Verkoop BAMI BEIZSIE OLIE. BUITENLAND. Woensdag 14 November 1S28 EERSTE BLAD. Een onwaardige Chatfïeld. 81tts Jaargang. Ne. 18962 Interc. Tel. No. 83103 en 6861?. BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN), Tel. 68103 en 68S17. Pottr-krn.'rm No 5311 Baldwin verdedigt het Fransch-Britsche vlootaccoord. Enge- land's ontwapeningspolitiek. Lloyd George over ontwapening. De uitsluiting in het Roergebied. In liet Engelscl'ie Lagerhuis hoeft Bald win gisteren een verklaring gegeven ovter het Fransch-Britsche vlootaecoord. Baldwin zeide, idat het Engelsch-Franisch compromis, niet anders was dani ©en eer lijke, oprechte poging om te ontkomen' aan de impasse, waarin men op de Vlootcon- ferenlio te Genève was geraakt en waar door de zaak dier ontwapening in gevaar kwam te verbeeren. De kwestie der geoefende reservisten be sprekende, zeide Baldwin, dat het voorge stelde compromis geen onschendbaarheid aan Frankrijk verleende en niet van toepas sing was op andere landen. Frankrijk en allo landen waar alg. dienstphiclit bestaat, bleven in de positie, waarin zij altijd hadden verkeerd. Wij schamen ons, zoo zeide Bald win, niet in het minst voor de pogingen, die wij hebben, gedaan om vooruit te ko men, doch wij erkennen, dat wij niet zijn geslaagd, hetgeen wij ten zeerste betreu ren. Wij wenschten het Rijnland ontruimd te zien, doch wij konden dit niet afdwin gen. Baldwin meende echter, dat die ge gronde hoop bestond dat deze zaak eer lang zon worden geregeld. Er heerschtei wederzijds tusschen Amerika en Europa gebrek aan begrip. Baldwin betreurde dit ten zeerste, liet was zeer moeilijk te zeg gen waarom, doch dio Amerikaansdie staatslieden kenden de Europ'eesche staats lieden niet, de Europeesche de Amerikaan- scho niet. Er had geen persoonlijk verkeer plaats, zoodat het nog veel moeilijker was, wederzijdsch begrip te verkrijgen. liet was ter vermijding van mislukking in de toe komst van belang, dat men, aan belde zijiden vertrouwd was met bet specifieke verschil tusschen de politieke stelsels van Europa en de Vercenhjde Staten. Besprekingen wa ren noodig in plaats van telegrammen. Sprekende over de betrekkingen met „Frankrijk herinnerde Baldwin aan Mao D|o- naMs politiek in. 1924 bëtroffende~<Te' ont wapening, toen hij schreef dat diit een politiek was din alleen kon worden inge luid, indien Frankrijk en Engeland het met elkaar eens waren. Toen 3 fac Do nald aan het bewind was, aarzelde hij nooit in de toepassing van die methode van behandeling van den toestand van Europa en zijn pogingen werden met suc ces bekroond, üe tegenwoordige had niet de bedoeling van die politiek af te wijken, die zij sedert hij aan het bewind was altijd had pogen to volgen en welke voör zooveel Frankrijk aangaat dezelfde was als die van 'Mac Donald. IHjet was niét exclusieve po-litiek en zij' was tegen vaardigen, iffij wees er aan de hand van de ervaringen, in Engeland zelf opgedaan, op, dat voordat Duitschland ook" maar één houwitser zou hebben gegoten, het he de Fransche leger in Berlijn zou staan en het heele Duitsdho industriegebied zou hebben bezet. Tien jaar nadat Engeland plechtig beloofde mede te werken aan ont wapening, gaf bet Frankrijk de toezegging, dat het zijn reusachtig leger niet behoeft te verminderen, dat zdfs zeven achtste van dit leger in de Ontwapeningscommis sie heelemaal niet ter sprake zal worden gebracht. Uoyd George venvees verder naar de oogenscliijnlijk onopgemerkt gebleven ver klaring van Mussolini, dat de Italiaansehe regeering in elke vermindering der Ita iiaansche bewapeningen zou toestemmen, voorop gesteM dat geen andere Europee sche mogendheid sterkere bewapeningen heeft, [Hij zeide het voorts te betreuren, dat de voorstellen der Sovjets tot verminde ring der bewapeningen slechts als een mis plaatste grap behandeld zijn geworden. Lloyd George zeide, dat zoo dikwijls er in Europa een overheerschende militaire mogendheid lis geweest, zij haar overwicht ten slotte steeds tot het ongeluk van haar buren heeft gebruikt. Ontwapening was de oenige waarborg voor de veilig heid. een niemand gericht. IH'et was een po-Mek van nauwe samenwerking met Frankrijk, docjh ook in samenwerking met aïe andere lan den. Zij had zich in de meest verwijderde hoeken van Europa doen gevoelen en had bijgedragen tot do oplossing van geschil len, „die in vroeger tijd zouden hebben geleid tot zeer ernstige strubbelingen. Onze eenige wensch met onze lmiteriihndsche politiek is" aldus Baldwin „dewon den te heden, door den oorlog geslagen en er voor te zorgen, dat de vrede van Europa wordt geconsolideerd gelijkelijk tot het welzijn van onze vrienden en onze vroegere vijanden." Lloyd George weerlegde op een wijze, die grooten indruk maakte, de Fransche be wering, dat Duitschland als groot-indust trieel land in staat zou zijn, in geval van oorlog het noodige materieel te ver- Door E. PHILIPS OPPENIIEBL Geautoriseerde vertaling van Mej. E. J. B. Bergemann, de xegecringspresident van Pruisen, zal trachten de partijen in het Roergebied weer nader tot elkaar te bren gen. Hij hoeft reeds medegedeeld, dat de arbeidersorganisaties in principe zich tot deze onderhandelingen hebben bereid! ver klaard. De datum van dieze gemeenschap pelijke bijeenkomst zal lieden worden vast gesteld. Intusschen zijn gisteren in den Rijksdag de debatten inzake die uitsluiting vo gezet. Bij' de hervatting van het debat in. den Rijksdag woes de soc. woordvoerder o. a. erop, dat de werkgevers de „Einstellungs- sporne" hebben afgekondigd over geheel Duitschland. zoodat de uitgeslotenen ner gens work kunnen vinden. Walmeer de werkgevers zich niet gewend hebben tot het arbeidsgerecht te Dusseldorf, maar tot dat te Duisburg, zal dat wel zijn geschied, omdat de tegen de vakvereenigingen vijan dig gezind© houding van den voorzitter te Duisburg algemeen bekend is. 50 pCt van de door hem gewezen arbitrage-uitspra ken konden niet bindend verklaard worden, omdat zij vormgebreken hadden, (hoort, hoort!), De vo-orzitter heeft niet dadelijk zijn uitspraak toegelicht, maar wat later aan de pers een toelichting gegeven en daarin bijna woordelijk uitingen van do werkgeversbonden, herhaald. De Di.-nat. spreker betreurde, dat di minister van arbeid was vooruitgeloopen op de beslissing van bet arbeidsgerecht. De D'.-nat. zullen geen der beide partijen steunen. Zij achten de aanspraken der ar beiders op loonsverhooging gerechtvaar digd, maar niet op dit oogenblik, nu do strijd zou kunnen leidon tot vernietiging van het economische leven. Spr. acht een objectief onderzoek wenschelijk. In verband daarmee vraagt hij de regeering: Is het juist, dat de werkgeversorganisaties begin October do regeering hun materiaal inzake prijsberekening en winst ter beschikking 13) „Monica en Eustathis," zeide hij', „ik hoop, dat je je vanavond hebt geamu seerd." ,,'IIet is verbazend geweest, pappie," ver zekerde de eerste hem. „Ik heb meer genoten van onze eigen partij dan van een van die, waar ik dit jaar ben ge- we est." „Een welgeslaagd feest," verklaarde Eus- tatius geestdriftig. „Nog iets nieuws voor ons Monica?" vroeg haar vader. „Nog geen nieuws vader," antwoordde zij. „LHiet was vanavond een dubbeltje op zijn 'kant, maar ik was nog niet wanhopig genoeg, den hemel zij dank. Zij zaten in fauteuils om de tafel. Lord [Henry speelde met den voet van zijn wijnkelk. „Ik heb een nieuwtje voor jullie," deelde hij mede. „Een nieuwtje," herhaalde lady IHienry. „Goed of slecht?" vroeg Monica haastig. '„Slecht," antwoordde hij. Eustatius vulde zijn glas opnieuw. Alle drie keken naar hun gastheer. „Geldzorgen?" besloot lady Henry met een geeuw.. „Hij gaat Chatfïeld verhuren," dacht nica. „Hiij wil, dat ik hem zal helpen een der landgoederen te gelde te maken," be sliste Eustatius. „Ik 'hoop, dat ik er iets uit lean halen." „Mijn nieuwtje is inderdaad zeer slecht," verklaarde lord Henry. „Wij hebben de laatste vijftien jaar ons verheugd met een doode musch en geleefd in de won.inge.ii van een ander, en eens anders geld ver teerd. IHet schijnt, dat mijn broer Fran cis je oom, Monica in Italië ge huwd was met de jonge vrouw, met wie wij wisten, dat hij betrekkingen onderhield. Een zoon werd geboren, die door ©on vreemden samenloop van omstandigheden Dobelle ontmoette in den nacht van zijn novicitaat te PeJiine. Die zoon is de her tog van Ghatfield. Dobelle vertrekt mor gen naar Italië om hem hierheen te be geleiden." [Het glas ontgleed aan de vingers van Eustatius en viel in scherven pp den grond. Monica zei geen woord. IHIaar handen la gen in haar schoot gevouwen, haar «ogen staarden strak naar den Wand van de kamer. Lady [Henry was niet langer een vrouw met een gewoon uiterlijk en aanleg tot cor pulentie. Zij stond op, ging naar liaar echt genoot en legde hartelijk haar hand op zijn schouder. „Beste IH'enxy," zeide zij. „Dit is erg voor ons allen, maar het is wreed voor jon. Ik vind het heel, heel verdrietig." „Br heb bein ook gezien," Duisterde Monica. hebben gesteld, maardat een onderzoek is geweigerd? Minister Wissell antwoordt hierop, dat bet materiaal is ontvangen, dat de regee ring zicb bereid heeft verklaard nog mear materiaal te ontvangen en het te onder zoeben. liet resultaat was, dat ik de arbi trale uitspraak bindend verklaarde. De woordvoerder der Dl. V. P. zoekt de oorzaak van het conflict iu het ineenstor ten van ©en systeem, dat berustte op een officieele vaststelling der loonen in plaats van op vrije overeenkomsten; want een bindend verklaring van; arbitrale uitspraken was niets anders. Spr. doet voorts op merken, dat ©en loonsverhooging inde ijzerindustrie z. i. een nieuwe „loongolf" in geheel Duitschland tengevolge zou heb ben, welke weder zou Worden gevolgd door prijsverkoogingen, enz. Het systeem der arbitrage is verkeerd. Den minister mag men geen verwijt maken van zijn ingrij pen. Zijn verlangen, dat de bedrijven zullen voortwerfcen om de gevolgen Van de uit spraak na te gaan, kan niet zonder moer worden vervuld. Spr. brengt ten slotte hulde aan Bergemann voor diens actie. Nadat nog de sprekers der Ec. partij, der democraten en der B. V. P. het woord hadden gevoerd, werd de discussie tot he den verdaagd. Diversen Hoover vóó.r ontwapening. Reuter meldt d.d. gisteren uit New-York, dat Hoover voornemens- ts om, wanneer hij het presidentschap zal hebben aanvaard, een conferentie bijeen te roepen om te komen tot beperking van de wapeningen op ze©, indien tenminste vóór dien tijd bet initiatief daartoe niet wordt genomen door de ©en of andere Europeesche regoe- ling. De Amerikaansdie vloot. Naar gemeld wordt publiceert bet Ame rikaansdie departement van marine een verklaring, waarin voor do eerst© keer si nis 1920 de richtlijnen Ger Amerikaansdie vlootpolitiek worden omschreven.. In deze verklaring wordt gezegd dat de Ameri kaansdie vloot zooi sterk moet zijn dat zij in staat is de Amerikaanscke handels- lijnen aan de kust en op zee op vol doende wijze te beschermen. Met de betrek king tot de, kruiswfeteiikte van do, Ame rikaanscke vloot wekt de verklaring, dat de oude kruisers vervangen zullen wor den door 10 000 ton kruisers met een bezetting van 20 tot 21 c M. stukken ge schut, algemeene verbazing. Voorts houdt het communiqué zich bezig met de nood zakelijkheid van een sterkere luchtstriji- macht voor de vloot, waartoe men op het oogenblik bet oog heeft gericht op 2 typen marinevliegtuigen le. zware vliegtuigen met torpedo's aan boord voor lange afstand-vluchten. 2e. lichte vliegtuigen voor gevechtsdoel- einden. jfBIMEÏïLAm Buitenlandsche onderscheiding, Ir. B. Springer te Amsterdam is door den koning ""Van Spanje benoemd tot. rid der eerste ""klasse in de orde Del Mérito Naval. De ongesteldheid van den voorzitter der Tweede Kamer. Omtrent den" toestand vah den minister van Staat, jhr. mr.f.Ruys de Beerenbrouck, vocmlter der Tweede Kamer, kan nog niets naders gemeld worden dan dat de patiënt nog in observatie is. Huldeblijk Koningin-Moeder» De Koningin Moeder zal dezer dagen ont vangen een deputitie uit hot Bestuur en üe leerlingen van de Industrieschool voor Meisjes te 's-Gravenhage, in verband met het geschenk dat de leerlingen ter gele genheid van ILirer Majesteit's 70en ver jaardag te SoestJijk aan de Koningin-Moe der hebben aangeboden, en dat bestond in een docr de leerlingen erva-.r.ligd werk stuk. De Arbeidswet. De minister van Arbeid, H. en N. heelt afzonderlijk© bepalingen toegestaan voor den arbeid in fabrieken of werkplaatsen óf onderdeelen daarvan, waar op 24 en of 31 Dcc. a.s. geen arbeid wordt verricht Evenzeer zijn afwijkende bepalingen toe gestaan betreffende den arbeid in brood bakkerijen op 5, 24, 27 en 31 December a.s. en in broodbakberijen, waarin tevens koek-, banket-, chocolade- en suikerwerken worden vervaardigd, in bot tijdvak van 19 Nov. tot en met 5 Dec. en op 21, 22, 24, 28, 29 en 31 Dec. as. Bijzonderheden worden vermeld in de desbetreffende beschikkingen d.d. 13 No vember j.I. Provinciale Staten van Zuid-holland. Gisteren kwamen de Provinciale Staten van Zuid-Holland in tweede zitting bijeen. Nadat de voorzitter, jlir. mr. IL A. van Karnebeck, de zitting in naam der Konin gin en met gebed had geopend, werd over gegaan tot het trekken der afdeeiingen. De voorzitter heeft vervolgens eenige woorden gewijd aan twee leden, die sinds do vorige zitting, aan het college zijn ontvallen, en wel de heer Van Aalten, die door den dood uit een werkzaam leven is whggcnomen en de heer Rutgers, die naar elders is vertrokken, wegens zijn benoeming tot hoogieeraar. Hierna werden hun opvolgers de hoeren Ilogendijk (vacature-liutgers) en Schilthuis (vacature-Van Aalten) geïnstalleerd. De verschillende agendapunten werden vervolgens afgehandeld, overeenkomstig do voorstellen van Ged. Staten. Do voorzitter stelde tea slotte voor, dat de Staten opnieuw zouden bijeenkomen op 27 November. De beer Van Voorst tot Voorst (R'.-K.) achtte een termijn van veertien dagen te kort voor ©en goede voorbereiding Van de voorstellen en stelde voor de volgend© bijeenkomst over een maand te houden. De heer Schaper (S.-D1.) sloot zich hierbij aan. Het voorstal-Van Voorst werd ten slotte verworpen met 45 tegen 31 stemmen, waar na de voorzitter do bijeenkomst sloot tot 27 November des morgens te 11 uur in bet gebouw der Eerste Kamer. Rechtszaken» Beclriegelijke bankbreuk. De Rotterdamsche rechtbank lieeft den molenaar A. K., die indertijd met £35.000 uit zijn faillissement naar het buitenland uitweek, tot lVa jaar gevangeaisslraf ver oordeeld. 1 De populaire Rotterdammertjes. Voor de Rotterdamsche rechtbank heb ben gisteren terecht gestaan de 52-jarige 1. C|. 31 te 's-Gravenliage, de 43-jaxige R. W. v. d. V. en Je 37-jarige Cf J- 0. K„ beiden te Rotterdam, die de zg. populaire Rotterdammertjes uitgegeven hebben Vend, zijn oud-medewerkers in de Broekhuys-lote- rijen. Nadat een aantal getuigen waren ge hoord, eischte ide vertegenwoordiger van het U. 3L, mr. A. Rombach, tegen elk der verdachten 6 maaniden gevangenisstraf. 3Ir. O. Lourens trad als verdediger op voor 3t„ mr. J. J. Fokma voor de twee andere verdachten. De uitspraak werd bepaald op 27 No vember. Overtreding Leerplichtwet. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft gis teren uitspraak gedaan in de zaak tegen den adjudant-onderofficier-instructeur Z. uit Leiden, die door den krijgsraad te 's-Her. togenbosch is veroordeeld tot drie geld boeten van vijf guldon, subs, driemaal tien dagen hechtenis, wegens overtreding van de Leerplichtwet, driemaal gepleegd. Be klaagde heeft godsdienstige bezwaren om zijn kinderen naar de school te zenden en beweert dat alle onderwijs buiten den vader om onrecht is. Alles wat zijn kinde ren noodig hebben, zal hun wel door den levenden God worden bijgebracht. Het hof bevestigde het vonnis van don krijgsraad. Voordrachten over Indië. Raden Mas Noto Soeroto, die voor het Algemeen Nederlandsch Verbond achtereen volgens gesproken heeft te Ostende, Aalst, Ieperen, Brussel en Antwerpen, zal over eenige weken, thans opi verzoek van VI aam- sclie vereen igingon zelve, woderöm1 oen rondreis door België maken om in verschil lende steden als Gent en Leuven voor drachten over Indiê te houden. 2 Garage „UNIQUE", Burgem -Knappertlaan 4. Tel. 68817. Hoofdstuk VII. De gewichtige dag was gekomen. Lord Henry stond op het haardkleed in de bi bliotheek to Ghatfield. Gastle. Eustatius staarde gemelijk uit bet grooie gebogen venster, over het park. Lady Henry zal zeer behagelijk in liaax fauteuil te brei en. „Ik wenschte, dat je niet zoo verdui veld ijverig was, Suzan," klaagde baar echtgenoot prikkelbaar. „IHjet maakt me ze nuwachtig je daar rustig te zien werken, alsof er niets gebeurd was en er niets ging gebeuren." Zaj glimlachte. „Het is beter, 'dat je er aan. gewend raakt, (Henry. liet kan zijn, dat ik de vol gende week voor mijn bestaan werk." „Onzin!" spotte bij. „De kerel kan niet zulk eeu ploert zijn, ons heelemaai aan ons lot over te la ten," verklaarde Eustatius, zich van het venster afwendend. JHiij zal ons zeker be hoorlijke toelagen geven." „Behoorlijke toelagen?" herhaalde lord IHlenry knorrigv „Wat kan de zoon van do dochter van -een Italjgansffcfin pach ter, die de laatste drie jaar* jpi .een kloosteEgheeft doorgebracht, weten van be- hoorl ijlde "toelagen aan menschen van orize positie?* Hij is ook de zoon van je broer Fran cis," herinnerde lady IH'enry hem. „Francis was een dwaas, anders:, zou den wij niet in deze moeilijkheden: heb ben gezeten," bromde haar ephtgenoojL „Ik kan niet begrijpen, waarom de vent zoo vijandig tegen ons is," merkte Eustatius op. .„Oen je er zeker van, dat dat zoo is, kindlief?" vroeg zijn moeder. „Nu, als dat niet zoo is, wat bedoelt Dobelle dan met in zijn brief aan vader van vanmorgen te scUrijven, dat wij er op voorbereid moeten zijn, dat hij een beetje verbitterd is?" „Wij konden het niet helpen, dat Fran cis zijn huwelijk geheim Meld," zesde lord iHenry gemelijk. „Niemand schijnt zelfs te hebben ge weten, dat er een zoon was," merkte Eus tatius op. „En niemand zou het hebben geweten," zuchtte zijn vader, „indien wij Dobelle niet hadden meegenomen op dien vervloekten autotocht door Italië." „Zelfs dan had er niets behoeven te gebeuren, indien liij niet aan het opspo ren was gegaan," mopperde EJusfatius. „Die kerel zou zijn geheel© leven in het klooster ,zijn gebleven en niemand zou ooit van' hem hebben gehoord." „Sir Stephen deed vermoedelijk wat hij zijn plicht achtte," merkt© lady Henry op, geregeld breiend. „Plicht?"'riep haar zoon uit. „Die be moeiziek© oude ezel! ÏÏd hij dan geen plicht jegens ons? IHirj is de advocaat van onze familie, niet waar? Hfij heeft ons in een mooi parket gebracht!' En dan schrijft hij, dat wij' er op voorbereid moeten zijn, dat bij een -beetje veibitterd is. IHjet komt mij voor, dat wij reden hebben om vér- Kerk en School» Geref. Kerk. Beroepen te Dokkura ds. J. H. Kroeze te llijksun; te Ylissingen ds. N. Willemse te Abcoude; te Nieuweroord ds. TL A. Piers- ma le Noordslee; te Den Haag Oost ds. It. Iloltrop te IJmuideu Oost; te Maastricht de heer K. W. Dercksen, cand. te Gouda. Aangenomen naar 's-Gravemnoer, de heer J. Snoey, candidaat te Tinte. Bedankt voor Arum, ds. A. Hj. Pjers.- ma, te Sleen. STADSNIEUWS. Strijkorkest „Onder Ons". Gisteravond heeft het strijkorkest „'Ou/Ier Ons", directeur ile heer Dl Voorhuijzenj in samenwerking met de tooneelvereeriigingj „Vriendenkring", Uie Voor eenige af wisseling op liet tooineel zorgde, zijn 9e concertavond gegeven, waarop het met vol doening kan terugzien. De zaal van Musis Sacrum was geheel bezet door donateurs en genoodigden, waarvan velen vervuld' met de beste voornemens om van de mu ziek te genieten, niet konden nalaten af en toe eens een flinke „boom" op te zet ten. Wanneer het orkest plotseling vain een daverend fortissimo in pianissimo overging, hooide men een allergea'ni- ineerdst gebabbel, iets dat niet alleen sto rend voor de luisteraars is, doch tevens ontmoedigend op de executanten werkt. Gelukkig bleek dit hier niet het geval te zijn, want het programma, dat uit lichte muziek bestond, werd met toewijding en zorg uitgevoerd. Wal. de uitvoering van sommige stukken elrof, deze liet wel eens wat to wensclien over; het inzetten en ook het samenspel was over het algemeen te wijfelend. D© Donausagen en de Cbardas aus Der Geist bitterd te zijn." „Het is gemakkelijk nauwgezet te zijn, wanneer een ander er onder lijdt ver klaarde lord Henry. „Intussehen geloof ik niet, dat wij Dobelle mogen, laken." ,Ik denk het ook niet," stemde Eusta tius toe. „In elk geval zullen wij goede vrienden met hem moeten blijven. Ihj zal meer invloed op den indringer hebben dan iemand anders, zou ik zeggen." „Alles wel beschouwd, is hij geen in dringer," merkte lady Henry op, haar werk tegen het licht houdend. „Wij zijn de indringers." ,Maar lieve Susaal" protesteerde haar echtgenoot. „Ilehben wij niet in zijn huizen gewoond en zijn inkomen opgemaakt gedurende de laatste vijftien jaar?" „Zijn inkomen!" herbaalde lord Henry. „Zijn huizen!" bromde Eustatius. „God bewaar me, Susan!" vervolgde de eerste geprikkeld. „Ik hoorde van mijn leven zoo'n onzin niet." „Toch is het de waarheid," antwoordde zij* gelijkmoedig. „En ik zou zeggen, dat, indien je mij wilt drijven naar een! of anderen kleinen winkel in Bond Street, jé het moet blijven ontkennen^ zooials je nu doet. Denk je, dat die Jonge man niet zal wrokken over al de jaren, die hij heeft doorgebracht als een pauper, ter wijl hij hertog van Ghatfield had kunnen zijn .met' tachtig duizend pond' 'sjaars?" {Wordt vervolgd). Deie courant verschijnt dagelijks, met uit sondering van Zon- en Feestdagen. Piijs per kwartaal 1 2.—; franco per post t 2 50. Prijs per week15 cents. Afaoa- deriy'ke nummers 4 cents. Abonnementen wordeu dagelijks aangenomen. Adverlentien voor het eerstvolgend num mer moeien vóór ell um sas het bureau bcaorgd zijn, 's Zateidsgs voor uut Een bepaalde plaats van advertentien wordl niet gewaarborgd. COURANT Prijs der AdverientiSnvan 15 regels f 1.55; ledeie regel meer f 0.30; in hot Zaterdagnummer 1—5 regels I l.bO, iedere regel meer fO >?-.Reclames f 0.75 pet regeU Incassokoslen 5 ets.; poslkwitanties 15 ct.s. Tarieven van advertentien bij abonnement ajjn aan het Bureau verkrijgbaar Dagelijks woiden tegen vooruitbetaling Kle'ne Advertentien opaenomen a i 0 50 t/ni 15 vooiden,i O 75i/in25 woorden. Elk woord meel 5 cent tot een maximum van 30 w ooi den I

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 3