Radio-Programma's, Puzzle-hoekje. 888 O Gemengd Nieuws. Kerk en School. HUMOK TJIT JAKT _B U1ÏKNLAND. '•'1 met liet ondoorgrondelijk gelaat vati don nu tegenwoordige. Zóó sterk hield mij ech ter toch de eerwaardige kleoding in toom, dat ik ook nu geen werkelijke Verbittering voelde, veel meer een verbrijzeling, als had ik uit de hand van hot noodlot eon zeer bittere wijding ontvangen, die nog door een verzoenenden vorm moest worden volgd. Hij echter waardigde mij geen blik meer, sloot het fleschje, blies de lamp uit en leidde mij de zaal weder in, waar hij ver der las, als was er niets voorgevallen. Hoo gaarne zou ik willen berichten, dat dit avontuur den woerbarstigen aard van den knaap had gewijzigd, wat toch niet zelden met een strenge tuchtiging wordt be reikt. Alaar zooals dikwijls een licharne lijke onbehagelijkheid de ware ziekte sleohts aankondigt, zoo bewees oo'c hier, na oenigc dagen, dat die ondeugende houding maai een voortoeken van de eigenlijke wandaad was geweest. Hoe het ditmaal zich heelt toegedragen zou ik niet meer kunnen zoggen. Een of ander prettig voorval bad mijn stemming opgebeurd; ik schaamde mij over mijn ge drag van Vrijdag en besloot een poging tot 't goede tenminste te probeeren, maar midden in mijn berouw en mijn goede voornemens overviel mij het boozo. Hugo, die niet gauw iets dood wat ver boden was, maar des te meer pre hal als anderen zich waagden, had mij getoond hot afgedankte stalen ponnen zich tot goed bestuurbaro vliegende pijlen lieten verrna ken, als men ze van een spits ontdeed en voorzag van zoogenaamde veoron, die kun stig uit papier waren gevouwen. Tot mijn ongeluk lag juist een dergelijk projectie onder mijn bereik, terwijl ic de loutering mijner ziel en de mogelijke, goede gevel gen overwoog; plotseling, don triomf ne- geerend, dien ik ais definitieve overwin ning va,n mijn braafheid ondervond, hai ik naar het zwarte Lrevioribookjo ge mikt liet mislukte, maai- het pijltje bleef, wal nog erger was, achter don onbewegelijk biddende, in het hout van lie t'erusifix steken. Het kon deu leeraar niet ontgaan zijn hoe vroeselijk ik zelf geschrokken was eonige seconden lang staarde hij mi aanmisschien overdacht hij of hij' he gericht zelf zou houden of mij' ,,hooger- o-p", zou zenden; misschien ook dat h, vermoedde, hoe vreemd het er bij mij van binnen uitzag. Eindelijk ondernamen wij denzelfdan gang als onlangs. Opnieuw een wachten, terwijl de lamp werd aangestoken, opnieuw ho examineeren der rietjes. Voordat hij ech ter mot straffen begon, greep hij ditmaal reeds tevoren naar het glas met druppels En weer steeg de viooltjes-geur omhoog, heimwee met zich voerend... ik verging van berouw. „Valeriaan helpt niet", ik schreeuwde het uit, onder schokkend-snikken; broom- zout moet u nemen". „Wat vedel je daar?" Hij schrok, als of plotseling een adder met menschelijke stem had gesproken. Ik hield vol, dat hij een halve thea'epel met broomzout, in water opgelost, moest innemen, zooals moeder doet als haar ze nuwen haar te machtig worden. „Het zou vrij wat beter Z'jn, als je mi, niet zoo boos maakte", antwoordde lu* en bedruppelde met bevende hand zijn suikerklontje. „Zoo heel dom schijn je mij overigens niet", ging hij verder, nadat hij de medi cijn tot zich genomen had. „Jammer al leen, dat er in jou zoo'n satau is ge varen. Je hebt het kruis geraakt ben je dusdanig verstokt, dat je daarover hoe lemaal geen spijt gevoelt?" Hierop had ik geen antwoord dan al meer tranen. „Hoo heet eigenlijk dat goedje,' waarvan je zoo even bazelde?" vroeg hij, zonder mij aan te zien en noteerde het broom-zoui op een papiertje. „En nu gaan we den duivel uitdrijven", klonk het en hij1 greep naar een rietje, dit maal naar het stevigste. Ik veelde nuj opeeus heel zwak, de zenuwpijnen, die sedert weken niet meer waren voorgekomen, kropen weer omhoog naar mijn gezicht, een tuchtiging op dit oogenblik scheen mij rampzalig en niet te doorstaan. „Het zal u aanpakken. TI zult hartklop pingen krijgen", riep ik vertwijfeld uit. „Dat is niet vari belang", antwoordde hiji en liet het stokje zwiepen. „Laten we wachten, wachten, tot er broom-zout is". „Vindt je?" Hij glimlachte en nu meende ik zijn oogen te onderscheiden. Wel moer dan een halve minuut keek hij! in het schijnsel der lamp. Eindelijk lei hij het rietje weg. „Ik zal het eens op een andere manier met je probeeren; drie avonden achteré' n leg ik je het zwijgen op. Je wordt gecontro leerd, denk er om. Van klokke zovein uur af geen woord meer. Ik zat het je kame raden meedeelen, opdat geen jongen meer met je praat". Van dien dag af verstoorde ik het uur van het lessen-prepareeretn niet moer en be waarde ik ook getrouw het opgelegde zwij- gen, dat overigens nieuwe vreugden, rijk aan gevolgen voor mij opende. Arme vogels. In de omgeving van het Kampereiland! en op de beide IJselmondem in de Zuider zee zijn in den nacht van Zondag op Maandag en de daaropvolgende nachten met de strenge vorst honderden wilde een den, meerkoeten ed. dood in het ijs vast gevroren. Mager als zij Waren, hadden de dieren, geen kracht om van het ijs los te komen en vielen zij in handen van hun groots ten vijand: den mensch. De vogelwereld moet het daar wel ont gelden. Als men ziet, hoo rijk beladen de jagers ftiet "ganzen en zwanen thuis komen. In dén polder te Oostenbroek worden met één geweer gemiddeld 20 stuks per dag buit gemaakt, terwijl ons gevallen bekend zijn, dat aan do ramspol door ge routineerde jagers 60 stuks op een dag be machtigd werden- Het wordt hoog tijd dat do dooi invalt. 1 A olendampvergifliging In een café te 's-Hertogonbosch, zijn de caféhouder en zijn vrouw, door eonige bezoekers in bowustelooizen toestand aan getroffen. Zij bleken door kolendamp te zijn vergiftigd. De caféhouder kwam spoe dig weer tot bewustzijn, doch de vrouw moest naar het zïeicennuis worden over gebracht. Een koelbloedigezwemmer. De Giieksche gezant to Belgrado is eergisteren een bad gaan nemen in do met schotsen overdekte Save. Toen men iemand in het water zag spartelen, kwamen van alle kanton liodeti toesnellen om hulp to verleencn. Dc zwemmer verzocht 'zijn „rod ders" echter hom met rust te laten. Hij was al veertig jaar lang gewend, eiken dag, weer of geen weer, zijn bad te nemen en wilde om een beetje ijsgang van die gewoonto geen afstand doen. Aldus een draadloos bericht Echtscheiding op bevel, De cavalerie officier Smhnow te Ilotnel (Wit Rusland), een communist, kreeg van het bestuur vim do communistische organi satie bevel, zich te laten scheiden van zijn vrouw, omdat zij eon. fasciste is. Zij ontkende de juistheid van dezo beschuldiging, maar de partij bleef op haar eisch staan on Smimow moest, ondanks zijn liefde tot zijn vro-uw, gehoorzamen Hij zond haar een brief, waarin hij het geval uiteenzette en schreef, dat hij als soldaat en communist gewond is te ge hoorzamen. De ongelukkige vrouw wendde zich tot de partijo-verheid, maar werd af gewezen. Toon heeft zij baar man docd geschoten en daarna zelfmoord gepleegd. Voor baar dood schreef zij oen brief aan den bekenden bolsjewistischen leider Jaro slawskv, waarin zij liern bezwoer in do toekomst dergelijke bevelen onmogelijk te maken om niet nog meer gezinnen onge lukkig te maken. Gevolgen van de vorst. In de Stetliner havenwijk zijn door een ontploffing in een riool aoht riool deksels in de lucht geslingerd. Zij kwamen wel 20 M. hoog en beschadigden zelfs dak goten. Een vrouw werd tegen den grond ge slagen en moest naar het ziekenhuis ge bracht worden. Een man werd lichter ge wond. Men denkt dat er ergens een gas buis is gesprongen en dat het gas in het riool is gedrongen- L)e gnep in Dusseldorf. Naar men ons uit Busseldorp meldt, heerscht daar zoo erg de griep, dat er in geen van de ziekenhuizen, die toch met elkaar 3300 patiënten kuinnan opne men, meer een bod vrij is. Men heeft thans in naburige gemeenten ziekenhuis- ruimte gezocht en ook een paar scholen tot ziekenhuis ingericht. Er worden per dag twee en-oen half maai zooveel zieken naar de ziekenhuizen gebracht als in normale tijden. Gelukkig is de sterfte aan de ziekte voorshands niet groot. de Wilde te Rests urnte Maartensdijk ds. A. P F. Pop te Vaassen. Bedankt voor St. Annaland door ds L. G. Bruijn te Borgschonhock Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wassenaar ds. W. J- Zondag, 17 Februari. Hilversum, 1071 M. 9.40 uur. Vara. Lezing door Ir. Gorter: Voiligheidskleeding. 10 uur. Vara-eoncert, aangeboden door de Ned. Ver. v. Spoor- en tramwegpersoneel. Hot Utrechtsch sextet. Piano, fluit, hobo. klarinet, fagot, hoorn. Het Trio Kwant, so praan, fluit, piano. Spr. P. Moltmakor, voor zitter van de Ned. Ver. v. Spoor- en Tram wegpersoneel. Onze vooruitzichten 12— 12.30 uur. Schaakles. 12.302 uur Cou eert door het Avro Trio. 2—2.30 uur. Be spreking van tooneelwcrken door C. A. Schilp. 2.30 uur. Abonnementsconcert. Aan sluiting van het concertgebouw te Amster dam, Urkest onder leiding van dr. W, Men gelberg. -15 uur. Gramofoonmuziek. In do pauze wedstrijd-uitslagen. 5G uur. Vara Kinderuurtjo onder leiding van W. v. Ca- pellen. 6.15 uur. V.P.R.O. Gewijde bijeen komst in het gebouw der Ned. Herv. Gom in Zaandam. Spr. Dr. L. J. v. Holk: Ge meenschap in den Heiligen Geest. Mevr. Wuslonhoff—Stalk, alt. H. W. Flentrop, or gel. 7.45 uur. Gramofoontnuziek. 8 uur Pers berichten en sportuitslagen. 8.15 uur. Con cert. Versterkt omroep orkest onder leiding van Nico Trcep. Di Moorlog, sopuian. 9.45 uur. Muzikale anecdotcn door Louis Schmidt. 10 uur Populair programma. Om roep orkest. Daarna tot 11.30 uur. Gra mofoonmuziek. Huizen, 336.3 M. Na 6 uur on tij dens KRO-dionst (9.30 uur). 1852 M.. 8 25 9 20 uur. Morgenwijding NCRV. onder leiding van Joh. de lieer. 9.30 uur. KRO. Hoogmis in do Kloosterkerk van de Fran ciscanen te Vonray. De Schola Cantorum van het klooster. Predikatie van pator Nie len: Do opvatting der kerk over het vasten 12 30—1.30 uur. KRO. Concert door het KRO Trio. 1.302 uur, KRO Godsdienst onderricht voor ouderen door prof. D Bont van het Seminarie Hagcvold. 22.30 uur. KRO. Literaire causerie door R J. Kol- dowey. 2.304 30 uur. K.R.O. Concert in Nijmegen. Mevr. T, VokemansTappema, sopraan. Mevr. M. Classen—Ilassolman, so praan. C. Wygers, tenor. J. v. Duuren-ba riton. S. Terpstra, pianist. Mannenkoor No- viomagum. Dubbelniannenkwartet Camera- ta, onder leiding van V. D. Waelput. 4.30 5 uur. KRO. Ziekcnhalfuurtje door pator RoLhoff. 5.45 uur NCRV. Dienst inde Gerof. Kerk, Delft. Voorganger: Ds. T. J. Ha gen. 7.308 uur. KRO. Lezing door prof. dr. II. 11. L. Jansen: Voordrachten over den Bijbel. 8 uur. KRO. R. IC. Voetbaluit slagen. 8.05 uur. KRO. Concert. Amster- damsche orkoslvereen. onder leiding van F. v. Diepenbeek. W. Ilerckearath, zanger. 10.45 uur. KRO. Epiloog. Klein koor on- der leiding van J. ÏI. Plekkers'. Daivontry, 1562 M. 3.50 uur. Con cert. IC. Winter, sopraan. S. Logan, bairi- ten. Olaf Sextet. 5.20 uur. Einder-kerkdienst 5.50 uur. Voorlezing uit het Oude Testa, ment. 6 056.35 uur. Bach's cautato no 65. T. Pickering, tenor. W. Barrand', bas. L. Woodgate, orgel. Orkest. 6 50 uur. Waelslio kerkdienst. 8.209.05 uur. Kerk dienst. 9.05 uur. Liefdadighoidsomroep. 9.10 uur. Nieuwsberichten. 9.25 uur. Concert. Militaire kapel. O. ICavann, alt. J. Che- vreau, harp. 10.50 uur.i Epiloog. P a r ij s, „Radio-Paris", 1750 AL 12.20 uur. Morgenwijding. 1.05—2.10 urn-. Orkest concert. 3.50 uur. Giamofoonmuziek. 7.03 7.50 uur. Gramofoonmuziek. 805 uur. Pop- ponkast. Radio-Paris. 8.501110 uur. Con cert. Mile. Aleyrarao, Mile. Figaro, Mlto May en de heer Reginald, zang, Langenberg, 469 M. 8.259.20 uur Morgenwijding. 11.2012.20 uur. Orgelcon cert. 12.20150 uur. Orkestconcert. 3 50— 5.20 uur. Militaire Muziek, marschen e.a. 7.30 uur. Gasparone, operette in 3 acten van Aülldcker. Daarna tot 11,20 uur. Dans- muziek. Zoosen, 1649 M. 8.20 uur. Morgenwij ding. 10.50 uur. Orkestconcert. 3.50—5.20 uur. Conceit. 7.20jimr. Pppulair qrkestcon- cei'l onder lekling van Bruno SoicUèr-Win- kler jrt.m.'v. Irene do Noiret. 8.50 uur. Dor Journalist sprichf.Daarna tot 11.50 uur. Dansmuziek. Hamburg, 391.6 M. 8.35 uur. Mor genwijding. 12,25 uur. "Orkestconcert. 2.20 uur. Sonates van Scandinavische (compo nislen, cello en piano. 3 50 uur. Namiddag concert. 5.20 uur. Orkestconcert. 7.20 uur Wildfeuei, Opera in drie acton van Frie- dricli Helm, Muziek' van Alfred Rortz. 10.05 uur. Dansmuziek. Brussel, 511.9 M. 5.20 uur. Orkest- concert. 5.50 uur. Trio-concert. 8.35 uur. Orkest concert. Mme. Gh. Villiers—Wau- quez en don heer de Koek, zang. Maandag, 1.8 Februari. Hilversum, 1071 M. 1010.15 uur. Mor genwijding. 12.152 uur. Concert door hel Avm-Trio. 22.30 uur. Lezing door P. J. Brandenburg: Het oorlogsmuseum te Goes 2.304.30 uur. Aansluiting van het Rom- bramdt-theator te Amsterdam. Orkest on der leiding van' D. Hartogs. 5—6 uur. Kin deruurtje. 67,15 uur. Concert door het omroep-orkest. 7.157.45 uur. Engelsche les 8.018.30 uur. Lezing door W. Graadl v. Raggen: Do Ned. Jaarbeurs 8 30 uur Avond voor de Joodsche invalide. Koor. J. Rabbie, zang. R. Ermolnikoff, Joodsche liederen. S. II. Englander aan don vleugel AL Göbel.s, zang.' S. Swanp, viool Ch. Spyer, aan den vleugel. 'Openings woord door mr. J. Keizer. Dr. J. H, I. Vos, Kort woord.' 9.250.40 uur. Rede door Z.Exp, mr. J.Bi Kap. 10.' uur.' PcrMbe- richten. 1111.30 uur. Gramofoonmuziek Huizen, 336.3 MP Na' 6 uup 1852 AI (Uitsluitend. N.' C." R. V. uitzendingen). 11—11.30' 'uur. Korte Ziokendienst.12.30 1.30 uur/Orgelconcert'doorJan Zwart in |J o Hersteld' Evang. Lu tb.' Kerk, Am sterdam. '2—3 uur. School-uitzonding Pr'ac- tiscbe' gczondshïeidsleer. 4—5 uur. Ziekon- uurlje onder leiding van ds. J. v. d. Woude. G 307 uur. Literaire causerie door P. H. Muller. 77.30'uur. Stenografielos. 7.3C 8 uur. Lezing. Ds. J. v. Nes Czn. Iets over de eerste 5 Bijbelboeken. 8 uur. Uitzendavond. Clir. Radio orkest onder leiding van Jan Pauwels. Spr. prof. dr. J. A. Kramer: Doel en arbeid van den wereld bond der kerken. Daventry, 1562 M. 10.35 uur. Kerk dienst. j.1.05 uur. Lezing, 11.20 uur. Gra mofoonmuziek. 12.20 uur. Balladenconcert. 12.50 uur. Dansmuziek. 1.20 uur. Orkestcon. eert. 2.20 uur. Voor de scholen. 2.40 uur. Muziek. 2.50 uur, Lezing. 3.15 uur. M'u ziek. 3.25 uur. Vertellingen. 3.-10 uur. Mu ziek. 3.50 uur. Balladenconcert, sopraan, bariton, fluit. 4.35 uur. Orkestconcert. 5.35 uur. Kinderuurtje. 6.20 uur. Lezing. 6.35 uur. Nieuwsberichten. 6.50 uur. Lezing. 7.05 uur. Handels vioolsonaten. 7.20 uur. Dram critiek. 7.35 uur. Muziek. 7.45 uur>Fran. sclie les. 8.05 uur. Dansmuziek en variété 9 uur Speech van den Prins van Wales aan het British Industries Fair Bianquel 9.20 uur. Nieuwsberichten, 9.40 uur. Dor. Ward en Sh. GlenviKe, duet. 9.55 uur. Ka mermuziek. Poltronieri strijkkwartet. Inter, nationaal Strijkkwartet. E. Bartlott en R. Robertson, piano-duetten. 11.20 uur. Bridge spel. 11.3512.20 uur. Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris" 1750 M. 12.50 2.10 uur. Orkestconcert. 4.055.05 uur Symphonic muziek en dans. 7.05—7.50 uur Gramofoonmuziek. 8.3511.10 uur. Concert Le Mariage force. Molière. Daarna kamer muziek en zang. Lartgenberg, 469 M. 9.35—10.30 en 11 33012.25 uur. Gramofoonmuziek, 12,25 1.50 uur. Orkestconcert. 5.055.0 uur Liedjes bij de luit-er. Triomuziek. 7.20 815 -uur. Orkestconcert. 8.209.50 uur Cembalooncert door A- Linde. A. la Roche, Puzzle S, Gevraagd vier rechte lijnen van olijke lengte >n vier ijeehte lijnen, die slectö half zoo lang zijn, zóó te trekken, .dat"® drie even gTQOte vierkanten ontstaan. Oplossing van Puzzle No. 4. Gévraagd was: k-® Een getal, diclit bij de duizend; als merrie het in tweeën deelt, M)ft er niets over "Welk is dat getal-? Antwoord il'astt De saaie„Ja, dat Is mevrouw Braaf. Ze doet erg vee! aan reddingswerk, weet u". Meisje geeuwend „O, ik hoop dat ze hier komt". (Humorist) Moeder„Dat jonge mensch Van den Afzet bewijst je ncga) veel attenties In den iaatsten tijd Denk je dat hij plannen heeft?" DochterDat geloot Ik zeker Hij vertegenwoordigt een automoblel-flrma en hij wil vader er toe overhalen een auto voor me ie koopen" (London Opinion) Het jaar 1440 iHistorische oogen Blikken) Columbuj ontdekt zyo teenen Loodgieter „O heeft de vorige week om me gestuuid omdat u een paar vaterlelcltngbutzen ontdooid vulde hebben maar ik zie dat u er toe over ls gegaan hel karreweitje /Mi op amateursmanler op te knappe". Ulumoitsu OOO - We leven in den tijd valn de records 1 In de natuur koude reooids; wat onze puzzle rubriek aangaat ditmaal weer een deel nemers-Tcoo id. Verscheidene inzenders lieten hun dicht-- ader vloeien bij liet opschrijven van de oplossing. - Hier volgt een rijm „Ik las puzzle 4 eens heel aandachtig Vond als oplossing achthonderd acht ent tachtig. Deelde dit getal op deoz' manier OOO 'OOO Zoodat er overbleef: geen zier!" Mocht wat wc eerlijk 'gezegd wol een beetje vreezen 1 do publicatie van dit njin aanleiding zijn. dat nog meerdere in zenders straks in dichtmaat hun opiossm» inzenden (met puzzle 5 zal het gelukkig' niet gaan!) dan pleiten we: maak het vooral kort! i Merkwaardig was het zeer groot percen tage goede oplossingen. En dat, terwijl hieer dan één inzender zeer bescheiden, meedeelde geen verstand van algebra te heb ben, laat staan met logarithmen ktfels te kunnen werken! Een enkele is verleid door het gogo ven o „een getal, dicht bij de duizend", en nam, daarom maar het getal, dat het dichtst bij de 1000 ligt, n.l. 999. Maar dat was niet juist gezien, zooals boven blijkt. Wo heb!) en, bij bet openen van deze rubriek, afgesproken, dat we niet zouden gaan debatteefen over wat geweest is. Wo zouden niet gaan na-kaarten. Maar omdat J, C. R. zich zooveel moeite heeft gegeven maken we voor dezen email keer een uitzondering en verklaren: ook uw tweede oplossing van puzzle 3 was goed. Tenslotte nog een algemeen verzoek: Plaats 'op de enveloppe, die uw oplossing inhoudt het wooid puzzle en het nummer (dus deze weekpuzzle 5). D.at vergemakke-' lijkt ons werk" Ditmaal wees liet lot den beschikbaren prijs toe aan: Willie Pranger, Putters- hoekschestraat 7, alhier. 4 1 f sopraan. A. Schoenmaker, viool. A. Hesse, fluit Daarna tot 11.29 uur. Dansmuziek.' Zee sen, 1649 AL 11.20—350 uur. Le zingen 3.504.50 uur. Orkestconcert. 4.50. 7.05 uur. Lozingen. 7.50 uur. Uitzending van buitonlandscho, stations. Daarna tot 1150 uur. Dansmuziek. Ham'burg, 391.6" M- 10.35 uur. Muzi kale 'schooluitzending.5.20 uur, Vroohjk concert. 6.20 uur. Voortzetting van het con cert. 8.35 uur. Vocaal concert. Brussel, 511.9 M. 5.20 uur. Orkestcon cert. 6.50 uur. Trio-concert. 7.20 uur. Gra- maphoonplaten. 8.50 uur. Orkestconcert. Al fred' Cortot, piano. De nieuwe golflengte- regeling. Op 13 Januari j.l. is de nieuw'e regeling der golflengten, zooals deze, werd bepaald te Brussel,van kracht geworden. Dienovereenkomstig hobbqm reeds ver schillende zendstations hpn, golflengte ge wijzigd." Hei"resultaat?, De chaos, Öj» de korte golf is er nog erger door. geworden. Er zijn momenteel nog maar weinig kor- tegoUstations, d.w.z. zenders, wélke wor- ken op golflengten tusscben 200 en 600 AL, die genietbaar doorkomen. De moesten, wórden vergezeld van een Imogen fluittoon, veroorzaakt dpor inter ferentie. In meerdere gevallen, zelfs hoort men- tweo of moer stations geheel door elkaar,,, Nu is het wel mogelijk om met zeer selectieve ontvangtoestellen in niet al te erge gevallen do zanders uit elkaar te houden, maar dan is hot middel dikwijls erger dan de kwaal. Immers, met zeer selectieve toestellen kan man een gedeelte van don frequentie- band afsnijden, maar Ido kwaliteit der weergave wordt daardoor, zeer ongunstig beïnvloed, wijl het coupeeren. van den frequentiehand automatisch het afsnijden t wan een bepaald loongcbiedtengevolge heelt.. Trouwens schijnt mm in de kringdn dier-, genen, die deze nieuwe regeling tot standi brachten, ook tot het. inzicht, te komen, dat. een frequentieverschil van 9000 Hertz, fusschen de golflengten dor zenders te klein is en is reeds op 13 April a.s. een nieuwe conferentie uitgeschreven te Praag, waarbij het golflengtevraagstuk op nieuw besproken zal worden. Of daar hod van te verwachten is? In Dnitscliland wordt door Tclofunken;i hard gewerkt aan don „Glèichw!ellen"-om- roep, on (lie een aanmerkelijke, verbeter ring van dm toestand zal brengen, tenzij., anderen het streven van Telefunkeu sabot- te-oren en onmiddellijk: de, vrijgekomen ge bieden b'eaettenf'Dan' wordt beteen__ vi-,. ciouze cirkel en zullen 'krachtige maaL regelen noodig zajd óm diende verbreken. m OOO tv

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 6