bureaulange mvm m khoek korte Rfttm T«i, Chios' «sera FMKHE BEGEERIG GEVALLEN. Dinsdag 18 Februari 1930 FILM-GL1NSTERS. S2sfe Jaargang. No 19347 DE VERDWENEN DEL0RA. Interc. Tel. No. 68103 en 68617. Postrekening No. 531 BUITENLAND. De kleine politieke strijd gaat voor de groote nationale belangen. De regeering met 286 tegen 281 stemmen ten val gebracht. Om eep onbeduidende kwestie. Tardieu waarschijnlijk weer kabinets-formateur. in Frankrijk is het op het oogenbliik niet mogelijk non stevige regeering fco vormen. In don tijd, dat do frano langzaam, maar schijnbaar zeker naar den kolder ging on niemand kans zag door het politiek gekib bel de vcreischtc maatregelen to nomen om do franc er tvoer boven-op te helpen, is Poinc.iré er in geslaagd een „nationaal" ministerie te vormen, dat het vertrouwen kreeg. Doch om de franc weer in waarde to doen stijgen was het noodig, dat er aan alle politiek gekibbel een einde kwam. Do partijen hielden zich daaraan en de frano werd in veiligheid gesteld. Doch niet lang was dit het geval of de binnenlandsche politieke strijd werd in het parlement weer aangeboinden en Poincaré moest aftreden, Rel kabinet-Poi'ncaré werd opgevolgd door eon kabinet Briand, dat men met het oog op den politieken toestaind geen lang leven voorspelde. Spoedig, op 22 October' van bet vorig jaar, word Briaind ten val gebracht (hij was er niet rouwig om,.want voor iemand die tegen de 70 loopt zijn de gecombineerde functies van minister-president en minister van buiten- landsclie zaken heel zwaar) en op "2 No vember kwam na ecnige mislukte pogin gen van andere personen (hetgeen de groote verdeeldheid aantoonde) het kabinot- ïaxdieu aan de regeering. 1 Do politieke toestand in Frankrijk! bleef intusschon onveranderd. Kleine jrarlij-be langen gaan nog steeds voor om bi) de kiezers in het gevlei te komen. De Kamer loden stemmen zonder aan de go- volgen to 'denken voor alle voorstellen, waarmee htm kiezers gebaat zijn. Dat is oen van de uitwassen van hot parlemen tarisme. Nu de regeering van Tardieu weer eeini- gen tijd aan hot liewind is, vond men,- dat wel weer eens een poging mocht wor den gewaagd hot kabinet ten val te bren gen en do gelegenheid daartoe kroeg men bij do behandeling van de begroeting. Hot is geen geheim, dat do Fransche rijks financiën er bijzonder goed voorstaan. De zeer energieke bolasling-maalfcregelon door Poincaré in 1926 ingevoeld, hebben succes gehad, en al klagend en protesteerend heb ben do belastingbetalers do laatste jaren zooveel opgebracht, dat Frankrijk op het oogenblik oen van do financieel het best gesitueerde landen is. Een overschot van meer dan zeven milliard francs (Holland- scho dubbeltjes, zooals men weet), op de laatste begrooting, een reserve van acht tien milliard in de schatkist hot zijn bedragen waar je mee kunt aankomen! Niet to verwonderen dus, dat de Franscho belas tingbetaler gaat oordcelen, dat het nu wol eeu beetje minder kan, en dat van alle kanten m do Kamer aanslagen worden gepleegd op die overschotten en geldvoor raad. Chérorn, de minister van financien in het kabinet-Tardieu, is evenwel oen zuinig man on blijft in al zijn zwaarlijvigheid on wrikbaar op do deksel van de schatkist zitten. Eenerzijds is dat noodig, omdat hij al to grooto toegevigheid van zijn kant de overschotten doon: de Kaïner gauw in tekorten zouden zijn veranderd. Hij! volgt daarom de politiek eerst „neon" te zeggen en dan tenslotte iets toe te geven. Hij1 is ovenwei te zuinig; zelfs Poincaré schijnt bet daarmee eons to zijn. Tot nu toe was steeds Tatdieu te hulp gekomen, wanneer het ging spannen, die dan met bemiddelingsvoorstellen steeds sue- Door E. PHILIPS OPPENHËIM. Geautoriseerde vertaling van Mr. Gr. KELLER. 19) Een poRtie-agemt stond op een paar pas afstands valn ons en ik riep hom bi) mijl: „Deze persoon maakt hot ons lastg," ver klaarde ik, naar hem Wijzend, „door ons te volgen overal waarheen wijl gaan. De jonge dame heeft onder haar bagage oen juweelcnkistje en ik bob papieren van vrij groote beleekonis in mijn bezit. Doe miJ liet genoegen hom te zoggen, dat luj verdwijnt, of to willen nagaan of hij1 inder daad tot de reizigers behoort." Do jonge man glimlachte flauwtjes. De agent antwoordde mi) beloofd, doch ik be- greop dadelijk, dat ik een vergissing luid begaan. >,Dpzo heer is ons zoor goed bekend, mijnheer," zei do mam. „Ik geloof niet, dat u werkelijk meent, dat hij u lastig valt." ..Nu, ik! hoop in ieder goval," zoide ik, mij weer verwijderend,; „dat we hom voor het laatst hebben gezien." Voor hot oogenblik was dit blijkbaar ook bot geval. ïk liet mijd eigen bagage geven en baar de vigilainta bfongcm. D.mrop hiplp jk mijn gezellin in Hét "rijtuig "en rivÜs'ép hot pXmt tnliji bij haar te voegen, toon ik ces bad. Nu Tardieu, zooals gisteren gemeld, ech ter mot griopl te bed ligt, hooft de Kam^r haar kans waargenomen. Chéron word bestookt met voorstellen, die hij onmogelijk koin inwilligen. Een eor- sto poging, die de Karner deed' om de regeering te doen duikelen, mislukte. Toen de kwestie van vertrouwen werd gestold, bleef do regeering nog met 20 stommeai in de meerderheid. De Kaïner slaagde er evenwel in voor de tweede maal dó kwes tie vim vertrouwen gesteld te krijgen en nu leed de regeering oen nederlaag met 286 tegen 281 stemmen. D,e regeering moest aftroden; het ontslag van liet mjpisterie ia inmiddels aanvaard. "De kwestie, waardoor de regeering viel, doet er niet toe. Als men Chéron óp d i t punt gelijk had gegeven, dan mag men aan namen, dat een nieuwe reeks, van derge lijke amendementen zou zijn losgebroken, die voordeeltjes bevatten voor zekere ca tegorieën van kiezers, net zoolang tot het lukte- een meerderheid tegen den minister van financiën te vormen. Dat de wellicht wat al te stevig op zijn batig saldo zittende heer Chéron dienten gevolge meer vat op zich gegeven heeft, dan strikt noodig was, staat wel vast. Niettemin bewijst dij; votum tegen de re geering, om een; nietig onderdeel, op "het oogenblik dat da hoogst belangrijke onder handelingen te Londen zoo groote krachts inspanning vergen, en het wel meer dan ooit noodig is naar buiten één gemeanschafp- pplijk front te vormen, dat een groot deel van de Kamerleden er niets voor voelt, dén kleinen politieken strijd aan de grooto nationale belangen op te offeren, en dat do zucht om bi) hun kiezers in hot gevlei te kornoii, en het verlangen naar een zoo zeer begeerde ministerportefeuille, voor hen! allo andere overwegingen, doen wegzinken. Toen Chéron met zïjltl medeminister Lu- cien Hubert de zittingzaal verliet, werd van rechts „Leve Tardieu" geroepen. Voor zoover reeds nu ietó te voorzien valt, lijkt inderdaad de kans het grootst dat aan den aftredenden eeitsten minister wear de vor mhig van het nieuwe kabinet zal worden opgedragen. 115) zal zich dan van Chéron moeten ontdoen en men mag verwachten dat luj de gelegenheid zal aangrijpen om nu meteen eenige zetels in te ruimen aan. enkele moer gematigde radicalen, zooals Chaulemps, die juist kortgeleden president vara de radi<\utl-stic'ialistisdhe Kamergracf geworden is, een triomf voor de meer i'ccli Lelie elementen daarin. Hiet verlies van stemmen aian de rechterzijde zou dan docr een grootere winst aan linksehe voorstem mens ruimschoots worden gee'empenseerd In sommige kringen verwacht men, dat Tardieu zelf de portefeuille van financiën zal opnemen met een financieel Jeskumrigs, een ondersta&tsses|Betaris, tot bijstand. Het iarievenbostand. De eerste dag der Volkenbondseotnfe- rentie voor hot douanebestand is vrij'kalm verloopen, omdat de groote tegenstellin gen, die ongetwijfeld bestaaln, nog niet naar voren zijn gekomen. Bij de algomeeiiG discussie zijn alleen overtuigde voorstanders van de gezamen lijke actie voor tariefverlaging aan het woord geweest. Do belangrijkste spreker was do Belgi sche minister van Buitenlaudscho Zaken Paul Hymans, die er aan herinnerde, dat do tioiulo Volkenbondsvergadering eenstem mig het beginsel van den taxiefwaponstil- stand heeft goedgekeurd. Men mag dus op con paai' pas afstands den politieman langs hot trottoir zag drentelen, dien ik even to voren to hulp had geroepen. Ik ging op hem af en vroeg hom, terwijl ik hom oen beotjo terzijde nam; „Misschien is u wel bereid oen souve- reiu te verdienen met oen inlichting, waar moe u in geen enkol opzicht zich aan schending van uw plicht schuldig maakt.' Hij koek mij onverstoorbaar kalm aan, Blijkbaar achtte hij het geraden het zwij gen te bewaren. „U zei daareven, dat do jonge man, dio ons achterna liep, u wolbekend is. Wil u mij dan zeggen wie hot is?" „Het ligt niet op mijn weg, mijnheer, u dat mede te deolen," zeide do agent on kuierde kalm verder. Ik stapto in en wij reden weg. Toon wij hot voorplein van hot station vorlie ten, kon ik! nog voor het laatst een blik worpen op onzen .achtervolger. Hij stond vlak voor don, hoofdingang, terwijl bijnaar don hemel staarde, alsof hij nieuwsgierig was of het zou blijven rogenen. Hij keek bij ons maar binnen toon het rijtuig hom voorbij ratelde on do jonge dame liet zich achterover in do kussens vallen, toon zij hem in hot oog kreeg, „Ik ben er van overtuigd," verklaarde zijl „dat het eon, detective is," Ik dacht or niet anders over, maar ik volstond mot to lachen, onder de opmer king ry, Als dal Werkelijkhot goval is, dan 'behoeft u !'zich rifét' ongerust" te maken. Hot is volstrekt piet twijfelachtig, wio hij aannemen, dat over het beginsel niet veel meer behoeft te worden gezegd. iHymans trad in een beantwoording van drieërlei soort bedenkingen die tegen den tariefwapenstilsland worden aangevoerd, die geen van alle gerechtvaardigd zijn. In de eerste plaats beweerde men, dat het idee van tariefwapeiislilstand een inbreak maakt op de voorrechten van oen land om naar eigen inzicht tarieven vast te stellen. Dit argument gaat in hot geheel niet op. Er bestaat geonerlei reden waarom men juist de vrijheid der staten op het gebied der tarieven niet zou mogen beperken. 'Ook een tweede argument der tegenstan ders achtte (Hymans ongegrond, namelijk dat de tegenwoordige tarieven hog onvol maakt zijn. 1 pet derde argument, dat sommige tegen standers gebruiken is, dat enkele staten juist kort geledon hun tarieven verhoogd hebben en dat liet dus niet billijk is, dat andere staten die dit iniet deden, thans van dit recht tot verhoog ing afstand doon. Hymans antwoordde; dat de geveerde ver hoogingen inderdaad betreuren swaardig zijn, doch zij zijn onbeduidend in verge-* lijking tot het hooge doel, dat deze con ferentie nastreeft. 'Hymans eindigde met de verklamng, dat een economische ontwapening, die op de tariofwapenstilstand zal kannen volgen een essentieele voorwaarde is voor de verwe zenlijking vain de groote gedachte van Biriand voor een politieke, economische en cultureele toenadering tusschen deEuro- peesche volkeren. De vlootconierentie. De eerste berichten over het afgetre den Franscho kabinet hebben te Washing ton de mooning doon post vatten, dat de vlooteonferentio door de mogelijke poli tieke verandering in Frankrijk wel vertra ging zal ondervinden, maar er niet ernstig door zal worden getroffen. BepaaJdo kringen zijn daar van mee ning, dat het middelpunt van de onder handelingen zich van do Franscho vloot- oischen naar "do houding van Japon zal verleggen, wat meni als een voordeel voor de conferentie beschouwt. Rusland en de kerk. Uit Moskou wordt gemeld, dat van olfi- cieele zijde wordt medegedeeld, dat on danks het protest van het buitenland., en den oproep van don Paus en andere-lioog- waardigheidsbokleedoi-s Uer WestEuropee. sche kerken de politiek ten aanzien van den godsdienst ongewijzigd zal'worden voortgezet en dal genoemde protesten geen indruk op do Sovjet-regeering maken. De communistische dictatuur heeft o.a. tot taak de arbeiders en boeren in den^eest van het atheïsme op te voeden en er kan geen sprake van zijn, dat hierin inmenging kan ■worden geduld, Kerkelijke functionarissen in Rusland, die aan acties tegen de Sov- jetregeering zullen deelnemen, zullen on voorwaardelijk worden gestraft. jHet verbond van goddeloozen verlangt een invoerverbod van bijbeis in Sovjet-Rus land, De pauselijke brief tegen Rusland. In de verklaring, die de leiders van de Russische orthodoxe kerk te Moskou on der leiding van den metropoliet Sergius hebben gegeven, wordt, maar do Montags- 'jiost meldt, de brief van den paus over de vervolging van de geloovigen in de Sovjet-unie scherp veroordeeld. Zijl ver zekeren dat van godsdienstvervolging in den Sovjetstaat in het geheel geen sprake kan zijn. Voor het overige is de Rooni- scho kerk, die andersdenkend en steeds tot het martelaarsschap en den brandstapel veroordeelde, aldus de verklaring, niet de aangewezen instantie om haar stem te ver heffen tot bescherming van ondendrukLen. Do communist is oho samen zwering op den Balkan. In verband met do ontdekking vim een communistische samenzwering te Athene, waaromtrent gisteren is bericht, wordt nog nader gemeld, dat do politio eonigo dagen geleden bericht kreeg, dat de communisten volgens orders uit W oenen en Moskou uit gebreide ongeregeldheden op touw wilden zetten, die tegelijkertijd moesten uitbreken in allo Balkanstaten. 'Op deze wijze zou Stalin de communistische minderheden heb ben willen tevreden stellen, die hem ver wijten hebben gemaakt wegens gebrek aan activiteit. De politie deelt mode, dat in bet bijzonder de 28ste Februari, dat is do dag van den 12en verjaardag van den roodon soldaat en do 20de Maart, even eons een communistische feestdag, als data voor ongeregeldheden waren bepaald, waar op ook over den geheolen Balkan een algemeene staking wa|s voorbereid. Nieuwe burgeroorlog in China Gemeld wordt, dat de ooriogstoebereid- selen in Noord Chiina worden voortgezet De troepen van Sjansi en andere Noorde lijke troepen zijn gemobiliseerd en richten zich naar het Zuiden togen Tsjang Kai Sjek. Et moet reeds een gevecht geleverd zijn. BINNENLAND. zoekt. U moet niet uit hot oog verliezen, dat al zijn die geheimzinnige hoeren van do Place d'Anjou op hun manier machtigo personages, zij inderdaad knappe kerels zouden moeten zijn om mij volledige vei ligheid to verschaffen. Hot is liior vrij al gemeen in sommige kringen bekend, dat ik gedreigd heb Tapilow te zullen ver moorden, waar ik hem ontmoeten mocht." Zij keek mij een oogetnblik in twijfel verkeorend aan en schudde het hoofd ont kennend en zei; t „Neen, mön gaat uw gangen niet na." „Maar van widn dan wol?" „Van mijn oom en mij." Lk keek haar nieuwsgierig aan en vroeg „Doe mij dan hot genoegen te zeggen, waaruit u dat afleidt. Uw oom is een man van aanzien en heeft hier zaken to doen, die bost hot daglicht kunnen velen. .Waarom zouden dn|ti dotootiovon zijlu gan gen nagaan?" Zijl schuddo het hoofd. „Ik vermoed, omdat wij vreemdelingen zijn," zeido zij. „Maar sinds oom mij' uit Bordeaux hcofc gehaald, schijnen onze gan gen door iemand te zijn nagegaan, waar hoen wij ons ook begaven." „'Och, hier zult u er niet vool last van hebbon," merkte ik vroolijk op. „Engeland is geen politiestaat! zooals Diuitschland of zelfs Frankrijk." ,,Ja, dat weet ik, maar ik heb u reeds vroeger gezegd, hoe ik over ons bezoek aan Engeland denk. Er zit iets ommen- -dolijks in do lucht voor mij, iets dat mij H. W. 3. Sannes To Arnhem is gisteren in den ouderdom van 80 jaar overleden de hoor H. Wi, J.. Sannes, oud-inspecteur der registratie en domeinen, en oud-notaris, oud-lid van. Ge deputeerde Staten van Gelderland, ridder in do 'Orde van den Nodarl, Leeuw. Be begrafenis zal Donderdagmiddag half drie plaats hebben, op de particuliere be graafplaats te Rosendaal. Dr. A. It. Zimmerman. Naar gemeld wordt zal dr. A- R Zimmer man 1 Maart per stoomschip Nieuw Am- ster-dam van de HollandAmerika lijn van New-York naar Nederland temgkeeren. De verkoop van sigaren in catü's. jHet bestuur van den Nederl. Bond van sigarenwinkeliers-vereenigingcn meldt, dat do minister van arbeid, handel en nijver heid er den Rond van in l^ennis heeft ge stold, dat liij bij de veiüediging van de wetsontwerpen inzake de winkelsluiting en Zondagssluiting, absoluut zal vasthouden aan zijn voornemen, den verkoop van ta baksfabrikaten, tijden! de gedwongen slui tingsuren van de sigarenwinkels, in café's en dergelijke gelegenheden te verbieden. Do belastinginspectie te Bussum. Het gemeentebestuur van Bussum heeft, naar aanleiding van de togen de voorge nomen opheffing van Re inspectie der directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen aldaar ingediende bezwaren, van den minister van financiën bericht ont vangen, dat de bedoelde inspecties voors hands niet zullen worden opgeheven. Tegen regceringsstcun. Do Kamer van Koophandel en Fabrieken zal zich met een adres wonden tot den minister van waterstaat, waarin zij1 haar spijt uitdrukt over het voorstel gelden be schikbaar te stellen, teneinde het staots- mijnbedrijf gelegenheid te geven deel te nemen in het kapitaal van de N.V, Trico- tage-atoliers Treebeek. Niet zoozeer uit hoofde van de belan gen van do trieotageindustrie in liaar dis trict, als wel om principieele redenen ge voelt de Kamer zich godrongen, zich tot don minister te richten. Do Wolfsberg en do Muntberg. Naar aanleiding van vragen van het Tweede Kamerlid Hiomstra, hebben de mi nistère van binnerilandscliQ zaken en land- 18 Februari. Ingezonden stuk van Jan Nauta, 750.000Mo inwoner van Amsterdam: Mijnheer de Riddieteur. Ik bin maar een jongen van twee dage uit hot vollek en as sodanig mot u maar niet al to pivcies op m'n briefio kijlke maar toch had ik behoefte allo goede monsclien te bodanke voor de goede gave bij m'n optreden in «Ie Komn- Iraat de zeven kinderwagens heb in danlc ontvangen en sal me moeder me elke dag in oen ander konne rijla do veertien deken tjes en wiegekloedjes beixno tcuzo me zeven 'broertjes en sussies hebben er elk twee ge kregen jenever bin ik nog niet oud genoig voor maar m-e fader was me zoo dankbaar dat ie me gisteraved op me groote teen het gesoend hy1 see jij bin me fijne U/2 millioen- sto liij sag alles dubbelt, ik bin wel behoed want me moeder lielb drie-en-vcertig mut- sies en hoedjes voor me gokrege en me broertjes en sussies loopen nou allemaal van do bedeeling en ze zijn geeneens de driekwart meljoensto, we hebben ook sigare en tadiok gekroge en de heelo Korenstraat heb gi-.tere zoo gidampt dat ik me oojo Van morgo amper open kon Irauwe en ik hab een studiebeurs gekrego maar me fadar segt dat je daar misschien wel af ken. En der was zoo'n mooi gedichie van oen meneer in de krant alles rijmde compleet: Je bin numero driekwart-millioan Dus mot ik een gedichie doen. Je hebt het handig ingepikt; liet toeval wikt, Stadhuis beschikt Je maakt ons Amsterdam beroemd, Het wordt nu overal genoemd, Je bent der hooJdstaid eerezoan, Vandaar' ons aller eerbetoon. .Te aankomst is oen goed begin d' Ontvangst „gehaaid", „gekloft', „kodin", De oude Nauta strijkt met d'eer Nooit onbetaalde Nauta's meerII en dank ik u ook nog voor de vier radio's, de piano, het vlecsch de mangel het söhil- dcrei de perreplu de lampen de melk die leuningstoele en de wandelstok. Van U JAN NAUTA. ter neer drukt, dat mij het gevoel geeft alsof er kwade dagen voor ons op komst zijn." Ik lachte geruststellend en vervolgde: „U laat uw fantasie te veel werken. Ik ik ben overtuigd, dat Londen u met open armen zal ontvangen. Zie, het houdt al op met regenen. Het weer wordt vastelands- weer om u te verwelkomen. Kijk eens naar de maan. Voor Londen zien de stra ten er werkelijk haast vroolijk uit." Zij keek uit hot raampje. Een volle maan 'stond aan den woLkenloozen hemel. Do schouwburgen gingen juist uit. Op do trottoirs verdrong zich een dichte schare voetgangers en op de straat krioelde hot van rijtuigen van allerlei aard, op weg naar de verschillende restaurants. Bij den ingaing van liet hotel Milan moest onze vigilante eenigo oogenblikken wachten, daar ecu reeks van auto's en andere voei^ tuigen er dames en hoeren in avondkleedij aanbrachten, die in de vestibule verdwe nen. Ten slotte bereikten ook wij" don in gang van hof liotol en ik word op de ge wone wijze verwelkomd door mijn vriend den hotelportier. „Zooals je ziet, bon ik weer terug, Ash-, ley," zeido ik. „Ik heb mejuffrouw De lora van het station meegebracht. Haar oom is hier roods. Wij hebben met don- zelfden trein gereisd." Do klerk voor do ontvangst kwam nu nader dn beantwoordde mijn groet mot een glimlach. Hij maakte eein buiging voor mijn dame. bouw en van financiën meegedeeld, dat do Vereeniging tot behoud van Natuur monumenten in de gelegenheid gesteld is, het grootste en aan natuurschoon meest rijke gedeelte van den „Hoogen Hoenders- berg" aan te koopen, welk gedeelte als een enclave tusschen de goederen Munt berg en Wolfsberg is gelegen en, zoo het als bouwterrein in exploitatie werd ge bracht, de ongereptheid ook van de reeds in handen der vereeniging zijnde goederen zou bedreigen. Aangezien de aankoop van dit gedeelte de fmancieclo krachten van de vereeniging te boven gaat, heeft zij zich tot hot Rijk gewend om financdeelen steun, daarafm toevoegende het verzoek, of hot Rijk in dezen loop van zaken niet aanleiding zou kunnen vinden te overwe gen zulks in overeenstemjning met hel reeds vroeger door do vereeniging opgewor. pen denkbeeld gebruik te maken van artikel 7, tweede lid, der gesloten overeen komst en derhalve het geheele bezit, in- gesloten het nieuw aan te koopen land goed, tot Staatseigendom te maken. De ministers hebben zich bereid ver klaard, dit verzoek in ernstige overweging te nemen. Zoo men weet zijn de landgoederen, waar het hier over gaat, gelegen in de ge meente Groesheek bij Nijmegen. De Rijksmiddelen, De rijksmiddelen hebben in Januari 11456 585 opgebracht, of f928 934 mtri- tlor dan verleden, jaar. Do voornaamste da ling (f 2.022.700) betrof de rag ral rati erech- tcn, doch deze hadden vcrled-.-" jaar bui- tensnarig ruim gevloeid. „Aangenaam, dat u ons de eer aandoet bij! ons te komen, mejuffrouw Belora," ver zekerde hij. „Wij hadden al voor dezen avond op u on clen heer Delora gere kend." „Mijn oom is dadelijk van het station hierheen gegaan," zeide zij. „Hij gevoelde zich niet lekker." De klerk maakte weer eon buiging, maar scheen een beetje verlogen met zijn antwoord. „Is do heer Delora reeds op zijn ka mer?" vroeg zijl „Mijnheer Delora is 'nog niet hier," ant woordde de bediende. Zij keek hem oen oogenblik sprakeloos aan, „Nog niet hier?" mengde ik mij in hot gesprok. „Maar je vergist je vast, Daan. Hij' is eon half uur voor ons van Clial- ring Gross; vertrokkenI" Do klerk schudde ontkennend het hoofd en verklaarde „Ik weet positief zeker, kapitein Roi- Ihorby, dat mijnheer Delora nog niet hier is geweest met verzoek hom zijn kamers te wijzen. Het is mogelijk, dat lui van do andere zijde het hotel is binnen ge gaan en dat hij nu in de rookkamer of de American Bar zit, maar hier heb ik hom niet gezien." Er stond een sofa in de vestibule on juffrouw Delora liet zich daarop vallen. Ik zag, dat zjj zeer bleek was geworden. (Wofdt vervolgd). peze eonrirot verschijnt dagslps, not sï)- ,0,„lering van Zon- en K««'dagen. l'ini per kwartaal I 2.—; franco per poal I 3 50 Piijo per week: 15 cenls.Afzon- ^ölSgke numineia 4 cents. Abonnementen «oiden dagelijks aangenomen. Advertentien voor hot eerstvolgend num mer moeten vóór elf uur aan het Bureau heeorgd zijo, 's Zateidags vóór uur. Eeu bepaalde plaats van adverfentiè'n wordt niet gewaarborgd, Prijs der Advertentife'n: van 15 regelo l liSS; iedere regel imoer f0,30; in liet Zaterdagnummer 15 regels I 1.80, iedere regel meer f 0. if'. ltoclamea f0.7r- poi regel. incassokosten 5 ets.;- postkwitaniios 15 ets. i Tarieven van advertentien bij abonu.sii.eBi zy'n "aan het Bureau verkrijgbaar Uagelyta worden tegen vooruitbetaling Kleine Advertentien opgenomen A 1 OfiO t/ru 15 woorden, f O 75 t/m 25 woorden Elk woord meer 5 cent tot een maximum van 30 voordon I

Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1