SCH0EVERS BUITENLAND. De geheimzinnige voetstappen. EENJARIGE Maandag 7 October 1929 HANDELS No. 19235 Diversen. BIMENLMD. PARTICULIER SECRETARESSE Nieuwe IBinnenweg1 1G7 D«ï» oé'antil virsohjrit «onflering Tan Zon- en Feestdagen. Interc. Tel. No. 68103 en 68617. 82*1® jaargang, BUREAU i LANGE NAVEN 141 ([HOEK KORTE HAVEN), Tel. 68103 en 68617. Postrekening No. 5311» Dit nummer bestaat uit een blad en een Sportblad. EERSTE BLAD. Bij of krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven en andere offici- eclo af- en aankondigingen en kenuis- gevingen van het Gemeentebestuur. Inenting en Herinenting. Ter algemeeue kennis wordt gebracht, dat Op Maandag van 7 tot 8 11.111 'Woens dag van 2 tot 3 n.m Dondci'dag van 7 tot 8 11.n1en Zaterdag van 2 tót 3 uur n.m in den St Joris Doele door do Ge in oen ue-geneesheeren zitting zal worden ge houden tot liiet doen van kostolooao inen ting en herinonting tegen pokken. Bovendien zal daartoe voor personen lx> ven 14 jaar gelegenheid bestaan op Zatcr. dag 12 October van 2 toL 3 uur n.m in de Gemeentoschool aan do Dwarsstraat, Schiedam, 7 October 1929, 2461/33 Berlijn in rouw. Stresemann's uitvaart. Enorme belang stelling langs den weg. Urenlang trok men langs het graf. Heel DuiLschland heeft gerouwd om den dood van Streacmanri l'ooral in Berlijn was de rouw merkbaar. In verband met de benoodigde bloemen en kransen voor do begrafenis, waren Lie étalages van de bloemenwinkels Vrijdag en Zaterdag ovor- vuld 1 Op do kleurige lintea waren hartelijko woorden gedrukt,, waarmee buitenland, re geering en staatslieden, binnenlatidscho autoriteiten en organisaties afscheid namen van dr. Slresemaim. In tie Potsdammer- strasso was do helft van een étalage in be slag genomen door een. reusachtige krans' witte chrysanten, die Idoor njkspresi'dcnt Von Hindenburg was besteld In tie groote étalage van oen wereldvermaarilen bloe mist Untei' don Linden lagen alleen onge veer 50 kransen opgestapeld, die elk een doorsnee van ongeveer twee meter hebben en voorts nog ontelbare kleinere kransen Do kostbaarste dezer kransen getooid met zwart lint, waarop de woonden ,,Lo corps diplomatique". Er was bier voorts een prachtige krans van witte chrysanten te zien, die namens Iden Volkenbond op het graf van den oveilelen staatsman zou wor den gelegd, een krans van de Eocmcenscho regeeiing, een lapweikrans met zwart-rood- gouden lint van het rijksgeieohtshof, ktan- sen van de Deutsche Bank, van de hTori de utsche LloyU, van talrijke financieelo en "industrieele ondernemingen, en van be kende persoonlijkheden, zooals vaa Loiü d'Abernon, die gedurende do lange jaren, waarin liij na den ooilog Engeland te Ber lijn heeft vertegenwoordigd, een groot vriend van Stresemann is gewonden Er was zelfs oen krans van do ei ntgmootb van don maharadja van Beuoda Een groote krans van witte lelies was namens het rijks- kabinot op do lijkkist gelegd. De navraag naar bloemen is in do laatste dagen te Berlijn van dien aniü geweest,, dat vele firma's geheel uitverkocht waren- Zij hadden uit Nederland, Frankrijk en Italië por vliegtuig nieuwe voorraden la ten komen Lauwerkransen en witte lelies waren in het geheel niet meer te vinden Gistermorgen heeft de uitvaart van Stre semann plaats gehad onder geweldige be langstelling. In do binnenstad was bet ont zettend druk en al vroeg stonden de meti- schen langs den weg, die do stoet zou volgen, in dikke rijen. Overal liing de vlag half-stok. Benjn was in rouw. Reeds ecnige uren voor do rouwstoet zich opstelde, was er hij het Rijlksdagge- bouw, waar Stresemann lag opgebaard, geen doorkomen aan. Toch was bet plechtig stil en alleen do auto's dor aankomende autoriteiten verbraken de stilte. Steeds kwa men er kransen, steeds meer kransen, die de wandelgangen van het ltijksduggebouw vulden. Ook Iiriand had een kians gezon den, met op de linten de woorden: „Aan mijn waarden vriend". Op de kist wor den alleen bloemen gelogd van de fami lie en den Rijkspresident Hindenburg. In de zittingszaal van den Rijksdag had de plechtige rouwdienst plaats. Re rijkskanselier sprak een lange rede uit, waarin hij Stresemann's werk rele veerde en het groote verlies schetste. Na bet beëindigen van den rouwdienst verlieten eerst mevr. Stiesemann en haai beide zoons de oerelogc. Daarna vertrokken de Rijkspresidicnt en de ministers, terwijl de aanwezigen van hun zetels opstonden. Langzaam weiden de ontelbare kransen op do buiten gereed staande auto's ge bracht. Daarna weid d!e lijkkist door be ambten der Schutzpoüzei opgeheven en door liet Hoofdportaal van den" Rijksdag naar den grooten uitgang gebracht. Ecnige minuten na twaalf uu,r verliet de ouwstoct den Rijksdag. Da lijlkkist was op een met zes rouwbekleedo paarden bespan nen wagen geplaatst. Langzaam zette de stoet zich onder liet ten gehoore brengen van treurmuziek door de muziekcorpsen in beweging. Overal ston den vele duizenden en duizenden mctusdiön langs den weg geschaard. Van het flijksdaggebouw trok da stoet langs den Brandenburger Tor naar de Wil helmstrasse. Bij1 het paleis van den Rijlkspre- fUdent werd halt gehouden; do Rijkspresi- dent nam afscheid, Tien minuten voor één hield do lijk wagen stil voor het venstor van da weik- kamor, waar dr. Stresemann zos jaar lang gewerkt heelt. Het venster stond wijd open. Het was met rouwciêpe gedrapoud. Terwijl do klokken 111 do omgeving luidden, werd een plechtige stilte van twee minuten in acid genomen. Daarna roffelden do Hommels, do mu ziek zette in en do stoet ging verder m do icliting van de Belle Alliance Pfiatz. Het gehecle veikecr stond stil en tienduizenden stonden langs den weg geschaard. Op de nabij do llasenheidq gelegen Kaiser Fricdnch Platz hcersehto ongewone rust Reeds in de vroege ochtenduren zijn alle toegangen tot hot plein, aan welks zuid kant het Luisenstaedtiselie Kerkhof ligt, door politie afgezet. Het kerkhof is tot des middags drie uur voor hot openbaar bezoek gesloten. De politie zorgt voor het hand haven van de afzetting. Een breedo weg leidt van den ingang van het kerkhof, iets glooiend nam een ouden klokkentoren, in de nabijheid waarvan de laatste rust plaats van dr. Stresemann ligt. Toen de kop van den rouwstoet om tweo uur het kerkhof bereikte, weiden van de nabijgelegen gainizoenskeik to klokken ge geluid. De muziekkorpsen en da Selmtz- pohzei namen naast den ingang tot liet geautoriseerde vertaling uit het Engelsch van Mevrouw Belloo Lowndes, door OSWALD!. G4) 1 „Misschien heb ik den factor van 011 zekerheid in dit geval niet voldoende onder do oogen gezien," bekende bij openhar tig. „De hemel verhoede, dat ik mijn mede- inenseh niet het voordeel van den bij. nauwkeurige overwoging inderdaad gerezen twijfel zou gunnen." Eu toen hij deze woorden uitte, was hij diep ondor den indruk. Ilij hoopte, dat Nora Norwich weer zou spreken. Als zij dat deed, zou zij zich, zoo meende hij, waarschijnlijk aan zijn zijdo soluien en dan zou hij in staat zijn, wat hij zoo gaarne döed, een succesje boeken. Maar nadat zij heel in het begin der öiwlerhandolingen had gesproken, bleef juf frouw Norwich liet stilzwijgen bewaren met gefronst, ernstig gelaat... „In tegenstelling met mijnheer Waibcr ton" vervolgde de voorzitter „acht ik een uitspraak aan de Ikind van „ge brek nan bewijs" ten zeerste onvoldoen de, Mevrouw Birtley Hayilon ia schuldig of niet schuldig. Als zij schuldig iis, be boaroti wij naar mijn ineeniiig de uit Spraak „schuldig" te doen. Als zij' 011 schuldig is, ja, zelfs aks zich een sterk element van twjjfel in do zaak doel ge voelen, zooals liot moeiendeol van u blijk baar acht, dat hot govnl is, dan hóeft kerkhof plaats en lieten"den rouwstoet Voor bijtrokken 1 Do lijkkist van den overleden minister Van buitenlandsche zaken werd toon, terwijl het 01 gel spiedde „Roficl Du Demo Wegen" van den wagen getild en naar de Kapel ge dingen. Nadat het gevolg binnengelaten was, werd do mgang van het kerkhof weer geslo ten, waarna de groote rouwstoet zich Op de Kaiser Friednchplatz ontbond. In de Kapel had vervolgens do zegening van liet stoffelijk overschot plaats, wa u-na de kist naar het graf weid gedragen. Do teraardebestelling van den Rijksmi nister van buitenlandseh© zaken had hierop in besloten familie- en vriendemkrwig plaats Ia het geilieol waren niet moor dan drie honderd personen op do begraafplaats aan wezig. 1 Na do begrafenis van Stresemann trok een groote menigte uren lang met ontbloo ten hoofde langs de groeve 0111 een laat- sten groet te brongen aan den grooten doode. Do on twapening tor zoo. Naar do oorrespondent van do Daily Mail uit Orango (Virginia) meldt, is de overeen stemming tusschien Mac Donald on Hoo ver inzake do ontwapening ter zee thans verzekerd. Zoo groot is 'het vertrouwen in do bereikte overeenkomst, dat men go- looft dat deao zich nog verder zal uit breiden. De aanstaande yloot- oa 11 for on tie. I Do spreker van hot Witte Huis doelde naai- uit Washington gemold wordt Zondag avond mode, dat de uitnoodigingon voor de in Januari te houden ontwapaningsooinferaa tie der vlijf groote Maritieme Mogendheden heden zullen worden verzonden. Men neemt aan dat dit besluit hot resultaat is van de Zondag tusschen Hoover on Mac. Donald gehouden besprekingen. De uitnoodigmg zal Woensdag worden gepubliceerd Hoover en Mao. Donakl koeren lieden te Washington terug. Mac. Dpnald is voornemens m den loop van den dag oen korte toespraak te hepden tot liet 'Amerikannscho Congres. In do uitnoodiging wordt o.al. gewezen op het toetreden dor Staten tot het anti oorlogsverdrag van Kellogg. Voorts wordt betoogd, dat alle overeenkomsten die tus schen Engeland en 'Amerika getroffen zijm een onderwerp van bespreking zullen uit maken. 1 Een Stresemannslrass.e. liet gemeentebestuur van Berlijn zal in een van Zijn volgende zittingen besluiten den naam van een der straten der stad te veranderen m Gustav Stroscmannsti-asse Het is nog niet bekend, op welke straat de keus zal vallen. Men gevoelt in het al'go meen veel voor een der straten in do re- geermgswijk. Enkele Maiden bevelen echter de Tauentzienstrasse, do breödo voorname winkelstraat van liet Westen aan. Dr. Stro semann heeft hier n.l. vele jaren gewoond. 'Actie van do Belgische zeelieden. De Belgische zeelietlenhond hooft in een te Antwerpen gehouden vergadering een voorstel aangenomen, waarbij aan aHo zee lieden, die onder Belgische vlag varen, een loonsverhooging wordt toegestaan van ze ven percent met terugwerkende kracht van I October. 1 De werkloosheid. Blijkens een officicele medodeeling be draagt het aantal werkloozen in Belgie slechts 3178. Het aantal werkloozen in Frankrijk be droeg op 28 September slechts 328 man. Loyd George is ziek. Lloyd George is to Nottingham onge steld geworden. Ihj hoeft zware koude ge vat en moot boogo koorts hebben en oen abnormalcn polsslag. De toestand in P,alestina. lilt Jeruzalem wordt gemold, dat de laat- zij roclit op een uitspraak „niet schuldig". En nu kwam een pijidijko verrassing. Do oudste der tweo juryleden, die nog geen duidelijk beeld hadden gevormd van hetgeen in liun horsons zoo eensklaps was wakker" gemaald, merkte onverwacht op: „Wat ook het gevoelen van do meerder heid mag zijn, ik beschouw movr. llaydon niet a.ls in do termen te vallen van een uitspraak „niet schuldig". Ik heb scherp geluisterd naar al do getuigenverklaringen, afgelegd gedurende het rechtsgeding en evenzoo naar hetgeen hier in doze kamer ten voordeelo van beklaagde is gezegd. En voor zooveel mij betreft, mijnheer de voorzitter, moet do uitspraak luiden„schul dig"."' liet andore jurylid, die het nog met met zich zelf ecus was geweest, riep mot een hoogo stenv uit: „Ik ben het ééns met den vorigen spreker." Mijnheer Lêroy-Motspur keek van den eenen opstandige naar don anderen, hei- molyk stempelde luj zo als stommelingen, waarbij hem een govool bekroop van wre vel en aiLkeer. Als die tweo koppige ezels op hun stuk blovori staan, zou van oen uitspraak „met nlgemeone stomimon" waar- schijtdijk geen sprake kunnen zijn. Dit zou, zoo overwoog hij, niet alleen en nader onderzoek ton gevolge hebben, wat aan het land zoowol als aiui particulieren een berg geld zou kosten, maar bovendien zou het voor hom, ids do voorzitter van deze jury, een persoonlijko nederlaag betook»- 11011. Men zou hol hom munekenoii, dat hij do zitting derwijze had geleid, dat er geen oenstouuniglieid was verkregen. sle dagen die in verhand met de Joodsche estdagen met spanning worden tegemoet- gezien, zonder incidenten Zijn verloopctn. Do algeineone toestand wordt thans boter geacht. Gedurende bet Joodsclio Nieuwjaars feest wordt politie bij de klaagmuur ge pasteen! om öp alle eventualiteiten voor bereid te zi, ti. 1 Bri tsch-tndië. De vice-komng van Indie, lord Irving, zal de aanstaande week, 11a een verblijf van ongeveer 4 maanden in Engeland, weer naar Indië torugkceron. De diploma tieke medewerker van de Daily Telegraph vërklaait in verband hiermede, dat thans tussohen den vice-koming en. do Emgelsöho regoenng volledige ovoieenstemming js be reikt over do concessies, die aan Rntscih- Imlio in de Grondwet zullen worden ver leend. In politieke kringen is mem er alge meen van overtuigd ,dat er geen sprake van zal viijn dat aan Indië do rang van D|Omi- mon zal worden verleend, daar da ontwik keling van 'tland hiervoor nog niet rijp1 is Wel kan vehwaeht worden dat 'die afzon derlijke Indische Staten c/p1 den grondslag van een federalen staat zuüon worden ver- eonigd onder voorbehoud van zekere vei ligheidsmaatregelen en vaarboigon. Do hervorm ing van Z u i d-S 1 a v i Naar men uit Belgrado meldt, is het bo shut betreffende de nieuwe wuleeling van den staat algemeen met ingenomenheid be groet, vooral van Kroatische zijde. Aanslag op oön Iloeme'ein- sohen mini ster. Toen do Rocmeenscho minister van bin- nonlandsclilo zaken Vajda Mojvoil Zaterdag middag te 3 25 uur bet ministerie te Boeka rest verliet en in zijin auto stapte, trad uit oen groepje jonge mannen een man op hem toe en loste een sdhot opi hem. De vensters van de auto werdetn Vernield, doch do minister bleef ongedeerd. Do dader trachtte te vluchten, doch werd door do politie achterhaald en gearresteerd. Hot is da 20-jarigo Golcloberg uit Jassay, die eerst Zaterdagochtend to Boekarest was aangekomen. I11 zijn revolver bevonden zich nog 5 patronen. Bp zijn verhoor verklaarde hij, dat het hom met speet den aanslag gepleegd te bobben. Hij betreurde slechts den minister niet geraakt to hebben. Hij wilde voor 'de te Ltipeni doodgeschoten arbeiders wraak nemen. De minister verklaarde in don namiddag aan do pers, dat de aanslag het gevolg is van do misdadige agitatie tegen 'de regeer ing. De strwbrug te Grave. In tegenwoordigheid van tal van autori teilen heeft Zaterdagmiddag do opening plaats gehad van Ido stuwbrug te Grave, dio zoowel voor liet doorgaand vorkeer als voor do naaste omgeving van groote betoekenis is, omdat zij doze tegen water overlast beschermt. De hoofd-ingonieur van den rijkswater staat in de directie Limburg, ir. A. A. H. W. Konig, hield een rede, waarin hij, do boteekenis van do stuw en de brug uit eenzette. De minister van waterstaat, mr, P. J. Reymor, heeft daarna do stuwbrug officieel geopend. Tijdens een noenmaal te Grave heeft de burgemeester van Grave ook gewezen op het belang van dit groote werk Radio-lezingen over Indië. Do Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, die in do vorige jaren telkens series van lezingen over één onderworp per radio DAGSCHOOL 1 (aansluitend op mulo- g school op H.ES.S 3 j.c.) Géén bijvakken doch uit- gij sluitend een zuiver pracli- sche opleiding aangevuld |fj met Handelscorresponden tie in 3 talen, Steno, jig 'Typen en Boekhouden. Prospectus gratis, ook voor de opleiding tot INSTITUUT Tel. 33393 Stadhoudersplein 3, Bon Haag - Tel. 52504 hoeft laten goven, gaat daarmee dit jaar voort met een serie over Indiö. 1 Te beginnen niet Dinsdag 15 October zal zij gedurende de maanlden October, No vember, December, Januari en Februari! telkens op Dinsdagavond van 9 tot 9 45 door deskundigen een boehl van Nodcr- landsch Oost-lntlië Üoen geven. s Van deze lezinge/i, oingeveer 20 in getal, zullen wederom elke week gei 11 astreen,ia syllabi verkrijgbaar worden gesteld all eon tegon de verzendkosten, welke bedragen) 60 cents voor de gelieele serie 1 Het adres van Ue Maatschappij is: Cou- traal Station, Amsterdam; Rijksgiro58082. Het ontwerp-ambtenarenwet. Do Centrale van Nederlandsch Overheids personeel (GN0.P.) hoeft eon verzoek tot wijziging en aanvulling van hot ontwerp) Ambtenarenwet gezonden aan do Tweola Kamer dor Staten Generaal. Het kwam ct nu voor hem op aan, zijn hoofd koel te houden en al zijn overre dingskracht te gebruiken om een heel dmg, misschien wel oen onmogelijkheid dio twee gezworenen „om te praten". Toen liij hiermee bezig was, voelde juffrouw Nora Norwich plotseling togen wil en darde, een eerHjko bewondering voor den man, dien zij reeds heimelijk, diep in hajarhart, had gebrandmerkt, als mijnheer Windwijzer. Ilij vleide, luj streelde", hij smeektej hij betoogde, en deed ten slotte een ernstig beroep in bewoordingen, die mevrouw Howard tot hevig snikken in haar zak doek brachten op iets, dat eigenlijk niet bestond, naimelijk het gevoel van mode- doogen en mannelijke deernis van do twee weerspannige juryleden. En hij haalde, hoogst indrukwekkend voor al do andere gezworenen, do woorden aan, die, zoo- ajs hij liun in herinnering bracht, waren van „onzen on&terfelijken Shakespeare" Hot wozen dor genade duldt geen dwang; Zij drupt als zachte regen van omhoog Op wat omlaag is: dubbel zogent zij; Zij zegent wie haar geeft, als wie haar krijgt; Ze is 't machtigst in do machtigen. Doch doze treffende woorden hadden niet do minsto uitwerking op de heide halsstarrige juryledon. Toon deed do voor zitter, wat hij later aan de bewonderende en liefhebbende mevrouw Loroy-Motspur beschreef, als zijn groote „troef. Op een Uit „do Koopman van Venetië", ver taling van dr. Edvv. Bj. Koster, ernstigen, veelbeteekononden toon merkte luj op, alsof het hem plotseling inviel, dat rechter Lenison sterk tegen oen ver deelde uitspraak was en dat hij do jury dan ongetwijfeld zou nopen do zaak te herzien en opnieuw te overwegen. Stel lig zouden er nog lieel wait uien genuoeid zijn, voor do besprekingen in deze som bere en nu bedompte kamer. En, terwijl de voorzitter dit laatste ar gument handig udspeeklo, drong liet bij Nora Norwich mot een govool van ver wondering door, dat gedurende die lange, tergende uitpluizerij, de eenigo naam, "die heel niet was genoemd, ofschoon natuur lijk! verscheidene zijdelingsclic verwijzingen naar haar verklaringen waren gemaakt, was die van de vrouw, die haar enkel en al leen van allen die in het proces betrok ken waren, fatsoenlijk en achtenswaardig had toegeschenen, namelijk Adelaide Strain. Gedurende de lange besprekingen in de jurykamor onderging de vrouw, wier naam geen enkele maal door oen van do gezwo renen was genoemd, oen zoo mogelijk nog vreeselijker foltering, dan de beklaagde, die wachtte, tot zij zou worden binnen ge- Lrrit, om de uitspraak te hooron, Ade- la.de Strain en Jack Mintlaw waren de ecnige monschen, op de wereld, dio innig medelijden met liaar hadden, want Eva was een eenig kind geweest oh haar wei nige verre bloedverwanten liaddon in de laatsto weken maar één wenscli getoond, namelijk: olko betrekking mot haai" te ver broken. Geen wonder dus, dat movrouw Strain on CongreB Ned. Ver. van staatsburgeressen. In hotel De Wittebrug te Den Haag is Zaterdagmiddag do algemoeno vergadering! van de Nel. Vereeniging van Staatsbur geressen begonnen In haar openingsrede herinnerde de voorzitster, mevr. M. Cohen Tervaert Israels aan het everlijden van de «ere presidente, IJr. Aletta Jacobs en aan liet feit, dat 10 jaar geleden liet vrouwen kiesrecht werd ingevoerd. Tot presidente word heibenoemd mevr, CohenTervaert te 's Graveidiage. Medegedeeld werd, dat mevr. N. v. Ital- liov. Embden voor het liJmaatscliap vani liet hoofdbestuur heeft bedankt wegens; drukke werkzaamheden. Voorts doelde do voorzitster mede, dat de fusieplannen met kle Unie van Vrou- wenbelangen in zoodanig stadium zijn, dat voorstellen van het hoofJbesluur vóór het einde van bet jaar verwacht kunuen' worden. Een beslissing zal Idan door de volgende jaarvergadering genomen kunnen! worden. i colonel Mintlaw zich zoo nauw bij elkan der liaklden aangesloten zij, de toege wijde vriendin van do beschuldige, hij, Jack Mintlaw, de man, die E,va 'llaydon oprecht lief had en die vrijmoedig, mis schien wel wat onberaden verklaard had, dat het zijn bedoeling was, liaar to trou wen, mgeval zij word vrijgesproken, en zij dan bereid zou zijn, hem gelukkig te ma ke, door zijn vrouw te worden., En nu zelfs, in zijn angstige spanning, was er plaats in het warme liart van den Cana dees van oprechte sympathie en deernis met Eva's oudste vriendin, dio llij tijdens den loop van het geding met groote bo- orgdhcid had gadegeslagen. Dien morgen, toen zij het treffende, nieu we getuigenis had afgelegd over dat won derlijke geval, wat ten slotte onder de mehschen hekend was geworden als „do ge heimzinnige voetstappen", had hij gemeend, dat zij to ziek was, onv in do bank plaats lo nemen. Groote bewondering liaid bij go- luid voor do overwinning van den geest op het licliaaiu, waarvan zij zulk een hold- Imjligo proef bad gegeven, en die overwin ning had baar in staat gesteld, dio waarde vol'o verklaring to goven, welke, zoo lijjl wist, volgens bot oordeel van verscheidene knappe rechtsgeleerden, de procureur-gene raal meegerekend, Eva Raydon liet leven zou, redden. En daarbij was zij kalin, zelf- boheerscht, oogenschijüiijk zelfs vollstrekij onpartijdig geweest, gedurende het streng» kruisverhoor, daf was gevolgd op baar nieuw getuigenis. (Wordt vervolgd Prijs per kwartaal 1 2.fraaoo per post 2.80. Priia per week15 cents. Afssoa- 'derlijke nummers 4 cents. Abonnementen worden dagelij ka aangenomen. Adveitentien voor het eeistrolgend num mer moeten vóór eU um aan het Bureau bezorgd zpn, 's Zaterdaga vóór O uur. Een bepaalde plaats van sdrertentiên wordt niet gewaarborgd. SCHIEDAMS CH E COUR I iiï Prijs der Advertentibnvan 15 regel» f 1.55; iedere regel ineer f 0.80: in het Zaterdagnummer 1—5 regels i 1.80, iedere regel meer f 0.35. Eeolames f 0,15 per regel. Incassokosten 5 ots.; postkwitanties 15 ets, ^Tarieven van adyertentifen bij abonnement zijn aan hot Bureau verkrijgbaar Dagelijks worden togen vooruitbetaling Kleine Advertentièn opgenomen 4 l O 50 t/m 15 woorden, f 0.75 t/m 25 woorden. Elk woord meer 5 cent tot oen maximum van 30 woorden. m V J ü- 1 H jly S f J

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1