Nog een verantwoording. blijk geeft ten deze niet juist te kunnen onderscheiden, op dezen verantwoordelij ken post zonder meer kan worden ge handhaafd. Nederland on BelglS. In strijd, met wat verwacht werd hoeft de Belgische ministerraad gisteren zich niet bezie gehouden met liet antwoord op de voorstellen van de Nederlandseh© deskun digen betreffende d© verbinding Antwer- pen-Rijm, over Nederland. Bij een ïnterpella in do Belgische Ka mer over de ov omingen in Ylaan- deiren heeft een Autwerpensch Kamerlid de huidige ramp vw Vlaamsche polders ge weten aan de slechte afwatering. Neder land zou volgens het tractaat van 1S39 ver plicht zijn de afwateringskanalen to on derhouden, wat niet gebeurt. C. Werkhoven t- 'De secretaris van do S. D. Ai P., de heer C. Werkhoven, is gistermiddag te Bus- sum overleden. Omtrent den heer Werkhoven schrijft de voorzitter der S. D. A. P., de heer J. Oude geest. o.m. in Het Volk: Werkhoven werd geboren! in 1SS7 te Ederveen. Hif studeerile op de kweekschool te Maastricht voor onderwijzer en was als zoodanig te Veenendaal biji Arnhem werk zaam. 1 1 Te Maastricht reeds maakte hij kennis met de socialistische beweging. Toen hij zich te Arnhem had gevestigd, nam hij di rect actief deel aan het partijleven. Hij was Vele jaren voorzitter van de afdeeliag 'Arn hem, welke onder zijn leiding tot grooten bloei kwam. Gedurende genrimeu tijd voer de hij als handig journalist de redactie van het Geldersch weekblad De Arbeidt dat on der zijn redactie een der prettigste en meest lezenswaardige provinciale bladen Werd. Toen ïn het jaar 1920 een vacature voor de functie van Partijsecretaris ontstond, sol liciteerde hij mee. Op voordracht van het partijbestuur verkoos het congres hom met algemeene stemmen, waarna hij in Juni 1920 in functie trad. Onze trouwe kameraad werkte steeds met opgewektheid en groote energie aan de 'grootmaking der Partij. Nimmer was hem iets te veel. 'Altijd kon hij meer werk ver zetten. Dit bleek ook onmiddellijk na de Kamerverkiezing in 1925, toen Drop tof lid der Kamer "gekozen werd ea als nert- ningmeester bedankte. Sinds October 1925 nam Werkhoven dan ook de functie van Partijsecretaris en van penningmeester waar Naast deze werkzaamheden, waarvoor hij zich met geheel zijn wezen gaf, was hïjnos secretaris van de vereeniging van Sociaal democratische Raadsleden en directeur Van het Adviesbureau. Gedurende de periode van 1922'25 was bij daarnevens nog lid van den Bussum- schen gemeenteraad. Zijn heengaan is voor de Partij een ge voelig verlies. Onderscheiding. Benoemd tot ridder Oranje Nassau 'Orde )W. H. de Roos, tolk tweede klasse aan het Gezantschap der Nederlanden te Tokio. gTAjjsMETTWS. Aan ons Bureau zijn heden nog eeni- ge giften binnen gekomen voor de gedu peerde bewoners van het Maashof]© en omgeving. Bovendien droeg de firma A. Tieman een bedrag van f49.57 ran ons af, dat bij haar was ingekomen. De specificatie van die giften vindt men in onderstaande opgave. Het bedrag, dat mej. Joh. de Jong aan de firma Tieman ter hand stelde, is hoofdzakelijk bijeengebracht door kleine luyden". Het was een lange lijst, die zij overlegde en waarvan het meerendeel der giften bestond uit bijdragen van f0.25. Da beer Kleijn uit de Rijnstraat heeft gisteren enkele kantoren bezocht. Ook het resultaat van die bezoeken treft men in do staat van verantwoording aan. De heer Kleijn droeg het bijeengebrachte af aan den heer Vies, die het ons weer ter hand stelde. Dinsdagavond 8 uur houdt da commis sie zitting ten kantore van de N. V. Han del Mij. v.h. firma M. v, Emden, Hoofd straat 1'. Zij, die door öe overstraoming in den nacht van 25 op 26 Nov. j.l. schade hebben geleden aan meubilair, Mee ding enz., en daarvoor een vergoeding wenschen, worden uitgenood igd zich op genoemd tijdstip te vervoegen bij den por tier van de N. V. Handel Mij. v.h. fir ma M- van Emiden. iVorige verantwoording Mevr. V. G. H. M. •-- w R. R Afgedragen aan de firma A, Tie man, die het wear aan ons Bu reau afdroeg: Earn. N. N. N. N. - Couvert ontvangen met - N« N. -*- - J. C. J. Bezorgd bij den heer Vies- Mr. iW'. H- N. N. - Gecollecteerd door mej. Joh. de Jong 'Afgedragen door 'den heer Vies de volgende bedragen, ontvan gen van: Werf Gusto - Joh's de Kuijper en Zh- N. V. Corn's Swarttouw's Con- structiewerkplaatsen en Machine fabriek H N. V. Dastilleeiderij C. Meijer en Co.i Vereen. Glasfabrieken- N.V. VV-. A. Hoek's Machine- en,' 'Zuurstoffabrlek Proeltooht M.s. „PurHna". Met goed gevolg heeft gisteren de proef tocht plaats gehad van het door de Rotter- damsche Droogdok Maatschappij, op haar werf de Scheepsbouw Maatschappij Nieu- wo Waterweg", voor rekening van de S. A. Durfina-Cabotage, Parijs, gebouwde motor schip ,,Purfina". Het vaartuig is gebouwd onder speciaal toezicht en hoogste klasse van Bureau Ve ritas en bestemd voor de vaart langs de Franscho kust en is van de volgende af metingen: Lengte tusschetn do loodlijnen, 164' 0". breedte moulded, 29' 6", Holte moul ded. 11' 6", ruim inhoud, circa 900 M3., laadvermogen, circa 060 ton, diepgang, ca. 9' —9". liet schip is voorzien van ©en roer van het Oertz Patent type en speciaal ingericht voor het verv'oer van benzine in blikken, voorzien van 2 laadruimlen, waarbovten 2 groote luiken. Koster Groot Kerk. Door heeren kerkmeesters der Ned. Herv. Gemeente is, na een diensttijd van onge veer 34 jaren, op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend aan den heer W. van Zon, als koster van de Groote Kerk en is in zijn plaats benoemd de heer F. vim der Gaag. f 1642.96 - 2.50 - P.— 10.- IV— 5.— 1.— 1.— li ft— 10.- 2.50 32.07 25.— 25.- St. Nicolaas. Ons historische, eeht-vaUerlandscih'e Sin terklaasfeest, schept in Ideze dagen! toch wel een bizondere sfeer van gezelligheid. 't Is net of ide bevolking van Schiedam opeens geweldig is toegenomen, wa'nt de straten zijn druk-bevolkt en de trottoirs schijnen opeens veel te smal geworden rijen Qik staat men voor de étalages om uit te zoeken of te neuzen of men niet plotseling nog wordt geïnspireerd voor een aardig geschenk. 't Is nu werkelijk gezellig-Üraki op straat. De étalages stralen in een voller licht da!n anders en het is een genoegen te luisteren naar de rumoerige kinderstemmen, die hun sympathie voor een bepaald voorwerp niet onder stoelen of banken steken, doch meestal zoo luid schreeuwen, of men het in Spanje vooral meet kruinen hoeren. De jeug-J laat zich altijd gemakkelijk .litho-oren, maar moeilijker woHdt de keuze voor andere huisgenooten. "Wat zou vader willen? Verleden jaar en het jaar daar voor heeft hij óók een aas gehad en zijn nijp is nog goedl In het huisgezin heerscht weer een ty pische geheimzinnigheid. Onschuldige kas ten .rijn plotseling hermetisch gesloten als een kluis! Om boodschappen te doen wii men per sé niemand meehebben, terwijl anders nóóit iemand alleen de deur uit wil. Maar 't is nu Sinterklaas! En men is blij als er iemand vertrekt; er is immers nog zooveel stiekum in te pakk'en Vanavond is het veel stiller op straat Ben avond van 5 December brengt men loor in het huisgezin. Vanavond worden de lichte winkelstraten gemeden. Op de donkere wegen-achteraf zal men ze haastig zien voortstappen, omdat ze sjouwen! met ,,zoo'n gek groot pak" niet gezien willen worden. Vanavond zal er bij velen weer een onbekende aanbellen, lie zich uitgeeft voor ..Sinterklaas" en dan een groot pak afgeeft. Vanavond zal er eindelijk ontspanning komen na de lange uren van gespannen verwachtingmet welke gezichten de geschenken door dege nen. die menjgelukkig wil mak'en, ontvan gen zullen worden enwat men zelf zal krijgen. Want iedereen in huis deed de laatste dagen immers zoo geheimzin!- mg Het Sinterklaasfeest is rijk aan verras singen. Doch vooral is het rijk aan harte lijkheid, die ons uit de Meinste geschen ken tegensfcraait. Vanavond is er weer vroolijkheid en dankbaarheid In menig huisgezin- Dank zij ons mooie, historische Sinter klaasfeest! St. Nicolaasfecst op school E. Gisteravond werd door die leerlingen van School E (hoofd de heer J. 'A'. van' der Poel) in de zaal van den heer Doismjan, Plein Eendragt, het St. Nicolaasfecst ge vierd. Oini half 7 waren, behalve de plan. 250 leerlingen, ook vele ouders; in de zaal aanwezig, die tot in de hoeken gevuld! was. Onder het zingen van St Nicolaasversjes kwamen de Sint tein Zijn knecht de zaal binnen. Door een drietal mluzikaluten wer den de versjes begeleid. Geschenken en versnaperingen werden dén kinderen aan geboden en bet was aan de vroolijte go- zichten te zien, hoe allen volop genoten.. Oml half acht verliet de Sint onder de juich tonen van de "kimterein. de zaal. Toen was het de beurt aan „Oom! Cor". DeZe hield de kinderen nog een uurtje bezig mfet pop penkast en goocheltoeren. Qml half megeta. was het feest geëindigd. Het is een genotvolle avond geweest 10.- ft- 5.- - 10.— 1786.03 Uit den Gemeenteraad. He ton... gedeeld! Deloyale hou ding van den directeur van het R.-K. Ziekenhuis? Ruzie-tjes. De eind streep bereikt! Met frisschen moed is gisteravond de hoer mr. Kavelaars nog eens weer met de algemeene beschouwingen begonnen toen het hoofdstuk G. B. aan de orde was en de voorzitter liet het debat zich maar rustig ontwikkelen, zoodat het bui tengewone proporties aannam. De heer Kavelaars heeft er bezwaar tegen, d!at er rente wordt uitgekeerd over de gekapita liseerde erfpachtscanon, omdat hij erfpacht gelijk stelt met huur. Daarom bepleitte hij een anderen opzet van de boekhouding, waar tegen de heer De Bruin weer be zwaar had, omdat dan voor een ge woon raadslid de toch al niet makkelijke kwestie van het G. B. nog onoverzich telijker zou worden. De heer ir. Houtman hield nog een warm pleidooi om de ton voor G. B to houden en het schoen, zelfs een oogen blik, dat hij de portefeuille-kwestie zou stellen. Later draaide de wethouder van G. B. in zooverre bij, dat luj in het Col lege zou bespreken of het niet wensohelijk zou zijn de portefeuilles anders te ver deelen. Toen eindelijk, nadat men nog eens aan het stem-motiveeren was geslagen kwam het voorstel van den heer Ho-ogen- dam om de ton te verdeelen. Daar mee was het lot van de ton beslist. Het voorstel van B. en i\V., om f 100.000 in de extra-reserve van G. B. te storten weid in stemming gebracht en verworpen met 11 tegen 16 stemmen. Voor dat voorstel stemden de heeren ir. Houtman, mr. Van Velzen, Slavenburg, mr. Kavelaars, Broek, Steens, Etman, Swartjes, Van Dorp en Fetter en Collé. De motiveering, die de heer Collé gaf voor zijn houding, was merkwaardig. Eerst vertelde hij, dat het oen ingewikkeld pro bleem is met dat G. B., daarna, dat het zijn fractie niet duidelijk is, waarin de ingewikkeldheid van het probleem schuilt en jen slotte, dat er een streven is om die f 100.000 in den gewonen dienst te brengen, om daardoor de belasting te ver lagen en daarvoor voelt spr. niets. Er is eerst nog wel wat anders aan de orde, dan belastingverlaging. Daarom zouden de l-ed-en van zijn fractie voor het voorstel van B. en W. stemmen. Als er over annexatie gesproken wordt is een van de motieven van den heer Collé om dat te bepleiten, dat er hier niets gebeurt en dat de belastingen Zoo hoog zijn! Waar blijft hier de logica? De ton was dus in den gewonen dienst gelaten. Maar nu kwam het voorstel- Hoogendam. aan de orde, om daaruit f50.000 te nemen voor de extra-reserve van G. B. Djat voorstel werd aangenomen met 19 tegen 8 steminen. De 6 sar. dem. en de heeren Koopmans en Weer gang waren de tegenstemmers. De heer ir. Houtman had voor de laat ste stemming nog verklaard voor het voo-r- stel-Hoogendam te zullen stemmen, zonder evenwel daarmee te erkennen, dat ook f50.000 genoeg is voor de extra reserve van G. B. Met het R. K. Ziekenhuis schijnt iets niet geheel in den haak te zijn. Door een onhandigheid van den voorzitter kwa men we daar achter. Mevr. Bentham stelde voor den post Subsidie R. K. Vereeniging voor Ziekenverpleging f19.920 pto memo rie nit te trekken, omdat enkele punten in zake de regeling met het R. K. Zieken huis nog niet tot een oplossing zijn komen. De voorzitter antwoordde daarop, dat de zaak geregeld is en de volgende vergadering de raad daarop een beslissing zal kunnen nemen. Het betreft maar twee punten, die geregeld -moeten worden, n.l. tarief 3a en de verzekering en- daarover is volledige overeenstemming bereikt. Dat noopte mevr. Benthem te verklappen, dat er nog een derde punt is, n.l. dat ge bleken is, dat de houding van den direc teur van het R. K. Ziekenhuis tegenover het gemeenteziekenhuis niet loyaal- is. De feiten, die daaromtrent ter oore van de Commissie voot het Ziekenhuis zijn geko men, zijn volgens mevr. Benthem. juist gebleken. En als in die deloyale houding van genoemden directeur geen wijziging komt, zou dat aanleiding kuinnea zijn af wijzend te gaan staan tegenover een sub sidieverleening. De voorzitter trachtte de zaak te sussen, door te veronderstellen hier te doen te hebben met een mis verstand tusschen twee doktoren, maar de heer Scheurkogel, die ook, evenals de voor zitter en mevr. Benthem, deel- uitmaakt van de Ziekenhuiscommissie, verklaarde, dat do houding van den directeur van het R. K. Ziekenhuis op genoemde com missie een onaangeaamen indruk heeft ge maakt. Tenslotte legde men vast, dat het plaat sen van dezen post op de begrooting de raad nog tot niets bindt en hij later in volle, vrijheid kan heslissen over het al of niei toestaan van een subsidie, Dat dit in ge vaar zou verkeeren, gelooft intusschen nie mand, die de kaart van het land kent. De heer Scheurkogel kwam ten overvloede nog verzekeren, dat bijl in principe geen bezwaar heeft tegen die subsidiewedeening. De 'zitting begon met een vechtpartijtje tusschen de heeren Collé en De Bruin en ze eindigde daarmee, waarbiji het spreekt van zelf, beide heeren rustig op hun stoel bleVen zitten. Het eerste had betrekking op de kwestie van een commissie Van beroep voor werk- loozen, Idie zich onrechtvaardig behandeld! achten. De heer Collé had den inidrufc, dat de heer de Bruin hem ter dier zake een beetje had willen afzouten, door er op te wij'zen, dat er een ^comïnissie van beroep voor crisiSwerMoozen is. Mjaar daar ging het niet over hij' den heer Collé. Hij wil een commissie van beroep juist voor de greote greep werkloozen, die builen die ca tegorie vallen. 1 i Het andere ruzie-tje ontstond c-ver den tijklelijken controleur bij den Inlichtingen dienst, die de heer Collé wilde laten ver dwijnen. MotiveeringB. en W. zeggen zelf, dat de werkloosheid zeer beduidend i3 af genomen. De heer Collé kon niet dadelijk do juiste formuleering vinden voor rijn voor stel en dat greep de wethouder voor so ciale aangelegenheden aan om op formeele gronden het voorstel te doen stranden. Waarvoor dat noodiig was, begrepen we niet. Sympathiek deed die houding n>t aan, al erkennen we, dat de houding van Iden -heeT Collé tegenover den heer De Bruin ook niet altijd van veel sympathie ga- tu'gt. De heer Dinkelaar was ridderlijk en hielp, het mogelijk maken, dat over het voorstel om iden post: Salaris tijdelijk con troleur van den Inlichtingendienst werd' ge stemd. Alleen de heeren Collé en Fetter waren daarvoor. Overigens is de rust bij de behandeling van de begrooting 1929 geen oogeriblik in gevaar gebracht, al is er over de ton voor G. B. nu en dan vrij scherp gedebatteerd, speciaal door de lieeren Houtman en De Bruin. In do tenslotte met algemeene stemmen aangenomen begrooting rijn tijdens do be handeling deze wijzigingen gekomen: de ton is gedoeld, do subsidie aan het Scliied. Drankweer-comité is met f50 verhoogd een nieuwe post, contributie vereeniging De Hollandsche Molen f 10 is gecreëerd; de post pensioenen oud-wetliouders is wegens overlijUen van een der rechthebbenden met f1200 verminderd en de post: keuring van honden is, daar een agent van politie met dat werk is belast, eveneens met f 150 verminderd. De post onvoorziene uitgaven sluit door deze wijzigingen met een' bedrag van f 67.202.511/2. Precies 11 uur kon de voorzitter de ver gadering sluiten, 't Zon later geworden zijn als ook nog de toonzaal-kwestie was be handeld, maar toen de heer Dinkelaar reeds met het debat was begonnen, nam men het besluit, -om deze zaak niet baj de begroo ting, maar in de volgende vergadering te behandelen. Tot het bittere einde toe heeft mej Koord ijk, die veel belangstelling heeft voor het Fabrifonds, ook deze begrootingsver- gaderingen bijgewoond. Geen enkele zit ting heeft rij verzuimdl Wat een uithou- lingsvermogenl Streeknet. In de afgeloopen maand werden in de richting SchiedamRotterdam 116.128 te- 'efoongesprekken gevoerd ©n in de richting RotterdamSchiedam 108.018 telefoonge sprekken, in totaal dus 224.146 gesprek ken. 6/7 Dec. Licht op. 4.17 n.m.- -7.27 v.m AGENDA. Schj edam. .uxor, Broersvest, 8 uur. 1. Als de win ter komt. 2. De weg der Wraak, kmdora, Hoogstraat. S uur. 1. Vlammen de Wateren 2. Het derde alarm. 3. De drmkelap. Op het tco.neel Revue. Weet je 't beter. 7 Dec. Zaal R.-K. Volksbond, 8.15 uur Demonslratie-avonld R.-K. Badio- vereeniging St. Liduina. Spreker W. A. A. Grul van Ide Telefunken Maatschappij. 8 Dec. Musis Sacrum; 8 uur. Lezing dr Zeylmians van Emmichoven„"Wel ke betoekenis heeft anthroposopkie voor de wetenschap van anzéa tijd In het bijzonder voor genees kunde". Rotterdam. Heden e.v.a. C«-sino<, 8.15 uur. De Idollar- prinses. (Gezelschap Van Aerschot en Boskamp.) Hedeu e.v.a. Circus Schouwb., 8 u. Gezel schap Spree. Een mislukt leven. 5 Dcc. Tivoli-Schiouwburg, 8.15 uur. Ghet to van Heyermams. (Het Holl. too- neel.) 1 5 en 6 Dec. Casino, 2 uur. St. Nicolaas- malinée. (Gezelschap De Vacaintie. spelers.) 6 Dec. Groote Schouwburg, 8 uur .A. V. R. O.-aVond. 6 en 7 Dec. Tivoli Schouwburg, 8.15 uur Schakels van Heijiermans. (N.V. Het 'Holl. Tooneel). 7 Dec. Groote Schouwburg, 8.15 uur. Ge leerde Dames van Molière. (Rot- terdamsch Hofstadtooneel.) 8 Dec. Groote Doelezaal, 3 uur. Rottend, Philharm. Orkest. 4e Populair aon- cert. Martlie 'GirodJNiekerk (piano) OMLIGGENDE GEMEENTEN. VLAARDINGEN. Paard op hol. Door het breken van het lemoen sloeg het paard, gespannen voor de miestkar van v. d. K., op den Maassluischen dijk op hol. Door A. Zijdenhos weid het dier ge grepen en tot staan gebracht. Persoonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats. Drietal Ned. Herv. Gemeente. Voor de 4e predikaatsplaats bij' de Ned. Herv. Gemjeento alhier is door het kiescol lege bet volgend drietal opgemaakt- Ds. G. Grootjans Thzn., Doorwerth; ds P. Hofstede, jNioordwijkerhout; ds. H. Mondt, Leiderdorp. Desertie. Op den stoomlogger VL' 156 heeft zich een geval van desertie vioorgedaan. Ouderavond Mulo-scholen D en I. De oudercomimissie van de openbare M. U.L.0.-scholen heeft een ouderavond belegd op Dinsdag 11 December a.s. te 8 uur in het Handelsgebouw. Op de agenda staat om: Do aansluiting tusschen het lager en het voortgezet onderwijs en den ongulasti- gen toestand, waarin bet opleidrngsdndter- wijs verkeert, welk onderwierp ingeleid zal worden, door idlen beer li. M. Bonman. Jubileum „Orphens". Op uitnoodiging van het Cotmiité voor de viering van het 25-jarig jubileiünj Man Vlaard. Mannenkoor „Orphaus" beeft de Burgemeester jrich bereid verklaard zitting te nemlen in het Eere-comité. Geestelijk werk onder de vlssoh crs. Ds. en mievrouw Hagenbeek rijn, 3. Donderdag, 6 December. Hilvorsum, 1071 M. 1010.15 uur. Morgenwijding. 12.302 uur. Lunch muziek door het Boris Lenst.y Trio. 45 uur. Ziekenuurtje. 67.15 uur. Concert door het Boris Lensky Trio. 7.15-—7.-15 uur, Kngolsclio - conversatieles. 8.15 uur. Aan sluiting van het Concertgebouw te Am sterdam. Het Concertgebouw-orkest, onder leiding van Pierre Monteux. 10.15 uur. Persberichten. 10.30 uur. Aansluiting van den Grooten Schouwburg te Rotterdam. Concert door het Ornxoiap-orkest, onder leiding van Nico Treep. Hélèna Gals, so praan; Chris de Vos, tenor. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1852 M. (Uitsluitend N. Cu R. V.-uitzendingen). 11' 11.30 uur. Korte z lekend i en st, onder led- ding van Ds. P. Boendermaker. 12.30 1.45 uur. Concert. Mej. D. v. Diaalen, so praan; mevr. J. NeumanLeef'ang, piano. 22.30 uur. Sellooluitzend.ing. Lezing over Palestina door Dg. G. P. Marang. 77.30 uur. Boekhoudles. 7.308 uur. Cursus Apologetiek. 8 uur. Concert in de Geref. Kerk te Apeldoorn. E vang elisati eko ar, direc teur B. Moorbroek. Clir. Muziekvereeni- ging „Soii Deo Gloria",, directeur H. Lu,- reman; Meisjeskoor, directeur B. Moor- broek; Chr. zangvereeniging „Concordia", directeur D. v. d. Kooij; Apeldoornsch Chr. Mandolineclub, directeur J. Niekerk; Apel- loom's Chr. Mannenkoor, P. A. Ifleekamp, organist. Sprs.Ds. J. >W>. Geels, Dp. C. M. Luteijn, Ds. G. J. Goede, Mr. v. d. Deure, Mr. W. Roosmal© Nepveuj Bur gemeester, van Apeldoorn. Di a ven try, 1562 M. 10.35 uur. Kerk- lienst. 11.20 uur. Gramofoonmuziefc. 12.20 uur. Concert (bariton, cello en piano). 1.20 -2.20 uur. Gramofoonmuziek. 2.50 uur. Voor de scholen. 3.10 uur. Muziek. 320 uur. Vesper van de Westminster Abbey. 1.05 uur. Lezing. 4.20 uur. Concert Brown's Kwintet en solisten. 5.35 uur. Kin- el eruurtje. 6 20 uur. Muz'iek. 6.35 uur. Nieuwsberichten. 6.50 uur. Voor do land- houwers. 6.55 uur. Lezing. 7 uur. Muziek. ?.05 uur. Schubert's pianomuziek. 7.20 uur. Lezing. 7,35 uur. Muziek. 7.40 uur. Le- iing: The factory System. 8 uur. Ilalle Concert, onder leiding van Sir Hamiltott Harty. Szigeti, viool. In de pauze om 8.45 voorlezing door Lascelles Aberdomihrie. 10 uur. Nieuwsberichten. 10.15 uur. Lezing. I.0.30 uur. Nieuwsberichten. 10.35 uur. Me gan, Thomas, sopraan. 10.5013.20 uur. Dansmuziek. Parijs, „Radio Paris", 1750 M. 12.20 uur. Protestantsche causerie. 12.502.10 uur. Orkestconcert. 4.055.05 uur. Sym.- phonieconcert, zang en dansmuziek. 8.50— II.20 uur. Orkestconciert. De heer Bal- petre en zijn gezelschap. Die heer Genio, zang. Mme. PiaixSeailies, piano. Langenberg, 469 M. 11.30 uur. Me chanische muziek. 4.204.40'uui-. Sprook jes van Grimm. 5.055.50 uur. Gramo- loonmuziek. 7.20 uur. Concert door het Werag-orkest. De heer Schneiderhan, viool. Daarna werken van Villon, Verlaime en Rimbaud, Gorki, London en Hamson. Guer- manowa, alt; II. IHolwe, bariton. Daarna tot 11.20 uur dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. en 1680 M. (Zeesen). 11.204'20 uur. Lezin gen. 4.205.20 uur. Orkestconcert. 5.20— 6,40 uur. Lezingen. 7.20 uur. Concert door Dajos Bela. 8.20 uur. Moderne gedicliten. 3.50 uur. Lezing. 9.5011.50 uur. Dans- es van R. Sommer. Daarna dansmuziek. Hamburg, 395 M. 3.35 uur. „DieNacih- LigaU", melodrama. 5.20 uur. Orkestcon- cert. .720 uur. „D|i© beiden Bahendieks", Nederduitsch spel in 3 aoten. 10.05—11.10 tur. Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20 uur. St. Nico- 'aasfeest. 6.55 uur. Vioolconctert. .720 uur. Gramofoonmuziek. 7.15 uur. Uitzending van het concert in het Concertgebouw te Am sterdam. dagnnorgen naar Dieppe vertrokken oim tien dagen te arbeiden ondier de Hollandsche visschers aldaar. Spaarbank Vlaardlngen. Overzicht November. De inlagen over deze mjaamldl bedroegen De teruggaven f 82.650.47 f 58.470.88 Alzoo im'eer Ingelegd f 24.179.59 Uitgegeven werden 92 nieuwe boekjes. Knust en Wetenschap. Prof B. 2V. Roland holst. De directeur-hoogleeraar der Rijüdsaeade- mie van Beeldende Kunsten te Amsterdam is gisteren 60 jaar geworden. Deze veel zijdige kunstenaar, die d'e aandacht op zich heeft gevestigd door zijn muurschilderijlen, heeft zich aan elk huldebetoon onttrok ken door buitenlands te gaan1. Ook als schrijver heeft prof. Roland Holst zich een naam verworven. E&j1 huwde in 1896 met onze groote dichteres Henrietta van der Schalk. i Signorina Giuseppina Cobelli bij de Italiaansch e Opera. De dramatische sopraan en tragedienne Signorina Giuseppiina Cobelli zal dit sei zoen weder eenige gastvoorsteïlingen geven bij de N. V. Italiaanscbe Opera. De eer ste van de kleine reeks dezer voorstellin gen heeft te Rotterdam in den Grooten! Schouwburg plaats Zaterdag 8 Died. as. Opgevoerd zal worden Cilea's Muziekdra ma Adriana Lecouvrour, waarin Sdgnorina Cobelli de titelrol zal zingen. Verdere mede- iverkenden rijn Signorina Luisa SITvn, ^ig nore Edgardo Prence, Leo Piceiolli, Ar mando Santolini, Giino Barhieri! e. a. Dj- rigent Maestro Cav. Mario Parentis Rechtszaken. Poging tol diefstal met geweldpleging. lie Rctterdamsche rechtbank heeft gister - a I I N. N. y+* I I

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 2