HET EINDE DER VLOOTCONFERENTIE Maandag a.s. 12 uu Zaterdag 12 April 1930 838tt laacgang. m 19393 EERSTE BLAD. latere. Tel. Mo. G8I03 en G8617. BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). Tel. ©3103 en 68617, PostrekenIny Mo. 53(1. BUITENLAND De Engelsche minister van Marine over het resultaat- Ontevredenheid en voldoening in Amerika. Fransehe persstemmen. Alexander, do eer»te lord van do Engel sche admiialiteit, heeft in can rale te Sheffield do ïesulUiten van do vloolecwt- [e ren tie beschouwd. Hoewel hij betreurde, dat hot verdrag van 5 mogendheden niet tot stand is gekomen, was hij van mee- ning, dat men tooh belangrijk vooruit is gekomen. Terwijl men in 1927 to Clenève niet tot resultaten is kunnen komen, hebben do Ver. Hiaten, Japan on Engeland nu een verdrag gesloten, dat bovendien op veel lagere cijfers gebaseerd is, dan indertijd je Genève. Wanneer men kruisers, torpedojagers en (1 nik hooien tezamen neemt, dan was in 1927 voor Engelaind en Amerika een ton- minmaat van 590.000 ton voorgesteld, plus 25 pot. boven den leeftijd, wat in hot ge heel 787.500 ton uitmaakte, üezo tosmGa- maat zou lot 1Ö3G in werking blijven. Bij de overeenkomst, die hu bereikt is, komt men tot 511.700 ton tot 193G voor Engeland en 52U.OOO voor do Ver. Staten. japan eischto te Genève 4-81.250 en beeft nu onder voorbehoud met 3G7.O50 genoegen genomen. Tezamen genomen is dus door de 3 'mogendheden vergeleken bij 1927 521.300 ton bespaard. Bovendien is men overeengekomen, tot 193(5 geen slagschepen te bouwen en zul U-u de mogendheden zoo spoedig tot bet in bet verdrag van Washington voorziene mi nimum aantal slagschepen zien te komen Dit beteekcMt bet spoedig schrappen van 5 Engelsche slagschepen, 3 Amerikaan- belle eu 1 Japalnsch schip. Ook ten aanzien van de kruisers met 8 duimskarUMmcn hoeft men een beperking kunnen bereiken. Tiet Atnei'ikuansche vloot- programma voorzag vorig jaar niet min de/ dan 23 valn deze schepen en hot Engelsche 20. Japan zou naar verwach ting in verhouding bijbouwen. Nu waxen die getallen vastgesteld op 18, 15 en 12 resp. Alexander was valn meening, dat het belangrijkste resultaat echter de moreele uitwerking was, waardoor de algemeen© neiging tot ontwapening bevorderd wordt. De economische voordeelt» bleken uit bet feit, dat Engeland tot 193G 50 mii- boen aan bouwkosten kan besparen. Ver der worden ruim i niilüoelri geschrapt door 5 slagschepen, die eerder afgeschaft worden. Over de kruisers kon Alexander geen cijfers geven, maar de algemeene toestand wordt duidelijk, als men bedacht, dat En geland, toen deze regeering aan bet be wind kwam, in totaal 70 kruisers had, ter- vijl het aantal volgens deze overeenkomst 50 zou worden. Engeland heeft op het oogenblik 190.000 ton aan torpedojagers., Volgens de over eeiikomst wordt dit 150.000 tan. Telt aanzien van de duikbo-oten is een loanenmaat van 52.700 ton vastgesteld. Dit zal Engeland aan bouwkosten, die zon der overeenkomst 'noodzakelijk zouden zijn geweest, tot 193G 3.400.000 pond bespa ren en aan -onderhoudskosten 450.000 pand Alen mag dus iu totaal veilig aannemen dat de hesparing to-t 193G vo-or Engeland in totaal GO a 70 miliioen pand zal zijn. De overeenkomst gaf uitdrukking aan de bevredigende ontwikkeling van de Engclschf- Amerikaansche vriendschap. Alexander stel de ten slotte 'nog den goeden wil en vriendschap valn do Japcmsche delegaltie in het licht on do grootc medewerking, die zij hadden verleend bij het bereiken van het verdrag van de 3 mogendheden In Amerikaansche regoeringskringen be groet men met onverboden vreugde liot resultaat van de Loaidemse.be viootcanferon üo. in den. Senaat is echter reeds een vrij bterko oppositie merkbaar en. ook in inaxinekringon, waar beweerd wordt, dat vlootpariteit met Engeland illusoir is, aan gezien do Ver. Staten daardoor gedwongen worden vijf voor landsverdediging zeer be langrijke slagkruisers van hun program h schrappen en daarvoor in' do plaats vol komen waardelooste kleine eenheden te bouwen. Drutr aanneming van de Landen scire overeenkomst een meerderheid van tweederde eisebt, gaat de Senaat dus een zwamt strijd tegemoet. Hoover is echter besloten het verdrag met allo ter beschik Geen doodstraf moer in Do hom arken. Het Deenacbo parlement lieeft het niiuiwo wetboek van strafrecht aangenomen. Hier door wordt in Denemarken ito doodstraf afgeschaft. Weer een 'samonz werin g in Por fit g a 1. Naar verluidt is m Portugal oen nieuwo samenzwering tegen do regeering ontdekt waaraart een vroegere minister presidenten verscdiillende vroegere Kamerleden deel hebben. 1 Tm. li en, dio zijn aangehouden omdat zc' hij de samenzwering togön do regeo- ring zijn belrukken, behoort 'ai'.ln/o, de gow ezen minister president. king staande middelen door le zotten. Hij heeft de Amerikaansche delegatie telegrafisch zijn instemming betuigd met de wijze, waarop do moeilijkheden o-n-i- woamen zijn. Het voornaamste resui aat der conferentie vindt liij', dat nu een emtl is gemaakt aan de wapening ter zee en voorts, dat Amerika voor liet eerst gelijk heid tor zee heeft verkregen met Enge land. Naar aanleiding van het verwachte ein de der vlootoonferentio schrijft de „Petit Parisian", dat het niet alleen gelukt is alle bereikte resultaten to redden, doch ook do toekomst veilig te stollen. Spe ciaal voor Frankrijk zou het onmogelijk zijn geweest, de conferentie onder betere voorwaarden te verlaten. Dank zij de uit stekende geschiktheid om te onderhande len en de vastheid van Duinosinil zal de Fransehe delegatie uit Londen vertrekken zonder dat het Fratischo memorandum in liet minste is beroerd, zoauler dat de cijfers ook maar de kleinste beperiring hebben on dergaan en zonder idat de betrekkingen niet de andere mogendheden', Italië inbe grepen, er -ander geleden hebben. Men kim den goeden wil der Franschen slechts prijzen. Alet nadruk heeft Frankrijk een oplossing gewild, dio het mogelijk maakte naderhand de onderhandelingen binnen een ander kader weer te hervatten, n do Echo de Paris noemt Pertinax 't te „ontlen bereikte 'resultaat „de slecht ver momde Londemsche mislukking", die nog wel van invloed zou kunnen zijn op liet politieke lot van Hoover en van Atao. Do nald. Sedert ceuigen tijd spreekt Mac. Do nald niet meer over liet vervroegen der ;d- geineene verkiezingen, want thans vreest hij deze. •Het eenigo werkelijke resultaat der con ferentie, het drie-mogendheden-tractaat, is inderdaad voor Mac Donald zeer onaange naam, want dit geheele verdrag wordt een twijfelachtig iets, wanneer Italië, zooa's hef gedreigd heeft, met grooten speed schepen gaat houwen, waar Frankrijk onmiddellijk op zou moeten antwoorden, om zijn voor sprong lo behouden. Alisachien zal de Ame- rika,arische Senaat de voorkeur geven aan een tractaal met een veiligheidsclausule of een consultatief pact, meent Pertinax. Alac. Donald heeft na do vergadering van de leiders der delegaties verklaard: .Wij zijn heel tevreden, liet accoord dal men thans aan het o;«tellen is, is welis waar niet dat hetwelk wij trachtten to bo reiken, te midden van moeilijkheden welke soms onoverkomelijk leken". Do voltallige zitting, die Maandag gehou den wordt, zal alleen de rapporten van de eerste commissie in ontvangst nernön. Men verwacht dat de vergadering ter teekening van het verdrag Donderdagmiddag gehou den zal worden, als de commissie van op stelling die vrijwel geregeld door zal ver gaderen, dan met liaar werk gereed ie amendement zal doorlaten, daar ook de looinkwestie, nu de schikking verworpen is, bijna zeker in vrij scherpen vorm bin nenkort zich zal voordoen. Naakfloopen noodzakelijk in Br ifsohlndië. Gandhi heeft iu een vergadering van vrouwen to Gnjerat opzien verwekt met de verklaring, dat de voorraad aan inlaud- sclio katoentjes uitgeput was en dat men naakt zou moeten gaan roruUoopen als men den aanvoer van buiteulandsche katoen tjes wikte stuiten. Hij' ried den vrouwen daarom katoen te spinnen en kleerea te weven. Gandhi hooft verder medegedeeld, dat hij aan de vele uitnoodigingeri om elders in Indie te koinön, niet Icari voldoen, aau- crien bij al zijn aandacht op Gujeratdenkt samen to trekken. Wellicht zou hij1 zoo ver als Bombay komen, maar niet verder. Gan dhi breekt gaandeweg het kamp met vrij willigers te Damiti op. Het besli ar van liet Indisch Congres deelt mode dat 100.000 monschen Zondag in menigte hun ongehoorzaamheid aan de zoutwel aan liet strand valn Ciuuipati zul len betoonen. Daarna zal met trompelge schal verkondigd wonden dat ei' ia Bom bay geen zoulwet meer bestaat. De dreigende crisis in Dui t sok land. De Itijksdaggroep vim do üuitsch initio bal o partij, zal hedenmorgen om 10 uur bijeenkomen. Van het resultaat dezer be sprekingen zal afhangen, of de Rijksdag ontbonden zal worden. Gisteravond hoersehto in Duitscb nalionale kringen een uitgesproken stemming om do belasting ontwerpen af te wijzen. Vandaag valt de beslissing. De Engelsche mijnwerkers en de werktijd. De Engelsche mijnwerkersfoderatie heeft de voorstellen der mijneigenaars om do 45 uren dio zij per week volgens heb nieuwe ontwerp zouden hebben, over de week to verspreiden, verworpen. Voire, s dit voorstel zou het mogelijk zijn dat de mijnwerkers toch vijf dagen per week acht uren zouden werken en dan des Zaterdags drie uren minder zouden arbeiden. Dp dio manier zou volgens do eigenaars de nood zaak van loonsverlaging ni'sseliien voor komen kunnen worden. Iu do eerste plaats dat zij toch vijf dagou por week de volle add aren zouden werken eu in do tweede plaats, dat do bepaling aangaande den Za toixlag voor velen hunner geen voordeel is, daar in talrijke mij non op- 'dien dag toch reeds een vrije middag bestaat. Voor al deze mijnwerkers zou de toestand door het ontwerp dus feitelijk: niet verbeterd! worden. Deze weigering van ecu schikking door do federatie zal misschien tengevolge hebben dat bet tot oen conflict tussdien bet Lagerhuis on hot Ifoogerhuis komt Do eigenaars zullen waarschijnlijk met suceos trachten hel ontwerp in het lloo gerhuis zoo geamendeerd to krijgen dat verspreiding der arbeidsuren over een of twee weken toegestaan wordt dn, daar liet Lugerhuis dit amendement wol niet aanvuurden zul, hangt het van liet Hoe gerlniis af, of het dit ontwerp zonder benoddu die over hplzelfde tijdvak van 1929. Bekend. Batavia. De ia verhand mot den moord aanslag op mej. Poppie Bekkering gear resteerde verdachte Karim BinAbdullab, af komstig van Makassar, heeft oen volledige bekentenis afgelegd. Brands lichting? MEDAN, 11 April. (Aneta-Vaz Dias To Pantailjermin, gelegen in deafdeeling Herdaag, gouvernement 'Oostkust van Su matra, zijn 9 godeh's atgebrand. Het ver moeden bestaat, dat bier brandstichting in liet spel is, waarbij het doel was de ver zekeringssom uitbetaald te krijgen. Bezoek van den burgemeester van Kopenhagen" Dr. E. C. Kaper, burgemeester van Ko penhagen, die momenteel in ons land ver toeft, beeft een bezoek aan Amsterdam ge in aclil, waar bij door wethouder de Mi- anda öii ir. Keppler, directeur van bouw en woningtoezicht, werd rondgeleid. Ver volgens was dr. Kaper de gast van bur gemeester De Vugt. Den Haag ea Rotter dam zullen ook bezocht worden. BINNENLAND, Bezoek van de Koningin-Moeder. De Koningin Moeder hoeft gistermiddag een bezoek gebracht aan het Parkherstel- lingsoord van de afdceling Haarlem van het Roo-d-o Kruis en aan B.rederodeluin, het sanatorium van de Vereeniging tot be strijding van do tuberculose in Noord-Hol land. Be ongeregeldheden te Maastricht. (Op do vragen van bet Tweede Kamer lid, den lieer Vliegen, inzake bet publi ceereua van liet rapport over de ongere geldheden te Maastricht tijdens de staking aan de zinkwilfabriek aldaar, heeft de mi nister van Justitie geantwoord: De nadere correspondentie, waarvan de ondergeteekende in den brief van 30 Jan j.l. sprak, heeft wat langerea tijd gevraagd, omdat naar aanleiding van dien brief van 30 Januari ineeninge.ii eai veronderstellin gen zijn geuit, die op bepaalde punten een aanvullend onderzoek wensclielijk riolen schijnen, .in verband waarmede de aIvo caat-gener,uil Ier plaatse nog nadere ver- Jiooren heeft gehouden. Het resultaat van oen en aïid-er heeft den ondorgeteekendq kortelings bereikt. Zooals uit bot antwoord van den minis ter op do vragen van den heer Alberdi blijkt, beslaat liot voornemen, dat te zijner tijd aan do Kamer bericht geword van het aan bot onderzoek gegeven gevolg en dan te-veins nader wordt bezien liet ver zoek, om ter griffie van de Kamer de stukken van liet onderzoek' le doen neer leggen. Derhalve moet worden afgewacht totdat op grond van het UU kortelings nog aangevuld - onderzoek is beslist, in hoeverre to dezen eenige maatregel moet worden bevorderd of genomen. Voor wat den ondergeteekende betreft, heeft hij be reids bevotderd, dat do militaire justitie in behandeling nceemt de vraag, of het optreden van dein politieman, dio naar 'het ondexzoek do doo lelijke scholen heeft gelost, lot strafvervolging moet leiden. Voer het overige behoort do aangelegenheid, als immers betreffende de handhaving der opmbaro orde in do gemeente en dus naar de artt. 184 v.v. der Gemeentewet zaak van gemeentepolitie, meer tot het ressort van zijn ambtgenoot van binnen- kimlsdie zaken en landbouw en boeit hij dnn ook aio stukken, mi ontvangst van do resultaten van het aanvullend onderzoek, in handen van dien bewindsman gestel Oost-IndiS. De spoorwegen op Java. Bandoöng. De opbrengst der Staatsspoor- en Tramwegen op Java over liet eerste kwartaal van 1930 is in totaal f2.231.831 is ons SPORTBLAD k 4 cent per ex., op de volgende punten verkrijgbaar: Te Schiedam: J. TH. P. ALLARD, Broersvold 0 C, H. HINKELAAR, Broersveld 68. II. P. H BETMAN, Breedstraat h. Ketbelstr. 1), KROMMENHOEK, BelJcrlaudsclieatrantOó, I). MALTH A, Hoogstraat 4—0. i. VAN BEU REK, Hoofdstraat 157. OÖLTOUTEÜIt SCHtEDAMSCHK COURANT, Anionic Muysftraat 61, VÖOB HET POSTKANTOOR en BIJ ONS BUREAU, Lange Haven 14 hoek Korte Haven. Te Vlaurdlngen! P, 3. HOOGLAND, Scldedamseho weg 81. Tc Ki'tliell J, BLIEK, Sebied, weg {naaat Sehletterreinj Bo V.P.R.O. De V.P.R.'O. heeft in een schrijven aan den minister van waterstaat zijn ingeno menheid betuigd met het jongste advies vari den Radioraad. aan den minister om den V.P.R.0. 8 zanduren per week toe te kennen. Het bestuur van dan V.l'.R.O. schrijft echter 'Le nieenan, zoowel in bet belang van de algemeen© situatie op amxocpgebied als iri dat van de eigen omroeporganisatie te handeleui, indien het liet bovengenoemde advies gaarne zoodanig geïnterpreteerd wenschte to zien, dat do thans bestaande toestand voor zijd omroeporganisatie in hoofdzaak behouden bleef, met uitzonde ring van een geringe vervroeging van het aanvalngstijdstip op den Vrijdagavond en een geriïigo verlating van het .sluitings tijdstip op den Zondagavond. Hetgeen zou neerkomen op do toewijzing van een vast aantal zenduren van 6 per week op bo- ■enbedoelde wijze in het weekprogramma ingevoegd. GEMENGD NIEUWS. liupsenplaag. Herinnering uit de vorige eeuw. In Zeeland is dit jaar een strijd aange bonden tegen do basterd-satijnrups en haar verwoestingen en er werden tal van inle veringen gemeld door schoolkinderen ver dicht, waardoor tallooze nesten zijn ver nield; iu AVester-Schotiwon is men ook zeer druk bezig geweest en millioenen en nog eens inillioetnen eitjüB zijn vernietigd. Alen vraagt zich af, wat het resultaat zal zijn en of de rupsen niet meer in groot aan tal zuilen optreden. Wij herinneren, schrijft do N.R. C., aan het gebeurde met den Kluizenaar (Liparis monacha), wel in Ne derland voorkomend, maar in betrekkelijk gering aantal. Einde Juli 1853 verscheen de vlinder in ontelbare scharen in het zuiden valn RoLhebuder .Forst; van 8 Augus tus tot 8 Alei van het volgende jaar ver zamelde men aan eitjes in het district Rothebudor ongeveer 30Ö Sachs, pand, pl.rn. 150 miliioen. Bovendien wer'mi in den paartijd van 29 Juli tot_ 3 A ïgus- tus ongeveer ll/z miliioen vlinders ge dood. Niettegenstaande deze krachtige maait- regelen vertoonden zich in het volgende voorjaar zooveel rupsen, zelfs in de 3 tot 4: maal doorzochte bosschen, waar boom voor boom nagezien was, dat het over tuigend bleek, dat men nog^ niet de helft dor eieren verzameld had. Dea 12en Juli toen liet vreten der rupsen ophield, waren reeds ongeveer 800 morgen dennebosc.il geheel kaal gevreten. In den paartijd van 1851 waren do eieren in zulke massa gelegd, dat men bet verzamelen moest opgeven. Op vele andere plaatsen dan de hoornen waren zij opgehoopt, zelfs op de gevels der huizen ea op de schuttingen, waarop in 1855 eon weergalooze verniel! ging van dennen volgde, zoodat duizenden morgen waren vernield; do rupsen maak ten loon geen onderscheid meer tussdien loof- en 'naaldhout en het duurde tot 18G3 voor de plaag grootondeels verdwenen was. Ontploffing Iu een garago. Vier personen gewond. In de garage van don heer Maas at den Zijlweg te Haarlem, was de eigenaar met drie monteurs bezig, om onder een auto ecu lassching to verrichten. Zij ge bruikten daarvoor een electrische lamp Door onbekende oorzaak sprong deze uit elkaar. "De vier mammon, lagen mot him hoofden bij elkaar en werden allen aan dat lichaamsdeel gewond. Een hunner be kwam slechts een lichte verwonding, doch do lieer Alaas en twee monteurs moes ten iu vrij omstigen toestand in do Maria stichting worden opgenamon. N.V. C. Lap's Kleedingiuagaxyuen. Moderne etalage- v erl ichting. Etalages zijii voor oen zaak dikwijls do besto verkooper. Vandaar dat do N.V. C. Lap's Kloediiigmagazij'nen tuut de Hoog straat 42 te Rotterdam, naar de oisehen des iijds haar etalages heelt gemoderni seerd ein uitgebreid, waardoor do zaak uiteriyk ook 'liet cachet hoeft gekregen' dat met het karakter overeenkomt. Do etalages zijn nu zóó ingericht, mot een z.g, eiland-etalage, dal men in geval van regenachtig weer, droog en niet ge hinderd door voorbijgangers, rustig kan kijken Do eiland-etalage is 7 meter diep, do twee andere etalages 9 meter; bet geheele front van etalages heeft een breed te van. 22 meter. Zeer opmerkelijk is de verlichting in do etalages, aangebracht volgens advies van Philips. Hier ter slede heeft een verte genwoordiger van Philips ook al eens zij'n principes inzake verlichting uiteengezet, die we hier nu toegepast zien. Het licht valt alleen op de geëtaleerde artikelen, zon der schaduw werping; het publiek heeft geen last van scherp licht, dat in 'do oogen valt eu al het Jicht wordt benut voor de etalage, d.w.z. het valt niet op straat, waar volgens Philips de gemeente voor verlichting heeft te zorgen! De verlichting trekt dan ook van vele zijden, die er voor geïnteresseerd zijn, be langstelling, on met de modernisecring eenigszins van de magazijnen binnen, is de verbouwing ongetwijfeld een verbete ring. Door met lijn 4 tot het Oostplein te trammen en een minuut te loojien kan men er zich persoonlijk van overtuigen. Verdronken. Op Zaterdag 29 Maart speelden twee jongens, waarbij ook was de G-jarige B. do Noycr, op do Groen lemarld to Haar lem aan den kimt van liet Spaarne. De Noyer viel daarbij in het water en zijn vriendje, dio het zag, durfde er aanvan kelijk niets van to vertellen. De jongen verdronk. Gistermorgen eerM is het lijkjo door een brugwachter drijvende gevonden nabij de Catharijnebrug. Het is naar het Sint EIisabothgasthuis overgebracht Het station Bclftsche Toort, Men is op het oogenblik bezig op hot emplacement van het station DP. to Rot terdam aan de zijde van den Stations- singel tweo grootc tanks in te graven. Dit zijn tanks, die in de plaats komen van die, welko totnutoe in de buurt van do sporen 17 en 18 liebben ge-daari. Dczo laatste tanks moesten verdwijnen, in ver band met de plannen tot verbreiding en verbetering van bet perron ter plaatse, die binnenkort tot uitbreiding zullen ko men. De nieuwe uitgang, waaraan sedert ©eni gen tijd worut gewerkt, zal waarschijnlijk met de Pinksterdagen in gebruik kunnen worden genomen. m Nleawe A N.AV.B.-uanilclivegon. Juist op tijd om er gedurende dcPaasch- dagen 'nog van te kunnen profiteeren, zijn een paar 'nieuwe wandelwegen van den A. N. W. B., Toeristenbond voor Neder land, uitgebakend, waarvan de daarbij bo- hoorendo wandelboekjes zijn gereed geko men. Zooals bekend, heeft do Toeristenbond;, teneinde liet wandel toerisme aan te moedi gen, door do mooiste streken van ons land. wandelwegen uitgezet, nauwkeurig be schreven in de door den Bond uitgegeven wandelboekjes, met gedetailleerde kaarten, waarop de route is aangegeven, die boven dien door zinken wegwijzertjes wordt aan gegeven. Aan een van die wandelwegen, welke van Zwolle naar Oldonzaa'J door een interessant en afwisselend gebied voert, is nu eon. uitbreiding gegeven, ingevolge den van verschillende zijden geuiten wensch, om daarin ook op te nemen het mooie en 'nog te weinig bekende heuvel land in do omgeving van Ootmarsum. In dit voorjaar is in overleg en medewer king met de grondeigenaars, over wier terreinen de route leidt, deze wandeling uitgezet, welko te Denekamp aansluit met den bostaamlen wandelweg. Ze gaat van daar langs binnenwegen naar Ootmarsum en daarna volgt een zeer mooie tocht, dicht langs de grens, door het heuvelland do Ilezingen naar Alander, Vasse en den Hulsberg („Roezeberg") en ten slotte over don KuipersbeTg, met liet wijde panorama bij den oriënteeriafc! van den A.N.W.R. weer naar het oude Ootmarsum. Do terug tocht naar Denekamp voert door hel Age- lerbroek, niet een bijzonder rijke flora en Vogelwereld, over den Nunenborg en langs het mooio Singraven naar Denekamp, of over de Hoogo Lutlo naar Oldonzaal. Ook even over do grons is een wandeling aan gegeven 'naar Lage, over Tilligte en "Lat- trap. Een andere mo-oio wandeltocht voert van Glancrbrag maar Dehlon en ook daarvoor is een nieuw wandelboekje gemaakt. Een andere wandelweg, die" door Zuid- Limburg, heeft eenigo wijzigingen onder gaan, doordat, in verband met de werken voor bet Julianakanaal, de wandeling tus- selien Elsloo cm Geidle verlegd moest wor den. Dit is nu geschied en de gewijzigde noute, met mooio vergezichten over hef Maasdal, is uitgebakend. 5151 woorden op eon briefkaart, Om in dezen tijd van records ook ei-gens recordhouder van te zijn, lieeft N. Coussa- nes te Perpignan het nultige werk in een moeizame twee maanden verricht om 5151 woorden op oen briefkaart te schrijven. In 13G regols heeft hij' 26.119 letters en 291 cjjfers weten samen le pakkon in een geografische beschrijving van Afrika. De onttroonde recordhouder was II. Block to New-York, die mot stukken is gedingen, aangezien hij het maar tot 3205 woorden had gebracht. Wie volgt? Pare courant vmscbfjnt d-iKtlflV», m,: «it. tondering van Hon- ca Feestdagen. i'ijjs per kwartaal i 2.fraueo per post f 2.50. t'rija per week: 15 cents. Abon- deilijka nummers 4 cents. Abonnementen wordSD dagelflka aangenomen. Adverteutiiin voor hot eeffitvolgend num mer moeten vóór eli uur aan bet bursas bezorgd zijn, 's Zaterdags vóór uur. Een bepaalds plaats van advertentie! wordt niet gewaarborgd. SCHEDAMSCHE COURANT Prijs der Adverlentiën: van 15 regels f 1,50; ledeie regel meer f 0.30; in het Zaterdagnumrner 1—5 regels i l.HO, ledina regel nicer 10.lloclames C0.75 pei regel. Incassokosten 5 clp.; postkwitanties 15 ets. Taneven van advertcntibn bij abonnement zjjo aan hel bureau verkiijgbmi Uttgeljlks weiden tegen vooruitbetaling Kleine Advertentien opgenomen k I O 50 t/in 15 woorden, 10 75 t/m25 woorden. Elk woord meei 5 cent tot een maximum van 30 u ooi den

Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1