DE DICTATUUR IN SPANJE. DE PHOENIX, Verren Stoomen, 2 5% Korting Dinsdag 28 Januari 1930 82s{9 Jaargang. No. 19329 Drankwet. DE VERDWENEN DELORA. BIMEJïLAm Interc. Tol. No. 68103 en 68617. BWREAPs LANGE gmVgft Ml |HOEK KORTE HAVENJ, TeL 68103 on 38tK7. gij of krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven eu andere offici- eele af- en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Lager Onderwijswet 1920. Burgemeester en Wethouders van Schie dam brengen ter apenbare kennis, dat de Gemeenteraad in zijn vergadering van don 2-1 Januari 1930 gunstig heeft beschikt dpi (je verzoeken van de St. Willibrorclimstirli- ling, gevestigd te Schiedam, can overeen komstig liet bepaalde in de artikelen 72 e.v. der Lager Onderwijswet 1920 de bonoo- digcio gelden beschikbaar te stellen voor de" slichting van eert jongensschool voor G. L. 0. en een ditoi meisjesschool in het westelijk deel der gemeente. Postrekening No. 53li lngevjoigo het bepaalde bij liet 2e lid van art. 76 van Voornoemde ivet, lean ieder in gezetene binnen 30 vrije dagen na heden van genoemd besluit bijl Gedeputeerde Sta ten der Provincie Zuid-Holland in beroep komen. s Schiedam, 28 Januari 1930. burgemeester en, Wethouders van Schie dam brengen tor openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van II. VAK NORDEN, alhier, ,om verlof voor den vorkqop van alcoholhoudenden drank, an deren dain sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in de benedenlocaliteil van bet perceel 234b, iioek Kamerlingb Otmeslaan, alhier; on herinneren dat binnen 2 weken na deze bekendmaking logen bet verkenen vara bot verlof, hij hun College schriftelijk bezwa ren kunnen wouden ingebracht. Schiedam, 28 Januari 1930. 2507/58 BUITENLAND. Primo de Rivera wii toonen dat leger en vloot hem nog steunen. Een bewijs voor de oppositie. Vragen aan de militairen. Uit Maclrid is bet bericht gekomen, dat generaal Primo de Rivera, de dictator, zich tot do aanvoerders van leger en vloot beeft gewend, om zich te vergewissen in hoeverre zijn regime nog op den steun van do militaire macht kan rekenen. Hen kan zeker niet zeggen, dat hier door duidelijker wordt, wat er op hot oogen-i liiik in Spanje eigenlijk omgaat. Reeds geruimen tijd liepen er in Spanje geruchten over een beëindiging van de dictatuur, maar in den aanvang van liet jaar, op den tweeden Januari, deel Primo do Rivera in do bladen bekeurt maken, dat alle geruchten over een regeerings- crisis onjuist waren, dat er geen sprake was noch van een omtsiag van liet ka- i inet door den koning, noch van een voor genomen aftreden der regeering. lutegen-, deel, de koning had zijn goedkeuring ge heeld aan liet program dor regeering en de zaken zouden dus vooreerst op den ouden voet worden voortgezet. Zelfs ont kende Prime, dat er conige wijziging in iiet ministerie zou worden gebracht. Niet temin is dezer dagen de minister van fi nanciën afgetreden on vervangen. Hetgeen bewijst, dat men met do officioeio tegen, spraken toch wel voorzichtig moet zijn. Echter welke ook de plannen van Primo do Rivera in werkelijkheid mogen zijn, ia hoeverre hij1 nog op don steun van den koning kan rekenen en diens vertrouwen bezit, er kati, na do verschillende aanwij zingen, die omtrent den toestand in Spanje worden verkregen, niet meer worden ge twijfeld aan liet feit, dat in politieke en intelieetueele kringen het verzet tegen het heerschendo regime toeneemt. En hieruit zal nu ook wel de nieuwe zet moeten worden verklaard, waartoe Prima do Ri vera is overgegaan. Hij hoopt blijkbaar met zijn rondvraag bij do coimnandeeröndo of ficieren van leger en vloot do opposan ten tegen zijn regime duidelijk te maken, dat hij op den steun der militairen nog kan rekenen. In hot communiqué, dat door de regocring, na een onderhoud van Primo met de vertegenwoordigers der pers, is uitgegeven, wordt opgemerkt dat indertijd door do militairen de dictatuur is inge steld. Zij kreeg, zoo hoot hot venter, den Door E. PHILIPS, 0PPENHE1M. Geautoriseerde vertaling van Mr. CL KELLER," 1) Hoofdstuk I. Er was voor mij geen enkele bijzolndeTo reden om, nadat ik de Opera had verla ten, weer op mijn schreden terug te ko nten en mij to voegdn hij de dichte sch.n'c win bezoekers, die zich in hot cmtresol verdrongen én in afwachting van him rij tuigen met elkaar een vriendelijk woordje wisselden. Toon ik op liet punt stond de J laco de P Opéra to betreden, had ik ech ter een blik achter mij geworpen en had het toch wat dwaas gevonden, dal ik zoo haastig wegging. Hot was nog vroeg i'n den avond en waar was iets dergelijks te zién? bovendien zou het niet mogelijk zijn, dat ik to midden van oen dergelijke schare vond wat ik zocht? Jk ging dus weer naar binnen en stelde imj op naast een der zuildn in do vesti bule. Met ecu niet aalngostoken1 biga.roL jn den mond kook ik haar do hoon en weer snellende chasseurs, hot gewoel valu de tijtuigen buiten, haar den bekoorlijken stroom van vrouwen, dio in haar Witte ftvomhnnntels cm mot haar juwcelon go- maul met haar, bogoloidors do trap afkwa men en het grooto gebouw verlietdn, om 111 kaar wachtende rijtuigen of auto's te steun van hot volk. Hot bewijs dat de dic tatuur dien stoun ook thans hog geniet ondanks allo verzetspogingen in zekere kringen kan hiot maar zoo dadelijk' wor den geleverd. Maar het bewijs dat zij nog wel den vollen steun heeft van de milij tairen is vrij gemakkelijk' te leveren. Daar voor is slechts weinig tijd noodig. En daarom wendt Primo zich tot de aanvoer ders van leger en vloot met het verzoek overleg te plogen met de onder hen staan de hoofdofficieren on dan te willen ver klaren hoe men tegenover zijn dictatuur staat. Mocht blijken, dat hij hot volle ver trouwen van leger en vloot niet meer ge niet, dan zou hij onmiddellijk met zijn mi nisterie den koning ontslag aanbieden. Een waarschuwing aan de oppositie, dat do dictator, zoolang hij1 van den steun der militaire macht zeker is, aan geen aftre den denkt. Volgens een telegram van hedomnorgon verneemt men in welingelichte kringen, dat reeds vele leidende officieren hebben ge antwoord op de vragen van Primo do Ri vera naar lulu meoning omtrent de dicta tuur. Hoewel de inhoud der antwoorden niet bekend is, weet men, dat de meeste officieren zich zeer voorzichtig hebben uitgelaten. Het opiumgebruik in E,gypte. Er bestond gistermorgen grooto belang stelling voor de zitting van de apiuitncomi- missio van den Volkenbond te GentVe, daar generaal Russell Pasja, het hoofd van do politie te Kat'roi en leider van het Egyptische bureau tot de bestrijding van liet gebruik van verdoovende middelen, een uiteenzetting zou geven van den zeer zor- gelijken toestand die in dit opzicht in Egypte bestaat. Generalal Russol Pasja bracht eerst in herinnering dat hot Egyp tische volk voer den grooten oorlog liet kwaad dor verdoovende middelen bijna niet kende. Eerst aan het einde en vooral na den oorlog leerde liet Egyptische volk door den invoer van morphino en cocaïne uit Europa deze verdoovende middelen kennen en weldra bleek, dat er voor morphino en cocaïne eit enkele jaren later vooral ook voor heroïne, een voortreffelijk afzetgebied in Egypte bestond. Honderdtallen in Egypte wonende Europeanen brachten toon dit uit stappen, welke oiuler het peristyle ston den, of wel direct de boulevards opgingen. Ik stond daar to kijken, hoe zij achtereen volgens wegreden. Ik was door liet go drang een weinig dwMer bij do dour ge komen on in de n gevallen kon ik do bevelen opvangen van do iiecren, wan neer zij achter hun dames in de wachtende rijtuigen stapten. Veelal gaven zij een der bekende restaurants op als plaats van be stemming. Muziek doet in do meeste ste den honger krijgen en do groote cafó's te Parijs zijn nooit zoo vol als ma een bclangrijko voorstelling in de Graml Opéra. Het was dezon avond een bijzonder moede voorstelling geweest en de stroom bezoe kers, dio do trap afgingen, leek eindeloos. Jonge vrouwen, du oude, slaperig uitzien de schoonen vain oen Zuidelijk type, wier donkere ootgen halfgesloten kwijnende blik ken wierpen, waaruit zoowel hartstocht als trots sprak; vrouwen van een imoer ge prononceerd Eransch type, schitterend, gliimt iachond, levendig, veelal bleek, zdMönknap, ra altijd aantrekkelijk, lknar tusschen eet <ao Ruitschers, een vrij groot aalntaji Engèlscho dames en cdu veel talrijker scharo Amerikanen, waarvan do vrouwen liet bost on do mannen, liet slechtst va.n allen gekleed waven, liet spoot mij niet, dat ik was teruggekeerdHet WiaS een schouwspel, dat liet kijken alleszins Waard was. Bijna, togon liet oiïulo kwamen twee personen de trap af, dio mij vajn uiterlijk bekend waren. Dm main wan iemand wiens nationaliteit niet gemakkelijk was te ra- Hij was lang dn mager, met grauwo Europa ingevoerde vergif in handen der Egyptische bevolking, waartoe do onistajn- digheden bijdroegen, dat aanvankelijk de straffen op den ongcoiorloofden verkoop van verdoovende middelen nog zeer laag waren. Eerst in 1925 word de Egyptische regeering zich den omvang van liet inslui- pendo ikwaad bewust, zo-odat weldra een wet verzwaarde strafbepalingen bracht, dio in 1928 nogmaals gewijzigd en verscherpt werden, nadat gebleken, was, dat de ver hoogde straffen van 1925 nog geen vol doende afschrikwekkende kracht haPde.,, want ondanks de ernstige slrajfverzwaring moesten n.l. in liet jaar dat daarop volgde nog 5600 handelaars ia morphine, cocaïne en heroïne strafrechterlijk worden vervjolgd. Ook thans bevinden zich nog 2000 perso nen in do Egyptische gevangenissen we gens den verkoop van verdoovende mid delen. Waar de verkoopers van deze vergiften aldus in duizendtallen' aanwezig zijn, is het geen wonder, dat do toestand, werikeiijk er barmelijk is. in Egypte, een land mot 1.4 millioen inwoners, heeft men kunnen vast stellen, dat 500.000 personen verslaafd zijn aari verdoovende middelen. Hot ergst is, zeide Russell Pasja, dat deze verslaafden bij een zoo groot aantal zicli natuurlijk niet alleen bevinden ouder de kringen der rijken en der demi-mondaines, maar onder alle deelen der bevolking; zelfs tot jn de boerendorpen was de ziekte doorgedroiu)- gen en maakte zij voortdurend nieuwe slachtoffers, zooals Russell PaRja geble ken was op zijn inspectiereizen ten plalte- lande. De gedelegeerde van Egypte deed daarom een dringend beroep op de Eure- peesche landen die morphine, heroïne en cocaïne fabriceeren, om tooh vooral strenge maatregelen tegen don uitvoer vapi ver doovende middelen te treffen, opdat Egypte nog niet meer ouder deze kwaal zou te lijden hebben. Vooral wondde Russell Pasja zich namens de Egyptische regeering tot Frankrijk en Zwitserland, welke beide lan den blijkens de nasporing in Egypte naar ,de horkomst van, het zoo gevaarlijke witte goed de grootste hoeveelheden vervaardigd cn uitgevoerd hadden. Russell Pasja eindigde met het uitspre ken van de hoop, dat hij naar Egypte zou kunnen torugkeeren in de vaste over tuiging, dat de leden der opium-oommis sie niet alleen van goeden wil bezield zijn, doch ook vast besloten zijn Egypte te hulp te komen en aan den uitvoer vau Europa naar E.gypte oen eind te maken. Nadat de voorzitter, de heer van Wet- tuin, den Fgyptischen gedelegeerde voor zijn interessante uiteenzetting had bednjikt, verzekerden de regeeringsafgevaardigden van Frankrijk m Zwitserland, dat Rus sell Pasja op den vollen steun van deze heide landen kan rekenen bij do verdere bestlijding van hot kwaad. Leemten in de nationale wetgeving zijn oorzaak geweest dat gevallen, zooals llussoll Pasja had ter sprake gebracht, nog mogelijk waren. Zoo wel ia Frankrijk als iu Zwitserland is de wetgeving thans echter zooi verscherpt, dat herhaling onmogelijk kan worden geacht. Die vlootconferontie. De vergadering van gistermorgen, die ten doel had het werkprogram der confe rentie op te stellen, is grooitcndecls heen gegaan met Fransch-ftaliaanscii gekibbel. Middags moest Mac D.onahl in liet La gerhuis aanwezig zijn, zoodat er weinig meer gedaan is kuiuien worden. Er is ver der totaal geen nieuws. De conferentie is slecht voorbereid en er zijn lange bespre kingen noodig tusschen de verschillende delegaties voor men oen begin kan maken met de eigenlijke vloolcanferonlie. Menyer- wacht niet. dat do discussies over do op stelling van het werkprogram spoedig ten einde zullen zijn. Bij gebrek aan nieuws sturen do Engèlscho bladen allerlei geruch ten do wereld in, dio zichzelf tegenspre ken, zoodat niemand er aandacht aan be steed. Paraguay en Bolivia. Gistermiddag was het Paraguay, dat haren, een zoo tainigo gelaatskleur, dat iiij wel geel leek, een zuvarten snor en, eén sik, op zijn manier iniot onknap, gedis tingeerd, maar overigens moeilijk te be- -schrijven. Naast bent liep een meisje, dat er uitzag, alsof zij voor de eerste maal een damesgewaad, droeg, waarvan liet haar als van een aankomend meisje was opge maakt en waarvan do doinkore oogen nog glansden van hot genot der muziek. Itaar slanke gestalte was allerbekoorlijkst cn zij liep als raakten haar voeten'nauwelijks do aarde. Haar lach, dien ik duidelijk kon hooren toen zij op oen paar schreden a li- stands mij voorhij ging, klonk mij als mu ziek in de ooren. Valu allo meuschen, die jb tijdens mijn, veoitiöudaagseh verblijf te Parijs was tegengekomen, was er goeu die mij zoozeer aantrok. Zij stapten in cdu kourige auto en ik hoorde, hoo de heer aan den grooten li vreibediende last gaf naar het restaurant Ritz to rijden. Ik boog mij haastig naar voren, Joon zij wegreden. Ik zag de auto wegglijden cn zelfs toén do/.o verdwenen was, Feck ik naar do plek waar zij had gestaan. Daarop keordo ik nogmaals terug naar do ruimo vestibule. Wie daar nog stonden, schenen mij geen belang ie kunnen inhoezomon. Do vrouwen zagen er ordinair uit, do mannén onmogelijk. Met een zuchtje ging ik zonder bepaald doel de trap af cn bleef een oogen blik besluiteloos staan, mijzelf afvragend, waarbeen ik mijn schre den zou richten. „Kan ik monsieur verplichten met een lucifer?" vroeg plotseling con slem haast weer eens een nieuw telegram naar don Volkenbond zond, een weerlegging van de bewering van Bolivia, dat de verzoenings commissie van Washington verledén jaar zou hebben vastgesteld, dat Paraguay iu 1928 het eerst een daad vau aanval zou hebben begaan. Bolivia heeft nog altijd geenorlei ant woord gezonden inzake de telegrammen van zijn genenden staf, die door hot radio station van Paraguay onderschept en onl- cijfeerd zijn. Uit dit stilzwijgen schijnt men te moeten afleiden, dat de inhoud dezerj telegrammen inderdaad juist door Para guay is weergegeven. Het schijnt dus waar schijnlijk, dat Bolivia inderdaad tot een voider voorwaarts rukken van zijn troe pen besloten heeft. Het is duidelijk dat, ook al overschrijden do Roliviaansche troe pen do grens niet, dit voorwaarts rukken toch gevaar voor den vrede oplevert, voor al wanneer Paraguay hetzelfde wil gaan doen, zoodat de troepen van beide landen hoo langer hoe dichter hij elkander ko men en nieuwe incidenten dus steeds ge makkelijker wonlett, Onder deze omstandig heden begint mon in de hoogste volken- hondsicringen ernstig te denken aan het bijeenroepen van een buitengewone zitting van den Raad, dje dan, met het oog op de aanwezigheid van Briand ön Granrti te Londen, aldaar zou worden gehouden. Het spreekt vanzelf, dat Zaleski, thans nog voorzitter van den Volkenbondsraad, niet tot bet bijeenroepen eener buitenge wone zitting zal overgaan, voor do gede legeerden der Zuid-Anierikaansche staten in don Vb i ken bondsraad, n.l. Cuba, Peru en Venezuela te hebben geraadpleegd, ter wijl misschien ook wel het advies van Chili zal worden ingewonnen, om daar door eonige kennis te verkrijgen van het gevoelen der drie grootste Zuid-Amerikaan- sclie staten Argentinië, Rrazilifé én Chili. Het doel van de buitengewone raadszitting zal vooral daarin gelegen zijn heide par tijen ertoe te bewogen hun legers achter een aan weerszijden van de grens getrok ken afbakeningslija te houden. Twee Engèlscho kruisers geschrapt. Do Engelsche admiraliteit deelt mede, dal voorgoed besloten is, (1e twee kruiser-, van 10.000 ton, waarvan Mac. Donald in Juni j.l. verklaard had dat hel houwen oivau voorloc-pig gestaakt werd, niet af te bou wen maar te schrappen. Dit besluit geldt de kruisers Surrey en Noa'ilmmberland. De Engelsche regeering had met liet oog op de onderhandelingen met de Vereenigde Staten dezen zomer medegedeeld, dal liet werk eraan vooiloo- pig gestaakt werd. C orrupti e. Van do 14 ambtenaren van liet Ameri- kaansche consulaat te Jeruzalem, zijini 13 plotseling ontslagen. Volgens do Maden zou men oen groot aantal gevallen hebben ont dekt van corruptio bij paspoortaangelegen- heden. Hofbericht. Prinses Juliana heeft haar verblijf te Katwijk opnieuw betrokken, tot Zaterdag a. s. Jbr. mr. A. v. Daehne v. Varlek. Te 's-Gravenhago is, in den ouderdom van 81 jaar, overleden, jlir. mr. A van Daehne van Varick, een bekend publicist over internationaal en publiek recht. De lieer Daehrie was een overtuigd vrijhan- delaar, dio zijn denkbeelden op verschil lende congressen ea in tal van artikelen heeft verdedigd. Ook als bestrijder van dr. Kuypet' heeft hij zich indertijd doen kennén. Vol belangstelling voor land en, volk, was en bleef hij niettemin een "een zame figuur. j De dr. Borinsnvond. De afdeeling Den Haag van de R.-K,. Reisveieeniging deelt moe, dat de verga dering van Woensdag 29 dezer, waarin dr. Bonna zou spreken, is afgelast, omdat aan dezen avond door buitenstaanders een po litieke beleckenis dreigde te worden ge geven. Het besluit om de vergadering niet te laten do-orgaan is genomen mede- in verband met den op liet bestuur van ver schillende zijden uitgeoofenden drang. Zoo men weet zijn de moeilijkheden be gonnen toen de directie van De Tweo Ste den weigerde de zaal, die reeds gehuurd' was, ter beschikking te stellen. Vredes- en Volkenbondstentoonstelllng. Het uitvoerend comité voor de vredes- eu volkenbondstentoonsielling, die op Vrij dag 7 Februari in de grafelijke zalen in Den Ilaag zal worden geopend en tot G Maart zal duren, heeft ook bijeengebracht een verzameling van proefschriften over in tenia tio naai rechtelijke onderwerpen, ver dedigd aan Nederlandsche universiteiten. Deze verzameling opent met een proef schrift uit 1607 van J. Cock: De modis adquerendi. jure gentium. Ze otmvat en kele honderden exemplaren. Vooral in do laatste jaren is het aantal van zoodanige proefschriften aanmerkelijk toegenomen. Uitvoering van do Ziektewet. Ongeveer 40 bedrijfsvoreenigingon zullen zich bezig houden met do uitvoering van de Ziektewet. i In verband met de Wettelijke voorschrif ten, waarbij is bepaald, dat het college van toezicht den minister moet adviseeren omtrent de erkenning van de bedrijfsver- cenigingen, zal de eerstvolgende vergade ring van dit college plaats hebben op 10 Februari, Wanneer er dus nog vereen igin- gen zijn, die het voornemen hebben, er kenning aam te vragen, is het in haar eigen belang, dat deze aanvrage vóór dien da tum binnenkomt. Zooals men weet, treedt de wet op 1 Maart a.s in werking. Godsdienstoefeningen in de gevangenissen. Do minister van justilie heeft in de vra gen van het Tweede Kamerlid dr. Van der Waerdon inzake gemoedsbezwaren van ge detineerden tegen het bijwonen van gods dienstoefeningen aanleiding gevonden zich omtrent de in dezen in de verschillende gestichten gevolgde practijk nog eens op zettelijk te vergewissen. Idem is daarbij ge bleken, dat in liet algemeen, voor zoover door gedetineerden of verpleegden op grond van ernstige gemoedsbezwaren vrij stelling van het bijwonen van godsdienst oefeningen wordt gevraagd, deze ook wordt verleend, indien althans het bestaan van zoodanige bezwaren inderdaad nioet wor den aangenomen. Vooral in de getneen- schapsgestïchten is die toetsing van de bezwaren wel noodig; in een van dio ge stichten wordt zelfs mede met het oog daarop het verleenen van vrijstellingen ten aanzien van in gemeenschap geplaatsten praclisch onuitvoerbaar geacht, waaraan het betrokken gestichlsbestuur echter toe voegt, dat nimmer ernstige bezwaren tegen den kerkgang uit de gemeenschap zijn ver nomen. mij? Ik keerde mij om en stond tegenover een Fransehtnam, die ook het gobomv* ver liet cn nu eén sigaret aanstak. Hij had een kaalgeschoren gelaat, dat zoo bleek zag dat. bet bijna olijfkleurig was. Hij had vriendelijke, maai' nieuwsgierige oogen. Hij was van middelmatige lengte, donker, keu rig gekleed naar do mode van zijn land, hoewel hij een zwarte das droeg en zijn hemdsknoopjes buitengewoon groot waren. Iets in zijn gelaat trof mij, het leek mij bekend, maar zoo direct Icon ik hem toch niet thuisbrengen. „Zeer vriendelijk Van n," antwoordde ik, den lucifer aannemend, welke hij mij aanbood. De avond was helder eu er was geert windje te bekennen. De volle maan scheen aan een volkomen wolkeloozen hemel. De lucifer een Engelsche Avaslucifcr, tus schen haakjes. brandde zonder lo flik keren. Ik stak mijn sigaret aan en toen ik mij omkeerde, zag ik den man rtnasi mij staan. „Heli ik niet do eer, door monsieur herkond te worden?" vroeg hij met een lachje. Ik kook hom wat aandachtiger aan, „Het sji'ijt mij," antwoordde ik, „uw ge laat komt mij, volkomen bekend voor, an toch... Noen maar, nu béu ik or," ver volgde ik mot oen lachje. „U is Louis, uiet waar, nit hot restaurant Milan?" „Monsieur heef! nog niet zoo'n slecht geheugen," antwoordde hij met eén glim Faeh. „Ik bon daar al e enige jaron eer ste maitro d'liotol. Do laatste keer, dat ik de eer had monsieur daar te bedienen, is enkele weken geleden." Nu herinnerde ik mij hem volkomen. Ik herinnerde mij zelf, wanneer ik het laatst bedoeld café had bezocht. Louis scheen niet den hoed in de hand zich te willen verwijderen, maar, wel zonderling, ik had er behoefte aan het gesprek voort te zet ten. Ik was er mij niet ten volle van bewust, maar ik was beu van mijn ge zoek, mijn eigen gezelschap eu dat van mijn kennissen verveelde mij doodeiijk. fk liet hem dus ongaarne gaan. „Kom jo dik wijls te Parijs?" vroeg ik. „Maar natuurlijk, monsieur," alntwoorddo Louis, trjijn zwijgende uifcnoodiging aan vaardend om mij te vergezellen, terwijl wij1 den weg naar do boulevards insloegen. „Ik kom hier eenmaal in do zes weken. Ik ga naar Ritz, naar Pailard, het Café do Paris en ook naar de andere inrichtin gen. Het is natuurlijk voor zaken. Je moot loeren, hoo een Fraaischman eet on waft liij eet, ten einde hem de kunst af te kijken." „Maar jo bent zelf ectt Fraluschmau, Louis," merkte ik op. „Maar monsieur," antwoordde Mj, „ik woon to Londen, voilii tout, kien kan. daar niet lang goede momi's samenstellen. Men heelt behoefte aan inspiratie op dat go- bied." t „En die vindt jo liior?" t Louis haalde zijn schouders op. Wordt vervolgd). SrtV- n.ie courant voreoliijnt dagelijks, »et a&. loadoriug w> Zon- en FeeaUlagen, Piiia per kwartaal I 2.—; franco per post f 2 50. Prijs per week 15 cents. Afzon derlijke nummers cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. AdveitenUèn voor liet eeistïolgend sum- mar moeten vióf elf uui aan het Bureau bezorgd Jcija, Zaterdags vóór 5» uur. Ken bepaald» plaats van advertentien 7ordl oiet gewaarborgd. SCI IIEI lAMSCHE COIR 11 IT Prija der Advertentienran 15 regels f 1.55; iedere regel meer f C.30; in het Zaterdagnuramer 15 regels 1.80, iedere regel meer fO.15, Reclames fÖ.7"> pet regel. Inoassokoaten 5 ets.; poalkwiianlies 15 cis, i Tarieven van advertentien bij abonnement zpn aan hol Bureau verkrijgbaar Dagelijks worden togen vooruitbetaling Kleine Advertentien opgenomen i i 0 50 t/m 15woorden, f 0.75 t/m 25 woorden Elk woord meer cent tot een maximum vau 30 woorden.

Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1