mBlm WKÊÊ&ÊÈm SttSSlÉ ttfMRK De verloren Injectienaald. mm WB. EEN CONCOURS DE BEAUTÉ. Onder groote belangstelling, na langdurige onderzoekingen, Is „Miss Veghel" gekozen. Een der belangrijkste exposities van fokvee uit Brabant, wordt telkenjare te Veghel gehouden. De rij der deelneemsters met haar gelelde tijdens de keuring. EEN NEDERLANDSCHE OVERWINNING IN AMERIKA. Een dagblad te Cleveland schreef oen bloemencorso uit, waaraan firma's, vereeniglngen en clubs konden deelnemen. De jonge Hollandsche Club verwierf met haar Inzending den eersten prijs. KAPITEIN LUIT. TER ZEE J. T. FÜRSTNER, die tot dir. is benoemd van de Hoogere Marine Krijgs school tc Den Haas- AMERIKAANSCH BEZOEK AAN ONS LAND,In de Maasstad is de Amerikaansche kruiser „Houston' aangekomen. De oorlogsbodem zal ecnigen tijd in onze havenstad vertoeven. D. failliet, doch liet faillissement word spoedig opgeheven wegens gebrek aan actief. Iroewol hij in zijn beslaan trachtte te voorzien door fruit venten en niet bij mach te beeld om doze vordering te voldoen, Weef do firma S. hem achtervolgen en wist ten slolte een vonnis uit te lokken, waarbij D. door lijfsdwang tol betaling genood zaakt kcin worden. Bloembollen naar Britscli-Indië. Naar wij vernemen wordt met bet tweede K. L, M.-vliegtuig van den dienst Amster damBatavia, dat 2 October a.s. van Schip hol vertrekt, eein zending bloembollen mee gevoerd van de firma De Jager en Zonen, uit H-eilo, geadresseerd aan een vertegeni woordiger der Britsche regeering in Britsch- Indië. Groote brand op de VulkariTvcrlf to Bremen. In de modol-schxijiiwerkcrij van de Bremer Yulkanwei'f te Vegesack brak door tot tnog toe onbekende oorzaak een groote bra|nd uit. Aangezien ido kolenvooiTaadi, dio achter de schrijnwerkerij lag opge slagen, gevaar liep, werd de ltulp gevraagd vah do brandweer uit Bremen, dio er na anderhalf uur blussohingswerk in slaag de, het vuur meester te worden. Be modeli- schrjjhwerkenj brandde echter tot den grond toe af. Alle modellen zijn door heli vuur vernield. Een KIl-KIux-Klun-overval. Te Miami én den staal Florida werd de kleermaker David Weinberg, die ton plaatse bekend staat als een aanhanger van communistische 'ideeën, 'door een bende onbekenden, verrn cedel ijk leden 'der be ruchte Ivli Klux Klan, -ontvoerd. Na mis handeld te zijn werd de 'man gebonldiein en gekneveld, waarna bij met teer werd in gesmeerd en op de bekende wijze met voeren bestrooid. De driejarige Indische danser, die op een tentoonstelling te Parijs dansen uitvoerde in nationale kleederdracht. Ter gelegenheid van het vijf-en-twïnt]gjarig bestaan der Technische Hoogeschool te Delft, werd In den Stadsdoelen een feestdiner gehou den. Eenlge der aanwezigen. V. I. n. r.: prof. Hallo (rector-magnl- ficus), min. Terpstra, prins Hendrik, Ir. Vogel (pres.-cur. T.H.), jhr, Feith (secr.-gen. dept. v. onderw.) en Ir. Damme (dir.-gen. P.T.T.). zoo w-cet „Het Volk" te melden van achter zijn handwagen waarmede- hij de Ruiz-cm langs ging oun fruit te verknopen, weggehaald en in gijz.eli.nig gezet. D|j feiten dit tot deze gijzeling geleid- hebban, schijnen o.m. de volgende te zijn. Db heer Dl, die verleden jaar een kleinj credietmagazijlntje dreef, had o.m. van de firma S. -eein drietal heerencostuums en twee regenjassen gekocht tot een bedraig vata f 13S.60. In Januari 'van dit jaar ging Vier arbeiders- zijn gepensioneerd. De anderen krijgen voor elk jaar dienst eein week loon uitbetaald. Het gebouw komt tc koop. Een nieuw geval van gijzeling. Het gijzeliings-geva-1 te Gouda is nog niet geheel vergelen of een nieuwe uitvoering valn deze straf heeft zich in Amsterdam voorgedaan. Maandag 22 dezer, Joodsch oude jaar, is do hoer D. iö Amsteatlam GEMENGD NIEUWS Stopzetting Margarinofabrieb. De N.V. Nieuwe Margarinefabrieken te Rijswijk gaat sluiten. De fabriek is aange sloten bij de Margarine Unie, die concen treert -op Rotterdam. Ongeveer 200 arbeiders komen zonder Werk; 40 zijtn. reeds ontslagen. Volgend-ei week gaan de anderen. Faillissementen. Opgegeven doffr Van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformatie.) Geëindigd: C. 1\ Oskamp,. Rotterdam. WII. J. Kisling, zaak doende onder de firma Joh. - Kisling, Rotterdam. „Geloof je dat toen „Neon, ik golo-of dat lady Clifford nog geen vast plan had tot Holliday zeide, dat hij den achtsten waarschijnlijk vertrekken zou,. En do vrees hom te verliezen maakte haar doortastend. Door Holliday wist ze veel van den dokter af en hoe zo iets van hem gedaan kon krijgen door te werken op zijn afkeer van de dagelijksche sleur, liet leven van een mensch beduidt niets voor hem. Hij voelt alleen voor de wetenschap". „Geloof je dat Holliday er iets mee te maken had?" vroeg Roger, terwijl hij met het gordijnkoord speelde. „Ik ben er bijna zeker van dat hij er niets van wist, maar hij kan vermoedens gehad hebben. Op het laatst weid hij er tegen zijn wü i'n betrokken, ten minste ik kreeg dien indruk. En toen zat hij echt in zijn rats en hij snakte om weg te kómen". „Ja, maar onzze vriend Arthur kan zich niet zoo geinakkolijk uit do voeten maken. Een draadlo-os telogram is afgezonden naar zijn schip en als hij aankomt wordt hij in hechtenis genomen en teruggebracht. Als mcdeplichtigo moet hij voorkomen cn dat kan wel eens looi ijk voor hem uitvallen. Maar ga door. Hoe kroeg je do overtuiging dat er iets verkeerds was?" „Dat weid me pas duidelijk teen het to laat was en dat vind ik zoa vrooselijk. Als -ik er nu good over deuk begrijp ik, dat mijn achterdocht werd opgewekt toen do dokter zoo woedend op mij was omdat ik dio injectienaald verloren had. Dal heb ik jo nóg niet verteld, geloof ik „Neon, -Mas dat na do inspuiting?" „Ja, on teen hob jy je zoo gesneden. Ik legde do naald ergens neer om je te ver binden en ik vergat waar ik haar gelaten had. Toen hoeft hij staan razen, en schel den en ik was woedend. Daar was niets geen reden voor en ik begreep er niets van. Toen werd je vader op oons zooveel zieker en ik vergat het heele slechte hu meur van dien kerel. Maar toenJa, toen vond ik op eens do naald terug in een boek mot platen du toen trok ik mijn conclusies. Maar ik wilde niet spreken over mijn achterdocht, voor ik zekerheid had, het ging om mijn werkkring. En toen bracht ik do naald bij oen apotheker oa do rest weet je". „Had je mij maar in vertrouwen geno men, Esther". „Het was toch te laat ent je vader te redden en je begrijpt, als mijn achterdocht ongegrond block to zijn, dan zou ik ids verpleegster hebben afgedaan. Vast keek hij haar aan. Had dat zooveel voor jé te beteck-enen „Wat denk je wel? Ik moet mijn brood verdienen". „Ja maar wat dat betreft kon je toch wel hegrijpen dat Een geklop op do deur en de kellmer kwam binnen met twee ijskoude cocktails. „Daar is iets om jo wat meer kleur tc geven, Jo moet opgewekt worden. Daar ga ï0"* - ..'1- -riW" --- - Zo nam een kleitn slakje om te proeven, zette haar glas neer en keek hem met angstig gezicht aan. zeggen; er waren van die kleinigheden, die apart beschouwd wat vreemd waren. Mis schien zou ik nooit kwade vermoedens heb ben gehad als ik niet dat gesprok had ge hoord tusschen je stiefmoeder on kapitein Holliday op dien middag waarvan'ik je vertelde". „Ik weot dat jo hen samen heht gezien, maar jo hebt nooit verteld waar ze over spraken". „Ik heb toen heel wat vernomen, ik luisterde aandachtig, maar liet liet niet merken en het interesseerde me enorm. Hij geido dat hij naar Zuid-Amorika ging met zijn Spaanscho vriendin en zij liet dui delijk merken, dat zij vreesde hom te laten gaan, omdat liij niet weer tot haar zou tcrugkccren, En toen hoorde ik dat do houding vim iemand dien zij Charles noem de, alles zoo moeilijk maakte. Ik wist na tuurlijk niet wie Charles was cn daarop vertelde zij iets dat mij erg interesseerde, n.l. dat ze bij oen soort medium of kristal- zienster was geweest en dio vrouw zag Charles te bed liggen. Bij hem waren een verpleegster en een dokter. En ze zeide dat de dokter Sartorius was". „'Och kom". „Ja en ik kwam juist bij Sartorius van daan orn te trachten een betrekking te kry- gen, dus je begrijpt hoeveel belang ik er in stelde en ik kroeg het gevoel dat hij en lady Clifford teleurgesteld waren omdat hot inediuim niet zag ho-o het .voider zou gaan, en kapitein Holliday zeide schamper «lat Charles wel zoa herstellen cn negentig jaar zou worden, wat de dame heelonuuu vrui streek bracht". dat verzeker ik je. Ik hen niet zenuwachtig of niet goed hij hot hoofd, zooals die man jo wijs wou" maken. Ik hen volkomen normaal". „Goddank ja, dat bon jo. En ik ben een ezel geweest door er maar own aan te twijfelen". „Dat weet ik nog zoo niet. Wat voor indruk moot ik dien avond gemaakt heb ben, toen ik daar als oen bom naar binnen vloog. Hoe ik er ooit ben gekomen is con mysterio yoor me. Ik was derï halven tijd versuft, geloof ik, ik herinner het mij niet meer, het was alles als een koortsachti ge nachtmerrie. Toen de taxi niet verder kon, dacht ik dat alles verloren was on in stille wanhoop heb ik de laatste mijl go- loopen en ik dacht nooit dat ik er komen zou on in olk geval zou het dan wel te laat zijn. En het ging horgop, ik herinner mij dat dikke zweetdroppels mof do regen droppels langs mijn gezicht gutsten en mij het zien onmogelijk maalctou. En nu en dan viel ik neer en het is een gelukkig toeval, dat ik niet opgepakt werd wegens dronkenschap. „Mijn lieve Esther". „Laten wij or niet moor over praten, ik wil trachten het te vergeten." Hij kwam bij haar zitten in do venster bank en (na oen oogonblik gezwegen te heb ben zeide hij „Esther, nog één diing, hoe hen je het allereerst op do idee gekomen, dat er iets niet in «Ion haak was met de ziekte van mijn vader?" F.on tijdlang zat zo stil ma te denken„Da.t weet ilc niet procios, dat is moeilijk te Van ALICE CAMPBELL. Geautoriseerde vertaling uit het Engclsdh door J. E. DE B. K. „Dat Is zoo", zeide hij ernstig en hij logde zo op do tafel. Verlegen zwijgend, bogen ze over iets anders, dat niet zoo persoonlijk was, te spreken. „Heb jo nog iets vandien man ge boord?" Hoe dom van haar dat zo daar maar niet over prater, kon. Hoger zag do veranderde uitdrukking in linar oogen cn hij had dernis met haar. „Neen, nog inlet, maar hij wordt na tuurlijk gevat, het is maar een kwestie van lijd. Jo moet daar niet over tobben en dat doe jo wel, kijk me eens aam", „Ik tob er niot over", zeide zo dapper. „Waarom zou ik daarover tobben?" Hij trok do gemakkelijkste steel naar voren en deed haar daarin zitten. Haar holle oogen en do donnkore kringen or om hoon doden hom pijn. „Esther, in ernst, wanneer ik donk aan wat jo hebt ondervonden, wat zoo'n die-pen indruk op je heeft gemaakt en. dat ik dien indruk niet kon wegnemen, wat ik ook doe, zie jo dat kan ik niet dragon. Ik heb liet gevoel dat hot onze schuld is". „Maar dat is bespottelijk, hot is do schuld van niemand. En jo moot dankbaar zijn dat het zoo is afgeloopon. En ik ben dankbaar,

Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 5