Donderdag 10 Januari 1929 BUITENLAND. Een onwaardige Chatfield. Het jubileum van de Koningin-Goeder. 81®'® Jaargang. No. 19008 Diversen. Interc. Te!. No. 68103 en 68GI7. BUREAU: LAMGE HAVEM 141 (HOFK KORTE HAVEN). Tel. 68103 en 68617. Postrekenino No 531! Bij of krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven en amlero offici- eelo af- en aankondigingen on konuis- gevingen van Is et Gemeentebestuur. Burgemeester en Wethouders Van Schie dam; Brengen Ier algemeone kennis, dat de Raad dier Gemeente in zijn openbare ver gadering van 4 Januari 1.1. aan ontwor pen straten in Kortland de navolgende na men heeft gegeven: Albert Cuypstraat; 'Van Dijckstraat Frans IlaJsplein; Gerand Domstraat,; Hoibbamastraat; Jacob Marisstraat; Jan. Steenstraat Jan Vermeerstraat; Jozef Israelspiein; Mesdaglaan; Van Ostadelaan; Paul us Potterstraat; Pieter do Hooghstraat Rembrandtlaan; Rnbensplein Van Ruysdaellaan. Ter Gemeente-Secretarie, aid. Algemeens Zaken Stadhuis ligt voor belangstel lenden een kaart ter inzage waarop deze namen nader zijn aangegeven. Schiedam, 10 Januari 1929. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, De Secretaris, Die Burgemeester, V. SICKENGA. C. HOUTMAN w.B Mussolini wenscht herziening der vredesverdragen. Maar geen oorlog De organisatie der Witte Hand in Zuid- Slavië. Oorlogszuchtige politiek te wachten? Do Covriero dolla Seria maakt melding van een interview, dat Mussolini met een Amerikiuinsch journalist heeft gehad en waarin de JJuce zicli niet alleen heeft uit gelaten over zijn plannen over de buiten- landsciie politiek, maar in het bijzonder1 heeft gewezen over de noodzakelijke her ziening van het vredesverdrag. Het hoofd doel is door een sterk Italië eerbied aan de wereld af te dwingen. Ons doel, ver volgde Mussolini, is niet de oorlog; wij moeien editor bereid zijn. Ik geloof, dat in 1935 eenigo dingen zullen gebeuren, die een wijziging in de togonwoordgo re geling van Europa noodzakelijk zullen ma ken. De vredesverdragen zijn gebrekkig. Dö door den oorlog en in don viede ontstane vraagstukken moeten worden opgelost en ik ben er van overtuigd, dat dit metter tijd zal geschieden. Er zijn naties, die on mogelijk in den tegenwoordigeu toesta'nd kunnen blijven, bijvoorbeeld Hongarije. Hon garije moet worden veranderd. De voor Italië zoo noodzakelijke kolo male uitbreiding zal samen met Ide aiulere belangrijke problemen tot stand wonden ge bracht. Mon moet mij echter niet verkeerd begrijpen. Wat ik zeg, is geen dreigen met oorlog; deze problemen moeten op vriend schappelijke en vredelievende wijze hun oplossing vinden. De journalist maakte vervolgens de op merking, dat Italië hiermede in meng op zicht het standpunt vain de overwonnen staten inneemt. Mussolini ontkende dit niet. Hij vervolgde echter. Ik weet wel, dat andere mogendheden tegtón het herzien van do verdragen zijn. Herziening is echter o'n- vormijdelijk. Wij Italianen willen vrede en het groole werk voortzetten, dat wij heb ben beoogd. Wij moeten ecider met de werkelijkheid rekening houden en dienen daarom bereid te zijn tot den oorlog. Onze voorbereidingen zijin echter va'n bescheiden aard. Wij gaven veel minder aan de be wapening van het leger en de vloot uit dan Frankrijk, Engeland, Ruslnhd en zelfs Duitscldand. Onze bewapening beoogt do verdediging van ons bestaan o'n van onze toekomst, een ander'doel bobben wij' niet. Over de toekomst van liet facisme ze ide Mussolini nog, dat dit systeem hem lang zou overleven. Zoodi'a de knapen van he Door E PHILIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling ^.vah Mej. E. J. D 59) „Interessanti" herhaialdo hij met eenige heftigheid, „Dat was allerminst mijn be- doding1. Dit is niet de plaats voor een ernstige b esprok ing^ van lahgduiigen aard, maar niettemin, kan ik iiiet nalaten jo te vertellen in verband mot deze laatste epi- Isode, dat je hofding schande en oneer brengt op een ouden naam". „Den naam Chatfield!" vroeg Francis «fluisterend. „A propos vorgeef mij a.ls ik mij 'vergis, maar is het niet waar, dat U| directeur is van klo „Comct Assurance Company?" i j „Ik zie niet het verband lussclien do vraag en ons gesprok", antwoordde lord Henry, een beetje van zijn stuif gebracht, '„Maar het is ongelukkig een feit. Ik! werd «bedrogen door den aard van Üe operaties door dat concern uitgevoord". „En Hoppner's Private Blanking Com pany?" I 1 „lk weid bepaald gedwongen, zitting te nemen in het bestuur", veTklaairde lord Henry niet opzijn gemak. „Een belang rijk aantal aandeelhouders hebben echter de directie van alle verantwoordelijkheid; ontheven." 1 „Dan; was er da Loadonhaili Cold Storage' Company?" „Je bent merkwaardig goed1 ingelicht"1, den volwassen zullen zijn, zal geheel Italië fascistisch zijn. In de Voss. Ztg. schrijft Hans Ka- minski, die door het blad een kenner van don Zuid-Slavischen toestand wordt ga noemd, .aver de voorgeschiedenis van den staatsgreep. Reeds lang kende men de macht, die op den achtergrond van den partijstrijd haar_ tijd verbeiddedo „Witte Hand", do geheime organisatie van de Servische of ficieren. Hoe vastberaden en doortastend de koning met zijn persoonlijk ingrijpen moge schijnen, inderdaad is hij niets anders dam het werktuig van de Witte Hand. Do Witte Hand is de opvolgster van de Zwarte Hand, welker mededingster zij ge- ruimen tijd is ge\V' jst. De .Zwarte Hand was de organisatie, die de Obrencnvitsjen ten val bracht en Alexander en Diraga vermoordde. Haar leider was de beroemde kolonel Dimitriewitsj, met den bijnaam „Apis", dezelfde, die de moordenaars van Sorajewo uitrustte en naar Bosnië liet ge leiden. In den oorlog keerde de Zwarte Hand zich tegen den prins-regent, dom hul digen koning, of misschien ook wel deze tegen de Zwarte Hand. In ieder geval is Dimitriewitsj op grond van een nooit be kend gemaakt vonnis van don krijgsraad ge fusilleerd en is de organisatie met alle mo gelijke middelen onderdrukt. In haar plaats trad de Witte Hand, die overigens niet minder nationalistisch en heersehzuchtiig is dan de Zwarte Hand. Zoolang do oude Pasjitsj nog leefde, slaagde luj er over liet algemeen wel in liet overwicht van de burgerlijke over heid tegenover het officierskorps te hand haven, al viel hem dat de laatste jaren van zijn leven steeds zwaarder. Na zijn dood bestond er geen burgerlijk gezag meer, de generaals worden de camarilla van den staat. Intusschen bestaan er ook onder hen twee stroomingen, da Groot-Servischo, wel ker leiding berust in handen van gene raal Kostitsj en van Jaukcnvisj, den thans ontslagen minister van hot botf, en waar toe ook generaal Hadjitsj, de minister van oorlog, behoort, en een strooming, die meer tot overeenstemming met de Kroaten geneigd islten als welker aanvoerder gene raal Jifkowitsj, de nieuwe premier, geldt. Gewis moet men do tegemoetkomendheid van deze groep tot do Kroaten niet over schatten, want de aanliangers er van. zijn, ovenals him tegenstanders, in het offioiers- merkto lord Henry op met een fronsen der wenkbrauwen. „Ik wil wel irieëns toegeven, dat ik niet gloed geadviseerd ben' bij mijn, handelsoporaties. Tegelijkertijd, zou ik wil len herinneren dat ik in elk .vain deze rampzalige ondernemingen weid. gewikkeld door je vriend en protégé, mijnheer Am- brosius". „In elk geval zult u moeten, toegeven, dat uw operaties op handelsgebied, zooals u het noemt, niet bijzonder bijdragon tot den luister van den 'naam Chatfield",! hield Francis vol. 1 1 „lk heb in elk geval den naam buiten! de politie rechtbank gehouden", herinnerde zijn oom hem, „Wellicht was u een beetje dichter bij do „Old Bailey" waagde Francis te op peren. 1 Lord Henry stond op. 11 „Zelfs onze verwantschap, Francis", pro testeerde hij woodcncl, „is onvoldoende re den om je tot zulk een insinuatie hot recht te vorleenen". i „Mijn waarde oom, ik beproef geen in sinuaties, ik bespreek voldongen feiten. U kunt moeilijk on(ken!nefa dat u directeur is geweest van. een groot aantal maat schappijen, wier oenig doel is geweest liet publiek te plukk'en. Ik heb «niet gehoord dat zelfs, nadat de aard van 'die operaties was onldokt, u het geld teruggaaft, dat u hadt ontvangen ais directeur". „Zooiets zou hoogst ongewoon; zijn", luidde het geprikkelde antwoord. Zetel van de centrale rechtbank voor strafzaken in de City. korps in de eerste plaats Serviërs. Ilun verzoeningsgezindheid Wordt uitsluitend be paald dpor" militaire overwegingen, omdat de Kroaten nog grooter vijanden van Ita lië' en daarom nog grooter militaristen zijn dan do Serviërs. Klaarblijkelijk zijn de beide groepen in het olficierskorps ,liet thans pens géwor den over een gemeenschappelijk program ma, want in het nieuwe ministerie zijn beiden vertegenwoordigd. Voor de rest zijn do ministers ton deele Serviërs, Kroaten, Stevenen en Bosniërs. Do eene crisis in den staat i> geëindigd, maar in haar plaats is een andere, waar schijnlijk niet minder gevaarlijke gekomen. Als steeds wordt eerst do vlag uitgesto ken en hoort men niets dan gejubel. Maar zal men niet spoedig, de oensuur ten spijt, andere klanken' hooien? liet ergste zijn ongetwijfeld de gevaren vpor de internatio nale politiek. D,e vredelievende Marinko- witsj is» wel minister van bujtenlandscho «zaken. gebleven, maar het beslissende woord berust voortaan bij de generaals. Zullen zij o>ok verder een behoedzame po litiek tegenover Italië toelaten, of zullen zij een uitweg uit de binnenlandscliö moei lijkheden zoeken door de nationale een- dracht tegenover den vijand aan de Adria- tisclio Zee en in Albanië uit te roepen? Da verzoeking om met name do Kroaten to winnen 'door een grover optreden tegen de fascistische veroveringslust,is onge twijfeld groot en dictators' zijn zelden vreedzaam, naar buiten, zoomin als naar binnen. ••iWij wenschen het Zuid-Slavische volk toe, dat het goed de zware crisis, die liet thans doormaakt, zal doorstaan, maar de Europeanen met een gezond verstand hebben alle reden voorloopig met bezorgd heid naar Belgrado te zien. Een der ministers heeft aan de Bal- kankorrespondenz gezegd, dat er noch van een fascistische, noch van oen militaire dictatuur in Zuid-Siavié gesproken mag worden. Bij een kabinet, dat op 18 leden twee militairen teït, kan men toch zeker van geen militaire dictatuur spreken. Ook de geruchten, over een overwinning van do Witte Hand verwees do minister naar hot rijk der fabelen. Aan een eeuwig vast houden van den staat van beleg valt na tuurlijk niet te denken en dat is ook riiemandb bedoeling. Hoe krachtiger de po litieke leiders des volks de regeoring zullen steunen, des te eerder zal deze -weer voor hen bij de leiding der staatszaken plaats kunnen maken. Het Keilogg-pact. In denI Senaat van de Voreenigde Staten zijn ide debatten over het Kellogg-jact voort gezet. De oppositie had! de regeoring voor gesteld het pact weliswaar definitief aan te nemen, maar aan de.andere ondertee- kenaars over de Amerikaansche uitlegging van het verdrag een aanvullende nota te sturen, waarvan de tekst door de Senaats commissie voor buitenlandsclie zaken op gesteld! zou worden. Dit bemiddelingsvoor stel heelt president Coolidge afgewezen. In de gisteren gehouden zitting van den Senaat wendde de oppositie zich nu met kracht tegen het verdrag. In 'li et bij'zonider wees zij er op, dat de Ver. Staten in de toekomst gedwongen zou den worden aan de sactiesvan den Volken bond deel te nemen. Het debat wordt voort gezet. Die staking in de haven van Antwerpen. Do omvang van de staking der arbeiders in do nachtploegen in de haven van Ant werpen is sterk afgenomen. Hét blijkt, dat nog slechts een vierhonderd tal havenar beiders bij zijn houding v-oihardt en de nieuwe regeling voor nachtarbeid weigert to aanvaarden. In Antwerpsche scbeep- Francis glimlachte geheimzinnig. „Wezenlijk? Goed, ik zal over deze zak ken niet met u twisten. Daartegenover stel ik voor, dat u het feit dat ik heb moe ten verschijnen voor de politie-rechtbank met (grooter gelijkmoedigheid beschouwt. Misschien..." Do deur werd plotseling geopend, Mo nica kwam binnen met Ambrosius, die aar zelend op den achtergrond bleef staan. „Uier is do schelm, die champagne drinkt, terwijl zijn slachtoffers over zelf moord spreken!" riep zij luchtig uit. „Ik vrees dat jo teleurgesteld bent, Mo nica", meTkle Francis op, opstaande. „O neen, heel in mijn schik! liet is al tijd prettig een geheel -nieuwen toestand onder de oogen te zien, 'niet waar? Ik böni als een lialf dozijn van jo andere vrienden, die rondloopen en dorsten haak je bloed, geheel geruïneerd. U deedt beter heen te gaan en moodor te zoeken, vader", ging zij voort, zich tot haar vader richtend!. „En neem mijnheer Ambrosius mee. Ik wensch met jo te spreken, Francis"-. Do beido mannen verlieten do loges te zamen, èn Francis zag hen vertrekkeh met een lichtelijk spottelrjken glimlach. Moniföwnaon ^on s^00^ waarop liaar vader naS. gezeten. i „Het is een oplichting dat ik jo hier' Vind", vertrouwde zij hem too. „Ik'stelde' mi voor, dat do menigte je wilde ver scheuren". 1 „Dat vreesde je vader ook al, geloof ik.' Hij' vond mij op het grasveld en .drong erop aan, mij 'onder zijn "beschermi'ng te neme». Mag ik jo wat wijn geven?"' vaartkringon veiwadit men het einde der gedeeltelijke staking heden of morgen. BESNElTLAm Bij don aanvang van de openbare verga dering van de Eerste Karner hooft gister middag de voorzitter, da heer J. J. G. baron van Yoorst tot Voorst da volgende rede gehouden Het is voor den voorzitter der Eerste Ka mer een voreerenide en aangename plicht om bij den aanvang Van dé werkzaamheden een kcxrt woord van hartelijkeinstemming en deelneming te Spreken naar aanleiding van' het jubileum, diat H. ML de Koningin- Moeder thans viert. Het ligt niet op mijn weg uiteen te zetten wat' IL Mi. aJs Ko ningin en als Koningin-Regentes voor het vaderland is geweest, hoe zij haar dochter opvoedde en voorging in alles, waarop een voortref lelijke regeering kon en moest vol gen. Met groote instemming en dankbaar heid neemt het Nederlandsche volk dool aan de feestvreugde. Ik Voeg daarbij de bede, dat God IL Mj. nog vele jaren moge sparen. De rede werd staande uitgesproken en aangehoord en met applaus beantwoord. Te kwart voor 4 heeft gistci middag de Koningin-Moeder ten paleize het hoofd bestuur van de Nod. Maatsohappi) voor Nijverheid en Handel ontvangen, üe voor zitter, mr. C. II. Guépin bood de jubilaresse de eer e penning der Maatschappij aaln On hield een korte rode, waarin hij er o!a. aan herinnerde, dat de Koningin-Moeder steeds een groote belangstelling heeft getoond voor den Nederlandsehem handel én nijverheid. Na den dood van koning Willem III trad de Koningin-Moeder op als bescherm vrouwe der Ned. Maatschappij voor Nij verheid en Handel. Die jubilaresse beantwoordde de redo. Ten half zes ontving If.M. "de Konin gin Moeder de hoofden dor buitenlaUklsche gezantschappen, hij het Nederlandsche Hof geaccrediteerd, met hunne dames. De deken van het corps diplomatique te 's Gravenhage, de heer Aillcrereutz, gezant van Zweden, hield een korte toespraak tot de jubileerendo Vorstin om Ilaar na mens het corps van harte geluk te wen schen en deed deze gelukwensehe'a verge zeld (gaan van de aanbieding vain een prachtige mand met bloemen. De Koningin Moeder dankte met een en kel woord en onderhield zich met vele der aanwezigen. In Üe Zuiderkerk te Rotterdam heeft gisteravond kir. J. Th. de Visser, oud minister van onderwijs, een herdenkings rede gehouden. Het bestuur van de Vereeniging Neder- landsch Fabrikaat, heeft aan H. M. de Ko ningin-Moeder het volgende telegram ge zonden: Da Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat brengt Uwe Majesteit eerbiedig hulde ter gelegenheid van het feit, dat Uwe Majesteit Haar 50-jarig Nederlanderschap herdenkt. De aartsbisschop van Utrecht heeft be paald, dat in alle R. K. Kerken! en open bare Kapellen as. Zondag na den hoog dienst, de Lofzang Te Deum Laudamus zal worden gezongen, ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van H. M. de Koningin. Moeder als staatsburgeres. Hofberichten. Da Koninklijke Familie zal morgenoch tend per Staatsspoor van 10 uur 17 min. voer een week naar het Loo vertrekken. „Heelemaal niets dank je wol, tenzij je een beetje Pruisisch zuur hebt", ant woordde Monica hitter. ,',Is het zoo erg?" „Zoo erg." „Je bent een beetje oudorwetsch, weet jo", hernam hij. „Veronal" is thans het gebruikelijke middel." „Wat een ellendeling", riep zij! uit. „Ik geloof werkelijk, dat je het wreedste wezen bent, dat ik ooit heb gekend". „Misschien ligt het aan, mijn opvoeding", fluisterde hij. „Bewonder je mij, Francis?" vroog ze plotseling een beetje kortaf. „Ik vind je heel mooi". „Bah! Ik ben veel meer dan mooi. Ik bezit dat, wal al die andere vrouwen trach ten te kopieeren: wat do „Tatler", toen hij mijn laatste portret opnam noemde: „den psychischon invloed van een niet te ontleden bekoring". 1 „Waarom trek ik je dan niet aan?" „Ik ben het eens mot de „Tatler". „(k' heb nooit gezegd dat je' dat niet' doof'. „Je bewijst het. Je geeft de voorkeur aan vrouwen met lange boenen, die dan sen als spinnen én die denken dat zij" art is-, ten zijn, omdat zo zigzags verkiezen boven gebogen lijnen". „Ga als jo blieft verder". 1 „Ik heb niets tegen je voorliefde voor' do dametjes van do operette, 'niet zooveel," vervolgde. All een vind ik dat dj niet een veel aardige qffeot maken in je Rolls Snél Werkend vergif. Naar wij vernemen, zal de eerste avond ontvangst ten Hove plaats hebben Zater dag 19 dezer. Prins Hendrik zal IL M. de Koningin. vergezellen te Utrecht bij de plechtighe den ter herdenking van de Unie van Utrecht aldaar Op 23 dezer. Ontvanger en smid-rij wiel hersteller. Op vragen van het Tweede Kamerlid den heer Floskens in zake de benoeming van 'een smid-rijwielhersteller zonder adminis tratieve kennis tot gemeente-ontvanger van Millingen, heeft do minister van binnen!and- sche zaken en landbouw geantwoord; Gelijk bekend, eerbiedigt ondergeteö- kende de autonomie der gemeentebesturen ook in dezen zin zooveel mogelijk, dat hij alleen in liet alleruiterste geval tot ver nietiging van beslujten van plaatselijke be sturen adviseert. In het onderhavige geval meende hij zich van een voordracht te eerder te mogen onthouden, omdat uit da ambtsberichten bleek, dat gedurende den termijn van bijna twee maanden, se dert welken belanghebbende destijds in functie was, deze aan gunstige verwachtin gen had voldaan. Uit een en ander volgt natuurlijk aller minst, dat de ondergeteekende uit het ont breken van wettelijk geformuleerde eischen van bekwaamheid voor het ambt van ge meente-ontvanger meent te moeten aflei den, dat kennis van de administratie ore- nood ig zou zijn; wol dat hij de beoordee ling, of genoegzame kennis aanwezig is, zoo eenigszins mogelijk, aan het oordeel van den gemeenteraad overgelaten wenscht te zien. Ter voorkoming van veenbranden. De commissaris der Koningin in Drente heeft in overleg met den minister van bin- nenlandscho zaken oen commissie inge steld, die naar aanleiding van de veen branden van Mei 1928 zal hebben na te gaan, wat in don vervolge ter voorkoming van veenbranden kan worden gedaan. Hoe wel de commissie is vrijgelaten haar taak zoo noodig uitgebreider op te vatten, zijn haar de volgende punten tor bestudeering voorgelegd le. de outillage van de gemeente Em- men met betrekking lot do brandblusch- middolen 2e. na to gaan in hoeverre een systeem van assurantiecontrole mogelijk is, welke controle men zich vrijwillig zou moeten denken; 3o. de organisatie bij dreigend brand gevaar 4o. jle politiemaatregelen bij het blus- schen van brand. De commissie, welke reeds met haar werkzaamheden is aangevangen, koos lof voorzitter mr. J. L. Bouma, burgemeester van Emmen, terwijl als leden benoemd zijn do heeren mr. II. E. Oving, direc teur der N. V. Veenderij en turlstrooiseb fabriek Klazinaveen, voorheen W. A. Scholten, te Groningen; J. Tost Jr., direc teur der N. V. Het Noordelijk Assuran tiekantoor te Groningen; M. A. Jelier, fun- geerend commissaris der brandweer te Gro ningen, en II. L. Reuvers, te Erica, oud- voenarbeider, lid van den raad der ge meente Emmen, Als secretaris is aan de commissie toegevoegd mr. E. G. O. On- nen, chef der tweede afdeeiing. Eerste Kamer. De Eerste Kamer heeft gisteren met 28 tegen 6 stemmen het wetsontwerp betref fende het Internationaal Landbouw Insti tuut aangenomen. Tegen stemden de soc.- dem., behalve de heeren dr. Wibaut en H. Polak. Zonder hoofdelijke stemming werd aan genomen het wetsontwerp houdende hepar lingen betreffende de procedure in kan- longereehtszaken, waarbij den kantonrech ter o.a. het recht wordt verleend, zondar Royce dan ik zou doen, en ik kan mij 'niet voorstellen dat zij veel amusanter zijn. Mem krijgt genoeg van brood en honig". „Ik zal je nooit meer durven vragen nu nog eens met mij te rijden", zuchtte hij1. „Je vader heeft mij juist uitgelegd, welk een hijzonder zwart schaap ik ben. Na van daag denk ik, dat zijn meening zal wor den gedeeld door zeer vele mensckon",. Monica boog een oogenblik voorover cm do nummers voor de volgende rennen te vinden. Daarop ging ze opnieuw gemakke lijk in haar stoel zitten. 1 „Natuurlijk", stemde zij toe, „indien het je amuseert als een dronkeman rond te loopen, politieagenten te slaan, den nacht door te brengen in politiecellen en wed rennen te winnen met de verkeerde paar den, kan jo verwachten dat het op den duur je populairiteit schaadt. Aan den anderen leant trek je jo waarschijnlijk niet aan wat de menschen van je denken. Wat je doei is met dit leven mag do hemel weten! Als lichtmis schijn je mij nog altijd een poseur"-. „Jé hent zeer schrander, lieve nicht". Zij haalde de schouders op. „Ik weet niet waarom ik hier met jo zit te redetwisten, Francis", zeilde zijl „lk heb iets zeer ernstigs te zeggen"-. Hij zat heel stil en wachtte. Zij boog zich vertrouwelijk voorover. „Francis...!" t Er werd op de deur geklopt. Zij- maak te, een licht gebaar va,n wanhoop. „Juist nu ik al mijn moed bij elkaar had gerakeld!" risp zij uit, terugvallend in haar ■toe). [Wordt vervolgd}. Deie courant verschijnt dagelijks, met uit zondering van Zon- en Feestdagen, Prijs por kwartaa! I 2.—; franco per post t 2,50, Prijs per week 15 cents, Afron- derlijke nurameis 1 ceuta. Abonnemenien worden dagelijks aangenomen Advertentien voor hot eerstvolgend num mer -moeten vóór helt uur aan het Hui eau bezorgd zyn, 'a Zatordsgs vóór O uur, Een bepaalde plaats van adveitentien wordt met gewaarborgd. Prijs der Adverieottënvan 15 regelt f 1.55; ledeie regol meer t 0,30; in het Zaterdagnumnier 1—5 regels t t.HQ, ieder» regel meer f O.'ïh. t'eolaines fO,7r> pei regel Incassokosten 5 etc.; postkwitanfies 15 ets. Tarieven van advertentien t>9 abonoement tgn aan het Bureau verkrijgbar! UagelQks worden tegen „^vooruitbetaling Kleine Adveitentièn opgenomen 1 0 50 t/m 15 woorden, f'0.75 tfm 25 «-oorden. Eik woord meer 5 cent tot een maximum van 30 oorden —nu min—mi i 2330 50

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1