STADSNIEUWS. Kaf op den Rotterdamschen annexatiemolen. ~BËSTNÊNLAND. Kunst en Wetenschap. Gemengd Nieuws. Waarom is samenwerking onmogelijk Het gemeentebestuur van Rotterdam lieert uit een kwestie met Hillegersberg „annexatie-munt" willen slaan. Men heeft gisteaeu in ons blad onder het hoofd Rot terdam en Hillegersberg de Rotterdamsclic zienswijze kunnen lezen. Door Rotterdam waren aan B. en W. van Hillegersberg drie wenschen kenbaar gemaakt lo. hol geven van de bestemming van plantsoen aan de gronden, gelegen aan de Rechter Rottekade tusschen Rotte en Bergscheu Plas; 2o. aankoop of onteigening van enkele peiceelen aan den Straatweg ten zuiden van „Lotmnerijk", ten einde van don'Straat weg af een doorkijk naar den Plas te krijgen; 3o. het biengen van den op 12.5 M hreedto geprojocteerden weg langs den zui delijken oever van den Aehterplas op groo- teie breedte. Zoo men weet, is men het eens gewor den over het derde punt, maar dat was niet het geval met de twee andere. Daar over sclneven B. en W. van Hillegers- oerg aan het Rotterdamsdie gemeentebe stuur „'Ons college vond aanleiding den raad voor stellen de gronden, gelegen aan de Rechter Rottekade tusschen de Rotte en den Plas, to bestemmen voor plant soen. De raad meende echter, dat met het oog op het boscli- en parkplan Rot terdam bij een zoodanige bestemming dier gronden veel meer belang had dan Hille gersberg. Wanneer uitsluitend weid gelet op het belang van Hillegersberg, zou een zeer ruime bebouwing langs de Rechter Rotte kade kunnen worden overwogen, aange zien een bestemming van dat gedeelte voor plantsoenaanleg van deze gemeente beiang- ■Vrjko financieele offers zou vragen. Tenzij met uw gemeente overeenstemming wordt bereikt over do betaling van de kosten welke noodwendig voortvloeien uit zoo danig besluit, zou de raad ernstig bezwaar hebben meergemelde gronden aan de Rech ter Rottekade voor plantsoenaanleg te he stemmen. Wat betreft onteigening van en kele, reeds vele jaren bestaande gebou wen langs den Straatweg, zou ons col lege niet ongenegen zijn een voorstel aan den raad te doen, doch ook hierbij wordt het belang onzer gemeente geacht niet dermate te zijn betrokken, dat daarvoor groote financieele off eis kunnen worden gebracht." De N. R. Ct. zegt deze opvattingen van het Hillegersbergsche gemeentebestuur niet anders dan redelijk te kunnen noemen, zoo lang niet wordt aangetoond, dat de mee ning van den raad werd ingegeven door dwarsdrijverij of den toeleg om er wat aan te verdienen. Het blad vervolgt dan: „Al hebben blijkbaar B. en kV. van Hil legersberg anders dan de raad gedacht over de be&tonmnng van de gronden aan de Rechter Rottekade. de raad achtte de fi nancieele offers te groot. In elk gevai zal niet kannen worden betwist, dat Rot terdam zoo niet het grootste belang, dan toch een zeer groot mede-beLang bij de bestemming van de bedoelde terreinen tot plantsoen had en dat belang liad te hono- reeren door medebetaling in de meerdere kosten. Er werd van Hillegeisbergscho zijde trouwens ook alleen op overeenstem ming omtrent do betaling van de kosten Zk boven aangedrongen en het be lang ook van Hillegersberg bij de bestem ming tot plantsoen, werd toegegeven met de woorden, dat Rotterdam daarbij' „veel meer" belang had. W at merken echter B. en W, van Rot terdam hierover op: dat de meening van het Hillegersbergsche gemeentebestuur hier op neerkomt, dat Hillegersberg ook ten aanzien van do beide eerste punten tot tegemoetkoming bereid is, wanneer Rotter dam maar de daaruit voortvloeiende kos ten voor haar rekening neemt. IVij zouden deze lezing van den brief van B. en IV. van Hillegersberg zonder meer niet tot de onze kunnen maken," ver volgt de N. R. Ct. „De uitlegging lijkt ons ten aanzien van de bijdrage, die van Rot terdam verwacht wordt, te ruim. Haar wat wij vooral missen in de toelichting van B. en W. van Rotterdam is de er kenning van het groote mede-belang van onze gemeente in den plantsoenaanleg met do daaraan verbonden fmancieele conse quenties, terwijl ook elke aanduiding ont breekt van een nader gezocht minnelijk overleg ter zake. Trouwens het Rotterdamsclio college gaat als volgt voort: dat in een dergelijke re geling niet kan worden getreden, aange zien zij tot „te vreemde consequenties" zou leiden, consequenties, die zouden moe ten blijken uit de volgende zinsnede uit den briof van B. en 'W. van Hillegers berg; „Hoewel door samenwerking zeer veel voor beide gemeenton zou zijn te bereiken, kunnen wij niet verheien, dat wij den indruk hebben verkre gen, dat samenwerking weinig door u wordt op prijs gesteld, hetgoen wil» licht verhand houdt met uw annexa tieplannen," Ret college schijnt „dus" de meening te koesteren, schrijven B. en W. van Rot terdam, dat samenwerking op de voren- aangegeven basis, waarbij Rotterdam de kosten zou hebben te betalen van maat- iegeien, welke op het grondgebied van Rotterdam dienen te worden genomen, ia- derdaad een equivalent voor annexatie zou kunnen opleveren. Keen, dat „dus" is niet gemotiveerd. B. en* W. van Hillegersberg spreken niet van een equivalent van annexatie. Zij be klagen zich slechts over de weinige ge neigdheid tot samenwerking van Rotter damschen kant en schrijven dit toe aan de annexatieplannen. Wij kunnen niet be- oordcelerr,. in hoeverre daarvoor aanleiding is geweest, maar verzwijgen mogen wij niet. dat ook wij uit deze toelichting den indruk krijgen, dat B. en "W van Rotter dam tot een redelijke samenwerking en een inachtneming ook van de belangen van Hillegersberg daarbij niet bereid zijn geweest en er tegenover een kleine ge meente ietwat hooghartige allures op na houden. Dok wat het Rotterdamsclre college ver der opmerktdat allo nadoelen voor Rotter dam, do voordeden in hoofdzaak voor do andere gemeente zouden zijn, behoeft weer bewijs, maar zeker ongemotiveerd is zijn bewering, dat zijn bezwaar zich alleen richtte tegen don vorm der sa menwerking, waar het dagelijkse!) bestuur van Rotterdam blijkbaar do samenwer king zelve niet heeft gezocht, maar onder- weiping heelt verlangd. Veeleer zou de raad van Hillegeisberg bezwaar kunnen maken tegen den vonn van het overleg om tot samenwerking te geraken en kun nen stellen, dat alle nadoelen voor Hille gersberg, do voordeden in hoofdzaak voor Rotterdam zouden zijn. Er kunnen en zullen belangen zijn, waar voor men langs den weg van samenwei- king geen oplossing van de moeilijkheden meer kan verkrijgen en op grond daan van zijn de annexatie-plannen door ons noodzakelijk geacht, hoewel or ook bezwa len aan waren verbonden, maar dit voor beeld van Hillegersberg Lykt ons voorals nog op grond van de toelichting van het Rotterdamsche college voor liet Lewijs van die stelling met gelukkig ge kozen en liet geval zelf niet gelukkig be handeld. Brij hopen," aldus eindigt het Rotterdamsche blad," dat tegenover Pernis met meer beleid en tegemoetkomendheid is opgetreden, ook in het belang van Rotterdam zelf bij de urgentie van den daar geprojocteerden havenaanlog." Uit bovenstaande uiteenzetting, die een niet malsche teiechtwijizing aan het college van B. en \V. van Rotterdam inhoudt, blijkt, dat men op den Cooisingei niet schroomt koren voor den annexatiemolen aan to dragen, terwijl, op den keper he- schouwt, 'dat koren vow een groot deel kaf blijkt te zijn. Als men op dezö wijze meent zijn plannen te moeten dienen, schijnt, het yr met de verwezenlijking van de plannen niet erga best v oor te staan. Tijdens de annexatie-debatten in den. Rotterdamschen raad is door meer dan een voorstander van het plan van B. en W. er op gewezen, dat van de mogelijkheid tot 'een doelmatige samenwerking nooii veel is gebleken, terwijl men er dan bi) voegde: We laten de schuldvraag buiten beschouwing! Maar die schuldvraag is in deze juist zeer belangrijk. De N. R. Ct. heeft thansontdekt, dat Rotterdam tegenover een kleine gemeente er ietwat hooghartige allures op nahoudt. L'ie ontdekking was door anderen reeds veel eerder gedaan. En als dat zoo is, moet men van Rotterdamsche zijde met volstaan met te constateeien, dat samenwerking met an dere gemeenten meermalen is mislukt, maar dient men de vraag te beantwoorden W,aardoor zijn die pogingen mislukt Holberlchlen. Lr opdracht van de Koningin hoeft gis teren haar ordonnans-officier, lsto luit. I. L D'. baron Sirtema van Grovestins een bezoek afgelegd ten huize van den Spaan- schen gezant, graaf de Pradère, om Harer Majosteit's deelneming te betuigen bij het overlijden van do koningin-moeder van Spanje. Jhr. nu-, dr. A'. G. Schimmelpenninck heeft namens de Koningin-Moeder hetzelfde gedaan. Ook de minister van buitenlandschc za ken jlu-. mr. Rleelaerts van Blokland heeft gistermiddag een bezoek van rouwbeklag bij den Spaanscheu gezant afgelegd. Besmettelijke Hekten. In do week van 27 Januari tot 2 Fa bruari is het volgend aantal gevallen van 'Letoinetlebjke ziekten aangegeven: fabris ty phoi-dea 7; roodvonk. 384 (waarvan 30 in Amsterdam, 72 to Rotterdam en 26 te 's.Gravenliago); diphterie 113; dysenterie 1; meningitis cerebrospmaHs epidemica 2, encephalitis lethargica 1 en poliomyelitis anterior acuta 1. De N.V. Zeeowsche Vlaamsehe Waterleiding Maatschappij. Naar aanleiding van een adres van ge meenteraadsleden uit verschillende gemeen ten van Zeeuwsch-Viaanderen, werd gister te Axel een spoedeischendo vergadering vau den gemeenteraad gehouden, om voor te stellen de N. V. Zeeuwsch-Vlaamsche Wa terleidingmaatschappij te ontbinden. Nadat een voorstel was aangenomen om de oppo santen, 4 raadsleden van Axel, in de gelegenheid te stellen op 14 Febr. in de vergadering van aandeelhouders van deze maatschappij hun bezwaren in to dienen en to behandelen, werd het voorstel tot ontbinding dor N. V. aangehouden. Do Badloraad. Staatsblad no 14 bevat een Kc*n. Be sluit van den 26sten Jan., houdende vast stalling van de instructie voor den Radio- raad. .Artikel 2 luidt: „De voorzitter, de leden en de secretaris Van den Radio raad wor den telkens Voor vier jaren benoemd. Zij treden tegelijk af opi don 31sten December van ieder vierde zittingsjaar; voor do eer ste maal op 31 Deoerrv-er 1933. De aftre denden zijn terstond herbenoembaar". Uit artikel 14 blijkt, dat zonder toestem ming van don Minister van Waterstaat aan de d.dor don Radio-raad behandelde zaken geen openbaarheid mag worden gegeven. In de art. 17 en 18 wordt bepaald: „Do loden van den Radio rand genieten geen bezoldiging. Zij ontvangen, voor zoover zij1 niet be ..Miss Sehiedamschc Courant", dio op het bai-masqué van D. I. O. S. bizondor de aandacht trok dooi do originaliteit van haar costuumpje, n 1 do Schiedamsche Courant op linnen gedrukt. hooren tot de bezoldigde burgerlijke en mi litaire landsdienaren, een vacamtiegeld tot een bedrag van f 15 voor eiken dag, waarop zij een vergadering hebben bijgewoond van den Radio-raad of van eene commissie uit zijn midden of waarop zaj ingevolge op dracht van den Radio-iaad werkzaamheden hebben verricht". „De leden en de secretaris genieten ver goeding voor reis- en verblijfkosten over eenkomstig de bepalingen van het „Reis besluit 1916" wegens door hen ten be hoeve van den Radio-raad gemaakte reizen". Werkloosheid te Vrieienvcen. In een te Vriezenveen gehouden raads vergadering heeft de Rijksinspecteur voor de werkverschaffing in algemeenon dienst met den Raad hesjproken, op welke wijze de liulp voor de werkloozen geregeld kon wonden. Door de vorst kan noch bij"1 de Regge, noch bij andere werken gearbeid worden. De gemeente zal de werkloozen die niet bij een van Rijkswege gesubsidieerde werk verschaffing geplaatst waren, individueel helpen, terwijl zij die wel hij de werkver schaffing waren onder de uit vries regel Mig zullen vallen. Eventueels tewerkstelling bij' do Regge- werken zal zoo a-oodig eerst begin April opnieuw onder oogen worden gezien. De gaskwegtie te Doetlnehem. Bij K. B). van 4 Februari 1929 zijn, naar een door burgemeester en wethou ders van Doetinchem ontvangen telegra fisch bericht van den minister van blnnen- landsche zaken, vernietigd de raadsbeslui ten der gemeente Doetinchem van 9 en 11 Febr. 1928, waarbij respectievelijk ontslag verleend werd aan G. Pietemon ais direc teur van het gemeentelijk gasbedrijf to Doe tinchem en waarbij deze de toegang tot de fabriek en de fabrieksterreinen, werd1 ontzegd, hangende de beslissing van do Kroon betreffende dit o-ntslag. Deze vernietiging was te verwachten, zegt do N. R. Ct, nadat do minister van, binnenlandscjie zaken den gemeenteraad van Doetinchem in overweging had gege ven zijn, hesluiten in te trekkoa in verband met do voor den heer Pietorsou ontlas tende uitspraak van de rechtbank te Am- hem. De raad heeft, zooals bekend is, ge vcigerd aan dozen wenk (gevolg te geven. Hij stolde zich daarbij op liet standpunt, dat hot ontslag niet was gegeven wegens corruptie, maar wegens do weigering van den heer Pieterso-n om voor een commissie van onderzoek te verschijnen in tegenwoor digheid van de hoeren van dor Stel en mr, Nöthom. Nadat do raadsbesluiten twee malen waren geschorst, moest ingevolge de Gemeentewet vóór 9 dezer een vamie tiging volgen, wilde hot raadsbesluit, waar bij het ontslag was verleend, niot van kracht worden Dc heer Ct. Ppstma, hoofdopzichter van. hot gem. (gasbedrijf te Djoetinchem, hoeft van den officier van justitie te Arnhem bericht ontvangen, dat deze het hooger beroep tegen zijn vrijspraak door de recht bank heeft ingetrokken De nrrc8tat!o vnn ecu dienstweigeraar. Het Tweede Kamerlid, do hoer Kleereko- pcr, hoeft aan don min. van Justitie de volgende vragen gesteld Is het juist, dat dezer dagen een dienst weigeraar uit Krommenie, die niet voor herhalingsoefeningen was opgekomen, met vier marechaussees van zijn werk is ge haald, en, zonder dat hem gelegenheid gelaten werd om andere kloeren aan te trekken, op klompen en aan een ketting is overgebracht van Krommenie, door ge heel (Wormervoer, naar do marechaussee kazerne aldaar, en later op den dag naar Haarlem? Zoo ja, van wicn hadden deze marechaussées opdiacJil gekregen tot dal optiedon op die wijze? Stond deze dienstweigeraar bekend als een zoo gevaarlijk misdadiger, dal de vei hglieid oischte, hem ten aanzien v;ui zoo vele clorpsgenooten en anderen aan deze behandeling bloot te stellen? Zoo neen, wil dan do minister openlijk zijn ooideol ten deze uitspreken en medodeeien, op welke wijze tegen herhaling van een op treden, als lucr oinscJneven, gewaakt zal worden Het vorkeer in de Alblasscmaard. De Kamer van Koophandel te Dordrecht heeft gisteren aan den minister vain wa ter-staat telegiafiscJi verzocht, zich terstond to doen vergewissen van den absoluut om- houdbaien verkeerstoestand van de Alblas serwaard, tengevolge van bot ijs enden ijs gang. Deze toestand toont, medntde Kamer, op do meest overtuigende wijze aan, dat met den aanleg van den ge pro jee toerden, weg door genoemde waard ten spoedigste een aanvang dient te worden gemaakt. Het Tooneel, Het Januari-nummer van het fraaie maan- dehjksche tijdschrift Het Tooneel, dat te Amsterdam bij A. J. G Strengholt en Al- lert de Lange verschijnt, heeft tal van lezenswaardige artikelen, o a van Hen- rik Sdiolte, Frits Lapidoth, Louis Saal- bom, G. Zalsman Jr. ca. Cor van der Lugt vertelt van de moeilijkheden van oen toonecldirecteur en tevens vmdt men in do rubriek „Wat komen gaal", een korte be spreking van de stukken, die bij do gezel schappen in studie zijn. Interessant zijn ook de critieken van S. Prikker. Tal van fraaie kunstfoto's maken liet nummer tot een juweel op tooneolgebied Nova's Carnaval-nummer. Het Carnaval-nummer van bet maandblad NOVA, thans onder leiding van G. de Lange en A. J. G. Strengholt, geeft raeotii fleurig omslag een bonte verscheidenheid van lectuur en illustratie. Roeiende Carnavalsbijidragen zijn er- van Willy Corsari en E. v. Lidth de Jeude. Een amusante schets „Groteske Maskerade" toont iioe Shakespeare en Napoleon, Mona Lisa en Rembrandts „Man met den gou den lielm" er volgens de mode van 1929 wel zouden uitzien. Grappige foto's en Car- navalspoezie brengen de moedige Carna valsstemming, zoodat men al dadelijk vat baar is voor den kostehjken humor van, Nono, die „den koning van Zwitserland" heeft geinterviewd. De bekende tooneel- sehrijver A. Defrosno lucht zijn emoties, die hem „Voor de premiere" van zijn resp, stukken bevangen en de actrice Magda Jaus- sens bekent van haar kant een hartewensck die wet altijd illusie zal blijven ,,'n Eigen schouwburg meneer van Hall moest me 't Paleis v. Volksvlijt te Amsterdam maar cadeau doen." „De verliefde moorde naar"' en „Dood door "schuld!" houden er de spanning in, evenals Pret Kloppers' detective „Middernacht". De tooueelspre- kcr Co Balfoort mijmert over een oude liefde ,Ma.x Blokzijl vertelt van Podium jaren met wijleni Pisuisse en pleit voor applaus, en do vermaarde liaagscho por tretschilder Antoan v. Welie plaatst inte ressanto kantteekeniaigen over zijn werk, waarvan Inj enkele reproducties naar schil derijen heeft afgestaan. Een Wintersport- impressie met fraaie foto's doet even met de bevoorrechte „Kur"-gasten meeleven, zoodat men zich fit voelt om met resul taat naar de prijzen voor de Nova-Para- mount-Prijsvraag to dingen Treinontsporing Woensdagavond is de sneltrein die om 10 urn te Steenwijk moet aankomen, tusschen Meppel en Steeirwijk nabij Dodonisvaarl ontspoord. Do locomotief kwam dwars over do rails te slaan, 7 wagons ontspoorden. Do oorzaak van do ontsporing is hieraan te wijten, dat voor een onveilig signaal aan de Dedemsvaart geremd moest wor den, waardoor een band van een der wie len van den locomotief sprong. Daar do trem jgeen noemenswaardige vaait meer had, is het bij een botroxkehjlk geringe materieel© schade gebleven. Nog gister avond werd een extra trein in.gei.ogu, om de reizigers te vervoeren, terwijl de weg weer spoedig was vrij gemaakt, zoodat het treinverkeer hedemnoodigen weer normaal ken verloop on. Griep te Arnhem. Te Arnhem heersdht een griepepidemie, waarbij zieli vele gevallen van de ziekte in goedaardigen vorm voordoen. In vele scholen, vooral de volksscholen zijn de klassen voor de helft ontvolkt. Ril de ge meentediensten .zijn vele werklieden en ambtenaren ziek. Het gebouw van eten A.N.W.B. Met een enkel woord) is! metis medege deeld,- dat hot 'bondsgabouw van tien A. N. W. -ik, Toeristenbond voor Nederland in do Parkstraat te Den Haag een aanmerke lijke uitbreiding zal ondoigaan. De gestadige groei van den bond, die zijn arbeid en werkingssfeer allengs zag uit breiden, was oorzaak, dat het seeretariaats- gebouw op den, -duur te klein, was geworden, zoadat vcigrooting noodzakelijk was. Dit is mogelijk gewonden door aankoop van het aangrenzende freerenhuis, Parkstraat 29, dal bij liet bestaande bondsgebouw wordt ge trokken, waar-door een geheel wordt verkre gen met een gevelbreedto van bijna 25 meter, en alle in Den Haag gevestigde bondsbureaux onder een dak komen. In Zaterdag, 9 Februari, Hilversum, 1071 M. 1 10—10,15 uur. Morgenwijding, 1215-_g uur. Concert door het AVRO-Trio uur Dansmuziek. 3-4 uur. Aansluit^ van liol Ihealer Tiiscliinsky; Orkest onder leiding van M. Tak P. Pnlla, orgel. 4__5 uur. Raliaanscho lessen. 5—5.30%n 53o —6 uur. Fransohe lesson G—6 45 uur Cott eert door het AVRO-Trio. 0 45—7.45 mu Duitsche lessen. 8 uur VARA. Concert. Kla- rinet Trio „Excelsior" te Amsterdam. 8.30 Uur, VARA. '1 ooneel onder leiding va'n W v. Cappellen. „Nocturne", dram. schets in 1 bedrijf van Ileyennans. 9.15 uur Stella Secnier, liedjes, 'Dinbhehnanuenlcwartet „Excelsior" te Weesp. 9 50 uur, Persbe richten 10 uur. VARA. „Metaalklanken" noorscliels (ter gelegenheid van het 30 000 lid v. d Nod. Met. Dow. Rond). 11 mu, Wolfim, Xylophone-virluoos. Gramofoom muziek. j Huizen, 336.3 M. Na 6 uur 1952 M IHtsl. RRO-uitz. I -12.30—1,30 uur Concert door helKR.0- Trio. 3—4 uur. Kinderuurtje onder leiding, van Mevr, S. Nuwonhuis v. d, Ryst. 5.30 6.30 uur. Gramofoonmuziek 6.306.50 uur. Spr,J v. Roosmalen: Hot snoeien van fnutboomen. 6 50—7 uur Katholieke berichten. 77.3G uur. Engelsclie les. 7.30 —8 uur. Knip] es. 8—8.20 uur. Lozing door Dr. A. "W. Ausoms. 8.20 uur. Concert. Amslerdamsch a capella koor „Bel Canto" onder leiding van Alph. Vranken. Amster- daniscli salon-orkest onder leiding van F Boshard. Bavontry, 1562 M. 10.35 uur. Kerkdienst. 11.05—11.20 u Lezing. 120—2.20 uur. Carlton Hotel Oc- tect. 3.15 uur Rugbywedstrijd Engeland— Ierland. 4 50 uur. Dansmuziek. 5.35 uur. Kindenuirtje. 6 20 uur Muziek. 6.35 uur Nieuwsberichten,' 7 nur. Muziek. 7.05 uur. Pianomuziek van Debussy. 7 20 uur. Om roep praatje. 7.35 uur. Sportpraatje. 7.50 uur Concert De militaire kapel. R. de la Porte, alt. Sh. Russell, collo. 9.20 uur. Nieuwsberichten. 9.35 uur. „Six strange Saturdays", van Holt Marveil. 9 50 uur. Nieuwsberichten. 9 55 uur. Variété ondans- orkets. London Palladium. 10.55—12.20 u. Dansmuziek. Parijs „Rjaöio-Paris", 1750 M. 12.50—2.10 uur. Dansmuziek, 4.05—5.05 uur. Dansmuziek. 7.05—7.50 uur. Gramo foonmuziek. 8 35 uur. Symphonieooncert. Mme. Andrée Gérand, zangeres Langenberg-, 462 M. 9,35 nur. Gramofoonmuziek. 11.30 uur. Gramofoonmuziek. 1225—150 uur. Oikesl- ooncert. 5 055.50 uur. Gramofoonmuziek. 7.20 uur. Vroolijke avond Daarna tot 12.20 hut Dansmuziek s Zeeson, 1649 M. 11.20—3 50 uur. Lezingen. 3.50—-4,50 u,- Orkestooncert. 4507.05 uur. Lezingen. 7.20 uur „Die Medaille", oomedie in 1 acte van Tboma. Daarna dansmuziek 1005 uur. Orkcstconcert 10 50 nor. „Ein Eest beim Prinzon Orlowsky", Strauss. Hamburg, 395 M. 10.2011.20 uur. Gramofoonmuziek. 3.50 uur. Kamermuziek 4.50 uur. Orkestconcert. 6.45 uur. „Louise", roman in 4 bedrijven, Charpentier. 1020 uur. Dansmuziek. Birussel, 509 M. 5.20 uur. Orkestooncert. 7.05 uur. Piano concert. 7.20 uur Gramofooiumuziek. S 35 uur. Operaooncort. Orkest. 10.45 uur. Gra mofoonmuziek. 11.201.20 uur. Dansmu ziek. het uitgebreide gebouw zuL'en gehuisvest wonden do hondsadministratie, liet geldelijk behoor, do ledenlijst, de verkoop van honds- uitgaven, do aEgifte van triptieken, carnets, douanekaarlcn, de wogon-commissio, de tot dusVert n een huurhuis aan den overkant dor Parkstraat (gevestigde redactie van „De Kampioen", de afdeelitigen advortenlietn en propaganda; do verzekeringsdienst van den bond, do garantie en arbitrage, hot archief en het magazijn. Het is een belangrijke verbetering, waar door de bond zoowel in Den Haag als in Amsterdam, waar liet haofdconsulaat ge vestigd is, do beschikking over ruime wo ningen krijgt, helgeon aam. don arbeid tem behoeve vun het algemeen en van-die meer dan 76.000 loden ten goede zal komen. De 7ü0.00Usle inwonei (sier) van Amsterdam. Reeds thans, ongeveer ruim een half jaar voor de geboorte van de(n) 750.000 sle(n)| inwoner (inwoonster) van Amsterdam ver schijnen dagelijks berichten in dagbladen over deze belangrijke gebeurtenis voor de hoofdstad. Vele firma's bieden de(n) aan staande^) hoofdsledoling(e) en zijn(haar) moeder geschenken aan. Thans wordt ons gemeld, dat het Pers bureau Vaz Dias te Amsterdam, allo be richten, dio in de geheele NedeaiandscJie pers verschijnen over dit heugelijke feit ver zamelt. Deze worden in een album bijeen gebracht en zoodra bekend is, wie do ge lukkige is, over wie(n) zooveel vóór de geboorte is geschreven, zal liet album hem (haar) worden aangeboden De buoze oom Stadhuis, trouwzaal - derde klasse; Voor do ambtenaren van den iBprgeriijfcem Stand to Amsterdam is er veel werk aan den. winkel, do trouwlustige paartjes volgen el. kaar op met groote snelheid. Daar klinkt telkens het „ja", soms schuchter, soms luid en krachtig. En dan de handdrukken, de goede wenschen voor

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 6