lm - „DEPHGSlOr, 68015 - Stomen. BUITENLAND. 1 Zaterdag 6 April 1929 DE PLAATSVERVANGER 4 i^ÊÊiÊÈÊÊÊÊÊÈÊÈÊÊÊÊÊ Intero. Tel. No. 68103 en 68617. S2gt' Jaargang, No 19080 BUREAU: LANGE HAVER 141 (HOÉK KORTE HAVEN). Tel.' 68103 en 68017. Postrekening No. 5311. Dit nummër bestaat uit 2 bladen en een Kinderblad. EERSTE BLAD. De besprekingen der commissie van deskundigen te Parijs. De E^ngelsche verkiezingscampagne Do leden der commissie vaa deskundi gen voor het herstel hebben gisteren de onderlinge besprekingen Voortgezet. Nadat do gedelegeerden van Engeland, Frankrijk, Italië èn België het: verzoek om inlichtin gen van dr. Schacht, diefde landen.wil polsen, hadden hesp-roken, 'en het omtrent lam antwoord eens waren, geworden, con ■fercerden zij met de Duitsche, delegatie en overhandigden hun antwoord. Dr. Schacht nam hol antwo-ord in ontvangst,, doch onthjeld zich- van commentaar. Vervolgens oomforeeorde dr. Schacht in tegenwoordigheid van Owen Yoimg met clJc van de vier delegaties afzonderlijk 011 besprak haar bijzondere wenschen. Bij deze besprokingen zetten de vertegenwoordigers der crediteuraiilanden hun standpunten uit een. Daar het doel van dr. Schacht na; tuurlijk is voor Duitschland zooveel mo gelijk concessies te verkrijgen, was hem er veel aan gelegen van eik der gelegoer- den'te vernemen, waarop zij hun1 aanspra ken gronden, ten einde een denkbeeld te krijgen van de punten, waarop een compro mis mogelijk kan zijn. en ten einde en kele twijfelachtige punten op ie helderen. Ofschoon hij de besprekingen wol naar be paalde uitgewerkte plannen is verwezen, zijn die toch n.icl in bindenden vorm op gesteld. De Fransche pers doet het voorkomen, alsof dr. Schacht bij deze besprekingen hoopte punten van verschil tusschen de geallieerden te ontdokken, waardoor hij - hun eensgezindheid zou kunnen ondermij- hen. De .huidige methode: van onderhan delen wordt echter verklaard, zoowel door den wensch van dr. Schacht om juiste en gedetailleerde inlichtingen te verkrijgen als door den. wensch om zooveel moge lijk verschillende punten uit den weg te ruimen. De indruk van hen, die dagelijks bij de onderhandelingen betrokken zijn, is, dal Schacht er evc-nzeor als alle andere gedelegeerden op gestold is definitieve cij fers te bespreken, doch voor hij een aan bod aan de conferentie in haar geheel zal doen,, wenscht hij uiteraard alle mogelijk heden van concessies ten gunste van Duitschland to onderzoeken. Nu. hij volkomen op do hoogte is van do verlangens der geallieerderi, kaar ver wacht worden, dat hij op die basis voor- stellen zal doen. Wat aangaat de algemeen© vooruitzich ten der conferentie kan gezegd worden, dat met eiken'dag van op-bouwenden arbeid de kans. op succes grooter wordt. Hoewel de eerste schermutselingen van den verldczin.gsstrijid ia Engeland! reeds heb ben plaats gevonden, zal dia eigenlijke cam pagne de volgende week worden ingezet. Een groot aialntal vergaderingen, waar de leiders der drie politieke partijen hel woord zullen voeren, is belegd. In de komende week zullen zeventien leden dor regeering op verschillende plaials-e-n in liet land het woord voeren en voor dia volgende weken, hebben de ministers nog meer spreekbeur ten aangenomen. Het feit, dat een groot aantal nieuwe kiezers aan deze verkiezin gen zal deelnemen, voornamelijk vrouwen en „flappers", die alien in den loop van do volgende maand moeten Worden inge schreven, maakt, dat deze verkiezingen de grootste uitgaven vorderen, die ooit een Door R1CHABD MfYRSH. Vrij naar het Engelscb door C. M. G. deVV. 57) HOOFDSTUK XXJII. J ii d i l li. „Daar dit toch liiel eed gevangenis is, ten minste niet in de letterlijke hole©. kenis van het woord, vermoed ik dat liet mogelijk is een wandelingetje te gaan ma ken builen liet landgoed, zonder ons aim ernstige gevolgen bloot te stellen." Mevrouw Talbot had haar bonten muts opgezet, die liaar heel aardig stond. (Iljet was echt lenteweer. Mijnheer profiteerde daarvan en zat in een langen stool op hot terras, 11 Lij keek haar li'aa.r op uit de courant, die "hij zal tc. lezen. „Beteckent. dat, dat je graag een wande lingetje wou doen?" „Ja. Ik ben hier nu, ik begin te ver geten, hoeveel dagen is hot, drie of vier of vijf." „Vijl". n Vijf." „Misschien zes." „Neen, geen zes." Jtlloc' lang liet dan wezen mag, maar ik heb geen andere lichaamsbeweging ge had dan liet park rond, als een eek- hoomljc in zijn kooi." „Loopen eekhoorntjes in kooien hel hcele. park om?". „To weet heel goed wat ik bedoel. Ik most een wandeling, dooit builen hel land- verkiezing sedert het aannemen van de wet lot het bestrijden dier corrupte verkie- zingspractijken in 1-883 heeftgekost. De laatste algemeen-O verkiezingen in 1924 heb ben 92090.p. st. gekost. De kosb.ët'zullen ditmaal, nu- de. kiezerslijsten ongeveer 27 millioen kiezers bevatten, belangrijk hooger zijn en men vermoedt, dat de totale kosten de 2 millioen poind- zullen overschrijden. De Brïtsche radio-omroep liioeft voorberei dingen getroffen, waardoor de 'drie poli tieke partijen ©etnige personen kunnen aan wijzen die voor die microphonia zullen kun nen spreken. Er is nog geen definitieve regeling bekend gemaakt, maar vast staat reeds, dat elk dar piartijen tlrie of viermaal gebruik zal lammen maken vaa de micro: phoon tot liet lioude'n van een rede van ongeveer eten half uur. Mede in verband: met de uitbreiding vala liet kiezerscorps hecht men groole waarde aam deze draad- looze uitzendingen van verkiezingsrodevoe- ringen, waardoor men tien a twaalf mil lioen kiezers hoopt te kunnen bereiken. Diversen. Hoover over de ontwape ning ter zee. Hoover heeft verklaard, dat naar 'zijn meening de oplossing van het probleem van de .ontwapening ter zee beslaat in oein accoord nopens liet vermogen dor gevechts- eenheden en liaar classificatie in nauw keurige categorieën. Hij hoopte, üat de .voorbereidende ontwapeningscommissie van den Volkenbond, daarbij- behulpzaam zal zijn. i Hamljou ingen|Omen. iNaar uit berichten van liet persbureau Vaz Dias blijkt, is ILankou door de. natio nalistische troepen bezet. De president van de regeering van llan- kov, generaal Wang, ïs gearresteerd en aan de gerechtelijke autoriteiten overgele verd. Op het stadhuis werd de vlag van de kwomintang gelieschen. De leden van de officiersscho-ol hebben voor het verlaten van de stad het munitie depot in de lucht laten vliegen, waardoor 100 menschen om het lev.en. zijn gekomen. ïsja.ng- Kai Sjek heeft tot do troepen, die de stad hebben bezet, een toespraak ■gehouden, waarin hij verklaarde, dat de bezetting van Hank'ou de eerste stap is op den weg tot bijlegging van don burger oorlog. In de stad worden meer dan. 100 men schen gedood-. In de straten liggen op vele plaatsen lijken. BIMENLAND. Koninklijk bezoek aan do hoofdstad. Uljét Koninklijk bezoek aan Amsterdam zal dit jaar in do eerste helft van Jund plaats hebben. Vermoedelijk zal de Ko ningin op 7 Juni im de hoofdstad aan komen. Do Dornicr YValvllogbootcn naar ïndlë. Uit Bordeaux wordt aan de N. R. Ct. gemold Bij hot nazien van de motoren bleek motor B 23,' ofschoon goed geloppen heb bende lol |H|onrtLn, als voorzorg cenigo voorzieningen noodig le hebben, welke de goed, zonder bang to boeven wezen niet binnen gelaten te*worden wanneer ik terug wil komen." „Ilc beloof je, dat je toegelaten zult worden, op welk uur van den dag of den nacht als je verkiest. Welken -kant wou je opwandelen?" „Dien kant uit; het hek; waar mijn heer Sayers trachtte ons uit te zetten. A propos, ik heb- dien man niet weerge zien," „Misschien heeft mijnheer Sayers de les, die hij ontvangen heeft, ter harte geno men. Wou je alleen gaan, of mag ilc de eer hebben, je mijn. geleide 'aan te bie den?" Bij' was opgestaan en met de opgevou wen courant in de hand zag hij 'haar aan met een glimlachje, dat zij echter niet beantwoordde. „Ik ben je zeer verplicht, maar ik heb al een geleide. Phoebé!" Illjet jonge meisj-c kwam naar builen, gekleed om uit te gaan. Betty richtte het woord tot haar: „Mijnheer Talbot schijnt l.o mecnen, dat wij zeker kunnen zijn wel weer binnen .gelaten le worden; we wilden die wandeling doen. waarover je met mij gesproken hejul." Met bun drieën begaven zij zich naar den uitgang. Er was een soort van wa penstilstand ontslaan, als een windstille die den storm voorafgaat. John Eva had geen openlijke teekenen van vijandschap ge- to-owL lll'ij had tafel gediend, zonder ecnig bewijs te geven van hetgeen er in hem omging. Talbot van zijn kant was vol maakt tevreden geweest de zaken- te laten gaan, zonder ooit eenig bewijs van on rust to geven. Zijn' vrouw was haar eigen gang gegaan, ponder .hem of iemand an- dors mét haar gezelschap lastig to vallen. Zij had onldokl, dat or een bibliotheek escadrille .wellicht enkele dagen zulten' ophouden. llooge Raad ran Arbeid. De IHIoogo Raad van Arbeid zal heden bijeen komen tor vaststelling van zijn ad vies over de vereenvoudiging van.de or ganisatie van de - sociale verzekering en over het voor-ontwerp van een landbouw- arbeidswet. Verzameling fossiele resten. IHiet Eerste Kamerlid de heer uit. A. van dor (Hoeven, heeft' tot de ministers van onderwijs, kunsten en wetenschappen en van: waterstaat vragen gericht, of ze hereid: zijn maatregelen - te nemen,- opdat eventueel te vinden fossiele resten-, bij het graven van het Twente-Rijnkanaal behoor, lijk te doen verzamelen. .- Nederl, Bond van. Christelijke fftbrleks- en transportarbeiders. IHiet verslag van den Ncderlandschen Rond van Christelijke fabrieks- en trans portarbeiders over 1927 en '28 méldt; dat liet aantal leden óp 31 December 1928 bedroog 8575. Twee jaar te voren was het 7359. - Illjet weerstandsvermogen van'den band steeg yan f 158.000 tot f 205.000. - Uit de verschillende statistieken blijkt, dat Rotterdam 895 leden telt, Amsterdam 584, Den llljaag 461 cn Utrecht 294. Er zijn 133 vrouwelijke leden, voor het groot ste deel in Eindhoven. In 1927 is uit de werldoozenkas f 179.962 uitgekeerd, in 1928: f 164:820. Huisvesting van jonge arbeiders In industrie-centra. Vandaag wordt te Iloensbroek het eersto kleine woonhuis voor ongehuwde jonge mijnwerkers; geopend. Het is gebouwd in opdracht van het Nederlandsch Jomgclings Verbond door den larohitcct A. Ingwersen en bevat gelegenheid om 25 mijnwerkers te huisvesten. Voor, de exploitatie van hel huis en het inrichten vaar, ontspa.'nningsgelegcnheden voor den mijnwerker is een -vereeniging opgericht (Limburgsche organisatie vo-or jongemannen), die dr. Ter Bals, een der mijnartsen, tot voorzitter heeft. To Eindhoven is ook zulk een huis in aanbouw, en een derde huis. te Luttera.de, en een vierde, eveneens te Eindhoven) zijn in gevorderden staat van voorberei ding. Besmettelijke ziekten. In de wees van 24 tot 30 Maart zijn de volgende gevallen van besmettelijke ziek ten aangegeven-. febris typhoïdea 1; rood vonk 386 (waarvan 32 .in Amsterdam; 47 te Rotterdam; 35 te 's-Gravenlvage en 31 to Maastricht); diptherie 99; meningitis cerebrosopinalis epidemics?: encephalitis lethargica 6 en poliomyelitis anterior acuta STADSNIEUWS. Uit deu Gemeenteraad. Het debuut van den nieuwen burgemeester. Comité-generaal, Een school-debat- Arbeiders woningbouw. Alweer een onaf gewerkte agenda.. Het debuut van den nieuwen burgemees ter als raadspraesc? is niet slecht geweest, 't Was eerst een beetje vreemd, zoowel voor den voorzitter, die allo raadsleden] natuurlijk nog niet kent, als voor dein raad. In Bergen op Zo-om heeft de heer Stule- moijcr waarschijnlijk ervaren, dat het: do voiligsto weg is om formeel te werk te gaan bij liet leidon van een raadsvergade ring. Maar we zijn. het hier een beetje ge moedelijker gewend. De dateering en num mering van de ingekomen stukken, werd b.v. nauwkeurig genoemd. Maar dat geloo- ven wo hier wel!. Ofschoon die accuratesse ,wel prettig aandoet. En ook de „reeks" na liet voorlozen van een voorstel: „Wie van de leden wenscht hot woord? Niemand van de leden? AVenscht een dor leden stem ming over het voorstel? Niet? Ban is al dus besloten!" was iets nieuws, 't Is geen critiek, die we uitoefenen! Integendeel.: 't Getuigt van respect voor den raad zoo- de .zaak te behandelen, al bestaat de kans; dat tijdens dio „plichtpleging", een der le den de lust bekruipt om „te gaan rede voeren". W.e waren gewend dat"- na het voorlezen van het voorstel onmiddellijk de hamer viel, zoodat de leden er als de kip pen bij moesten zijn, als zij' iets' te ver tellen hadden. Do nieuwe burgemeester heeft geen enkelen keer in het debat ingegrepen. Twee maal heeft hij echter tijdens een' redevoe ring van den heer Cóllé' een ko-rte op merking -gemaakt, waaruit bleek,'dat de voorzitter er prijs op stelt dé leiding te houden. 1 Eens ging het over een uitdrukking, dio maar juist door den beugel kon; volgons de opvatting van den burgemeester en !een andermaal verzocht de vo orzitter den heer Colló niet de héér Van.- Vel zen per soonlijk voor iels verantwoordelijk" te stel len, maai' te" spreken over hét Collego vart R. on W. ('t Betrof oen Wo:ningdiensL aangelegenheid). De heer Colló dood do raad schateren door de opmerking: „Ik weel- wel hoe laat het is hier in. Sqhic- dam. Ieder wethouder voelt zich hier zoo'n beetje haas in zijn eigen koninkrijkje. Dat wordt misschien straks 'wél een beetje anders 1" Waarbij de heer Collé blijkbaar zinspeelde op bet gerucht, dat de nieuwe burgemeester er niet zoo erg veel voor voelt de touwtjes uit handen te geven. Aaln de bestuurstafel had men de grootste pret' over die opmerking van den heer Colléi Nog iets nieuws was het midden in de afwerking van do agenda, schorsen va» de openbare vergadering om met gesloten deuren een kwestie te bespreken. Meestal gebeurde dit vroeger aan het begin' ol einde van een zitting. Bezwaar tegen de nieuwe methode hebben \\re niet. Alleen is het nu wat makkelijker te raden, waar over men in comité-generaal zal-spreken. In dit geval was het vrij duidelijk, dat het over den verkoop van- perceelen bouw grond zou gaan, ten eerste, omdat mee gedeeld werd, wie het comité-généraal had aangevraagd en. ten tweede waren we toén jianide voorsfellein toe tot verkoop van grand.' Zooals uit liet zeer verkorte verslag in dit blad blijkt, werden twee dezer voor stellen van de agenda afgevoerd. Een breed opgezet debat had plaats over het vooTstel om in het Westen, tusschon het Frans Halsplein en de Van Ostadelaa'h (thans nog voetballorrein) éen L2-klassige openbare school te stichten. üo heer Slavenburg bestreed dit voor- stol op; .grand zooals hij eenige malen verzekerd® van- financieelc overwegin gen.' .De; wethouder achtte soo'n groote school zéker niet noodig voor het open bare onderwijs;1 dat immers,-in vergelijking met 1923, achteruit was gegaan, wat het leerlingenaantal betreft. En bovendien: Er waren immers nog de scholen in de Lange Niemvstraat en de Dwarsstraat, die ge- deel lelijk ongebruikt stonden I Do heer De Bruin was voorbereid op dit debat, want, zoo-als do heer Slaven burg meedeelde, in het Collego van B. en W. hadden reeds de eersto schermutse lingen-plaats gehad.- .Met overtuigend cijfer materiaal toonde de .wethouder, van-onder wijs aan, dat hot niet juist i9 te spreken van een kwijnende openbare school, 't W-as een--keurig-stukje werk; dat de heer De- Bruin gistermiddag- hoeft geleverd en do heer Slavenburg heeft niet veel pleizier beleefd van zijn poging om tenminstete verhinderen,, dat in het,.Westen'een 12-klas. sige openbare school zal komen. IHij nvas bovendien" niet'erg gelukkig met zijn cijfers, •dio hij ontleend had aan de Nieuwe Schied. Ct. en die, .tengevolge van een vergissing, niét geheel juist vvaren. 'Zónder hoofdelijke'stemming wérd ten slotte het voorste! om tot dén bouw over te gaan. aangenomen.- De heer. Slavenburg wenschte aantee- kening, dat,hij' tegen het voorstel was. 1' Een oude zaak, die reeds' jaren hangt, is', gistermiddag eindelijk afgedaan, n.l.do kwestie- rnet de Arbeiders Woningbouwver- ceniging Schiedam Vooruit", die in 1924 een voorschot- vroeg- voor den houw van 36 arbeiderswoningen aan de Gordons Haat. B. en W-, werden gemachtigd dit voorschot to vcrleenen en tevens besloot de raad den benoodigden grond in erfpacht aan „Schiedam Vooruit" uit te geven. Toén de omstandigheden zich wijzigden en do particuliere bouwnijverheid weer op leefde) is, van de uitvoering der plannen van „Schiedam Vooruil" niets gekomen, omdat' B. eh W. van de machtiging hen door den raad verleend, geen gebruik maak ten en nu stelden B. en W.. voor de machtiging in te trekken, evenals het be sluit tot uitgifte inerfpacht van den benoodigden grond. De hoeren Van Waar- denberg, Collé en Weergang braken een lans voor „Schiedam Vooruit", die nog altijd het plan heeft om aan. de Gordon- straat ter complet-eering van het blok wo ningen dat daar reeds staat, 36 nieuwe woningen te bouwen. Er zou, zoo betoog den .genoemde' hoeren, behoefte lies taan aan goede arbeiderswoningen met eon huur prijs van pl.m. f5 per week. '.De wethouder van den -Woningdienst, do' heer mr. Van Velzen, die het voorstel van B. on W. verdedigde, won het pleit niet 15 tegen 10 stemmen. Tegen stemden de 6 soc.-dem. en do heeren Collé, Fétter, Koopmans en Weer gang. ,'t ,Was al weer van'hot zelfde laken een pak: een onafgewerkte agenda! Daarop schijnen we met ingang van 1929 geabon neerd te zijn! Toen om 20 over 6 de ver gadering werd' gesloten, bleef onafgewerkt: de toonzaal-kwestie; do vragen van den heer Collé np'ar aanleiding van een. uit lating van mr. A. de Jong in den Rotter- damschen raad en de vragen van don heer v. d. Kraan in zake speculatie mei gronden der gemeente, hesteriid voor wo- pingbou'w„ 't AVordt tijd, dat die punten van de agenda verdwijnen! WijzlgiDg statuten, De St-Ct. no. 65 bevat de wijzigingen in do statuten der naamlooze vennootschap Eersto Schiedamsche Begrafenis Vereeni- gi^g- in huis was, met een groeten voorraad boeken; daav schoen zij met genoegen een groot gedeelte van den dag door te bren gen. Niet"'alleen was er' niets gebeurd, maar een vreemdeling zou geenszins be speurd hebben, dat er iets gebeuren zou. Toch had ieder der inwonen den. in huis red en te vermoeden, dat or vreemde din- •gen zouden gebeuren. Tóen het drietal bij het hek' was, haalde Talbot zijn sleutel uit zijn zak. „Phoebé schijnt gelijk gehad to hebben, toen ze zei, dat mener alles mee open kon 'krijgen. IHiet is mij nog altijd gelukt en ik héb - het al een of tweemaal ge probeen! op heel vreemde plaatsen. Van morgen las ik een advertentie in de cou rant van een sleutel, ook loopev genaamd, waarmede men vijfhonderd sloten open kan maken, alle van elkaar verschillend, en liet was zulk een klein sleuteltje, dat je liet wel aan je horlogeketting kon han gen. Deze is niet zoo klein als het be doelde in 'de courant, maar je kunt er evenveel mee doen." (Hlij had het lick opengemaakt. „Ziezoo., Nu zijn wij het landgoed uit. Dooa' welk hek wilt u terugkecrcn Betty keek het dienstmeisje aan. „Door dit Phoebé?" „Over hoeveel tijd?" Nogmaals richtte mevrouw Talbot liet woord tot het dienstmeisje, dat. er niets van scheen to hegrijpen. „Over een uur, denk ik. Misschien wat meer of misschien wat minder." „Als u terugkomt, over drie kwartier zal ilc maar zeggen, dan moet u aan het hekje kloppen met een stokje of een steenik denk dat ik u wol beloven kaa open te doen, voordat u tot twintig ge teld hebt. Ik wensch u een prettige wan deling. Op eou dag als vandaag en in zulk een streek twijfel ik er niet aan ofgo. zult genieten' van lïet lóö-pje." Mevrouw Talbot verwijderde zich niet het meisjemisschien hadden zé niet op gemerkt, dat hij zijn hoed voor -hen: had afenomen, toen lvij afscheid' nam. Zoodra zij weg waren, sloot hij liet hek en begon over de dingen 11a te donken. i,IHiet zou niet mooi van.' mij zijn ze na te kijken, ofschoon ik ct oen mooi ding om' zon willen verwedden, dat ik precies weet, waar zij hoon gaan. Wat een raar wereldje toch!" Met deze alledaagsclie verzuchting keek hij naar dc couranten, die hij in -oen rolletje onder .zijn arm droeg. „-Wat een schavuit schijnt dio dierbare overleden man geweest te zijn." Een naam in dc courant, die hij in de band had, scheen speciaal zijn aandacht to trekken. „Lewcnsky Ike Ike Lewinsky Lewinsky. Wat komt die naam dikwijls terug. Wie zon C-laude itlierbert in zulk een naam herkennen? Of wie zou vermoe den dat hij ziclr in zulke delicate zaken mengde? En dan tc pi enken, dat dit de man was, waarmede ze haar wilden la ten trouwen. Ze zou het met mij' moeilijk slechter kunnen treffen, dat is tenminste een troost voor haar, wat er dan' ook gebeuren mag." Mevrouw Talbot cn Phoebé stapten flink door. Do laatste keek met een soort ver lichting naar de hoornen cn heggen, die liaar hekend voorkwamen. „Ik heb een gevoel," zei ze, „of ik ietsi doen ga, dat ik niet doen moet. E.r zijn oogenbliikén geweest, dat ik er aan twij felde mijn voétèn ooit buiten dat hek te zétten." „Wou uw oom u niet ontvangen?" „0, dat heb ik ook dikwjjls gedacht. Eens hel» ik iit hegen' niaanden geen voet buiten het landgoed gezet." „NVou jo oom je niet uit laten gaan? Wat 'een verrukkelijke oom schijnt 'die man to wezen." „'Hiet was niet alleen de schuld van mijn oom, doch ook dié van den ouden heer. Ik weet het rechte er niet van, maar hij had iets aan de hand met mijn oom sa men; het was oen rare boel. Ik geloof, dat hij de menschen in de waan wou brengen, dat iedereen hier in huis dood was, of iots dergelijks. Soms waren de luiken dagenlang dicht in liet hcele huis. Alleen 'snachls mochten wij onzen neus buiten do deur steken. Ik geloof, dat er overdag menschen loerden of er nog leven in huis was." - ,,'tW.as een vroolijke tijd voor je." „Er zijn rare dingen gebeurd op M011- niksland, dat weet iedereen hier in de buurt, en als ik mij niet vergis, zal er nog wel wat ergers gebeuren." Mevrouw Talbot keek achter zich, alsof ze plotseling door een, hevigen schrik was aangegrepen. „Stil, zoo moet je niet pra ten. IH'oe ver woont ze-hier vandaan?" „Voorhij het dorp, op een plaats die Penance genoemd wordt. IHiet was vroeger een mooie pachthoeve; liaar familie woon- -de daar honderden jaren. Ik hoor, dat zij? al armer ej} armer gewórden zijn. (Hét kerkhof van Mahaccan ligt vol voorouders van haar. De naam LuscuJlion staat op een massa, grafsleenen." „E11 is zij do laatst.®» van haar ge slacht?" .„-Dat zeggen ze; er moet nergens meer een Luscullion -over zjjn behalve op liet kerkhof daarginds." {WoriJt vervolgd]. M Deze courant vorBohynt dagelijks, met uit- jornlering' van Zon- en FeoBtijajeD. Prys por kwartaal I 2.franco, per poal f 2.50. Prijs - per week:' 15 conts. Afzon- derlijko nummers i cents. Abonnementen worden dagelijks sangeDOmen. Advortenliën foor hel eerstvolgend uum- mer moeten yiór elf unr aan het Bureau bezorgd -zijn, 's Zaterdags vóór uur. Een bepaalde plaats van advertenties Tjrordt niet gewaarborgd. SCHBUMSCHE COURANT fjJJs der AdverUnjtifBvan l~l Rjtk L155;,.iedere 'i regel, .meer: f 0.80;..iahet Zaterdagnommer 15 rogole t 1.80, iedere regel meer f 0.35. Reolames f 0.75 per regel. Incassokosten 5 ets.; postkwitahtiea 15 ets, .Tarieven van advertontiën b(j abonnement zijn aan het JBurean verkrijgbaar, a Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Kleine AdvortentiSn opgenomen t I 0 50;t/m 15 woorden, f 0.75 t/m25 woorden. Elk woord meer 5 cent tot een maximum, van 30 v oordon ,r-e

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1