Van alles wat. VOOR DE KLEINTJES 3. en noemt den naam van een koninkrijk in Europa. 1, 2, 4, 8, is een oude stad in Italië. 1, 3, 7, 1, 5, 1, is een jongensnaam! Een 4, 7, 3, 1^ is een ijverig insect. Een 1, 8, 4, heeft men in bergachtige stre ken aan wagens, terwijl men het b'ij oins ,oiok cjp1 fietsen ziet. Een 1, 2, 5, Ij, is een deel vain ©en schip. Verborgen eilanden in en buiten' Europa. Do jonge hotrd lag op zijn rug en speelde met zijn moeder. Tante leende onzen Tim orgel' spelen. Het meisje was heel hang voor den groo. ten hond. Zij kwam anders veel vroeger thuis. Maak van metaal, een roofvogtd on een medeklinker een stad in Afrika. VOOR KLEBXEREjN'. Met M hen ik oen rivier, mot II een vier voetig dier, dat heel vlug loopen kan, mol B het hoofd, met' IC iets, dat gegoten wordt en met G dun en v'aak doorzichtig. Op de zigzaig-kraisjeslijn komt, van boven naar beneden gelezen, de naam van! een sterk ruikende, gekweekte bloem. Ie rij tuinmansgereedschap'. 2e rij een boom. 3e rij een roofvogel. X4e rij een verkorte jongens- en Xmeisjesnaam. X 5e rij een kleur. X 6e rij een ander woord voor X koker, .omslag. X7e rij iemand, die heel groot is. XSe rij ecu lichaamsdeel Van een X- dier. .X. 6e lij het tegenovergestelde van ,X recht. 10e lij iets ivaaroip' men van henetien naar hoven loopt of 'omgekeerd. Wie kan een hansworst maken van: SLA JA P Mijn eerste is een familielid van je mijn tweed© een verheven zitplaat; on mijn ge heel dient soms om mee t© schieten ©n is soms een ander woord voor haas of meester. patiënt moet dan hij elk voorschrift raden, wie het heeft voorgeschreven. Slaagt li'ij er in, één goied aan t© wijzen, dam wordt deze op zijn 'beurt patiënt en de vorige is nu patiënt af, zorodat hij gewoon medespeler wordt en het spel doorgaat. Slaagt hij er echter na dri© keer geraden te hebben, niet in, dain wordt hij door don dokter Veroordeeld één der voorschriften op te volgen. Hij mag echter zelf kiezen, welk hem het meest aanstaat. Zoiodra hijl het opgevolgd heeft, gaat het spel weer door. Degene, wiens voorschrift opgevolgd werd, is nu patiënt. door C. E. DE LILLE HOGER WAARD. Bij den dokter. Een der spelers vervult den rol van patiënt en gaat op een stoel zitten. Sen ander is dokter. De laatste vraagt dan aan alle modes pel enden: „Alijn patiënt is ziek. Wat zoudt gij hem voor schrijven?" De spelers fluisteren den dokter nu om beurten een voorschrift in hot oor, dat hij onllhotudou moet. 1 R.v. 'A. zegt: „Ik zou hem oen Voetbad met mosterd Voorschrijven''. B.: „Ik zou hem een lepel levertraan geven". C.„Ik zou hem zijn schoenen ui (trekker D.: „Ik zoii hem een gedicht laten opizogger E.: ,Ik zou hem de kamer laten raudhinkom", F.„Ik zou hem om haar uittrokken' enz. Do dokter wendt zich' na tot den p'atiënt er noemt hem alle. voorschriften op echter in ©en! andere volgorde dan hij z© aangehoord heeft. De Mtimijniimmnir; Een stoel met open leuning. Een kleuter staat er voor, Een ander, vreemd klein meisje Kijkt er van achter door- Zij zijn bei' wat verlogen Kijken elkaar eens aan, Zouden die twee nu samen Wiet eens aan 'tbabb'len gaan? Plots houdt de een haar mondje Vlak voor de open reet, Wat denk je, dat do ander Toen wel heel vlagjes deed? Zij houdt haar kleine snuitje Vlak btji de opening, Kijkt oolij'k naar den ander, En zio liet kleine ding Geeft 'tbnurtje finks een kusje Ze lachen vau de pret. En rijn nu twee vriendinnen, Bravo, Marietj' en Jet! 4. li 2.

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 7