Radio-Programma's, Ovei macht. De overval in den Oppert. Een varken met een staartje? In een zaak van A. Q., 44 jaar, vee j verloskundige tc Vlaaadinger-Am nacht, die in hooger beroep "terecht stond van een vonnis van den kantonrechter te Schie dam, van welk vonnis de ambtenaar van het 0. AL in hooger beroep was gekomen, waarbij verdachte was ten laste gelegd het onbevoegd uitoefenen van de veeartsenij leunde hij had op 3 Juni zonder nood zaak de veeartsenijkunde uitgeoefend als bedrijf, zonder daartoe gerechtigd te zijn, door een ziek varken van zekeren Kroos te betasten, onderzoeken en in te spui ten en voor die behandeling f 1.23 aan te nemen en daags daarna nog raad te ge ven heeft het O. AL aan de Rofcter- damsche rechtbank geeischt, dat de zaak voor onbepaald en tijd zal worlcn ge schorst. Persdelict. JEert en ScliooL Gemengd Nieuws. De overstroomingen op IJsselmonde Zaterdag is te Barendrecht een verga dering gehouden van het plaatselijk va- tersnoodoomité Barendrecht-Ridderkerk. Na(. mens de algemeens vereenigde commissie tot leniging van rampen door watersnood (Watersnoodcomité te Amsterdam) woonde de heer J. W. Geesink, burgemeester van Nicuwveen, deze vergadering bij. Boerderij afgebrand In den nacht van gisteren heeft een groots brand de kapitale boerderij van Krijns op den weg naar Schimmert (Limburg) en toe- beboorende aan den graaf Ala'rchant d'Amsmbourg, in de asoh gelegd. Er ver Aangespoelde lijken. Een hotel op den Coolsingel te Botterdam. Luchtvaart. Radio N.S.F. Avontuur van een gemeenteraadslid. Schip vergaan. Beur* ran Amsterdam. 80% 78 99% 282 90% 188% 208 -8%, 21%.. huge u décharge opgeroepen., een broer van vend. de Jong, die in de ondeme ming bcvirijfs!eider is. Vlot gaf deze antwoord op de vragen van mr. Bondewijk, waarmede de zaal; zoo werd voorgesteld, dat verd. de Jon niets van de zaak afwist en er overmacht in het spel was. Doch als de kantonrechter pijnlijke vra gen stelde, bewaarde deze getuige oendiep stilzwijgen, hetgeen de kantonrechter met eenige ironie constateerde Tenslotte gaf deze getnige toe, dat hij wel maatregelen had kunnen nemen en, een dag tevoren de moeilijke toestand reeds kon voorzien. Een belangrijk aan deel in de ontfutseling van deze verkla ring had ook de verbalisant, die geheel en al in de zaak opging, wat hij meer malen liet blijken. Hij was echter goe, op (de hoogte en van zijn, inlichtingen werd een dankbaar gebruik gemaakt. In zijn pleidooi trachtte mr. Bordewijk nog eens aan te toornen dat er sprake was van overnacht en dat verdichte niet aan sprakelijk kon worden gesteld, omdat niet liij last heeft gegeven voor het overwerk, maar u° bedrijfsleider, de reeds genoemde broer, getuige a décharge. Tenslotte deed hij een beroep op art 29S sub 9, dat inhoudt dat verdachte kan worden vrijgesproken, ofschoon de over treding is bewezen Dit kan geschieden, indien de overtreding van geen beteekems is. In zijn requisitoir zette de ambtenaar van het 0. M. uiteen, dat de directeur' van een onderneming allèèn aansprakelijk is en dat hij volgens de wet verplicht is maatregelen te nemen, die een overtreding kannen verhinderen. Dit heeft verdachte niet gedaan. Verdachte had bovendieh overwerk-vergunning kuinnen vragen, maar dit lieeft hij niet gedaan omdat men te voren veronderstelde, dat dit toch niet ver kregen zou worden. Dan had men het werk maar moeten stilleggen. Verdachte heeft eenvoudig maling gehad aan de wet en dit acht het 0.11. een ernstig feit Daar het overwerk echter slechts één ar beider betreft, wil het 031. slechts een betrekkelijk lichte boete magen. n.l. f25, subs. 10 dagen hechtenis. Ten aanzien van het beroep van mr. Bordewijk op art. 298 sub 9, merkte mr. Cohen ter Vaert tersnede op, dat de ad vocaat daarmede de overtreding erkent!... In zijin repliek merkte mr. Bordewijk edr ter op; dat hij dit slechts subsidair wilde doen gelden, als de kantonrechter de over treding bewezen achtte. Volgende week zal de kantonrechter uit spraak doen. Het was een interessant debat over een droog onderwerp, waarvan de behindeling echter nu en dan niet kon vlotten, omdat de griffier het verhoor niet kon bijhouden en natuurlijk erg precies wilde zijn. Slavenwerktijden. F. W„ wonende te Rotterdam heeft even eens Üe arbeidswet overtreden. Hij heeft arbeiders in zijn dienst 58 uur per week laten werken; op een Zaterdag zelfs va!n *s morgens 7 uur tot 's nachts 1 uur, zen der rustpoos! Het -0. AL hekelde het feit, dat wan neer het een onderneming slecht gaat dit verhaald wordt op de arbeiders, die dan aan zulke slavenwerktijUen worden onder worpen. Het 0. 31. eischle in totaal f60.boete, subs. 30 dagen hechtenis. Verdachte voerde aan, dat de arbeiders wel eens graag overwerken, omdat ze dau hooge loonen maken en voorts deed hij een beroep op de onfortuinlijke omstan digheden waarin hij verkeert; zijn zaak is o.a. failliet gegaan. De kantonrechter veranderde de eisch in f30 boete subs. 15 dagen hechtenis. Een ontevreden menscb. N. D., wonende te Schiedam, stond te recht, omdat hij verzuimd heeft zijn kind aan te geven. Deze zaak is reeds eerder behandeld, toen de moeder van het kind voor den kantonrechter moest verschijnen, omdat zij er van verdacht werd het kind niet te hebben aangegeven, daar de va der niet in Schiedam zou zijn geweest, toen het kind werd geboren. Thans bekende verdachte echter wel in Schiedam te zijn geweest, maar den tijd niet te hebben gehad. Het O. M. nam het den verdachte zeer kwalijk, dat hij eerst heeft getracht de schuld op de moeder te werpen en of schoon hrj het feit van de overtreding niet zoo ernstig achtte, eischte het 0. M. een flinke boetef 30 of 15 dagen hechtenis. Verdachte wond zich hierover nogal op en liet den kantonrechter nauwelijks aan het woord komen. Hij had geen zin om te zitten" en betalen kon hij niet. Dan; zon bij iets moeten doen, wat hem weer voor den rechter zou brengen en dus Het was een (dreigement aan het adres van den kantonrechter, om als logische gevolgtrekking geen boete op te leggen. Haar lie kantonrechter deed het toch en veroordeelde verdachte tot fló boete of 10 dagen hechtenis. Zeer ontevreden ging verdachte heen; binnensmonds allerlei tegensputterend. Een regenjas met een gat er In. Het humoristische element ontbrak dezen middag ook niet. B., chauffeur, wonende te Schiedam, heeft op de Hoogstraat een fietser aangereden en moest lm voor de balie komen. De fietser diende een vordering tot scha devergoeding in van f 30, daar zijn regen jas aan flarden was gescheurd. Deregen- jas moest getoond worden en de deur waarder moest uit hoofde van zijn functie de waarde van de regenjas schatten. De kantonrechter meende, dat men voor minder dan f30 ook wel een regenjas ko koopen. „C. A. is tccli voordeeliger?"» IV uur op getuige met trots en lichte ver ontwaardiging vroeg: „Zoo'n .kwaliteit?!" Het oordeel van den deurwaarder was dat zelfs aan het voordeeligste adres voor £30 zoo'n regenjas niet te koop zou zijn De kantonrechter: „Is de jas niet te repareeren?" Getuige: „De kleeianaker ziet er geen gat in". Een homerisch gelach ging op, want de getuige toonde op het zelfde moment twee groote gaten in de jas, waar men door heen kon kijken! Even later verklaarde deze getuige nog, dat liij door de aanrijding met zijn fiets was omgetuimeld, maar nog de tegenwoor digheid van geest bezat om op den greai liggend allereerst naar het nummer van de auto te zien. „Toen zag u zeker alle zessen voor ne sens aan'" vroeg mr. Cohen ter Vaetl. Den getuige ontging dit mopje Uit het getuigenverhoor kwam -vast te staan, dat verdachte onvoorzichtig heeft gereden en daarom veroordeelde de kan tonrechter hem tot f 15 boete en wees voorts de civiele vordering van f30 toe Lastige 's Gravenzanders. De chauffeur A. 31. R, van een auto bus van de IV. S. 31., stond terecht om dat hij met zijn bus 26 personen heeft ver voerd, terwijl hij er slechts 19 in zijn bus mag hebben. 3laar hij had dit moeten doen omdat zijn bus werd bestormd en de overtollige passagiers de bus niet wilden verlaten. En tegen de passagiers kon hij niet op, want de 's-Gravenzanders ziju ruwe lui, die drei gen en spoedig een pak slaag uitdeelen en misschien de bus zouden hebben ver nield. De kantonrechter zette echter uiteen, dat de eenige manier was geweest om niet te rijden en politie-hulp in te roepen. Over 14 (Jagen zal de verbalisant wor den gehooid. Schoolverzuim. J. A. van S., alhier, heeft zijn leerplich tig kind niet naar school gestuurd. „Waarom heeft u dat niet gedaan?" vroeg de kantonrechter. Heneer, dan zou ik eerst wel eens willen vragenheeft een arbeider nog eenig recht tegenwoordig s kantonrechter: „De arbeider heeft tegenwoordig zooveel rechten, dat hij veel meer heeft dan den kapitalist!" Verdachte vertelde nu, dat hij zijn kind niet naar school had kunnen sturen, om dat het ziek was. Haar de dokter had er, vo'gens hem, niet naar omgekeken. Die zaak werd daarom 14 dagen aan gehouden, waarin verdachte kan zorgen voor een dokters-attest, waarin wordt ver klaard, dat het kind inderdaad niet naar school kon. Vrijspraak, J. v. S., gedetineerd, wonende te Rot terdam, van beroep chauffeur, zou in Juli op den Schiedamsdken weg op verzoek van de polatie niet hebben gestopt. De verbalisant, die het nummer van de auto had opgenomen, herkende den verdachte niet. En verdachte herinnerde zich niets. Ofschoon het 0. 31. wegens een ern stige negeering van het gezag f75 boete subs. 3 maaneden hechtenis eistihte, sprak de kantonrechter den verdachte vrij we gens gebrek aan bewijs. Bij verstek werden de volgende vonnissen uitgespro ken L.j te Schiedam zonder licht gefietst f2 boete. D. S., te Vlaardingen idem f5 boete. J. Er., te Rotterdam idem f10 boete. H. v. ,W., te Rotter dam idem f3 boete. P. H. F., te Hoek van Holland Zonder rijbewijs ge reden f5 boete. G. B. en 11'. AL, te Rotterdam onbevoegd uitoefenen van het beroep van liedjeszanger elk f3 boete. J. v. d. G., te Rotterdam over treding motor- en rijwielwet f5 boete. A. J. v. d. B., te Rotterdam verbo den weg bereden fl boete. In een zaak van mr. J. H. W„ advocaat te Schiedam, die in hooger beroep moest terecht staan ter zake van een overtreding van de motor- en rijwielwet, waarvan de kantonrechter te Rotterdam hem heeft vrij- esproken, waarvan de ambtenaar van het 0. AI. in appèl was gekomen hij reed op 6AIei 1928 met zijn auto op den Spaxlel- weg onder Alaasland, hoewel die weg door Gedeputeerde Staten voor het verkeer ini beide richtingen was afgesloten, welk be sluit door beiden was kenbaar gemaakü beeft het 0. AL aan de Rotterdamscha rechtbank geeisclit ontslag van rechtsver volging. Verdachte venveeide zich met de op merking, dat het bord dat hij gepasseerd1 was, niet goed stond en toen hij dat een maal voorbij was met zijn wagen niet kon keeren; achteruit rijden vond hij gevaar lijk, omdat zich ter weerszijden van deni weg een vrij diepe sloot bevond. De veldwachter J. Groenendijk was het er mee eens, dat de borden niet duidelijk staan. Rechter mr. Schalkwijk wees op de vraag ojf Ide sluiting van den weg wei in over eenstemming met de motor- en rijwielwet was. De oorspronkelijke beschikking van Gedeputeerde Staten verklaarde den weg alleen ongc-schikt, en dat besluit steunt niet op de motor- en rijwielwet. Verdachte's hoofdbezwaar blijft tegen de plaatsing van de boxden. Het O. AL was het er mee eens, dat hier ovennacht is. Van den Burgerwag op den Spartelweg komende kan men niet meer keeren. De Rotterdamscke rechtbank lieeft uit spraak gedaan in de zaak van D. K.,' 28 jaar, handelsbediende te Rotterdam, gedetineerd, die op 22 October gepoogd heeft, den kantoorbediende J. Seelbacb, van de firma Van Stolk, te 'oerooven vain een actetasch met f23.000. Verdachte had zich daartoe vermomd op gesteld in de vestibule van het kantoor van Van Stolk aan den Oppert. Zoodra Seel- bacli het gebouw binnen was, liad ver dachte, die gewapend was met een gummi stok, dezen aangevallen, doch Seelbacb, die luidkeels om hulp riep, wist tweemaal oen aanval af te slaan. Verdachte had! daarna de vlucht genomen. Hij werd na gezet door Seel'oacli, op wiens aanwijzing hij in de Lamsteeg is gegrepen. Het 0. AL had een gevangenisstraf van 3 jaar geeischt. De rechtbank lieeft verdaclite veroor deeld tot 4 jaar gevangenisstraf. Tegen den getuige Kroos vroeg het 0. AL procesverbaal op te maken, als verdacht van meineed in deze zaak. i— Openbare dronkenschap In een zaak van den 27-jarigen varens gezel P. Ph. K, die in hooger beroep moest terecht staan terzake van openbare dronkenschap en deswege door den kan tonrechter te Schiedam was veroordeeld tof f 15 boete subs 10 dagen hechtenis, van welk vonnis de ambtenaar va!n het O.AI. in hooger beroep was gekomen, heeft het 0. AI. aan de Rotterdamsche rechtbanl geeischt vernietiging van het votavs en dat erdachte wegens openbare dronkenschap bij redicivi tot dezelfde straf zal worden veroordeeld. De IHIooge Raad heeft AEaamdag verwor pen het cassatieberoep vajn L. J. J. M. S., hoofdredacteur van het R.K. Noord1 Hioilandsch dagblad Ons Blad te Alkmaar, die ter Zake van beleediging van G. S. was veroordeeld tot f 50 boete. Op 11 April 1927, toen te Heiloo do verkiezingen voor den gemeenteraad in aantocht waren, had verdachte onder het hoofdje itli'eiloo onder de rubriek gemiöngdi nieuws een ar tikel dom opnemen, dat gericht was te gen G. S., die candidaat was gesteld door de R.K. Volkspartij. Tn 'dat artikel werd deze candidaat van allerlei beschuldigd, een vijand der R.K. kerk genoemd en als onbetrouwbaar gekwalificeerd. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Den Haag (vacature dr. A. Troelstra), ds. J. Voorstee#, te Gouda. Geref. Kerken. Tweetal in den (Hjaag-Oost ds. P. C. v. d. Vliet te Utrecht en ds. A. G. Wolf te s-Gravenlaïid. Bedankt voor Ermielo (2o predpl.) ds. S. Neerken te Ulruml; voor Urk. ds. W. Doorenbos te Gerkesklooster Stroobos. Do in de buiurt van Barendrecht en Rid. derkerk geleden schade bleek van dien aard te zijn, dat de algemeene vereenigde com missie zich bereid heeft verklaard hulp te bieden aan de slachtoffers. Aan hen, die voor uitkeering in aanmerking komen, zal financieels hulp worden verleend. De plaatselijke commissie taxeert de schade op ongeveer f 75.000, Het zijn voor namelijk kleine tuinders en pachtboertjes, die zwaar getroffen zijn. D|e heer Geesink heeft een tocht door het overstroomde gebied gemaakt dm; zich van den toestand pp de hoogte te stéllen. brandden 25 runderen en 50 varkens. Het woonhuis bleef gespaard Verzekering dekt de schade. Zondag zijn wederom aan liet strand te Scheveningen drie lijken aangespoeld, ver moedelijk opvarenden van het Italiaalnsdie schip „Salento", dat onder onze kust is vergaan. Een der lijken is aangespoeld bij Kijk duin, een ander bij den vuurtoren en een deide bij den gTens van Den Haag en Wassenaar. i A faand agmorgen is te Noord wijk aam Zee een lijk aangespoeld, gekleed in een' blauw colbert costuum. Het droeg een gladde gou den rinig en er werd een zilveren steganiettan- koker op bevonden. De tweede snijtand links onderaan was van goud. Vermoede lijk is dit het lijk van den kapitein! van de Salento. De broer Van deni kapitein is eenigen tijd. geleden hier geweest en beeft toen verklaard, dat zajn broer biji zich moest hebben een zilveren sigarettenkoker en dat hij een gouden snijtand in den onderkaak had en velschillende gouden ringen, waar onder een ring met initialen. Alles klopt" dus, behalve de ring met initialen. Ook is er gistermorgen te Katwijk aan Zee nog een lijk aangespoeld. De perceelen, staande op den lioek van den Coolsingel en de Aert van Nesstraat te Rotterdam, waarin o.m. eens het restau rant Royal" en de „Royalbar" zijn ge vestigd geweest, zijn opgekocht, teneinde dit geheele complex dienstbaar te maken aan het hotel of (en) restaurantbedrijf. Het geheele gebouwen-complex zal wcr den verbouwd. Het hotel wordt 28 meter hoog. Waalhaven, de luchthaven van Rotter dam, .weid gedurende November aangedaan door 181 verkeersvliegtuigen en dcor 50 militaire, ytenvijl er 16 speciale vluchten (proef- en photc vluchten) met K.L.A1 -ma chines plaats hadden, 98 vluchten metPain- der-vliegtuigen van de Rotterdamsche Aero- club en 27 vluchten met particuliere vlieg tuigen. Het aantal bezoekers bedroeg 920. Kon aan het eind Van 1927 wonden medegedeeld, dat bij de Nederlandsche Som- toestellen Fabriek (Radio N.S.F.) te Hil versum de duizendste arbeider was aange nomen,' thans wordt ons bericht, dat een dezer dagen reeds de vijftienhoinderdste zijn intrede heeft gedaan. In één jaar tijds is het aantal arbeiders (beambten meegerekend) dus met 50 pCt. (gestegen. In den gemeenteraad van Swalmen deel de liet raadslid, de heer Luyten, mede, dat hij een avontuur beleefd had, dat dééd denken aan die in Wild West. In de Krop- pestraat werd spr. onlangs, toen bij van Zijn kaartclub huiswaarts keerde, plotse ling door eenige handen vastgegrepen, ge-i blinddoekt en gedwongen zijn aanvallers te volgen. Toen ze hem een eind mee getroond hadden, werd hem de vraag ge steld, of hij! kon raden, waar hij zich be vond. „Bij Cabolet", was mijn antwoord, aldus spr., want ik merkte het aan de modder, waarin ik bleef steken. Alen vroeg mij toen, in den raad er op aan te dringen, dat de wegen op de Boe- koel onder handen genomen zouden wor den. ïk beloofde zulks te zxdlen doen, waar na ik van de blinddoeken ontdaan werd en mij zoo spoedig mogelijk uit de voeten; maakte. Tot belooning kreeg ik een kistje sigaren, aldus eindigde spr. het verhaal van ziju avontuur, dat in de ragldszaal groote vrcolrjkheid verwekt heeft. De voorzitter constateerde, dat dit avon tuur toch nog zijn goede zijde heeft gehad. Op het strand te Zandvoort is Zaterdag ochtend céii olijfolie-flesch aangespoeld, waarin één in haast geschreven en vettig geworden briefje zat, dat miet de rnikros- coop werd onderzocht, aangezien het pot loodschrift met het bloots oog vrijwel on leesbaar was. !H|et briefje luidt: s.s. Edith, Ship swamped Sunday. Seint distress sig nals (not answered take in to boats Jack Dairiy. Uit dit briefje valt op te maken, dat het stoomschip Edith Zondag in nood: heeft verkeerd, dat door het schip noodsigna- le uzijn gegeven, waarop hot geen antwoord kreeg, en dat de bomjasming ia de booten is gegaan. De moeilijkheid is nu, dat loiet valt op te maken, welke Zondag bedoeld wordt, en waar het in inood zijnde schip zich bei- vond. Een onderzoek bracht aan het licht, dat er zeven maatschappij en bestaan, die een stoomlschip Edith in <de vaart hebben. Deze maatschappÜjen zijh in Engeland; Schotland, Zwedén en in de Vereenigde Staten gevestigd. Aan de vertegenwoordigers van de be trokken maatschappijen in Nederland is afschrift gezonden van bet briefje. over electrioiteit, door 1W-. Drukker. 5_ 5.30 uur. Sportprtuatje, door H. Hofkn- der. 5.307,15 uur. Concert door het Om- roep-orkest. 7.157.45 uur. Engélsche les. conversatie. 8.15 uur. Aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam. Het Concert gebouw-orkest, onder leiding van Piérre Monteux. 10.15 nui. Persberichten. 10.30— 11,30 uur. G ram of ooiimuzïek. Huizen, 3-10.9 AL Na 6 uur 1852 Al. (Uitsluitend N. C. R. V.-uitzendingen), u 11.30 uur. Korte ziekendienst. 12.30— 1.45 uur. Concert. Alevr. iW|. Cantév. Ame- rongen, sopraan; E. Brantenaar, viod; A. Adema, piano. 22.30 uur. Schoofuitzen- ding. Dr. G. P. Alarang: Pafestina. 7— 7.30 uur. Boekhoud;es, beginners. 7.30—8 uur. Cursus Apologetiek door Prof. J. A. C. v. Leeuwen. 8 uur. Uitvoering van dé Afd. Bussum van de Alij. tot Bevordering- der Toonkunst in Bussum. Schubert-corn cert. Gemengd Koor en orkest van Toon kunst, met versterking van het Utrechtsdh orkest, onder leiding van E. AV*. Alulder. Alevr. Lotti AluskensSleurs, sopraan; mevr. A. Schlüterv. d. Brugge, alt; AL Plooijer, le tenor; .AV. Sohansman, '2e tenor; J. Stroomenborgh, bas. Baventry, 1562 AL 10.35 uur. Kerk dienst. 11.20 uur. Gramofoonmuziek. 12,20 uur. Solistenconcert. 1.20—2.20 uur. Gra mofoonmuziek. 2.50 uur. Lezing voor de scholen. 3.10 uur. Aluziek, 3.20 uur. Ves per van de Westminster Abbey. 4.05 uur. Lezing. 4.20 uur. Corelli AVindeatt's 0e. tet. 5 35 uur. Kinderuurtje. 6.20 uur. Ra dio-bulletin. 6.35 uur. Nieuwsberichten. 6.50 uur. Voor de landbouwers. 6.55 uur. Alu ziek. 7.05 uur. Schubert-liederen. 7.20 uur. Novellenvoorlezmg. 7.35 uur. Aluziek. 7.45 uur. Lezing: Alodem Britain. 8.05 uur. Variétéprogramma. 9.20 uur. Nieuwsbe richten. 9.35 uur. Lezing. 9.50 u. Nieuws berichten, 9.55uur. De militaire kapel. P. AVlntehead, bas. 10.5512.20 uur. Dans muziek, Parijs, „Radio Paris", 1750 AI. 12.20 uür. Protestantsche causerie. 12.50—2.10 uur. Xhkestconcert. 8.5011.20 uur. Con cert. Al. Organd, declamatie. Kwartet Krett- ly en vocale solisten. Langenberg, 469 AI. 11.30 uur. Ale- cbanisdie muziek. 12.251.50 uur. Orkest concert. 5.055.50 uur. Orkestconcert. 7.20 uur. Concert. Klein AVerag-orkest. 8 20uur. „Paria", 1-acter, van Strindberg. 9 uur. (Vervolg) concert. Daarna tot 11.20 uur dansmuziek. Kónigswusterhausen, 1250 AL en 16S0 AL (Zeesen). 11.20—4.20 uur. Le zingen en Jessen. 4.205.20 uur. Orkest concert. 5.207.50 uur. Lezingen1 en les sen. 7.50 uur. Concert. Orkest. A. d'Am- brosio en Rose, viool. Daarna Bach- conoert. Vervolgens tot 11.50 uur dans muziek. Hamburg, 395 AI. 4.20 uur. Voor lezing van Noorsche gedichten. 5.20 uur. Orkestconcert. 7.35 uur. Jazzdwtten voor 2 piano's. 9.5011.10 uur. Dansles en dansmuziek. Brussel, 509 AL 5.20 uur. Dansmu ziek. 6.50 uur. Vioolconcert. 7.20 uur. Gramofoonmuziek. 8.35 uur. Orkestconcert. 9.2510.35 uur. Orkestconcert. AEle. Claes, zangeres. 11 DECEMBER 1928. öTAATSLEENINGEN. VK 6 °/0 Nederiana 1922 108% 6 Idem 1919 101% LR 103% 101"/w 101% 104 5 Ned.-lndie 1915 101%« 7 Duitschland 104 B ANK-INSTELLINGEN. Amsterdamsche Bank188 Koloniale Bank 237 Ned. Handei-Mij170% Prov. Crediet- en Spaarbank 99 Rott. Bankvereen1051/, INDUSTR. ONDERNEM. A. v. d. Bergh's Fabr. A f 1000 105% r. Berkei's Patent 278% Calvé Delft 120 Centrale Suiker80 Jurgens gew.853 Ned. Ind. Gas-Mij. 245 Philips Gloeilampen770 Rotterd. Droogdok 194% v. Gelder's Papierfabr288 Wilton67% Anaconda Copper191 Unit. St. Steel Corpor. 154 HANDELSONDERNEMINGEN. Borneo-Sum. H. Mij169% 160 Linde Teve3 Stokvis163 162x/s PETROLEUM-ONDERNEMINGEN. Kon. Petroleum894% 400 Perlak160 179 CULTUUR-ONDERNEMINGEN. Rubber. 187% 288% 169% 99 105% 105% 281% 124% 60 353 770 194% 238 69 200 157 280% Deli Batavia 160% 160% 820 317% N. I. R. Koffie C. 265% 127 Suiker. 679 677 153 Tabak. 480 173 Thee. Rongga L. M. 825 822 SCHEEPVAART-ONDERNEMINGEN. Donderdag, 13 December. Hilversum, 1071 AL 1010.15 uur. Alorgenwijding. 12.152 uur. Concert door het Boris Lensky Trio. 22.30 uur. Praatje Holl. Am. Lijn81% Idem Gem. E78% Stoomv.-Mij. „De Maas" 97% Kon. Paketvaart-Mij288% Kon. Ned. Stb.-Mij93 Rotterd. Lloyd183 Ned. Scheepv. Unie208% DIVERSEN. De Bijenkorf Thomson's Haven Bedr. Maxwell 8a/u Peruvian Corp21% PREMIELEEN IN GEN. 8 Amsterdam 1874 kl. 8 Amsterdam 1925 kl Witte Kruis 1888 2% Antwerpen 1887

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 6