mpn IMM4«S ontvanger/ overeenkomstig zijn daartoe ge- daan verzoek, met ingang vala 1 October 1929 eervol ontslag ate zoodanig te ver leunen wegens het boreifoöa van den Có-ja- rigcti leeftijd. Overeenkomstig liet voorstel wordt be sloten, nadat de voorzitter een zeer wa tr- deerende rede over de verdiensten van den scheidenden ambtenaar beeft gehouden, die met instemm'ng van den raad werd aan gehoord blijkens bet applaus. Van Burgemeester en Wethouders aan bieding van bet proces-verhaal van de op 24 Juni plaats gehad hebbende opneming van Roeken en kas vala den gemeente ontvanger. Kennisgeving. Van Burgemeester en Wethouders voor stel, om aan den lieer AL Buitelaar, onder wijzer aan School BI, overeenkomstig zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag als zoodanig le verleenen,. zulks met ingang van een nader door hntu College te be palen datum. Hiertoe wordt besloten. i Van Burgemeester en Wethouders schrij ven, naar aanleiding van de ingekomen adressen van de It. K. Gemeente vaiu do Oud-Bisschoppelijke Clerezie, de Ned. Israëlitische Gemeente, de Schiodiamsche Steenhouworspatroons en het lloafdbertuuT van den Bond vaa Steeuhoiuverspatroons, beoogende wijziging van de ingediende Ver ordening op de heffing van rechten voor het gebruik van de Algemeeno Begraaf plaats en van de Verordening op liet be graven en op de Algemeeno Begraafplaats in de Gemeente Schiedam. Te behandelen bij do punten 11 en 12 van de agenda. Van het lid van den Gemeenteraad, den heer J. hinkelaar, schrijven, waarbij hij eenigo amendementen indient tot wijziging van tarieven, vermeld in de artikelen 2a en 8 der ingediende Verordening op de heffing van rechten voor het gebruik van do Algemeene Begraafplaats te Schiedam, Te behandelen bij punt 1L van de agenda. Van het Burgerlijk Armbestuur schrij ven, waarbij wordt aangeboden liet ver slag van het Burgerlijk Armbestuur over het jaar 1928. Kennisgeving. Van do Commissie van Toezicht op het Bowaarschoolondenvijs, schrijven, waarbij wordt aangeboden liet verslag van den toe- stand, over het jaar 1928. Kennisgeving. Van de afdeeüng Schlidam van don Alg, Ned. Boud van Handels- en Kantoor bedienden, adivs, houdende verzoek de Ver ordening op de Winkelsluiting a'dus te wijzigen, dat do winkelsluiting op Zater dagavond, in plaats vim op 11 uur, wordt bepaald on 10 uur, In handen vu'u Burgemeester en Wet houders out advies. Van deu heer 11. II. W. Illeggolmau, adres, waarin hij erop wijst, dat zijn puur! nnu de Nieuwe Haven 25 door het weg breken der naast gelegen paridon op den lmek van do Hagastraat en de Nieuwe STADSNIEUWS, GEMEENTERAAD. j Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 11 Juli 1929, des namiddags 2 uur. Voorzitter de Burgemeester, de heer II. Stulemeijer. Tegenwoordig alle leden. Goedgekeurd worden de notulen van 24 Mei j.l. Be raad gaat daarna tol half 5 mcom'tês generaal. Na heropening worden aan de orde gesteld do punten 9, 9 bis, 10 a en 10 b van de agenda Vervolgens schorst do vo.rz ijler de ver gadering tot 's avonnis 8 Uur. Dan zijn aanwezig 25 leden. Afwez'g met kennisgeving de hoeren Weergang c-.i v. tl. Tempel. De voorzitter stelt eerst aan de orde punt 7 van de agenda. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethou. ders: a, tot uitgifte in erfpacht aan \V. S. van de Wetering en Co., houthandel te Rotterdam, van omstreeks 2.7 II.A. grond en omstreeks 1.7 H.A. water, gelogen aan en deel uitinakendo van het verlengde ge deelte der Wosterhaven en hot Spuikanaal alhier; b, tot machtiging van hun College om in verband met de onder a. bedoelde uitgifte in erfpacht een gedeelte van de Westerha ven te vergraven, liet Spuikanaal te over bruggen en het aldaar bestaando riool te verleggen met verleening van de daarvoor noodigo credielen ten laste van liet Grond bedrijf; c, om in beginsel te besluiten tot liet ver- vangen van de vaste voetbrug o.er do Wes terlmven door een beweegbare brug voor alle verkeer. Tot een en ander wordt besloten, na een zeer uitvoerig debat, met 22 tegen 8 stem men. Tegen mevr. lienthemdo Wilde «n de heeren Hinkelaar en Van Waardanberg. Do voorzitter doet medodoeling van door God. Staten goedgekeurde raadsbesluiten en voorts van do navolgende ingekomen stukken Van Burgemeester en Wethouders schrij ven naar aanleidi ig van liet adres van A. Meerburg, waarin deze protesteert tegen do beschuldiging, dat zijn wouiing met wandgedierte besmet zou zijn en waar in hij verzoekt .een onpartijdig onderzoek te willen instopten. Na een uitvoerig debat, waarbij de heer Collé een verklaring overlegt van een des kundige, do beweertdat in bedoeld pand geen wandgedierte voorkomt, wordt beslo ten een nieuw deskmui g nu ler/ock it te stellen, maar inliisschen zal aa.tr hel r.uule besluit vim 81) Mei j 1. om het Paviljoen af te breken, uitvoering worden gegeven liet adres wordt voor kennisgev'ng aan- genomen. Vun Burgemeester en Wethouders voor stel, om rum den heer A. Koper, gemeente- Malven, in een toestaMd in gebracht, welke niet houdbaar is en waarin hij' verzoekt zijn woonhuis in etfa behoorlijken toestand te brengen of althans hem een zooda nige schadevergoeding toe te kenden, dat hij in staat gesteld wordt dit .in orde te laten brengen. Be heer Koopmans acht het beter te trachten bet pand Nieuwe Haven 25 zoo mogelijk aan te koopeu» omdat het in den weg staat. In handen valn Burgemeester en Wet houders om advies. Van Mej. IX Zevenhuizen, spraako'uder- wijzeres, adres, waarin aij dringend verzoekt haar toe te staan, voorlooipig tot het einde van dit jaar, in Rotterdam te mo gen blijven wonen. I In temden valn Burgemeester en Wet houders om advies. Van den heer W. v. d. Heul, te Vlaar- dingen, schrijven, waarin hij bericht, dat hij zijn benoeming tot onderwijzer aan de U. te 0. school Al, onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen, aan vaardt. Kennisgeving. Van Mej. A. E. G. Melchers, schrijven, houdende bericht, dat zij gaarne haar her benoeming tot lil der Commissie van toe zicht op het Be wan rsc hooi onder wijs aan vaardt» Kennisgeving. Van den lieer AI. P. lie ij boer schrij ven, houdendo mcdedeeling, dat hij de benoeming tot onderwijzer aam de U.L.O. school G1 aanvaardt. Kennisgeving. Van den lieer Dr. C, R. Vermaas schrij ven, houdende bericht, dat hij zijn herbe noeming tot lid der Commissie van Toe zicht op het Bewaarschoolonderwijs aan vaardt. Kennisgeving. Van den gemeente-secretaris, schrijve!.), waarin hij verzoekt hem gedurende de mairnd Augustus a.s. vacantievorlof to wil len verleenen. Het verlof wordt verleend. Vim den heer G, de Graaf adres, waarin hij bezwaar maakt tegen het voorgeno men plan tot hot doen vaststellen, cotier verordening, houdende verbod tot aanbouw en tot herhouw van gebouwen on graad, gelegen aan do Ihum, de Grotbaan en de Lange Kerkstraat, welke ingevolge het raadsbesluit van 25 Januari 1929 in de naaste toekomst voor den aanleg van eon straat bestemd is, alsmede tegen do ont eigening, welke de Gemeente zal toepassen op het hem toebehoorend pand, gelegen aan do Lange Kerkstraat 25, De jaarlijksche Internatio nale T. T.-motorrennen op het „circuit van Drente" zijn weer gehouden. Het vertrek der renners in de vijfhonderd cm3 klasse, m.- EEN FELLE BRAND TE 's-GRAVENDEEL. In een vlasschuur te 's-Gravendeel (Z. Holland) ontstond door onbekende oorzaak brand, wolke binnen korten tijd in hevig heid toenam. Het blusschingswerk der spuitgasten. Koning Albert van België stelt zeer veel belang In de luchtvaart. De vorst op het punt op te stijgen van een militair kamp.

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 3