'I Zaterdag 8 December 1928 BUITENLAND. Een onwaardige Chatfield. f -f 81sfa Jaargang; No 18983 EERSTE BLAD. Diversen Uit de Tweede Kamer. M "I SP§« 5 il Interc- Tel. No. 68103 en 68617. BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). Tel. 68103 en 68617. Postrekening No 5311 Tusschentijdsche verkiezingen te Antwerpen. De commissie voor de wapenfabricage te Genève gaat zonder resultaat uiteen. In politieke kringen in België Uie der regeering niet uitgesloten legt men heel wat belangstelling aan kien dag voor de lussclientijlische verkiezing, welke morgen ni het arrondissement Antwerpen moet plaats hebben, ten eini.le te voorzien in de vacature, ontstaan door het overlijden, van Uen liberalen afgevaardigde prof. dr. Kreglinger. Eerst waren er niet minder dan vijf ver schillende candidatenhjslen ingediendtwee communistische, een katholieke, een libe rale en een Vlaamschmatio'nale. De katho lieke candidaat, door de partijleiding niet gesteund, trok zich echter reeds na één, Jag terug; een der communistische lijsten; met den gewezen sociaal-revolutionairen* activist Jef van Extergein ais candidaat,, werd eveneens op haar beurt, ingetrokken, terwijl lie overblijvende communistische canlidaat zoo weinig te heteekenea heeft dat hij, zeer waarschijnlijk, zelfs niet eens 1000 stemmen zal halen. Waar Ue katholieken en de sociaal-de mocraten besloten niet te strijden, staan de liberale en Vlaamsch-natiolnale lijsten lins* feitelijk alleen tegenover elkaar en zullen de kiezers htm stem hebben uit te brengen indien zij ten minste niet blanco stem men op den voorzitter der Vereenigde Liberalen, den gewezen wethouder, Paul Baelde, die terecht of ten onrechte in geen geur van heiligheid staat bij de overwegend! Vlaamschgezinde bevolking van h°t arron dissement Antwerpen, of op dr. August Borms, kien nog steeds te Leuven gevangen gehouden Vlaamschen nationalist, die ech ter van zijn burgerrechten is beroofd en dus wel verkozen kan worden, maar wiens verkiezing door de meerderheid van de Kamer ongetwijfeld niet zou werden be krachtigd. Aldus wordt deze verkiezing een uit spraak van hel kiesrecht hebbende volk voor of tegen de algemeene en on voorwaardelijke amnestie. Wel hebben de katholieke en sociaal-democralisdhe partij-organisaties besloten hum leden aan te sporen niets anders dan blanco le stemmen, maar in goedingeliohte krin gen verwacht men idat heel wat Vlaamsch gezinde katholieken en socialisten, I ever dan door hun onthouding de positie van den liberalen candidaat Baelde te verster ken, hnn stem zullen uitbrengen op üe Borms-lijst. Anderzijds zullen ook wel vele conservatieve katholieken voor Baelde stemmen, zocldat het waarschijnlijk wordt geacht Idat de beide tegenover elkaar staan de eandidaten ongeveer een gelijk aantal stemmen zullen halen. Niet onmogelijk is liet Idat de helft van liet kiezerscorps in het arrondissement Ant werpen, Idat ongeveer 160.000 stemmen uit brengt, zich mórgen zal onthouden. De Volkenbondscommissie voor de wa penfabricage heeft gisteren haar zitting weder gesloten zonder haar taak, n.L het redigeeren van een eenheidstekst voor een ontwerpconventie, te hebben kunnen vol brengen. In de sub-commissie, waarin, be. Door Ei. PHILIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van 5|ej. E.J. B. 34) „Verklaar in eens, wat je bedoelt", ver zocht zij1, toen hij aarzelde. „Iets, waarvan ik werkelijk zou. genie ten", ging hij voort, „zou zijn je morgen ochtend om half acht met den wagen te halen en naar Cliatfield te rijden. We zou den 'daar kunnen zijn om half elf ön dan te rijden over die heide, waar ik je ont moette den dag na mijto, aankomst, ergens aan zee te lunchen, terug te keerefn naar het kasteel en eenigen tijd olnder de hoo rnen te rusten en dan naar Londen terug te tuffen tegen idat het koel begint te worden". j Zij, keek hem nieuwsgierig en een beetje 'droevig aan. „Zou je Idat werkelijk graag willen?" „Zeker", getuigde hij. „Ik zou het ook prettig vinden", erkende -zij. „Maar Francis", ging zij voort, na; een oogenbllk van besluiteloosheid. „Je weet -.wel, (dat ik veel verdragen kan. Ik1 luister naar wat men zegt en laat mij er niet door -van de wijs brengen, maar ik heb ook mijn Don Quichotterie cf sentimentaliteit of hoe je het wilt noemen. Ik zou den dag met je willen doorbrengen, juist zooals je het hebt beschreven, maaï ik moet je eerst iets vragen. Eén woobd slechts'." Er tintelde humor en begrijpen in zijn halve vertegenwoordigers eter groote mo gendheden, en van Spanje, ook de Neder- landsche gedelegeerde prof. mr. Rutgers zatting had, bracht gisteren in de voltal lige zitting de rapporteur Guerrero (Salva dor), rapport uit over haar tweedaagsohe werkzaamheden. Daaruit bleek in de eer ste plaats, dat de Belgische delegatie ge heel nieuwe voorstellen van technischer! aard had ingediend over een andere in- deeling der verschillende wapenen in ca tegorieën, en dat Belgie geweigerd had aan een conferentie deel te nemen indien deze voorstellen niet te voren aan een grondige bespreking waren onderworpen. Met het oog hierop achtte de sub-oommisl sie een bijeenroeping van technische mili taire deskundigen noodzakelijk, waarna een nieuwe zitting der commissie voor de wa penfabricage zelf zal moeten volgen. In de tweede plaats bleek uit het rapport, dat weliswaar op enkele punten eenige toenadering is verkregen, doch dat er toch nog tal van meeningsverschillen zijn blij ven bestaan. Voor een discussie der pun ten waaromtrent in het sub-comité nog gebrek aan overeenstemming bestond, was er echter in deze zitting geen tijd meer, daar verschillende leden hedenochtend naar Lugano moeten vertrekken met het oog op de raadszitting aldaar. (Het is op het oogenhlik te Genève heerlijk zonnig en windstil weer, zoodat men hier algemeen spot over dezen uittocht van 100 volken- bondsambtenaren en 100 journalisten uit Genève, die allen het ruwe Mimaiat van deze stad heeten te ontvluchten.) Laar verschillende gedelegeerden terecht opmerk ten, dat onmogelijk van haar gevergd kon worden dat het rapport van de sub-eont missie aan den raad zon worden overge legd, zonder dat zij gelegenheid had gehad het inderdaad te bespreken, besloot de commissie gistermiddag eenvoudig aan den raad mede te deélen, dat zij met haar arbeid nog niet gereed is gekomen en haar werk zoo spoedig mogelijk hoopt voort te zetten. Een voorstel van Spanje om in het rapport uitdrukkelijk te vermelden, dat een belangrijke vooruitgang kon werden bereikt, werd met goedgekeurd, omdat de rapporteur toch wel wat huiverig was zulk een optimistische toon reeds in het bericht aan den Volkenb ondsraad te laten hoor en. Eenige vooruitgang is echter toch wel verkregen. Engeland en Frankrijk hebben zich thans bereid verklaard voor destaats- wapenfabricage wat meer cijfers te puibli- ceeren idan waartoe zij in Augustus nog bereid waren. Zij stemmen thans erin toe de bepalingen der ontworpen minimum- conventies van Augustus inzake de publi citeit der particuliere wapenfabricage ook op Ide staatswapenfabricage van* toepas sing te verklaren. Daar Italië en Japan dit echter nog steeds weigeren, is er nog al tijd geen overeenstemming in de commissie verkregen. Bovendien zijd de openbaar- heidsverplichtingen der miinimumconventies van Augustus ook met beirekking tot de private wapenfabricage zoo gering, dat Amerika, Duitschland, Nederland, België, San Salvador en Spanje 'nog steeds cp grootere openbaarheid aandringen. Zijwen- schen, Idat de staten niet alleen verplicht zullen zijn de cijfers over de totale waar de der gefabriceerde wapens naar ruibrie- oogen toen hij haar vragenlden blik ont moette. „Ik heb niemanids lippen afgeveegd", ver zekerde hij haar. „Felicia gebruikt geen rouge." „Dat wist ik niet." Zij stond op met een zucht van vol doening. „Het zal een verrukkelijke dag zijn", verklaarde zij geestdriftig. „Ik zal een lin nen rijkleed meebrengen en de lunch.'* Hoofdstuk XVI. Al de sporen van de lunch waren weg geruimd van de gepolijste eiken tafel, met haar fijne kanten kleedjes en eenvoudige! bowl met rozen. Een schotel perziken, een karaf wijn en een klein kjoffie-servies wa ren Ue eenige overblijfselen van bet feest. Felicia leunde achterover in haar stoel, reeds met een sigaret tussehen haar pro- voceerenide lippen. „Je moet mij eenmaal meenemen naar je Italië" zeide zij loom. „Ik ben in Rome geweest als een tourist en in Florénce voor een verplicht bezoek, mijn moeder woon de daar jaren. Hoe het ook komt, ik1 heb daar nooit eenige atmosfeer gevoeld. Ik was altijd met de verkeerde menschen of ik deed de verkeerde dingen". „Tenzij men heel voorzichtig is, vooral in Londen", merkte Frauds op, „schijnt het mij zeer gemakkelijk' veel tijd door te brengen met de verkeerde mensdien". „Vindt je het prettig met mij te zijn, Francis vroeg zij'. „Bewijs ik "het niet?" ken ingedeeld openbaar te maken, doch eveneens de cijfers over het gewicht en het aantal der vervaardigde wapens. De Amerikaansche gedelegeerde Wilson, deed gisteren aan Tiet einde der zitting nog een dringend beroep op de tegenstanders van deze uitgebreidere openbaarheid, n.L Frankrijk, Italië en Japan, om hun stand punt te herzien, en vestigde er de aan dacht op dat van alle statistische metho den met betrekking tot de wapen [abri cage, die van het openbaren van de waarde cijfers de oribepaaldsle en onnauwkeurigste is. In bet belang van de bestrijding van wederkeerig wantrouwen, drang hij op vol komen openbaarheid aan, waarbij Wilson ook met instemming de woorden van den Nederlandschen gedelegeerde, prof. Rut gers, in de sub-oommissie tegen het Fransch Italiaansch Jap vnsdh stand punt aanhaalde. Waarschijnlijk zullen nu half Februari de militaire deskundigen van alle in de commissie voor Je wapenfabricage verte genwoordigde staten bijeenkomen voor de bespreking Ider Belgische voorstellen om trent nieuwe rubrieken. Overzicht der Dmitsclie herstelbetalingen. Het bureau van den agent-generaal voor de schadevergoeding heeft gister een over zicht van de beschikbare en Voor tramsEer bestemde gelden m het vijfde aiauuiteita- jaar, tot- en met 30 November 1028 open haar gemaakt. Het bedrag der beschikbare gelden was in November 1928 RAI. 162.464.419.83 terwijl liet bedrug der be schikbare gelden voor het vijfde aftnuiteits- jaar R.M. 737.620.567.30 bedroeg. Be ver deeling der transfer-gelden is voor Nov. 1928 als volgt geregeld: aan Frankrijk R.M. 77.747.300,14 (totaal R.M. 277.975.473.61), aan het Rritsche Rijk R.M. 46.204.366.54 (in totaal R.M. 124.S94.694.-85), aan Italië R.M. '13.049.033.84 (tot. R.M. 30.538 376122) aan Belgie R.M. 10.134.598.08 (totaal R.M 27.646.563.63), aan Servië RJM. 7.797.447J90 en aan Amerika R.M. 7.274.111.22 (totaal 20.113.328.01 R.M.). Moet Benesj gaan? De agrariërs in de Tsjeoho-Slovaksche Kamer voeren den laatstan tijd een heftige oppositie tegen Benesj, den minister van buitenlamdsche zakein, zoo zelfs dat er al eenigen tijd van een mogelijk aftreden van den minister wordt gesproken. De gele genheid daartoe zou er zijn als Svehla, die nog altijd ziefc is' en zïjin premierschap niet meer kan waarnemen, delinitief zou aftreden en het ministerie dus toch een re constructie zou ondergaan. Masaryk is ech ter niet voornemens zrpn trouwen medewer ker van de laatste veertien jaar zonder verzet te laten gaan en doet daarom po gingen om beide partijen met elkaar te verzoenen, waartoe hij gisteren een uitvoe rig onderhoud heeft gehad! met Stanek, den voorzitter van de agrarische partij! iu de Kamer. Het Hj'delij'k verzet in O ostenrijifc. De Oostenfijksche ambtenaren hebben hun eïsch van een maand salaris extra ver minderd tot een halve maand!, mits hun ook voor het volgend jaar een halve maand wo-rdt toegezegd. De regeering blijft er ech ter bijl, dat zij' niet meer dan 30 pCt. geven kan. Dit is den ambtenaren meegedeeld, waarop het personeel der posterijen beslo- lieeft het lijdelijk Verzet voort te zetten. Japan en h'et herstel- vraagstuk. Naar verluidt heeft de minister-president I'anaka een verklaring afgelegd, waarin hij er den nadruk op legt, dat Japan verheugd zou zijn over een verandering van het sy steem der herstelbetalingen en alle pogin gen daartoe zal steunen. „Ik ben er niet zeker van Idat het zoo is. Moest ik je niet vier keer voor de lunch uilnooöigeni, voordat je kwaamt, jij', die er je op beroemt geen afspraken te hebben?"' Rij klopte de asch van zijn sigarette op zijn hoid en antwoordde niet. „Je valt dikwijls tegen middernacht bij mij binnen", ging zij voort. „Je afficheert je vrijelijk met mij. Je hebt zelfs een paar maal met mij geluncht of gedineerd op openbare plaatsen. Wanneer ik je verzoek hier alleen te komen, ben je moeilijker. Waarom?" „Omdat", antwoordde hij na een oogen- blik aarzelen, „ik heel weinig gezelligheid! kan geven. Ik heb zoolang alleen geleefd, dat ik een tamelijk vervelende 'felerel ben. Misschien zal ik later meer zelfvertrouwen krijgen". „Bij mij?" „B'at kan ik niet zeggen." „Je vindt miss Peggy Lay ton gemakke lijker om mee om te gaan?" „Veel gemakkelijker", gaf hij toe. Haar fijngebogen, blauwzwarte wenkbrau wen schenen dichter bij elkaar te komen. „Men zeide mij, dat je een heel goede vriend van haar bent. Is dat waar? „In (den zin dien je bedoelt, is het on waar", antwoordde hij. Zij haalde diep adem. Een zekere span ning week van haar gezicht. In haak o ogen lag zeer veel dat niet uit te spreken viel. „Waarom laat je het de menschen ge- looven?" Rrj haalde de schouders op. „Kan ik het beletten?" „Je laat je met haar zien". i (Vervolg). De kans voor de drie partijen van Rechts om, mochten ze bij de stembus van 1929 de meerderheid behouden, weer in Coalitie tot elkander te komen, is door een incident blij de begrooting van Oiulerwij's er al weer niet igrooter op geworden. Het ging om een schijnbaar tamelijk onschuldig zaakje, n.L om art. 35 van de Begroeting Ouder afdee- ling II van de Begrooting, Hooldstuk IIoo- ger Onderwijs, met dgen ondertitelBijzon dere Universiteiten en Handelshoogeschool. Dan krijgen wij in art. 34 de aanvrage can 61000 subsidie aan de Rotterdamsche Han dels Hoogeschool en dan worden er in art. 35 f 10.000 gevraagd voor de Handels Hoogeschool te Tilburg. Iemand, die niet beter weet, zou zeggenAls Rotterdam voor zijn Handels Hoogeschool subsidie krijgt, moet Tilburg die ook hebben, maar zoo eenvoudig is de zaak niet Want de school te Rotterdam is een neutrale, waarvan studenten van alle gezindten ge bruik maken, terwijl die te Tilburg eon confessioneele is, n.L een Roonisch Katholieke. En zoo brachten die tiendui zend guldens, die slechts 1/150 procent van de Begïooting uitmaken, de Kamer direct in de uiterst gewichtige kwestie, of de finan cieele gelijkstelling, die er tussehen het openbaar en bijzonder lager onderwijs is verkregen op den duur voor alle onderwijs zal moeten worden gegeven, en dus tot het hooger onderwijl zal moeten worden door getrokken. De groote staatsman Cort van der Lin den, die reeds lange jaren, vóór dat hij in 1913 als premier en minister* van Binnen- landsche Zaken optrad, begreep dat er verzoening moest komen op het gebied van liet lager onderwijs, wilde Injen op den duur ons gamsche volksonderwijs niet in zijn hartader treffen, heeft de doortrekking van de financieel e gelijkstelling tot het hodgere onderwijs nooit gewild. Orni zich daarvan te overtuigen heeft men maar de rede op to slaan, vaariniede hij op 8 Januari 1914 de zoogenaamde Bevredigingscommissie in stalleerde, en te letten op de volgdadiej woorden: „De u verstrekte opdracht is ruimi gesteld. Zij roept u, een regeling te treffen, van den finaneieelen grondslag van het volksonderwijs. Daaronder is allereerst te verstaan het lager onderwijs in zijn ge- heeien omvang. Daarnevens zal ook het middelbaar en voorbereidend onderwijs uw aandacht vragen. Het islniotuitgeslo- ton, dat daarbij andere grondi- slagen worden aa'ngenomen, dan ten aanz iteln van het 1 a g e.r on der wijs worden vastgesteld'. Het was dus duidelijk, dat Minister Cort van der Linden van imbet af aan wilde waarschuwen tegen het denkbeeld, dat ook voor ander onderwijs dan 't lager onderwijs ooit do financieele gelijks tel ling geboden zou kuimetn worden. En dat is zoo, de ratio van die gelijkstelling tussehen bij zonder en openbaar lager onderwijs is de Leerplichtwet; een staat, die het lager onderwijs tot een verplichting maakt, moet ook zorgen, dat de burgers in hulu keuze daarbij niet beperkt worden door finan cieel® overwegingen. Maar iniemiand is ver plicht zijn kindereln middelbaar of hoo ger onderwijs te laten geven. En al zijn wij er daarom' niet tegen, dat het particu lier initiatief, dat op dit gebied scholen sticht, door eenige Rijkssubsidie wordt ge steund, zooals ook de BevredigingsooM- „Soms amuseert het mij"." Zij schuilde het hoofd. „Dat geloof ik niet", zeide zij. „Er kan niets zijn tussehen jou en die Peggy Lay- tons in de wereld. Zij kan nooit een aar dig speelgoed voor je zijn. In dit opzicht verbaas je mij soms. Je geeft je den schijn van een banaliteit, die je 'niet bezit. Je bent een geheimzinnig wezen, Francis". „Niemand zal jou gemakkelijk te door zien vinden", herinnerde hij liaar. „Geheel Londen vertelt thans n.1. het Londen dat er belang in stelt dat Fe licia Dringe al wat zij Iran beproeft om haar nieuwen bewonderaar te houden. Zij herinneren zich, Jat ik je meenam naar mijn heiligdom, waar maar weinig malnnen binnen gedrongen zijn. Zij weten, dat je mij Ide prachtige jade halssnoer gaf, die iedereen verlangde. Zij zien je wagen hier binnenrijden, en ze hebben maar één ge dachte Dat ik je heb veroverd en hoe lang ik in staat zal zijn je te behouden. Het is een feit, Francis dat je mij nooit hebt gekust, wel?" „Nooit". „Je bent zoo dikwijls zoo dicht bij mijn lippen geweest", ging zij peinzend, voort. „Geen man is tevoren er zoo dicht hij geweest, zonder dal hij het hoofd verloor of althans beweerde, dat hij het verloor. Je staat nu ook bijna, op het punt, Frau ds". Rij glimlachte, het was voor haar een irriteerende ladx, want zij kom de gedachten! niet pijlen, die hij er achter verborg. „Verder af, denk ik, dan ooit te voren", antwoordde hij. „Zeker verder dan toen missie dat heeft gewild, men hoede zich in deze voor een overdrijving, die tot een onmogelijke verbrokkeling zou leiden, en van de Schatkist offers zou vragen, waar door oins land zeer zeker tot faillissement zou komen. Daargelaten dan, dat waar het reeds hij onze openbare Universiteiten vaak de vraag is, hoe en waar zaj den gesckikten man zullen vinden om een leerstoel naar den eisch te bekleeden, het twijfelachtig mag genoemd worden, of wij daarnaast wei in staat kunnen geacht worden alle con fess! oneele inrichtingen van hooger ouder wijs met werkelijke clarissimi "vizi (zeer schitterende mannen) zooals de Latijnsche titel van onze hoogleeraren is, te be zetten. De Christelyk-Historisclie heer Tilanus bond den strijd tegen de subsidie voor de Roouiscli-Ivath. Handelshoogeschool te burg aan. Hij herinnerde er aan, dat reeds m 1908, dat is dus kort na de Hooger- Onderwijswet van Dir. Kuyper, de Chris- telijk-Historische Unie een sciherp afwij zend standpunt had ingenomen tegen de subsidreering van bijzondere hooger" onder wijsinstellingen, ook al omdat zulk een instelling door het aanvaarden van sub sidie een deel van haar vrijheid, prijsgeeft. En, toen de Cim s teliij k-H is t or i sc! ie woord, voerder ten slotte zeide, dat hij en zijn geestverwanten de wetenschap niet aan een dogma willen gebonden zien, zette men aan de /Rechterzijde groote oogen op, want een liberaal zou niet anders gespro ken hebben Als de heer Tilanus hier als woordvoerder van zijn fractie optrad, zal de lezer goed doen niet te veigeten, dat Dr. do Visser, in den voorzrttersstoel zat en dus builen het parlementaire gevecht was gesteld. En voor den heer Schokking is deze aangelegenheid een mini of meer penibel onderwerp, omdat hij, "anders dan Dr. de Visser, indertijd zijn stem aan de Hooger Onderwijswet van Dir. Kuyper heeft gegeven. De Roomsch-Kalholieke Dr. Moller vatte dan ook direct vuur op de uitspraak van den lieer Tilanus, dat hot hooger onderwijs niet aan een dogma mocht worden, ge- bomden; liij bad die uit zijn molrnd met verwacht, en gehoopt, Uat deze spreker met hem van oordeel zou geweest Zijn, dat allo wetenschap gebonden is aan de Christe lijke waarheid. En dat als dus de main! der wetenschap tot resultaten komt, die met die goddelijke waarheid in strijd zijn, liij terug moet gaan, omdat daaruit blijkt, dat hij zich heeft vergist. Als wij dus on deugend wilden zijn, konden wij zeggen, dat Dr. Moller wel vrijheid van z o e k% nj geoorloofd vindt voor den Roomsch-Katho- lieken man van de wetenschap, maar niet liet vinden. F-i wat daarvan de betee- kenis is, leert ons de geschiedenis. Toep Galilei g e v onden had, dat Copernicus gelijk had met» zijn stelling, dat de zon 't middenpunt is vanolns planetenstelsel, en dat ook de aarde met de overige planeten zich om de zon beweegt, werd hij voor de Inquisitie gedaagd en hij moest knielende zijn gevoelens afzweren, ma deze voor on gerijmd en Kettersch te hebben verklaard, en plechtig beloven nimmer weer over dit onderwerp te zullen schrijven. Dr. Moller sprak er gemakslialve maar niet over, Idat die Christelijke waarheid, waaraan hij den heer Tilanus gebonden, wilde zien in den mond van den Roomscb- Katbolieke iets gansch anders beteekent dan in den mond van den Protestant. Het is haast onnoodig te vermelden, dat, als het gaat om subsidie aam ©en Roomlsch-Katholiebe instelling te Onthou den, onverschillig wat daarvoor do motie je mij je zwarte en witte kamer vertoon de". Zij stond plotseling op en ging do kamer door, trok een verwelkte roos uh een vaas, bekeek zich zelf in den spiegel en wond een kleine Fransche klok op. Zij bewoog zich met lichte en kwijnende gratie; haar manier van wandelen zou geen a)iidore vrouw haar nai oen- Opeens kwam zij terug en stond naast hem. Haar hand rustte op zijn schouder. „Vergeef mij als je blieft", verzocht zij. „Ik ben vandaag zenuwachtig. Om je de waarheid te zeggen, ik was heel dwaas gis-, teravonidi. Ik ging naar een van die malle speelpartij'en en verloor niet alleen heel veel gelid, maar bleef lieel laat op. Nie mand anders zou mij voor vanavond heb ben te zien gekregen. Ik ben overtuigd dat ik niet toonbaar ben". „Het is beter, dat ik wegga", stelde hij voor. „Dan kan je rusten". t „Integendeel", antwoordde zij slnel. „Als je mij nu alleeu laat ben ik vain streek voor den heelen verderen dag. Kom in mijn kleine kamer. lik' zal je de schetsen wij'zen, idie die Franschmam pas voor mij gemaakt heeft." 1 „Ik heb mijn wagen besteld om drie uur", zeide hij, „ik ga nog een uurtje naar Lord's." Je wagen kan wachten", beweerde zij kortaf. „Wanneer ik bereid ben je te laten gaan, zal ik het je zeggen". Een bekend sportterrein. Wordt vervolgd). S -'I 'iê ,Ajs y& ffë rtig; \'>s fsii'^.je wi»v^f'^ai^^i^^>vts^A#NpjHjya^k9yNöi8^!8}lWN5 Deis courant verschijnt dadelijks, met uit- londei'iog Tan Kon- en Feestdagen. Piija per kwartaal 1 2.—; franco per post j 2 so. Prijs per week: 15 cents. Afion- derty'ks nummers 4 cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentie» voor het eerstvolgend num mer moeten vóór elf anr aan bet Bureau bezorgd zijn, 's Zaterdags vóór O uur. Een bepaalde plaats van advertentien wordt niet gewaarborgd. rt SCMEDAMSCHE COURANT Prijs der Advertonticnvan 15 regels 1.55; iedere regel meor f 0.30; in bet Zaterdagen miner 1—5 regels 1 l,t>0, ledei» regel meer fO.iS. Eeclames £0.75 per regel. Incassokosten 5 ets.; poslkwitanties 15 ets. Tarieven van adverteutiim by sbonoement tiin aan hel Bureau verkrijgbaar Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Kleme Advertentiën opgenomen a l O 50 t/m 15 woorden, f O 75 t/ni 25 woorden. Elk woord meer 5 cent tot een maximum van 30 v oorden i i fit I ♦S j A 7 ü'l vj 'li tJ fV) ^iA US

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1