De Winkelweek, WIE HELPT? De etalagewedstrijd. Langs de winkels. Saldo - f 734.22! A. B'. - b- N, N Mej. A. B - 10.-4 Mej. B. Di. en E. M - 4.-i A. v. A - 2.50 AV. N. - 11 Mej. A. G - "1.— Mej. A. Ide L. - 0.29 N. N - 250 Mej. Z. AA7]. - ÜL-i Dames v. ld. H - 3.5q Chr. Nat. Bouwvak-arb. Bonid afd. Schiedam - 5.— Collecte Padvinderstroepen der Schied. AVater Scouts - 42. A - 2.50 N. J. B - 1.75 R - 2.50 Betel De Kroon - lO.-s Dir. E.S,.A.O.D. (D. v. Leeuwen) - 15.— Pereoneel E S.A.O.Di. - 10.— J. S li H. G - 2I5Q J. P. - 2.—, A. F. - 10.j Ds. PI - 5..— N V. Auto Mij|. Arink en Go. - 10.— A. S. - 2.50T A7. S - 2.— OMLIGGENDE GEMEENTEN. Stanst en Wetenschap. Valsche Vincent van Gogh's. 5. naam en adres van den afzender dui delijk op de linkers trook van de label adres* kaait te vermelden; 6. naam en adres van- den afzender op het •pakket te vermelden, echter zoodanig, dat geen verwarring kan ontstaan met het adres van den geadresseerde; 7. met de aanbieding van de pakketten niet te vachten tot 4 of 5 December, doch de pakketten reeds eerder ter post te be zorgen. Do overstrooming. Naar we vernemen, weidt door een aan tal personen, Idie door de overstrooming op het Hoofd, tengevolge van de door braak in het pankl vim de nieuwe distil leerderij van de firma Van der Valk en Co. belangrijke schade hébhen geleden, ever- wogen een eisch tot schadevergoeding in te siellen. Het betreft hier in hoofdzaak eigenaren van onroerend goed en zij, die zeer groote schade hebben geleden, dns niet de bewoners van het Maashofje en omgeving. Gepoogd wordt, nu dat nog mo gelijk is, de aangerichte schade door be voegde taxateurs te laten schatten, opdat, mocht het tot een procedure komen en de eisch tot schadevergoeding worden tcege wezen, geen moeilijkheUen ontstaan over het beftrag:, dat ieder toekomt. We hebben heden nog eens een bezoek aan het Maashofje gebracht. De meeste wo ningen zijn in zooverre gereinigd, datj ze althans voorloopig weer beween!! kun nen worden. Maar het water staat nog on. ider de vloeren, een verschijnsel, dat zich ook onder andere omstandigheden voor doet, waardoor deze huisjes, afgezien nog van htm grootte en inrichting, niet tot de meest gezonde woningen gerekend kunnen worden. Het Maashofje stond trouwens ook op de voorioopige lijst van cnbewoonbaar- verklaaiüe woningen, maar werd daar weer afgevoerd. Verscheidene bewoners zijn door het gebeurde van Zondagnacht zoo gesclirokken dat ze reeds verhuisd zijn; v andere maken daartoe aanstalten Algemeen wordt geklaagd, dat do nat ge worden kleeden en bedden zoo slecht drogen bij dit vochtige, zonlooze weer Een waterstoker in de buurt heeft intus- schen aangeboden om gratis goederen te drogen. 1 Met de opruiming van het ingestorte gedeelte van de distilleerderij vordert men goed. Hedenmiddag was men bezig de ver bogen ijzeren ointen door te branden. Het verkeer kan weer zijn gewonen gang gaa'n. Het ligt in het voornemen van het comité b.v. in het begin der volgende week een vergadering te houden met de gedupeer den, om te bespreken, wat er gebeuren kan om den nood te lenigen. Een der getroffe nen is als „vertrouwensman" aangewezen, opdat niet ieder oogenblik de comité-leden, die ook huft eigen werk hebben, met vra gen worden bestormd. Fllmvertoonlng. De Pret. Chr. Bond van Spoor- en Tram wegpersoneel heeft gisteren in het Gebouw voor Chr. Soc. Belangen een filmavond georganiseerd voor leden, aangestoten bij den P. C. B. B. en hun huisgenoot-en. Vertoond weiden films van de Rotter- Öamsdhe Schoolbioscoop, o. a. Beetworte lenteelt, Bestijging van de iWetterhom, en Jungfrau, Wijnoogst en de Ski-sport. De heer A. Hukshom, secretaris van de dom missie voor School- en ontwikkehngsbfios. coop, heeft aan de hand dier fulms in een inleiding een verklaring gegeven van de suikerbietenteelt en een beschouwing over de Alpen. 's Middags had een kindervoorstelling plaats. Bij de jeugd vielen de leerrijke films ook zeer in den smaak. be jury tot beoordeeling van de etala ges van hen, die deelnemen aan de Win kelweek, heeft, na gisteren ongeveer zich den geneelen dag aan haar taak te hebben gewijd, de volgende prijzen toegekend: Groep I. Voedings- en genotmiddelen1. Ie prijs Jb. Poot, Broersveld 159. Ie. prijs H. N. den Dunnen, Broers veld 170. 2e prijs L. van den Akker, Aleidai- straat 117. 2e prijs T. If. J. Iyulker, St. Liduina- slraat 39b. 3o prijs P. Ch. Slieker, Hoogstraat 3. 3o prijs H. Feelders, Hoogstraat 73. 3e prijs L. P. J. v. Adrichem, AVestfran- kelandschestraat 83. Groep II. Huishoudelijke artikelen en kleeding. Ie prijte C. C. v. d. Heijden, Groote Markt 31. 2e prijs W. Janse. Hoogstraat 93. 3e prijs, P. J. v. d. Sman. Hoogstraat 115. 3o prijs fa. Post en Co., Dam 35. Groep III. Luxe artikelen. Ie prijs K. Mookhoek, Broersveld 163. 2e prijs C. C. G. v. <L Arend, Hoog straat 91. 3e prijs Wed. IA. Niemandsverdriet, Lange Kerkstraat 53. 3o prijs W. A. Houtman ea Co., Singel 116. De eereprijs voor de beste etalage van 'alle groepen werd toegekend aan Jb. Poot, Broersveld 159. Naar we vernemen was Je jury over t ,algemeen teleurgesteld over hetgeen zij te zien kreeg. Het viel haar bovendien op, lat de winkeliers in de buitenwijken over t algemeen beter geslaagd waren in het ainenstellen van een doelmatige en sier lijke étalage, dan hun vakgenooten in de binnenstad, wat natuurlijk niet zeggen, wil, dat in het Centrum geen mooie étalages te vinden zijn Trouwens, -de uitspraak van de jury bewijst wei anders. Opvallend was ook de groote eenstem migheid, die er bij de leden der jury heersclite, wat betreft het toekennen der prijzen. Het ligt in het voornemen, dat na het beeindigen van de winkelweek een open bare vergadering zal worden gehouden, waarin o. a. de jury haar bevindingen zal meedeelen en een der leden zal uiteenzet ten, welke eischen aan een goede etalage gesteld moeten worden. Op die vergadering zullen ook de medail- 'es en de bij den Winkel week weds trij d behaalde prijzen worden uitgereikt. (Vervolg). D|e banketbakkerij van den heer If. IWl ij s- broek, Hoogstraat 22, heeft, wat men noemt, een „lekkere étalage", die in deze dagen meer dan gewone belangstelling heeft. De firma L. Kamp, Hoogstraat 128 stelt een lange rij haarden en fornuizen in verschillende soorten ten toom. De fa. Röttgering, Hoogstraat 158, is een prima adres voor bedrijfsMeeding en. onderkleeding in tricot, flanel, jaeger, baai, enz. liet magazijn „Corona" schittert dear zijn blinkende gaLanterieën, de étalages zijn fleurig door de keurige kunstbloemen. Bij de N.Y. C. G. Scihüljer's Goe derenhandel, Groote Markt 10, kam men, zooals de naam reeds doet begrij pen, terecht voor allerlei goederen, zooals kleeding, meubelen, ringen, horlogekat- tings, enz. ■Warme pantoffels, schoenen, voor da mes en hoeren, vindt men uitgestald in Dl ij kstal's schoenenmagazijn, Broersvest 135. De firma A. van M eur s, Hoogstraat 23, étaleert zijin fijne vleeschWaron, wersten, rund-, kalfs. en varkensvleesch'. Het Electro Technisch Bureau C. van der Most, Broersveld 91, hééft St. Nïco- laasgeschenken geëtaleerd^ die bet aardig doen, zooals bureau- en tafellampjes in mooie modellen. Voorts vindt mem er ver warmingsapparaten en speelt Philips Ra dio. Het schoenenmagazijn „In de Laars", van den heer A. D. van Deo: ren, Broersveld 116, heeft een étalage met een groote sorteering schoenwerk, tot kllomp- schoenen toe. De ve rb r u iks -c o pc-rat ie D. E. S. is spe ciaal' voorzien in St. Nicolaas-ingrediênf ten, zooals borstplaat, harten en letters van chocolade en banket. 't Kunstnijverheidshuis „De Beiaard" op de Lange Haven, heeft fraai! kinder speelgoed voor St. Nicolaas. De fa. Kroes, Lange Nieuw straat 35, verkoopt op gemakkelijke voorwaarden damesmantels en heerenwinterjassen. Die chocolaterie „Astra" Singel 173, stalt verleidelijk fraaie doozon bonbons uit en verder alles wat men in een choco laterie kan verwachten, zooals borstplaat, marsepein, enz. In de Oude Maasstraat 15, geven de étalages van M. v. d. Schalk een juis- ':en indruk van de veelzijdigheid van de naak. Kruidenierswaren, tabaksartikefen, suikerwerken, chocolade en banket, vindt men èr allen uitgestald. Die heer F. W. M. Hegge lman, Sin gel 213, demomsxreert met Telefunken-ra. dio, met welker toestellen hij een tijde lijke tentoonstelling heeft ingericht Schledamsche Water Scouts. De onlangs opgerichte water pad vinders troep Sdhiedamsdbe Water Scouts (S. W. S.), opent Zaterdagmiddag half 4 zijn duMokaal Hoofdstraat 5. Actie tegen oorlogsspeelgoed. Door de Jongeren Vredesactie en Kerk en Vrede (afd. Schiedam), is een actie op touw gezet, om vooral nui, in den den tijdi van St. Niieolaas en Kerstmis, den verkoop van oodiogsspeelgoed tegen te gaan. Huis aan huis worden biljetjes bezorgd, waarin de ouders er op wordt gewezen de kinderen niet in soldatenpakken te ste ken, geweren in handen te geven, enz. Reeds ©enige maanden geleden is aan die winkeliers medegedeeld, met hlet oog op het inslaan van hun artikelen, dat deze actie gevoerd zou worden. Verslag van den Gemeenteraad. Zitting van Donderdag 22 Nov. 1928. H. Beleening waarneming hoofdschap. (Vervolg.) i De lieer IIo ogend am is het volko men leans met den heer De Bruin, dat wij onze eigen zaken te regelen hebben, an niet altijd bet voorbeeld van Rotterdam be hoeven te volgen. Voor extra diensten moet een extra ver goeding weidien gegeven. In principe heeft spr. dus geen bez aar tegeni een regeling, waarin de vergoeding voor waarneming wordt geregeld. 'tGaat er echter om, of de wachttijd 1 of 30 dagen behoort te zijn. Spr. blijft van meening, dat de termijn van 12 dagen te kort is, omdat de arbeid'spres- tatie's dan nog niet van dien aard zijlu, diat een extra vergoeding noodig is. Beter is het termijn op 30 dagen te stellen. We behoeven niet alles af te kijken van Rotterdam, maar 'tis toch wel eens goed eens rond te kijken!, hoe Hij (anderen! een aangelegenheid is geregeld, die wijl zelf ook moeten regelen. We hébben niet alle maal de wijsheid van Salomo in pacht! De heer Steens acht de bepaling van art. 4 eenerzijds onbillijk en'anderzijds weer overdreven. lAIs het hoofd van een school Jen eersten dag van de vacantie ziek wordt en hij' is den laatsten dag weer hersteld, Jan krijigt zijn plaatsvervanger geen ver goeding. Dat is toch de bedoeling? De heer Die Bruin: Inderdaad! De heer Steens: Die regeling is niet billijk! Het waarnemend hoofd heeft all'er- lei werkzaamheden verricht; hij hoeft re gelingen getroffen voor de toelating van nieuwe leerlingen, heeft toezicht gehouden op :1e leermiddelen enz. Anderzijds is het overdreven, als een onder\vijze|r liet hoofd 12 dagen voor de vacantie heeft vervangen, dat Lij' ook nog Je 30 dagen vacantie voor vergoeding in aanmerking kan brengen. De heer De Bruin: Maar dat is ook niet de bedoeling. (Als earn onlderwij'zer de 12 laatste dagen vóór ere de eerste 12 dagen na de vacantie het hoofd heeft ver vangen, krijgt hij 24 dagen plus de va- cantieilaigen vergoed. We hebben willen voorkomen, dat een hoofd, die voor de vacantie meer dan 12 dagen vervangen is geweest, de eerste dag na die vacantie ook nog weg blijft om zijn plaatsvervanger recht te doen krijigen op Veigoeding ook over den vacantietijd. Daarom is bepaald, d'at min stens 12 dagen na de vacantie het hoofd vervangen moet zijn om ook vergoeding te kunnen eischen over de dagen, dat het vacantie was. Den heer mr. Van Velzen is de zaak niét duidelijk. Als een onderwijzer het hoofd 12 dagen vóór de vacantie verv'aragt en 12 dagen na de vacantie, telt die va cantie mee, Vervangt hij 12 dagen voor de vacantie en na de vacantie niet meer, dan .telt de Vacantie niet mee; en! als hij 12 dagen na de vacantie vervangt, telt de vacantie ook niet mee. Spr. voelt het als een onbillijkheid, dat iemand, die het hoofd 12 dagen voor de vacantie en gedurende de vacantie heeft vervangen, over laatsthodoelden tijd geen aanspraak Op vergoeding kaïn maken, omdat het hoofd toevallig zijn werk na de vacantie weer kan hervatton. Het waarnemend hoofd heeft toch gedurende de vacantie werk verricht, dat anders het hoofd 'had moeten doen. Als hij ook 12 dagen na de vacantie nog waarnemend hootd is, krijgt hij wel vergoeding over den vacantiebjlcL Door deze regeling ontstaat de mogelijkheid, dat een waarnemend hoofd geen vergoeding krijgt, terwijl hij toch gedurende een vrij1 geruimen tijd de verantwoordelijkheid heeft gedragen. En ook bestaat de mogchjl'dieid, dat hij wel vergoeding krijgt, ofschoon hij geen verantwoordelijkheid heeft gedragen. Spr. voelt weinig voor het toekennen van een vergoeding over den vacantietijd. Den rechtsgrond daarvoor ziet Spir. niet. Hier is geen sprake van vergoeding voor ge- presteerden arbeid. De heer De Bruin vestigt er de aan dacht op,, dat de zaak bij den heer Van Velzen anders staat dare bij' dere heer Steens Laatstgenoemde acht art. 4 niet duidelijk; de 'heer Van Velzen acht het dubieus, of vergoeding moet woiden toegekend) over den vacantietijd. Voor dat laatste is spr. ook niet zoo enthousiast. Wel acht spr. het billijk,, dat vover die periode vergoeding wordt uitgekeerd, maar dan -et die ter mijn, dat de vervanging ook na de vacantie nog voortduurt, niet verkleind worden. De bezigheden van een hoofd der school zitjin in de vacantie aan dan minimalen kant; dat durft spr. wel te ondersc rijken. Bij de toelating en een paar dagen na de toe lating is er eenige drukte, maar we moe ten er voor zorgen, geen verkeerde dingen in het leven te roepen. We moeteru voor komen,' dat een hoofd, terwille Vare de ver goeding voor zijn plaatsvervanger, na de vacantie nog één of twee dagere thuisblijft en dat misbruik wordt voorkomen, door te bepalen, dat de vervanging ook nog min stens 12 dagen na de vacantie moet voort duren om over de vacantie recht op ver goeding te hebben. Spir. ziet (geen aanleiding op de opmer kingen van den heeT Hoogendam in te gaan. De controle op het zieke personeel der ge meente is niet van dien. aard, dat ire dit opzicht geen misbruik te vreezen. is. De heer H o o g e n d a mDie veronder stelling heb ik niet gelegd in mijn, betoog De heer De Bru in: Dat zou het eenige motief kunnen zijn om den termijn, op min stens 30 'dagen te stellen. De leekenldes- kundigen en de geneeskundigen verrich ten do controle op de ziektegevallen op een dergelijke Wijlze, dat èni do ziektegeval len zelf èn de ziekteduur aanmerkelijk be perkt zajin. De (gemeentelijke controle geldt niet voor het personeel der bizondere scholen, maar vertrouwt, dat de besturen daarvan in voor komende gevallen een voldoende waarborg zullen verlangen, b.v. in don vorm van een medisch attest. Spr. blijft ontraden aam de Voorgestelde regeling iets te wijzigen. De heer Hoogendam vraagt, of hij een wijziging in dit artikel kan voorstellen. De Voorzitter antwoordt ^-rmciigend. De heer Hoogendam stelt dan voor in art. 4 in plaats van 12, 39 dagen te lezen. De heer mr. Van Velzen stelt voor art. 4 nog even aan te houden, opdat het in het Collége nog .eens nader zall kunnen worn n bekeken. Eera termijn van 39 dagen acht spr. wel wat laag. Het algemeen be zwaar tegen het toekennen van vergoeding tijdens de vacantie is nog niet ontzenuwd. Um een goede stemming te verkrijgen is het daarom gewenscht, de beslissing nog even uit te stellen. De heer De Bruin wil er op wijzen, dat de heer Hoogendam een wijziging in art. 3 voorstelt en de heer Vaa Veizen het heeft over art. 4. De heer Van Velzeru erkent de juist lieid van die opmerking. Het voorstel-Ilocgendam om in art.. 3 12 te vervangen door 30 dagere wordt in stemming gebracht en verworpen met 20 tegen 5 stemmen. Tegen stemmen de heeron. Van Dorp; Weergang, Van Waardeniberg, Schermijln, van Pelt, Etman, Hinkelaar, v. d. Tempel, Er zijn vele ingezetenen van goeden wille om te helpen; dat bewijzen de lijsten, waarin de ingekomen giften voor hen, die in het Maashofje en omgeving schade heb ben geleden, door de overstrooming Zon dagnacht. Maar er zijn ook ingezetenen, die moeilijk zelf een bijdrage kunnen ko men brengen aan ons Bureau of die ter hand stellen aan een van de comitéleden: de heeren Engering, A. Tieman en S. Vies. Het is daarom ©en goede gedachte geweest van de Padvinders Watertroep, de Schiedamsche AVater Scouts, om zich beschikbaar te stéden om met lijsten te werken. Dé benoodigde toestemming van de autoriteiten is daarvoor verkregen. Gisteravond zijn de S. W. S. begonnen en het resultaat van hun werken vindt men in de verantwoording hier onder. On getwijfeld zullen zo ook bij ingezetereen aankloppen, die reeds een bijdrage hébben gestort, maar wie dat zijn, weten de pad vinders natuurlijk niet, zoodat men de kianige jongelui niet kwalijk moet nemen, als ze iets komen wagen, terwijl aan dio vraag reeds is voldaan. Hedenmiddag kwam ©en deputatie van school B I, hoofd de heer J. Schuurmans, die de bijeengebrachte gelden op hun school kwamen afdragen. Ze hebben ijverig het bedrag uitgeteld en waren niet weinig trots dat ze ruim fi22 konden afdragen. Hier onder volgt de veidere verantwoor ding: - h—j Personeel en Leerlingen School BI - 22.58 f 908.3q Steens, mr. Kavelaars, Koöplmans, ir. Hout man, De Bruin, van Velzen, Slavenburg, Fetter, Scheurkogel, Collé, v. d. Hoek en mevr. Benthemde Wilde. Voor stemden de heeren Swartjes, Hoo gendam, Brounts, 'Btroek ere v. d. Most. Art. 3 wordt goedgekeurd'. De heer mr. Van Velzen stelt Voor art. 4 te renv'oyeeren aan B. en W. De heer Die Bruin wil niet gaarne den schijn op zich laden onwellevend te zajin, maar hij' ziet geen enkel belang in uitstel van het thans inomen eener beslissing. Wat in art. 4 staat is geen mysterie; 'tzijlre 4 regels gewoon Hollandse!), die iedereen kan begrijpen. Wat B. en AV. daar nog aan moeten bestudeeren, is spr. niet duidelijk. 'Do heer mr. Van Velzen is tegen toekennen van een vergoeding gedurende de vacantie. Spr. zou, als art. 4 niet naar B. en AV. terug wordt gezonden), willen voorstellen het geheel te doen vervaden. De heer De Bruin sp'ijlt het ook te moeten ontraden', dat besluit te neimen, want als art. 4 verValt, is er niets om trent vergoeding gedurende de Vacantie ge regeld en wordt het een kv estie vare toe passing. lAan het beginsel wil Spr. nog even dl aandacht schenken. Het hoofd der school betalen we ook gedurende de vacantie. De heer ir. Houtman: Daarvoor heeft hij' het geheele jaar gewerkt! "Wordt vervolgd). 30 Nov./l Dec. 1/2 Diec. 2/3 3/4 4/5 Licht op. 4.19 n.m.7.18 v.m. 4,19 n.m.7.19 vm. 4.18 n.m.7.21' v.m. 4.18 n.m.7.22 v.m. 4.17. n.m.7.23 v.m. AGENDA. Schiedam. Luxor. Broersvest 8 uur. 1. De brand in ide mijnwerkerslnit. 2. Een dapper meisje. Pandora, Hoogstraat, 8 uur. 1. AVolvenjagers. 2. De speelduivel. Op het tooneel: Henny en Cato Merks. 29 Nov. Lokaal Schoolstraat 10, h'alf 9. Ned. Herv. J. V. op Her. Grond slag. Spreker ds. Bieshaar, owe Het teeben des bloeds. Geopend eiken Zaterdag 25 u. n.m. Ste delijk Museum in den St- Joris Doele. B, otterdam. Heden e.v.a_ Tiv. Sckouwb. OperetteDrie arme kleine meisjes. (Ned. Ope rette Gezelschap). Heden e.v.a. Casino, 8.15 uur. De Idollar- prinses. (Gezelschap Van Aerschot en Boskamp.) Heden e.v.a. Circus Schouwb., 8 u. Gezel schap Spree., Een mislukt leven. 29 Nov. Groote Schouwburg, 8 uur. Nora van Henrik Ibsen (Vereenigd Tooneel). 30 Nov. Groote Schouwburg, 8.15 uur. Boefje (Rott. Hofstadtooneel). 1 Dec. 'Groote Schouwburg, 8 uur. N.V. Ital. Opera. La Forza del Destino Van Cr. Yeröi. 2. Dec. Groote Schouwburg, 2 uur. Het proces Mary Dugan. (Rotterd. Hof stad tooneel). 2 Dec. 'Gtroote Schouwburg, 8.15 uur. Me- rijntje Gijzen's Jeugd. (Het ver- raad). (Rott. Hofstad Tooneel). Heden e.v.a. Prinses Theater, Schied. weg. 8 uur. 1. Vader. 2. Ouwe Bill. Op het tooneelDuo 1' Olanda. Heden e.v.a. AV. B.-Theater, 8 uur. 1. De Gorilla. 2. Tilly, de stenoty piste. Op het tooneelKaetlie Tor- min. Heden e.v.a. Scala Theater, Kruiskade 60 68, 8 uur. 1. Sultana. 2. Terwijl Parijs slaapt. Heden e.v.a. Olympia Theater, Binnenweg 46. Bioscoopvoorstelling. 1. Een valsche eed. 2. De bende van zwarte Monty. Heden e.v.a. Grand Theater, S uur. 1. Song. Op het tooneel: John Alex. Bos. VLAABDINGEN. Korkconccrt. Ten. bate van de vereeniging „Kinder voeding" zal op .Donderdag 20 Decem ber a.s. in de Rem. Kerk een vocaal- en instrumentaal concert worden gegeven. Het hier zoo welbekende dubbel ge mengd kwartet „Onder Ons" uit Rotterdam, zal met medewerking van de beeren C. Sterk cello, ©n J. v. d. Heul, orgel, een goed verzorgd Kerstpirogarmma uitvoeren. De zendingsweek. De week van gebed, toewijding en offer voor do zending heeft te dezer stede een zeer bevredigend verloop gehad. Aan di verse giften is ingekomen een totaal van ruim f1250. Balken gevischt. Door de bemanning van de polntiebaot R. P. 23 zijti in de Nieuwe Alaas opge- viseht 2 grenenhouten balken, lengte 7 a 8 meter. Inlichtingen zijn te bekomen bij den commandant der rivierbrigade, Prins Hendrikstraat 148, alhier. Tehuis voor ouden van dagen. Zaterdag a.s. zal het nieuw© R.-K. ge sticht voor ouden van dagen en behoetti- geu aan de Hofiaan in gebruik worden genomen B|e verpleging zal geheel in luinden zijn van reeds gearriveerde zus tere van „0. L. V." uit Amersfoort. Geneeskundig toezicht op de scholen. 'Gisteravond is alhier onder leiding van den heer A. vare AValsum, voorzitter vare de afdeeling AHaakdingen en AR.Ambacht van de ZuidHoll. Vereenigimg „Het Groe* ne Kruis" en burgemeester onlzer gemeente, een bijeenkomst gehouden, waarini Dir. E. J. Feisseir, geneeskundig inspecteur, gesproi- ken heeft over het onderwerp: AArelke taak heeft een schoolarts? Verschillende autoriteiten! ere besturen van vereen igingen op onderwijsgebied Wa ren aanwezig. Na een-kort. openingswoord van den voor zitter, heeft dr. Feisser een uitvoerige en leerrijke rede gehouden, waarin Mj! op een voudige en duidelijke wijfee uiteenzette, het groote sociale belang, dat de maatschappij heeft bij' geneeskundig toezicht op de scho len. SpT. gaf daarna aiain, wat tot de taak van een schoolarts behoort, waaruit bleek van hoe groot belang het voor de kin deren is, dat er zoo'n arts wordt aange steld. Ten slotte behandelde hij d!e practi- sche en finaincieele zijde vare het vraag stuk Uit de 'Vergadering werden! varschilleiRidje vragen gesteld en opmerkingen .gemaakt, maar hierbij bleek wel, dat de aanwezigen' van het (groote nut van het instituut school artsen overtuigd waren en dat zoo spoe dig mogelijk een kring iin deze omgeving gevormd moet worden om tot geneeskundig toezicht opi de s'cholen te komen. Die verdere actie in deze kwestie werd1 overgelaten aan hot bestuur vare het Groet, ne Kruis. Met een hartelijk woord van dank aan den inleider werd de vergadering geslopen. Uit Berlijn wordt gemeld, dat 30 schil derijen van Vincent van Gogh, den beken den Nederlandschen schilder, va,Isdi zij'n verklaard. Deze ontdekking beeft een groote indruk gemaakt, vooral na de vervalschin- gen van den Ilaliaa'nschen beeldhouwen Dossena, idie pas ontdekt zijn De valsche Van Gogh's zouiden zeer goede imitaaties zijn en waren op gén om en i.n een cataloi- gus, samengesteld door do Nederlandsche autoriteiten op kunstgebied, Bpart de lal Faille. Deze heeft thans een supplement gepubli ceerd, waarin hij mededeelt, dat 30 stuk ken ongetwijfeld vervalschingen zijn. De stukken hebben te Berlijn veel geld opge bracht en eenige koopèrs zullen de zaak voor de rechtbank brengen. Men hoopt den naam van den talentvollen vervalscher to kunnen ontdekken. i

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 2