STADSNIEUWS. -a- Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdigeen pot Sprutol. Bij alie Drogisten. Gouden bruiloft M oensdag, 16 April a.s., zal het 50 jaar geleden zijn, dat het echtpaar J. C. Kra mer Freh-erIVinhei in het huwelijk trad. Gouden jubileum. Den Istcn Aprt a.s, zal het 50 jaar geleden zijn, dat de heer \V. F, IV. F.cken- hausen als particulier klerk in dienst trad ten kantore der Invoerrechten en Accijn zen alhier; vervoleens was hij als klerk werkzaam te Vlaardingen, Overschie, Rot terdam en Sliedreeht. 1 Juni 1S92 ging hij over in gemeente dienst als ambtenaar bij de plaatselijke belasting te Schiedam. Nadat hem in den loop der jaren nog verschillende andere werkzaamheden wa ren opgedragen, o. a. controleur belast met de controle op de echtheid van Schied.un- sche jenever, lid der commissie van voor lichting voor de gemeentelijke Inkomsten belastng, enz., werd hem den 22sten Fe bruari 1894 de functie van deurwaarder der gemeentebelastingen opgedragen. Den lsten Januari 1906 werd hij be- vorderd tot controleur der Gemeentebelas tingen en ten gevolge van wijzigingen in den dienst, als deurwaarder werkzaam ge steld ten kantore van den Gemeente-ont vanger, welke betrekking hij nu nog steeds vervult. Oranje-Vereenlglng. Gisteravond hield het bestuur der Oranje vereeniging een vergadering ter voorberei ding in hoofdzaak van de algemeene ver gadering, welke op Dinsdag 8 April zal worden gehouden. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden vastgesteld, waarna uitvoerige besprekingen werden gehouden over de voorloopige voorstellen van het Da- gelijksch Bestuur ten aanzien der viering van de verjaardag van H, Al de Koningin- Hoeder op 2 en van H. AI de Koningin op 31 Augustus. Voor H. Ai de Koningin zal het ditmaal de vijftigste verjaardag zijn. De voorstellen van het Dagelijksch Bestuur, waaromtrent op do algemeene vergadering nadere mededeelingen zullen worden ge daan, werden met algemeene stemmen aan genomen. Op deze algemeene vergadering zullen twee bestuursvacaturen moeten wor den aangevuld. Besloten werd. voor Gusto's Muziekver eeniging, ter gelegenheid van het door haar op Hemelvaartsdag en Tweeden Pinkster dag te houden concours, een medaille be schikbaar te stellen. ..Driahoefesiverk". Alen verzoekt ons, ter aanvulling van ons bericht van ÏAIaandag j.lnog te willen meedeelen, dat het iniatiatief voor het Drie- hoekswerk hier ter stede wel is uitgegaan van mevr. J. Af. T. Tdrisbeek-—van 'Lonk huizen. maar als presidente van de plaatse lijke afdeeling van de Union de inter nationale vereen! ging tot behartiging van de belangen van jonge meisjes. Het is de Union-afdeeling, die het Driehoeks werk hier ter hand heeft genomen en die ook de financieele verantwoordelijkheid aanvaardt Voorts zij meegedeeld, dat het geen verplichting is de belofte af te leggen, zoodat meisjes, rlie eenig bezwaar hebben tegen de belofte, toch aan het Driehoeks- werk actief kunnen deelnemen. Alorgenavond 7 uur heeft de eerste bij eenkomst van de Driehoeksmeisjes in de Beurs (ingang achterzijde) plaats- Rotterd. Droogdok Maatschappij. De gisteren gehouden bestuursvergade ring van De Rotierdamsche Droogdok A^at- scbappij, N.Y. te Rotterdam, heeft o.m. besloten in de a.s. jaarvergadering voor te stellen het dividend over 1929 te be palen op 15 pet. (vorig jaar 12 pet.). Zoo men weet, wordt door de R. D. M. ook de Scheepswerf en Alachinefabriek Nieuwe AAaterweg alhier geëxploiteerd. Opening Spertschool. Bij de opening van dia sportschool van den heef Ary Smit op Alaandag a.s. in ge bouw V. 1. O. S-, aan de Kethelstraat, zuller verschillende boksdemonstraties wor den gegeven o. a. door de prof. boksers Piet van der Veer, Arie van Vliet De Jong, Bakker en Ary Smit. Ook zullen er eenige amateurspartgen plaats hebben. ,ïïed, Leger des Hells" en Leger des Hells". De politie herinnert den ingezetenen er aan, dat het „Nederlandsche 1 *eger des Heils", dat tegenwoordig drukwerk aan do huizen te koop aanbiedt, een afhehending is van het beter bekende „Leger des Heils", en adviseert zich eerst te overtuigen met welke organisatie men te doen heeft, voor met een bijdrage steun verleend wordt. In een put gevallen. Op het Rozenburgerplein is in verband met do wijiziging in het rioolstelsel een put gegraven. Gisteravond is daarin de 0- jarige A. A. uit de Strijenschestraat ge vallen. De jongen kroeg een nat pak en bezeerde zich aan zijn tong, die hj' blijk baar tussehen zijn tanden hield bij zijn val en aan zijn buik. De put is 4 AI. diep. Van den djjk gereden. Hedennacht omstreeks 1 uur is in do bocht bij de nieuwe begraafplaats een auto van den Vlaardingerdijk gereden. Toen de politie, die gewaarschuwd was, ter p'aatse Icwam, vond zij alleen do auto onder aar. den dijk liggen. Bij onderzoek is gebleken, dat de be stuurder van de auto een zekere B. uit VIaardlagen is geweest, die vermoedelijk vergezeld was van eenige dames. Hedenmorgen is het voertuig weer op don djjk gezet. Ongewenschto koopers. Hedenmorgen had in de Nieuwe Maas- straat in verhand met een faillissement do verkooping plaats van een inboedel. De meerderheid van de aanwezigen bij dio verkooping vond het ongepast, dat een paar vertegenwoordigers van „het oude volk" bood en gaf daarvan op ondubbel zinnige wijze blijk. De bolhoedjes vim de „vreemde eenden in de bijt" rolden over de stxaatsteenen! DIstricts-Arbeldsbeiiri. Aangeboden arbeidskrachten te Schie dam: glasblazers, letterzetters, grondwer kers, inetselaaks, opperlieden, betonwer kers, schilders, timmerlieden, ijzorvlech- ters, machinaal houtbewerker, kistenmaker, kuipers, aanhouders, auto-geen lasschers, klinkers, metnalboorders, construetiewer- kers, constructiebankwerkers, sclieepsuohil- ders, stokers, voorslaunders, ijzerwerkers, brandersknechts, distillafeursknechts, brood bakker, magazijnpersoneei, portier-verband- moester, transportarbeiders, chauffeurs, va rensgezellen, voorlieden, zakkendragers, kantoorbedienden, fabrieksarbeiders, en losse werklieden. Gevraagde arbeidskrachten: ie Schie dam: nette paikmeisjes, steno-typiste (mo derne talen), loodgietersleerling, behajiger- plakier, jongens en meisjes voor fabrieks arbeid, loopjongens, colporteurs, nette dienstbode, meisje voor lialve dagen, jon gen van 16 jaar, halfwas schilder; to Overschiejongens en meisjes voor fa brieksarbeid. AGENDA. "Schiedam. Luxor Bioscoop. Broersvest 8 uur. 1. De roovers van Santa FA 2. Boe ven en burgers, 3. Vrouwen zijn de baas. 26 Alaart. Alusis Sacrum, 8.15 uur. Algem, ledenvergadering Vereen. „Zwak zinnigenzorg". 26 Maart. Gebouw Clir. Soe. Belangen, 8^ uur. Propaganda-feestavond Chr. Kantoor- en Handelsbedienden. Spreker W. Droog, uit Vlaardin gen 28 Alaart. Alusis Sacrum, 815 u. Propa ganda feestavond Vrijheidsbond en i Bond van Jonge Liberalen. Spre- 1 ker: C. J. van Kempen. Het libe rale standpunt ten aanzien van Indië. 29 Alaart. Verkooplokaai. Lange Haven 8 Uitvoering Schied. Tooneelveree- niging. Eigen studie. 31 Maait. Gebouw V. I. O. SKethelstraat 27. Opening Sportschool. Roksde- monstraties. R ott erdam. Heden e. v. a. Circus Schouwburg, 8 uur. Gez. Fietje Spree. Mooie Ma rietje. Heden e. v. a. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Fritz Hirsch Operette. Werm- der weisse Flieder wieder blüht. Heden e. v. a. Casino, 8 uur. Operette Gez. Armand Haagman. Parijs— New-York. 26 Alaart Groote Schouwburg, 7.30 u;ur. Duitsche Operavoorstelling, on der leiding van J. Heythekker. Don Juan. 27 Alaart. Nutszaal, 8 uur. Piano-avond, Benno Moiseiwitsch. 28 Alaart. Groo-le Schouwburg, 8 uur. Ned. Ind. Tooneel. Vader-vrijgezel (25-jarig jubileum Cor Ruys). 29 Alaait e. v. a. Tivoli Sche iwburg, 8 uur. Fritz Hirsch Operette. Ein AVaizertraum. 1 April e. v. a. Casino, 8 uur. Casino Operette Gezelschap. Alister X.. (Die Zirkusprinzessin). Heden e, v. a. W. B. Theater, N. Binnen weg. Zijn geluksdag; Het geheim van de familie Drake. Heden e. v. a. Theater Scala, Kruiskade. De prinses van Covey-Island. Een kus in een taxi. Heden e. v. a. Grand Theater Pompenbur- gersingel. De brug van San Luis 1 Rey. Heden e. v. a. Thalia Bioscoop, Hoogstraat 325. Do straat der zonde. Heden e. v. a. Olympia Theater, O. Bin nenweg 46. Woestijnnachten. Boe renbedrog. Heden e. v. a. Cinema Royal, Coolsingel 35. De Cameraman; Sioux.bloëd. (geprolongeerd). TCimst en Wetenscliai). De Circus-Schouwburg. Het Gezelschap Spree zal, naar de N. R. C. meldt, met ingang van 1 Alei wor den ontbonden. Tot dien datum zal het de Circus Schouwburg te Rotterdam blij ven bespelen. In de maand Alei zal het Ensemble Bouber er optreden. Daarna zal do schouwburg een belang rijke verbouwing ondergaan, waarvan rlo kosten vooriooplg op f150.000 zijn ge raamd. Do eigenaresse, mevrouw F. Spree te Alijtelaar, heeft den schouwburg voor tien jaren verpacht aan een Berlijnsch con cern, dat het gebouw met ingang van 1 Augustus zal exploiteercn ajs variététhea ter. omlig iii L\\mTïï7Jil^iü'jNr Tevens wordt een voordracht gegeven over: Doelmatige voeding, terwijl! ook een kookdemonstratie zal plaats hebben. Ter kwjj- en harlngvlsachery. Heden zijn van hier nog drie stoom- heugers van de Visscherij-Mij. „Vlaardin gen" vertrokken ter heug- eai iiaringyis- scherij. Do stoombeuger „Vooruit", die reeds do haringnet) es aan boord had en om do Noord geviscM heeft, ving ruimschoots aas voor de heug. De vissdherij ondervond echter zeer veel last van het slechte weer. uitzondering wensclit te maken op de ton deze gevolgde gedragslijn. 8P0BT. ïi t. l" hl# -te MP h" i VLAARDINGEN. Bedrijfsfilm der Maggi's producten. Op Alaandag 31 Alaart a.s. zullen in do zaal Harm unie alhier Lve© Ximveitouwiu,» gen worden gegeven, welke overzichtelijk het ontstaan der Alaggi's Producten in heekl brengen. 1 De werkloosheid. Thans zijn bij de Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 280 werkzoekenden. Spflskokerfl. Do Vlaardingsche spdjskokerij heeft de vorige week 1450 porties warme soep uitgereikt. Benoeming. Alevr. L'. de BoerBoesbergen, tijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school B alhier, is in vaste betrekking be noemd aan oen der openbare lagere scho len to Lekkerkerk. Jaarvergadering Volksonderwijs. De jaarvergadering van de plaatselijke afdeeling van Volks anderwijs zal plaats vinden op Vrijdagavond 28 Alaart a.s., in het Volksgebouw. Jnbilenm. Alaandag herdacht de heer Af. den Ad- mirant den dag, dat hij voor 25 jaar als typograaf bij de firma Verboom in dienst trad. 1 Door zijn patroon werd hij met dezen dag hartelijk gecomplimenteerd, ander aan bieding van een cadeau onder couvert en een bloemstuk. Het personeel schonk hem een doctri- sche schemerlamp. Het Gunning-gedenkraam in de Groote Kerk Aroor het gedenkraam in de Groote Kerk voor prof. Gunning is aan verschillende giften thans bijeen f256.20. Autobnsdlenst Delft—Vlaardlnger-Ambacht. Vanaf heden is een autobusdienst inge steld van Delft op Vaard i n g er-A mbacli t vice-versa, geëxploiteerd door de Autobus- omdememing V.i.o.s. uit Wateringen. De bus vertrekt om 9 uur van Delft, gaat over Den Hoorn, Schipluiden, Zoute- veen, langs den Holy weg naar Vlaardirt- ger-Anihacht, waar 9.30 uur wordt gearri veerd, om dan aia Kethel en Abtswoude o-m 9.55 te Delft aan te komen. Om 10 uur wordt uit Delft vertrokken via Abiswoude, Ketlxel en Vlaardmger-Am- bacht, om Langs den Holyweg om 10.55 weer Delft te bereiken. Do laatste bus uit ödft aria Den Hoorn vertrekt 19 uur. Uit Delft via Abtswoude om 18 uur. Verder wordt om de twee uur gereden, d. w. z., om het uur wordt uit Delft vertrokken langs verschillende route. Feestcomité 81 Augustus 1930. In een ten stadhuizo gehouden verga dering van het feestcomité 31 Augustus 1930, is het dagelijksch bestuur ais volgt samengesteld: 1. A. Kreber, voorzitter; J. L. Jonker, secretaris; D. v. d. Valk, pen ningmeester; J. Al, A. Vermeer, N. Ver kade en A. van Rijn. Gevonden voorwerpen. Te bevragen bij Van Deventer, Jozef Israëlsstraat 14, rij wielplaatje. Post, Kwakelsteeg 17, huissleutel. Pietersen, Iloogstr. 231, sch-ooltaschje. Van Dorp, Ida Aiaria de Raadstraat 12, rij wiel pomp, Korpershoek, De 'Wetstraat 35, spiegeltje met portret. Borsboom, Van Riebeeekstraat 3, por- temoimaie met irih. Politiebureau, een sleuteltje en een sjaal. „IIoilandLa", Westhavenkad© 6, rijwiel. Van der Burg. Piet Hein straat 24, gou den ring. Brand, 2e Hoogsteeg 2, kinderwantje. De Goede, Oosterstraat 11, portemonnaie met inh. Harms, Rrommesteeg 3, sehool-étui. Berger, Van Leijdenshofje 3, vulpotlood. Doeleman, Schiedamsehe weg 10, rijwiel plaatje. Goudswaard, P. C. Hooftstraat 15, huis sleutel. Voetbal. Duitsche voetballers tegen Fortuna. Naar wij vernemen is Forluna aan liet onderhandelen met een Duitsche vereeni- ging om te Vlaardingen op lan Paamhdag een wedstrijd te komen spelen. Hol is reeds zoo goed als zeker, dat deze plannen zullen skigen. Z. A. C. Als slot van deze competitie zal Zater dag een wedstrijd plaats vinden tussehen 2 honds elftallen dezer competitie, n.l. Vlaar dingenSchiedam, liet Vlaardingsidiio elf tal is samengesteld uit spelers der vereoni- gingen II. V. 0.Matex en B. V. A. on het Schiedamsabe elftal uit de vereen i gin gen Komeet en Standaard. Do wedstrijd wordt gespeeld op het ter rein der voet'balviereaniging Havenbedrijf Ylaardingen-Oost en vangt ojm '3 uur am Schaken. E. S. S. II—Ermezo. Gisteren speelde E.S.S. II haar laatstem competitiewedstrijd en 1 wel tegen Erme zo 1. Eeai C4-overwiimmg was hot re sultaat. Hieronder de gedetailleerde uit slag: E.S.S. II. Ermezo. J. Donkhorst— P. Zwart 1—0 13. KrookJ. Visser O—l G. lOlimansII. Kentie 01 N. v. Soters—J. do Graaf 10 R. HamsfcraJ. H. Momfein 01 W. v. Ravens—H. Verbon 1—0 G. Noteboom—J. J. Huldy 1—0 J. v. Borssum AVaallcesN. J. v. d. Leef 1—0 J. HaanstraA. J. Bal 0—1 W;. AlakS. Siljee 1-0 6—4 E.S.S. II heeft nu 6 wedstrijden ge speeld, waarvan 3 gewonnen werden. Het kampioenschap van haar afdeeling kon met dit resultaat niet worden behaald. «ÜEKENGD NIEUWS* BINNENLAND. Hoofdconducteurs met onvoldoende kleuren- onderscheidingsvermogen. Naar wij vernemen hoeft do directie van de Ned. Spoorwegen aan don personeels.- rnad toegezegd te zullen overwogen of hoofdeotnducteurs, idio op vrij jeugdigen leeftijd wegens onvoldoend kleurenonder- scheidingsvermogem zijn afgekeurd, zonder te groote bezwaren voor do dienstopzeir ting in dier voege in den treindienst gef- han/Uiaafd kunnan blijven, dat zij uitslui tend voor coaiducteursdiensten en dus nim mer voor veiligheidsdienst zullen mogen winden aangewezen. Indien hiertoe beslo ten wordt dan zullen de betrokkenen even wel niet deux titel lioofdcowluctcur kun nen behouden, omdat de directie geen! Politie-agenten in dameshleeren. Om een naaktlooper te arresteeren. Gedurende ruim een half jaar is de po litic te Hilversum bezig geweest een naakt looper, die de afgelegen lanen dezer ge meente en misschien ook wel daarbuiten voortdurend onveilig maakte, in handen te krijgen. Wat er ook werd gedaan om de zen man te arrestearen, het gelukte do po litie niet do hand op lienx te leggen, o. a. heeft men oen aantal agenten, in dames- klaeding gestoken, in do stille lanen laten wandelen, doch ook op deze wijlze mocht het niet gelukken hem aan te 'houden. Tenslotte echter is één dor( rechercheurs opgedragen eiken avond op ban pusnt te gaan staan, waar do naaktlooper eenige malen was gesignaleerd. Avond aan avond heeft de rechercheur daar gestaan cix gisteravond zag hij, terwijl hij in een boschje aan den 's-Gravonland- schen weg verstopt was, oen man op zoe kende wijze op oen damesfiets langs ko men, die ©enigszins geleek op het vage signalement door eenige dames gegeven. De rechercheur ging hem per rijwiel na. Toen die man merkte, dat hij werd nage zeten, trachtte lxiji te ontkomen, dodi het gelukte den rechercheur den vordadhte op de Stedjnlaan te arresteeren. Hij erkende, dat hij zich in den laatstee tijd herhaalde malen aan naaktloopen 'had schuldig gemaakt. Het is thans zoo goed als zeker, dat hoi deze man is, die tal van vrouwen hoeft lastig gevallen. Allen hebben daarvan even wel geen aangifte gedaan. Het kunstmatig verwekken van regen* Gunstige omstandigho.d.e.n. voor het experiment. Gistermiddag zou de heer Veraart weer een proef hebben genomen om kunstmatig regen to verwekken door middel van het uitstrooien van zoor koud Ijspoeler teven de wolken, die dan regen moeten Ontladen Do proef moest echter worden uitgesteld, daar er geen voldoende bewolking wa>. Hedenmiddag rijn de omstandigheden evenwel gunstig en zal de proefneming dus wel kunnen doorgaan. Om circa half vijf start een aantal vlieg tuigen van Schiphol in do richting Sdh-dvc- ningen om boven de zee het 5]> uit te strooien. Het experiment zal van do boulevard af waai- te nemen zijn. Kokende soep over het lichaam. Kindje overleden. Te Lieshout liad het twee-jarig dochtertje van de familie van Rossom hot ongduk hij het omvallen van een pan kokende soep zich te verbranden, tengevolge waarvan liet is overleden. Aalsmeer, het bloemenland. Eon groote tentoonstelling. iWanneer men Aalsmeer nadert, krijgt men den indruk, te zullen komen in oen fabrieksstad. lOvoral hooge sohoorsteencn. Nu is dit ook botrekkelijk juist, want wor den hier niet feitelijk de rozen, die zich oen wereldnaam verworven hebben, gefa briceerd? Zijn Ixel niet de centrale ver warmingstoestellen, die de hopsen, welke een oppervlakte van 60 hectaren beslaan, als het ware klaar stoomen? In zoover is Aalsmeer hloemenfabrieksslad, maar daarnaast wordt nog do bloemisterij uit geoefend over een oppervlakte van meer dan 300 hectaren. Do opbrengst van deze bloemencultuur moet geveild worden, Om aan te tooncn, wat dat zeggen wil, ver melden we slechts, dat in (mt afgoloopen jaar alleen 60 millioen rozc-n geveild wer den. liet mag dan ook geen verwondering wek ken, (kt de veilinggebouwen telkens te klein 'blijken te zijn om de producten dage lijks naar hehooren te venverken. Zoo is het thans het Coóp. Ateilingsge- bo-uw „Bloeinenlust" in het Oostoindo van Aalsmeer, welke maatregelen heeft moeten nemen haar gebouw te vergroeten. Het nieuwe gebouw heeft een hal van 28 hij 45.5 Aleler en hiedt ruimte aan 80 bloe menwagens. Langs twee zijden van het gebouw liggen een 18 tal bloeincninpakpiaatson, die ieder een oppervlakte hebben van 45 A12. Zij worden verhuurd aan de exporteurs, die vroeger thuis moesten pakken, maar thans daarvoor hier in de gelegenheid gesteld worden. Ook voor kleinere afnemers is eon algemeene inpafcplaats ingericht. De beide veilingsgebouwen zijn door een rui me gang verbonden, samen beslaan deze veilingsgebouwen een oppervlakte Van 5500 A12. Het spreekt van zelf, dat alles naar de meest moderne eischen is ingericht, wat telefoon, hygiëne en verwarming betreft. Dit nieuwe veilingsgebouw zal op Dinsdag 1 April met een bloemententoonstelling in gebruik worden genomen. De opening van dezo bloemententoonstelling zal geschieden door don Minister van Binnenlandsche Za ken, des middags om kwart over twee. Do A. V. R. p. zal de plechtigheid uitzen den. Aan eereprijzen en medailles kwam een bedrag binnen van 7200 gulden, waaronder con gouden medaille van II, M. de Ko ningin, alsmede een groote zilveren me daille van II. M. de Koningin-Moedei' en Z. K. II. Prins IlendriK. Verder zijn er o.m. 21 zilveren bekers beschikbaar' ge steld. In het oorecomiié hebben als eere-voor- zitters zitting: De Minister van Bjmnen- landsche Zaken, de Commissaris ddr Ko ningin in Noord Holland, alsmede de ge zanten van Zweden, Zwitserland, Oosten- iijk, Spanje, België, Denemarken, Dnitscli- lanil, Tsjeclio-Slowaldje, Frankrijk, en Hon garije. Aan do tentoonstelling zelf ver leent geheel Aalsmeer zijn medewerking. Er zullen meer dan 10.000 seringen te bewonderen zijn en ongeveer 20.000 afge sneden x'ozen. Het meest volmaakte op bet gebied van Hortensia's, Cyclamen, Aza lea's, Primula's, Calceolaria's, enz., zal worden getoond. Vergeten mag ook niet worden de in zending van de K. L. M. Ongetwijfeld heb ben Aalsmeer en de K. L. M. wederzijd- scho belangen. In 1929 werden meer dan 300.000 K.G. bloemen door de lucht ver voerd. Tot slot een onkel cijfer om de stijgende omvangrijkheid van den AalsmeeTschen bloemenhandel aan te toon en. Do heide veilingen zetten in 1915 een bedrag om voor f 512.000; in 1929 was het omgezette bedrag f6.530.000. De ex port hield hiermede gelijken tred. In 1924 •—'25 worden 31.520 kisten bloemen naar het buitenland verzonden en in 19281929 was dat cijfer gestegen tot 69.317. liet meisjo met f 1000. Weer terecht. Het negentienjarige meisje, dat te Rus sian is aangetroffen en een bankbiljet van f tOOO in liet bezit luid, is naar haar woon plaats, Amsterdam, overgebracht. Het meisje heeft nu gezegd het geld uit de oudcilijke nailing te hebben meegenomen. De moeder is aan het hoofdbureau van politie aldaar, waar het meisje was hoen- geluncht, ontboden. Zijl zeido, dat er zoo veel geld, dat \\a> opgespaard, in huis was. Daar er geen aanwijzingen waren, dat bet geval zich anders zou 'hebben toege dragen, en hot meisje bovendien een zeex achterlijken indruk maakte, had de poli tie er geen bezwaar tegen, dat de moeder baar meo naar huis nam. i Aanrandingen bij Heerenveen. Gisteravond werd in liet Meer het 21-jarig dienstmeisje G. K. door een man aangerand. Hij gieep do ceintuur van den mantel vast en poogde haar mee te trekken. Het ont hutste meisje schreeuwde uit alle macht, wist zich los te rukken en vluchtte, na gezet door den aanrander. Ten slotte slaakte deze zijn vervolging en zotte daarop koers naar Heerenveen. De inmiddels gewaarschuwde marechaus see stelde zoo spoedig mogelijk een onder zoek in, doch do persoon werd niet ge vonden. Het meisje kon een vrij nauwkeu rig signalement aan do politie opgeven, liet blijkt nu, dat in den laatsten tijd meer vrouwen in het Meer niet ongemoeid gelaten zijn. Lorrie door locomotief vernield. Bij het uitlaaien van een goederenwagen op het stationsemplaoemont te IMmoind, werd gebruik gemaakt van een lorrie. Toon deze volgeladen was met canfcctiegooderen en men wilde weg rij tax, kwam een losse locomotief uil de richting Deurno aan gene den. Een botsing kon niet meer wowlon vermeden. De lorrie weid gegrepen on to taal versplinterd. De lading werd gedeel telijk vernield. Per oonhjke ongelukken' kwa men niet voor. De schade bedraagt f509. Brandstichting* Do schoerunakorswinkelier te Zeist, wiens oning met winkel aan den Voorheuvel den nacht van 2L op 22 Februari door mul werd verwoed, waarbij do geheelo Venturis verloren ging, is thans ter be- ovhikking van don officier van justitie te Ulrecht gesteld, aa.ngezien de opgegeven oorzaak van don brand, n.l. hot om vallen van oen kachel, achteraf niet wordt aan vaardt, terwijl do betrokkene tevens ver dacht wordt gefingeerde posten to hebben opgegeven aan do Maatschappij Do Neder landen, waarbij een on audor was verze kerd, w in bi' inv t sc

Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 2