Dinsdag 27 November 1928 BUITENLAND. bhnënlmdT Een onwaardige Chaifieid. Interc. Tel. No. 68103 en 68617. 8lste Jaargang. No. 18973 BUnÉAO: LANGE HAVEN 141 (HOIEl KORTE MAVEKf). Te!. G81Q3 en SSS17. Postrekenino No, 5311. Een bondgenootschap tusschen Japan en Engeland inzake hun belangen in China. Een paar dagen geleden werd uit Tokio aan de Landeaische Times gameid1, dat een zegsman van liet Japansche ministerie van Buitenlandsehe zaken luul verklaard, dat do in sommige lil aden verschenen be richten, betreffende officieele besprekingen tot nauwer samenwerking tusschen Japan en Engeland, in China „niet ongegrond" zijn. Het doel van deze besprekingen zou zijn, een gemeenschappelijk front te vor men in kwesties die China betreffen. Ut nadere berichten blijkt, dat meni hier te doen heeft met 'n actie, die uitgaat van Ja pan en bij1 Ga'aotjRritiannió een gunstig onthaal heefL gevonden. Een Jap'ansdi blad deelt n.l. mede, dat de vroegere minister van buitenlandsehe Zaken, baron Oetsjida in September van dit jaar te Londen stap pen heeft gedaan voor een entente, waartoe hij aan ambtenaren van het Foreign Office zekere belangrijke voorstellen deed betref fende vriendschappelijke samenwerking met Groot Brittanniè tot het volgen' van een bepaalde politiek in China. Ia verband hier mede wordt eraan herinnerd dat in het voorjaar in zekere ambtelijke kringen to Londen gesproken werd over die noodza kelijkheid van een LngelschJapansdi ac- coord ten opzichte van China, terwijl Japjan de mislukking Van de 0 n l\vap eningsconfe- rentie te Genève in Juni tot het bepleiten van een EngelscliJapansch acüoord in China leidde. De Londensche Times is in staat het bo venstaande te bevestigen in dien zin, dat baron Oetsjida voorstellen heeft gedaan tot diplomatieke samenwerking van Japjan en Groot-Rrittannie in China. De Engelsche regeering, die zich ongerust maakte over het gebrek aan eensgezindheid tusschen de mogendheden, die in China belangen heb ben, heeft volgens het blad de voorstellen met vreugde begroet. Deze diplomatieke sa menwerking dient aldus te worden verstaan, dat de twee regeeringen wanneer een harar zich in onderhandelingen met de Chinee- sche regeering begeeft, een volledige en openhartige gedaclilenwisselimlg zullen hou den. Zij zou neerkomen op een bevestiging van het beginsel, ter Washingtonische Con ferentie aanvaard en Opgenomen in het ■Verdrag betreffende „beginselen en poli tiek, te volgen in zaken Cblma rakende", waarin de negen onderteekemenidle mogendi heden overeenkwamen, af te zien van het najagen van speciale rechten an voorrech ten in China, en zich verbonden tot „vol ledige en openhartige communicatie" inge val van nood. Het blad herinnert eraan, dat zelfs de lAimerikaansche regeering, die de Conferentie van Washington had bij'een. geroepen in Juli van dit jaar een1 Verdrag met de nationale regeering van China sloot zonder voorafgaande mededeelinig aan de ander eooidertcekenaars, waardoor rij! feite lijk de nieuwe Chinees'che regeering er kende en de voordeden verkreeg van meest begunstigde natie. De Engelschere nu zdjfn van meenlng, dat dit goval on andere ver zuimen om datgene toe te passan wat te Washington gepredikt werd, de politici in China, die meenan dat die regeering van Nanking do mogendheden tegen elkaar kun nen of moeten uitspelen, sterk hebben aan gemoedigd. liet blad verldaart het echter hoogst bevredigend te vernemen, dat het Foreign Office van de strekking en het rei- suitaat van de besprekingen tusschen de Britsche staatslieden en baron Oetsjida aan de Vereeniigjde Staten en aan andere mo gendheden kannis heeft gegeven en ziegt dat er niets tegen is dat deze mogendheden zich bijl de entente tusschen Grootiirittannic en Japan aansluiten. Do Times verzekert dat men geen vrees behoeft te koesteren dat do entente tus- Door E. PHILIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mej. E. J. B. 24) 1 „Ik heb je weer verloren," klaagde zij1. „Juist toen ik hoopte, dat je oen' beetje memscbelijfc begon te worden. Ben je van plan je gjebeele leven in hooger sferen, te leven, Francis?" „Dat wöat ik niet," antwoordde bijl „Je zult hlet er heel eenzaam hebben," waarschuwde zij hem. „Ik ben je nicht en ik ben een heel lief meisje. Waarom wil je niet goede vrienden met mij! zijn?" „Indien u bet begreep'," zeidie hij', „zoudt u niet geven om mijn vriendschap." „W,at begreep?" vroeg zij'. „Wat voor iemand ik hen." „Onzin! Waarom nöexn je xnfiji niet een beetje in je vertrouwen, zooals je Eustatius hebt gedaan? Vertel mij wat voor leven je gaat leiden, wat je wilt maken van je zelf? „Dat zal u spoedig genoeg merken." „Maar ik lieb liever, dat je het mij ver-' telt. Waarom heb je niet evenveel vter- trouwen in mij als in Eustatius? Ik heb voel meer verstand." „Lady Monica," begon hij1..... „WeCB niet zoo dwaas," viel zijl hem in de redien. „Je zult mij vroeger of later sclien Groot-Brittanlnië en Japan zal lei den tot de aanneming van een onverzoen lijke houding tegenover China Overigens zegt 'tblad, kan er, zooals men in Japan sche bladen blijkt te propageeren, geen sprake zrn van een hernieuwing van liet EngelschJapansch bondgenootschap. Het is slechts de bedoeling, dat Engeland en Japan samenwerken in de Verschillende sta dia van de noodzakelijke likwidlatie van het verleden in China, Waarbij zij het niet ge munt hebben op de gewettigde verlangens van het land. Mag men de Times gelooven, dan betreft het hier in hoofdzaak die ver dragen nood zakelijkerwijte bilateraal zijn ge weest en dat zelfs wanneer zij „ongelijk" worden genoemd, hun' opheffing het best kan worden verkregen doo rde noirmal© me- thode Van onderhandelin'g op' gelijken voet". Het blad meent, dat er in geen enkelen verstand ïgen kring, zoowel ire Engeland als in het buitenland, een bezwaar kan be staan tegen een diplomatieke entente, die exclusief is noch offensief, doch slechts be rekend op de diplomatieke verdediging van gemeenschappelijke of parallel gaande be langen. Het is alleen maar jammer, dat de jongste geschiedenis niet bepaald tot het onvoorwaardelijke vertrouwen in ententes bezielt, waarop degenen die ze sluiten, zoo gaarne een beroep doen. Men doet ten aan zien van deze nieuwe entente voorloopig dan oiok wellicht het beste met even af te wachten. Diversen Niet Genève maar Lugano. De Fransche regeering heeft voorgesteld, om de aanstaande vergadering van den Volkenbondsraad met het oog op den gei zondJiefdstoestand van dr. Stresemaïin niet in het dezen tijd zeer barre Genève, maar in Lugano te doen plaats hebban. De Duitsehe regeering heeft per omgaand^ haar instemming met dit voorstel betuigd. Een mrijin Stopgezet. De mijn te Wanne-Eickel in het Roer gebied gelegen Unser Fritz van de Maren es- ïnami-warke, zal eerlang worden stopgezet, omdat ze reeds lang met Verlies werkt. De 111 employé's en 1217 mijnwerkers, die er arbeiden, zullen deels in naburige miji- nan te werk worden, gesteld, deels met het onderhoud van de mijlre worden belast. Slechts een gering percentage van het per soneel zal werkloos btrjfven. Chamberlain terug. Chamberlain de minister vare buitanlam.d'- sche zaken en rijn gezin züjin Zondag van de reis naar Amerika, die bij tot herstel van gezondheid had ondernomen, te Lon den teruggekomen. De minister zag er veel beter uh dan toen hij vertrok. Ihj1 weigerde zich over de buitenlandsehe politiek: uit te latere en zeide slechts dat hij veel beter was en van plan was morgen of overmorgen zijd werk aan het departement te hervatten. Woddemaras minister van oorlog. De ministercrisis in Litauere, ontstaan door het aftreden vare generaal Dakautas als minister van oorlog, is opgelost, doordat Woldemaras ook dit departement voor zijn rekening genomen heeft. Kamerheer in buitengewonen dienst.' •De Koningin heeft benoemd tot haar kamerheer in buiteregewOnen dienst mr. J. F. baron van Hiaersolte, te Zwolle. Monica moeten noemen of je het wilt of niet. Nu dan, waarom wil je niet met mij over je plannen spreken?" „Omdat deze voor het oogenblik nog niet bestaan." Ze bereikten een stuk ren veld, waarover zij in draf gingen, blijkbaar een welkome afleiding voor Francis. Aan het eind hier van ging zij opzettelijk tegenover hem staan ere, rondkijkend, lachte zij om zijn vast beraden gezicht. „Lieve, deiftige neef," riep ze uit, toen ze weer in de laan waren. „Toch heb je aan me gedacht in je del, niet waar?" „Eenigen tijd," gaf hij toe. „Vondt je het prettig, aan mij te denken, Francis?" „Heelernaal niet." „Waarom niet?" „Omdat het zonde was in die omgeving aan u, te denken." Zij lachte. „Nu,ben je San niet blij, dat je nu aan mij krent denken, zohder dat het zonde is?" Haar oogen daagden hem uit. Hij keek haar koel aan. f „Ik wettisch, niet aan u te denken," zeide hij.' „Ik ben biet niet van plan." Haar lach klonk ditmaal weinig natuur lijk. Een lichte blos was naar haar wan gen gestegen. Zij droeg het hoofd plot seling hoog. „Beste: jongen,"verzekerde zij hem. „In dien. ik wiensch, dat je aan mij denkt, Dc voorzitter van de Tweede Kamer. De omstandigheden."in~aanmerking geno men, kan de toestand van den voorzit ter der Tweede Kamer, jhr. mr. Ruys de Bcerenbrouck, minister van staat, zoo gun- slig mogelijk worden genoemd. Huldiging mr. Trenh. De Prins is voornemens, doel te nemen aan liet feestmaal, dat a.s. Zaterdagavond in liet hotel de Witte Brug in Den Haag zal worden aangeboden aan prof. mr. M. W. F. Treub, ter gelegenheid van zijn 70sten verjaardag. OoBt-Indiö. Be overval op Atjeli. Batavia, 24 November. Ancta verneemt nader omtrent den aanval op militairen tijdens de .schietoeieri in gen te Ivoefaradja, dat deze geschiedde door een Atjéher, genaamd Sahib, die na een drievoudige verstooting over zijn vrouw uitgesproken te hebben, twee avonden vóór den aan slag bij haar was terug gekomen, omdat zijn godsdienstleeraar verklaarde, dat de verstootmg onjuist door hem was uitge- gesproken en dus ongeldig was. Wegens zijn terugkeer bij zijn vrouw werd Saliib door zijn kamponghoofd in het bijzijh van een Moekimhoofd en eenige anderen grof beleedigd, waardoor hij zich zoo gegriefd gevoelde, dat hij zich even later tegenover zijn zwager in deze zin uitliet, dat liij geen prijs rreeer op het leven stelde. Arabieren vertegen woordiger. Batavia, 24 Nov. Aneta verneemt, dat in verhand met de aanstaande vacature in den Volksraad wegens bedanken van het lid Han Tiauw Tjoreg de Arabische inge zetenen voornemens zijn eon request aan den go-uvemeur-generaal te richten met het verzoek, de vacature te willen vervullen door de aanwijzing van een Vertegenwoor diger der Arabieren. Marlneraad. De minister van defensie heelt gister in zijn departement beeedigd den. heer mr. G. Kirberger, raadsheer in den Hoogan Raad der 'Nederlanden, als voorzitter van den ingeslelden marineraad. De overige leden van dien. raad) leggen den eed af in handen van den voorzitter voornoemd. Legaat. De heer mr. D. J. Romkes, in leven president der rechtbank te Winschoten, heeft duizend gulden, vrij van successie rechten, vermaakt aan den Nederl. Poli tiebond ter bescherming van dieren. Ongevallenwet, Het Staatsblad no. 419 bevat het Kon. besluit van den löden November, waar bij is bepaald, dat de wet van den 12den Mei 1928 (St.bl. no. 166), tot wijziging van de Ongevallenwet 1921 ih werking zal treden met ingang van 19 November, wat dus 'intuissohen reeds gebeurd is. De a.s. Kamerverkiezingen. De onder-centrale Voorne en Putten van de Liberale staatspartij De Vrijheidsbond heeft te Spijkenisse vergaderd. Aanwezig waren afgevaardigden van de afdeelingen Hellevoetsluis, .Nieuw IHjeivoet, NieuWen- hoom, Den Briél, Oostvotorne, Heen vliet, Zuidland, Spijkenisse en Hekelingen. Er werd besloten, het voorstel te doen, de kieskringen Leiden en Dordrecht sa men tc voegen, doch desnoods den kies kring Dordrecht met een afzonderlijke lijst bij de Kamerverkiezing te laten uitkomen. Alsvoorloopige candidatea zijn gesteld mevr. E. IV. Wijnaendts FranckenDjijise-" rink en de heeren mr. G. A. Boon," E. M. Teenstra, C. G. Roos, H. ter 'iHjall en A. Staalman. Gasbedrijven. Gisteravond is de gemeenteraad van Eindhoven in openbare vergadering bijeen gekomen. Na afhandeling van een enkel zal je bet moeten doen. Ik ben het nog niet met mij zelf eens of ik wil, dat je het doet of niet. Hier is een van je portierswoningen. Ga door dat hek en neem de richting naar die groep olmen daar in de Vette, Idlait zal je een paar mijlen sparen. Goeden dag!" Zij galoppeerde weg en wuifde met de hand. De vrouw, die uit de woning kwam om het bek te openen, hield een oogenblik do hand voor die oogen, daarop hoog zij diep. Francis kaeide zich tot haar met een plotselinge vraag. „Herkende je me?" De vrouw glimlachte. „Niemand, die uw vader ooit heeft ge zien, zou u niet herkenneln." Zij zag'hoe hij het park door galoppeer de, een beetje verschrikt door zijn donkere uitdrukking. „Vreemd volk, die vreemdtelingen," peins de zij. HOOFDSTEK XII. „Verbazend!" verklaarde Eustatius met vuur. „Geen ander woord; weet ik ervoor!" „Verbazend?" Francis, die gedoken was in een fauteuil, trok de wenkbrauwen vra gend op. „Ik bedoel het geheel," vervolgde Eusta tius met een verklarend wuiven Van de hand. „Deze kleine 'suite b.v., die' ik mij niet herinneren kata, dat wij ooit gebruik- punt stelde de voorzitter een vergadering met gesloten deuren voor, die van half 8 tot middernacht duurde. Na heropening stelden B. en W. den raad voor, -om, ge zien het rapport van de commissie van onderzoek, naar beweerde onregelmatighe den in het gasbedrijf te Eindhoven, den heer J. J. C. \V., directeur der gemeente lijke lichtfabrieken, met voorbehoud van alle rechten der gemeente, met ingang van Jicden te ontslaan. Bit voorstel werd z. h. s. aangenomen. Be 'heer Notfcen (r.-k.) stelde den raad voor, dat do gemeente geen zaken meer zal doen met die lama's, die allerwege m den laaide zooveel mensolien in het ongeluk hebben gestort. De voorzitter ant woordde, dat B. en W. zich reeds in dien geest hebben beraden. Keglemcnt vervoer op de spoorwegen. Gisteren is versdienen een Kon. besluit tot vaststelling van een nieuw algemeen reglement voor het vervoer op de spoor wegen. K. A. R. Bosscha f. Bandoeng, 26 Nov. (Anuria). Op G3-jarigeu leeftijd is vannacht 3 uur aan een beroerte overleden, de heer ly. A. R. Bosscha. Be begrafenis van den heer Bosscha zal plaats hebben morgenochtend 10 uur op Malabar. De heer Bosscha heeft liet vermaarde 1 heel and Malabar veroverd op het oerbosoh, heeft hot tlieeplanten wetenschappelijk be oefend en had in de planterswereld in Indië en ver daar buiten een zeer goeden naam en zijn invloed reikte ver. Hij1 gaf den stoot tot oprichting van de Technische Hoo- igeschool le Bandoeng en was voorzitter Van de N. I. Sterrekundige Vereanigireg en deed de Sterrewaclit te Lembang bouwen. Do thans overledene was ridder' ire de orde van den Ned. Leeuw on commandeur in de orde van Oranje Nassau. STADSNIEUWS^ - TJit den Gemeenteraad. De begrootingsidehaltere begon nen. Bijna de geheele R.-K. fractie in het vuur. De toni van Grondbedrijf. Andere kwestie's. 1 't Spel is begonnen! De raad had) dezen keer wel trek om een aanvang te maken met de behandeling van de algemeen© be grooting 1929. Alleen de heer Gollé heeft nog even gesproken over zijln motief om Donderdag daarmede niet te beginnen: hij liad maar 5 dagen tijd gehad de M v. A. te bestudeeren. De rest van degenen, dia voor het stakingsbesluit stemden, onthiel den zich ook nu van eeinige verklaring om hun handelwijze van Donderdagmid dag te rechtvaardigen. De algemeene beschouwingen werddn ge opend door den heer Van Dorp; daarna volgden de heeren Dïnkelaar, Hoögendam, Broek en Scheurkogel, en de lieer Oollê maakte de middagzitting vol met een rede van ruim een uur. 1 's Avonds kwam eerst mr. Kavelaars aan' 't woord, idic slechts het laatste gedeelte ten. Ze ziet er uit als een kamer in een paleis. Waar liaaldie je de gobelins van daan?" „Van Christie's." „En die bronsjes?" „Eveneens van Christie's. Ik was daar Donderdag eenige uren. Ik kocht die kleine Greuze. Er waern veel liefhebbers voor." „Ik zag in de courant, dat je het gekocht had," merkte Eustatius op. „Zes duizend; pond. Een beetje veel, hè?" „Ik wilde lnet hebben," luiddie het onver schillige antwoord. „Een verduiveld goede reden," gaf Eusta tius toe. „Je schijnt slag te hebben de juiste dingen te vinden, Francis." „Ik ben blij, dat je liet mooi vindt." „En wat jezelf betreft," ging de jonge man verder, „ik zag nog nooit zulk een verandering! Zes weken geleden i!n die confectiekleeding en je haar over je ooren je paste heelemaal niet in de omgeving! En nu vertelde mijn kleermaker mij van middag, Francis „Maak als je blieft geen misbruik van het vertrouwen van je Kleermaker," viel' Fran cis hem in de rede. „Waar gaan wij van avond heen?" Eustatius keek op zijn horloge.' „Ik zal je de meest gevaarlijke en meest beprate vrouw van Londen laten: zien," kondigde hij aan. „Uitstekend. Hoe laat gaan wij?" „Binnen .enkele minuten. Ik zal je voor steken aan" mis. - Felicia Djringe."i - „Dp dame, die danst?" van de middagzitting had kuniiien hip wonen, vervolgens sprake'n de heeren Weer gang, Scliermijn, Etman, Fetter en ten slotte de heer Steens. Toen was het afge- loopen. De heer Koopmans, die pas Don- deidag j.l. geïnstalleerd werd als raadslid, voelde zich niet geroepen oui aan de alge meene beschouwingen deel te nomen, wat alleszins verklaarbaar is, al is hij dan ook geen vreemdeling op het gladde ijs der gemeente-politiek, blaar 't is heel wat jaartjes geleden, dat hij de schaatsen onder bond om mee te doen aan den edelere wedstrijd om de belangen van de inge zetenen te behartigen. 1 De R.-K fractie heeft zich niet onbe tuigd gelaten. Vijf van Üe zeven Iedere der fractie voerden het wooird bij' de alge meene beschouwingen en slechts de lieer llrounts hield zich absoluut koest, want de heer Swartjes gaf in een paar mter- ruptie's nog blijk van zijn belangstelling! in het debat. De fractie van het Rev. Soc. Verkiezingscomité, sprak voor de volle 100 pCt Toch bleef er gisteravond nog tijd over voor twee wethouders, de heeren Slaven burg en mr. Van Velzen, om te .antwoor den. Hedenmiddag zijn de beide andere wet houders aan ide beurt eu dan staan onsi de replieken te wachten, the vermoedelijk nog een deel van de zitting van Woens dagavond in beslag zullen nemen. In een vijfde begrootïngszitting, op Donderdag avond te honden, hoopt de voorzitter dare gereed te komen. Aanvankelijk scheen het nog sneller te zullen afloopen, want zoo heel veel animo voor de begrootingsdebatten was er niet te oonstateeren. Maar dat viel nog mee, of tegen, hoe men het noemen- wil. Groote vraagstukken rijn er niet aan de orde', ofschoon er natuurlijk wel dingen! zijn, die üe bespreking waard zijn. 1 Op de ton, die B. en W. willen storten in de extra reserve vare het Grondbedrijf; zijn gistermiddag aanvallen gedaan, die het vrij twijfelachtig maakten, of het voor nemen van Bi. en Wi tot uitvoering zon kunnen worden gebracht. De lieeren Van Dorp, Dinkelaar, Hoogendam en Scheur kogel voelden blijkbaar weinig oiE heel weinig voor die reserveering en zouden ton liever zien aangewend tot belasting verlaging. 's Avonds kregen Bt. en Wi editor steun van mr. Kavelaars, zoodat de heer Van Dorp dus niet, zooals idie drie andere heeren, voor rijn fractie had gesproken. Do beide wethouders, die ,aan het wooid kwa men, trachtten de raaid te paaien om toch maar die ton extra te reserveeren, door de mogelijkheid van belastingverlaging Ms straks in Mei het vermereigvuldigingscajfeu moet worden vastgesteld, niét uit te slui ten, ook zonder gebruikmaking van Idie ton. De wethouder valn Grondbedrijf zal echter hedenmiddag wel uit een ander vaatje tappen veronderstellen we, als hij- zijn f ÏOOO.OOO zal verdédigen. De heer Steens riep den heer Houtman, toén er van zooveel rijden een aahval op Idie exlra- reserveering werd gedaan, reeds bij wijze van 'profetie toe„Daar gaan je 100 rooie ruggen!" Maar of die profetie zal uitko men? Van den steun van Iden heer Broek om te voorkomen, dat die 100 rooie rug gen worden opgepeuzeld, is de wethou der van Grondbedrijf reeds verzekerd. Versa.ridene leden hebben gesproken over de verkeersmoeilijkhéden, die zich ter oplossing in meerdere oif mindere mate opdringen. 1 De beer Collé is nog altijd slecht te spreken over den dienst van Arbeidsbeurs Eustatius knikte. „Br. zie, dat je van haar hebt gehoofd. Zij is van goede afkomst, maar gescheiden, compromitteert zich een heetjp ere wordt geëxcuseerd op grond van haar tempera ment. Je ontmoet bij haar een vreemd gezelschap, maar ze rijn gewoonlijk de moeite waard." „Het klinkt als een onderneming, die mij aantrekt," verklaarde Francis. „Indien je even belt, kan de wagen voorkomen. Weet je zeker, dat je niet meer vare die cognac neemt voor wij vertrekken?" Eustatius slenterde naar het buffet en bediende zich zelf. Francis nam Keta waar van de plaats, waar hij gezeten wias, met half gesloten oqgen. Die hand, die de flesch vast hield, beefde lichtelijk". Er wa ren andere teekenen, dat de jonge man de laatste weken niet bijzonder matig had geleefd. „Heb je deze week wat zwaar geleefd?" vroeg Francis, nadat zij: Chaifieid Rouse hadden verlaten en -hadden plaats genomen in den wagen. Zijn neef schudde het hoofd. „Be behoorde een beetje beweging te nemen," gaf hij toe. „Be heb mij' te druk met jou bezig gehouden," Francis glimlachte. „Beweging is hier een afgodendienst, ge loof ik," zeide hij. „Bt neem ze zelf ook- maar weinig." „Je rijdt in het park op een onmogelijk uur," herinnerde Eustatius hem. „Alleen wanneer ik- er lust £re heb'. Ik vind het .moeilijk"te breken met de ge woonte vroeg op te staan."„,-K,-w jp/, {Wordt vervolgd). Dene courant verschijnt dadelijks, me! uit zondering vin Zon- en Feestdagen. pi ijs par knartaai I 2.franco per post t 2.50. Prijs por week15 centsAfzon derlijke nummers 4 cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentien voor het eerstvolgend num mer moeten vóór elf uur aan het Bureau bezorgd rijn, 'a Zaterdags vóór O uur. Een bepaalde plaats van advertentien wordt niet gewaarborgd. SCHIEDAMSCHE COURANT Prijs der Advertentienvan 15 regels f 1,55; ïerteie regel - uicer f &30; Q het Zaterdagnnmmer 1—5 regels 1 1.80, ieder i regel meer fO.lr-Keclamesf0.75pet regel Incassokosten 5 cte-, postkwitanties 15 ets Taneven van advertentien bij abonnemem ayn aan hel Bureau verkrijgbnnr Dagelijks woiden tegen vooruitbeialcng Kleine Advertentien opgenomen a l 050 t/in 15 woorden, fO 75 t/m 25 woorden. Elk noord meei 5 cent tot een -maximum van SU oorden 1 f

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1