STADSNIEUWS. WANDGEDIERTE. vergadering bijeen getamen im verband met het tot den raad der gemeente Groningen gerichte adres om tot verlaging der ver makelijkheidsbelasting over iti gaan. Una niem werd besloten do volgende week de bioscopen in Groningen to sluiten, indien althans de raad der gemeente Groningen op het verzoek van den band afwijzend mocht besd'iikken. Do schade, welke door de bioscoopslui ting voor do bioscoopexploitanten te Gro ningen ontstaat zal uit de weerstands kas van den bond vergooi worden. Fen sjxxKiiedcnvergadermg van don No- derlandschen Bioscoopbond is b'Joangoroc- pen op 2 Februari :ls. Ier bekrachtiging van dit bes'uit, dat dan op G Februari in werking zal treden. Bijdragen aan wachtgeldregelingen. In Januari 1923 werden B. en Wvam Am sterdam gemachtigd bijdragen van 25 pCt. te verleeaien in uitkoeringeai, welke door ■werkgevers aam Inm arbeiders worden ver strekt. {Wachtgeldregelingen), zulks onder voorwaarde, dat het rijk eveneens bijlragen tot een gelijk percentage zon verloenen. Door 't herstel van Tceonioniisclh leven is 't aantal wachtg eldregelirigen waarvan or in do jaren 1921—1923 verscheidene in de gemeente van kracht waren, echter geleide lijk ingekrompen, zoo lat sedert 192d geen enkele meer in werking is. Thans heelt echter de N.V. Werkspoor, ingaande 4 De cember 1930, daartoe gmc-opt door het gemis aan voldoende workg-legenbcid vaar haar arbeiders, oen wachtgeldregeling inge voerd, in dier voege, dat uitkeerïngen war den verstrekt aan werklieden, die minder dan 40 m*en por week werken en a'sdaai op een basis van een uitkeering van f 3.30 por dag. Voorloopig zal deze wuchtg-oldrege- ling gelden voor drio maanden. De minister van arbeii, handel en nij verheid heelt besloten oen subsidie van 25 pCL in do kosten dozer wacht gold rega ling te voistroklccn, onder voorwaarde, dat ook Amsterdam een gelijke subsidie ver strekt. Belanghebbenden is bericht, dat te gen subsidieverleening door deze gemeente geen bezwaar bestaat, mits do raad de uoodige gelden beschikbaar stolt. Bur go meester en Wethouders vragen daarom aan den gemeenteraad een bedrag van f1500 voor 1930, wat bet jaar 1931 belieft, mee- nen zij, dat de mogelijkheid niet is uitge sloten, dat ook andere werkgevers bet voor beeld van Werkspoor zullen volgen, een crediet te moeten vragen van F23.C09. Zonnegloren. Het algemeen bestuur van „Zomncglo ren" deelt mee, dat do spcldjesactio in 1930 ten behoeve van de Contralo Supple- tiekas in totaal f 23510.12 heeft opge bracht. Dit is, vergeleken met het vorig jaar, een vooruitgang van ruim 10.000 Bond v,m Jonge Liberalen. De Bond van Jongo Liberalen houdt op Zaterdag 31 Januari as. on op den (laar- opvolgenden dag zijn algemeeno jaar ver gader in g te Utrecht. De vergadering die gehouden zal worden in het Jaarbeursge bouw, vangt aan des namiddags om half drio met een rede van den voorzitter, mr. F. Hollander. Na do gebruikelijke jaarver slagen gaat do openbare zitting over in een huishoudelijke. Na een gemeonscliap- pelijken maaltijd in het Jaarbeursrestau- rant heeft oen grooto propaganda-fceet- avond plaats, georganiseerd door de af- deeling Ut "echt. Aldaar houdt mr. 51. H. de Boor, wethouder der gemeento Utrecht en hoofdbestuurslid van do Liberale Staats partij de Vrijheidsbond, ccn voordracht over: „Do sociale t'iak van een gemeente bestuur in dezen tijd". Crisiswerkloosheid. "Verlenging van den nit- keeringsduur De minister van arbeiJ, handel en nij verheid Leeft de volgende regeling vastge steld inzake verlenging van den uitkeenmgs duur voor leden van werkloozcnkasson in bedrijfstakken, waar-in in 1931 van crisis werkloosheid kan worden gesproken: 1. Voor werkkozenkassen in bo Irijfsfnk- kon, waarin Ln 1931 van crisis-werkloos heid kan worden gesproken, kan, hetzij voor alle leden, hetzij voor bepaalde groe pen daarvan, de uitkearingsduur worden verlengd. 2. De minister van arbeid, handel en nij verheid bepaalt, of on in hoever in een bedrijfstak van crisis-werkloosheid kan ge sproken worden. 3. Is voor een bedrijfstak bepaald, dat van crisis-werkloosheiJ kan worden ge pro ken, "dan kunnen de besturen van de tot dien. bedrijfstak behoorende werk'oozienkas- sen een voorstel doen, om het reglement voor =de werk!oozenkas zoodanig te wijzi gen, dat de uitkeeringsduur, hetzij voor alle reglementair- reclillhebben.de leden, hetzij voor bepaalde groepen daarvan, met ten hoogste zes weken en tot een door den mi nister te bopa'-en datum van het jaar 1931, wordt verlengd. Is do uitkeeringsduur ver deeld ca er twee kal anderhalf jaren of an dere perioden, dan kan bet aantal uitkec- xingsdagen reeds in het eerste katemder- halfjaai (c.q. do eerste uitkeeringsperiodo) met ten hoogste zes en dertig worden ver meerderd. Vanzelfsprekend geldtbet vo renstaande niet voor ben, die in 1031 geen recto op nitkeering hebben, omdat zij reeds drie of meer jaren achtereen waren uitge trokken. d, Nadat de termijn, waarvoor de verleng de nilkeeringsdunr van toepassing was, is geëindigd, wordt nagegaan, of en in hoever de middelen, waarover do werklcoaenkas kan beschikken, op den datum van ein diging zijn gedaald beneden 50 pCt, van de middelen, waarover zij kon beschikken op bet einde van het jaar 1930, blijkende uit bet vennogeasblad van dat jaar. Dit berekende verschil zal van overüiicids "wege aan de kas worden, verstrekt door een verhoogd subsidie voigens het werk loosheidsbesluit 1917, De minister van ar beid, handel en nijveriheid behoudt zich iet recht voor om, voordat dit boirag is vastgesteld, voorschoten te verkenen op 3ïet aan do werkloozenkas toekomende be drag voor liet doen van uitkeeringen, als de geldelijke omstandigheden van de kas iet iiooiïlg maken. Een tweede plan voor een groote zaal. Aan liet eind der Bargcmeester Rnappcrtliwn. Fr vas ons iets ter onre gekomen van een plan. tot stichting van een moderno iooneel- en concertzaal in de nabijheid van iet Rubensplein en toen we op one!er/rek uit gangen kwamen we in aanraking met ,ec» combinatio, die niet aan de periphe ric, maar in het centrum van de stad een dergelijk gebouw wilde slichten. We meen den aanvankelijk, dat de mededeelingen, .waarin over den omtrek van het Rubens- jplein werd gesproken, op een vergissing moesten berusten, maar we zijn tot de ont dekking gekomen, (lat er op eens tivoe plannen bestaan om Schiedam aan een flinke concertzaal te helpen! liet spoor, dat leidde .naar de omgeving van liet Rubens- plein, zijn we daarna, opnieuw gevolgd en we zijn thans in staat den lozers het volgende mede te declen; De hoeren Jonkers en Wols alhier, die o. a. ook het Corner House bouwden, heb ben reeds geruiinen lijd ongeveer een jaar geleden zich aangemeld als gega digden voor het perceel grond, omsloten laan en Van OsLadelaan, dat gelegen is aan het eind van do Burgemeester Knap- pertlaan, bij den Vlaardingerdijk, links ais men van Schiedam naar Vlaardingen gaat. Op dat perceel villen do hoeren Jonkers en Wols een moderne toonecl- en concert zaal bouwen, die pl.m. 1400 zitplaatsen zal hebben met daaraan twee kleinere za len, elk met pl.m. 400 zitplaatsen. Fen dezer zalen zal, als de grooto zaal in gebruik is, ais foyer kunnen worden gebruikt. Bovendien is er een flinke keu- keninrichling in het gebouw gedacht, zoo dat ook bij liet houden Van bruiloft fees ten of congressen gelegenheid zal bestaan voor dineeren of sou poeren. Om de eigenlijke concert- en tooneel zaal zullen dienstgebouwen worden ge plaatst, o. a. een bergplaats 'oor tooneel- décors, enz., van -100 M.2 oppervlak. De grooto zaal zal zoor modern wmvlen ingericht, zonder tooneel zal zij 20 bij 40 51. worden; het tooneel zelf is 20 51. breed en 10 51. diep gedacht. De hoofdvorm zal veel gelijken op de afgekeurde groote zaal van de Doelen te Rotterdam en men hoopt de zelfde goede accoustiek te krijgen. De hoofdingang van het complex komt aan de Burgemeester Knappertlaan, twee andere ingangen xesp. aan Van Ostade laan en Juliana'oan. Hel gebouw komt te liggen op een groot binnenplem van 1800 51.2. Er omheen zul len weningen verrijzen. Van do Bmge- meester Knappertlaan zal een royale, ge heel overdekte toegang voeren naar de groote zaal. Deze zal ook in twee onge veer gelijke deden gesplitst kunnen wor den, zoodat dan tegelijkertijd vier zalen beschikbaar zullen zijn, nJL twee van elk pijn. 700 en twee van elk pl.m. 409 zit plaatsen. Als architect van dit bouwplan treedt op de heer J. P. L, Hendriks te Rottere]lam. De heer S. J. Klerk van het Corner House zal het nieuwe gebouw exploitecren en wel in dien zin, dat hij ook zelf het initiatief neemt voor het gebruik maken van de zalen, door b.v. tooneel voors tel - lingen, muziekuitvoeringen en wellicht ope ra- en variétévoorstellingen te organiseeren. Alles is gereed voor de uitvoering van het grootscho plan, het wachten is al leen op de gemeente Doze moet den grond afstaan. Naar men ons meedeelde zou in principe reeds een toezegging zijn gedaan, maar traineert het nemen van een definitieve beslissing. Wordt morgen die beslissing genomen, dan wordt, bij wijze van spreken, overmorgen met den bouw begonnen. Wat in dat geval van het an dere plan, waarover we do vorige week iets schreven, terecht zou moeten komen? Over één ding zal men het wel eens zijn: Dat er voorloopig in Schiedam geen plaats is voor twee groote looneel/alen van 1400 a 1500 zitplaatsen! door den pianist Henk Valkenier, wensohto zij de aanwezigen een pirettigon avond. 5Jevr. Couperus trad vervolgens op in do kloederdracht van een Amstcrdamsciho burgerjuffrouw uit de 16e of 17e eeuw. Alvorens met haar program te beginnen, meikte do voordrachtkunstenares op, dat zij hedenavond balladen en volksliederen uit verschillende tijdpeiken en van verschil lende volken zou voordragen. Immers in het volkslied worden gel ooi, lioop en liefde, do innigste gedachten in teore, eenvoudige of stoere woorden weergegeven. Spr. had in liet Maandblad van de af- deding Schiedam gelezen dat oen vroo- lijkö avond verwacht werd, zooiclat spr. haai- program gewïjz'gd had. In dezen tjd van malaise en somberheid wil spr. eenige vrooiijko liederen geven, Mevr, Couperus opende haar program met een oud-Hollandsch Geuzenlied uit de 16e of 17o eeuw: Bergen op Zoom houdt u vroom, gevolgd door een herderszang. Mot innigheid en teederheid droeg de voordrachtkunstenares do oude ballade van de twee koningskinderen voor, de bal- lado van trouw en eeuwige liefde. 5Iet soepelheid droeg ze een allerliefst Mei liedje voor en hel aardige matrozenlied ontlokte een hartelijk applaus aan de aan wezigen. Op voorname, doch ook weer prettige, en we zouden haast zeggen, huiselijke wijze, zooals een moeder, zilter.de bij het haardvuur, haar kinderen oude verhalen vortelt, deed mevr. Couperus haar liede ren en balladen voor ons leven en wij beleefden zo weer met het zelfde enthou siasme van vroeger, toen we ze voor 't eerst hoorden. Ter afwisseling van hot pro gram speelde, de heer Henk Valkenier Rachmaninoff's Prélude. In de kleederdracht van onze grootmoe- de-s zong mevr. Couperus eenige aardige volksliedjes, o.a. een Engelschliedje, waarin zij een klein straatjongetje karakteriseer de, „5Iarjolijntjes herinneringen" en „Een vrijage in 1840", een leutig verhaaltje uit den tijd van hoffelijkheid. Op innemende en lupsche wijze droeg mevr. Couperas dit spoelsche liedje voor. De heer Valke nier speelde vervolgens de Serenade van 5Ioszkowski. Gekleed als „Gretchen" clroeg mevr. Cou perus eenige vroolijke Duitsche liedjes voor, gevolgd door eenige d.to Schotsdie, datee rend uit de 17o eeuw. Voor deze ledjes droeg mevr. Couperus een aardig costnum uit de Sehotscho Hooglanden. In een dezer liedjes werd do aanwezigen verzocht om mede te zingen. 5Iet een aanstekelijk en thousiasme zong mevr. Coupenis het mooie: Charley is my Darling, het lied van een Schotsch meisje aan haar prins Charley. Typcerend waren eenige Fransohe chan sons uit den tijd van Marie Antometto. 5Ic-t veel charme droeg mevr. Couperus dozo geestige en melodieuze liedjes voor. Tot de liederen van dezen lijd, die mevr. Coupeius voordroeg, behoorde o.a het in nige „Als de ziele luisteit", op muziek van Ciith. van 'Rennes. Teer Honk het mooie liedje van Hendrika van Tusschen- broek, waarin can moeder een gesprek met haar klein kindje voert, en -in Het snoep- winkeïtje tooverdo rant. Couperas een schilde ijl je voor enze oogen. Aan het slot van den avond moest mevr. Couperas een hartelijk applaus in ontvangst nemen, voor haar somtijds fijnzinnige crea ties. Aaiib?.ste(liiig. Voor de N.V. v. d. Welerings Houthandel, gevestigd aan het Spnikanaa! alhier, is te Rotterdam aanbesteed h.t bouwen van een kantoorgebouw met baaswening en schaft lokaal. Ingekomen waren 18 biljetten. PH. VAN DER MOST T<?«n"eEB842 Laagste inschrijvers waren P. A. Efoyns- broek en C, A, Loenderts a'hter voor f27000; hoogste D. Kruitlhoff te Rotter dam voor f33.950. Voor de Yereoniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs heeft het architectenbureau Jos. de Jonge to Rotterdam hedenmorgen, aanbesteed het bouwen van een school mot; zeven lokalen aaax de Francois 11aver schud dtslraat alhier. Er waren 15 biljetten ingekomen. N. J. 5Iorijn, Dordrecht, £79.400; 51. den Outer, Rotterdam, f76.938; Groenoweg en v. Bart, Rotterdam, f76.900; Gebr. v. (L Menve, Dordrecht, 176.720; Gebrs. Düe- mans f75.985; Gebrs. Smits f 75.964; A Hoijbeek, Zwijndreeht, £75.696; P. Alêman f75,500; J. van Dorp, Rotterdam, f 75.300; G. Slavenburg f74.434; A. van Leeuwen, Ilillegersberg, £74.000; Ileijnsbroek en Leunderts £73.600; T. Camnrling, Dor drecht, f73.400; C. Bouw, Rotterdam, f71.200 en D. Klaassc f68.446. Liederen-avond. Van mevr. Couperus De afdeeling Schiedam van do Neder- landsche Vereen iging van Huisvrouwen heeft gisteren in 5Iusis Sacrum een liede- renavond gegeven, waarin 5ievr. Couperus uit Haarlem, optrad. 51evr. DeelderDLependaai opende den avond met een woord van welkom aan de talrijke aanwezigen. Spr. wees er op, dat het steeds een groote moeilijkheid voor het bestuur geweest is om een geschikt program samen te stellen, doch gezien het grooto succes, dat mevr. Couperus verleden jaar bier had, is ook thans de keuze weer op haar gevallen. liet program is nu zoo samengesteld, dat mevr, Coupe rus den geheelen avond vult. Nadat spr. meegedeeld had, dat mevr. thor Burgemeester Knappertlaan, Juliana- Couperus begeleid zou worden aan de piano A. van; DER ZEE Azn. A. STRUIK S. P. ADAMS STERILISEER- EN INMAAKGLAZEN SPAARBANK ANNO 1820 HOOFDKANTOOR LANGE HAVEN 80 T. INjGELSE Co., SCHIEDAM. Telefoon 68079. STOOMKETELS, RESERVOIRS, - POMl'EN DRIJFWERK, enz. DE M0L-JANSEN LaT0,.H608T7o.22 Eleetpiseh» K»cheis. Fa. SIMONS ZOON iS w F*. W. YAN LOON, luiroraars ran Gebouwen en Schepen. EABEBLIHG H ONXESLAAN 124». W. MOERMAN u£tR!?8™s"M SE en AC „Schiedam". Op de dezer dagen gehouden lodenverga dering van de S. F.- en A.-C. „Schiedam" heeft volgens reglement de j'aarlijksche be stuursverkiezing plaats gehad. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: Chr, van Dijk, voorzitter; P. J. de Roo, le secr., Kelhelstraut 2QBZ. 51. Kohneijer, 1© pen ningmeester; D. de Vries, 2o secr.; 51. v. Oordt, 2e penningmeester; J. Schell en W. Visser, commissarissen. Radiolezing Vederlan sch Fabrikaat Do tweede radiolezing, die gehouden wordt cip initiatief van het bestuur van de veremigmg Nederlandsch Fabrikaat, zal worden genouden op Woensdag 2S Januari as. van 7.30 uur tot 8 uur n.m. voor de Nod. Chr. Radio Veroaniging, door don lieer 51djer do Vries, rijksinspecteur in algomee- ncn diens', bij de werkverschaffing, die zal srpeken over: Kunnen wij de werkloosheid bestrijden? Jiichamclijk gebrekkigen Donderdag a.s. wordt door de Ned. Ver. van Lichamelijk gebrekkigen een vergade ring belegd in het lokaal Korte Kerkstraat 3 voor Schiet!amsdhe invaiden. De lieer A. v. d. Ileyde, secretaris der afdeeling Rotterdam, za! het woord voeren en een inva'icle zonder banden zal demcinstreoreni, waartoe een gebrekkige nog in staat is. Benoeming Naar wij vernomen, is de heer C. van Zon, boekhouder van de Spaarbank, be noemd tot administrateur van het U. B. O.-fonds, een fonds voor uitkeering bij oveilijden van het Chr. Nat. Vakverbond. Aanvankelijk was do heer Van Zon ad junct-administrateur, den laalsten tijd ad- minist ateur van dat fonds, maar do werk zaamheden breidden zich zoo ut, dat het bestuur besloten heeft, oen zelfstandige be trektang van die Lunette te maken. De heer Van Zon, (lie tegen 1 April a.s. eervol ontslag heeft gevraagd als boekhou der van de Spaarbank, zal te Zeist gaan wonen. Do heer Van Zon is secret iris van de Oranje Vereeinging, secretaris van do Ver- eeniging tot bevorder ng van (1e belangen der Ned. Herv. Kerk, bestuurslid van (1e afd. Schiedam van den Chr. Nat. Werk mansbond, penningmeester van de afd. Schedam van het Ncd. Bijbelgenootschap en penningmeester van Schiedam's Mannen koor. Te water gelaten. Heden werd met goed gevolg tc water gelaten van een der hellingen van do Werf Gusto het dubbelschi oef-motorschip Alde- gonda, in aanbouw voor de N.V. Neder- Jandsch-Indische Tank Stoomboot Mij., ge vestigd te 's-Gravenhage, als dochteronder neming dor Anglo-Saxon Petroleum Com pany, Londen. De zo tanker, bestemd voor het vervoer van petroleum in bulk in Oost-Indië, wordt gebouwd onder toezicht en volgens de voor schriften van Lloyd's Register of British and Foreign Shipping, voor de klasso 100 A 1, en onder toezicht van do Scheep vaart Inspectie. De hoofdafmetingen van den romp zijn; leng to tusschen de loodlijnen 79.25 5L, breedte op de spanten 14.63 M. en holte in do zijden tot bovendek 4.50 51. liet schip heeft bij een diepgang tot aan het zoinervrijboerd een laadvermogen van 2050 tons d.w. Voor do voortstuwing is een motor-in stallatie aanwezig, bestaande uit twee 4-tact enkelwerkende 6 cylinder werkspoor Dieselmotoren, met alle noodige hulpwerk- tuigen. De hoofdmotoren hebben elk een vennogen van 520 P.K. bij 170 omwen telingen per minuut, welke liet schip in geladen toestand een snelheid geven van 10 knoopen per uur. Voorts is aanwezig een Kromhout-hulp- aggregaat voor het aandrijven van den hulpcompressor en do motoriadingporop. Do dubbele bodem in achterschip is voor berging van olie, brandstof en voe- dingwater ingericht. Bovendien is nog een dwarsbunker voor brandstof aanwezig. Aan boord bevindt zich een complete vriesinstallatio. Het schip is voorzien van een installatie voor draadlooze telegrafie. Het schip is op do helling zoo goed als geheel afgebouwd, zoodat het binnen korten tijd zijn proeftocht zal kunnen hou den. - Verkeersongeval. Door een defect aan de stuurinrichting reed gistermiddag de chauffeur O., in dienst van de fabriek van. melkproducten Crona te Rotterdam, op de Hoogstraat alhier luct trottoir op en dcor een spiegelrust van liet sigarenmagazijn van den heer L'. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Verzekering (lekt de scbakle. Steun by verplaaising- van arbeiders Dc ministers van arbeid, handel en nij verheid en binneniandsche zaken en land bouw hobben aan do gemoontebesiurai een circulair© gezonden, waarin wo dt mede- gedoold, dat het in den laats ten tijd is voorgekomen, dat aannemers van publieke werken de indienstneming van arbeiders uit bepaalde gemeenten afhankel^k stelten, van een toezegging van liet gemeente be stuur, dat aan do arbeiders - die buiten, hun woonplaats moeten gaan werken do reiskosten zullen worden vorqoe.l, om periodiek, b.v om de vier weken, hun, gezinnen te bezoeken. Eenige jaren gela den hooft zich een overeenkomstig ver schijnsel voorgedaan. Er werd toen zelfs getracht aldus de circulaire van do werkloosheid in sommige gevallen partij ie trekken door een bedrag per arbeiden (per dag of per week) te beaingen, dat de gemeente had te'betalen aan de» werk gever, die de arbeiders in dienst nam. In sommige gevallen schijnt het verstrekken van dergelijke premies" aan werkgevers'' te zijn uitgegaan van gemeen te-besturen, dio met groote werkloosheid in hun ge meenten hadden te kampen. Het komt den ministers voor, d doelde handelwijze in het algemeen te worden afgekeurd. AGENDA. Schiedam. Luxor, Broersvest. Gevangenis. Noodlot. Het mysterie van Moskou. 27 Jan. Gebouw Eendracht, 8 uur. Open bare vergadering W.A.C. Sprekers Wijnkoop, IV. Gollé en Abfoing. 28 Jan. 5Iusis Sacrum, 8 uur. Feestavond Sehiedamseh 5Iannenkoer. 28 Jan. Volksgebouw. V. A. R. A, verga dering. 29 Jan. Korte Kerkstraat 3. Openbare ver gadering Ned." Vereen, van Lich'aj- rndijik gebrekkigen. 31 Jan. 5Iusis Sacrum, 8 u. Propog. feest avond der G-eheelontli. Zangver. Zingend ten Strijde. 31 Jan. Zaal R.-K. Volksbond, 7.30 u. Feestavond Stedelijk Muziekkorps. Medewerking Utle Dalei. Rotterdam. Heden en volgende dagen'. Arena, 2.15 on 8.30 uur. (Zondags ook 5 uur). Variété-voorstelling. Heden en volgende dagen. Tivoli-Sehouw- burg, 8 u. Bouwmeester's revuoj Champagne!! Heden en volgende dagen: Casino, 8.15 u. Rottord. Toon-eelgez. De Spaan* sch© vlieg. 27 Jan. Grooto Schouwburg, 8 u. Roti Kunstkring. Gez. Steil. Opera Aken, Der Wozzeck. 27 Jan. Gob. v. K. en Wj, 8 15 u. Johann Strauss cn zijn orkest. 28 Jan. Casino, 2 u. Kindervoorstelling. Alleen op de wore'.d. 28 Jan. Gob. v. K, on Yd, 7.45 u. Socië teit Harmonie. Conce rtqebouw-or- kost, o. 1. v. Brano Walter, 28 Jan. Grooto Schouw buig, ti li. Ital. Opera. Parelvisscimrs. Kunst en Wetenschap. P van Harpen f Hedennacht is in het 5tariapariJj<>eni to Amsterdam overleden, de hoor P. van Har pen, stichter van het rusthuis voor jour nalisten te Laren, in den oudwdom van 73 jaar. Anna Pawlowa. Zoor waarschijnlijk zal het stoffelijk: over schot van Anna Pawlowa hedenavond naar Rotterdam gebracht worden om op éénder booten van de Bataviorlijn, die naar Lon den vertrekll, ingescheept te worden. De verasscliing hooft plaats in liet crcrrufr torium Gclclcs-Green bij' London.De asclii zal daarna worden bijgezet in 00a meinyp ment, dat ter haror oere en nagcdadhteaiisf Mj haar builen Ivy House, zal woeden dpi- gericht Nieuw Egyptisch koningsgraf oatdekt Uit Cairo wordt gemeld, dat prof. Se- lim Hassan in de nabijheid va» Themis, oen oud Egyptisch koningsgraf heeft ont dekt, met schatten, dio het graf van Toet ank-Ahmen evenaren, of Misschien zelfs wel overtreffen. liet graf, dat stamt van ongeveer 5000 jaar vóór Christus, bestaat uit twee gewelven, die geheel ongeschonden zijn. De mummae rust in het eerste gedeelte gewelf op een prachtige sarcophaag en draagt oen goudea kroon mot kostbare juweclen. De tweede ruimbo is gevuld met sieraden, prachtigo edolstoonon en gouden en albasten voorwerpen, zooals men nog zelden hoeft gevonden. Het gi'at zou liet graf van den ]>i iesler-koning Tarso Arikh zijn. Prof. Hassan is vof moortel ijl de eerste, Egyptenaar, dio zelfstandig liet opgravingswerk in zijn e'gen land Veefl ter hand genomen. RECHTSZAKEN. Do bankoverval te Eysdr», De rechtbank to 51aastridbt heefé -T- A. D. en J. P. 4. G„ lumdelsrrfntgcrste 55aastricht, veenladht van den Mwral in, het filiaal van do Rotterdamsefce Baak te Eijsdcn, conform don ftisdh vwawdecid xesp, tot G jaar on tot 2 jaar"©» M-aunden, gevangenisstraf, met aftrek van. 4e Yoedoo pigo heclitenis. 1 Kerk en School. Prof. dr. Tj. de Beer. Prof. dr. Tj. do Boer, hoogloerwr in tte wijsbeg(xs.'te aan de Gomcxmtófijfeia Hkivorsb tcit te Amsterdam, heeft oervol eatsiag- ge vraagd met ingang van 21 So;>tombe*- 193L TIMMERMAN METSELAAR - AANNEMER ievert TJ prima BLAUWE KAMOAREN C0STUUMS vanaf f 40. UITSLUITEND MAATWERK. LANGE KERKSTRAAT 17. GAZELLE RIJWIELEN «sas HOOGSTRAAT 76-101 103 105 ALLE FOTOGRAFISCHE ARTIKELEN MAKELAAR IN VASTE GOEDEREN HYPOTHEKEN - ASSURANTIËN

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 2