6 I I" Raadselhoekje. C b K I- „De jongens sulten. nu wel terug zijn", zei ze even later, „ik ben vreeseffijk verlangend1 te western!, i0f ze onzen armen Quick gevonden hebbemi". „Ja. En af ze liet igjoheim ontdekt hebben. Zoo- dra we klaar zijln, moesten we maar naar hen. toe gaan. Ik denk, dat ze erg slaperig zullen zijn, maar ze zullen totcdii niet boos zijln, als we hen wakker malken en oais alles wellilaarfijla willeb "vertellen". De meisjes waxen weldra aangekleed en gingen, naar de kamers van hun broertjes. Nadat zij ech ter Verscheiden keeren geklapt nadden zander ant woord te krijgen, deden ze eindelijk de deur open en kwamen tat do ontddklkinig, dat do jongens or niet waren. „Misschien zijn ze alweer opgestaan on o£ op nieuw uitgegaan of in de speelkamer, zei Nora, terwijl Jenny op hot punt was uit te roepen „Als hun maar niets Overkomen is". „We zullen hen zoeken, maar ails ze niot iin Iruis of in den tuin zijn, zullen ze dadelijk wel komen", ging Nora opgewekt voort, terwijl z'ij met Jenny naar de zolderverdieping liep, ten einde een onderzoek in te stellen. De jongens waren echter niet in de speelkamer. Nergens dn huis konden do meisjes ook maar eenitg spoor van hen ontdekken en nadat zij alle kamers, waar ze bij mogelijkheid maar konden zijn, afgezocht hadden, gingen zij naar dan tuin en zochten dien heelemaal door. Maar ook hier waren de jongens niet en zelfs Niara begon nu toch ongerust te worden, al wilde zijl Jenny dit dan ook met laten merken. „We zullen nog eens boven kijjken", z<ei zij, ter wijl zij het huis weer ingingen. „Kiom maar mee. Misschien zijn ze thuisgekomen, terwijl wij bier in den tuin zochten". Votor den tweeden keer liepen de .meisjes nu de zoldertrap, op, maar weer was de speelkamer leeg en er was niets in het vertak, hetwelk dieed vermoeden, dat de jongens er sinds hlun vorig bezoek geweest wajren. Nora's iiart zonk in haar schoenen, maar zij was vast beslaten, Jenny niet te latera merken, dat zij ongerust was en zei zoo opgewekt mogelijk! „Ik tienk, dat ze zijn gaan ontbijten pp Bosch- wijk, denk je dok niet?" Op Jenny's gezichtje kwam echter geen glim lach. „Ze zullen ontdekt zijn", antwoordde zij öjp doffen toon. .,0, Cat moiet je nu niet dadelijk denken", meen de Nora. „De geloof, dat het het Verstandigste! zou zijn, ails wij maar vast naar beneden gingen om te ontbijten en als ze dan noiet komen op dagen ,;Ja", stemde Jenny in. „'Ah. ze dan nog niet komen, zullen we naar tante nize gaan eau haiar alles verteilen. Ik wou maar dat vader thuis was. Vader zou dadelijk weten wat er gedaan moet wiqiden". Tante Li ze was echter nog niet heneden era de meisjes waren dus maar alleen in de eetkamer. Plotseling vroeg Mairtha, het tweede meisje, dat met iets binnenkwam, haar waar do jongens toch wa ren. Zaj konden natuurlijk geen antwoord geven op» deze vraag- „Ik zou wel eens willen weten, of H-err Scharf vanmorgen komt", zei Nora, tor wijl zij! een boter ham nam. „Als hij niet verschijnt, zal' hij gemerkt hebben dat liij bespied werd en er tusscheruut getrokken zijn". „Hij koimt adtüjd om negen uur", zal Jenny. „Ik zal straks eens gaan kijken. Als laiijl or met is, konden we wol naar juffrouw Bedford! gjaan en vrageni Plotseling hield zij echter op, daar Martha op nieuw binnenkwam on tegen Jenny zei- „Juffrouw Bedford lalat vragen, of Hear Sckarf missohien hier gebleven is, omdat hij niet thuis is geweest", „Nee Martha, hier is bijl niet gebleven. Wat zou hem overkomen zijn?" rieip! Jenny ver baasd uit. „Juffrouw Bedford meende, dat nu de dokter van buis was, hij misschien ihier gjebloven zou zijn voor do nachtbei", zei het meisje, „maiafij ik zei haar al, d'at ik dat niot geloloGde Martha ging nu weer de kamer uit. „Nu weten wij! liet", riep Nioirai overtuigd uit. „We weten niets", zei Jenny met bevfemde stem. „Ik vind, dat het hoe langer hoe moeilijker wordt, er .ook maar iets van te begrijpen". „ik bedoel, dat wo nu weten, dat er werkelijk iets gebeurd is", begon Noraj weer. Zij kwam echter niot verder, want Pp dit öogonblik ging die deur der eetkamer ophieuw open on verschonen tweo jongens, die er zóó vuil, gescheurd en gehavend uitzagen, dat de meisjes, die onmiddellijk opige- sprongen waren, hen in het eerste oogonblik niet herkenden. „O, Rudolf", riep Nora eindelijk uit. '„Tim, ben jij' het werkelijk?" vsnqeg! Jenny, terwijl de waarheid angzaam tat haar doordrong. „Waar is Bob? Is Mj nog niet thuis?" vroeg Rudolf dadelijk. „NeeIs hij dan niet tój jullie?" riepen de beide 'meisjes nu als uit één mand ontzet uit „Nee, Rij is aeelenmnl niot bijl ons geweest. Wij dachten, dat hij veilig thuis was. Wat kan hem Overkomen zijn?" klonk het nu angstig van Ru dolfs lippen. '(Wordt vervolgd). Oplossingen der Raadsels uit 't vorige nummer. 2. VOOR GROOTERLN. Otter, Rotte. ROLDE. Roos. Ostende Leeuwarden. Denemarken. Eduard. Rosboom-Toussaïnt. Olifant Zebra Pelikaan lama Buffel Salamander Kameel. Hagedia. Forel. Ibis. Reiger. Giraffe. 1. VOOR KLEINEREN. Het kleine meisje haalde mceL E|Ni Thee bij den kruidenier. f (Lent). M* 0 A tf R At f>> 3. 4.

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 9