DE FRANSCHEN VERLATEN LONDEN. Donderdag 20 Maart 1930 DE VERDWENEN DELORA. latere. Toi. No. 68103 en 68GI7. 828t* Jaargang. No. 19373 BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN), Tel. 68103 en 68617. Postrekening No. 53II. BUITENLAND. De mislukking der vlootconferentie nabij. Frankrijk en Italië onverzoenlijk. Briand vertrekt uit Londen- Twijfel of hij terugkeert. Do toestand tor vlootconferentie is nu werkelijk critiek geworden en de defini tieve mislukking er van komt steeds drei gender nabij. Men weet, dat Frankrijk bevreesd is voor Italië en daarom een groote sterke vloot wensebt. Evenwel willen de Fran- schen hun vloot verminderen, indien zij in geval van oorlog met Italië of Duitsch- land kunnen rekenen op den steun van Amerika en Engeland. Maar deze landen wenschen dien steun niet te geven en heb ben positief geweigerd een dergelijk ver drag te sluiten. Er bleef nu nog een kans over, waar door de Fransclxen bereid zouden zijn hun vloot in te krimpen. Die mogelijkheid zou bestaan, indien Italië bereid gevonden weid om af te zien van zijn eisch van een even groote vloot als Frankrijk en met een kleinere vloot genoegen zou némen. Doch alle pogingen in 'die richting hij Italië zijn mislukt. Het gevolg daarvan is een sensationeelo mededeeling van Briand gisteravond iaat aan de pers verstrekt, dat hij vandaag Londen verlaat en dat het niet zeker is, dat hij of Tardieu nog in Looiden terugkomt. Briand had gisteravond met Mao Donald een maaltijd gebruikt, die niet tevoren was aangekondigd. Dus was er iets ongewoons ar dat bleek spoedig door de mededee ling van bovengenoemd besluit van B,rianri. De Fransehman zou Ontevreden zijn ge weest, dat MacDoriakl hij kle Italianen geen stappen heeft ondernomen om op die ma nier nog iets voor de Fraoschon èn de vlootconferentie te bereiken, ofschoon MacDonald zulks beloofd had. De Fransdien vertrekken dus uit Londen en men weet ook niet waarom zij nog langer in Londen zouden blijvön nu de onderhandelingen tusschen Italië en Frank rijk volkomen vastgeloopen zijn. 'Over de gevolgen van het besluit rala Briand zullen we het toog niet hebbent Het is mogelijk een diplomatieke stap van hem om de besprekingen te forceeren, oin Amerika en Engeland, die deze conferentie bijeenriepen, flink wakker te schudden en duidelijk te maken, dat zij de conferentiei bijeenriepen en dus met alle inspanning een mislukking moeten voorkomen, of er do verantwoording voor dragen, want liet is gebleken, dat Engeland en Amerika in hun verlangen om samen tot overeenstem ming te komen, niet voldoende de mea ning in andere landen hebben gepeild en 5 mogendheden zonder een redelijke kans op een gunstig resultaat, onvoorbereid, on verantwoordelijk bijeenriepen! .Nadat wij dit luidden geschreven, komt reeds uit Londen een nader telegram, waar in Briand reeds anders spreekt: Naar verluidt heeft Mac Donald Briand onmiddellijk na zijn besluit om Londen to verlaten, verzocht om een onderhoud, dat in aansluiting op een diner plaats vond en meer dan 2 uren d'uurde. Onder werp van deze bespreking was wederom het overwinnen van de moeilijkheden en het bespoedigen van den gang van zaken der conferentie. Briand verklaarde, dat hij zeer hoopvol gestemd was. Ilij sprak de verwachting uit, dat hij tezamen met Tar dieu naar Londen zou terugkoeren, doch wanneer dat zou zijn, wist hij nog niet. Naar aanleiding van zijn onderhoud met Mac Donald deelde Briand mode, dat voor namelijk gesproken was over do vraag boe Door Ei. PHILIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde ventaling van Mr. G. KELLER. 45) Hoofdstuk XXVI. Het was reeds over éénen, toon ik van het avondfeest van mijn neef in mijn hotel terugkeerde. Do portier, die mij binnen net, u;c,es mij intilsschen oen man, die in het schemerlicht van do vestibule stond „Daar is iemand, die al een paar uur °P u staat to wachten, mijnheer, Hij heef imj verklaard Fritz to heoton." „bloot die mij! spreken?" De man kwam een schrede dichterbij sloeg aan. Toon herkende ik hem dade hpr. Het was do man van hot Cafó Uni versal. »In orde," zeide ik tot mijn portier «Ga maar even mode naar mijn kamers,' j ik or op volgen, mij tot Fritz wen dend. Ik ging hein voor naar mijn apar- temont, draaide hot olectrisch licht op oil zette mij in een fauteuill. «Nu Fritz," begon ik, ,ik lioop dat jo ™j wat nieuws brengt." >,.lk beu mijn haantje kwijlt, mijnheer," antwoordde lui! een bootje somber, r "n wa! verdiende je daarmee?" vroeg ik »Do fooien meegerekend zal. liet otnge- J ,r, twee pond per- week geweest zijn." 'Verklaarde uiSjn bezoeker met een sterk do oplossing der aanhangige problemen zoo snel mogelijk bespoedigd zou kunnen warden. Hij was van meerling, dat hier zeker iets aan gedaan kon worden. Aldus liet telegram. Briand zal echter, naar wij hopen, niet te veel van Ifca.lië verlangen, want een ander telegram, dat we zooeven uit Home ont vangen, doet niet verwachten, dat Frank rijk op tegemoetkoming van Italië mag rekenen In zijn gisteren gehouden machtzitting heeft de Groote Fascistische Raad (parle ment), de houding -der Italiaansdio delegatie tor vlootconferentie en haai* verdediging van do ItaJiaanscbe aanspraken op gelijk heid met dia sterkst bewapende mogend heid van het Europoesohe continent (Frank rijk), goedgekeurd. Do Mettagoro keert zich tegen de Fran- ■sehe aanvallen op de Italiaansdbe delegatie en verklaart, dat hot onzinnig is te ver wachten, dat de Italiaansdbe delegatie z.d toegeven, daar juist de Londeuisohe con ferentie liet bevrijs heeft geleverd van de vijandige houding -van Frankrijk tegetei Italië, terwijl Frankrijk teg' moti veering van zijn eisdien voor een grootere vloot steeds weer de mogelijkheid van een oorlog met Italië aanvoert. Daar kan Frankrijk het moe doen. We kunnen over het lot dar vlootoonfo- rentie allerminst optimistisch zijn. Deze vlootconferentie, waai'van ook de ontwapening te land afhankelijk is, dreigt met züjn volkomen negeeren en vertrapping van de an t i - oor! ogs vei drag-em, die de deel nemende landen zelf ontwierpen, en met de verscherping -van tegenstellingen, zelfs het scheppen van nieuwe tegenstellingen, het grootste internationaal échec na den wereldoorlog te worden. AHes wat na den oorlog tot versterking van den -vrede met zorg ea toewijding is opgebouwd, alle teere vredesplantjes, die nog niet voldoende w-ortel hébben gescho ten, dreigen in Landen door liet op onver antwoordelijke wijze bijeenroepen van een vlootconfeientie dooï Amerika en Engeland te worden vernietigd. Ministers door hun partij geroyeerd. Het partijbestuur der Fransche radicaal- soc. partij besloot in de gisteren gehou den zitting de beide ministers Dumesnil en Falcot, die, zooals bekend is, tegen den wil der partij zitting in het kabinet heb ben genomen, met slechts drie stemmen tegen te royeeren. Een deel der Fran sche ochtendbladen veronderstelt, dat de rad.-soc. zich bij de stemming over de ratificatie van het Youngplan van deel neming zullen onthouden. S. M. Eisenstein uit Frankrijk gewezen. Den bekenden Russische» cineast S. M. Eisenstoin, regisseur o.a. van. de bekende Potemkin-film, is aangezegd Frankrijk te verlaten, aangezien hij door het vertoonen van bepaalde films, ongeoorloofde propa ganda zou hebben gemaakt. De Engelsche mijnwet. In verband met de lieden plaats vinden de stemming in het Lagerhuis over de door de regeering ingediende kolenwet, vornl gis teren een bespreking plaats tussolien de ver tegenwoordigers van de Britsol ie mijnwer- kersfederatio en den minister van handel en den minister voor do mijnen. De secretaris der mijhwerkersfederatio verklaarde na afloop, dat men mot de ver tegenwoordigers der regeering de aangele genheid nog eens grondig had besproken in verband met do geruchten, dat de re geering bereid zou z'ijla het ontwerp onder bepaalde omstandigheden te laten vallen. Hij verzekerde dan ook, dat hij er van over tuigd was, dat de regeering alles in het werk zal steller om hot ontwerp zoo. spoe dig mogelijk tot wet te maken. Engoland on Egypte. De Fgyptïsche minister-president, Nahas Pasja, is heden in gezelschap van den Egyptischen minister van buitenlapdsclie zaken, den minister van financiën en don minister van 'publieke werken, alsmede van een groot aantal deskundigen, naar Londen vertrokken, voor het voeren der aangekondigde besprekingen over het nieu we verdrag tusscheu Eugeland en Egypte, dat men thans in Egypte graag zoo spoe dig mogelijk! voltooid wenscht zien. De uitvaart van Primo de Rivera. De Rein met het stoffelijk overschot van Primo do Rivera is Dinsdagnacht te Madrid aangekomen. Het lijk werd eerst in de ontvangstzaal van het station geplaatst en is gistermor gen naar het kerkhof overgebracht. De infant Ferdinalnd ging als vertegenwoordiger van den koning aan hot hoofd van den stoet, gevolgd door de leden van het ka binet. In de stralen, waardoor de stoet kwam, bewees het garnizoen van Madrid de militaire eer. Er stonden veel menschen langs den weg, dien do stoot ging. Men zweeg eer biedig. De kist was gehuld in de natio nale vlag en geplaatst op een affuit. De chaos in China. Het officïoele nieuwsbureau meldt, dat generaal .Jen Hsi-sjan van plan is te Peking een zelfstandige regeering te vor men en dat hij Woe Pei-foe heeft aange zocht minister van oorlog te worden. Toean Tsji-joei, die, in 1925 tijdelijk voorzitter van den uitvoerenden raad was, zou mi nister van binnenlandscbe zaken worden en de vroegere minister-president Liang Sji-yi minister van financiën. BINNENLAND." Duitsch accent. „Don neemi ik jo van hedenavond af in mijn dienst tegen twee pond tien pence per, week. De betrekking zal wel niet van langen duur zijn, maar je zult bemerken, dat zij niet onvoordeelig is." Do man liet zijn hoed doior zijn vin gers glijden en keek mij mot domme ciogon aan, terwijl hij antwoordde: „Ik bén geen knecht, mijnheer." „Als dat wel het geval was, zou ik je niet kunïien gebruiken. Maar jo kunt jo nuttig maken in een andere richting, als je er tenminste lust in hebt." „D, mijnbeer, ik hen tot alles bereid. Ik heb vrouw en kinderen en daarom, mag ik niet zonder werk zijn." „Nu goed. In het kort komt het hier op neer, dat ik het verblijf moot te weten komen van den heer, die gisteravond met don Chinees ilu jouw restaurant is ge weest." De man keek miij met zekere verba zing aan en vroeg: „Woot u dat dan niet?" „Neen en daarom is hot joiuw taak dat adres uit te vinden." „En wat krijg ik er voor, als ik de verblijfplaats van dien heer weet mede te dooien?" „Een bankbiljet Valn tien pond," ant woorddo ik, „contant uitbetaald." Een-1 flauw glimlachje verscheen op zijn gelaat, terwijl hijzejdo „Dan kan ik het u wel dadelijk mede- deelen. Hoeft u do» tien- pond bjf de hand?" 1 „Onmiddoll'gikj" antwoordde ik, opstaaln- Solrée ten Hove. Do Koningin en de Prins der Nederlan den hébben ten putei zo Nooreleinde gister avond, in tegenwoordigheid van de Ko ningin-Moeder en oom klein aantal genoo- digden, een muziek-soirée gegeven. De heer H. van der Vegt (viool), mej. N, Wagenaar (piano) en mej. Th. Versteegh (alt-zangeres) geaccompagneerd door den heer Schouw man, voerden het programma uit Prinses Juliana op do Jaarbeurs, Prinses Juüana heeft gisteren incognito een bezoek van 2 uren aan de Jaarbeurs te Utrecht gebracht. De Hertog Hendrik. Ih*. Als. pantserscliip Hertog Hendrik wordt, onder bevel van kapitein ter zee J. Bosma, omstreeks 20 Mei van Curacao te Nieuwediep terug venvacht. Zuid-Afrlkaanseh bezoek. Te Londen is een Zuid-Afrikaansche spooirwegdelegatie aangekomen, die na Pa- schen o.a. ook ons land zal bezoeken om de spoorwegen te hestudeeren. HerTormd.Gereforaieerdc Staat-pariij. Op de jaarlijksche algoineene vergade ring van de Herv. Gerof. Staatspartij, giste ren te Utrecht gehouden, zijn de aftre dende bestuursleden, ds. II. E. Gravemeijer te Amsterdam (voorzitter), ds. S. J. H. van Leeuwen te Arnhem en de heer A. J. Louwersheirn te Den Haag, herkozen. Ds. C. A. Lingbeek hooft een inleiding gehouden over: Iets over onze houding ten opzichte van do sociale beweging. Oost-lndië. Een nieuwe koelie-or donnantie. Batavia. Het Bat. Nbl. verneemt, dat de Permanente Arbeidscommissie ter Su matra's Oostkust to Medan haar advies over het schema voor de nieuwe ontworp-koelio ordonnantie niet voor het einde van April kan indienen. 1 In bedoeld schema wordt allereerst de gedachte vastgelegd, dat in de toekomst een koelie-ordonnantie zal gulden vooralle gewesten, terwijl uit de considerans voorts zal'blijken, dat de daarin vervatte maat regelen zijn te beschouwen als een eerste stap tot afschaffing van do poenale sanctie. Overleg met de ondernemers over ver Je re- stappen zal plaats hebben in 1936, echter niet via de Permanente Arbeidscommissie welke kal worden opgeheven, docli direcl met de organisaties. Do voornaamste feite lijike bepaling regelt het percentage vrije koelies dat op de oude, namelijk de ten minste tien jaren bestaande onderneming™ aanwezig moet zijn, hetgeen in de periode welke aanvangt op 1 Januari 193*2 steeds oploopt, zoodat na 31 December 1935 de helft van de ufbeid-erdmvolking van de on dernemingen uit vrije koelies zaJ moeten bestaan. Het outwcrp-Wlnkelsluillngsivet. Hol Weekbl. voor liet Recht .-clirijft Vrijdag a.s, zal in de Tweede Kamer do eindstemming worden gehouden over hot ontwerp op de winkelsluiting. Wij hopen al is de verwachting o-p verwezenlijking van die hoop niet heel groot, dat het outwoip zal worden verworpen. Over de strekking van liet ontwerp spreken wijl niet, lio'wel ook daarover veel zou zijn te zeggen, doch dit zou niet veel meer zijn, dan uilen maar Athene dragen. De lust naar telkens nieuwe dwangwetten is nu eenmaal onvetrvv inbaar. Wij spreken alleen over den vorm, den tekst van het ontwerp. Wat wijl daaromtieni lazen, vooral ook in velband met de nog steeds geldende, zij* hot dan ook weinig toegepaste, Zondagswet, maakte -een bedroe venden indruk. Straks als de wet in hol Staatsblad staat, 'zal de rechter haar heb ben toe te passen. Zal hij daartoe in staat zijn? Redelijkerwijze niet; hij zal niet wij- kunnen. worden uit de wet zelf on zeker nog minder eenig licht kuninen putton uit hare, aan do gfootsto tegensti'ij lighedon rijke geschiedenis. Een juridisch gesdioo-ld Kamerlid, onverschillig tot welke partij hij behoort, kan aan zulk een ontwerp zijn stem niet geven. Tegenstemmen is plicht. Provinciale Staten van Zuid-Holland. De eerste gewone zitting van de Sta ten zal worden geopend op Dinsdag 27 Mei, des voprmiddags 11 uur. Het ligt in de Inxloeliiig de zitting daar na te doen voorzetten op Dinsdag 17 Juni en, zoo noodig, do daarop volgende da gen. De vergaderingen zullen, behoudens nader bericht, gehouden worden in de ver gaderzaal van de Eerste Kamer. Wijziging art. 65 Drankwet. Bij het afdeelingsonderzoek van het wets ontwerp tot wijziging van artikel 66 der Drankwet, verklaarden verscheidene leden het te betreuren, dat in de omstandigheid, dat de Tweede Kamer besloten heeft de op 22 Januari j.l. ingediende nadere nota van wijzigingen van liet ontwerp-Drankwet in de afdeelingen te onderzoeken, aanlei ding is gevonden voor de indiening van dit wetsontwerp. Naar do meening dezer 'leden ware het beter geweest, de kwestie der vennootschapsvergimningen uit het eerstgenoemde ontwerp te lichten en die met verzoek om een spoedige behande ling in een afzonderlijk ontwerp vervat aan de Staten-Goneraal ter overweging aan te bieden. Deze leden stelden er prijs op te verklaren, dat, indien z ijhun stem aan het onderhavige voorstel niet zullen ont houden, zij daarmede in geen enkel opzicht geacht willen worden eenig praejudice te hebben geschapen. Besmettelijke ziekten. De St.-Ct. van 19 Maart j.l. bcVat een opgave van het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 9 tot en met 15 Maart j.l. Voor het geheele land bedragen de to talen: roodvonk 377, diphllierie 179, buik- typhus 8, meningitis 7, encephalitis Ie- thargica 2. De koepokinrichtingeïi te Amsterdam, Rotterdam en Groningen hebben in ge noemde week entstof afgeleverd in totaal voor 4484 personen. Gevallen van encephalitis na inenting wer den in bedoelde week niet tor kennis van het Staatstoezicht op do Volksgezondheid gebracht. GEMENGD NIEUWS. de. „Kom aan, Fritz, je bent een flinko koret en ik beloof je, dat het niet hij tien pond zal blijven." „ïs u dat ernst?" liiold Fritz aan. „Het is toch geen grapje?" „Volstrekt niet. Hoe kom je daaraan?" „Omdat," vefvolgde hij, terwijl zich nu een brecde glimlach op zijn gelaat ver toonde, „die lieer zijn introk hoeft genomen in (lit oigensle hotel." Een oogenblik keek ik hem zwijgend aan. Het leek inij onmogelijk. „Maar hoo ter wereld weet jo dat?" vroeg ik ten slotte. „Dat zal ik u zoggen. Op een avond, nog niet laag geloden, kwam liij met dien Cluneeschon heer ia. ons restaurant. Zij zaton zeer lang to praten en ten slotte werd ik ontboden in het kabinet paiticu lier, waai' zij zaten to eten. Do heer schroef een brief jo en gaf mij dat. Hij voegde er hij: „Neem een hansom en rijd naar liet Claridgo IIolol Geef dit brefjo aan den kassier, dan krijg jo van hem een pakjo, dat jo mij moet brengen." Ik zeide dat ik niet weg kon, maar hij had reeds met den directeur gesproken en deze liad hot $oed gevonden. Ik ging dus met het briefje naar het hotol en kwam terug mot een in bruin papier gewikkeld pakje." „Fritz," zeide ik, ,zet jo in dien fau- teuïllo en bedien je viui een whisky soda. Het spijt me, dat ik geen hier voor je heb, maar je moet je maar beholpen me wat wiji gewoonlijk drinkon. Steek ook eer sigaar op. Maak het je zoo gemakkelijk mogelijk. -Ik ga naar beneden naar het kantoor. Als het mij bljjkt, dat jo mij do waarheid hebt gezegd, kom ik terug met twee bankjes van vijf pomd in de hand, welke voor jou bestemd zullen zijn." „Best," zei Fritz, mot kaltne zelfgenoeg zaamlieid mijn gastvrijheid aanvaardend. Ik ging naar het kantoor en vond daar al leen ecu klerk, die oen romannetje zat te lezen. Ik begreep wel, dat mijn taak niet gemakkelijk zou zijn, daar het hoogst onwaarschijnlijk leek, dat Delotra ouder zijn eigen naam kamers zou hebben bespreken „Ik zou gaarne weten," begon ik, ,of hier een heer, Delora genaamd, is gelo geerd."* Do klerk schudde ontkennend het hoofd en antwoordde: „Niemand van dien naam is hier gelogeerd, mijnheer." „Eigenlijk verwachtte ik niet apders,' verklaarde ik. „Immers de heer, dien ik zoek en die, naar jk zeker weet, hier heeft gelogeerd of nog logeert, gaf een anderen Siaam op dan zijn eigen en dien anderen maain weet ik niet. U kent mij toch?" „Zeker mijnheer, u bont kapitein Ro- tlierby, broeder van lord Welmington," „Nu, dan zult u, hoop ik, ook wol be grijpen, dat, indien ik u vragen stel, welko onbescheiden lijken, ik er alleen mee voor den dag kom, omdat zij in verband staan mot een zaak van gewicht eri niet uit ijdolo nieuwsgierigheid voortspruiten." „Ja, daar bon ik van overtuigd, mijn heer," verzekerd© do jongeman m\j, „en ik hen ook gaaruo bereid u in te lichten voor zcover liet in mijn vermogen ligt." „De lieer, dien ik zoek, is vermoede lijjjj jWoensditg 1.1. dea avonds van hot Brand te "Wassenaar. iOjntaotisch optreden 1 der politie. Dinsdagmiddag is er op de kapitale boer derij ^Beliesteyn. te Wassenaar, bewoond! door den veehouder en bloembollenkwee kei* 0. Nell, braad ontstaan, vermoedelijk door het omstooten van een blik benzine in het werkhuis, waar een motor staat voor de watervoorziening. De biand liet zich zeer ernstig aanzien. De veehouder belde da lelijk de politie op, maar kreeg geen verbinding. Ilij belde toen ,1e Coup. Verg. Samenwerking op, die do politici waarschuwde. De bewoners waren iniusschen zelf met blusschen begonnen. Zij gaven groote slal- ommers met water van hand tot hand, buren scholen toe. Met groote behoidig- heid weid hot water over het bi an lende dak geworpen. Inmiddels was de politie auto met acht manschappen vertrokken en, het eerst aangekomen. Zij oordeelde het noodig de vrijwillige blusschcrs van het terrein te verwijderen. Dat moet niet vrienJ delijk gegaan zijn. De gummistok moet zelfs een woordje meegesproken hebben. Ook! de brandweer moet last van de politie on dervonden hebben. De inspecteur van po litie meende iü. dat hij de leiding had, wat de commandant van de brandweer hem natuurlijk betwistte. Uit voorzorg had do hoer Nell zijn 70 koeien uit den stal gedrevo.i. Toen nu hefc gevaar zoo goed als geweken was, wilde do veehouder zijn vee zoo gauw mogelijk weer in den stal brengen. De dieren waren on rustig. Verscheidene had ien de horens stuk geslooten. Daar zij uit oen warmen stal in de koude buitenlucht gelrcven ware.i, was gevaar voor longontsteking niet denkbeel dig. Maar do politie wilde eerst verhooren Nell weigerde dit botweg en gaf zijn zoon bevel om de koeien binnen to brengen. Deze wist precies, hoe de koeien moesten staan. Wanneer men ze maar door elkan der in den stal bracht, zou er aan het veelden tusschen vreemde huren geen eindd komen. De politie wilde toon den zoom arresteo ren, maar hij zette het op een loopeu. Een hoofdagent en drie agenten zetten hem achterna. Het ging dwars door een sloof, overeen weiland. Toen verdween deiluch-. teling in een bollenschuur. Twee agenten! werden als schildwacht buiten gezet. Drie zochten de schuur af. Maar zij vonden! niets. Een arbeider, die van den prins geen kwaad wist, wees de politie een luik in den vloer. lOïidor den vloer liggen ml. aarlappel- putten. Daar weid Nell Jr bont en blauw van de kou gevonden. Per politieauto werel hij naar het bureau gebracht. De brand zelf had niet veel om hef lijf. Maar verschillende helpers hebben liet met do politie te kwaad gekregen. Do gummistok liceft kwade diensten gcriaan. De verontwaardiging over het gebomde is groot. Van den hoor Noll werd een fiets gestoten. Daar lette do politie niet op! vasteland hier aangekomen. Ik weet niet welken naam hij heeft opgegeven, maar ongetwijfeld is het niet de naam van Delora geweest. Ilij is tamelijk lang, bleek en mager en zijn uiterlijk verraadt duide lijk, dat hij een vreemdeling is. Hij hoeft zwarte oogen, een zwarten sik en ziet er uit als een Zuid-Amerikaan, wat hij den kelijk ook wel is. Brengt dit signalement u op een spoor?" ,,lk vermoed van wel, mijnheer, Weet u misschien, ook hij toeval, oi liij be vriend is met den Chinoesclien gezant?" „Dat acht ik zeor waarschijnlijk," ant woordde ik. „Is hij dus hier gelogeerd?" „Nog slechts enkele uren geleden had hij hier oen kamer," verklaarde do klerk. „Om ongeveer tien uur kwam hij hier van avond binnen, ging toen dadelijk naar zijn kamer, liet zijn rekening brengen en verliet zoo haastig, mogelijk liet hotel. Ik herinner mij dat alles zoo bijzonder goed, omdat hij zijn. vertrek niet te voren liacl aangekon digd, en uit do manier, waarop hij terug keerde, en zijn overhaast vertrek viel wol af to leiden, dat hij zelf niet gedacht had zooi spoedig te zullen vertrekken." Ik gevooldo mij eon oogenblik uit het veld geslagen. Het was dan ook wel een tegenvaller, zoo dicht bij hot beoogdo doel te zijn gekomen en dit op hot laatste oogen blik te zien ontsnappen, liet was boven dien to dol, to weten, dat gedurende ai dien tijd do man in hetzelfde hotel had vertoefd ids ik, die er zoo'sterk naar ver langde hom to ontmoeten. (Wordt vervolgd). Deie conr&ut «ersclitju! d«g»HJki, m»t alt- jjodering tan Zon- «n Feesldagea. Pijja por kwartaal 1 2.franco per post £8 50. Prijs per week: fSee'nts.Afnon- toljk» nummers 4 cents. Abonnementen worden dagdpks aangenomen. Advertentien voor hot eerstvolgend num mer moeten vóór eii uur aan het Bureau kiorgd zijn, 's Zaterdags vóór t» uur. Een bepaalde plaats van advertonti&n word! niet gewaarborgd. f'rua" dor Adveitentiën: van t—5 regels X 1.55tedeie regel meer f C.SÜ; in het Zaterdagnu minor 1—5 regels I 1.80, icdeio regel meer fO. <5. UeclameB C0.71 pei regel, incassokosten 5 ets.postkwitanties 15 els. Tarieven van advertcntitn top abonnement cjjn san het Bureau verkrijgbaar Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Klein» Advertenlibn opgenomen al O DO t/in 15 woorden, f 0.75 t/m25 woorden, JJU. woord meer 6 cent tot een maximum van 30 woorden

Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1