fe; li' if II w wh De Winkelweek-wedstrijden. -,#•* I* te-- lm IS' Igf pl<u Ja m,1 ®h Minlstei Kan in Drente. Minister Kan heeft gisteren liet Voorge nomen bezoek aan Drente gebracht. O.a. beeft de minister te Havelto (de eerste spade in den grond gestoken voor de wer ken in liet etlroomgebied van do Oude (Vaart, lnj welke gelegenheid. hij een rode hield, waarin de energie van de bewo ners van Drente werd geroemd'. Tijdens zijn verblijf te Emmen ontving do minister een deputatie uit de verveners die een verbetering van do Verlengde lloo- geveensche Vaart bepleitte. Werkverschaffing. Die Ned. Heide Maatschappij heeft in samenwerking niet de Commissie voor werk verruiming in West-Brabant een plan out- - worpen tot ontwatering van de Hoevensche Beemden. Dit waterschap beslaat een op pervlakte van pl.m, 700 H.A., terwijl er verder gronden op afwateren', die even eens ongeveer 700 HA. beslaan'. De veiligheid in noordoostelijk Noord-Brabant. Op een vraag van het lid van. de Tweede Kamer, den heer Deckers, betreffende ver sterking van de in' Noordoostelijk Noord- Brabant gestat! anUeerde politiemacht in .Verhand met het groot aantal inbraken in die streek gedurende den laatsten tijd, heeft de minister van justitie geantwoord, dat de toestand ter plaatse de volle aan dacht heeft Maatregelen in verband met de eischen der veiligheid' werden reeds geno men en op een zoo doeltreffend' mogelijk gebruik in onderlinge samenwerking van het ter plaatse aanwezige en van elders reeds tijdelijk versterkte .personeel is men bij voortduring bedacht Een ontoelaatbaar adres. (Op de vragen van het Tweede Kamerlid;, den heer Bïjleveld, gesteld' naar aanleiding .van een adres, door het hoofd van het (Centraal Magazijn van militaire Meeding en uitrusting te [Woerden aan den' raad dier gemeente, waarin deze hoofdofficier dreigt niet fcmger zijn medewerking te zul len blijven verleenen aan maatregelen in het belang van de gemeente Woerden ot die harer inwoners, indien subsidie aan ©en neutrale H. B. S. werd gegeven, heeft de minister van defensie geantwoord, dat een hooggeplaatst militair uiteraard zijn waren of vermeenden ambtelijken invloed niiet aldus in het geding moet brengen, ten einde druk op de plaatselijke overheid uit te oefenen. Dit is den betrokken hoofdofficier be reids onomwonden in het kabinet van den minister medegedeeld, terwijl deze heeft ingezien, dat zijn houding, in zijn ver zoekschrift tot uiting gekomen, ondoor dacht en onjuist is geweest. Hem is voorts opgedragen, de belangen van het rijk en die van de gemeente Woerden ook in den vervolge op dezelfde wijze te behar tigen ais tot dusver. Het zou niet in het belang van het rijk; zijn, om dezen hoofdofficier," die overigens getoond heeft, in de door hem. beMeede moeilijke functie zeer op zijn plaats te zijn, alleen om de onderhavige tekortko ming te ontheffen, te minder, omdat na het onderhond met den minister geen be zorgdheid behoeft te bestaan voor een lier- -haümg van bedoeld optreden. De rijksmiddelen. f In November hébben de rijksmiddelen f42.561.500 opgebracht, of f329.600 meer dan verleden jaar. Sedert 1 Januari is er echter tegenover 1927 een achterstand van f 10.302.300. II. Roêll, heeft hierbij in een korte toe spraak do gevoelens van het bestuur ver tolkt. Griffiersbenoeming. De Pro-v. Staten van Groningen hebben tot griffier benoemd mr. M. AV. Seheltema, administrateur-chef der 2e afdeelimg ter griffie van de Staten van N. Holland, waar aan hij sedert 1 Jan. 1909 direct na zijn promotie te Leiden verbonden was. Bad. Lehmann f. Te Parijs is op 5S-jarigen leeftijd over leden de heer Rui. Lehmann, gezant van (Liberia" bij de Eransche republiek. De heer Lehmann is vroeger consul-generaal van Griekenland te Amsterdam geweest en ve len zullen zich rijm naam herinneren uit een geruchünakende zaak tijdens het mi nisterie Ruyper. j De heer Lékmann! heeft als Mmstbescfiüer-i mer zich .groote verdiensten verworven.' (De overledene was commandeur in de 'orde van het Legioen van Eer, ridder in de orde van den' Nederiandschen Leeuw, [officier in de 'Oranje Nassau-orde, drager van de medaille van, het Roode Kruis, )en commandeur in de orde van den Ver losser ..van Griekenland. Het Belgisch bezoek aan Indië. Bij den afscheidsmaaltijd^ Zondagavond aan boord van de Insuhode, heeft kapi tein Ruhaak een hartelijke toespraak tot het kroonprinselijk plaar gehouden. Ten slotte werd een driewerf hoera uitgebracht op praises Astrid en prins Leopold en op ide koningin en den koning van België. Die muziek speelde de Brabamponne. De prins antwoordde en sprak zijin groote tevreden heid uit over het verloop van de reis, waarop de muziek het [Wilhelmus deed hooren. Nederlandsche Roode Krols. Zondag was het !20 jaar geleden, dat Prins Hendrik bij Koninklijk besluit werd benoemd tot voorzitter van het Nederiand- sche Roode Kruis. Namens de vereeniging heeft het bestuur aan het paleis in het Noordeinde in Den Haag een M'oemen- huMe laten bezorgen, welke Z. K. H. Zondagmorgen op zijn ontbijttafel' vond, met een brief, waarin het bestuur dank betuigde aan zijn voorzitter en de hoop (uitsprak, dat de Prins nog vele jaren als voorzitter leiding zal mogen geven aan het ,werk van het Roode Kruis. Gisteren hebben de leden van. het dage- lijksch bestuur der vereeniging den Prins bun opwachting gemaakt in het gebouw*, van het NederL Roode Kruis. D© eerste onder voorzitter, oud-luitenant generaal jhr. J. Twee jubilarissen. De heeren ir. II. J. Bootje, hoofdinge nieur-directeur der telegrafie, en dr. ir. N. Koomans, hoofdingenieur, chef van het laboratorium der telegrafie, hebben ter ge legenheid van hun 25 jarige werkzaamheid bij bet Staatsbedrijf der posterijen, tele grafie en telefonie, vele telegrafische en andere gelukwenschen en bloemen ont vangen. Do directeur-generaal der posterijen en telegrafie, ir. Damme, noodigde beide ju bilarissen aan een maaltijd, tijdens welke hij hen in zeer waardeerendo bewoordin gen toesprak. Gistermorgen half 10 is dr. ir. Koo mans op zjjn bureau aan de Parkstraat te Den Haag gehuldigd door het perso neel en de vereenigmg voor electrotechniek. Ir. Doetje werd gistermorgen 11 uur in het gebouw van het hoofdbestuur gehul digd d'oor den directeur generaal ir. Diam ine, het personeel en de A'ereeniging van het Genootschap van ingenieurs. 's Middags werden beide jubilarissen ont vangen door den minister van .Waterstaat, mr. H. v. Aregte. Oost-IndlS. Uitbarsting Bromo. Soerabaja, 17 Diec. (Aneta). In den nacht van Zaterdag op Zondag is plotseling, zon der dat waarschuwende verschijnselen voor af gingen, een vrij hevige uitbarsting vast gesteld bij den Bromo, gevolgd! door 'n he viger uitbarsting in den morgen. Een vuur kolom van vijftig meter hoogte kwam uit den berg te voorschijn, om een zware as'ch' regen daalde neer. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Die Bojsscha'-'sterren- waicht Batavia, 15 Dec. AVijlen de heer Blosscha heeft aan de Nel Indische Sterrenkundige Vereen iging f300.000 gelegateerd, onder meer ten behoeve van de exploitatie van de te Lembang gevestigde Bosscha-sterran- wadit, onder directie van genoemde ver eenigmg. i Consulaire dienst. De heer dr. E. Sethe is erkend en toege laten als consul van. Duitschiond te Rotter dam voor het Zuidelijk gedeelte der pro vincie Zuid Holland, tot de Noordgrens van het arrondissement Rotterdam, het arron dissement Breda, de kantons Hensden en Waalwijk en de provincie Zeeland. Sociaal-democratische Volkspartij. Op een vergadering te Heerlen van onte vreden soc-dem. uit Zuid-Limburg met de leiding der partij is besloten, tot bet stich ten van een' nieuwe partijl de sooiaaldemo4 cratische Arolkspartij. Als onderafdeeling werd de Limburgsche mijnwerkersband! op gericht. De heer H v. d. Ploeg werd van belde voorzitter. Er weid' voorts besloten een weekblad uit te geven en die actie ook buiten Limburg te voeren. 8Ï1DSSIE17W& Morgen de uitslagen. Is de (Winkelweek van 27 November4 December geslaagd? Blïe vraag hebben we eenige malen ge steld aan personen, die geacht konden worden op de hoogte te zijn met het verloop van de winkelweek. Het was ech ter nooit een rechtstreeks antwoord, dat gegeven werd en er werd zelfs wel eens eenige twijfel geopperd, of de vraag wel bevestigend zou kunnen worden beant woord. Gisteravond echter hebben we het abt- woord op onze vraag niet gehoord, maar gezien! In een zaaltje van hotel D!e Kroon! aan de Koemarkt waren n,3. 12 bestuurderen van de drie samenwerkende mid.denstam.ds- vereenigingen of hun plaatsvervangers bezig de ingeleverde winkelweek-bonnen1 te controleeren. Het waren bergen van brie ven en pakjes, die op de tafels waren uitgespreid. Uren zijn bedoelde heeren met het uitzoeken en controleeren bezig ge weest Hun werk liep niet altijd even vlot, omdat er inzenders waren, die zich niet aan .de voorschriften hadden gehouden! in zake een hegeleidend schrijven, waarin nauwkeurig het bestede bedrag en het aantal winkeliers, waar men tijdens de winkelweek iets had gekocht, moesten wor den vermeld. ,AVe hebhen een tijdje dat sorteeren en controleeren gadegeslagen. Er kwamen ge weldige bedragen „uit de bus". Een was er zelfs van over de f1500. Of dat re cord later nog is geslagen, weten we niet, omdat we niet tot bet laatst zijn ge bleven. Toen we heengingen was recordhouder voor het grootste aantal winkeliers, bij wie gekocht werd tusschen 27 Nov. en 4 Diec., iemand, die 147 verschillende win keliers de Mandizie had. gegund! Men stond soms versteld over de be- langrijke bedragen, die besteed waren door personen, van wie men dat niet zon heb ben verwacht Maar natuurlijk is het mo gelijk geweest bij dit systeem' om sajmen te doen. En dan kwam ons ter oore, dat wel eens meer bonnen zijn verstrekt, dan klopte met het bedrag, waarvoor gekocht werd. Geheel in den haak is dat nietl Morgen worden de uitslagen van de wed strijden gepubliceerd. Donderdagavond zullen in Gebouw Een dracht de pqjzen worden uitgereikt Bij' die gelegenheid zal ook een der juryleden voor den etalage-wedstrijd het woord voe ren. Die avond zal verder een eenigszins feestelijk karakter dragen. Verlaging gedistilleerd accijns. Verschenen is het verslag} der Vaste Com missie voor Belastingen inzake het ontwerp tot verlaging van den accijns op gedistil-, leerd en van «Jïem op houtgeest alsmede van het specifieke recht, dat in verband met die accijnzen, volgens de Tariefwet 1924 gei heven wordt van sommige producten. Een minderheid in de commissie bleek zich met liet ontwerp niet te kunnen ver eenigen. Naar haar mecning zal, evenals elke verhooging vau den accijns op het ge distilleerd het verbruik doen terugloopenv de voorgestelde verlaging zonder twijfel een vermeerdering van het gebruik tea gevolge hebhen. De voorgestelde maatre gel zou alzoo een stap achterwaarts be- teekenen op den weg van de verminde ring van het drankgebruik, welke in ons land reods geruimen tijd met zoo geluk kige gevolgen is berieden. De meerderheid der commissie kon zich mot deze zienswijze niet vereenigen. Zij stelde voorop dat, aL hebben ook andere oorzaken tot vermindering van de op brengst van. den accijns op het gedistilleerd medegewerkt, uit de in de memorie van toelichting gegeven cijfers toch wel conclusie mag worden getrokken, dat de verschillende verhoogingen, welke de ac cijns in den loop der jaren lieeft onder gaan, tot het ontstaan vau een smokke larij en een heimelijke vervaardiging van gedistilleerd van zeer bedenkelijken omvang hebben (geleid. Het is zeer toe te juichen dat ook thans de regeering tot het inzicht is gekomen dat ten aanzien van de fraude, welke zeer groote afmetingen heeft aan genomen, iets moet worden gedaan. Nu is het naar de meening der gedoemde meer derheid in de eerste plaats zeer de vraag, of de verlaging van den accijns tot een verhooging van het gebruik van eénige be- teekenis zal leiden'. Door verschillende oor zaken is er verandering gekomen in de inzichten en de gewoonte inzake het ge bruik van sterken drank. Het is niet te verwachten, dat deze inzichten en gewoon ten zich alleen ten gevolge van een ac- cijnsveTlaging weer radicaal zullen wijzi gen en de vroegere omvang vain het drank gebruik weer geheel of voor een belang rijk deel zal worden hersteld. Doch boven dien, 'al mocht vaststaan, dat het ontwerp tot wet verheven, ten gevolge zon hebben, dat eenige vermeerdering van het verbruik plaats heeft, zou nog de vraag moeten wo-rden gesteld!, -of die vermeerdering door hen, die daarin op zich zelf een bezwaar zien, niet zon moeten worden beantwoord als een gaar verhouding Mein offer,, dab moet worden gebracht ter bereiking van het zoo belangrijke doel van het wetsont werp, het tegengaan van de smokkelarij en de heimelijke vervaardiging, met de ver wezenlijking van welk doel niet alleen de moreele belangen, doch voor een deel ook de gezondheid van groote 'groepen van het volk zoozeer zullen zijn! gebaat. Intus- schen bestond bij een deel der tot deze meerderheid behoorende leden twijfel in zake de vraag, of inderdaad niet de een voudige regeling welke voorgesteld wordt het doel kan worden bereikt, dat de re peering zich voor cogen heeft gesteld. "Deze leden achtten het zeer de vraag, of de ver laging van den accijns wel grooten invloed op den prijs van het gedistilleerd zal heb ben. Naar hun meening is het lang niet uitgesloten, dat de drankhandel de prijzen slechts weinig zal verlagen om zelf zoo veel mogelijk te profiteeren van de ver mindering van dep kostprijs, welke een gevolg van de accijns verlaging is. Hetgeen in dit opzicht reeds in het openbaar tot uiting is gekomen, is alleszins geschikt vermoedens in deze richting te versterken. Geschiedt het hierbedoelde inderdaad, dan zal het doel van het wetsontwerp niet worden bereikt. I Immers dan zal de smokkelarij' en de hei melijke vervaardiging nagenoeg even loo- nend blijven als zij thans is. Hetgeen met zoodanige fraudeleuze handelingen is te verdienen, wordt slechts minder naarmate de verkoopsprijs van het gedistilleerd la ger wordt. In verband met den te dezen opzichte gerezen twijfel verMaarden de liierbedoelde leden het zeer op prijs te zul len stellen, van. de regeering te mogen vernemen, of den groothandel in gedistil leerd op zoodanige wijze is georganiseerd als de bovenbedoelde geacht meet wor den tot de mogelijkheden te behooren. Van het antwoord, dat zij zenden ontvangen, meenden deze leden het voor ©fin groot' deel te moeten laten afhangen, of zij hun steun aan dit ontwerp zouden kun'nein ge ven. Een dezer leden zou b'oven den voor gestelden maatregel verreweg de voorkeur geven aan het in het leven roepen van een staatsmonopolie voor den handel in gedis tilleeid. Naar zijn meening zon dit het eenig afdoende middel zijn ter opheffing van de wantoestanden welke op dit oogen- blik, ten aanzien van den handel in en van de productie van gedistilleerd bestaan. Andere leden gaven in dit verband als hom meening te kennen, dat uit het antwoord der regeering zeker blijken zou, dat de -or ganisatie van den groothandel in gedistil leerd allerminst van «jiea aard is, dat eenige vrees kan bestaan voor een algemeen© prijs regeling, waarbij de accijnsverlaging aan ide handelaren ten goede zou komen. Be regeering merkte bij het gepleegde! overleg) naar aanleiding vaJn deze beschou wingen in de eerste plaats op, dat zij',- alvorens het voorstel tot verlaging te doen, rijpelijk heeft overwogen of vermeerde ring van1 het gebruik daarvan het gevolg zou kunnen worded-. De (gronden, die de meerderheid U«r commissie tot een geruststellende uit spraak pp dit punt leidde,, hadden ook jde regeering tot de slotsom gebracht, dat de maatregel kan worden genomen zonder vrees voor ernstige schadelijke gevolgen. AVat aangaat het waagstuk dor prijs regeling, sloot de regeering zich aan bij de meening van de leden, die ten deze- van hun gerustheid hadden blijk gegeven. AVel is het der regeering hekend, dat ver schillende organisaties op het gebied van den handel in gedistilleerd kort geleden zijn overgegaan tot het oprichten van een cen trale vereenigiog voor «ren gedistilleerdhan- del en dat die vereenigiog van het denk beeld ecner prijsregeling niet afkeerig is. Maar hiermede is niet gezegd, dat zulk een prijsregeling zal knn'nen wolden door gevoerd, of, eenmaal doorgevoerd, in stand zal kunnen blijven. Inderdaad zou, indien een prijsregeling als de gevreesde tot stand zal komen, „de kwaal zelve hot genees middel in zich bergen", juist doordat de smokkelhandel dan weer locnend zou wor den. Do moordende concurrentie van den smokkelhandel kan men thans niet va'n zich afschuddenna de accijns verlaging wel. Bo vendien zon een opdrijving van den prijs ook stimuleerend werken op den regel- matigen invoer, die immers aan een rela tief slechts gering invoerrecht op gedistl- leerd van f3.50 per HL is onderworpen. AVat de invoering van een monopolie betreft, verMaaide de regeering zich voor dit product geen voorstandster. Op een vraag antwoordde de regeering, dat niet met zekerheid' is te antwoorden op een waag, of in de toekomst de op brengst van den accijlns gelijk zal blijven aan of althans niet aanzienlijk zal ver schillen met de tegenwoordige. De regeering deelde voorts mede, dat hij teruggaaf van accijns, ook de op dien accijns ten behoeve van het Leeningfonds geheven opcenten zullen worden teruggei- geven. 1 Ook gaf de regeering nog als haar oor deel te kennen, dat het in verband met de kosten niet doenlijk zal zijn ih rnimemate en Depotruimte, over het geheel© land ver spreid, beschikbaar te stellen. Dit zal h.i. ook niet dringend' !noodig zijn. Federatie van Burgervrachten Westland. Op een te 's-Gravenhage gehouden, goed bezochte vergadering der Federatie van Burgerwachten „AVestland", op welker agenda als voornaamste punt voorkwam de verkiezing van een nieuw bestuur we gens uittreding van de heeren' A. J. Gij- sen, Burgemeester van Schiedam; Jhr. Eüias, oud-commandant van de Burger wacht te Hoek van Holland; J. H. Crezée, Burgemeester van de Lier, en „A. Kok, oud-commandant van de Detftsche Burger wacht, werden als zoodanig gekozen de heeren A. van iWalsum, Burgemeester te AUaardtngen, voorzitter; G. W. Kampschöer, Burgemeester van Monster, onder-voorzit ter; Dekker, commandant der Burgerwacht te Rijswijk, penningmeester; Mr. H A. M. Roelants, secretaris der Schledamscha Bur gerwacht, en Borstlap, commandant der Delftsche Burgerwacht, terwijl de heer Spanjersberg, te A'laardingen, als secreta ris aan het college werd toegevoegd. De roollgmaan den Rotterdamschen dijk. Gisteren werd door Ged'. Staten van Zuid-Holland in openbare vergadering het bezwaarschrift behandeld van den eige naar van het blok woningen aan1 den 'Rotterdamschen dijk. Beze, in persoon verschenen, legde er den nadruk op, dat zijn bezwaar niet ging tegen de ombewoonverHarimg als zoo- danig, zijnde dit een maatregel', dien bij zefs nuttig achtte, maar dat zijn bezwa ren uitsluitend gegrond waren op moreele overwegingen. Nog geen vijf jaar geleden heeft de gemeente hem verzekerd diat zijn complex binnen de rooilijn bleef, terwijl men het thans laat voorkomen, alsof dat reeds lang niet meer het geval was. .Was dat zoo, dan heeft men hem in ieder ge val op een dwaalspoor' geleid. In plaats van op de gebrnikelijke wijze over aan koop te onderhandelen, tracht echter de gemeente eeTst door een reeks van han delingen zijn bezit waardeloos te maken. In dit verband merkte spr. op, dat het hier geen geval betreft van overvragen, want dat het de gemeente hekend is, dat hij tot elke billijke schikking bereid is. Dp heer mr. ir. M. H van Praag, op tredend voor de gemeente, deelde mede, dat hij weinig hieraan had toe te voe gen. Aran de besprekingen tusschen be langhebbende en de gemeente was spr. niets bekend, zoodat hij hierover rijn oordeel niet geven kon. AVel verbaasde het spreker, dat er ooit sprake van kon geweest rijn, "dat dit terrein binnen de rooilijn zou blijven. Ged. Staten zullen later hun beslissing nemen. der busjes prettig aan, dat de inhoud aan merkelijk hooger was dan over hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. De voorzitster deelde mede, dat in ver schillende winkels busjes waren geplaatst voor het inwerpen van kassabons, ten bo. hoeve van de A'ereeniging Arerjaardag, waar. na onder dankzegging aan de damesbeu stuursleden voor hun aanwezigheid de ver gadering werd gesloten. Nationale Bond van verplegonden. Te Amsterdam werd Zaterdag in een bui, tengewone vergadering van den National eg Bond van vcrplogendcn het vocrloopig be-, stuur definitief gekozen. Voorzitster lig mevr. H- de BussyRruvsse, secretaresse mevr. A. Q. Bliek, adj.-directrice van het Gein. Ziekenhuis alhier. (Tiet bureau van den Bond zal te Aim sterdam gevestigd worden. Kcddingsinatoriaal. Het bestuur van den NedcrlanJsclieiï Bond tot het redden van drenkelingen, heeft aan B. en AV. dor gemeenten in ons landt een circulair*, gericht, waarin wordt aan gedrongen op vermeerdering en verbete ring van het reddingsmateriaal. lezing. Morgenavond spreekt in het lokaal Schoolstraat 10 ds. Aran Grieken uit Rob terdam voor de Ned'. Herv. Jongel.-Véreea. op Geref. Grondslag over: Het beest uit de Zee. Een onjuist gerucht. Er gaan geruchten, dat «ie firma Vroom en Dreasmam te Rotterdam 'ni complex plan den aan de Rroersvest zou hebben! aange kocht tusschen Magazijn De Wolbaai en het Heerenpad. We hebben ons om inlichtingen gewend tot de directie van Vroom en Direesman, die ons meedeelde, dat «lit gerucht abso luut onjuist is. \ran andere bevoegde rijde ward oms be- vestigd, dat bedoelde woningen niet Ven kocht zijn. Wat echter in de toekomst lom gebeuren, daarover kon men zich thans nog niet uitlaten'. i 19/20 Dec. Licht op. 4.13 n.m!.- -7.42 v.m'. Vereeniging „Verjaardag". De laatste bestuursvengadering van ide Vereeniging 'Verjaardag in dit jaar, bedoeld als December bijeenkomst, is dezer diagen gehouden. Véle damesbestuursled en waren aanwezig om de resultaten Va|n (die laatste twee maanden vast te si tellen!. Na opening door de voorzitster, Mevr. St 'Hijman en voorleriu'g der notulen der vorige vergadering door de lé secretaresse mevr. Hoogendijkde Groot, werden de diamesbestuursleden in! de gelegenheid, ge- steld mede te deelem Üe uitslag van de po gingen door hen in 'twerk gesteld! om het ledental te Vergrooten Die uitslag is weer schitterend. Het liefdewerk Van de "damesu bestuursleden Verdient alle hullüo. Het te- dental nadert reelds de 5000. Die damesbeu stuursleden zullen met ide propaganda door gaan, omdat er veel geld' noodig is. Aan Veertien tb.c. patiënten die buiten Schie dam, in sanatoria of elders genezing zoe ken, verleent de Vereeniging Verjaardag 'Inamcieelen steun, waaronder er Zijn voor langen tijd. Het dééd' jdaia pjokj hij Wé opening Volksbadhuis. Op 14 en 15 Dec, werden genomen 555 baden. lste klasse: kuipbaden 39, regeubaden 72; 2de Masse: kuipbaden 65, regeubaden 372, kinderbaden 7. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aain het Hoofdbureau van Politie op alle werkdagen va[n 1 tot 2 pur 's middags Pet, hamter, rozemkrabs, hond, bus ce ment, schortje, étui met schrijfbehoeften, twee koperen moerejn, rijwielhandbescher- mer, sigarenaansteker, sleutel van water kraan, beursje met inhoud, sleutel, rijkviel- handbesdiernw, sigarenaansteker, sleutel, rijwielplaatje, padvindersmes da 2 sleutels, glacé handschoen. Bij vinders: rijwielplaatje, C. 0 .v. d. Klink, Politie post, NassaiuLaan; glacé handschoen, D. Vreeswijk, Fahriplein 5b; bril, D. Bittiln- ger, Singel 16; hojad, J. Arerheij!, Tuin straat 13; R.K. kerkboekje, J. Sloos, Hee renstraat 41/8; doublé collier, A'. Cramler, Vöcnlalntstraat 25a; damoshandschoen, (AV1. J. van Scheindelen, Havendijk 152; zil veren armband, P. Korsten, Oosterstraat 73; pluche mantel, AV. Krommenhoek, Goe- rccschestraat 1; broche, J. van Oosalnen, Hoofdstraat 183; gouden ring, 'A'. van Har- melen, Bildeidijkslraat 18; grijze wollen handschoen, J. die Jager, Fahristraat 86c; njwielplaatje, A. Meerkerk, PencLreehtscbe- shaat 8b; wollen handschoen, J. Blauwen, Rozenburgerstraat 30; zilveren kinderring, A. Boon, Akith. Muij'sstraat 49; foixhand, J. Stooker, Groote Markt, 27; gewicht, J. v. cl. Hoek, Rottordamsdiédijk 146; hond', dobberman, G. vaju Stennis, Dwarsstraat 5S; dames handisdiioeln, JA', v. dl Hamer, Zeestraat 13; gouden rïng, A'. Evers, Maas dijk 106a; meisjiesmautol, C. Schriel, St. Liduinastraat 63 boveln.; vernikkeld hor loge, AArled. P. Koot, Hoogstraat 126; da mes portemoninaie, J. hnmerzael, Ooistsin- gel 35; portret in papier-én Zak, G. J. van Scheindedeitt, Broers veld 176/2; 2 boeken', J. Pluijm, Marias traat 14b; zilvergeld, Hl Bertaelaar, Rotterdaimscheidrjk 31/7; kindér- handsdioejntje, F. Sprong, Marias traat 47b. AGENDA,- Schiedam. Luxop, Rroersvest, 8 uur. 1'. 'B[eau! Bram mei de Krankzinnige. 2..New-York hij nacht. Pandora, Hoogstraat, 8 uur. 1'. Bet naar de Olympiade. 2. Het eeuwige Vuur. 19 Diec. Musis Sacrum, 8 uur, Anthroposo- phische Vereen. Opvoering van Middeleeuwsdie Kerstspelen, voor afgegaan door een inleiding van dr. Zeijlmans van Emmichoven over: Het Middeleeuwscbe mysteriespel. 19 Deo. Vereemgingslokaal, 8 uur. Ven tot bevordering der belangen der Neid. Herv. Kerk. D|s. G. H. Wage naar. Huidige stroomingen in de Ned. Herv. Kerk. 19 Diec. Lokaal Schoolstraat 10, 8 uur. 'Lezing ds. Vani Grieken voor de Nodi Herv. J.-V. op Geref. Grond slag over: Het beest uit de Zee. 20 Deo. Groote Kerk,, 8 uur. Kerstwijdings- - concert ten bate van de Diaoo- nessenaxbeid te Sdiiedam. 22 Dec. Musis Sacrum, 8 uur. Tooneel- voorstelling door de toomedvereeu. Tot steun in den strijd. 22 Dcc. Openb. Lagere School, Dwarsstraat 4. Officieeie opening Werkinrich- ting; voor miaatscbappelijjk .oingjep <A0b M p |«rt, II' 4 ï'r\ lig SPA J i r-V*

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 2