S te rn m te te o qb 5 o #3 a .2 *3 te O S3 6® É- Handel en Bedrijft Radio-Programma's, GG 03 «SS O O 6 bD p 33 «3 gen terreinen a f25 on f20 por M2. ver kocht, terwijl onderhand el in gon over dit zelfde terrein steeds op hoogeren grond slag zyn gevoerd fio meerderheid vindt niettemin aanlei- jdung tot het voorstel om op de transactie m to gaan, omdat zij in het behoud van liot bedrijf van Ford voor Rotterdam con overwegend belang ziet, te moor, mi het tte bedoeling blijkt te zijln Rotterdam tot ïnvoearliaven voor gelieol West-Europa te 'maken. Waar alleen deze overweging tot aan vaarding van de transactie heeft genoopt, meende de meerderheid dan evenwel er op te moeten staan, dat in do verkoopvoor- waaiden de noodige waarborg zou worden opgenomen om te voorkomen, dat de koop ster aan hot terrein eventueel een andere bestemming zou geven dan aan. do meerder heid voor oogen staat. Besproken is daarom eerst do opneming van een bepaling, krachtens welke het ter rein uitsluitend voor hot bedrijf van Ford zou mogen worden bestemd, tenzij mot toe stemming van het gemeentebestuur, hetwelk daaraan voorwaarden zou kunnen verbin- den. Een dergelijke bepaling verklaarde de wederpartij echter niet te kunnen accop- teeren, daar zij haar te voel aan banden zou leggen. Overeenstemming is ten slotte verkregen ofver een bepaling, dat de gemeente, wan neer de Ford Motor Company binnen de eerste 10 jaren na het transport liet tor- rein geheel of ten deelo mocht willen ver- wemden dan wd in erfpacht of in huur geven, gehouden zal zijn het terrein, zoo lang dit nog niet is Bebouwd, in zijn ge heel terug te koopen tegen den prijs van flS per M2., en, zoodra met de bebou wing is aangevangen, het recht hebben om het terrein in zijn gahed terug te koopen tegen den prijs van f 18 per M2., vermeer derd met een vergoeding voor de opstallen. Deze vergoeding zal in minnelijk overleg worden vastgesteld en, bij gebreke van overeenstemming, door 3 deskundigen, in gemeen overleg to benoemen. Op grond van het vorenstaande geven burgemeester en wethouders den gemeente raad in overweging, te besluiten tot hot aangaan van do omschreven transactie. Het ligt in de bedoeling, dit voorstel te behandelen in de raadsvergadering van Donderdag a.s. De plannen van de Ford Mij. lieeton nog niet rijp te zijn voor publicatie. De ziekte van den koning van Engeland. Kort na twaalven is gister het volgende officieele bulletin door liet paleis van Buckingham uitgegeven.i De Koning heeft een rustigen 'nacht ge had. De temperatuur is nu vele dagen lang normaal gebleven en de toestand van den pols is bevredigend. De wond van het empyeem (etterzak) is klein en heelt gaandeweg. Nu de eetlust terug is gekeerd, is de hoeveelheid voedsel die de patiënt gebruikt, voldoende en er is thans ook vast voedsel hij. I Ofschoon de algemeene krachten verbe tering vertoonea, is het lichaamsgewicht nog niet noemenswaard toegenomen. .Wij zijn van oordeel dat de tijd nadert, waarin Zr. Ms. overbrenging naar zee lucht hem goed zou doen. Dit bulletin was geteekend door de vijf dokters die in consult waren geweest. Officieel wordt gemeld dat de Koning1 naar Bdgnor zal gaan, doch de datum is nog niet vastgesteld. Bognor is een kleine zeebadplaats in Sussex (Zuidkust van Engeland) ten Z.-O. van Chichester en dicht bij Portsmouth!.' Het heeft een pier en een strandb'oulevard. De bevolking telt ruim 8000 zielen. iVoordpoolvlucht van de Zeppelin Endtjof Nansen is van. Kop enhagen naar Amerika vertrokken om voorbereidselen te treffen voor den grootea Pooltocht, die in 1930 onder zijn en dr. Eckener's ge meenschappelijke leiding zal worden be proefd. In de eerste plaats moeten de lei,- ders zekerheid hebben nopens de aanlog- masten. Rusland heeft een must te Kola opgericht, maar de Vereenigde Staten heb ben nog geen bindende verklaring afge legd nopens den mast te Nome ia Alaska- Het plan is, dat de Zeppelin van de kust van Moermansk over Frans Jozefsland en terug over Groenland zal vliegen, dan van Moermansk direct naar Nome, en na een oponthoud van twee dagen aldaar in zig- zagvlucht over Kaap Burrow naar den Noordpool en vervolgens naar Andrejef- land en van daar weer terug naar Nome. De bedoeling is vast to stellen hoe groot Andrejefland ongeveer is.' Boetestelsel in het huwelijk. Voor het politiehof in Zuidwest-Landen was Zaterdag zekere Elias Leon gedaagd, omdat hij in gebreke was gebleven zijn vrouw behoorlijk to onderhouden. Zij klaagde dat haar man haar op eon diëet van eieren, bananen en sinaasappelen hield en haar slechts 1 pond sterling in de week gaf om een kind mee te onder houden en steenkolen en gas te betalen. Van haar geld hield hij telkens boeten af, welke hij haar oplegde. Waren de toma ten dio hij at, bijvoorbeeld niet mooi rood, dan kreeg zij zulk een boete. Ten slotte hield hij haar geld in, om dat zij staakte en niet meer voer hem zorgde. Do magistraat beval Leon zijn vrouw elke week 2'/z pond sterling uit to keeren. De Spaansche griep in Spanje. Ui t Madrid wondt gemeld, dat do griep in do Spaansche hoofdstad on omgeving dageljjks ongeveer honderd slachtoffers eisebt, Ongeveer dertig procent dor ambte naren en beambten in publiekon dienst is door de griep aangetast en vele schol on zijn gesloten. Radium en kanker. Nd den tragisch en zelfmoord van de tweelingbroeders dr. A. B. en dr. S. M. Smith, do twee veelbelovende Engelsche radiologen, is er oen onderzoek ingesteld naar do hoeveelheid radium, die er in Engeland voor do behandeling vatf kan ker lijders beschikbaar is en, volgens de Sunday Dispatch, heeft dit uitgewezen, dat er een onrustbarend tekort aan het zeld zatno element is. Bij do lijkschouwing verklaarde dr. Lind- saij Rea, een specialist, dat do oorzaak van het drama heel duidelijk was. Zij betreurden het, zeide hij, dat in Engeland nog zoo onvoldoende gebruik vau radium word gemaakt en dat kleinere landen En geland verre de baas zijn wat radium- behandeling van lijdende menschon betreft, Volgens zijn voorstelling, was de zelf moord der broeders dus een soort van harikiri uit verdriet over een betreurens- waardigen misstand. Lord Knutsford, de president van het Londensche Ziekenhuis, en een aaintal be kende radiologen zijn hot er over eens, dat er te weinig radium in Engeland is. In heel Engeland en Wales is waarschijn lijk nog geen Engolsch ons (28 gram) be schikbaar voor de behandeling van kanker. In sommige kringen hoort men toespe lingen op het bestaan van oen radium-ring om den prijs van het element op te drij ven. Radium kost op het oogenblik 12 pond sterling per milligram. Men dringt e" daarom op aan, dat de regeering maat regelen zal treffen om radium goedkooper te maken. Eiken dag moeten ongelukkige patiënten, die, naar men meent, gered kon den waiden, aan do ziekenhuizen afgewe zen worden, omdat men geen radium over heeft. En het zou zeker ergerlijk zijn, in dien sommige menschen. onbehoorlijke winst maakten ten koste van het lijden van hun inodemenschen. De boevenstad Chicago. Do hoofdcommissaris van politie to Chi cago heeft Zondag en Maandag eindelijk een algemeene razzia ouder liet goh oef to van Chicago aangedurfd en door een politie, macht van 8000 man zijn 3000 bandieten van allerlei slag ingerekend. Wanneer men echter tegen 300 van hen een aanklacht kon forumleeren, zoo woidt er ia het telegram eenigszins mistroostig bijgevoegd, dan zal het de burgerij van Chicago al tot grooto voldoening en opluchting strekken. Tokajer wijn. Naar Magyarsag bericht, hebben de vo rige week te Boedapest de Poolscho wijn handelaars een conferentie gehouden in do Poolsch-Hongaarsclio kamer van koop handel, waarin maatregelen tegen de ver- valseliing van den Tokajerwijn werden be sproken. De vertegenwoordiger van. het mi nisterie van handel doolde mode, dat het ministerie een. wetsvoorstel wilde indie nen, teneinde de natuurlijke vain de kunst wijnen te scheiden. In verband met de maatregelen, welke de wijnhandelaars wil len nemen, heeft de Poolsch-Hongaarsche handelskamer te Boedapest ook de Hon- gaarseho belanghebbenden 'ter conferentie opgeroepen. De griep in Canada. De gezorulheidskundige dienst in Onta rio heeft bekend gemaakt, dat 40 pet. van de bevolking van deze provincie bij de griep-epidemie aangetast is geweest. Thans luwt de epidemie. Dr de stad Toronto werd de helft van de bevolking aangetast, maar het aantal dooden was betrekkelijk klein. Wel steeg het aantal sterfgevallen aan longontsteking ten gevolge van griep, in vergelijking met den vorigen winter, met 50 pet. De bioscoop in Oostenrijk. Uit een pas verschenen statistiek blijkt, dat er in het oude Oostenrijk zonder Hongarije ongeveer 1500 bioscopen ge dreven worden, waarvan 450 op liet ge bied van de huidige republiek. Ditzelfde gebied telt er thans 830, dat is dus al een heel eind op weg naar het dubbele. Echter is een deel van deze bioscopen vooral in de provincie, maar een paar keer per week geopend. In 1928 heeft Oostenrijk in totaal 507 hoofdfilms ver werkt, tegen slechts 411 het jaar to voren. Van deze 507 films waren er 481 van buitenlandsch fabrikaat en 23 inlieemsch. Amerika voordo 210, Duitschlaud 210 films in. Bijfilms draaido Oostenrijk tot een getal van 808, waarbij Amerika met zijn dwaze eenakters met 4G8 stuks D.uitsch- land, dat slechts 205 stuks leverde, verre do baas was. 'Oostenrijk vervaardigdo in 1928 behalve de 23 groote films, nog 10 zangfilms, 5 schoolfilms, 2 andoro films van meer dari 700 M. en 123 kleine films. "Weenen heelt 177 bioscopen, daar kino's genoemd, waarvan er 164 eiken dag draaien, Er is één bioscoop met meer dan 1200 zitplaatsen, 5 met meer dan 1000, 2 met meer dan 900 en 3 met meer dan 800. Do kleinste telt 96 plaat sen. In totaal kunnen de Weeuscho bios copen por avond ongeveer 70.000 filmlief hebbers onderdak verschaffen. Faillissementen. Opgegeven door Van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformatie.) Uitgespróko n: C. G. van Langevekl, wonende te Rotter dam. Köchter-comm. nir. H. do Bio; cura tor mr. I. Cohen Hzn. Opg oh even: C. Barcndrecht, winkelier te Rotterdam. F. Rigauts, vroeger wonondo te Rotter dam, thans zonder bekende woon- of ver* blijpluats, J. Polder, sigarenwinkelier, te Rotter dam. Scheepvaart. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Alkmaar, 21 v, Arica n. Antoifagasta; Arend&kerk, 22 te Gibraltar, Rotterdam n. AustraliëAlkaid, 22 to Amsterdam, v. Ham burg; Albireo, p. 21 Dungene»s, Amster dam n. W.-Afrika, Bandoeng, 22 v. Rotterdam n. Batavia via Antwerpen; Bovenkerk, 22 te .Ma dras, Rangoon n. Rotterdam. Ednteldijk, 22, 17 u. v. Swansea, Rot terdam a. do Pacifickust. Eerndijk, p. 22 Start Point, Pacifickust n. Rotterdam. Eetmhjk, 22 v.m. v. Karatsji, Bombay n. Rotterdam; Kieldreeht, 22 v. Rangoon, Rotterdam n. Calcutta;. Kambangan, 22 v. i'adang, Batavia n Amsterdam; Kart mala, 22 v. Djedda, Batavia n. /Vinster dam. Melampus, 21 to Liverpool v. Macassar via Londen. Narenta, 21 te Los Angelos, Rotterdam n. de Pacifickust. 'Orania, 21, 19 u. v. Santos, Buenos Aires n. Amsterdam, l'oelau Roebiah, 21 v. Padang n. Ba tav ia. Riouw, 22 te Batavia v. Amsterdam. Simaleer, 22 v, Djedda, Batavia n....; Schiekerk, 21 te Madras, Rotterdam n. Calcutta; Streefkerk, p. 22 Gibraltar, Rot terdam ri. Calcutta; Sigli, 21 te Bela- wan-Deli. Tjjkarang, 21 te Shanghai v. Batavia; Telamon, 22, 11 uur, v. Breinen n. Am sterdam. Hoogwater te Schiedam. 23 Jan. 1.43 uur, 1407 uur. 24 Jan. 2.42 uur, 15.01 uur, .25 Jan. 3.38 uur, 15.54 uur. Hoogte van het water op de rivieren. "Waterstand op 22 Jan. KEULEN, 1.25 M., gov. 001 NI. L0BIT1J, 9.97 M., gev. 0.10 M, Zon en Maan. Zonsopg. 23 Jan. 7 58 uondg. 1G.27 Zonsopg. 24 Jan. 7.50 u., ondg. 10.29 Zonsopg. 25 Jan. 7.55 u., ondg. 10.30 25 Jan. V. M. 1 Febr. L. Donderdag, 21 Januari. Uil vorsum, 1071 M. 1010.15 uur. Morgenwijding. 12.15 2 uur. Concert door liet Boris Lensky Trio. 22.30 uur.^ Eleclrieiteitspraatje door W. II. Drukker. 2.303 uur. Gram.ofoon.mu- ziek. 34 uur. Kniples. 45 uur. Zieken- uurlje. 5—5.30 uur. Sportpraatje door II. Hollander. 5.307.15 uur. Conceit door het Omroeporkest. Adr. Ilollaers, bariton 7.15—7.45 uur. Engelsche les. 8.15 uur. Aansluiting van het Concertgebouw te Am sterdam. Daarna persberichten. Het Coneertgebouw.orkest onder leiding van Otto Klemperer. L. Kreutzer, piano. 10.3011.30 uur. Dansmuziek. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1852 M. (Uitsluitend NCRV-uitzending.) 1111.30 uur. Ziekendienst onder lei ding van ds. P. Groote. 12.30—1.15 uur. Concert. Mej. Sandow, piano en orgel. J. Richter, viool. P. de Vries, fluit. 2—2.30 uur. Sciiooluitzending. Zendingsles. 6 30— 7 uur. Muziekpraalje door G. v. Ravens. waay. 7—7.30 uur. Boeldioudics. 7.30— 8 uur. Spr. P. Kapinga: Het inkoopon bij Indusir. ondernemingen. 8 uur. Concert. Het Chr. Radio-Orkest onder leiding van J. Pouwels, F. Eikerbout: In den dienst der Koning. Da ven try, 1562 M. 10.35 uur. Kerkdienst 11.05 uur. Lezing: Ex-Baby. 11,20 uur. Gramofoonmuziek 12.20 uur. Concert (sopraan, cello, piano). 1.202.20 uur. Gramofoonmuziek. 2 50u. Lezing voor de scholen. 3.10 uur. Muziek 3.'20 uur. Vesper in do Westminster Abbey. 4.05 uur. Lezing. 4 20 uur. Concert. Win- deatt's Octet. 5.35 uur. Kinderuurtjo. 6 20 uur. Muziek. 6 35 uur. Nieuwsberichten. 6.50 uur. Voor landbouwers 6 55 uur. Mu ziek. 7.05 uur. Strijktrio's van Beethoven. 7.20 uur. Nieuwe novellen. 7.35 uur. Lezing Indie. 7.55 uur. Muziek. 8 uur. Ilalle-oon- cert. IDdle-orkest onder leiding van Sir. Hamilton Harty. 8.40 uur. Muziek. 8 50 uur. (Vervolg) Haile-concert. 10 uur. Nieuwsberichten. 10.15 uur. Nieuwsberich ten. 10.20 Uur. Politiek praatje. 10.35 uur. Een verrassing. 10.50—1220 uur. Dans muziek. Parijs, „Radio.Paris", 1750 M. 12.20 uur. Protest-causeiie. 12.50—2.10 uur. Orkest-concert, 4.05—5.05 uur. Klas- siek concert. 7.057.50 uur. Gramofoon muziek. 8.20—11.10 uur. Radiotooneol. Daarna kamermuziek. Hr. Seri.i, zanger. Langenberg, 469 M. 11.30 uur. Mechanische muziek 12.25 u Orkestooncert. 5.05550 uur. Gramofoon muziek. 7.30—8.15 uur. Concert. Klein We- rag-Orkest. 8,20 uur. Johana Nestroy, de lachende Philoso-of uit Weenen. Dr. Fort- ner, declamaties. D. Lorenz, sopraan. 0. Smitt, Waller, bariton. Daarna tot 11.20 uur. Dansmuziek. 1 Zooson, 1G4D M. 11.50—3,50 uur. Lezingen. 3.504,50 u. Orkestconcert. 4,50—7.05 uur. Lezingen. 7.20 uur. Koorwerk van Hermann Sutor. „Lo Laudi". Daarna tot 11,50 uur. Dans muziek. i t Hamburg, 395 M. 10.20—11,20 uur. Gramofoonmuziek. 5.20 uur. Vroolijk concert. 9.20 uur. Dansles. 10.20—11.10 uur. Dansmuziek on cabaret. Brussel, 509 M. 5.20 uur. Orkestooncert. 650 uur. Trio- oonccrt. 7.20 uur. Gramofoonmuziek. 8.05 uur. Orkestooncert in do Harmonie Brussel. Mme, Cucrvas en Hr. Pujol, guitaar. im VOLKSDROGISTERIJ O. II. MAST, voorheen L. v. Trigt, Groenelaun 05. Ver- krijgbam alle Homoeopa- thischo geneesmiddelen VcrsterkihgsmiddelcnSa- natogen, Kdlzan, Ilaemo- ferrin, Ovoinaltine, enz. Zie eerder. VOEDINGSMIDDELEN v. kinderen: Melksuiker, Ar rowroot, Herctilo en Nu- tricia's Kindermeel. Ver band- eri Verplegingsarti- kelen: Watten, Gazen, Zwachtels, Snelverband, Pleisteis, Hospitaallin nen, Koortsthermometers, Inbalatietoestellen. GEVRAAGD een net Meisje voor halve dagen, van 8 tot 3 uur. Te be vragen: Fabristiaat 58, winkel. SLIJTERIJ „1)E STER". Cherry Brandy, Schilletje, f 1.25 per flesch. JAN JANSE, Ileerenpad 13. T00NEELVEREENIGING A.V.I.O. vraagt nog cenige dames en heeren-leden. Brieven worden ingewacht tot Dinsdag 29 Januari, p. a. P. SCIIaFER, Dam No. 12. TEHUUR: Fabriplein 20b benedenhuis, f 7.per week, bevattende voor kamer, lusschenkamer, achtei kamer, keuken met grooten tuin. Te bevra gen: II. J. TOUW én Zn., Nieuwe Haven 58, Rotterdam, tel. 50840. TE HUUR: Van der Eist- straat 12, modem boven huis, f G.-15 per week, be vattende: voorkamer, tus- scfienkamer, achterkamer, keuken, zolder met zolder kamer. Te bevragen: II J. TOUW Zn., Nieuwe llaven 58, Rotterdam, tel. 50840. TE HUUR: een huis met tuin van 300 M., a f G. per week, aan de Noord- vestlaan .Te bevragen Singel 88. NETTE LOOPJONGEN ge vraagd voor loop- en pak- huiswerk, leeftijd niet be neden 14 jaar. Zich aan te melden Drogisterij, Groenelaan Ga. STAD GEN0 0TEX1Be gin Februari wordt naast onze bekende zaak in par fumerieën geopend een speciale zaak in lederwa ren, annex een kapsalon (gelijkvloers) voor dames en kinderen. WIJ RUIMEN!!! onzen bestaanden voorraad le derwaren tegen halven prijs. Voorbeeld, een zui ver leeien dames- of hee- ren-portemonnaio 49 ct. Damestaschje, dubbelen beugel, 1.G9. Kinder- taschjes 25 ct. PEAU DE PECHEÜ! tas- schen, kleur en beugel naar verkiezing, zonder naad, geslepen spiegel, 2.25, eerste kwaliteit. Komt u eens kijken? Losse geslepen spiegels \oor tas- schen in alle maten. PARFUMERIEËN i II Iïa- zelino Snow 79 ct. Koly- nos 79 ct. Tandborstels 8 ct. lleerenkam 12 ct. Zakkam 9 ct. Groote fla con Eau-de-Cologne, nik kelen dop, 59 ct. DE NIEUWE WINKEL, Broersvest 27, tel. G8543. Parfumerieën, Lederwa ren. ALBERT SCHWEITZER. Lezing op a.s. Donderdag 8 uur in het Vereenigings- lokaal, uitgaando van de Chr. Jongolings-Vereent ging. Spreekster: Mevr. EGGINK van Delfshaven. Entróo zonder kaart 35 cent. AANGEWEZEN adres voor behang en behan- gerswerk is D. VISSER Gorrit Verboonstraat hoek Westvost, tegenover het Postkantoor. TE IIUUU: Van der Eist- straat 8, modern boven huis, f G.45 poi' week, be vattende voorkamer, tus- schenkainer, achterkamer, keukon, zolder mot zolder kamer. Te bevragen; II. J. TOUW A Zn., Nieuwe Haven 58, Rotterdam, tol. 60840. m prat m s papaa| m SLIJTERIJ „DE STER". Samos vanaf f 0.G9 per flesch. Blocdwijn f 0.80, f 1 en f 1.25 per llosch, Prima Oude Kinawijn r 1.35 per liter. JAN JAN- SE, Ileerenpad 13. TE KOOP: man-kanarie vogels, poppon, broedkooi on eiken volière. Brug- manstraat 7b. Te bevra gen na 7 uur. GEVRAAGD: 1 of 2 nette kostgangers in klein ge zin, met huiselijk verkeer, geen beroepskosthuis. v. Leeuwenhoeckstr. 39. NIEUWE DANSCUltSUS. Aanvang Zondagmiddag van 4—G of 57 uur. Privêlessen ieder ge- wenseht uur. Leert dan sen in de Nassaulaan 38 A. SCïI 1LPEROORT, Dansieeraar, Tel. 68954. TE KOOP gevraagd: goed onderhouden fornuis, Go din, billijke prijs. Brieven onder lett. NK bur. v. d. blad, Lange Haven 141. DAMES EN MEISJES. Vanaf heden inschrijving van leerlingen voor de nieuwe clublessen, te be ginnen Maandag 4 Fe bruari. Maatknipschool „Vesta", St.-Liduinastr. No. 43b. HUISMOEDERS, doet uw voordeel en iaat uw kou sen aanbreien bij het van ouds bekende adres. Grof en fijn. Billijk en goed koop. Prima wol. IJzer sterk. Beleefd aanbeve lend: Mej. SMIT, Fabri- straat 42. GEVRAAGD een Half- was-Rijwielreparateur. Adres: KOUDST AAL, Wilton's Rijwielpark, Vlaardingerdijk. NET MEISJE zoekt een net werkhuis voor Woens dag en Donderdag of Don derdag en Vrijdag. Brie ven onder lett. NM bur. van dit blad, Lange Ha ven 141. ONVERWOESTBAAR. E. A. K.-. Foituna- en Lira-rijwielen in elke uit voering. Imperator-naai machines en radio-toe stellen. Verder rijwiel- zwak- en sterkstroom-ar tikelen, enz. Accu-laden. Beleefd aanbevelend: G. M. v. d. BURG, Strijen- schestraat 1. AANGEBODEN voor twee nette menschen: pension met frissche kamer, ge wone prijs, Lange lla ven 58 benedenhuis. TE HUUR: Huysman- straat 85, benedenhuis, f 7.per week, bevat tende voorkamer, lus schenkamer, achterkamer, keuken en grooten tuin. Te bevragen: H. J, TG UW Zn., Nieuwe Haven 58, Rotterdam, tel. 50810. A. JIEIJSTEK, Poffertjes- en Wafelbakkerij. Oranje straat 4, Tel. 68211, Schie dam. Gezellig zitje. Prima consumptie. Aanbevelend N. B. lederen Zaterdag-, Zondag- en Woensdag avond muziek. SLIJTERIJ „DE STER" Laat uw bier door mij aan liuis bezorgen. Dage lijks verscli ïsobarome- tnsch gebotteld. Pilsener en Munchener f 0.17 per flesch. Lager f 0.13 per flesch. JAN JANSE, Ileerenpad 13. SLIJTERIJ „DE STER". Roode en WitteJ Port, en Oude Zoete Spaansche Wijn f 0.80 per flesch, f 1 per liter. Galiipoh fl per flesch, fl.25 per liter. JAN JANSE, Ilee renpad 13. TE HUUR: Huysmanstr. 81, modern bovenhuis, f 7.per week. bevat tende voorkamer, tus- schenkamer, achterkamer, keuken, zolder met zolder kamer. Te bevragen: H. J. TOUW Zn., Nieuwe Haven 58, Rotterdam, tel. 50840. FORNUIS te koop, zoo goed als nieuw. Adres te bevragen bur. van dit blad, L. Haven 141. HUWELIJK. Gepension- neerd persoon met vaste positie, flmk postuur, knap uiteilijk, wenscht kennismaking met jonge- dochter of weduwe. Brie ven met portret onder lett. N J bur. van dit blad, Lange Haven 141. BOEKBINDERIJ. Wan neer uw boeken er have loos gaan uitzien, laat zo dan opknappen dooi A. BOENDER, Thomas d Kempisstraat 1. Eigen boekbinderij. Boekbinders materiaal, boeken afsnij den. Billijke prijzen. VERLORENeen bruin glacé handschoen, gaande van den Dam naar Put- tershoeksche straat. Tegen belooning terug te bezor gen Puttershoekschestr. 47. MUZIEKHANDEL „Uit komst", Broeisveld 89. „In den Klokkenwinkel", nieuwe opname. Als re clame groote plaat f 2.GO. Aanbevelend: J. VAN GERVEN. ,,'t WESTEN". Radio, Stofzuigers, op termijn betaling. Acculaden 35 ct. v. d. Elststraat 12b. KRAMERS DE GROOT Koffie. 40 ct. per half pond. Reclameprijs, een goede pittige kwaliteit v. weinig geld. Maar geen cadeaux. DRACHTIGE vrije Wo ningen te huur aan de KamerlinghOnneslaanlöl tot 159. Beneden f42.50, boven f 40 per maand. Te bevragen: Schiedam- selie weg 225b, R'dam, Tel. 34487, na G uur Tel. 1779. KRAMERS k DE GROOT Tliee, 65 ct. p. lialf pond. De theeprijzenloopenweer op, U koopt een derge lijke kwaliteit met voor dezen prijs. MOOIE WITTE linnen Bloembaaltjes verkrijgb. Adres: J. v. WAMELEN, Dirk v. Wassenaarstraat No. 22. KRAMERS k DE GROOT Pruimtabak. Alleen bij ons 35 ct. per half pond. Betaal geen 12 ct. per half ons. KOST EN INWONING. Er kan een net Persoon geplaatst worden, met vrije kamer. AdresLange Nieuwstraat G5d. KRAMERS As DE GROOT Rooktabak. Reclameprijs 25 ct. per half pond. Met inbegrip van 15 pCt. tabaksbelasting. Nog niet goedkoop genoeg? PLAKKAATVERF in ver schillende kleuren, ook goud. 30 ct. per tube. Gekleurd carton voor éta- iagedoeleinden in 15 kleu ren. Boekhandel en Lees bibliotheek „IIET NOOR DEN", Dam 21. KRAMERS DE GROOT Reclamemerk sigaren Ka zan No. 6. U vindt geen betere sigaar voor zes cents. (Vorstenlanden). GROOTE AFSLAG Bana nen, 40 en 45 ct. per kilo. Reuzen mooie. Sinaas appelen, onovertrefbaar, 3 10 cent. Dagelijks versche aanvoer van groen ton. Alles tegen inkoops prijs. Komt u ook eens kijken. Overtuigt u van do lago prijzen in de groentenhal van L. JANS- SON, Groenelaan 105, Nieuwe Maasstraat 120, KRAMERS DE GROOT Momenteel voorradig zoo lang do voorraad strekt, zuivere korto tabak 20 cent por pond. KRAMERS DE GROOT Ruimen eenigo restanten Sigaretten op tot den lial- von prijs. Sigaretten van 6 ct., thans 3 ct. Van 5 ct., tl ..ns 2J ct. TER OVERNAME, wegens vortrek, ameublement, ra dio, schrijfmachine en ver dere huish. artikelen. Adres: Fabriplein 13b. KRAMERS DE GROOT Dam 2, Tel. 68417.Koffie, Thee, Tabak en Sigaren,

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 6