RUSSISCHE PLATTELANDSTOESTANDEN. m De getieele wereld Dinsdag 17 December 1929 ZIJN LAATSTE WENSOH. FILM -GUWSTERS. ^«"Jaargang, Interc. Tel. No. 68103 en 68617. Ne. 19296 BUREAUt LANGE HaVKN 141 (HOEK KORTE HAVEN). Tel. 68103 en 68617. Postrekening No. 6311. Bij of krach tons wot ton of verordenin gen voorgeschreven en andere offici- eelo nf- en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Hinderwet. ingekomen is oen verzoek van: F. G. VA IN TIENEN, om vergunning tot uitbrei ding van do brood- on banketbakkerij in het pand Singel 21G, kadaster Sectie I, no. 2479, met 2 ©ketromotoren van elk lit a P.K.-, drijvende een deegmachine en een amandel wrijfmachine. i T>it verzoek is met de bijlagen op do Secretarie der gemeente ter visie gelegd. Op Dinsdag dort 31sten December 1929, des namiddags ten 2 ure, zal ten Raad- huize gelegenheid werden gegeven om be zwaren tegen het toestaan van dit verzoek in te brengen en die mondeling of schrif telijk too te lichten. Gedurende drio dagen vóór het tij is tip hitjrboveu- genoemd kan op de secretarie der gemeente van de schrifturen, die tefl zake mochten zijn ingekomen, kennis wor den genomen. Volgens do bestaande jurisprudentie zijn niet tot beroep op een beslissing inge volge do Hinderwet gerechtigd zij, die niet overeenkomstig art. 7 dier Wet voor het Gemeentebestuur of eon o£ meer zijner le den zijn verschenen, teneinde huln bezua urn mandeling toe to lichten. i Schiedam, 17 Deo. 1929. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Schie dam brengen ter openbare kennis,-dat bij hen is ingekomen een verzoek vain H. F. C. SEGER, alhier, om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse vari ver. koop in de beneden-vooilocaliteit van liet perceel Rroersvest 101, alhier; en herinneren, dat binnen 2 weken na deze bekendmaking tegon het verleenen van de vergunning bij hun College schriftelijk lvo- zwaren kunnen worden ingebracht. Schiedam, 17 Diec. 1929- 2490/70 BUITENLAND. De dorpen isoleeren zich. Vernieling van bruggen en wegen. Nieuwe geestelijken. Wat baat het nieuw economisch plan voor vijf jaar? Drie iMoskouers ondernamen oen reis naar een groot dorp in het gouvernement Twer, dus in C'entraal-Rusland, niet ver van Mos kou,. Toen zij aan liet station waren geko men vernamen zij, dat geen onkel rijtuig bereid was hen. naar het dorp, dat tamelijk ver van het station verwijderd lag, to ver voeren. Toen besloten do drie mannon do reis te voet te doen, waarvan de Russische medewerker van lief ilbld. als volgt ver haald Ai spoedig bemerkten zij. dat de weg verlaten was, nergens zageit zij een boeren wagen of een ander vehikel. De dijken ver keerden overal in slechten toestand, de brug gen waren gebroken, lil het begin dachten d'e drie reizigers, dat het een gevolg van vervaar]oozing was, maar langzamerhand kwam hij hen de gedachten op, dat de weg opzettelijk vernield was. Later bleek deze veronderstelling juist to zijn. 13e hoeren vernielen do wegen, breken do bruggen Aam hun dorpen ontoegankelijk te maken. Het loopen op den vernielden dijk was moeilijk. Na eenige uren marcheeren kwa men zij hij oen moeras en ontdekten, dat de dijk opzettelijk doorgestoken was en de brug uil elkaar gehaald. Zij konden dus <V' deze wijze niet bereiken on besloten oen zijpad in te slaan, dat naar een bosrh leidde, in de hoop op deze wijze in een dorp of gehucht te komen, waar do boeren bun wellicht zouden kunnen vertolk n. hoe zij het groole dorp, waarheen zij wilden gaan, konden bereiken. Toen zij in het bosch kwamen, werden rij_ plotseling in gebaald door een boerenjongen die to paard zat. Do reizigers waren verheugd en wilden den jongeling naar den weg vragen, deze reed door. Later vernamen do reizigers «lat hij een der wachters was, dio do boeren op den weg naar lxun dorp Inulden. go- plaatst. Zoodra de jongeman do drio stede lingen zag, haastte hij zich naar zijn doerp Cm er rapport over uit to brengen. De drio stedelingen werden in hot dorpje vijandig ontvangen. Zij werden als ge van genen behandeld, naar den sovjet gebracht en daar aan een verhoor omlorworpe». S.a ter vernamen zij do oorzaak van al die maatregelen. Kort voordien wool het dorp bezocht door een agent van den Gosterg (handelscentra!©), dio door eon militaire escorte begeleid was. Do Oostorg-man ont („Ueber den Tol liinaua"). Roman van ANNY VON PANHUYS. Uit het Duitsch door \V. ill. 0. Boollaard. 15) Do professor was nog nooit door dit straatje gegaan, omdat er een slechte roep van uitging; naast eerlijke armoede huisdo er ook allerlei gespuis en daarom keek hij voorzichtigheidshalve good naar rechts en links uit on het tro.1 hem daarbij le zien, dat zoo dicht adder het groot» schil- derij-nuiseiun met zijn heerlijke, waarde volle kunstschatten, zooveel ellondo woon de. Hoe weinigen van zijn kennissen zou den wel weten van dozo misère. Do men- sclten viui zijn kring woonden in ruimo huizen, dio in broodo straten stonden en deze slumpenis hier loefden in jammerlijk heid en vuil, En locli breidde zich óóu en dozolfdo hemel van God over allen uit. Met zulke gedachten vervuld, bereikte do professor hot oiudo van hot straatje. Het laatste huisje trok zijn aandacht, mis schien omdat hel zich' door zindelijkheid onderscheidde van zijn buren, misschien echter ook wol, omdat ochtor do vensters sneeuwwitte, sierlijk geplooide gonlynen hingen. Denier passeonlo dicht uiigs de vensters en achter een er van ontdekte hij oen half achter potten uwl geraniums dekte een hooimijt, dio do boeren voor den winter hadden klaargemaakt, en beval al dat hooi naar hot station te brengen en liet aan don rijksopkooper af te leveren. Den volgen den nacht verbrandde het hooi. Da boeren gaven er do voorkeur aan het hooi to ver tiranden dan het voor oen spotprijs aan den sovjet-staat af te staan en daarbij liet nog zelf naar het station to moeten vervoeren Daar de boeren vreesden, dat de overheid tot represailles zou overgaan, organiseerden zij een bewakingsdienst. De drie reizigers hadden officieel» sovjet- pariieren (zij waren sovjet-ambtenaren, al koesterden zij weinig liefde tot den sovjet staat) en de boeren zagen hen voor spion nen aan. Hun positie was «lus hachelijk. Ge lukkig voor hen werden zij in bescherming genomen door den priester. Het bleek, dat er op het platteland nu oen nieuw type geestelijken ontstaan is. Hot zijn boeren, lie 'bekend staan als kenners van do Heilige Schrift; lam medeboeren kiezen hen tot priester en sturen hen naar den bisschop, die hun do wijding geeft. Dezo bóeren-priesters leiden het loven van gewono boeren, onderscheiden zich in niets van «le overige bevolking, voeren allo plechtigheden (,,treby", zooals de Russische term luidt) kosteloos uit. Dekerkvooruerpen zijn natuurlijk zeer primitief, door den hoer priester zelf gemaakt. In hot «lorp, waar «le drie stedelingen waren beland, gebruikte de priester een boerenzoutvaatjo als kelk, een lepel vervaardigde hij zelf van hout. Toen «ie drip reizigers met zijn lndp het «lorp konden verlaten, verzocht hij hun hein, door tusschenkomst van een vertrouw den man aart |i'et station, eon theelepeltje to sturen voor do kerkelijke plechtigheden hetgeen rij' ook dalen. Toen «le priester vernomen had, dat do drio stedelingen geen graan-opkoopors wa ren en dat het dool van hun reis niets met do graan-campagno uitstaande had, dat rij niet tot hen behoorden, die tegen do behan gen van do boeren handelen, boloofile do priester hen to helpen. Hij vertelde hun over hetgeen op het platteland gaande was. Do boeren, zei do priester, verzetten zich niet tegen het betalen van belasting en hij, «1e priester (hij noemde zich steeds „de onwaardige priester"), was bereid al het mogelijke t» doen om do boeren t© verborgen vrouwengezicht, dat hem dwong een oogenblik stil te blijven. Een smal overaal was het, mot trekken, dio als in een cameo waren gesneden en waaraan bezieling werd gegeven door een paar zwarte oogon, vol uitdrukking. Tjn« wenkbrauwen welfden zich in zacht gebogen lijnen daarboven en om het rechte voorhoofd lag golvend haar van oen won derschoon titiaan-rood in zulk een over vloed, dat "t het prachtige vrouwenhooht oen weinig naar achteren trok, Do jonge schoonheid keek don profes sor met grooto oogon aan en haar lippon krulden zich spottend. Tom iiep hij» verder, maar zijn laatste blik deed nog een ontdekking, dio liet spotachtig glimlachen om zijn onverholen bewondering verklaarde«te mooie vrouw had een grooteu bochel I Ontzettend, Bomer gevoelde oen innig medetijden voor do vrouw, dio liet hoofd eonor godin op een misvormd lichaam droeg, üiivvtlkkourig keek hij ook door hot venstor or naast on zag daarachter oen ouden, heel ouden man staan, mot «te hiuuleii op het vonsterkruis gehumd. F. (ja blik ontmootlo dién van don professor, maar op hetzelfde oogon blik verdween do oude, terwijl zich on zyn vorwelkt nmmmio goziclit een plotselinge schrik nfioekuiute. En terwyl do professor zijn weg vervolgde, bleef hot gezicht van den ouden man in zyn geheugen. Hij moest hot ergons roods hebben gezien, maar waar, waar? Plotseling was hel hom, alsof een Wind bewogen aan de eiscJien van do overheid te voldoen. „Daar de overheid ochtor het onmogelijke verlangt, hebben de boeren besloten zich af te scheiden". De boeren konpen in liet geheel geen goederen in de stad. Zij sturen alleen vertrouwde man nen naar het station, waar deze iu ruil voor eieren en lapti (soort baston klom pen) zout krijgen. Overigens koopen zij niets meer. In plaats van petroleum ge bruiken zij gesmolten vet of „ioeb-jinaV (harshouderule spaanders)in plaats van glas voor ruiten gebruiken zij een blaas; zelfs lucifers gebruiken zij niet meer. Zij lezen geen kranten, sturen en ontvangen geen brieven. Do kinderen krijgen onder wijs; om geen schriften, pennen, potlno tion en inkt to moeten koopen, schrijven de kinderen met houtskool op planken. De stedelingen zotten den priester uiteen, dat de tegenwoordige koers ton «loei heeft over vijf jaar in Rusland overvloed aan fabrikaten te scheppen en «lat dan de be lastingen ook verlaagd zouden worden. De priester luisterde en vroeg: „En wie zal dan al die goederen koopen, als bet volk in den loop van de vijf jaar straatarm woedt Zeer interessant is, wat do priester over zichzelf vertelde. Hij had geen kinderen en hoopte zijn teven als gewone boer te eindigen. Do boeren kozen, hem echter tot priester en hij nam het kruis. Om beves tigd te worden, moest bij den weg naar den bisschop en terug te voet afleggen; eerst ging hij naar een priester in eon ander dorp, waar h»j de belangrijkste din gen bad vernomen, daarna ondernam hij den tocht naar den bisschop. Ilij had een Evangelie en misboeken en ook een hou ten kruis, maar geen misgewaden. En waartoe ook? „De Heero verlangt niet naar kazuifels". Het meest leed hij van het bewustzijn, dat er zooveel felle haat was. „Onze Lieve lieer" hooft niets togen ar moede, maar de verbittering der harten brengt verderf, hei haalde do oude priester telkens weer. Wij gaan allen te gronde, ons geboete volk gaat te gronde, indien or geen einde aan die, verbittering komt." Er is geen kerk in het dorp. Do pries ter vond dat zoo erg niet. De verbinding is nuverbrokener moet dus iemand zijn, die gerechtigd is do kinderen to <looj>en, de lieiligo sacramenten aan de stervenden toe te dienen, enz. In vroegere jaren zou den tie volleerde priesters tegen het be staan van zulke priesters als die oude kont Asplrln-Tabletten en hun Uitstekende werking bij alle Verkoudheldszlekten en rhau* matische pijnen. Maar van even veel belang is het te weten, dat er maar één echte bestaat. Het onmisbare ken* toeken is het Bayerkruls op Iedere verpakking en op elke tablet. Is dit niet het geval, dan hebt ge niet de echte Aspirin. Bovendien komt op iedere verpakking de U be kende oranje band voor. Let In Uw eigen belang op kdeze onbedrlegelljke ken* teekenen. Prijs 75 ets. doek hem van do oogon word genomen liet waren dezelfde trekken, die dat eeno portret in do directeurskamer droeg, hot waren de trekken van «ten ouden Thomas. .Waller had als antwoord op Else's brief een telegram gezonden, dat zijn komst op den volgenden voormiddag in uitzicht stel de. Els» liep door het huis to zingen en te jubelen, den weer stond zo ergens droo- merig te kijken ,ecbt als een verliefd meisje. En nu was liet uur gekomen, dat hij zou komen. Nat mi tl ijk' wilde Else Walter van den trein gaan halen, maar haar moeder bracht haar aan hot vorstand, dat zoo iets voor een jong meisje niet te pas kwam. Zij zou zich in het algemeen maar moeten weten to bedwingen, zoo lang Waller hier was en wol met liet oog op liet oord«4 der men- schen, want zo moest bedenken, «lat het engagement nog niet publiek was. Else keek tamelijk onthutst, want aan zoo iets to denken, was haar heelomuai niet ingevallen en lachend zei zo tot haar vader, terwijl mevrouw Romer or niet bij was, dat do raten waarom zij van dorgo- lijke spitsvondigheden niets wist, zeker was 'dat zij geen hofdame was geweest. Door ook te lachen, scheen do vader hot mot zijn lieveling een» to zijn. Do professor haalde nu alleen zijn aan staanden schoonzoon van den trein af on zij lunchten hij hot torugkeoreu Walter's boer gekant zijn, omdat daardoor hun in komen minder zou worden. -Maar nu zijn er geen inkomens. D,o priester voerde alle plechtigheden in zijn luit uit. Men bracht hem zuigelingen, en hij doopte zo in de hut in een houten vont; hij zegende hu welijken in zijn hut in; in plaats van een ikonostas, had hij maar een paar iconen. Met behulp kan dien priester is het den drie stedelingen gelukt naar het dorp te komen, dat "zij wildon bezoeken. Dat grooto dorp bleek nog meer afgesneden van de stad dan liet vorige. Er is wel een sovjet, maar hij he»taat uitsluitend als een plaatselijke instelling. Het verhand met de stad on de administratie is zeer gering. Als schakel lusschen stad en dorp treedt niet zoo zeer de sovjet op, als de godsdienstige organisaties. De boeren hebben de wegen onberijdbaar gemaakt en zich zoo verschoten achter hun bosschen en moerassen. Zij hebben hun behoeften tot het allerlaagste minimum terug ge bracht, het kultureelo peil is tot het uiter ste gedaald. Do drio stedelingen keerden in gedrukte stemming naar Aioskou terug. Zij vroe gen zich af: waarvoor dienen dan de in dustrialisatie en do „pjatiletka" als er op het platteland zulke toestanden ontslaan? De vergadering van doft Volk en bonds raad. Do Biitsche minister van buitenlandsoho zaken Henderson hoeft, naar definitief vaststaat, ondanks de vlootconferonlio be sloten aan do aanstaande vergadering van den Raad van den Volkenbond deel te ne men. Dit besluit staat waarschijnlijk in ver band mot het feit, dat ook de Duitscbo en ftaliaansche minis tors van buitenland- sche zaken naar Ganève gaan, terwijl waar schijnlijk ook Briand aan de zitting van don Raad zal deelnemen. De Engelselio kolenmijnen. Cit «1e wandelgangen van het Lagerhuis woelt gemeld, dat Cunliffe-Lister, halen in het Lagerhuis, hij «te bespreking in twee de lezing, verwerping zal voorstellen van het wetsontwerp op de mijnen. Tot dit voor stel i» gisteren door do leiders der conserva tieven besloten. Do vorm, dien het amende ment den conservatieven, verwerping voor stellende, zal aannemen, is uiterst eenvou dig; het geeft geen enkele reden aan en stelt slechts voor, dat het wetsontwerp in tweede lezing over zes maanden wordt, aangenomen. Dit amendement zal den libe ralen de gelegenheid geven, zich bij de con servatieven aan te sluiten, wanneer het amendement in stemming wordt gebracht. Zelfmoord van Tsjang Fat Kwei? Een telegram uit Nanking meldt dat ge neraal Tsjang Fat Kivei, do opstandelingen leider, die de regeering van Nanking in Zuid-Cliina de meesto moeilijkheden be zorgde, bij den mislukten aanval op Kanton van 11 December licht gewond is en den volgenden dag, toen zijn „ijzervreters" een volslagen nederlaag laten, zelfmoord heeft gepleegd. Do toestand in Kanton is nu veer veel rustiger, ofschoon nog dagelijks eenige treinen met gewonden aankomen* Ook de Engelselio consul-generaal te Ilankou heeft naar Sjanghai getelegrafeerd, dat het te Hankou rustig blijft. Een Reuter-telegram uit Nanking spreekt van een officieel» mod «ie.-ling over den dood van Tsjang Fat Kwei. Daar dit bericht uit het vijandelijke kamp komt, zal echter wel nadere bevestiging dienen te wouden afgewacht. Do opstanik lingen in China trekken terug. Het leger van generaal Tsjang Fat Kwoi dat tot in do buurt van Kanton was op gerukt, bevindt zich ,naar uit Hongkong gemeld wordt, in vollen aftocht in Noord- Westelijke richting. Het leger staat reeds weer op Hinken afstand van Kanton. Dok troepen van Kwnngsi, die zich bij het leger in de nabijheid van de Noord-rivier bagago in het voorbijgaan in liet hotel „Frankfurter Hof", dat do professor hem had aanbevolen. Walter Zernikow was in zijn dertigste levensjaar. Rij was breedgeschouderd en van rijzige gestalte en had een markant profiel. Hoewol hij niet lot do zoogenaamde mooie mannen behoorde, was zijn uiterlijk interessant en gedistingeerd. .Mevrouw llernor, dio tien toekomstigcn schoonzoon aanvankelijk vrij koeltjes had begroet, begon in den loop van den avond langzamerhand to ontdooien, maar een laatste rotje van terughoudendheid kon zo niet heelemnal wegwerken. Volkomen vriendelijk en hartelijk kon zij niet jegens hem zijn, «lat was luuiar niet mogelijk, want die jonge man, dio «kar met' een opge wekt, lachend gezicht naast haar zat, luid roet in het eten gegooid, dat zij zoo zorg vuldig op liet vuur had gezet: lijj was oorzaak, dat Else geen baronesse Tomwitz werd. Aan lafel werd oen glaasjo Rüdoshoinier geschonken, maar by het bord van «ten professor stond -oen floseh mineraalwater, want «io okliter had hom wyti verboden en als hij zich niet aan dit verbod luehb dan zouden hartkloppingen on hoofdpijn zijn straf zjjn. „Daar zit je nu piot jongo, genoeglijke mènschcn en bent gedoomd water to drin ken," bromde do professor, «Joch vervolg de v roolykor„Maar dat hindert niet, Zeriu- kow, laat ik eens ,op jo gezondheid drin ken oa jo welkom- (hooien als lid van ons 17 December. Beleefdheid is een artikel, dat in «1e meeste landen slechts „enj détail" verkrijgbaar is. De Engelsche pos terijen hebben er nu eetn artikel „en gros" van gemaakt, door aan hun ambtenaren de grootste beleefdheid jegens dia klanten voor to schrijven. Het is mij echter niet dui delijk, waarom de beleefdheid geen artikel van dagelijksch gebruik zou kunnen wor den. Zou ik een paar geliruiksaan,wijzin gen mogen geven? W.erkgevor tot typiste: Juffrouw- Tiktak, zoudt u zoo buitengewoon vriende lijk willen zijn, in het vervolg niet rneor dan een half uur te laat ofp kantoor te komen? Ik weet, dat ik buitengemeen veol- eischend ben, maar aangezien de belan gen van de zaak hier in het geding zijn, moet ik over alle scrupules hoon stappen! Kunt u mij mijn vraag vergeven? T e 1 e f o o n-a b o n n Ju ff rouw, liet spijt me, dat ik u opnieuw moet lastig vallen. U hebt mij nu drie maal1 verbon den met allercliannantste mènschcn, naar wie ik evenwel niet gevraagd had. O, liet moét aan mij liggen, ik heb natuurlijk niet! duidelijk genoeg gesproken. Wilt u fiet nog eens met mij probeerem? Ik beloof u, als het weer mocht mislukken, raak ik den hoo ien avond de telefoon niet moer aan. Tramconducteur: Naar het stad huis Zeker mevrouw, het kost tien cent, maar als u vandaag nog terug gaat, raad ik u een retourtje aan. O praat u rustig verder met meneer, we kunnen wel even. wachten, dan rijden we zoo meteen maar wat harder, ha-ha! Denkt u erom als u instapt dat do treeplank wat hoog is? U weet toch, «lat 't maar tien minuten loopeni is van hier af? Ja mevrouw, nu wordt hot wel zachtjes-an tijd. Als u 't niet kwalijk neemt? Gast: Ober, wat kunt u me vanavond aanraden? Maar ik ben er op gesteld, hei) zelf uit do keuken te liaion. Wat een) vreemd gezicht is dat toch, een vlieg in je soep. Nee, toe, zeg er niets van tegein) den patroon, hij zou het misschien ver volend vinden. Dan moet dat beestje maar niet zoo dom zijn. Krijjg ik asjeblieft da rekening? Wat zijn jullie toch belachelijk goedkoop. Jullie moeten je prijzen her- zkm1. hebben aangesloten, trekken terug. Te Kan ton heeft men voor do eerste maal weer eenig vertrouwen in het verdere verloop «ter gebeurtenissen. Do Britscho marine autoriteiten in Wytschau hebben mantra gelen getroffen voor het eventueel trans port van vreemdelingen in verband met den terugtocht der Kwangsi droop en. Voor de eerste maal in do Cliineescho oorlogsge schiedenis is een strijd door do luchtwape- nen gewonnen. De inspecteur-generaal van do militaire opleiding van «1e Nankingregeering bevindt zich op den terugweg 'naar Nanking. Hij heeft een verklaring aan de pers verstrekt, waarin wordt gezegd, dat do toestand in Zuid-Cldna thans mot vertrouwen kan wor den gadegeslagen. Uit Swatau wordt gemeld, dat van do drie Zwitsersche missionarissen, die go vangen waren genomen om" losgeld in han den to krijgen,, tot nu toe niets meer ga boord is. Een vierde lid van hetzelfde missies tation in het Noorden werd govan gen genomen en ook van hom heoft men niets meer vernomen. BMNENLAm Verdedig tngsbelastlng II, Het hoofdbestuur van do Nederl. Maat schappij voor Nijverheid en Handel lieeft zich met een adres tot de Tweede Kamer gewend naar aanleiding van, het ontwerp gezui, Walter hief zijn glas <>p en klonk met zijn schoonvader in-spé, toen mot mevrouw Denier en ten slotte pjot Else. Vol geluk ontmoetten de blikken van do jongelui elkaar, toen liun glazen met een helderen klank elkaar aanstootten, waarna de jonge ingenieur zijn glas ad feodum ledigde, ümniddellijk den op hom uitgebrachten «lronk beantwoordend, zei lijj: „Ik bon u oprecht dankbaar, professor, voor uw har telijke woorden en trotseh er op, lid van uw gezin to worden, ,Woes er van over tuigd, dat ik alles, wat in mijn vermo gen is, zal doen om to toonen, «lat ik dio eer waardig ben." „Goedo homel, hoe plechtig," zei Else, tenvijl haar lach parelend klonk. „Eteo heoft gelijk," zei Bomer, mot de smalle rechterhand langs zyn puntbaard strijkend, „tegenover ons behoef je voortaan goen plichtplegingen in acht te nemen, Wal ter." Mevrouw Bomer vond dit van haar man wol wat overijld, maar dit openlijk uit te sproken, zou yoor NV aller Zerni kow to krenkend zijn geweest en daarom zweeg zo Hover, t Do professor liet oen flesch champagne brengen. ,,Eon onkol glaasjo zal mij geen kwaad «teen en op zoo'u gewichtig» «lag zat ik hot er maar op wagen." (Wordt vvrvolyil), 1 Deiï cSaMat^ffohtJnt Söilijki, n«VjH> londsriüg **a Zon- en F«M tcUgen. Prijs por kwartaul f 2.—j franco por poot 18.50. Prijs per week15 cents. Afzon derlijke oammers 1 cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Adwtentiïn voor het eerstTOlgesd num mer moeten vóór elf oor aan Eet Bureau bezorgd zijn, 'a Zaterdags vóór 1> unr. Eon bepaalde plaats ran adrertenUïn wordt niet gewaarborgd. SCHIEDAMSCHE COURANT Prijs der Advertenliënvan 1—5 regels f 1.55; icdeie regel meer f 0.30; in hot Zaterdagnummer 1—5 regels I 1.30, iedere roge! meer fO.'lf». Reclames f0.70 pei regel. Incassokosten 5 ole.: postkwitantles 15 ets. Tarieven van advertentién bp abonnement zfjn aan het Bureau verkrijgbaar Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Klaioa Adverlentiën opgenomen 4 i O 50 t/rn 15 woorden, f0.75 t/ni 25 woordou. Elk woord meer 6 cent tot een man mum van 3u woorden.

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1