een pracht flonkerde, zoodnt alle blik ken telkens op hem waren gericht. En als men rekening houdt met hett feit dit do conditie van het veld niet zoo schitte rend was, dan dwingt datgene, wat het linksche trio in de voorhoede heeft ge presteen!, bewondering af. In de midden linie was Boesman de beste. Hij, is een speler, die weet wat hij doet Zijn plaatsen is uitsteken.',!. Daarbij bezit hij het nocdige brio. Enfin, Boes man is in Nederland geen ombekende Op de centerhalfplaats heeft men Van Halme gezet en deze is ook voor het nationale elftal gehandhaafd. Men blijkt dus in Belgio ook te sukkelen met de spilplaats. Niet, dat Van Halme een bepaald slechten wed strijd heeft gespeeld, maar de man wordt toch ook al iets ouder en idiat is uit z'n spel terdege op te maken Nu en dan be zit hij niet de moedige snelheid, is hij wat houterig, spreekt z'n leeftijd. Van Nouwens, die tegen de Emgelschen. op de rechterlialfplaats heeft, gespeeld, kre gen we igeea sterken indruk. Hij! houdt er te veel een kick and rushsysteem op na. dat tegen de onzen geen succes kan heb ben. i In de eerste helft toen de Engelsche» nogal eens gevaarlijk waren, faalde hij vol komen. In de tweede helft ging het in verband met de algemeene riieerderheid beter, maar we begrijpen werkelijk niet, dat de Belgische elftalcommissie het heeft aan gedurfd dezen speler de backplaats aan te bieden, Idie Attains tegen de Engelschon heeft bezet Adams mag dan een voorspeler zijnzoo- als hij gisteren naast Hooydonkx de de fensie van. het Roode Duivels-team heeft gevormd, vinden wij hem veel beter, dan we vermoeden, dat Nouwens kan zijn Adams kan een tegenstander goed passec- ren, hij beschikt over een ve-r schot; ga ven, die Nouwens ten e enenmale ten minste gister mist \Ve zijn van mee ning, dat de backlinie sterker is met Adams dan met Nouwens. Over Hooydonkx zullen we niet uit weiden. Die is z'n plaats waard geworden en hij zal ongetwijfeld een serie landen wedstrijden achter elkaar spelen omdat hij een uitstekenden wedstrijd speelt Niet vam tijd tot tijd, maar voortdurend Over de verkiezing van den Üoelverde- diger ten slotte dit:: Somers blijkt in ,de competitie uitste kend te hebben voldaan, doch wat we van jCezen Antwerpenaar hebben gezien, is niet bijster fraai. Jammer genoeg heeft Somers heel weinig te 'doen gekregen eai kan maar niet ii bont pedant gezegd wer den, dat hij niet deugt: feit is, dat hij een paar gevaarlijke- hallen, din hij te venver ken Kreeg, niet klemvast had en dat hij eenige keeren met- e&nig geluk z'n dool schoon hield, toen hij niet op de goede 1 plaats stond. Men heeft dezen keer De Bie uit het elftal gelaten, maar het zal ons niets verwonderen, indien de Bel- 'j: gische elftalcommissie spijt van haar be- slissing zal hebben. En nu is het waditen maar op Zondag a.s. Zullen de Roede Duivelsdenzelfden vorm ontwikkelen? Of zullen ze moeten ervaren, dat liet kwader spelen is tegen Nederlandsch enthousiasme, dan tegen En- gelsch flegma;? 1 f f j I Dammenv Springer wereldkanvpi o.en. Te Amsterdam 'hebben de grootmeesters in de danikunst gestreden om het wereld kampioenschap. Dagenlang hebben zij hun hersens ingespannen met het oplossen, van problemen. Het ..was .vermoeiendiedereh dag twee partijen! Het was voor velen ten slotte t vermoeiend. Zij, die in den aan vang van het foumooi prachtige resultaten hadden bereikt, zakten geheel ineen en' konden niét meer winnen! In lustelooze houding zaten ,ze,bij de borden. Maar één was er, dia volhield. De Hol landêr: Springer! - I Op schitterende wijste is hij wereldkam pioen geworden. Op overtuigende wijze heeft hij zich .geplaatst vóór de Fran- .sphen, die rrfet - de Nederlanders tot de best© dammers behooren. Men zie de eindstand: Springer 31, Molimard 26, de Jongh 26, Bonnard 25, Fahre 25, Rustenburg 25, Bizot 23, Knyer 20, Vos, Bèlard IV,' .Weiss 15, Polman 14. We zijn trots op den Nederlander Sprin ger die echter den laatsten tijd in Frankrijk woont en daar groote vorderin gen ia het spel heeft gemaakt. In Nederland was hij echter ook reeds beroemd. Vooral oen zijn Windspelen. Hij speelt met iemand een partij dam, zonder een bord voor zich, noemt alleen de zet ten van zijn tegenstander en winti Het is wonderlijk zooals hij het spel in zijn hoofd heeft. Algemeen werd het spe len zonder hord en schijven onmogelijk geacht. Dodi Springer was de eerste, die het volbracht, en die nu reeds drie blia& partijen tegelijk kan spelen. Springer is een waardige wereldkampioen en de algemeene opinie van de dammers in het tournooi te Amsterdam is dan ook: de sterkste speler heeft gezegevierd. Zwem/hen. Wintercompetitie. Z. R. O. De Zwembond Rotterdam en Omstreken zal in den a.s. winter wederom een polo- co'iipetitie instellen, waaraan deol kunnen nemen alle vereenigingen, die aangesloten zijn Wj boveaigenoeinden bond De bedoe ling is, deze competitie te doen beginnen op den eersten Vrijdag in Januari as. De competitie zal in twee afdeel Logen y.orden gesplitst Voor de-eerste afdeeiing is een Kori uk.' 'AvLsselbek e r en voor de tweede afdeeiing een „0veidekte"-wïsselbei, ker uitgeloofd Gemengd Nieuws. Schip!) reuk. Volgens rapport van den schipper van den gisteren van de visséherij te IJmuï den teruggekomen stoomtreiler IJ.M, 103 (Dolfijn) heeft dit vaartuig do zes opva renden gered van den Duitschen motor kotter 0. B. 89 (G-esina), die in de Noord zee was gezonken. De vorige week Maan dag was de treiter aan het visschen, toen men een sloep in het gezicht kreeg. On middellijk werd er heen gestoomd en bleek de sloep do bemanning te bevatten van den gezonken Duitschen kotter. De uitge putte schipbreukelingen, die reeds tien uren hadden rondgedreven in do open bcrnt w-erden liefderijk opgenomen aan boord van den treiter, die ze later aan een voor den Weser kruisenden loodskoiter overgaf. Valsche passen. De vreemdelingendienst heeft in een lo gement aan de Wijde Nieuwsteeg te Rot terdam, den 57-j'axigen Rus jA. N. aange houden, die wordt verdacht van het ver vaardigen van valsche passen. In. zijn ka mer is een groot aantal benoodigdheden aangetroffen. Daarbij was een partij1 blanke paspoorten, welke nog afkomstig zijn van ie vroegere Russische regeering. Op de passen stond een stempel: „Consulat de Russie a Barcelona". De Rus zei, dat de logementhouder dit stempel er op heeft gedrukt en dat hij de namen Van hen, die een pas wilden hebben, heeft inge vuld. Uit het onderzoek bleek, dat het niet onmogelijk was, dat een groot aantal van de formulieren te Antwerpen is gedrukt Het stempel is te Rotterdamgemaakt. Op dc stempelfabriek kon men met meer nagaan, wie de opdracht heeft gegeven, het stempel te laten maken. De besteller had Opdracht gegeven een stempel te vervaardigen, dat luidde: „Lafcsucom de Russie a Parcelona". De Rus heeft later het eerste woord in 3 leelen gesneden on de lettergrepen ver plaatst waardoor hij1 het woord „consulat" kreeg. Omdat er niet voldoende termen zijn om een Strafvervolging tegen hem in te stellen, zal N. over de grens worden gezet. Boven dien is nog een Estlandsch zeeman aan gehouden, die In het bezit was van een yaspoort. dat hij van N. had gekocht. Ook hij zal over de grens worden gezet. Onregelmatigheden hij de Maalsch „Zeeland"* liet Volk schrijft: Naar wij vernemen, zon het ten kantore van de Stoomvaart Maatschappij „Zee land" te Vlissingen den laatsten tijd niet naar wenscli zijn gegaan. Eenige vooraanstaande personen van de firma W. II. Mulher en Co. te Rotterdam, die deze Maatschappij, zooals bekend, de laatste jaren beheert, zouden bereids naar Vlissingen gekomen zijn om de zaak te onderzoeken. Het gerucht loopt, dat één of meer amb tenaren voor ontslag zijn voorgedragen; in elk geval is het vrij zeker, dat een der directeuren op korten termijn is ont slagen, i Aangezien de kwestie zeer geheim, wordt gebonden, konden wij geen verdere bijzon derheden over deze zaak verkrijgen, even min. officieele bevestiging. Roofoverval. Gisteravond heeft, volgens aangifte bij de politie, in een pakhuis in de Rembrand t.- straat te 's-Gravenhage een brutale roof overval op eêu wissellooper plaats gehad. Deze, een zekere J. J. B, had een ken nis, een bloemenkoopman>. Hij kende hem echter niet anders- dan als „datf'i. "Deze Jan zon den wissellooper aan een goede betrekking helpen en daartoe zou den zij pisteravonll in het pakhuis van Jan* Mj eikaar komen om een eni ander verder ai te spreken. De wissellooper had gisteren f2703. gebeurd, begaf zich, niets kwaads ver- moedenU, met dit geld naar de Rembrandt- straat Toen hij binnentrad in het pakhuis, werd er volgens zijn verklaring bij dc politie plotseling een touw om zjjn lichaam geworpen en weid hij op den grond- ge trokken. Ook ging het licht uit en voelde ,1k zich door twee mannen aangrijpen. Na een heftige worsteling gehikte het hem echter zich los te rukken en er vandoor te gaan. Op zijn aanwijzing heeft de politie later zijn kennis Jan, de 24-jarige J. 0. K aangebonden en ook diens vriend de 31- jarige P. de Z. Ovl chhng. Bij een winkelier in radio-artikelen M., te Delft, vervoegde zich Maandagmiddag een persoon T., die, daar AL zelf op een fabriek werkt, aan de vronw des huizes een briefje overhandigde, waarin stond een hoeveelheid radio-artikelen mee te geven tot een bedrag van £S0. Toen M. 's avonds thuis kwam, bleek evenwel, dat hij het slachtoffer van een oplichter was geworden. De politie, die gewaarschuwd werd, herinnerde zich, dat het vorige jaar iemand, die aan dezelfde fabriek als AL werkt, op soortgelijke wijze was opge licht. Een onderzoek aan de fabriek inge steld deed de politie den arbeider L. ar resteeren, die als de oplichter werd her kend, Bij een huiszoeking werden bij L. de radio-onderdeelen gevonden, benevens 2 fietsen, die op de fabriek gestolen wa ren. L. heeft de feiten bekend en is in gesloten. Overreden. In den afgeloopten nacht heeft op het spoorwegterrein nabij Diependaal een ern stig ongeluk plaats gehad. Daar werd om streeks 11 uur oen man, vermoedelijk van Fransehe nationaliteit, door oen trein uit Utrecht overreden. Het lijk weid. eenige uren later nadat men het gevonden had, naar Arnhem overgebracht. De politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van het slachtoffer. De passagiers dam de Zeppelin hebben zich na hun aankomst te Friedridhshafen allen geestdriftig geuit over hun indruk ken gedurende den tocht. De eenige wouw aan boord zegt, dat zij de tocht met het luchtschip volstrekt niet als een heldendaad beschouwt, want zij heeft met alle denkbare ^gemakken ge reisd. Zij is nu echter eenigszüns veit- moeid en moet eerst wat uitrusten. Een ander Amerikaanscli passagier heeft ver klaard, dat een van de mooiste indruk ken op den toclit de blik op het ver lichte Friedrichshafen geweest is. Iets eigenaardigs is gebeurd met den pas sagier IWillïam Ullmann, die zich even voor de opstijging onder de toeschouwers bevond en half uit scherts een extra be drag van f2400 boven den overt ochtsprijs Wilde betalen, indien hij mee mocht. Tot zijn verbazing werd rijn voorstel aange nomen en daarop begaf Ullmann zich zon der pas en bagage aan boord van het luchtschip. De consul generaal te Stutteart heeft mtusschen uit Amerika opdracht ge kregen 'Ullmann. direct op te' zoeken en hem de noodige papieren te overhandigen Bij de aankomst van de Zeppelin, te Friedrichshafen werd Clarence TeriWte, de versteking, zeer hartelijk begroet. Enkele enthousiasten namen hem op de soh'ouders en vele „hochs" werden op hem uitge bracht. Daarna namen de Amerikaansche don- sul en Re hoofd-commissaris van politie hem een verhoor af. De formaliteiten le verden echter, zoowel van 'Amerikaahsdhe als van Duitsche zijde, geen moeilijkhe den op. Terhune heeft den correspondent van het Wolff-bureau meegedeeld, dat hij het aan boord van de Zeppelin goed heeft gehad. Men heeft hem echter flink aan liet werk gezet: vatenwasschen, de cabine schoonmaken en de passagiers bedienen. Reeds jong heeft de lust tot reizen hem aangepakt cn toen hij nu hoorde, dat de Zeppelin zou komen, was zijn besluit ge nomen. In zijn schuilplaats hield bij het niet lang uit, want reeds na twee uur kwam hij voor den dag. Op de vraag, of dr. Eckaner niet boos was geweest of gelachen heeft, schudde Ter- hune slechts met (het hoofd en zei „he smiled". Óok de andere leden van de bemanning en de passagiers waren zeer vriendelijk voor hem geweest. Alleen het slapen heeft moeilijkheden opgeleverd; Mj moest zich maai- ter rflste leggen, waar plaats was. Na de aankomst van het luchtschip gis termorgen, werd Terhune natuurlijk door alle verslaggevers en fotografen gezocht. Hij onttrok zich echter aan de drukte, terwijl hij met een geheimzinnige gewich tigheid er op wees, dat hij een overeen komst met dr. Eckener had, die hem niet toestond ook maar iets te zeggen. De verstekeling zal overigens niet lang in Duitschland blijvenhij hoopt, dat de afzender van één der vele brieven en telegrammen, die hem oveiiiandigd zijn, het hem mogelijk zal maken, spoedig naai de Ver. Staten terug te keeren. De plotselinge populariteit van den ver stekeling aan boord van de Graf Zeppe lin dreigt danig in het gedrang te zullen komen als het volgende bericht, dat uit de Ver. Staten bereikt, zou blijken waar te zijn. Naar men weet, heeft de Good Year Zeppelin Cy haar puhlicatie-Tedhten over den tocht uitsluitend verkocht aan de bla den van Hearst, evenals Ullstein en Scheri dit recht voor Duitschland verworven had den. Daarom kon b.v. de Lokal Anzeiger het bericht van liet vinden van Clarence Terhune aan boord het eerst publioeearen. Nu zou een conourreercnd Amerikaansch persagentschap dén jongen Teriiune een vWdlg aan boord gesmokkeld hébben om toch een samenhangend verhaal over den geheelen tocht te kunnen geven. Het was niet mogelijk geweest een beroepsjournalist aan boord te smokkelen en bovendien zou deze gemakkelijk herkend en misschien door Eckener opgesloten zijn, omdat de commandant anders niet aan rijm öontrac- tueele verplichtingen zou hebben kunnen voldoen. De Bnitsche journalist aan boord zou echter ook reeds den indruk hebben ge kregen, dat Terhune geen vrijwillige verste keling was geweest, omdat de jongeman overal met zijn neus bij had willen zijn en van alles had w lien weten. Dat hij op reis alle karweitjes opgeknapt heeft, die men hein opdroeg, lag natuurlijk in rijn rol. Wij geven het bericht voorloopig, joo- ais wij het ontvangen hebben. Gommen laar of tegenspraak zal wel niet lang uit blijven. tn een rede, die dr. Eckener gisteren avond gehouden heeft, zei 'hij o. a.In :autwoord op het eerbetoon, dat men mij heeft doen toekomen, kan ik slechts ant woorden, dat ik niets kan bereiken, zonder, zooals men gezegd heeft, mijn dappere schare, die met vreugde en zich van haar plichtbewust haar werk gedaan heeft. Wij willen niet omhoog gestoken wor den. Ik heb den tocht over den Oceaan nooit als een kleinigheid beschouwd. Maar wat wij op den terugtocht beleeft heb ben, was zoo moeillijk, dat ik tot de over tuiging ben gekomen, dat de Oceaan nog lang niet bedwongen is. Eckener schilderde daarop de moeilijk heden van den tocht door storm en mist bij Newfoundland, waarbij liet luchtschip een heel stuk was afgedreven. Hij vervolgde: de bemanning heeft her haaldelijk het gevoel gehad, of het lucht schip doormidden dreigde te breken, want wij waren midden in een ongekend hevigen storm. Pas door de kranten vernemen wij, hoe ver we naax het Noorden zijn afgedreven. Later weiden wij de situatie echter mees ter, maar bemerkten aan de ijsbergen on der ons, dat de streken van "deze zee grooter in aantal zijn, dan men zich kan voorstellen. •Ongetwijfeld heeft het luchtschip het uitgehouden, dank 'zij constructie van mijn vriend Dtr. Burr, maar dat 13 ook al leen mogelijk geweest, doordat wij de eischen, die er aan gesteld worden, tot het allerminste beperkt hebben. Nu zullen wij de handen niet in den schoot leggen en de eerbetuigingen kalm over ons heen laten gaan. Het is ons veeleer te doen om nit de opgedane er varingen leering te trekken en te trach ten nieuwe vorderingen te maken. Wij we ten, dat wij 'de middelen daartoe in de hand hebben. Wij kunnen sterkere machi nes in het luchtschip plaatsen, zoodatmen niet meer willoos aan de macht van de ontketende elementen is overgeleverd. Eeitst hij, die de toestand bij Newfoundland in nust en storm mee doorstaan heeft be grijpt en beseft waar zooveel Oceaanvlie gers hun graf gevonden, hebben. Aldus he- looven wij het Bnitsche volk als besluit van onzen tocht, dat wij de denkbeelden, die er aan ten grondslag hebben gelegen, verder zullen ontwikkelen. Het schip heeft zich goed gehouden, maar wij moeten sterkere schepen bouwen, opdat de vaart over den 'Oceaan niet slechts door het ontwijken van onweersbuien mogelijk rij. In dezen geest hef ik mijn glas op op een voorspoedige, welbewuste en krachtige verdere ontwikkeling van de Bnitsche luchtvaart. subcommissies) zijn de heeren: Mr. W. C. Wendelaar Voorzitter en mr. A. Jon ker, directeur-secretaris der vereeniging. Leden zijn de heeren: F. Bisschop, secre taris van Vlissingen; K. de Boer Jz se cretaris van Hardraxveldmr. M. If. de KSoer, wethouder van Utrecht; H. da Bordes, burgemeester van Bussiun; mr. D. Bree- baart Kzm, burgemeester van Callantsoog J. 'Buiskool, burgmeester van Delfzijl; M. H. Eggink, burgemeester van Maarssen en Maarsseveen; J. G. S Falkena, burgernoes- ter van SchoterlandA. J. van Gerrevmk, burgemeester van Oldemarkt; J. Gorter Kz wethouder van Emmen; G II A. f labets, burgemeester van Kerkrad e; mr .T. de Jong Tz., wethouder van Groningen; V. Keestra, burgemeester van Culemborg; H. Th. Klem, directeur-penningmeester der vereeniging, K. ter Laan, burgemeester van Zaandam, hit. H. J. M. Loeft burgemeester van Dm- nen; mr. S. J. R. de Monchv, burgemeester van Arnhem; A. M. Nieuwenhuisen, se cretaris van MaassluisP. Sikkes, secre taris van Sneek; W. van der Sluis, bur gemeester van Goor; Dr. A. F. L. Stapel, directeur gein belastingen, AmsterdamJ. H. A. Slem weg, burgemeester van Roer mond: mr. AI.' P. Thomassen a Thues- suik van der Hoop van Slochleren, burge meester van 'Breukelenmr. A. Veen, admi nistrateur ter gemeente secretarie van Rot terdam: L. Veenhovcn, secretaris van Hen gelo (Umr. dr. F. L. G. Z AL Vonk de Both, burgemeester van Tilburg; mr. E. If. J. baron van Voorst tot Voorst, bur gemeester van Ubborgeu; J. Walch, admini strateur der gemeente financiën van Am sterdam J. Welleinan, burgemeester van Krabbendijke; Air. J G. Westra van Hol. the, burgemeester van Dwiligelo; dr. F AL Wibaut, gemeenteraadslid van Amsterdam; mr. F. \V. R. Wittewaall, burgemeester van Lochem; W. F. Wrjthoft referendaris ter gemeente secretarie van 's-Graven hage. Lid, tevens secretaris is do heer C. van den Bierg, adjunct-directeur der vereefli1- ging. Als adjunct secretarissen zijn aan de commissie toegevoegd mej. mr. H. J. D. Re. vers, hoofdambtenaar der vereeniging en Mr. H. A J. II Franses te 's-Graven hage. Weersverwachting. Hoogste barometerstand 769.5 te Sten- sele. Laagste barometerstand 752.7 te Ham- hurg. Verwachting tot den avond van 3 Nov.: Zwakke tot matige O. tot N. windzwaar bewolkt tot betrokkennog enkele regen buien; iets koeler! Brieven met aan douanerechten onderworpen goederen voor België. Voortaan kunnen in het verkeer met België aan douanerechten onderworpen goe deren, in naar het tarief der brieven ge frankeerde zendingen, ook verzonden wor den in brieven "met aangegeven waarde. De financieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten. Naax wij vernemen is de door de Veree niging van Nederlandsche Gemeenten be noemde Commissie, welke zich herig houdt met het onderzoek van het wetsontwerp tot herziening van de financieele verhou ding tusschen rijk en gemeenten, als volgt samengesteld. Gestrand. Hedenmorgen is het Amerikaansclie scheepje „Pdigrim" hij Goeree gestrand. De schipper werd door het visschersvaar- tuig G. 0. 17 gered, net bergmgsvaar- tuig „Aleenntn" is ter assistentie vertrok ken. Handel cn Beclnjt Beurs van Schiedam. VRIJDAG, 2 Nov. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN: f19.— per B.L. van 46 pCt Zonder fust en zonder belasting. Namens de Comm. voor de Moutwijn-noteering. J. JANSEN. SPOELING: f2.40. - SPIRITUS: f.33.--. RUWE SPIRITUS: f 16.50 per Ili. ad 50 pCt Hoogwater te Schiedam. i 2 Nov. 6.39 uur, 18 54 uur. 3 Nov. 7.33 uur, 19.53 uur. 4 Nov. 8.33 uur, 21.03 uur. Hoogte van het water op de rivieren. Waterstand op 1 Nov. KEULEN, 2.07 AL, gew. 0.01 AI. L0BITH, 10.74 AL, gev. 0.02 AI. Zon en Maan. Zonsopg. 2 Nov. 6.58 u., ondg. 16.27 u. Zonsopg. 3 Nov. 7.00 uondg. 16.25 n. Zonsopg. 4 Nov. 7.02 u., ondg. 16.23 u. 4 Nov. N. AL 12 Nov. N. AL Burgerlijke Stand. SCHIEDAM. Geboren: 30 Oct. Bob, zoon van P. T. Af. Herm- sen en Af. E. Span, Lange Kerkstraat. Ondertrou wd: 1 Nov. W. Borsboom, 25 jaar en J. A. Stokhof, 22 jaar. N. P. van Huet, 24 jaar en T. LA. Kalkman, 29 jaar. A. J. Geene, 29 jaar en C. E. AL Voogt, 28 jaar. J. van Straten, 31 jaar en AL T. Schuitmaker, 25 jaar. G. S. Klemekoort, 25 jaar en 0AL C. van der Kioij, 21 jaar. AL A. Lid en Voorzitter der Commissie (en der van Opijnen, 21 jaar en AL Kers, i"6 jaar. in da moderne kleuren, mèt «n zonder mouwen. groote verscheidenheid voor Dames, Heeren en Kinderen. Nappa - Wildieder - Castoor Astracan en Tricot enz. Hoogstraat 64, - Schiedam. Telefoon 68474. - f/$j Jpii 5335 80 SjksÉ ■yïH ft^-f X',Jtf~- lit^nv t\ i, 4 11*

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 3