Donderdag 13 Maart 1930 INTERNATIONAAL RECHT. Hn 19367 DE VERDWENEN DEL0RA. gfcsta Iniorc. "WËË5 Tol. Ho. 08103 en 88617. oo.fi.1 saai» BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN), Tel. 68103 en 68617, Postrekening No. 531!. BUITENLAND. Het doel en de beteekenis der Haagsche codificatie conferentie. De te behandelen onderwerpen. In Den Haag is iu'dmmorgtin weer een belangrijke internationale conferentie ge opend, waaraan niet minder dan 44 lan den deelnomen. Het is (lo zoogenaamde codilieatie-eon- ferenfie. Voor velen zegt dat niets. Laten we daarom een korte uiteenzet ting geven van deze conferentie, die bijeen komt" mot bet doel, een deel van liet internationaal volkenrecht te codificeeren. Wanneer twee burgers in een land een neschil hebben, kan de rechter in zoo'n geschil uitspraak doen, ap grond van de bestaande wetboeken. Bij internationale geschillen gaat dit echter niet zoo gemakkelijk. Kr bestaat wel zooiets als volkenrecht en er zijn tal van verdragen, waarop twee in conflict zijnde landen zich kannen beroepen, maar het volkenrecht is nog lang niet volmaakt. En toch zijn er tal van onderwerpen, waarvoor een algemeen erkende interna tionale regeling voor een goede verhou ding tusschon do staten, zeer wensclwlijk zon zijn. Nu is de rechtspraak over bepaalde onderwerpen in vele landen geheel ver schillend, waardoor het lastig wordt om tot een voor iedereen -te aanvaarden in ternationale rechtspraak te komen. Zoo men weet, is het doel van den Volkenbond een behoorlijke rechtsorde te scheppen, teneinde de geschillen tusschen tweo landen op vreedzame wijze to kun non beslechten. Voor het doen van uitspra ken in zulke geschillen beslaat het In ternationaal Gerechtshof, in Den Haag ge- v- nk'l, doch men begrijpt na liet vooraf e u dat dit Gerechtshof moet kunnen V je-/-. op* grond van algemeen erkende -»-j» 'rillen de landen zich aan de uit- .'i».1 onderwerpen. c..t internationale eenheid in de be staande wetten te brengen, kond nu de codificatie-conferentie bijeen. Sinds 1924 heeft een door den Volken hond ingestelde commissie van deskundi gen, waarvan o. a. onze landgenoot, mr Loder, deel uitmaakte, zich bezig geliou den met na te gaan, welke onderwerpen voor een internationale regeling rijp zijn Tenslotte koos men in Ganève drie onder werpen uit, die nu in Den Haag behan deid zullen worden. Komt men daarmee tot een goed resultaat, dan zal geleidelijk do codificatie verder ter hand genomen worden. Van do drie onderwerpen is het eerste de nationaliteit, waarvoor de bepalingen in vele landen verschillend zijn. In het eeno Luid verkrijgen de kinderen dezelfde na tionaliteit als hun ouders; elders verkrijgt hot kind de nationaliteit waar het geboren is, ongeacht de nationaliteit van de ouders Zoo kan het gebeuren, dat iemand in het bezit van een dubbele nationaliteit is, met aüo lasten daarvan, of dat iemand heele- maal geen nationaliteit heeft. In dit opzicht wil men nu, trachten een heid te vei krijgen. Hen lastig probleem, dat eveneens be- hindeld zal worden, is de nationaliteit der gehuwde vrouw. Men zal voorstellen, dat do vrouw, die met oen. vreemdeling trouwt, alleen dan haar oorsproihkelijko nationali teit zal verliezen, als zij door haar huwe- hjk do nationaliteit vain haar man krijgt en verder bestaat er uitzicht op aanvaar ding van het systeem, dat een vrouw, zoo haai; man zich laat naturaliseeren, zelf kan beslissen, of zij ook die nieuwe (nationali teit wenscht te aanvaarden, dan wel de oude wil behouden. Intusschcn wönschen de voorstanders van de vrouwenrechten liever, dat de vrouw, Door E. PHILIPS OPPENIIE1M. Geautoriseerde vertaling v'an Mr. G. KELLER, 39) Mijn metgezel sterkte een hand uit, bleef Milstaan op het trottoir en riep met een heftig gebaar uit: «I'.n u vraagt mij daarnaar? Ik had Jiust gehoopt, van n inlichtingen op dat trant te krijgen. Ik weet niets, absoluut 'nets. Mijn opdracht luidt niet anders <lah don heer Dolora hij zijn aankomst to Lou don to ontvangen ön hem van dienst te X|jn waar dit mogelijk is. fk ga naar hot dation om hem af lo halen en hij is verdwenen. Ik begeef my1 naar zijn ka mers, hij ia niet aangekomen. Zijn nichtje weet van niets. De probeer in zijn kamers binnen to dringen, en mijn leven loopt gevaar." „Wacht oven," zeido ik. „U sprak daar van een opdracht, AVio had u die ge geven?" „Mijn regoering," antwoordde hij een boeijo kortaf. „De lieer Dolora hoeft cn- felo particuliere zaken van groot belang 1,1 Engeland in orde to maken en do re- geering is daarbij belaughebbende." „Weet u iets van zjjn nichtje af?" „iNiela anders dan dat zij' een zoor be koorlijke jonge dame acliynt te zijn en ven jler rijkste erfgenamen belooft' te wor- dio met een buitenlander trouwt, kan Me zen of zij haar nationaliteit wil behou den of overgaan tot die van haar man. D,e codificatie-conferentie moet hier een beslissing nemen. Het tweede onderwerp betreft de „larri- taria!e wateren", de strook water langs de kust, die nog als grondgebied van een staat geldt. De meeste huiden nemen, hiervoor drie mij'leiu uit do kust aan, doch andere landen nemen het dubbele aan. Een internationale regeling is hier van belang, met het oog op douane- en politie veiligheidsmaatregelen. (Men demike b.v. aan Amerika, dat buiten zijn territoriale strook geen dranksmoldrekchiGpen mag aan houden). i f Als derde punt zal dan nog behandeld! worden: de onrechtmatige daad van sta ten tegenover vreemdelingen- Om een eenvoudig voorbeeld te geven: Gesteld, dat er in een land relletjes voor vallen, waarvan een vreemdeling buiten, zijn schukl slachtoffer wordt, dan moet flie staat hem schadeloos stellen. Er zijn laaiden, die meenen, dat het voldoende is vreemdelingen op gelijken voet met do eigen onderdanen te behandelen, doch men sclpjnt ter codificatie-conferentie van zins, op een voor hen vast te stellen bijzondere regeling aan te sturen. Vandaag is de conferentie gecjpand onder voorzitterschap van onzen landgenoot, mr Heemskerk. ■Me merken nog op, dat de conferentie in Den Haag en niet in Genèvc samen komt, omdat in Den Haag reeds eerder, tijdens de vredesconferenties van 1899 en 1907, de codificatie van het volkenrecht ter hand werd genomen. Toert hield men zich echter voorname lijk bezig met de codificatie van het oor logsrecht, terwijl men thans Zijd aandacht schenkt aan het vredesreekt. Hoe beter dit geregeld wordt, dos te beter vooa' een behoorlijke inteitnati anale samenleving en hoe minder kans op con flicten. Moge de conferentie een gunstig, voor allen bevredigend resultaat, afwerpen. De vloot conferentie mislukt Een stil einde of een écla tant slot? Zoo men weet hebben in Londen de laat ste dagen de besprekingen geloopen over do Fransche eischen over een waarborg- veidnag voor Frankrijk. Daarvan zou de Fransche bereidwilligheid om do vloot in te krimpen afhangen. Amerika en Engeland wenschen die waarborgen echter niet to geven. Frankrijk veruchte krachtens een verdrag steun te kunnen 'vragen van Ame rika en Engeland in geval van oorlog met Italië of Duitschland. Ku de Fransche eisclien echter zijn afge wezen, bevindt de conferentie zich in ecu zeer critiok stadium. Daar de politieke kwesties hun als onder werp ontvallen waren, moeiten de leiders der delegaties in hun besprekingen gisteren wel de kwestie van h'et tonnagecijlfor zelf onder de oogen zien, zoo wordt uit Londen aan de N. R. C. gemeld, Daar zaten zij midden in de groote moeilijkheid, die men eenige dagen lang door middel van nog moeilijker kwesties ontweken had. Men is nu gedwongen het hoofdprobleem, waar- male alles staat of valt, het Engelsch-Fran- sche geschil over de grootte der vloot in be handeling te nemen. Dinsdagavond beeft, men daarover uren beraadslaagd en gis teren is men er mede doorgegaan, natuurlijk zonder iets te bereiken. „"Weet u iets van vijanden, die hij1 mis schien mocht hebben? Staat bijvoorbeeld die aangelegenheids van hem in verband mot een of andere zaak, welke hem in contact doet komen met menschen als die Louis en zijn makkers?" „Ik wil u openhartig bekennen," ant woordde do jongeman, „dat ik absoluut niet weet, welke zaken hij hier heeft te doen. En, wonderlijk genoeg, mijn chef weet het ook niet. Ik had enkel de op dracht hom af to halen en hem elkon dag to bezoeken. U kunt nu zeil' oordeelen, hoe ik daarin geslaagd hen." „Heeft u de-politie er al in gekend?" „Neen," antwoordde Lam ar tine. „'Wijt hebben alles naar Brazilië geschreven, met het verzoek ons telografisch te antwoor den. Intusschcn," ging hij oda beetje aar- zolend voort, „hemt u hot in don alge- loopon nacht niet getroffen, dat juffrouw Delora hot met dien ploert van een Louis eens was en meegedaan hoott aan dian aanslag op mij." „Daar geloof ik niets vanl" Mot een ietwat cynisch lachje merkte do jongeman op: „Toch zou hot nog al natuurlijk zijn." „L! zou tocli niet in ernst willen bewe ren, dat een jonge dame van dou stand van juffrouw Delora zich zou verlagen, om met een oberkcllner samen ite zweren." „Kapitein Rotherby," antwoordde mijn nieuwe kennis, „ik weet van niets en ik begrijp niets. Ik weet alleen, dat do ge schiedenis vati Delora mij niet minder data mijn (dief in grooto verlegenheid brengt AVij hebben belangrijke mededeeliugen voor Mussrihen zetten ook do deskundigen nog steeds ijverig hun detailwerk voort. Blijkbaar hoopt men, als het groote doe! niet 'bereikt kan worden, daarin nog stof le vinden voor regelingen vain minler be hang, die het fiasco wat kunnen bemainteJetn. N'u is alle optimisme uit do omgeving der conferentie verdwenen. Gisteren ont moette men overal de opvatting, dat men vorder werkt aan een hopelooze taak. en dat het 'tboste ware, als er spoedig oen eind kwam aan de lij lans geschiedenis. Gis teravond hoorde ik opmerken: „Wie zal den moed hebben, de conferentie don gen ade mstoot te geven? Hij zou een weldoener zijn". Het leek wel, dat Briand daartoe be reid was. Het heette, dat hij een openbare zitting wildé aanvragen, opdat mjsn tegen over de wereld zou kunnen zeggen, wat men op het hart had. Mot een dergelijke vergadering Ls ook de mislukte vlootoonfe- rentie van Crenève in 1927 geëindigd. In 'journalistieke kringen Iieersohte gis teren bijtzondoro belangstel! in g, omdat Briand alvast oen verklaring had laten aan kondigen, die hij gisteravond te halfzeven aan do journalisten zou geven. Mmri ver wachtte zeer hartige en wellicht zelfs sen- sationeele roededeelmgen. Heel teekenend was, dat in de Engel- sclio persconferentie, die te lualfses plaats vond, kon wenden medegedeeld), dat Briand do journalisten niet zou ontvangen. Dit bleek inderdaad juist. Ook van een openbare vergadering hoorde men in het Fransdie kamp niet meter spreken. Blijk- Ixiaa' waTon de anderen or in geslaagd Briand voorloopig van zijn revolutionaire plannen te doen afzien. Verwacht man nog iets van de besprekingen, af wensdit men een stiller einde? Duitsehland aanvaardt het ïoungplan. Do stemmingen over het Young-plan in den Rijksdag hebben tot resultaat gebald, dat het Youngplan in zijn geheel met een meerderheid van ongeveer 70 stemmen is aanvaard. De positie van de Engelse he regeoring. Naar gemeld wordt, zijn de meeste leden van het Lagerhuis na de nederlaag, die de regeering gisteren heeft geleden, over tuigd, dat de datum van algetneer.e ver kiezingen vervroegd is. In verschillende klingen voorspelt men verkiezingen in Mei of Juni, daar de betrekkingen van do re geering met de oppositiepartijen slechter zijn geworden. Verwacht wordt, dat de motie van af keuring, die Baldwin heden zal indie nen, met steun van de liberalen verworpen zal worden. Hoogere belasting in Engeland. Op grond van de cijfers van do voor zieno uitgaven, die tot dusver voor het dienstjaar 1930'31 openbaar zijn ge maakt, berekent men, dat de nieuwe Eu gelsehe begrooting met een bedrag van 781 millioen pond sterling zal sluiten, d. i 40 millioen pond sterling meer dan ver leden jaar. Aangezien 25 millioen pond sterling van deze vermeerdering uit ge wone ontvangsten bestreden moeten wor den, lijken nieuwe belastingen onvermijde lijk. De marsch van Gandhi. Volgens berichten uit Bombay bestaat de door Gandhi persoonlijk geleidde troep, die een marsch maakt door Britsch-Indië, teneinde voor de onafhankelijkheid te ageeren, in hoofdzaak uit Hindoes. In de colonne bevinden zich slechts twee Mo hammedanen, waaruit men meent te mo gen aSieiden, dat de Mohammedaansche bevolking niet hijzonder enthousiast is voor Gandhi's plannen. Op het moment, dat Gandhi zijn hoofd kwartier verliet, werd te Bombay een groote betooging gehouden, waarbij het tot botsingen met de politie kwam. Er wer den winkels bestormd en de ruiten van het gebouw van liet Engelsclie blad „Times of India" werden ingeworpen. Door de jeugd word eveneens een manifestatie op touw gezet, waarbij getracht werd de En- golscho vlag naar beneden te halen. Een vermogend koopman heeft een belangrijk bedrag tor beschikking van. Gandhi gesteld voor het uitvoeren van diens plannen)- Te Bombay is oen soort van „krijgsraad" ingesteld, die zich tot taak stolt vergade ringen te beleggen on aanhangers te wer ven. Door dit instituut worden groo-te hoe veelheden vlugschriften verspreid, die er op aandringen Gandhi tot het uiterste te steunen. Do verkiezingen in Spanje. Volgons berichten uit Madrid zullen de verkiezingen in Spanje pas volgend jaar gehouden worden. De kiezerslijsten zullen echter nog dit jaar gereed gemaakt wor den. Men maakt daaruit do gevolg rekking, dat do verkiezingen voor de provinciale landdagen en gemeenten in bet begin van bet volgend jaar gehouden zullen worden. Do parlementsverkiezingen zouden dan pas in het voorjaar van 1931 plaats hebben. den heer Delora en hij is onvindbaar." „Maar het is toch niet mogelijk, dat in Londen een meusck verdwijnt?" „Een mensch kan overal zoek raken," antwoordde La mar tine droogjes, „als men schen als Louis daar belang bij hebben. Intusschon is het toch niet verstandig van ons onze wederzijdsche bevindingen met elkaar te vergelijken, wanneer wij geen van beiden iets met zekerheid weten. Mocht ik iets te weten komen omtrent bet verblijf van don heer Delora.. Ik reikte hem ijlings nrijn kaartje over, er bijvoegende: „Laten wij elkander op de hoogte hou den. Ik beu daartoe gaarne bereid." Hij boog en met ccn vriendelijk hand gebaar nam hij afscheid van mij1. Hoofdstuk XXII. Ik zag van het plan al om mij reeds in den ochtend aan bet hotel Milan to vervoegen, doch omstreeks vijf uur in den namiddag slapte ik er binnen en gal aan den hotelportier mijn kaartje voor juf frouw Delora af. Ily keek müj een beetje verbaasd aan, maar ik vertelde hem, dat ik door omstandigheden gedwongen was mijn vertrek een paar dagen uit to stellen „Vanmorgen heeft juffrouw Delora twee maal naar u lateu vragen, mijnheer, on ik heb uw adres buiten do stad opge geven." „Dat is in orde," antwoordde ik. „Maar is iutusssclien de heer Delora a! geschikt om bozoek te ontvangen?" „Nog niet, mijnheer. Het is inlusschen De verdediging van mijnvorsperringon in IndiB liet Tweede Kamerlid mr. Van Rappard heeft den minister van koloniën rragein ge stold over het besluit vuu de Nolenlandsolie regeoring, dat in Indië do batterijen ter ver dediging van de rnijavensperringen bezet zullen worden door personeel van de land macht in plaats van de marine De Vredes- en Volhcnbondstentoonste'ling. Do Vredes- en Volkanlljondstentoanstel- ling te 's-Gravanhage, die van 7 Februari tot fi Maart in de Grafelijke zaten is ge houden, werd op de 27 dagen, dat zij ge opend was, 'bezocht door 26-8G3 personen, wat dus ongeveer 1000 per dag Ls. De ongeregeldheden te Maastricht. liet hoofdbestuur van de NeLiriandsche Vereeniging van Fabrieksarbeider heeft oen telegram aan den minister van bininieuüanJ- seho zaken gericht, waarin liet in het belang van alle bij liet onderzoek betrokkenen aan dringt op publicatie van het oorspronkelijk rapport, dat uitgebracht is over de ongere geldheden te Maastricht. Zoo men weet beeft dra minister van binnenlandsche zaken naar aanleiding van vragen van het Tweede Kamerlid ir. Al- barda onlangs meegedeeld, dat er bezwaren waren tegen de publicatie van het volledig rapport met het oog o-p den omvang en om dat er nog een correaponidentie gaanide is met den samensteller van het rapport. Opening codlficatiecnterentle. Hedenmiddag om 12 nur had in de Gra felijke zalen op Iret Binnenhaf te 's-Ctra- venhage de officieele opening plaats vam de conferentie voor do codificatie van het internationaal recht, welke plechtigheid werd bijgewoond door den prins. De minister van buitenlaindschc zakeai, jhr, mr, Beelaerts van Blokland, hield een begroetingsrede, waarna de voorzitter der conferentie, mr. Th. Heemskerk, de ope ningsrede hield. Nieuwe lucht eerbiedingen. Door toenemende verbetering in de on derlinge samenwerking der Europeesche luchtvaartmaatschappijen zal ook dit jaar het aantal transito-verbindingen op- groo- ten afstand grooter worden. Zoo zullen van Nederland uit gedurende den a.s. zomerdienst van het luchtverkeer tweo nieuwe verbindingen tot stand wor den gebracht: Barcelona zoowel als Genua zullen in 1 dag bereikbaar zijn. Do dienst van do K. L. M. geeft in Parijs aansluiting op den dienst van de Air Union naar Marseille. Aldaar wordt da- een rare geschiedenis met diens terugkeer. Geen sterveling heeft hem gezien." ik knikte, doch ging daar niot verder op in. Kort daarop kwam de jongen, die mijn kaartje had boven gebracht, terug met do boodschap; dat het juffrouw De lora zeer aangenaam zou zijn als ik boven kwam. Ik volgde hem naar kamer 157 en vond daar Felicia alleen. Zij stond van do sofa op, toen ik binnentrad, en wachtte tot de jongen weer verdwenen was. Daarop strekte zij haar beide handen uit en er lag iets in haar blik, waaraan ik geen weerstand vermocht te bieden. Ik schaamde mij' plotseling om al myn booze verdenkingen. „Dus u is toch maar terug gekomen?" zeide zij' vriendelijk. „Ik vind dat zeer aardig van u, kapitein. Ik heb het een zaam, ja heusch, zeer eenzaam. Ik gevoel mij zenuwachtig en niet op mijn gemak," ging zij voort, naast my slaand en tot mij opziende. „U kunt zich dat wel voor stellen, kapitein. Ik had mij al zoovele jaren verheugd op deze reis naar Londen, en nu is alles in do war gestuurd en govoel ik mij diep ongelukkig." „En uw oom?" „Och, mijn heeft mij voorgelogen," riep zij uit. „Hij is niet terug. Ik bon geheel alleen. Hij komt niet bier en men staat mij niet too, naar hem toe to gaan. NI aar wilt u niot gaan zitten, kapitein? U heeft tocli geen haast? U gaat toch niet direct weor weg?" „We! poon, vooral nu niet," stelde ik haar gerust. „Ik heb weer eens ervaren, dat do wereld tocjr geweldig klein is. He gelijks aansluiting gegeven op de verbin ding van. de Deutsche Lult Hansa Berlijxt- Barcelona, terwijl driemaal per week aan sluiting wordt gegeven op een Italiaanschen dienst van Marseille naar Genua. In omgekeerde richting worden dezelf de verbindingen tot stand gebracht. Geen welkome vreenadd.Bge. Gemeld wordt, dat aan mevrouw Alexan dra KoUontay, gezante der Sovjel-repub.iek te Oslo, een pasviaum voor Nederland is geweigerd, zoadat zy niet zal kunnen deel nemen aan de demonstratieve imeniaiio- nalo vrouwenconferentie, die ter gelegen heid van de codificarioconferentie te Den Haag plaats heeft oost-liime, D e bestrijding v an rovo- lutionairo woelingen. Buitenzorg, ingeheid is de commissie voor de herziening van de art. 153 bia en ter en 161 bis van het W .v. S. in vernand met de nieuwe bepalingen tegen revoutio- naire woelingen. Le commissie zal hebben uit te gaan van „de noodzakelijkheid om ter handhaving van oude en gezag alsmede in het belang van het iuncuoiimre.en der maatrehappeHjfke huishouding, elke daarmee onvoroamgtiaie -politieke en economische actio te weren". Tot voorzitter ward be noemd prof. mr. J. M.. J. Schepper van do Rechtshoogesdliooi te Batavia. Sir Eric Drummond. Do isorretans-genoiaal van den Volken hond Sir Eric Drummond, i, gisteren met den boottrein te Hoek van Holland aange komen en naar Don Haag doorgereisd, waar hij- eenige dagen zal vertoeven in veAand met de conferentie voor de oodilicarie van. liet volkenrecht. Namens minister Beelaerts van Rlok'and werd Sir Eric Drummond aan het Maden Holt. Sipoor te Den Haag verwelkomd door don chef van diens kabinet, mr. dr. G. A. Scheltus. 1 Sir Eric Drummond logeert in hot hotel Des Indes'. 1 Gisteravond werd hem door de Koningin ten paleizo Noordeinde een maaltijl aange boden. Daarbij waren ook uitgenoodigd jhr. mr. Beelaeris van Blokland, minister van buüenlandsche zaken, en movroaw Bee laerts van Rlok'and, de heer D. Anzilotti, voorzitter van het Permanente Hof van In ternationale Justitie, en mr. B. C. J. Do der, rechter in dat Hof. De verdeeling van den radlo-zendtyd. Vrijdag heeft de Radioraad aan den mi nister van waterstaat een definitief ad vies inzake de verdeeling van dein zend tijd doen toekomen. De minister deelde gisteren in de Eerste Kamer mee, dat hij' dat advies rijpelijk zal overwegen, zonder do zaak op de lange baan te schuiven. De gijzeling van den heer Duyvesteyn. Naar mr. Duys meedeelt heeft de heer Duyvesteyn, die wegens het niet voldoen van een schuld van 137.95 aan den heer Borgelo te Gouda, in gijzeling was gesteld en deswege 110 dagen van zijn vrijheid) beroofd was, uit welke gijzeling hij .Maan dag j.l. door bemiddeling van de Goud.- sche sociaal-democraten is bevrijd, hem verzocht een civiele actie wegens onrecht matige daad tegen den heer Dorgelo Lu te stellen. Zijn schuldeischer heeft zich z. i. hier schuldig gemaakt aan hot zgn. „abus de droit", misbruik van recht, door hem, Duyvesteyn, die zelfs, wegens ge brek aan actief, niet failliet verklaard kon worden, te gijzelen. Hij acht zich doo-r deze daad onrechtmatig benadeeld. D« watersnood in Zuid-Frankrik. Er heeft zich te Rotterdam een commis sie gevormd, waarvan de heer M. Dutilh secretaris-penningmeester is, die zich ten doel stelt gelden te verzamelen voor de slachtoffers van den watersnood in Zuid- Frankrijk. kom hier een fcxrmeele visite maken na mens mijn broeder, die invalide is." Zijl keek mij met stomme verbazing aan en verklaarde mij niet te begrijpen. Ik vertelde haar van den brio! van mijn broe der uit Zuid-Amorika en zij luisterde mot belangstelling, waar lusschen zich ook een woinig vrees mengde. „Toch wel wonderlijk, maar intussolien ook wel aardig," verklaarde zij, toen ik geëindigd was. „Maar vertol me eens, heeft uw broeder in zijn brief het over oom Maurice of over oom Ferdinand?" „Hij heeft geen van beide voornamen genoemd, beeft alleen verklaard, dat een dor heeren Delora met zijn nichtje een bezoek aan Londen zou brengen en hij verzocht ons al wat in ons vermogen lag te doen om hun verblijf zoo aangenaam mogelijk to maken. Maar toen ik hier heen ging, is bij rny onderweg een idee opgekomen." „En dat is?" „"Waarom zou u niet mot mij medogaan naar Norfolk, naar mijn tante? Als ik haar inlicht, zal zij dadelijk een telegram aan u zonden en dan zouden wij allen tezamen op Feitham, in hot huis vau mijn broe der in 'Norfolk, eonigon tijd kunnen door brengen. Hier gevoelt u zich niet op uw gemak en verveelt u zich doodelijk. Waar- hij dan nog komt," liet ik er met na druk op volgen, „dat u hier in aanra king komt met menschen, waarmee u liefst niets moest te maken liobben." (Wordt ccrvobjil). Dese courant vevscïnjnl dagtlfjki, m»l uit» nnisfiflK no Zon" eB f'e^'dagea. Prijs per kwartaal i 2.—; franco por poet f350. M* P«r week1b conti— Afjon- Liitke naromers 4 cents. Abonnementen ;0rto dagelijks aangenomen. AdvertentifeQ voor hot ceistvolgend num mer moeten vêór eli um aan bet Bureaa beïergd zijn, Katenlpga vóór O uur. L Een bepaalde plaats van aitverlentièn 5J"ordt niet gewaaiborgd. l'iijs der Advcrlentiënvan 1—5 regels f 1.55; ledete regel meer t C.'dü; in liet Zaterdagen miner 1—5 regels 1' l.oU, iedere regel meer fO. sf».Iteclamea f 0.7" pei regel. Incassokosten 5 de., postkwitanliea 15 ets. Tarieven van adverteutien bij abonnement zijn aan het liuieau verkrijgS-u Dagelijks woiden tegen vooruitbetaling Kleine Advertentiln opaenomon a i O 50 t/m 15 woorden, f O 76 t/ni 25 woorden. Elk woord meei D cent tot een inaxnnuui van 30 v- ooiden

Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1