Laatste Nieuws. Jubileum Wilton. Maandag 7 Januari zal het 75 jaar ge leden zijn, dat het bedrijf van Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf te Rotter dam werd gesticht. Dit feit zal foestolijk werden herdacht.-Maandag a.s. zaü 's mid dags van half 3 tot half 5 do directie receptie houden in het hoofdkantoor aan den Wcstkousdijk te Rotterdam. "agendaT Schiedam. Lux or, Broers vest, 8 uur. 1. De bruut. 2. Luchtpiraten tegen gronsvolkem. 3. Do iWiideman van Bomo. Pandora, Hoogstraat, 8 uur-, 1. De Boeien- koning. 2. Als je lacht dan ben je rijk. Op het tooneol: Duo Pos- semiers. 8 Jan. Musis Sacrum, 5 uur. Concert Kinderkoor Excelsior. 13 Jan. Musis Sacrum, 8 uur. Feestavond der afd. Schiedam van dm Natio- nalen Bond van Handels- en Kan toorbedienden „Mercurius". 25 Jan. Musis Sacrum, 8 uur. Vrijzinnige Luthersche Jongeren Vereeniging. To on eeluit voeringDe voerman van den Dood. Rotterdam. Heden. Casino, S.15 uur. Op 't hoekje van de Kaiserallee. (Gez. vanAer- schot en Boskamp). Heden, Circus-Schouwburg, 8 u. Gezel schap Spree. De Fabrieksbaas. Heden e. v. a. Tivoli-Schouwburg, 8 uur. Bouwmeester's revue. Wonder bo ven Wonder. 4 en 6 Jan. Gr. Schouwburg, 8 u. Rotterd. Hofstad Tooueel. Mansch en op- permenscb; daarna: De bruiloft van Kloris en Roosje. 6 Jan. Groote Schouwburg, 8 uur. N. V. Itaü. Opera. Louise van Cr. Cliar- pentier. 5 Jan. Casino, 8.15 uur. Alleman en num mer 47. (Gezelschap van Aerschot en Boskamp.) 5 Jan. Circus Schouwburg, 8 uur. Gezel schap Spree. De geschandvlekte- OMLIGGENDE GEMEENTEN. VLAARDINGEN. De trawivisseherij. Aan 3e trawlvisscherij zullen van hier deelnemen de stoomtrawlers VL 9, VL 10 en VL 85, beinevens 4 zeiltrawlers. De baringprijsen. De haringprijzen. zijn hier thans als volgt: Voüe kanaalharing f 16.10 a f 16.30 Hom- en kuitoioke haring f 15.60 a f 15.70 IJle haring Steurliaring Alles per kantje. f 15.20 k f 15.40 f 13.40 Beugvlsschertj. Aan do beugvisscherij zullen dit jaar van hier deelnemen de volgende stoombeugers VL' 3, VL 29, VL 39, VL 50, VL 80, VL 84, VL 86, VL 103, VL 114, VL 172, VL 190, TL 195, VL 199, VL 204, VL-207, TL 208, VL 216, en VL 217. Gemeentelijke Zeevlschhal. Van de beugvisscherij verscb. vaart kwam hier gisteren aan de Zeevischhal binnen de stoombeuger VL 195, schipper A. Poot met f 2525 netto besomming. Geslaagd. Voor het pxactijk-examen boekhouden, af genomen door de Vereeniging van Leeraren is geslaagd de hoer A. Ligthart Ez. Openbare leeszaal en bibliotheek. Gedurende maand December werd de leeszaal alhier bezocht door 708 personen. Uitgeleend werden 4183 boekon, waarvan 2437 romans, 1617 kinderboeken en 129 wetensdnappelijke werken. In het afgeloopen jaar werd do leeszaal bezocht door 7777 personen. Uitgeleend werden niet minder dan 45758 boeken, waarvan 23010 romans, 21518 kinderboe ken tan 1230 wetenschappelijke werken. Onze viseh ank. In 1928 zijn aan de gemeente-vischbank op do Westhavenplaats afgeslagen 273 par tijen visch met een opbrengst van f 6798.45 Benoeming. Do agent van politie J. Braam, alhier is met ingang va nl4 Januari a.s. benoemd tot Rijksveldwachter ter standplaats 's-Gra- venhago. Kunst en Wetenschap. N.V. Italiaansche Opera. Morgen zal door de Italiaansche Opsra in den Grooten Schouwburg een herhaling worden gegeven van Louise van Charpen- tier, foveas als afscheidsvoorstelling van Signorina Guiseppina Cobelli. Het geheim van Stradivarius, Uit Bergamo wordt gemeld dat hot ge heim van Stradivarius, den maker van de beroemdsto violen ter wereld, door oen handelaar in antieke meubelen thans na 2 eeuwen is ontdekt. Do antiquair vond rn een zoo juist door hem gekochte oude lesse naar een geheim laatje, waarin hij een aantal manuscripten van den meester van Cremona vond, w.o. een brief aan een vriend, een geestelijke, waarin hij de me thode beschrijft van de behandeling van het hout, dat hij voor den vioolbouw ge bruikte en het klaarmaken van het vernis. De koopman trachtte de documenten tot een hoogon prijs aan een. vioolmaker te Milaan to vericoopen, doch do autoriteiten grepen in en namen alle documenten in beslag. Stradivarius otverleod in 1728. Zijn -vriend vertrok in 1730 van Cremona naar Rergamo. Na zijn dood .verd de lessenaar in oea veiling gekocht, Rechtszaken. Smokkelen in 't groot. Voor de Rotterdamsdhe rechtbank heb ben gisteren terecht gestaan, de 36-jarigo schipper B. M., van het schip V.I.O.D., voorheen Neerlandia H, zonder bekende woon- of verblijfplaats, maar in het bezit van eon z.g. waladres te Rotterdam; ver der J.. S., schipper, 53 jaar to Dordrecht; J. H., 40 jaar, vroeger schipper op do Adma, thans schippersknecht op hot slcept schip Anna, zonder bekende woon- of ver blijfplaats, maar in het bezit van een wal adres te Rotterdam; II. v. K'., 49 jaar, ex pediteur, wonende tegenwoordig te Rer. ehem-iAntwerpcn j en G. E. M. v. II,koop. man, 32 jaar, wonende te Londen; Cr. J. K'., 06 jaar, chocoladefabrikant te Rotterdam, die er van verdacht worden wat do schip pers betreft, suiker gesmokkeld te hebben uit Belgiö en die te^Itotterdam te hebben gelost en de overigen van uitlokking van Öezo misdrijven. In 'tgeheel zouden IS smolckelreizen. zijn gemaakt on zijn 318 fis cale misdrijven ton laste gelegd. Behalve do strafzaak werd tegelijk een civiele actio van den ontvanger \an de invoerrechten en accijnzen, optredende na mens den staat behandeld, waarin doze voot niet betaalde accijns eischt van schip per M., die 1 reis met de Neerlandia II op zijn geweten had f 21.600. Van S., die 10 reizen in totaal 5 met de Julia en 6 met de Trio had gemaakt, wordt ge- eischt f 117.450; von II., die 7 reizen met de IVjdnia had verricht, wordt f 102.600 goeiseht, alles met pCt. rente 's jaars en veroordeeling van' de schippers in do kosten van het geding, Er waren 32 getuigen gedagvaard, waar onder de indertijd reeds veroordeelde kom mies-verificateur W. P. J. B. Na het getuigenverhoor was het woord aan den Rijksadvocaat, die zeide, dat men hier te doen heeft met een uitgebreide en ernstige suikersmokkelarij. De fraudes zijn ontdekt door het beleidvol en handig optre den van den hoofdopzichter Nolens, en de ambtenaren J. van Beveren en H. Dassen. Spr. acht het hewijs geleverd, ook ten aanzien van den schipper, die ontkent. Ook al Ixad deze niet geweten wat in zijn schip vervoerd werd, dan nog zou verdachte schuldig zijn, omdat het -de plicht van een schipper is te weten wat hij in zijn schip vervoerd. 1 Ieder van de schippers is schuldig. Elk misdrijf is ongelijksoortig, dus kan er geen sprake zijn van'voortgezette handeling, zoo dat iedere schipper afzonderlijk zal moe ten worden veroordeeld. 1 Komende tot de uitlokkingen, zei spr., dat dit ingewikkelder lijkt, dan het in waar heid is. 1 Spr. neemt liet prinriar ten Laste gelegde in aanmerking. Ten aanzien echter van de uitlokkingen van de reizen met de „Neer landia", vraagt spr. vrijspraak. De expediteur beschouwt de Rijksadvo caat als den hoofdman in dit complot. De plaats van uitlokking is naar zijn oordeel m Nederland gelegen, en wel te Rotterdam.' Tegen den schipper van de „Neerlandia"i vraagt spr. voor vijf feiten veroordeeling; en wel eenmaal f200 boete, eenmaal twee maanden gevangenisstraf, eenmaal f 250 boete, eenmaal f1000 boete en eenmaal f 100 boete. Tegen den niet verschenen schipper eischte spr. tienmaal f200 boete, negenmaal twee maanden gevangenisstraf, negenmaal f 250 boete, negenmaal f 1000 boete en negenmaal f 100 boete. Tegen den schipper van de „Adma" zevenmaal de genoemde straffen, met verbeurd ver klaring van de schepen „Neerlandia", „Ju liana", „Adma" en „Trio', en toewijzing van de door den ontvangor van de belas tingen gevraagde civiele vordering. Tegen den expediteur vroeg de Rijksad vocaat veroordeeling tot eenmaal alle straf fen van de twee laatste schippers samen, en togen den Koopman en den chocolade fabrikant ieder een dorde van de straffen van de beide laatste schippers. De vertegenwoordiger van het M. 0. mr. C\ F. J. Gombault eischte toewijzing van allo door den Rijksadvocaat gevorderde straffen. Ten aanzien van do boeten van f 200, f 250 en f 100 vroeg spr. vervanging door hechtenis van twintig dagen der boe ten, en ten aanzien van de boeten van 11000 een gevangenisstraf van veertig da gen voor iedere boete. Ten aanzien van den expediteur merkte spr. op, dat deze verdachte zich voor de justitie onzichtbaar tracht te maken, om welke roden spr. diens onmiddellijke ge vangenneming vroeg. i De rechtbank wees dit verzoek na raad kamer af. 1 De zitting werd daarop verdaagd tot heden, ten emde den verdedigers gelegen heid to geven hun pleidooien te houden. Kerk ca School. Het leiderschap van het Leger des Hei s Uit Londen wordt gemeld: Do crisis in het Leger dos lleils, die haar hoogtepunt dreigt to bereiken in de vergadering van den Hoogon Raaxl van het Leger des Hei-Is op Dinsdag aas,, geeft de bladen aanleiding tot het leveren van commentaar; het is waarsclnjnüdjk, dat de 72-jarigo ncneraal Bram well Booth, die ernstig ziek is, zal aftredem on zijn zustor, commandante Eva Booth, hoofd van het Heilsleger in do Ver. Staten, hoeft zidh. bereid verklaard hem op te volgen. Do Star zegtt dat het werk bolangnjkor ia dan het leiderschap en dat de leiding geon erfopvolging voorschrijft, zoo-dat het succes van het Leger beter verzekerd zou zijn door een oplossing van de kwestie langs constitutioneel en en democratischon weg dan door den nadruk zoozeer to leggen op do rechten eouer autocratie. Sport. Schaken. Euwe—Biogolj oebof. Do achtste partij tusschea Euwo en Bo- goljoebof is geëindigd in remise, nadat Euwo de beste winstkansen had gehad. Gemengd Nieuws. Arheidscontiact visschergbedrijf. De besturen der IJmuider Federatie; van den Chr. Zeeliedenbond en van den Ned, Rond van Chr. Falbrieks- en Tran sportarbeiders, welke in de laatste weck op verschillende dagen vergaderden inzake het nieuwe looncontract met de reoders van stoomtreilers, doelen mede dat thans ten aanzien van verschil lende punten in groote lijnen overeenstemming is bereikt. Behalve over de verliooging der percenta ges van do besomming, liepen do bespre kingen over de kwestie van een extra dag verlof of een extra dag lo-on, uit te kee- ren bij afwezigheid op feestdagen. Voorts zal een contractueele regeling wonden vast gesteld voor vergoeding bij ziekte er ge neeskundige behandeling. Ten opzichte van het reedersbezwaar, dat gesimuleerd zou worden, zullen van de zijde der arbeiders organisaties admini stratieve maatregelen genomen worden waai' simulanten gestraft worden. Uitstel van de proefvluchten raar Neder landsch-lndie Op de vliegtochten van de Kon. Lucht vaartmij. naar Nederl.-Indië en terug, moot, zooa's bekend is, gebruik wo-rden gemaakt vaan vreemde luchtvaartterreinen iu Azië, waarvan enkele bestemd zijn voor de mi litaire luchtvaart en die dan ook in het algemeen niet voor burgerlijk luchtverkeer zijn opengesteld, doch waarvan het ge bruik voor incidenteole vluchten van bur gervliegtuigen tot nog toe werd toegestaan. Blijkens een onlangs ontvangen mededee- ling heeft de toeneming van het aantal dezer incidenteole vluchten er toe geleid, dat het gebruik van sommige dier lucht vaartterreinen in Irak vocht dit do-el te bezwaarlijk is geworden. In verband daar mee kan de Engelsche regeering het ge bruik van deze terreinen, zooüang niet do or nader te treffen maatregelen aan de be zwaren is tegemoet gekounen, niet toe staan. Dit brengt mee, dat de voortzetting van de door de K, L. M, voorgenomen proef vluchten naar Nederlandsch-In-dië en teirug zal moeten warden uitgesteld en wel tot April a.s. Onze xegeering doet bij de betrokken re- geering stappen om zekerheid te verkrijgen omtrent het tijdstip, waarop met het ge bruik van do terreinen bij do voortzet ting van de proefvluchten kan worden re kening gehouden. Ue familie Colijn betrokken bij een auto-ongeluk. Do familie Colijn heeft bij Wiesbaden een auto ongeluk gehad, dat in zijn. ge volgen minder ernstig blijkt geweest te zijn dan het zich aanvankelijk liet aan zien, Met een huurauto uit Wiesbaden maakten de heer en mevrouw II. Coiijn en hun zoon en schoondochter, de heer en mevrouw dr. A. Colijn, een tocht ïp 'te omstreken, toen men 50 a 60 K..M buiten do stad een andere auto ontmoette, die een helling afkwam. Het dooiwater van den besneeuwden weg was bevroren en de auto gleed met vaststaande wielen op do auto der familie Cohju in. De heer 11. Colijn werd licht aan het hoofd gewond en ook zijn zoon en schoondochter ont snapten aan het gevaar, doch mevr. Colijn verloor, door bcleediging van do rugge graat, tijdelijk het bewsutzijn. Gelukkig bleek bij medisch onderzoek, dat er geen go vaar voor haar leven bestond. Zij kon naar Wiesbaden worden vervoerd on wordt daar in haar hotel verpleegd. Waarschijn lijk zal zij de volgende week in zooverre hersteld zijn, dat zij de terugreis naai liet vaderland zal kunnen maken. Ijsvermaak. Op de slooten en plassen bij Groningen wordt door de jeugd schaats gorod-en. De ijsbanen zuil-en bij doorgaand vriezend woer morgen geopend worden, evenals die te Stadskanaal, waar Zondag lange baanwed- strijden zullen worden gehouden. Iiedders gehuldigd. Do bemanning van do reddingboot Pre sident dor Nederlanden te Hoek van Rol land, bestaande uit kapitein J. Slis, eer ste machinist II. Benard, tweede machi nist v. {1. Ster on do matrozen II. de Groet, P. van As peren, B. de Korte, F. A. Vorweij en A.' Visser, welko bemanning op .25 November j.l. 24 menschon van het 'bij Hoek van Holland gestrande Noor- scho stoomschip Chr. Michelsen, heeft gered, is gistermiddag in het kantoor van do Zuid-ïloUandscho maatsdiappij tot het redden van sclnpbreukcfiingen, gehuldigd. In het kantoor aan do sjVijiüiaven to Rot terdam! hooft A. A. baron Swoorts de Lm das Wyborgh do mannen dank gezogd voor het kranige werk en hun eon zil veren medaille met oorkonde overhandigd. Gevaurtijn speelgoed. Gistermiddag om 3 jwtr waren twee jongens in de nabijheid van do gasfabriek to Groningen aan.' het spelen m'ot oen z.g, donderbus, welke 20 c.M. lang was en 2 c.M. middellijn bad en geheel gevuld was met kruit. Een van do'jongens hield er gen brandende lucifer bij, waardoor een gowoldigo knal volgdo en een van do jongens togen een muur werd geslingerd. Hij js naar hot ziekenhuis vervoerd, Geldwisselautomaten bij de H. T. M Do proef, in Don Haag bij do II. T.' M. genomen met oen gddwisselautamaat op een éénmanswagen, heeft zoodanig -.Vol daan, dat zij zal worden uitgebreidtot enkele autobussen. Het is do bedoeling, dezo - apparaten Later op allo autobussen dor II. T. M. in gebruik te stdleu, en indien het systeem der óónmanis-tramwa- gens, waarvan er tot nu toe slechts één in gebruik is, tot uitbreiding mochtlei den, eveneens op die óènmanswagens. Do proef met hot stelsel dor éénmans- w agens wordt nog voortgezet mot het oog op do technische hoedanigheden van dezen wagen, waaromtrent nog oenige verbete ringen venscholijk zijn gebleken, Valsche paspoorten. De ïtaliaanscba politie heeft een over gdie-el Hal ié en Frankrijk verspreide orga nisatie ontdekt, welke tot doel had, pas poorten to vervalseden en emigranten naar Amerika te smokkelen. Na arrestaties is ko men vast te staan, dat smokkelaars groote sommen ontvingen voor valsche paspoorten en dat vele tientallen Italiaansche hoeren naa,r Amerika zijn gesmokkeld. De onderg< ng van de Italia. De bekende Noorsclio Spitsbergenreizl- ger, Adolf Hooi, die deelgenomen heeft aan de hulp-expeditie van de „Krassin" is door de Italiaanse!» regoering uitgenoodigd! als deskundige zitting te nemen in do Italiaain- solio commissie van onderzoek naar de oorzaken van den ondergang van 'de Italia. Hooi heeft deze uitnoodiging aanvaard on vertrekt heden naar Rorno. Tegelijkertijd wordt uit Stockholm gemeld, dat de Zwecd- sche kapitein, Lundborg, door de Italiaan sche regoering is uitgenoodigd als getuige voor do commissie "to verschijnen. Ook kapitein Lundborg vertrekt reeds heden van Stockholm naai' Rome. De stre ge koude in Denemarken. Do strenge koude, die gedurende de laat ste dagen in Denemarken hoerschbo heeft roeds belemmering van de scheepvaart ten gevolge geluid. In de Skipefjord heeft zich Veel ijs gevormd, terwijl bovendien de wa terstand een halve meter beneden normaal is gedaald. Een Duitsch motorschip is aan den grond geraakt. Kleinere vaartuigen kun nen zich geen weg meer door hot ijs ba nen. Ook in de Issefjord vormt zich veol ijs. H evige sneeuwval In gelieel Silezié heeft het hevig ge sneeuwd. Tengevolge van den hevigen N.O wind is de sneeuw op vele plaatsen zeer hoog opgehoopt ien heeft zij stremmingen van liet spoorwegverkeer veroorzaakt. Winter in Noord-Ruslancl. De scheepvaart in de havens van Lenin grad is wegens het ijs gestaakt. Stoomsche pen zijn van Leningrad naar do Zwarte Zoo overgebracht en varen thans op de Middellandse!» zeehavens. De diensten van Leningrad Siaar Ham burg en Londen worden via Riga geleid. Sneeuw en koude in rank: ijk Uit tal van streken, van Frankrijk komen berichten binnen ov-er zwaren sneeuwval. In do Pyreneeen ligt oen sneeuwlaag va.' 50 c.M. liet verkeer op do groote wegen wordt ten zeerste belemmerd, Tevens wordt uit Lal van plaatsen sclnido gemold aan electrische en telegrafisch© verbindingen. To Parijs lioorscht heldor vriesweer. Koude in Spanje In heel Spanje heerscht hovigo koude. Op verschillende passen is het verkeer mei uuto'3 en vrachtwagens door do sneouiv onmogelijk geworden. Ire de Noordelijke bergstreken hoeft inon bovendien veel last van do wolven, die bij hecle banden in de dorpen binnendringen en daar voel scha de veroorzaken, vooral het vee moet het ontgelden. Hevige sneeuwstormen aan de Zuid- Slavisch- Italiaansche «mis. Sedert meer dan 30 jaar hoeft men uiot zoo'n sneeuwstorm gehad als gewoed hoeft langs de Zuid-SlavischItaliaansche grens. Op sommige punten ligt do sneeuw meer dan drie meter hoog. Ilof' spoorwegverkeer tusschen A'Adclsberg en Triest is stopgezet. De Oriënt-Express is niet vertrokken. Van Italiaansche en Zuid-Slavische zijklo zijn troepen soldaten naar de grens gezonden, om do banen vrij te maken. Zij komen ech ter slechts uiterst langzaam vooruit. De spoorwegdirecties te Laibach en Tri ést over wegen, het doorgaand vorkeer tusschen bei de stations over oen anderen weg te leiden. Do griep Naar do bladen te Stockholm molden, heeft de griep thans ook in Zweden haar intocht gedaan. Do in de Ver. Staten heorsohendo griep epidemie is thans ook naar Mexico, over geslagen. De Gazette du Franc. Volgens de Matin zullen do verliezen, die do slachtoffers van de Gazette du Frano zullen lijden, minder zwaar zijn, dan men aanvankelijk vreesde. Het blad zegt, dat de cliënten- van. mevrouw Ila- nau, volgens inlichtingen, van bevoegde zijde, zestig procent van hun gold zullen terug krijgen. j In de lucht benzine imienomen Uit Los Angelos wordt bericht, dat een Fokker oendekker met drie motoren bij een eergisteren gedano proefvlucht op een hoogte van. 12(10 voet ruim duizend liter benzine heeft ingenomen uit andere vlieg tuigen, Deze ges'aagdo proefneming opent de mogelijkheid van vluchten, die weken zouden kunnen duren. Een leeuw geopereerd. Voor het hot van beroep. Ie Nancy is dezer dagen gepleit in een merkwaardig proces naar aanleiding van de operatie van een leeuw. In Juni 1927 was het circus Gleich te Straatsburg. Tijdens een voorstel ling had do dierentemmer Jackson Decker zich moeten verdedigen togen den leeuw „Sultan", die plotseling woedend gewor den was, lem oen revolverschot op het dier gelost Do directie van het circus riep dr. Dennier uit Soultz (Beneden tlijin) er bij1 om den kogel to verwijderen. De" dokter slaagde hierin ma oen moeilijke operatie. Men kon den leeuw niet in slaap maken en moest hem in oen hoek van de kooi plaat sen cm kon alleen plaatselijke vordooving toepassen. Herhaaldelijk moest do operatie worden gestaakt want do leeuw sperde tel kens dan muil open. Dr. Dennlor werd zelfs gebeten en gekrabd. Tenslotte slaagde hij er in het projectiel te verwijderen. Ilij berekende hiervoor ÏS.'OOO francs. (Voor de behandeling van andere dieren van het circus had liij van 25 tot 100 l'rancs gerekend). Het circus Gleich weigerde deze som to betalen en deed den dokter een proces aan. Do handelsrechtbank van Nancy stel de den geneesheer in het gelijk. Gleich ging iu hooger beroep, en zoo kwam de zaak voor hot hof van appèl to Nancy. Namens den eisclier weid. aangevoerd) dat dr. Bannier heelomanl geen gcv.uir liadi geloopen. Met behulp van beweegbare schotten had rrtcn den leeuw in oen hoek van de kooi gedrongen en door een nauwe ruimte tusscban die schotten en door do schotten beschermd had Öa dokter, trou wens bijgestaan door den temmer, do ope ratie verricht. De zoogenaamde wonden, waarop de dokter zich beriep., zouden slechts onbeteekenenile schrammetjes ge weest zijn. De raadsman van den genees heer voerde aan, dat voor een operatie op een leeuw niet hetzelfde tarief mocht gel den als voor ©en operatie op. een lam. De operatie was daarom zoo gevaarlijk ge weest omdat do leeuw buitengewoon ge vaarlijk was, liet hof overwoog in zijn arrest dat de doktor oen buitengewoon honorarium ver diende mot het oog op do omstandigheden, maar dat het feit dat zijn naam er bekend! door was geworden, hom al in zekere ma to had schadeloos gesteld. Het verinindordo het honorarium tot do helft. Faillissementen. i Opgegeven door Van dor Graaf en Co. (Afd. Handelsinformatie.) Opgeheven: G. C. van don Oever, conducteur R.EjX, wonende te Rotterdam. G eö Lmd i g d: F. van Boven, te Ilillegcrsborg. H. T. Jansen, in loven commissionair in huizon, gewoond hebbende to Rotter dam. 11. Hcnnekam, steenhouwer, to Rotter dam. P. Zwanenburg, timmerman, te Rotter dam. P. J. C. van der Ilof, wijnhandelaar, to Botterdam. In het faillissement van P. in 'tVeld, timmerman, wonende te Schiedam, Nieu we Haven 77e, is benoemd tot curator mr. F. II orde wijk, te Schiedam, in do p'aats van mr. II. M. van IJaselen. Weersverwachting. Hoogste barometerstand 777.6 te Karl stad t. Laagste barometerstand 741.8 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 5 Jan.: Moest matige, meest N.O. wind; licht tot zwaar bewolkt; weinig of geon neerslag; lichte lot matige vorst 's nachts, overdag temperatuur om het vriespunt tal lichte vorst. GEMEENTERAAD. Vergadering van don Gcmeenteraaci op Vrijdag 4 Januari 1929, des namiddags 2 uur. Door ongestehlheid van don Burgemees ter wordt liet voorzitterschap waargeno men door don wethouder, Lr. C. Hout man. Tegenwoordig zijn 24 loden. Afwezig mot kennisgeving do hoer Van Dorp en voorts de hoeren Weergang en Van Waardcnberg. Bij don aanvang der zitting wordt de coders Lu ons blad to lozen gebrulkeljko Nieuwjaarsrede uitgesproken, we'ko beant woord wordt door den lieer E, Kqgpmans, oudste lid in jaren. Hierna worden goedgekeurd do notulen van do vergadering van 19 October on I) Nov. 1928 en wordt niodcxlcoling godaan van door God, Staten goedgekeurde raads-

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 2