V 'Je zou heiniei beier wendchen Vï Radio-Programma's. daglaan, ter Jengle van 109.79 JI. en ter "diepte van 25 M., tegen-den ptrjjs van £17 per M2., ter bebouwing met vrije bene. den. en bovenwoningen, ter breedte van O M. 'Aan den heer C. v. d. .Wetering, te IJssel monde, of zijn meester, van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Rembrandt laan .W.Z., hoek.Jam Steenstraat N.ZL, ter lengte van pl.m. -19 II. en tor diepte van pl.m 25 JL, tegen den prijs van f 17 per M2., ter bebouwing met vrije beneden:, en bovenwoningen, ten minste 6 Jt. breed. Aan do boeren J. P. Konijnenberg en A. II. de Groot, te Rotterdam, of hun meester, van een perceel bouwgrond, ge legen aan de Rembrand liaan AV.Z., ter breedte van 24 II. en ter diepte van 25 JI., tegen den prijs vair f17' per JI2., tor bebouwing met 4 beneden. en boven woningen. Aan den heer P. Dupont q.q., alhier, lo. van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Rembrand tlaan O.Z., tusschon de Jlesdaglaan Z.Z. en de De Genestetstraat N.Z., ter lengte van 94.70 Jt en ter diepte van 25 JI., tegen don prijs van tl 7 per JI2., ter bebouwing met vrije beneden, en bovenwoningen van ten min ste 6 JI. breedte; 2o. idem van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Rembrandtlnan Ö.Z., hoek Graaf Florisstraat N.Z., ter breedte van 24 'JI. en ter diepte van 25 Jt., tegen den prijs van f17 per JI2., ter beboie wing met 4 vrije beneden- en bovenwenin gen, ter breedte van 0 JI.; 3o. om aan den lieer P. Dupont q.q. alhier, voor den tijd van 3 maanden voer. keur te verleenen op het ten Noorden van het hiervoor onder 2o. .aangeduide per ceel bouwgrond gelegen bouwterrein aan do Rembrandtlaan O.Z., hoek De GenesteL straat Z.Z., ter,lengte van 57 J[. en ter diepte van -25 JI., tegen den prijs van f 17 jicr J12., ter bebouwing met vrije be neden. en bovenwoningen ter breedte van G JI. Aan den heer P. Iluij&kes q.q., alhier, van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Louise de Colignystraat Z.Z-., ter lengte van 23.90 en ter diepte van 25 JI., tegen den prijs van f 14 per JI2., ter bebouwing met 3 vrije buisjes. Gemengd Nieuws. De vliegbooten naar Indië. De drie marine-vliegtuigen zijn, na een zeer voorspoedige reis gisteren om 14.30 upx (Fransche tijd) te Hourtin bij Bordeaux geland. De eerste etappe is daarmede volbracht Onveiligheid in Noord-Holland. Is Alkmaar wekenlang het arbeidsterrein van ,eön paar inbrekers gawbest, die zich toegang tot verschillende peroeelen ver schaften, waar\raln hekend was, dat de be woners afwezig waren, thans worden her liaaldelijk inbraken uit de noordelijker ge legen dorpen gemokt Jlaandagavariid tusschen 9 en 10 uur, toen de bewoners afwezig waren, hehiben een ,df meer inbrekers een bezoek gebracht aan da waning van den heer JI. Borst te Noord Sdiarwoude. Jlen heeft geprobeerd de brandkast mede te nemen, doch daar deze zich in de porceleinkast bovond, liet een der inbrekers een boni vallen. De in brekers lieten toon hun buit ia den steek, zoodat niets vermist werd. Zwerver overreden. "Dinsdagavond zag oven buiten Zwoll da machinist van de Dedemsvaartscho stoomtram iets op de rails liggen. Bij remdid dadelijk, maar kon niet verhinderen, dat lo comotief en volgwhgen er over heen gingen Het bleek te zijn N". IE J. V. B,, 4-1 jaar, uit Amsterdam, volgens een verhuisbiljet, dat bij hem werd gevöndeln. De wielen waren hem over beide beenen "heengegaan Do man werd naar liet Sofia-zïekenhuis to Zwolle gebracht, waar dr. Spanjaard beidie voeten beeft afgezet De man maakt bet vrij goed. Noodlanding van een K.L.M.-vliegtitig Gistermiddag heeft het vliegtuig S. VII I.PJHLRi.E.T., van de Kon. Luchtvaartmij., een noodlanding gedaan in oen twijgwaard nabij Windesheirn, bij Zwolle. De landing geschiedde vlot, zonder ongelukken. TM vliegtuig kwam echter in een sloot terecht, zoodat van een spoedige opstijging geen sprake zal zijn. Het had vier passagiers en was om 12.10 uit Amsterdam ver trokken met bestemming naar (Hamburg. Nader wordt gemeld IHet vliegtuig werd bestuurd door piloot Te Pas, die ook het vorig jaar, op onge veer dezelfde plaats, een noodlanding moest maken. Het gebeurde op de grens van AVijho. Vliegende op vrij groote hoogte, stopte do motor plotseling en moestTe Pas landen. Ongeveer tien kilometer te voren was hij een stuk zwarte grand go passeerd. Voor zich uit zag hij niets dan slooten en modder, zoodat hij besloot terug to keeren en op het zwarte veld to dalen. Op het laatste moment bemerkto hij, dat dit was oen „Krijgwaant", die bestaat uit opgehoogde grond, doorsnellen met grep pels. Niet de snelheid die hora nog over bleef, manoeuvreerde hij over de oneffen heden en bereikte een weiland van onge veer CO JI. broed. Toen dreef hij zijn remhaak in den grond. Deze werkte uitste kond, maar do grond was zoo zacht, dat de rem er diep in doordrong en afbrak. Het gevolg was, dat do machine weer doorliep. De zestig meter waren spoedig afgelegd en het vliegtuig kwam in een sloot tot stilstand. De grond was zoo weck, dat, toen men met 4 vier perso nen bij elkander stond, men in het water kwam to struin. Starten is dus hier onmo gelijk. De machine moet op do plaats ge denionteenl worden. Morgen zal men zien of men in do nabijheid eoiv gschikt ter rein kun vinden voor reparatie en start. Is, dit rriet het geval, dan zal het vlieg- tuig op een zolderschuit moeten worden overgebracht en dan zal hot daarop naar Rotterdam worden vervoerd, daar zij toch een grondige reparatie moet ondergaan. Piloot en reizigers- gingen per auto naar Zwolle, De laatstgenoemden begaven zich per trein verder. Het toestel van Van Lear Black gevallen. Het drie-motorige vliegtuig van den heer Van I.eaa Black, bestuurd door dou Neder- landschen piloot Scholto, is na hot ver trek uit Rome voor don tocht naar Parijs in de nabijheid van Ronlighera (Itaiiaan- sclie Riviera) op het strand, gevallen. Er zijn geen slachtoffers te betreuren.; Het Fokker-toestel van den heer Van Lear Black, bestuurd door de Nederland-' sclio piloten Geyscndorfer en Seholte, was dezer dagen uit Athene te Rome xingekoj men. Jlen had liet voornemen via Parijs naar Londen te vliegen, ivaar men gister hoopte te arrivecren. Het toestel telde zes inzittenden, dio liet er allen, blijkens het telegram uit San Remo, gelukkig goed heb ben afgebracht. Köhl over een nieuwe Oceaanvlucht. Do bekende Oceaanvlieger kapitein Köhl deelde aan een nieuwsagentschap mode, dat het tijdstip, waarop hij met Fitzmau- rice een nieuwe Oceamvluoht zal onder nemen nog niet vaststaat, daar do finan- cieele regelingen nog 'niet getroffen kon den worden. Be kosten van de vluolit zul len aanzienlijk hooger zijn als bij de vlucht met de Bremen" daar een driemotorig Junkervliegtuig, en wel een watervliegtuig, zal worden gebruikt. De aansdiaffingskos- tten bedragen naar schatting RJt. GO.OOO a 100.000. Bovendien zullen vóór het on dernemen van de vlucht groote proefvluch ten noodig zijn. Mammoet gevonden Bij Podolsk, in de buurt van Jloskou, is een goed bewaard skelet van een mam moet gevonden. Een omwenteling in de luchtvaart9 E. Jtartin, eon ingenieur te Durban, heeft rui eea onderzoek, dat, volgens hem, dertig jaar geduurd heeft, oen vliegtuig ontworpen dat een omwenteling in het vliegwezen zou brengen. Hij beweert dat het vraagstuk an loodrecht opstijgen er voorgoéd rneo is opgelost en zijn toestel even veilig als oen auto is. De vleugels draaien om een regelingsas in bet rond en daardoor onstaat een lucht ledig, aai liet mogelijk maakt loodrecht te stijgen en te aaien. Bij landing in zweef vlucht kan de inrichting afgezet worden. Martin heeft op zijn uitvinding patent geno men en zou reeds met buitonlandscho vlieg tuigfabrieken in onderhandeling zijn. De zeldzaamste postzegel van de wereld. Op de Internationale Postzegeltentoont- stelling te Havre, die dinar van 18 tot 26 Mei gehouden, wbrdt, zal de zeldzaamste postzegel van de Wereld te zien zijn, de 1 ct. van Britsch Guiana die daar gedrukt is op een zetterij om in èein- tijdelijk te kort aan 'postzegels to voorzien. Er is maar óén exemplaar van bekend, dat oen school jongen te Georgetown (Bcmerara) op ©en ouden brief op eeia rommelkamer ont dekte en voor een paar shillings aan een| vriendje dat verzamelaar wtas, verkocht. Ten slotte kwam de zeldzame postzegel terecht in de beraamde verzameling van baron Renotiere voln Ferrari die in denl pörlog door de Fransche overheid als vij andelijk eigendom in beslag werd genomen. Bij do verkooptng ervan in 1922 kocht de Amerikaan Arthur Hind de rariteit voor 90.000 gulden, maar nu zou zij,misschien wel 120.000 gulden opbrengen. Db postzegel is op rood papier gedrukt en vertoont een zeilschip. Deze toekenin'g vomido het diché in den kop van do Scheopvaartberichton van do officieele cou rant van Britsch Guiaina.. Er omheen is uit de zetkast oen lijstje gezet met liet motto: „Damus Pelimusque Yicissim". Dtó post zegel is dus in zwart op rootdl papier ge drukt, is «estempeld en draagt da paraaf van den postmeester E.D.W., waarmee hij als wettig frankeerzegel gewaarmerkt is. Een ':us-kampioene. Elsie Lanriston, een mooie koriste uit Dehvar (lowa) heeft do oer der Amerikaan- dat zult ge zelf ook zeggen als ge een van onze nieuwste costuums model „Lido" hebt aangepast en In den spiegel de mooie lijnen van de revers, de vast tegen het boord sluitende kraag en de keurige valling der pantalon ziet. Breng uw vrouw, uw moeder of uw verloofde mee en ze zullen zeggen: ,,'t is een prach tig pak". En iedere keer dat ge het aan hebt, zult ge verheugd zijn over de mooie soepele stof en de elegante coupe van uw costuum „Lido" van Kreymborg. sche brunetten gered, van wie Anila Loos beweert, dat ze wel' getrouwd worden, maai- dat voor liet minnen de mannon do voorkeur aan blondines geven. Elsie is krachtens een wetenschappelijk experiment, dal de versnelling van den hartslag hij liet kussen registreerde; kuskampioeno der Ver. Staten geworden. Haar hart sloeg hij het gekust worden in de minuut 15 maai meer dam dat liarer concurrenten, die het slechts tot 5—13 hartslagen meer brachten. Voor het experi ment waren twee blondines on twee bru nettes uitgezocht, ongehuwd, en naar ver luidt, in de laatste 24 uur voor het begin van liet experiment niet gekust. Tooneel van het kustournooishowroom van een maatschappij1, die uiterst gevoelige electrische stethoscopen fabriceert. Jlet de stethoscoop was een luidspreker verbon den, welke don getuigen van liet experiment dc hartslagen deed1 hoorem. Leider: dr. A. J. Evans van liet laboratorium der maat schappij. Vijf uitgezochte goed ontwikkelde exem plaren van het mannelijk species, van bun vak: bureau-ambtenaar, ingenieur, reiziger, dansleereaar en voorman, betraden de are na. Terwijl nu de sthethoecopein op de vol verwachting kloppende harten dor schoone proefobjecten, allen koristen van oeai New- Yotrksche revue, werden geplaatst, werden de paren verdeeld. De gong klonk en de paren clinchteui. Tien seconden werd gekust, tot dio toon- waarnemer riep: los. •Elsie Lau ris tons hart was het duidelijkst te liooren. Het ratelde in den luidspreker, en liet resultaat van hot exprimont, dat viermaal, met verschillende partners werd herhaald, wasFJsie Lauristoui (brunet), nor-j male pods 84, meer slagen resp. 12, 10, 15, 15, 14; Pat Hunter (blond), 72, resp. 11, 11, 12, 10 en 13; Peggy Dol an (blond), 72, resp. 11, 10, 10, 9 en 9; Retty van Allen "Prins Helndrik inspecteert op hiel, Malieveld te 's-Graveriliago de phidvin- ders van liet Leger dies Heil», die daarna voor ZV K,.. Ilj.' dn vervcflgena vooral. M. do Koningin-Moeder defileerden. (brunet), 84, resp. 5. 8, G, 5 en 7. Waardoor afdoende was bewezen, dat Elsie bet intensiefst op do kuskunst barer partners re geerde. Kerk en School. Goref. Kerken. Beroepen: te Lemmer ds. I. K. W.essols, te Burum. Bedankt: voor Leons ds, C. Stam, te Altevoer; voor Urk ds. JV|. E. Gerritsma te Oudega (Small.); voor "Antwerpen ds. JI. van Wijk te Oostburg. Ge ref. Kerken in If. V. Twieetal te Amsterdam-Zuid: ds. P. A. E. Sillevis Smit en ds. S. Vermant, te Jlakkum. Bedankt voor Makkiun ds. 0. Kappenaal to 's-Gravenlmge. Doopsgezinde Gem. Aangenomen naar St. Annaparochie (Fr.): da. JI. T. Gerritsanal, te Delft. Vrijdag, 5 April. Hilversum, 1071 M. 10—10.15 uur. Morgenwijding. 12.15—2 uur. Concert door het AVRO-Tri». 23 n. Gramofoonmuziek. 3—3.45 uur. Deelanuitio door Jlarie E. v. ArnmorsWafel bakker. 3.451 uur. Gramofoonmuziek. 45 uur», Microfoondebutanten (zang en piano). 5.30 G uur. Radiopraatje. G—7.15 uur. Con cert door het Avro-Trio. 7.15—7.45 uur. Schippersles. 8—10 uur. Concert. Dio staf- muziek van het Ode Regiment I riF;mfc:rio Breda. J. D. Rahusen, zang. 10 uur. Pers berichten. 10.15 uur. Aansluiting vajr I.eeu-' warden. Stedenkennismaking-avcmd. Om- roep-orkest onder leiding van NicoTreep Hélèno Cals, sopraan. Huizen, 339.8 M. Na G uur 1852 Jl 11—11.30 uur. NCRV. Korte Zieken dienst onder leiding van Dts. A. j. Worm- goor. 11.3012 uur. KRO. Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 uur. Concert door het KRO-Trio. 1.15—2 uur. KRO. Gra mofoonmuziek. 34 uur. KRO. Vrouwen- uurtje. 45 uur. NCRV. Gramofoonmuziek 5—G.45 uur. NCRV. Concert door eoa strijktrio. Beethovenmuziek. G.40—7 aura KRO. Tuinbouwprruatjo door J. v. Roos malen: De nieuwe richting in verband met het tekort aan boerderijen. 7—7.25 uur.; KRO. Spr. II. J. do Rakker uit Poeldijk: Glnscullures, 7.30 umr. VPRO. Spis.Dts II. C. v. Wijngaarden: Wilskraolit en wils vrijheid (Wat goloovcn en donken Vrijz Protestanten? 8). Mej. E. 0. Knappert; Volksopvoeding (l), Voordraaht door Me vrouw 11. Roland Holst—v. d. Schalk. Mot medewerking van solisten. Daventry, 15G2 M. 10.35 uur. Kerkdienst. 11.05 uur. Kook- praatje. 11.20. uur. Gramofoonmuziek. 12.2Q uur. Sonaten voor viool on piano. 12.50 iyir. Orgelconcert. 1.20—220 uur. Orkest 'concert. 3.20 uur. Licht- orkoslconcert. R," land too te latoü. Blalcstadt, alt. J. Donovan, saxoplion. Or kest. 4.50 uur. Orkest-Concert. 5.35 uur. Kindeniurtje. G.20 uur. Lozing. 6.35 uur. Nieuwsberichten. G.50 uur. Iximlbouwbe: richten. 7.05 uur. Pianomuziek van Schu mann. 7.20 uur. Lezing: Sedn dn the screen. 7.35 mar. Jtuiziek. 7.45 uur. Ij zing: Reaction. 8.05 uur. 0. Shapre, cello. 8.20 uur. Arne-ooncert- G, Knight, sopraan, V. Hely—Hutchinson, piano. Orkest. 9.20 uur. Nieuwsberichten. 9.35 uur. Causerie. 9.50 uur. Nieuwsberichten. 9.55 uur. „Ul timatum", hoorspel van C, Lewis. 11.25 uur. Een verrassing. 11.4012.20 uurj Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1744 JL 12.502.10 uur. Orkestconcert. 4.05— 5.05 uur. Orkestconcert. 7.057.50 uur. Gramofoonmuziek. 8.2011.10 uur. Gra mofoonmuziek. „La Couturo-Boussey"-pla- ten. 8.50 uur. „Die Walkure", opera van| Wagner. Lang en borg, 462 M. 9.35 en 11.30 uur. Gramofoonmuziek. 12.25 1.50 uur. Orkestconcert. 5.05—5.50 uur. Lente-concert. 7.20 uur. Concert Wcrag- orkest en -koor. In do pauze: „Dio (leut- sche Tanno", een idylle. Daarna tot 11.20 uur. Dansmuziek. Zee sen, 1G49 M. 11,204.20 uur. Lezingen. 4.205.20 u. Orkestooncert. 5.207.05 uur. Lozingen. 7.20 uur. Marschen voor orkest 820 uur. Lezing. Daarna orkestdomcert. II am burg, 395 M. i 9.5010.50 uur. Gramofoonmuziek. 10.50 uur. Muziek van scholen. 4.20 uur. Kin- derconcert 5.20 uur. OTkeslcianiOort. 7.20 uur. Paganini-ooncert. Dir. Rrücknor, viool. Norag-orkest. 8.20 uur.' Lente-dansinuziek. ll'.lO uur. Sluiten. Brussel, 512 M. 5.12 uur. Huismuziek. G ÖO uur. Gra mofoonmuziek. 8.35 uur. Orkestconcert. 10.35 uur. Sluiten. Do verdeeling dor golf- long to uil. Vandaag begint to Praag do Europcescho radio-teclmischo conferentio over de golf- lengtenverdeeling, welke zal aansluiten aan; dio van Washington; 26 statefti zijn veri tegenwoordig!, waaronder Nederland met 4 afgevaardigden onder leiding van ir. Do Vos en Nederlandsch-lndiC' met drio. Dö drie hoofdpunten van dit programma zijn: le. verdeeling van de golven voor Euro- peescho omroep; 2e. verdeeling van do golflengten voor het verkeer tusschen vaste punten; I 3e. vaststelling van, intomatiolnale unij formo bepalingen voor zending door ama teurs. Het laatsto punt is, naar do N. R.. Ct. meldt, o'p het programma geplaatst door Nederland in verband met do plahmou om do zending voor amnteurs, indien dezoloiM minsto aan zekere eischen voldoet, in ons BINNENWEG, Hoek EendracMsfr., ZWARTJANSTRAAT 62, BEIJERLANDSCHE LAAN 93, NIEUWE BINNENWEG, h. j-Aelbrechtskade, ROTTERDAM.

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 6