Radio-Programma's, Gemengd Nieuws. Werkzaamheden in den Volkstuin. HXJMOR UIT HET BUITENLAND, m We moeten <xns, wat dit punt betreft, La ten leiden door den verantwoordelijken wethouder. Deze heeft k'anken laten hoo- ren, die de hoop wettigen; dat het den kant van belastingverlaging uitgaat. Ulnar hij heelt ook gezegd, dati een belasting verlaging niet voor één jaar moet gelden; in. a. v., er moet uitziclit zijn, dat zij gehandhaafd kan blijven. En dit moet min stens het geval zijn tot de z.g. mooie finan- cieele regeling tusschen rijk en gemeen ten van kracht wordt. We moeten nog af wachten, of die regeling inderdaad zal worden ingevoerd. We moeten langs ge heel formeelen weg een belastingverlaging creëeren en om dat te >ereiken, wil spr, gaarne zijn volle medewerking varleenen. G. B. geeft altijd reeds een groot bedrag n.L f 129.000 om de 5 jaar en nu weer f S5.000 voor deze begroeting. Wa ma ken nog 5 pet. rente van onze leenin gen en G. B. wil nog wel wat meer doen. Spr. heelt er geen bezwaar tegen te grij pen naar het fonds voor bizondere doel einden om een belastingverlaging mogelijk te maken en bovendien kan die f85.000 langs boekhoudkundigen weg iets verhoogd worden. We kunnen comprimeeren en de afwikkeling iets versnellen en daardoor een grootere rentouitkeering bewerkstelli gen. Op voorwaarde, dat G. B. blijft gaan als het nu gaat, kan die f 85.000 boven de ton uitkomen. Dat is het juiste mid del en men blijve van die ton voor de extra ïeserve van het G. B. mot zijn lian- den af. Zoolang de terreinen in het Sterre- bosch en Volkspark, die nnllioenen heb ben Ingedragen om de taxatiewaarde tot het bekende aanzienlijke bedrag op te voeren, geen bestemming hebben, moeten we met liet G. B. zeer voorzichtig zijn. De meerwaarde voor het Volkspark" bedraagt f 73.000 en voor het Sterreboschterrein 2 millioen. Maar die zullen wegvallen, als groote en dure werken daar ter plaatse worden uitgevoerd en de gronden, the aan de marktwaarde zijn, niet van de hand worden gedaan. Er is geïnterrumpeerd: Dan stellen we den pnjs van den grond maar een paar gulden hooger! We hebben geprobeerd omn den prijs iets te verhoo- gen, maar de reflectanten smolten weg als sneeuw voor de zon. Spr. zou gaarne voor grond aan diep vaarwater den zelfden prijs maken als Rotterdam. Een kaaimuur kost ons ook, evenals Rotterdam, f 2000 per strekkenden meter. Rotterdam verkoopt la ger, dan waar het recht op heeft. De hooge bedragen als erfpachtscanon van vroeger kunnen wo niet meer berei ken. Aan de Scheepsbouw .Maatschappij Nieuwe Waterweg is grond in erfpacht ge geven voor f 1.25 per M2., maar later zijn veel hetere stukjes uitgegeven voor 1 per M2. Het is de vraag, of we ooit weer f 1.25 zullen kunnen bereiken. Spr. wil niet gaan wagen. Als Schie dam Schiedam moet blijven, moeten we niet gaan speculeeren. Van een mentali teit: \\'e zullen wel kijken, wat er van komt, wil spr. niets weten. Een riem zal ons onder het hart worden gestoken, ver wacht spr., als we spoedig van de regee ring weten, waar we in zake de annexatie aan toe zijn. De heer De Bruin hoeft gezegd vorige jaren te zijn meegegaan om reserve-potjes te maken, omdat er toen door G. B. wei nig werd verkocht. if et is geen kunst winst te boeken op perceelen in Mathemesse, want er wordt altijd gereflecteerd op de mooiste stukjes en met de minst goede stukjes blijven we zitten, die door de rentebijschrijving steeds in prijs stijgen en dan tenslotte natuurlijk verlies opleveren. Als het geheel maar een sluitende rekening geeft,'is spr. reeds tevreden. Maar van het G. B. moet men geen melkkoetje willen maken. De raad mag wel rekening houden met het feit, dat spr. zich geheel in G. B. heeft ingewerkt en dit overzien kan en gelooft daarom ook wel een beetje ver trouwen van den raad te mogen verwach ten. 4 Krachtig raadt spr. aan den juistea weg te bewandelen en die f 100.000 te bestem men voor de extra-reserve van G, B. Mocht spr. bij de beantwoording van de verschillende opmerkingen over G. B. nog iets vergeten zijn, dan zal hij daarop terug komen, als hem dat gevraagd wordt. Rij de bespreking van den dienst van G W. heeft de heer Hoogendam gevraagd of de brug over het Spuikanaal niet verbreed kan worden. Die kwestie wil spr. in de Commissie voor G. W. bespreken. Mis schien is wat de heer Hoogendam vraagt mogelijk als noodmaatregel voor enke'e jaren. De heer Collé meent spr. in de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Be neden Maas in een ander pakje gezien te hebben. Dat is niet juist. Spr. heeft in de Kamer van Koophandel gezegd: Niet al» leen VI aard in ge ri, maar ook de gemeente Schiedam moet aan haar jasje getrokken worden. Er zijn echter inzake den Vlaar- dingerdijk bezwaren die komen van den kant van Delfland, Dit hoogheemraadschap beziet de zaak natuurlijk van zijn eigen kant. We moeten evenwel, zal er wat kun nen gebeuren, bij Delfland ter biecht en met dit college gaan praten. (Wordt vervolgd). word bedoelde auto door den vlood over vallen, reed in een kuil en was dra aan alle kanten door het water ingesloten, Zoo dat aan ontkomen niet meer viel te den ken. Inmiddels bleef de vloed opzetten, zoodat do inzittenden, vermoedelijk een Zaansche familie, door het ijskoude water moesten plassen om het droge stranddeel te bereiken. De auto bleef onbeheerd achter en rustig kabbelen de golfjes tegen het ietwat vreemdsoortige wrak. De koude winter van 1740. Van strenge en langdurige vorst is de laatste jaren in ons land geen sprake ge wenst, vandaar dat er door de ouderen altijd herinneringen word-en opgehaald vm. strenge winters uit vroeger jaren. Daar hoort mem graag over vertellen, alhoewel de jeugd alles maar half ge looft. Toch zijn er van tijd tot tijd altijd zeer strenge winters geweest. Doch veel zijn er ook in het verleden niet. De winter van 1740 is alom vermaard geweest als „de" koude winter; zijn voorganger waas 1709 en zijn opvolgers waren 1823 en 1S90, welke laatste velen zich nog her inneren, toen het vroor van half Novem ber tot laat in Februari met slechts enkele dagen dooi. Toen ging het schaatsenrijden bijna vervelen ln 1740 werd men daaroai zoo door de koude getroffen, omdat men aan de koude ontwend was. Tien jaren lang had men niet dan kwak kel n inters" geluid, en even lang haddon de schaatsenrijders gemord en geprutteld', 't Was dus voor dezen een aangename verrassing, toen zij in 1739 reeds met Allerheiligen, op 1 November dus, de baan tot hun wil hadden; maar lang duurde 't alweer niet; de Wintervorst bedacht zich spoedig en trok na Suit Maarten weer af. Daar had men 't klagen opnieuw: „er zrjn geen ouwerv-etsche winters meer!" Rij 't smullen mui do Kerstgans voorspel den de profeten, dat men weer een kwak- kelwinter hebban zou. en toen de Nieuw- jaarspret afgeloopon was „kreeg men de lente al in 't gesigt." Maar, o wee! „Dat zal ik je amlers loeren," zei de Wintervorst, mi hij kwam op den öen Januari met een feilen oos tenwind aangieren, en maakte 't zoo bar, dat des avonds de drie koningen hij hun ster stonden te rillen en klappertanden, en 'sonderen daags te schaatsenrijders al weer op de baan waren. Eiken morgen vond men 't kouder dan den voorafgaan den, en de oostenwind sneed zoo scherp, dat „yder besorgt was voor neus en ooren". Den lOen Januari was 't Zon dag, maar de kerken bleven leeg; en toch was de Maandag nog kouder; de thermo meter van Fahrenheit stond op den tien, volgens de waarneming van Ni kotaas Duyn te Haarlem, twee graden onder nul Het vroor dus 34 graden Fahrenheit1 Te Am sterdam had men dien dag een Botermarkt zonder hoeren, een Noordermarkt zonder lapjeskoersters en een beurs zonder koop lieden, ofschoon 't anders eiken Maamlag op de eerste- kennis, op de tweede een Xoachsark, en op de derde zoo vol was, dat „men er zig nauwlijks oinheereri kon. Ja, men zag geen mensen op straat, want de wind sneed „met zulk een sclierpig- lieyt in het aangesigt, dat het ondraag lijk was", en niemand anders dacht, of, door een onregelmatigheid in de omwente ling der Aard©, was Hol land naar Spits bergen verzeild, 't Vroor zoo fel, dat stee- Een auto gestrand. Aangemoedigd door het door de vorst geharde strand, begeven zich een aantal automobilisten naar do gestrande tlein- rich Podeus, to Zandvoord. Vanzelf kie zen de meesten van hen het meest gelijke stranddeel langs de waterlijn, hetwelk bij vloed overstroomt. Dit nu word de aan leiding dat een auto gestrand is. De auto kwam togen twoo uur van don Strandweg en reed in de richting van de Podoits. Voorbij het tentenkamp echter nen bruggen sahourden, regenbakken spron gen m kelders barstten. Do profeten voorspélden de ijselijkste dingen; de dampkring 2on in ijs verkee- ren en don mensehen het bloed in het lij! bevriezen; de muren der huizen zou den scheuren en de steden veranderen in pninhoopen, waar de hevroren-en on der begraven en de nog levenden ondar verpletterd zouden worden. Maar gelukkig hadden zij het weer mis. Op een Dinsdag kwam er verzachting, en des Woensdags begon het zelfs te dooien. Het was toen juist volle maan en men had er eclips bjj, en nu wist ieder boer en burger het fijne van de zaak: de dooi kwam van de maan, maar de kou van de eclips, waarvan het onweersprekelijk be wijs was, dat bet onmiddellijk na de laat ste weer op een vriezen ging als tevoren. En ofschoon de maan nu eai dan nog eens weer dooi gaf, zij had haar kracht door de eclips verloren en de vorst begon telkens opnieuw, en het ijs „lag er zoo dik in, of 't er naait weer uit zon". Den 22en Januari was het in de Rotte zoo dik, dat een ijsbreker, door een eskadron paarden getrokken, er niet meer door kon, en do brouwers een vaart tot Weesp moesten doen zagen, dat zij voor f2358 aanbesteedden. Het werken met dien ijs- -Lreker lokte een menigte kijkers op do Rottekade, en daaronder ook Hendrik de Veer, een deftig burger van Rotterdam. De kou beving dien jonkman zoodanig, dat hij het in den volgenden dag be stierf; men zei, dat zijn ingewanden be vroren waren. Vele mensehen vroren dood. 't Gasthuis te Amsterdam „is vervult geweest van doodo lijken van dezulken, die door koude en armoede zijn vergaan". Op 't Fransche- pad vroren zelfs een man en vrouw in hun bed dood. En na 't midden van Fe bruari verhief de vorst zich met nieuwe woede, zoodat het op den 28en, 24en en 25en dier maand weer bijna zoo koud was als op den 9en, lOen en Hen Jan, Niet alleen lag de geheele Zuiderzee dicht, zoodat zij met wagens en sleden bereden werd, maar ook allo zeegatenbij den Briel had liet ijs sedert 1688 zoo vast niet gezeten, en de Noordzee zelve was be vroren tot op een halve mijlja, voor Ostendo strekte het ijs derdehalve mijl in zee, wat, volgens de loodsen, nog nooit gebeurd was. Maar voor de Hollandsche klist zag men een zonderling schouwspel; langs het heelc strand lagen twee dammen van ijs, tien of twaalf voet hoog met een breedo straat tusschen heiden, waarin tal li lieden zich met wandelen ver maakten, vooral bij Scheveilingen, Katwijk en Zandvoort. De schamele gemeente had veel te lij den: kou, armoe en gebrek; alles was duur en er was weinig te verdienen; niet allen konden baanvegen, of met koek-en. zoopje staan. Maar met den nood wed ijverde de liefdadigheid. In sommige ste den maakte 't gefneen wel eens een op loop, om een grutter en eoa bakker te plunderen. doch te Amsterdam had jucn een plundering van bijzoaidercn aart!, een plundering van een waterschuit in den vroegen morgen. Vóór dag en dauw vielen do plunderaars met emmers gewa pend er op aan, en vóór negenen was de schuit al geheel lceggeschept door een ontelbare menigte dorstlijdende'n. Trouwens nergens was 't gebrek aan drinkwater zoo groot, do mensehen behielpen zich met brokken ijs uit den burgwal te halen en "tlie te smelten. Eindelijk, op den tOdon Maart, besloot do "Wintervorst zijn afscheid te nemen en kwam ed dooi zich vertoonon; maar de lieden vertrouwden dezen laatste met meer; hij had hen zevenmaal gefopt, en „alle credit veilooren". Evenwel meende hij 't nu toch oprecht; 't was „een gewisse dooy met regen, 'die het ijs, al vriesende en floyende, allengs dood verdwijnen". Toch reed men nog den 13«oa Maart met wa gen en, sleden over de Zuiderzee, en 't duurde eenigs weken eer alle ijs verdwe nen was. Voor de bemesting van omzen tuin kun nen wo gebruik maken van stalmest of kunstmest. Wat w© zullen moeten gebrui ken hangt af van de gesteldheid van den bodem, alsook van plaatselijke omstandig heden. ln veel gevallen is een stalinest- beraesting, aangevuld met kunstmest, de meest weiisch-elrjk-e. Op humusrijke gronden kan men met uitsluitend kunstmest goede resultaten bereiken. Men denfeo or wel aan, dat voor een volledige kimstmestbomesting 4 stoffen noodig zijn, n.l, stikstof, fosfor, kali en kalk. Laatstgenoemde geven we ge woonlijk éénmaal in de 2 of 3 jaar, ien dan 2040 K.G. pier Are Vooral op zure en stijve gromden is een kalkbemesting be slist noodig. Stikstof kunnen we geven in den vorm van zwavelzure ammoniak of Chilisalpefcer. Van eerstgenoemde geven we. 68 K.G. per Are, en van laatstgenoemde 810 K.G. Fosfor geven we in den vorm van superfosfaat of als Tliomiasslakfeem- meel. Van superfosfaat gebruiken we 812 K.G. per Are Kali geven we in den vorm van pat en (kalisoms -ook als Kalibemes- tingszout. Van paten.tka.li gebruiken we G—8 K.G. per Are PatenLkalL superfosfaat en zwavelzure ammoniak strooien we uit op het gespitte land; het wordt dan met behulp van eg of riek licht ondergewerkt. Chflisalpebor gebruiken we gewoonlijk meer als overbemesting tijdens de eerste groei der gewassen. Men geeft de te gebruiken hoeveelheid meestal in 2 of 3 koer, om wegzakken in den bodem te voorkomen; het wordt n.l. niet, zooals die andere ge noemde stoffen, in den bodem vastgelegd. Inplaats van de afzonderlijke meststoffen kan men ook gebruik maken van gemengde kunstmest. In een volledig mengsel ko men stikstof, fosfor en kali voor, Kalk moet men dus, zoo noodig, afzonderlijk geven. ,Van een mengsel 5, 6, 8 (dit zijn verhou dingsgetallen ten opzichte van bovenge noemde stoffen), strooien wo 25-—30 K.G. por Am Een mengsel is eenvoudiger in het gebruik, maar duurder. Bovendien is men gebonden aan de samenstelling. G. Zondag, 13 Januari. Hilversum, 1071 M. 9.45 uur. Vara. Lezing door I. G. Keesing. Historische aan leiding tot arbeidswetgeving. 10.15 uur. Va- ra. Lezing door Ir. Gorter: Stofgassen en dampen in fabrieken en werkplaatsen. 10.30 uur. 7.P.R.O. Dienst in de Ned. Hcrv. Kerk, Kaarden. Voorganger: ds. H. II. Dorgelo. li. V. P. Schoenderbeek en V. P. Schoonler- beek, fluit en orgel. Naarder kerkkoor, 12 —12.30 uur. Schaak! es. 12.302 uur. Con cert door het Boris Lensky Trio. 22 30 uur Pianoconcert door A. v. Zech. 2.304 uur. Concert door het Omroep orkest. 4 5 uur. Wedstrijlduitslagen. In dé pauze's gramofoonmuziek. 56 uur. Kinderuurtje Vara. G7 uur. Vara. Concert door het versterkte Cinema Royal Orkest onder lei ding van H. de Groot. 7.45 uur. PersbericJi ten. 8 uur. Mignon, opera van Thomas, in 3 acten. Medewerkenden o.m. Magda Litef ED Tourist ln Egyptisch museum iffer Een verkeersslacht- (Lile) 9 „Twintig jaar geleje, Wullem, kreeg ik men eerste levesies in flat gimrie huis. Ik vroeg der om een kar re weitje en kreeg 'et". (Humorist) :pac seacis i Cv VrouwStop onmiddellijk, Eduard. Ik heb cr genoeg van I" .(Judge). De Julfrouw van het postzegelloket tot haar vriendinnen „En de avondmantel was een redlngate-model, in prachtig lamé brocaat met vossebont en wijde pagode-mouwen". Wachtensmoede klant„Ik zou graag willen weten ot u een nette postzegel voor me had. lichtrood, met een snoezig geper foreerd randje, het geheel aan de achterzijde licht bewerkt met Arabisch gom, Iets In den prys van anderhaiven stuiver". (Loudon Opinion) Carmen). Cosrry Couvreur en, Henri Bloora- gorten. Huizen, 340.9 ML 'Na 6,uur 1852 M., 8.30—9.30 uur. KRO. Morgenwijding, Spi, E. Wormer: De H. Man Job. 9.30 uur. N.C. R.V. Kerkdienst in de Gerei Kerk te Zaa.ro,. slag. Voorganger: ds. A. B. Wi. E, Kok, 12.30—1.30 uur. KRO. Concert door het KRO.-Tiiö. 1.80—2 uur. KRO. Spr. J. A. da Jong: Het doel van de Poolexpedities. 2—2.80 uur. KRO. Spr. B. J. Kohlewey: Literair© causerie, 2.30—4 uur. KRO. Con cert door het Enscliedesehe dubbelmannen. - kwartet onder leiding van T. Borghuis. 4—5 uur. KRO, Ziekeniof uit BloemenidaaL 5.50 uur. NCRV. Dienst in da Ned. Herv.i Kerk te 0osterend (bij Sneek). Voorganger ds. H. Giuttert. 7.30—8 uur. KRO. Spr. E. v. Beu keringLiturgie vara het H. Mis offer. 8 uur. KRO. Concert. De Amster- -2 damsche orkestvereeniging onder leiding- s van F. v. Diepenbeek. Mevr. Sophie Both-"- Haas, zangeres. 10.45 uur. KRO. Epiloog d oor het Klein Koor onder leiding van Jas. H. Plekkers.' Da ven try, 1562 ML 3.60 uur. Concert. Sympiliom ie- orkest onder leiding van Her man Scherchen. V. Holy—Hutchinson en B. Mason, piano. 5.20 uur. De Wireless Sin gers. H. Isaacs, piano. 5.50 uur. Voorle zing uit het Oude Testament. 6.056.35 uur. Bach's kericcantate not. 112. Cooper, sopraan, d' Orsay, alt. E. Greene, tenor. Logan, bariton. Christopher, continuo. Koor en orkest. 8.15 uur. Kerkdienst. 9.10 uur'. Nieuwsberichten. 9.25 uur. Concert. G Johnson, sopraan. G. Eastman, bariton Olof sextet. 10.50 uur. Epiloog 1111.20 uur'. De Silent Fellowship. Parijs', „RadioRaris'L, 1750 Mi 12.20 uur. Morgenwijding. 1.05—2.10 uur. Orkest- concert. 4.505.50 uur. Gramofoonmuziek, 7.057.50 uur. Gramofoonmuziek. 8.05 uur. Circus. 8.3511 uur. Symphonieconcert. Langenberg, 469 M. 8.25 uur. Mor genwijding. 11.20 uur. Kerlcooncert. Bacli- koor en solisten. 12.20 uur. Orkestconcert. 2.40 uur. Schubertiiederen, 3.50 uur. Vo caal en instrumentaal concert. 7.35 uur. De Barbier van Bagdad, opera in. 2 acten van Cornelius. Daarna tot 11,20 uur. Dans muziek. Ze es en, 1649 M. 8.20 uur. Morgenwij ding. 10.50 uur. Orkestconcert, Koor. 3.50 uur. Orkestconcert. 7.10 uur. De Barbier van Bagdad, opera van Cornelius. Daarna tot 11.50 uur. Dansmuziek. Hamburg, 395 AL 8.35 uur. Morgen wijding. 10.50 uur. Orkestconcert. 12.25 uur. SolLsteneoncort. 4.20 uur. Orkestconciert. 5.20 uur. Citherooncert. 7.20 uur. Vroolijk concert. 8.20 uur. Lezing. 8.50 uur. Een avond met F. Lehar. 9.50 uur. Nieuwsbe richten en causerie. Brussel, 509 ML 2.50 uur. Symphonic concert. 5.20 uur. Dansmuziek, 6.50 uur. Kamermuziek. 8.3510.35 uur. Concert. Or. kest en Mïlo. Tenaerts, zangeres. Maandag, 14 Januari. Ill i 1 v er s u m, 1071 M. 10—10.15 uur. Morgenwijding. 12.152 u. Concert door het Boris Lensky Trio. 2.454.45 u. Film muziek uit de City Bioscoop Den Haag. 56 u. Kinderuurtje. 67.15 u. Concert door het Boris Lensky Trio. 7.157.45 u. Engelsche les, beginners. 8—8.30 u. Lezing door Mr. G. H. A. Grosheide: De nieuwe N. V. wet. 8.30 u. Operaconcert. Leden van de Sta'.iaansche opera en het omroep orkest. In de pauze muzikale aneodoten door Louis Schmidt. 10.30 u. Persberich ten. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1582 M. (Uitsluitend N. C. R. V.-uitzendingen.) 11 11.30 u. Ziekendienst onder leiding van Ds. N. P. E. G. v. Uehelen. 12.30—1.45 u. Orgelconcert door H. J. Eekhof. 2 2.30 u. School-uitzending, Practische ge. zondheidsieer door Da-s. H. Schilp. 45 u. Ziekenuurtje, onder leiding van Dis. II. A. de Geus. 5.30—6 uur. Literaire cau serie. 77.30 u. Stenografieles. 7.30—8 u. Zangles, door Jao. Ph, Caro. 8' u. Concert. Het Chr, Radio-orkest, onder lei. ding van J. Pouwels. Dr. K. Buit: Gods Majesteit in de Sterrenwereld. Djiaventry, 1562 M. 10.35 u. Mor genwijding. 11.05 u. Lezing. 11.20 u. Gra mofoonmuziek. 12.20 u. RaJladenconcert (alt en tenor). 12.50 u. Dansmuziek, 1,20 u. Orgelconcert. 2.20 u. Voor de scholen. 2.40 u. Muziek. 2.50 u. Lezing. 3,15 u. Muziek. 3.25 u. Voorlezing. 3.40 u. Mu ziek. 3.50 u. Balladenconcort (sopraan, bari ton en piano). 4.35 u. Orkestooncert. 5.35 u. Kinderuurtje. 6.20 n. Causerie. 6.35 u. Nieuwsberichten. 6.50 u. Voor de pad vinders. 7.05 u. Bach's koorproludes. 7,20 u. Literaire critiek. 7.35 u. Muziek. 7.45 u. Lozing. 8.05 u. Concert. D© militaire kapel. V. Lamb el et, sopraan; B. Lebish, a'.t. 9.20 u. Nieuwsberichten. 9.35 u. Le zing; Crime and society; 9,50 u. Nieuws berichten. 9.55 u. Kamermuziek. Do Wire less Singers. Stratton strijkkwartet. 11,20 —12.20 u. Dansmuziek. Parijs, Radio Paris", 1750 M. 12.50 —2.10 u. Orkestconcert. 4.055.50 u. Or kestconcert. JJ/357,50 u. Gramofoonmu ziek. 8.35 u. Concert. De heer Goéin en zijn gezelschap „Richard 111", Shakespea re. Mile. Visconti, zang. Kamermuziek. Langenberg, 469 M. 11.30 u. Me chanische muziek. 12.251.50 u. Orkest- concert. 5.055.50 u. Kamermuziek. 7.20 —8,15 u. Concert. Klein Werag-orkest. 8.20 u. „Mit Messel, Pinsel und Palette", con cert en declamatie. Daarna tot 11120 u. dansmuziek. Zo es en, 1619 M. 11.20—3.50 u. Le zingen 3.504.50 u. Concert. 4.50—7.05 u. Lezingen. 7.20 u. Oostonrijksche com ponisten-avond. Groot solistenconcort. Daar na lot 11.50 u, dansmuzziek. Hoffmann- kapelle. Hamburg, 395 M. 10.20—11.20 u, Gramofoonmuziek, 6.20 u. Vrooljjlc concert. 7.20 u. Piat-Duitsche avond. Orkest en sa listen. 9.50 u. Sluiten. Brussel, 509 AI 5.20 u, Dansmuziek. 6.50 u. Trioconcert. 7.20 u. Gramofootv muziek. 8.35 u. Gramofoonmuziek. 8 50— 10.35 u. Concert. L. de Vocht, dirigent, Solisten. „Hm ■ïv-v-S

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 6