Rsri'o-Proqramma's. Do heer Hoogendam betoogde: „In dio sporicommissie" (die B. en W. zich dach ten) „zullen drie raadsleden benoemd wor den, terwijl een wetlionder waarschijnlijk als voorzitter zal optreden, Daardocxr krijgt echter de gemeente een zoo sterko be moeiing met alles wat de sportbeoefening aangaat, dat spr. ernstige bezwaren tegen de instelling van die commissie koestert." En de heer Collé maakte vooral bezwaar tegen de samenstelling van do commissie, zooals B. en W. zich die dachten. De commissie ad hoc was dus naar spr.'s meening vrij om nieuwe regelen voor te schrijven. Hoe kan men iets regelen, zonder te bepalen, wie die regelen zal uit voeren? Men ral daar een commissie o£ personen voor moeten hebben en aan de hand daarvan zal men zijn verordening moeten opbouwen. Als een bezwaar is door den heer Hinke laar geopperd, dat de S. B. L. O. nog ge heel moet toonen, wat hij kan, van wiens vermogen tot besturen nog niets is ge bleken. 3 Ook de juistheid van die opmerking moet spr. in twijfel trekken. Het S. B. L. 0- bestuur is samengesteld uit personen, die individueel bewezen hebben in staat te zijn hun vereenig'ng, waarvan z'ij deel uitma ken, te leiden en tot grootea bloei te bren gen Waarom zouden die menschen niet in staat zijn een organisatie te besturen, als zij collectief oprukken? Dat hun dan plotseling de capaciteit zou ontbreken om leiding te geven, is niet wel aan te ne men. Vier hoofdbezwaren weerlegd Ds heer Hinkelaar somt vier hoofdpunten op die om een oplossing vragen. Ten eerste is er oen tekort aan speel terreinen. „Dat nu de gemeente moer sportvelden zal gaan aanleggen ten gerieve van den S. B. L. O. meent ondergeteeken.de" (de heer Dinkelaar) „stellig te moeten betwij felen." Maar zal de gemeente dan wel meer sportvelden gaan aanleggen voor een com missie, zooals B. en W. zich die hadden voorgesteld? In het voorstel van de Com missie ad hoc is uitgegaan van de ge dachte, dat de S. B. L. O. de sportvelden zal aanleggen, waartoe do gemeente hem in de gelegenheid zal stellen. De S. B. L. O. kan het best beoordeelen, of er een tekort is aan sportvelden en hoe groot dat tekort is. Juist door zijn samenstelling zal de S. B. L. O. het tekort veel gemakkelijker kunnen vaststellen. liet tweede hoofdpunt betreft de vercloe- ling van de beschikbare sportvelden. De heer Dinkelaar betwijfelt, of oen combinatie van belanghebbenden beter zal slagen in een billijke verdeel ng der terreinen. .Maar spr. is juiqj; van tegenovergestelde moo ning. De kleinste vereeniging zal in den S. B. L. O, op een onbillijkheid kunnen wijzen en hoe wil men beter tot overeestem- ming komen, dan wanneer alle belangheb benden bij elkaar zijn om een kwestie te bespreken? Moeilijkheden, die er moch ten rijzen, worden op die wijze voel soe peler, economischer en vlugger opgelost, dan via afgevaardigden door het gemeente bestuur aangewezen. Het derde hoofdpunt omschrijft de heer Dinkelaar als volgt: „Dat voorts die nieuwe vereeniging in staat zou zijn voetbalvelden op behoor lijke wijze in te richten, te drajnoeron, te omrasteren, van water te voorzien, eon behoorlijk clubhuis en tribunes te stich ten, kortom, te zorgen, dat Schiedam een paar behoorlijke voetbalvolden krijgt, lijkt ondergeteekende eveneens ondenkbaar." Do heer Dinkelaar heeft blijkbaar het rapport van de meerderheid niet goed ge lezen. Bedoelt hij, dat de S. B. L. O. tech nisch niet in staat zal zijn een goed voet balveld aan te leggen? Als dat zoo is, zou spr. willen opmerken, dat de S. B. L. O. dat juist heel goed zal kunnen, want in het bestuur zitten menschen uit de prac- tijk, die deze zaak in ieder geval beter kunnen beoordeelen dan de hoeren uit den raad, omdat die bestuursleden in hun eigen vereeniging het lief en leed met betrekking tot terreinen hebben meege maakt. Spr. herinnert er aan, dat hier in den raad is gedebatteerd tusschen doheeren Houtman en Dinkelaar over wat eigenlijk draineeren isl Maar op die wijze komt men "iet tot'do meest productieve oplos sing! Wat in Haailem en Den Haag de juiste •weg is om tot het gewenschto doel te komen houdt verband met de plaatselijke omstandigheden en de vcreenïglngen hier hebben aan den lijve ondervonden, wat het spelen op slechte terreinen beteekent. Het vierde hoofdpunt betreft do bedrei ging voor de veroemglngen, omdat de vel den slechts tijdelijk werden afgestaan en de vereeniging dus telkens weer konden •worden verjaagd. De S.B.L.O. zal vogens den heer Dinkelaar geen enkele zeggenschap ten aanzien van de permanentie der ter reinen worden gegund; omdat do beslis sing daarover de gemeente zich wel niet zal laten ontnemen. Maar in het rapport der meerderheid staat ook niet, dat den S. B. L. O. in dit opzicht zeggenschap zou moeten worden gegund. Wel zal do raad er in beginsel paar dienen te streven, zooveel mogelijk te zorgen voor permanente terreinen. Een prindpieele uitspraak in die richting zou van groote he teek en is zijn, want dan we ten de commissie voor Grondbedrijf en B. en 3K- da meening yan den raad, dat do meeste waarborg moet worden geschapen voor een permanent blijven van de aan gewezen sportvelden. De heer Dinkelaar zegt, dat het voor hem een raadsel is, waarom do veroemi- gingen do verschuldigde tcrrolnhuux aan den penningmeester van den S. B. L. 0. en rdet aan den gemeente-ontvanger moe ten afdragen. Da meerderheid hoeft twee redenen, waarom zij de voorkeur aan het eerste geeft, en die zijn van teclürisclien en van financieelen aard. Uit het oen volgt trouwens het ander. Uit hoofde van het technisch karakter van den S. B. L, 0. kan venvacht worden, dat hij elk.ngulden, die beschikbaar is, beter zal kannen be steden dan wolk ander instituut, dat men met het beheer van sportvelden zou wil len belasten. De bestuursleden bobben op dit gebied ervaring en het staat vast, dat, als particulieren geld ontvangen, zij dit op de'meest economische wijze voor bet aangegeven doel zullen aanwenden. Bo vendien, do gemeente en B. en W. hou den voldoende toezicht op het financieel beheer van don S. B. L, 0. Volgens art. 8 van do ontworp-verordening moeten de begroeiing en rekening worden ingericht overeenkomstig do door den gemeentelij ken accountantsdienst te geven voorschrif ten. Uitgaven buiten do door den raad! goedgekeurde begrooting worden bij die be rekening van het subsid e buiten beschou wing gelaten en voorts hebben nog gode legeerden van het gemeentebestuur vol doende toezicht, dat de besdiikbare gel den op de meest economische wijze wor den besteed. De heer Dinkelaar komt in zijn afzon derlijke nota met twee voorbeelden: Delft en Dordrecht. Beide plaatsen heeft de com missie bezocht en zij hooft zich op de hoogte gesteld hoe daar door de gemeente de sportaangelegenhcdea zijn geregeld. En dan moet spr. zeggen, dat die voorbeelden niet pleiten voor het systeem, dat do heer Dinkelaar hier zou willen toepassen! Do Voorzitter: Heeft u nog veel tijd noodig, voor uw betoog? De heer Steen S: Ik zal nog wel een minuut of 10 noodig hebben. De Voorzitter acht het dan in dat geval beter de behandeling van dit on derwerp te schorsen. Maar voor spr. dat doet wil hij nog een opmerking maken. Voor spr. is het niet duidelijk hoe de artt. 4, 6 en 7 van de ontwerp-verordening te rijmen zijn. In art. 4 wordt gesproken van gegadigden. Wie zijn dat? Misschien wil de heer Steens daarover nog even na denken, om dan in de avondvergadering daaromtrent iets to zeggen. Da Voorzitter schorst te kwart over G de vergadering tot des avonds 8 uur. Zitting van Vrijdag, 14 Nov. 1930, 's avonds S uur. L \ooTzilter: do burgemeester, de heer II. Stulemeipr. De VoorzittcT heropent de vergade ring en stelt aan do orde do verdere be handeling van het: Schrijven van de Commissie inzake sporlaangelegenhcden, waarbij wordt aan geboden a. Lot rapport van de Commissie, ver gezeld van vier bijlagen, en ■- b. een afzonderlijke nota van het lid der Commissie, den heer J. Dinkelaar. De Voorzitter geeft het woord aan den boer Steens om zijn afgebroken rede te vervolgen. Delit en Dordrecht. De beer Steens was, toen hij zijn be toog onderbrak, juist begonnen met dit ge deelte van de nota-Dinkelaar, waarin ver wezen wordt haar wat te Delft en Dord recht door de gemeente inzake sportaan- gelegenheden woidt gedaan. De commissie heeft een enquête ingesteld, waarin ook beide plaatsen werden betrokken. Op de vraagDoor wie of voor wiens rekening worden de speelvelden aange legd? luidde bet antwoord resp.Door den Delftschen Bond voor Lichamelijke Opvoe ding en door den Dordtsdien Rand voor Lichamelijke Opvoeding. De hatste heeft in 1922 5KA. als speelveld ingericht! Dezo voorbeelden bewijzen, dat we in Schiedam op den goeden weg zijn, door ock den S.I3.L.O. met het inrichten van de speelvelden te belasten. De hoer De Bruin: Dat is nog niet gebeurd!! De heer Steens: Dat beweer ik ook niet, maar ik hoop, dat men hier het goeie voorbeeld zal volgen. Do lieer Dinkelaar wijst op het nauwe contact, dat in genoemde plaatsen tusschen den bond en bet gemeentebestuur bestaat. Maar waarom zou men ook hier niet dat contact kunnen scheppen? Voor mijn part wijst men drie wethouders aan a» godele geerden bij den S.B.L.O I De heer De Bruin: Beware! Do heer Steens: Dordrecht heeft het voordeel, dat men over oen inspecteur voor do lichamelijke opvoeding beschikt en die inspecteur is ambtshalve aangewezen als gedelegeerde, met nog een lid van den gemeenteraad, den heer Pijleman. Maar do Dordtsche Bond voor Li chamelijke Opvoeding is een aparte orga nisatie. Spr. zou die voorbeelden Delft en Dordrecht niet hebben aangehaald, om dat 't z.i. beter is, dat iedere gemeente zelf liaar boontjes dopt. Dat spr. er nu toch iets van gezegd heeft, is het gevolg van het feit, dat de heer Dinkelaar er In zijn rapport over spreekt. De heer Dinkelaar komt dan tot'de con clusie: „De meerderheid der commissie be antwoordt de vraag, of de gemeente als taak heeft do sport to bevorderen, in ont- kcnnomlen zin". Toen spr. dat las, steeg zijn bewondering! Wat heeft de commissie anders göiaan dan te trachten de belangen van do sport te behartigen? 't Hoclo rap-, poil, door haar aan den raad overlegd, wijst er op, dat zij do belangen van het Scliie- tlamsche sportweroldje wil bevorderen 1 IIo-o do heer Dinkelaar nu kan zoggen: de meer- deiheïd beantwoordt do vraag of de ge meente als taak heeft de sport te bevor deren in onlkcnnenden zin, is spr. een raadsel. Do onjuistheid van de bewering van den lieer Dinkelaar wordt door de com missie in baar rapport volkomen aange toond. Het sportleven bloeit De lieer Dinkelaar beeft in zijn nota ge zegd, boe hij do taak van de gemeente ten aanzien van de sport ziet en dat beeft bij laten ondesfeopen in zijn schijiv-en.nT't Is zijn goed recht om die laaie zóó te zien. Maar wat zou de beer Dinkelaar willen," dat de gemeente drod om de sport, die volgens hem van cultnrcele, sociale en economische betcokenis is, op een hooper plan te bren gen? Het sportleven in Schiedam bloeit. Wat alleen noodig is, is stern en aan moediging en dat de commissie in die richting wil gaan, bhjkt voldoende uit haar rapport. Door eigen kracht zijn de sport- verecnigingon groot geworden. Als de ge meente helpt in die dingen, waarin de vcr- eenigingou zelf niet kunnen voorzien, in dit geval dus speelvelden, dan zullen de lerocnigtflgon dat hebben zij wel be wezen zelf wel er voor zórgen op een hooger plan te komen, wat de sport in 't algemeen ten goede zal komen. Aan het slot van zijn rapport zegt de heer Djnkeluir, dat bij aanneming van de conclusie der commissie voor sp'xlaange- legenhcdcn, de motie-van der Iloek c.s., in het gelrung zal komen. In die motie Do heer Dinkelaar: Er is een toe zegging van B. on W.l Do lieer Steens: ...wordt gesproken over een boschplan met sportpark enz. .Maar waarom zou dat in het gedraag ko men als de voorstellen van de commissie werden aanvaard? Juist het tegeno/erge- steldc zal het gevolg zijn. Als de voor stellen van de commissie worden aan vaard, dan zuilen B. on W. er rekening mee moeten houden, dat naast de nieuwe begraafplaats ook eon sportpark dient te komen met oen permanent karakter Want met aanneming van de voorstellen zal wor den uitgesproten dat het gemeentebestuur ■een plicht heeft ten aanzien van het mo gelijk maken van de beoe'ening der sport, liet ro'lege zal, bij aanvaarding van het rapport, rekening moeten houden met de noodzakelijkheid van permanente sportter reinen De andere oplossing De heer Dinkelaar betreurt, dat het voor stel van B. en W niet aanvaard is. Dat is zoo mooi, zegt de heer Dinkelaar. Maar de heer Dinke'.a'ir heeft die Ijn losgelaten De algemeene indruk van de nota van den heer Dinkelaar is, dat da commissie niets goed gedaan heeft! Zij hoeft haar Laak te ruim opgevat en toch niets goeds gedaan. Spr. had gedacht, dat de heer Dinkelaar nu zou gaan vertellen, hoe het dan ik." meet. Verwacht kon bv word-n.dat hij het plan van R. en W. zou aanbevelen. Neen, de beer Dinkelaar heeft een nieuw plan. Er moet komen een commissie, be slaande uit een wethouder-voorzit'er, drie leden uit den raad en drie leden van den S.B.L0 Van de tafel van B. en W is een vorige maal gezegd: Er moet komen een groote commissie, waarin alle takken van sport vertegenwoordigd zou den zijn. Spr. had gedacht, dat do lieer Dinkelaar dat denkbeeld zou hebben over genomen. klaar hij wil drie leden van den S.R.LO in do commissie benoemen, ter wijl lnj zegt, dat het bestuur van dien bond nog geheel moet toonen, wat het kan, van wiens vermogen tot be sturen nog niets is gebleken. Als dat zoo is, moet de heer Dinkelaar ook geen menschen uit dien bond in de commissie zitting willen laten nemen', De voorstellen van de commissie ad hoe zijn in het belang van do gemeente en voor een juiste bevordering van de sport liet meest gewensebt. Daarom doet spr een dringend beroep op den raai ooi de voorstellen van do commissie to aanvaar den. Als spr. iets over het hoofd heeft ge zien, zal hij daarop in tweede instantie terug komen of misschien zal een dor an dere loden van do commissie op gemaakte opmeikingen een antwoord willen geven. De heer Fetter heeft gevraagd of er na drie voorstellen zijn en de voorzitter heeft bet verband tusschen do artt 4, 6 en 7 van de ontworp-verordening niet duidelijk gezien, Spr. had zich do behandeling van de zaak zoo gedacht, dat eerst algemoono beschouwingen zouden worden gehouden en als het principe was aanvaard, dan zou over do verordening gesproken kunnen wor den, die zoo noodig hier en, daar nog gewijzigd kan, warden. 10p do vraag van den voorzitter, wil spr. echter nu wel even ingaan. In art. 4 staat: „De in art. 1 onder b bcdoolde terreinen, warden door Bl on W. aan do daarvoor naar bun oordeel in aan merking kamende gegadigden in gebruik ge geven op door dat College te stelten voor waarden". In art. lb is sprake van bizcadore ter reinen en jn art. 5 wordt gezegd, welke die bizondore terreinen zijn: het sportter rein aan don Havcndijk en hot feestterrein, in het Volkspark. Dij de commissie heeft dezo gedachte voorgezeten, dat dezo ter reinen gebruikt zullen worden door ver- oenigingen, die eigenlijk' buiten de spart- bcweging staan. Zij' zouden b.v. gebruikt kunnen warden voor vacaintiq-spelan. En de commissie wild© aan B. on W. overla ten over aangelegenheden, die daar ver band rnee houden, te beslissen. In art. 6 wordt gezegd: „Do in art- 1 onder a bedoelde terreinen, worden door den raad aan don S.B.LJ0 verhuurd. Eij dezo verhuringen geldt als regel, dat de gemeente niet voor bizonidero voorzie ningen zorg draagt, noch ten aanzien van het terrein zelf, noch ten aanzien van af scheidingen of opstallan". De bedoeling van deze bepaling is, dat de gemeente niet voor bizondcro voorzie ningen zal zorg dragen. Do gemeente geeft dus een terrein in maagdolijken staat aan den S. B' L. 0 on doze maakt hot in orde ais speelterrein. De S.BL.O zal dan dio terrreinen uitgeven en de velden, waarvan door meer dan één vereeniging gebruik wordt gemaakt, van een behoorlijke outi- Iage voorzien /Wnnll n roolgd) RECHTSZAKEN. KANTONGERECHT Desillusies. Hot kantongerecht Ls oen buitengewoon geschikte plaats voor oen koude douche. Meestal komen do betrokkenen met de meest snoo.lo plannen, p]o: tersargumenten, verlichtende omstanlighoden, grieven tegen de politic en wat d.es meer zij, tor recht bank getogen, om daar ter plaatse een driemanschap te vinlen, dat hen mot de meeste welwillendheid to woord staat, doch hen per slot van rekening niet eens aan liet woord laat komen. Voorlat men iets, al is het maar een syllabe, ban zeggen, is daar iemand klaar, om terstond het tegendeel te bewijzen. Nu moot men niot denken, dat de kan tonrechter, do ambtenaar en de griffier boemannen zijn. Integendeel! Als de zaak weikelijk glashelder en van smetten vrij is, dan volgt het woord vol blijden klank: vrijspraak. Doch, over desillusies gesproken, er wa ten Maandagmiddag twee tollenzaakjes te behait'gen, beide afkoms'ig van den tol aan de Scbio bij Rotterdam A. v. N., te Rotterdam, was kalmpjes doorgereden. Daar houdt de rechterlijke macht zrich niet gaarne mee op en de automobilist kreeg dan ooi: f 10 subs. 5 dagen. Een principieel weigeraar om tolgeld te betalen en vurig aanhanger van FlorisVos, was J \V„ te Amsterdam, dio zich be boet zag met 20 subs. 10 dagen. Deze gevallen, door do betrokkenen op geblazen en door den kantonrechter niet een speld geprkt, zoodat zij klap'en, wa ren feitelijk hot oenigo belangrijke materiaal van dezen middag, die met nHoen eenigs- zins saai was, maar bovendien nog lang duurde. Daar was W. J. van F.., te Vlaard.ngen, die zonder licht gereden had. Do straf was f,6 subs. 3 dagen. C. A. de L., te Kelhcl, had met zijn baikkersauto op den hoek Strrjensche straat Nieuwe Maasstraat een R. E. T.-bus aangereden en kreeg f 10 subs. 5 dagen. L. B., te Vlaardingen, werd bij verstok wegens het plaatsen van haringvaten zon der licht op de havenkade to Vlaardin gen, veroordeeld tot f5 subs. 5 dagen. H. B. van N., te Vlaardingen, was met zijn auto tegen een andere- aangebotst. Hij moest de schade betalen en zijn von nis was f 15 subs. 5 dagen, A S., te Rotterdam, haid met zijn taxi achteruit- en een fiets aangereden. De on voorzichtigheid kwam hem op 10 subs. 5 dagen te staan, C. de J., to Vlaardingen, had zijn auto met oud ijzer beladen. Toevallig stak er een stuk uit en juist daarmee riste hij iemand de jas van het lijf. De schade werd be taald en de kantonrechter wilde nog £6 extra hebben, bij gebrek van betaling te vervangen door drie dagen hechtenis. C. II., te Rotterdam, had zitten vissctlien in een weiland, tvaarop hij niet mocht zitten visschen. Do visch werd duur be taald, f2 subs. 1 dag. C. M. R.W.. te Schiedam, had de leerplichtwet overtreden. De zaak zal vol- gendo week weer behandeld worden. Natuurlijk was er dan ook nog iemand, die in Vlaardingen links gereden had. W. B. uit die plaats kroeg een boete van f 2 subs. 1 dag. En tenslotte verscheen J. D., to Maas sluis, die op het trottoir gereden had. Het vonnis luidde f3 subs. 1 dag. Toen was hot afgoloopen. De kantongerechtszaai had weer rust voor een hoelo week. Poging tot diefstal. Dc rechtbank te Roermond hoeft tegen if. Kamp, mijnwerker to Sterkrado (Did.), en II. Radek, bankwerker te Oherhauson, verdacht van poging tot diefstal, voorafge gaan en vergezcid van geweldpleging in den nacht van 13 op 14 Nov. j.l, ten huizo van den landbouwer Vonner to Mil- lert, gemeente N-ederwcort, togen- ieder zeven jaar gevangenisstraf goéiseht. Uit spraak over 8 dagen. Verduistering. Wegens diefstal van vier rijwielen in de maand Augustus te Delft gepleegd, eischte do officier van justitie hij de Haag* scha Rechtbank, ha verhoor der benadeel den, tegen den niet verschenen void. J. C. M. te Delft, met bet oog op het uit gebrachte rapport, 6 maanden gevangenis straf voorwaardelijk, met drie jaar proef tijd. Voor de Haagsdhe Rechtbank stonden terecht de 28-jarige horlogemaker H. P., geboren in Amerika, en do 22-jarigo ma chinist Th. J. V., uit Rotterdam, die in den nacht van 12 op 13 October j], in een perceel aan den Achterweg to Wasso- naar, waarin een winkel gevestigd is, heb ben ingebroken en na verbreking van do toonbanklade daaruit een bedrag^ van f 20 hadden ontvreemd, bonevens een hoeveel heid chocolade, pepermunt, sigaretten en lucifers. Veidachtcn zijn door do politic te Was senaar in een hooiberg aangehouden. Een getuige, de landbouwer v. d. T., verklnimlo, dat hij beide verdachten in den hpoiberg beeft aangetroffen en toen zij veilrokkcn waren, do ontvreemde voor worpen alsmede een boeveelheid geld heeft gevonden. Een commies der bijzondero strafgevan genis te Sdheveningen, herkende boi'do ver dachten als gedetineerden, die in den nacht van 12 op 13 Oct. uit dio inrichting zijn ontvlucht. Verd. P., dio door een tolk werd. bij gestaan, verklaarde, dat hij een en ander in den hooiberg beeft gevonden. De president merkte op, dat dergelijke artikelen in den regel niet in een hooiberg worden aangetroffen en zeker geen geld. Verd V. deed oen verhaal omtrent de ontvluchting. Van een inbraak w>at hij evenals zijn meJeboklaagdo, niet af. De officier van Justitie zegt, dat P. bij de politie bekend is als Iwan Maslanka. Spr. zegt,, dat do gestolen voorworpen m het bezit van beiden verdachten zijn aan getroffen; hun verklaringen zijn onaanne melijk en hun schuld aan dit misdrijf staat volgens hen vast. Hij requireert tegen ieder der verdachten 6 maanden gevanceniss'nf. Uitspraak 24 Dec. De Rechtbank te Den Haag veroordeeldo G. J. IIte Delft, wegens verduistering, meermalen gepleegd, tot 5 maanden ge vangenisstraf. Donderdag, 18 Dcc. Hilversum, 298 M. Uitsluitend AVRO-uitzending. 8—9 50 u. Gramofoonplaten. 10—10.15 u. Morgenwijding. 10 30—12 u. Concert AVRO-kw.ntet- 122 u. Concert. Taschins- ky-orkost 2—2.30 u. Halfuurtje voor do vrouw. 34 u. Naaicursus. 44.30 u.. Gra mofoonplaten. 4.30—5.30 u. Ziekenuurtje. 5.30—6 u. Concert. Orkest Asta-theater, Den Haag. G6 30 u. Sportpraatje, II. Hol lander. 6 307 u. Voortzetting canoert. 7 —7 30 u. Engelsche les. Frod. Frij. 7.30 8 u. Dr. K F. Proost: ;,IIet Taoneelpro- bleem van onzen tijd". 89 30 u. Vaude ville. 9.3010.15 u. Aansluiting Concert gebouw to Amsterdam. 10.15 u Vaz Dias. 10.1511 u. Concert. Omroeperbest 11 u» Uitzending van een klankfilm. Huizen, 1875 M. 8-915 u. KRO, 10-11 u. NCRV, 11.30 —2 u. KRO, daarna NCRV. 8—915 u. Plateneoneert 10—10 30^ iï. Zang door dameskoor. 10.3011 u, Zie- kendienst. 11.30—12 u Godsdienstig half uurtje. Pastoor Perquin, 12.0112.30 u. Politieberichten. 12 302 u. Concert. K. R. 0. trio. 2—2.15 u. Gramofoonp'.aten. 2.45 3.45 u. Handwerkcnrsus. 3.43—1 u. Gra- mofoomp'atcn. 4—5 u. Ziekcnuurlje. 5—6.15 ïi. Concert. Dirk Vos, viool; mevr. Anny Moret, cello; mevr. Anny HeldermanSmit, piano. 6.15 u. Knipcursus. 6.307 u. A. Dartels: „Do kanarieteelt". 7730 u. Cur sus Maleisoh. 7.308 u. Politieberichten. 810.30 u. Uitzending van Bach's Welh- nachtsoratorium uit do Ncd. Horv. Kerk, te Baam. Met modewerking van koor, so listen en orkest. In de pauze Prof. Dr, A. Noordtzij„Naar het heilige Land". 10.30—10.40 u. Vaz Dias. 10.40—11.30 u,. Gramofoonplaten. Da ven try, 1554.4 hl. 10.35 u. Morgenwijding. 11.05 u. Le zing. 12.20 u. Orgelspel, door E. O'IIenry. I.20 u. Concert. G. Reynolds, alt; A. Wil kes, tenor; M. Bloese, piano. 2.20—2.50 u. Gramofoonplaten. 3.20 u. Kerkdienst. 4.05 u. Dansmuziek. 4.50 u. 0rkestconcert. Viool en piano. 7.20 u. Lozing. 7.45 u. Lezing. 8.05 u. Vaudeville. 9.20 u. Be richten. 9.35 u. Berichten. 9.40 u. Lo zing. 10 u. „The Flowers are not for you; to pick". Hoorspel van Tyrone Guthrie. 11—12.20 u. Dansmuziek. 12.20-12.25 u. Televisie. Parijs, „Radio Paris", 1725 M. 12 50 u. Gramofoonplaten. 4 05 u. Dans muziek. 4.35 u. Kinderuurtje. 6,50 u. Gra mofoonplaten. 8.20 u. „Conies bruns", van Balzac. 9.05 u. Concert. Viool, piano, cello en zang. 9 50 u. Concert. Piano en cello. Kal undborg, 1153 M. 11.20—1.20 u. Orkestconcert. 2.20—4.20 u. Orkeslconoert cn voordracht, 4.205 u. himlenuutje. 7.20—9.20 u. Concert,. Or kest en koor. 9 3511.50 u. Dansmuziek. Brussel, 508.5 hl. 5 20 u. Dansmuziek. 6.50 u. Gramofoon platen. 8.35 u. Trio-concert. 9.03 u. Con cert, georganiseerd door do Resef. Langenberg, 473 M. 6.20—7.20 u. Gramofoonplaten. 11.33 u. Gramofoonplaten. 12.251.50 u. Orkest concert. 4.35—5.35 u. Orkcsteonoerf. 7.05 7.50 u. Orkestconcert. 8 u. Tooneelstuk: „1000 Dollars". Iliorna berichten en tot II.20 u. dansmuziek. Zecson, 1633 M. 5.40—11.15 u. Lozingen, en lessen, 11.20 12.15 u. Gramofoonplaten. 12.15—1.20 u. Berichten. 1.201,50 u. Gramofoonpla ten. 1.50—3.50 u. Lezingen en lessen. 3,60 4.5Ö u. Concert. 4.50—7.20 u. Voor drachten en lessen, 7.20 u. Operette „Dor Vogclhündtcr". 9.40 u. Berichten. Daarna tot 11.50 u. Dansmuziek. Gemeente en sport.

Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 6