Schiedamsche Courant TWEEDE BLAD Maandag. 26 November 1928, No. 18972. Gemeentcraadsstukkcn. Mem orie Tan Antwoord, op het verslag; van het onderzoek der Gemeeutebcgrootiug voor 1929 in de aldeelingen van den Gemeenteraad (Vervolg en slot). Volgn. 367. Keuring van trekhonden. Aanvankelijk is- gedacht bij do keuring der trekhonden ook in 1929 gebruik te ma ken van de voorlichting van een der hulp- keurmeesters, zooals dit in 192S het geval is geweest, toen de inwerkingtreding van de nieuwe voorschriften den bijstand van terzake kundigen zeer gewenscht maakte. Nadere overweging heeft echter als re. sultaat gehad, dat de keuring evenals vroeger in het vervolg weder alleen door de politie kan worden verricht, in verband waarmede het uitgetrokken bedrag van f200 tot f50 kan worden terugge bracht. De keuring geschiedt gedeeltelijk in en gedeeltelijk buiten diensttijd. ,Vo.!gn. 368. Kosten Van de plaatselijke commissie van toezicht op de bioscopen. Waar de Bioscoopwet een plaatselijke commissie wan toezicht vereischt, dient aan deze commissie ook vergoeding van nood zakelijke onkosten als abonnementen op tijdschriften, enz. te worden' gegeven. Op gemerkt wordt, dbt deze commissie de keu ring van de films thans niet meer tot haar taak heeft, doch ingevolge de Bios coopwet belast is met het toezicht' op het bioscoopbedrijf. Volgn. 369 en 370. Subsidie aan Bur. gerwachti en Gewestelijke Landstorm Com missie. i Te dezer mag worden verwezen naar hetgeen vroeger reeds herhaaldelijk hierom trent is opgemerkt. Volgn. 380. Belooning en premiën aan brandmeesters en brandspuitlieden. Indertijd is onderzocht of bijdragen kon den worden gevorderd van de assurantie- maatschappjijen. Deze vraag is toen ont kennend. beantwoord. Sinds heeft de wet de mogelijkheid geopend, om van de inge zetenen terzake een belasting te heffen, doch wij' rneenen, dat van deze ondoel matige belasting hooge kosten op een betrekkelijk gering te innen bedrag maar weinige' gemeenten hebben gebruik ge maakt De post wachtdiensten kan niet verval len, zal behooriijke zekerheid worden ver kregen, dat de brandweer tem allen tijlle paraat, is. De regeling is zoo getroffen, dat zij voor betrokkenen zoo weinig mo gelijk bezwarend is. Volgn. 383. Onderhoud van brandweer kazernes' en tor andspuiIhuizen Toegegeven moet worden, dat de brand weerkazerne opi de Groote Markh nieb brand vrij is geconstrueerd. De commandant heeft reeds eerder hierop1 gewezen, docli met hot oog op de kosten, zijn. nog geen. voorzie ningen in deze getroffen. Volgn. 409. Kosten ter voorkoming en. bestrijding van epidemische ziekten. Reeds vroeger zijn pogingen, aangewend oma den Ontsmettingsdiemst bij' de Gemeen te-Reiniging, onder te brengen. Dit is toon afgestuit op- gebrek aan geschikt personeel] bij dien Dienst. We willen gaarne deze zaak nogmaals onderzoeken, omdat ook ai. de ontsmetting bij dien dienst heter aan sluit. 1 i Volgn. 422. Bel oorri ng zwemmeesters. Ook dit jaar wordt door ons College na gegaan, fwat Voor de zwemmeesters, in! verband met' hun sei.zoanaxbeid, kan wor-i deni gedaan. Een. resultaat vian onze po gingen kan nog niet worden medegedeeld. Volgn. 445. Onderhoud van huizen, to rens, poorten, enz. Deze post' is met f 200 verhoogd, omdat1 in de voorgaande jaren gebleken is, dat, het vroeger uitgetrokken bedrag niet toe-1, reikend was. 1 Volgn. 446: Onderhond van straten en p leitten. j I I i 1 De loens tusschen asphalteering en kei- bestteüing Wordt voor tolk© straat gedaan, i dbor de Commissie voor Gemeentewerken). Proefnemingen zoo-als op Damlaan en Overschiésciheweg zijn gedaan, geschieden natuurlijk met biet doel om hij goeden uitslag dio procédés meer toe te passen; het nemen van proeven is niets nieuws, dit geschiedt doorloopend. De Vellevestsingel is geen Gemeente- straat;. zoodat aan den toestand dmar wei nig is-te doen. Het' plaatsen van urinoirs in het Wes- ton' wordt (door dien dienst' van Gemeente werken voorbereid; tot nog toe heeft men nog-, geen geschikte plaatsen daarvoor kun nen vinden, Volgn. 447. Onderhoud van markten, tocurzien en''hallen. Waar het geldt een bijbetrekking* Bestond er geen bezwaar den betrokken oud-amb tenaar, die slechts een gering pensioen ver kroeg,, daarin, te laten, toen hij reeds over de 70 jaar. zijn hoofdbetrekking verliet. Wij 'zouden ter tegen opzien daaraan eensemd te'maken,, waarde betrokkene, on danks- zijn -lëteftrjld-, nog met on verflauwden ijver en - toewijding zijlu werkzaamheden vervuil; zulks nog te meer, waar de Ver- eeniging Toonkunst, bij, welke hij als con cierge van de mede in de Beurs gevestig de 'muziekschool nog dienst doet, er blijk baar evenzoo oven denkt, 1 Otntrent 'de dienstverhouding van de vischvrouwen-kan wordfen*medegedeeld', dat zdj niet rechtstreeks- in"dienst' van" de* Ge- meieente zijn. Zij ontvangen dok. geen- be- looning van:de Gemeente, doch van hein, die van, huja diensten gebruik maken- Paardenmarkt. Zoowel de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas als de Gemeentelijke Keuringsveearts zijn van oor deel, dat voor afschaffing van do paar denmarkt geen reden aanwezig is. Zoolang voor deze markt nog belang stelling bestaat, achten wij het met raad zaam hier in te grijpen, te minder, daar de kosten, welke voor deze markt dour Politie, Gemeentewerken en Reiniging wor den gemaakt, zoo gering zijn, dat d.uuvooi geen. afzonderlijke posten behoeven te worden uitgetrokken. Het veearlesnijkundig toezicht brengt voor do Gemeente geen extra kosten mede. Volgn. 448. Onderhoud van wandelplaat sen en plantsoenen. We hopen het Julianapark in den loop van het volgende jaar te kunnen openen. Volgn. 460. Overige uitgaven terzake van hoofdstuk VI par. 1. Deze post is verhoogd met f 1500. om daaruit tevens te kunnen betalen de voorbereidende maatregelen voor werken, waarvoor nog geen crediet verleend is. Do geheels post is alleen een kwestie van boeking, omdat htet bedrag ten goede komt aan het iiadoelig saldo van Gemeen tewerken en hiermede dus geen meerdere uitgaven worden toegestaan. Hoofdstuk VI. Par. 2. Havendienst Een afzonderlijke begrooting voor den Havendienst, evenals voor de bedrijven zooals Grondbedrijf, Technische Bedrijven, enz. is niet noodig, daar het aantal be- grootingsposten niet van dien aard is, dat het de moeite van splitsing loont. Waar volgens die tegenwoordige inrich ting van de Gemeentebegrooting de inkom sten en uitgaven op den Havendienst be trekking hebbende tegenover elkander wor den vermeld, is een afzonderlijke begroo ting ook ter wille van een goed over zicht niet noodig. Het aantal brugwachters is na de open stelling van de nieuwe Koemarktbrug niet vermeerderd. De vrijgekomen, brugwachter aan de Koemarktbrug verricht nu het werk dat door een losse kracht verricht werd (n.l. het aflossen van brugwachters op vrije dagen). De tweede brugwachter, Welke onlangs aangesteld is, is in de plaats gekomen van den brugwachter, welke wegens het be reiken van den 65-jarigen leeftijd gepeinsd o|n- neerd is. Evenmin is het aantal sluiswachters ver meerderd. Volgn. 461. Salarissen Havendienst. liet aantal havenbeambten is met één uitgebreid. Door de toeneming van de zeescheep vaart is in 1926 op voorstel van de Com missie voor den Havendienst besloten bet aantal havenbeambten tijdelijk met één uit to breiden, in hoofdzaak met het oog op een betere regeling van den nachtdienst Vroeger werd de telefoon des nachts door den havenmeester bediend, maar de toenemende drukte maakte zmks onmo gelijk. (Het maximum aantal gesprekken per nacht bedroeg in 1926 180). Hoewel dit aantal sindsdien aanmerke- lij'lk is gedaald, zijn nachten van 40 ge sprekken geen zeMizaamheid. In den loop van dit jaar is de tijdelijke uitbreiding in een definitieve omgezet. Volgn. 463. Arbeildsloonen. (Havendienst). Diji opheffing van 'de pont over de Bui tenhaven zou een zeker aantal personen worden gedupeerd, daar deze voor vele werklieden, die aan den Buitenhavenweg hun werk hebben, een groot ongerief zon beteekenen. Dat de bediening meer kost dan de op brengst, mag o. i. geen gewicht in de schaal leggen. Volgn. 465. Onderhoudskosten. (Haven dienst). De post motorbooten is met f500 ver hoogd, met het oog op noodzakelijke re paraties, welke moeten worden uitgevoerd. Wat betreft de verplaatsing van hot brug- wachtershuisje bij die Oranjöbrug, kan wor den medegedeeld, dat in het komend jaar hiervoor een plan kan worden tegemoet gezien. Volgn. 467. Vuur, licht en water (Haven dienst). De verhooging voor licht en water en verlaging van den post brandstoffen zijin noodig, omdat de vroegere ramingen m de praktijk eensdeels te laag, anderdeels, to hoog bleken te zijn. Volgn. 477. Algemeene begraafplaats. ,Wat betreft de ingebruikneming moge worden verwezen naar betgeen onder de algemeene beschouwingen is opgemerkt. Volgn. 481. Administratiekosten alge meene begraafplaats. Waar vermoedelijk een telefoon op de ■nieuwe algemeene begraafplaats geplaatst! zal worden, is deze post tot f100 uitge trokken. Volgn. 550. Huur van schoolgebouwen.) Bij raadsbesluit van 26 Augustus 1921 is ons machtiging verleend voor den tijdi van ,25 jaren de Al i da-bewaarschool te huren voor een huurprijs van £1500. per jaar. De huur loopt dus eerst af op 1 Juli 1946. Volgn. - 607. Kosten van schoolfeestjes •en -reisjes. Voor het eerst op de begroeting voor 1924 is in verband met de noodzakelijke bezuiniging deze post uitgetrokken op Me helft van. het daarvoor vroeger toegestane bedrag.' Daarbezuiniging' nog steeds ge boden blijft, komt het ons niet raadzaam voor thans tot verhooging van dezen post over te gaan. Volgn. 607a. Kosten van beloomingen en eereblijken. In beginsel zijn wij niet. tegen het hou den van meer boempiantdagen. Het lijkt onst echter niet gewenscht, iieder jaar een Volgn. 608. Schoolvoeding en -Meeding, dergehjken dag te organiseeren. Ten aanzien van dat punt moge naarj HET BELGISCHE, KROQKPRTKSELT.IjK RAAR NAAR NED.-INDIE. Prins Leopold en. prinses Astrid gefotografeerd hij hun Vertrek te Birussel, waar hun door koning Albert (reebts) uitgeleide werd gedaan. de a'gemeene beschouwingen worden ver wezen. Volgn. 616. Subsidie aan de vereeniging voor Chr. Middelbaar Onderwijs te Vlaar- tlingen. Nagegaan zal worden in hoever aanlei ding bestaat tot verlaging der subsidie. Daar er een Verzoek om subsidie vaa een andere bijzondere EL R. S. om prae-advies in onze handen is gesteld en dus deze zaak opnieuw onder de oogan moet worden gezien, komt het ons overbodig voor bij de begrooting over dit subsidie van gedach ten te wisselen. Volgn. 649. Subsidie voor scholen voor het Lager Nnjv erhe k! sonderwijfe. De opmerking in de eerste en" in de derde sectie gemaakt, betreffende de plaatsing van leerlingen aan de Huishoud- en In dustrieschool, die nog leerplichtig zouden zijn, >zal door ons aan het bestuur der school worden medegedeeld. Van het antwoord zal uw raad onverwijld mededeeling worden gedaan. Volgn. 669. Kosten vain het Stedelijk Mu ziekkorps. Ten aanzien van de onder dit punt ge maakte opmerkingen, wordt venvezen naar ons afzonderlijk advies, dat met betrek king tot deze zaak aan den raad is uitge bracht. Volgn. 67ö. Kosten van sportterreinen. Aan het verzoek om een ander sportveld voor de H. B. S. aan te wijzen kan pas wcwden voldaan, wanneer het in de voor te stellen onteigening begrepen weiland in Oud-Mhthenesse eigendom der gemeente zal zijn geworden, 'Volgn. 698. Uitoefenen van controle op de echtheid van Schiedamsclie JaneVer. Voor de toelichting op dezen post wordt verwezen naar de Memorie van Antwoord voor de begroeting, dienst 1928. Hoofdstuk IX, par. 2. Ondersteuning aan werMoozen. Toen het rijk overbrenging van werkloo- zen in andere bedrijven ging bevorderen, hebben ook wij ons tot ...de regeering ge richt. Het bleek toen echter, dat deze ver plaatsing voor onze werMoozen niet mot gelijk was. In de dagbladen heelt men kunnen lezen, dat een herziening van de werMoözanver- zekering in overweging ik, waarhiji ook sprake is van bijdragen van de werkgevers. Volgn. 770. Openbare leeszaal en bi bliotheek. Wat betreft de opmerking over dej hoekon- zaal voor kinderen, wordt er op gewezen, dat deze zaak, welke door de Commissie» naar voren is gebracht, bijl ons Collego nog een punt van overweging uitmaakt. KAPITAALDIEpSlSr. 'Volgn. 826. Kosten vernieuwing kaaimuur' Hoofdplein. Men heeft kunnen! zien, dat Voor een' nieuwe kaaimuur langs het Hoofdplein opi de begrooting reeds een bedrag van 1100.C0O.uitgetrokken is. Nauwlettend! wordt nagegaan, of daartoe dit jaar kapt worden overgegaan. AFZONDERLIJKE BEDRIJVEN. Gas- en Electriciteitsbedrijf, De verlichting in Onze gemeente kan ini het algemeen zeer zeker als voldoende worden beschouwd. Wel zijn er enkele plaatsen in de stad, waarde lantaarns nog volgens het vroegere systeem op onderlum gen groolen afstand staan, niet geheel vol doende verlicht, zooals b.v. in de Nassau-, iaan, Gro-enelaan en enkele andere strot ten, maar hierin wordt successievelijk ver betering gebracht. Zoo worden onder an dere met het.oog op het drukke verkeer "in de Groeneiaan de lantaarns reeds opi kortoren onderlingen. afstand gezet en is> reeds begonnen met verbetering van do verlichting op den Singel vanaf het stationi tot aan de Broersvest. Ook de hofjes wor den successievelijk van licht voorzien. Betreffende het metertarief kan worden opgemerkt, dat met ingang van 1 Novem ber jd. verschillende tarieven, waaronder ook liet metertarief voor electriciteit, aan merkelijk zijn verlaagd en gelijkgesteld met- die te Rotterdam, zoodiat daaraan verder niets te veranderen valt. Ook de meterhuuiri is gelijk aan die te Rotterdam. Gemeentewerken. Als do vraag betreffende de bestrating; slaat op de herstrating van de Lange Kerk straat, kan worden medegedeeld, dat het' werk is aangevat met tiVfee ploegen straat-; makers, waarvan een de trottoirs en dej andere ,de rij straat bewerkten., De eenej pleeg kon niet aan zijn werk blijven, om dat de drie losse ploegen, die aan stads uitbreiding werken, bun werk niet snel! genoeg konden doen voorderen en dus om, stagnatie te voorkomen versterkt moesten! worden. Hierdoor moest de pleeg, die in! de rijstraat zat, eerst de trottoirs verderi afmaken en kwam het werk aan de rijstraat: tijdelijk tot stilstand. De hierdoor ontstane' "vertraging van de totale oplevering van» ongeveer een week betreuren wij ten zeer ste, dcjfh deze weegt niet op tegen de1 nadeeten, die zouden zijn ontstaan als niet op deze" wijze was gewerkt. Ook het aannemen van nog meer losse straat makers werd bezwaarlijk ér. geacht dan de week vertraging, waarom daartoe niet is overgegaan. .Woningbedrijf. De plannen tot verbinding van den Pa rallelweg met den Laansl ootschenweg zijn voorloopig aangehouden, daar geen mede werking is ondervonden van de eigena ren der particuliere woningen aan eerstge- -noemden weg. Ziekenhuis. ,"Wat betreft het Gemeente-ziekenhuis, ge. schiedt het zieken vervoer door geroutineerd personeel, op de hoogte van het gebruik van draagbaar en vervoermiddel. Wanneer evenwel voor een speciaal ge val op medisch advies hulp van de ver pleegster gewenscht wordt, voorziet hot Gemeente-ziekenhuis daarin steeds door een verpleegster beschikbaar te stellen. Burgerlijk Armbestuur Ten aanzien van de mogelijkheid van vermindering van het personeel bij het Burgerlijk Armbestuur, waarnaar één der leden der eerste sectie vraagt, kunnen wij mededeelen, dat daarop bij voortduring onze aandacht gevestigd is. Een lid der derde sectie heeft gevraagd waarom geen post is uitgetrokken voor de crisiswerkloozen. Voor de dubbel-uitgetrokkenen, die in 1924 van de crisisregeling werden afge voerd en daarna vanwege het Burgertijk Armbestuur zijn gesteund, is aanvankelijk een afzonderlijke administratie aangelegd, met het oog op een nog mogelijke Rijks bijdrage daarvoor. Nu de kans daarop niet meer bestaat, is deze post ondier de gewone uitkeerin- gen van bet Burgerlijk Armbestuur opge nomen. Verslag van den Gemeenteraad. Zitting van Donderdag 22 Nov. 1928. Vergunning o,m buiten de gemeente te wane a Van Burgemeester en Wethouders schrij ven, waarin wordt voorgesteld gunstig te beschikken op het verzoek van mej. C. Horstmaan, onderwijzeres aan de Gemeen telijke Bewaarschool aan de Laan, om baar wederom te vergunnen te Rotterdam te mogen blijven wonen, zulks tot 1 Octo ber 1929. De beer Broek heeft geen bezwaar tegen inwilliging van het verzoek, ofschoon hij niet zoo enthousiast aver deze zaak, is. Spr. meent 'echter, dat, als oen -amb tenaar, die in deze gemeente werkt, hier zijn belasting betaalt, deze al aan ec-n van de voornaamste verplichtingen/ heeft' voldaan. Een nauwlettend toezicht, of een. ambtenaar hier ook inderdaad woont, i&- heel moeilijk. Vo-j. B. en iW. zou ]het niet meer dan fatsoenlijk zajm, als ze eens lieten nagaan, of er niet meer ambtenaren, zijn, die een dergelijke vergunning noo dig hebben, omdat zij» buiten de gemeente wonen. Uit een Billijkheidsoogpunt ziout zoo'n onderzoek zeker gewenscht zijn'. De Voorzitter zegt, dat deze aan gelegenheid in het College van B. en <W. ter sprake zal worden gebracht. Het voorstel van B. en ,W. wordt goed gekeurd. Het stra.ten.pLan ini Mathenesse. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot verkoop van diverse peroeelen» bouwgrond. De beer mr. Kavelaars vraagt, wat! het resultaat is geweest van de bespre kingen in de Commissie voor Grondbedrijf over de breedte van de straten in Mathe nesse die op den Rotterdamsohen dijk uit komen, waarover spr. in de vorige zitting, inlichtingen vroeg. Is de breedte van die straat inderdaad 12 AL De Voorzitter wijst er op, dat de» betrokken wethouder nog niet aanwezig is, maar spr. zal do vraag aan hem over brengen, als do heer Houtman ter ver gadering komt. De voorstellen tot grondverkoop worden aangenomen. Bolooning waarneming hoofd scihap. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot vaststelling van een Verordening, tot toekenning van een beloonimg aan de onderwijzers van d.e lagere scholen voor do waarneming van het hoofdschap. De heer Hoogendam vraagt, of het do bedoeling is over de ontwerp-verordet ning algemeene beschouwingen te houden,, of dat onmiddellijk zal worden overge daan tot behandeling der artikelen. De Voorzitter: Als er leden zijn,, die behoefte hebben algemeene opmerkin gen te houden over de verordening, be staat daartoe thans gelegenheid. D,e heer Ho-og.end arn is niet tegen deze verordening. Iemand, die extra werk verricht, behoort daarvoor een vergoeding te ontvangen. Maar tegen den wachttijd! van 12 dagen heeft spr. bezwaar. In Rot terdam is die termijn'op 30 dagen gesteld, en spr. voelt er veel voor dien termijn ook in onze verordening op te nemen, daar 12 dagen te kort is. De arbeids prestatie in dien tijd veracht dooir een onderwijzer, die het hoofdschap waarneemt, is niet van dien aard, dat daarvoor reeds een vergoeding moet worden toegekend. In de Commissie voor Onderwijszaken heeft spr. zich ook tegen d.en termijn verkaard. Indien deze op 30 dagen wordt gebracht, zal spr. voor de verordening stemmen. i Du lieer Broek kan zich aansluiten by liet betoog van den hoor iloogenrbun. In jnmcipe is spr. voor een bolooning van dengone, die hel hoofd der schoov ver vangt, maar dan moeien ook extra erk- aamheden in dren tijd' zijn vei richt Ecu termijn van 12 dagen is wel wat kort. henais de hoor Hoogendam, zou spr. de RotterJamscho bepaling prefereeren boven de hier voorgestelde. Gaarne zou spr. ver nomen, op grond van welke extra-werk zaamheden, die veracht moeten woi'den, een termijn van 12 dagen verdedigbaar is. Fn voorts vraagt spr., of het geraamde bedrag van f1000 per jaar voor 40 scho len niet een beetje aan don lagen kant zal zijn. i ix- !j De beer Steens acht liet gowonsciit art. 4 van de verordening te verduide lijken, zoadat geen misverstand kan rijzen ten aanzien van het recht op een vergoe ding tijdens de vacantia. De heer mr. Kavelaars wijst er op, dat m art. 2 sprake is van de wedde van het hoofd der school, dat vervan gen wordt. Het salaris van het hoofd houdt verband met diens dienstjaren. Wordt hij het berekenen van het bedrag van de ver goeding rekening gehouden met heb aan tal dienstjaren of wordt altijd liet aan vangssalaris als basis beschouwd? In de tweede plaats vraagt spr., of bij' de berekening van do vergoeding ook de eerste 12 dagen in* aanmerking komen, of dat deze alleen wordt toegekend voor de •dagen, die de vervanging langer dan 12 dagen heeft geduurd. 13e heer De Brum, merkt op, dat de gemaalde opmerkingen niets te maken hebben met algemeene beschouwingen over do ontwerp-verordeming. Bij deze wijze van de zaak behandelen doet zich bet be zwaar voor, dat men van het eene op het andere artikel overspringt. Beter acht spr. het daarom de algemeene beschou wingen te sluiten en dot de artikelsgewijrie behandeling over te gaan. De gemaakte opmerkingen kunnen dan. bij het desbe treffende artikel worden behandeld. De Voorzitter heeft tegen dezengang van zaken geen bezwaar, sluit de alge meene beschouwingen en stelt aan de orde art. 1 der ontwerp-verordening. Dit wordt goedgekeurd. De heer Die Bruin merkt bij art. 2 naar aanleiding van het gesprokene door den heer Kavelaars op, dat het onjuist zou zijn bij de vergoeding het salaris' van liet te vervangen hoofd der school als maatstaf te nemen. De bedoeling is daarvoor altijd de minimum wedde van bet hoofd als "basis te nemen. Als we 'do dienstjaren van den onderwijzer in aan merking brachten, zou dezemeestal' een vergoeding krijgen berekend naar liet maxi mum. Diat is niet de bedoeling. De heer mr. Kavelaars: Is het niet beter in de verordening, te zeLton, dat het de bedoeling is, de minimum-wedde tot grondslag te nemen? De Voorzitter: Als de raad zich kan. veroenigen- met de opvatting- van. den wethouder, zooals deze die thans heeft uiteengezet, is dat toch met noedug. De heer mr. Kavelaars: Als de raad dat-doet, is het m. niet noodig de bedoe ling naider- iin. da verordening te omschrij ven. 'De raad vereenigt. zich met de ziens wijze van den heer De Bruin en keurt 'art. 2 goed. De Voorzitter stelt art. 3 aan de orde. Do heer De Bruin": Daarbij komt de vergoeding, voor vervanging gedurende mini stens 12 schooldagen aan de orde. De heer en Hoogendam en Broek hebben de Rotterdamsobe verordening in handen gekregen en zagen toen, dat daar .de ter mijn op 30 dagen is gesteld. Diat wa.s spr. niet onbekemL Maar alles wat in. Rot- rierdamsche verordeningen staat is daar om nog niet" juistl Wij moeten onze za ken zelf regelen en wel zoo, als wij rnee nen dat. goed en billijk; is. De beer Hoogendam: NatuurlijkI De heer D e B r u inAls de hoeren. Hoo gendam en Broek niet dei Rotterdaimsche, maar de Haagsche verordening op dit punt hadden nageslagen, z&nden ze. hebben ge zien, dat in den Haag in het geheel geen termijn is .vastgesteld, gedurende welke liet hoofdschap moet zijn waargenomen, voor er sprake kan zijn van vergoeding. Djat is heel wat royaler! t En als zij de Leidseho verordening had den ingezien, zonden zij gemerkt hebban, dat daar dé termijn op -6" dagen is be paald, zoodat de Leidscha regeling dus ook nog milder is dan de onze. De heer Broek: In Dordrecht is hij 6 maanden. I De heer Die B-ruin: In Enschedé wordt na 9 dagen waarneming vergoeding toe gekend en inderdaad geschiedt dat in Dordrecht eerst na 6 maanden. Als die lieer Broek veel voer het Dordfcsche Voor beeld voelt, bestaat voor hem de gelegen heid voor fe stellen dat hier te volgen. Men ziet: 't is een staalkaart, klaar er is evenveel aanleiding geen. wachttijd te bepalen, zooals Den- 'Hjaag doet, als wel een wachttijd in te stellen. Er bestaat' omtrent de functie van het plaatevervangtend hoofd wel eens misver stand. Deze functionaris ontvangt geen ver goeding volgens kle L, 0.-wet 1920. Vroe ger is dat misschien wed anders' geweest. Naast de eer van plaatsvervangend hoofd te zijn, .bestaaner ook losten, '.waarvoor geen vergoeding wordt toegekend'. Er heb bed zich enkele gevallen voorgedaan, die DER

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 5