De ramp op Hieuw-Zeeland. Het lichtende spook. pran don voorzitter als van de loden. Terwijl je werkt, kan je wel een broodje eten. De lieer De Bruin: Met een flosolijo melk! De beer ir. Houtman: Ik zie mijn srouw al binnenkomen op een stembureau met een paar schoteltjes! 'Als men aanstoot neemt aan dat onge lukkige gebakje en dat glas port, schal dat dan at. Geef ons een sigaar en een broodje en als er dan 's avonds wat goed toebereid eten wordt geserveerd, vindt spr. flat hoelemaal niet erg, en daar zat ook niemand aanstoot aannemen. Hot grootste deel van bon, die zitting nemen in een stembureau, zal niet op geld staan. Maar dat rustig mot elkaar eten, wordt wel geapprecieerd. Spr. zou bet bejammeren, als bier de methodo werd ingevoerd, dat ieder er maar tussclicn uit kon trekken. Dat is niet in liet belang van den goeden gang van zaken op een stembureau. Spr. stelt er als voorzitter tenminste prijs op, dat fle leden zooveel mogelijk den gelioclen flag in bet stemlokaal blijven. En nu moet de raad maar beslissen! Het vooistel van den beer Hoogendam wordt in stemming gebracht en verwor pen met 77 legen 20 stemmen. (Voor stemden de heoren Iloogendam, V. d. Most, Tan Waardenberg, mr. Van (Pelzen, Etman, Wiekenlcamp en Collé. Tegen stemden de heoren Broek, v. d. ITempe], mevr. Benthomde Wilde, de hoeren mr. Kavelaars, Swartjcs, Fetter, v. Noordennen, Koopmans, Van Pelt, Diinke- laar, v. d. Hoek, v. Dorp, Brounts, Sclier- mrjn, Scheurkogel, ir. Houtman, Do Bruin, Slavenburg, Steens en v. d. Kraan. Volgno. 303 wordt goedgekeurd. De voorzitter schorst do vergadering tot flen volgenden dag, 23 December, 's mid dags 2 uur. GEMENGD NIEUWS. Verhaal van ten ooggetuige, Een ooggetuige van de aardbeving te Na pier vertelde, dat huizen van twee verdie pingen als kaartenhuizen, in elkaar vielen. In één straat kwamen do twee huizenrijen naar elkaar toe eu bedolven oen heele rij auto's en taxi's mot haar bestuurders. Deze ooggetuige zat in oen auto voor bet post kantoor, it oen do eerste schok weel ge voeld. Zijn auto begon lievig heen en weer te schudlen en verbaasd sprong bij er uit- Docr do hevigliei-1 dor trillingen, raakte bij van da been. Opkijkend, zag liij allo gebouwen togen over zich instorten. Menschen [Vonden hun huizen uit, do straat op, gillend van angst oa haast niet wetend waarheen rij moesten vluchten. Duizenden snelden naar het strand, dat zij do veiligste plaats achtten. Toon stegen plotseling overal stofwolken op, zoodat het heel moeilijk werd, den weg to vinden. ,Van het strand at zagen de menschen, hoe de schepen in de haven als speelgoed- bootjes door elkaar worden gen o.pen. Ook zagen zij Blul Hill, den heuvel boven de stad, inzakken en in zee glijden. Menschen, die terug waren gegaan, om ie rod ten, wat or to redden viol, weiden, door den brand, die in do stad was uitge broken, teruggedreven. Volgens ooggetuigen vond do aardbeving plaats juist onder schooltijd. Ouders haast ten zich naar de scholen om hun kinderen te zoeken, in veto gevallen echter tever geefs. Toen do eerste huizen instortten, sprongen vele menschen uit hun woning, kantoor of werkplaats uit de ramen. Doch vc'cn konden toch niet meer ontkomen aan het neervallende puin van de ineenstorten de huizen. Ontroerende tooneolcn speelden zich te Napier at rondom Ue puinhoopen eenor vakschool,, waar talrijke zwaar getroffen moeders, van wie er vele uit nabijgelegen oorden komen, inlichtingen vragen omtrent haar verdwenen kinderen. 'Detachementen marine soldaten patrouil leeren door Üe stad, teneindo een her nieuwing der plundcringsdaden, welke zich "s nachts hebben voorgedaan, te verhin deren. De ontruiming van Napier binnen twee öagen is gelast. De riolocring is vernield en fle autoriteiten vreezeu voor een epidemie als de inwoners niet verplicht worden, de stad zoo spoedig mogelijk to verlaten. Degenen, die in de steden de aardbeving meemaakten, vertellen, dat de aardschud- fling bijna verticaal was. IGiver een grooto oppervlakte roes de grond met een geweldigen schok omhoog, cm na do dolsto golvingen weer omlaag te zakken. i dei vergunning vier politic is hel geen bezoekers geoorloofd, vie in puin lig gende stad te gaan bezichtigen. Vijf vliegtuigen hebben zich naar Na pier begeven met toestellen om het water te des-infecteoren. Twee kruisers zijn tor assistentie te Na pier aangekomen. Do tribunes van de renbaan zijn in lndp- lazaretlcn veranderd. Verpleegsters en go- nccshceren moeion 's nachts, bij fakkellicht werken. v Do stedelijke schouwburg is door brand "vernield, evenals de kerk'. Nog steeds wor den er anrlscliokkcn waargenomen, welke telkenmale een paniek onder do bevolking teweeg brengen. Do aardschokken teisterden in hoofdzaak het om de tlnwkes baai gelegen gebied op bet Noorder eiland, meer dan 300 K.M. van Wellington verwijderd, met de steden Napier en Hastings. Het Noordcr eiland is ruim 114,000 vier kante K..W. groot, drie en een half maal do oppervlakte van Nederland, dus origo veer en heeft een bevolking van ongeveer negenhonderdduizend inwoners. Het Zuider eiland hooft een oppervlakte van ruimi 150.000 vieik K.M. en oen bevolking van ongeveer GOO.OQO zielen, liet gcliecle Do minion, waartoe nog verschillende kleinere eilandengroepen behooren, beslaat een op pervlakte van 267.000 viork. K.M. en telt een bevolking van 1.600 030 inwoners. In 1612 ontdekte do Ilollaudsclie zee vaaxder Tasman voer bot oorsl do kust van liet Zuidereiland, dat hij Staten-eiJanJi noemde. Maar weldra ïoods gaven de Ne derlanders het nieuw ontdekte luid don naam Nova Zolandia, Nieuw-Zoelan I, In 17G9 nam Cook van de cilanlou- groep bezit in naam van Engeland. De ociste Europecsche kolonisatie der eilan den weid in 1S14 begonnen, maar eoist sedert 1825 met moer kiaclit ter hand genomen. Sedert 1907 maakt Niouw-Zee- land als Dominion deel uit van het Brit scho rijk Do staat van beleg afgekondigd. Het gouvernement van Nicuw-Zoehmd hoeft voor hel gohoele gebied, dat door de aardbeving getroffen weid, don staat van beleg afgekondigd. Marine- en politietroe pen patrouitleeren door de straten om plun deringen te verhinderen, aangezien reeds hier en daar excessen zijn vooigckomcn To Napier hoersclit gebrek aan brood. Op namen, welke van vliegtuigen uit gemaakt zijn, toonen a-ui, dat do geografische ge selldheid op tal van plaatsen tengevolge van do aardbeving ingrijpende wijzigingen heeft ondergaan. In do mondingen der ri vieren zijn allerlei hindernissen opgolo ken, waardoor de rivierbolding zicli langt natuurlijken weg verplaatst heeft. Tenge volge van al deze verschuivingen in de haven van Napier is do kanonneerboot „Ve ronica", ondanks haar geringon diepgang, niet in slaat zee te kiezen. Ouder de puin hoopen van Napier zijn tot dusverre 200 lijken te voorschijn gebracht. Bij den uit tocht dor bevolking uit do stal hebben onbeschrijfelijke tooneelon plaats, lfet juiste aantal slachtoffers hoopt men over oonige dagen te kunnen vaststellen. Vele heldendaden verricht De gouverneur geue.aal van Nieuw Zee land, loid Bledisloo, meödt in een verder telegram aan den minister voor de Do minions, Thomas, betreffende de aardbo vingsramp liet volgende: Do vroegere Ijorichten van ernstige ver liezen aan monschenlevons en eigendom in do zakenwijken van Napier en Hastings worden thans bevestigd, doch in de woon wijken was do schade niet buitengewoon To| op het oogonblik zijn ongeveer 140 personen als doof opgegeven, doch de vol ledige lijst zal eerst over een paar dagen beschikbaar zijn, aangezien de bewoner; van eenige grooto gebouwen, welke zijn ingestort, nog steeds onder hot puin be dolven liggen. Het reddingswerk woedt met kliacbt voort gezet en de bran ten, welke op do aard schokken zijn gevolgd, zijn spoedig ge bluscht. De officieren en manschappen der oor logsschepen verrichten oen belangrijk deel der opruimingswerkzaamheden De gewonden en andere slachtoffers ont vangen allen mogelijkon steun. Men is thans volkomen op do hoogte van den toestand. Iloowel vele vrouwen en kinderen Na pier verlaten, wordt overwogen thans maat regelen te nemen om te trachten het ge vaar voor de gezondheid door do schade aan do sanitaire diensten tegen te gaan door een gedwongen ontruiming dor stad. Do inwoners hebben oen opmerkelijke kalmte en veerkracht betoond bij do vreese- lijke beproeving. Vele heldendaden zijn verricht. Do bevolking van het gelieelo land hooft gehoor gegeven aan den oproep om hulp met een edelmoedigheid welke zeer groote bewondering afdwingt. Zaterdag zullen de gouverneur-generaal en lady Bledisloo naar do geteisterde go- bieden vertrekken. Meer dan 1300 gewonden. Het reddingswerk in het aaidbevingsge- bied is thans zoover georganiseerd, dat do meeste gewonden van Napier naar Pal- merslon, Wangani, Masterbon en Eiculings, kunnen worden golransporleoid. De hospi talen en genoemde steden zijin reeds over vol, zoodat do verdere transporten naar het Zuiden van liet eiland moeten plaats vinden. liet aantal gewon Ion bedraagt moer dan vijftienhonderd, terwijl het aantal slachtoffers dat om het loven is gekomen nog niet vaststaat. Van sommige zijden wordt het op tweehonderd geschat. Ando ren beweren, dat or ongeveer duizend slachtoffers zouden zijn. ren gehoord, poisisieèrdo de officier van justitie by zijn vorigorq oisoh'. Do verdediger mr.' G. L. van Dam, vroeg cj> juridische gro-iden vrijspraak en vestig de er do aandacht op,-dat verdachte, die religieus-Isiadiet is en reeds vijf maanden iu voorarrest zit, ritiueol voedsel werd ge weigerd. Heitor heeft hierover geooirres!- iioindeenl met den minister van justitie die dein mededeelde ,dat wel ritueel eten ver strekt, kon wonden, doch dat vcErilaohlo dit zelf zou moeten betalen, waarvoor hem f 1.75 por dag in rekening zou inootein wor den gebracht. De preventieve hechtenis is iin verband liicrmcdo voor verduqhto dubbel zwaar. i Do rechtbank zal over 14 dagen uit spraak doen. He moord te Cujk. Wegens doodslag en diefstal eischte het O. M. fa!| do rechtbank to Den Roscpi tegen len 57-jarigcn D. v. D., terzake dat liajj in •vereeniging met een a,ral-er op/jetto'Sjlk, na rijp beiaad, Borend Tap te Cuykt van het leven beeft beroofd, S jaren gevangenis straf. De vrouw B. JL, die v. D. aanzette eu medehielp om het misdrijf to volbrengen hoorde 12 jaar gevangenisstraf tegen Zidh eisohen. Uitspraak 19 Februari a.s. Verduistering" hij de Arbeidsbeurs. Op 6 November veaoo-ïdrelde do Vijfde Kamer der rcdlitbn.nk to Amsterdam don tij d dijken schrijver bij do Gemeente Arbeids beurs E. C. IX te Amsterdam, wegens ver duistering in dienstbetrekking on va'scli- licid in geschrifte tot twee jaar gevangenis straf met aftrek van vijf maanden vooiio-O' pigo hechtenis. D. was bij de Arbeidsbeurs belast met de loonadministratie en do daarmee ver band houdende uitbetaling aan te werk ge stelde Amstordamscho werkloozon en e'gerv do zich in die functie over een tijdvak van 1928 lot 1930 een betrag vair f6713.38 toe. In honger beroep voroor loeide [het Hof verdachte D. wegens verduistering in dienstbetrekking tot een gevangenisstraf van. 66ir jaar en aciit maanden, met aftrek vaur zeven maanden vo-orloopige hechtenis. Verduistering. De gewezen ambtenaar der P. T. T,, li A. S. te Nc-ordw'ijk', hooft ziejh lo verantwoor den gehad, te-rzako dat bij, a's ambtenaar in dienstbetrekking, to Nco.dwïjllc, gedurende 1939, oon bedrag van pt.m. f403, dat litijl on der" zich bad, tor eigen bate treeft aange wend. Verdachte legde een bekentenis af. De officier van justitie b'iji do Ifcvigsolio Rcditbaark noemde liet feit zeer ernstig en requireeirdo tegen verd, oen jaar gevange nisstraf, met bevel tot onmiddellijke gevan genneming hetgeen de Ikcliitbaink, na raad kamer, niet nciodig aobtle. Uitspraak 19 Febr. ItECILTSZAKEN. Diefstal van een postzak. Op 30 October vair het vorige jaar droeft do ibarlemsclio Rechtbank ten zaak be handeld tegen den besteller der posterijen J. D., die in don nacht van 10 op II Sep Icinbei" in don postwagen van don trein uit een postzak ejnigo brieven, welke i]ir totaal ongeveer f 16XOO aan ge-ld cn gelds waardige papieren bevatte, ontvreemd. Do eisch luidde 2 jaar gevangenisstraf, doch do rechtbank gelastte een nieuw on derzoek*. De storm huilde en zwiepte den regen door den koolzwarten naclit, "Wij, een zes tal zwalkers ca gelukzoekers, zaten in do woning van den ouden Donald bijeen rond om den baard cn slurpten dampende grog en deden elkaar spookverhalen. Willy Kold, kapitein op de grooto vaart, een bejaarde zeebonk, die graag 't woord voerde, had juist van c-en seheeps spook verteld, dat twintig jaar geleden, toen hij nog tweede stuurman op do „Aurora" was, aldaar zijn kunsten uithaalde. Dat spook koesterdo een voorliefde voo-r den mast korf en had er plezier in om do omhoog- klaulcrende malro/cn lo verschrikken. Had liet een kwaad humeur, dan.... wee don matroos op de uitkijk; hij zou omlaag stor ten en zijn nek breken. "Wij luisterden niet zonder vermaak; na tuurlijk geloofde niemand er een nPord van. Merkwaardig genoeg had deze vertel ling grootcn indruk op Fred Mabel. De anders zoo kalme map. raakte opge wonden; lij/ goot dc e-cne grog na de anderci naar binnen en toen er één ond-er ons het verhaal van een karkliof-spook ten beste gaf, dat, om middernacht, mot hiali hoofd onder den arm op den muur zat en deti voorbijganger toeknikte, verzocht hij ons met dien onzin toch eindelijk -cons op te houden. Hij- geloofde Piet aan die mal ligheden, hoewel hij- zelf eens in do gele genheid geweest was, ceai allerverschrik kelijkst voorval niet geesten to" beleven Wij schoven direct naderbij en wanen! nieuwsgierig als geiten. Na eenig tegen stribbelen begon bij: Mijn studie-lijd eindigde met zakken voor dc examens; dit verdroot nae dusdanig, dat ik de boeken aan kant gooide eu wegtrok, naar Afrika, waar ik diamant-dolver werd en in tien jaren tijds een aardig vormogon- tjo bijeen lind geschraapt. Ik was lom der tig jaar oud en vatte opnieuw het plan op, mijn ontwikkeling bij to werken, mo gelijk zelfs te voltooien. Met uitzondering van boksen, schieten en paardrijden was zo heel armelijk geworden en Loon ik eens oen weddenschap verloren had, omdat ik beweerde, dat Socrates de tweede man v*an Maria Thercsia. geweest was, reisde iï direct naar Europa, af. Een klein stedeke, dat, uitgezonderd professoren, studiënteire, ponkvrouwen en onderwijsraden, maar heel weinig moer tc bieden had, achtte ik voor mijn doel geknipt. Ik wenschtc voor mijn studio do meest volkomen rust en zocht daarvoor naar ecu passendo woning. Na eenig zoeken gelukte liet mij', ic'ts derge lijks te vinden in een kastoel-acbtig gebouw', even buiten liet stadje. liet huis was in vroeger jaren een klooster geweest en se dert kort overgegaan in handen van oen oude dame, die er oen meisjeskostschool Gisteren werd do zaalc opnieuw behan deld cn nadat oenigo nieuwe getuigen wa- j Van had gemaakt. In den beginne scheen de school te gaan bloeien, totdat, geduren de een paar nachten plotseling een vrce- selijk gegil door liet gebouw bad weer klonken en spoedig daarna do bleeke d|och- tren, in rijen van twee, naar bet staiiou afmarcheerdenin liet slot n.l. spookte het vrecselij'k De oude dame met haar zoon, oon oudere gymnasiast, on haar beeldig acht tienjarig dochtertje, bleven mi alteen in het slot achter. Zij trachtten tevergeefs het eigendom voor oen aannomclijken prijs aan den man to brengen. Do vroogero slot heer, die met zijn zoon in liet park oen klein huisje bewoonde, loofde sinds jaren van den voorldurenden verkoop van het slot. liet gelukte hem geregeld koopors van buitenaf to vinden, die na korten tijd on na iieel wat zielestrijd blij waren, vannecit de vroegere eigenaar liet goed voor don lial- ven prijs terug -wilde koopen. Doch dit alles vernam ik eerst veel latei". Ik bewoonde Iwec kamers, die op icn lange gang uitkwamen. Tegenover dc dcit;_ ren bevond zich de trap. Tot dusver had ik mij slechts vluchtig mot de oude beminnelijke dame ingelaten! en voor do andere bewoners koes lento ik geen belangstelling. Toen ik eens laat naar buis kwam en do trap opltep, hoorde ik een eigenaardig geldapper. Boven gekomen, vond ik tot mijin aangename verrassing, de opheldering. In den schijn van het flau we nachtlicht zag ik oen bekoorlijke jonge dame staan, die klappcrLmdendi do don kere gang instaarde. Galant als ik hen, vroeg ik of zij liet koud had en of ik iets voor haar doen kon. Zij Vermoeid niets anders uit te bren gen dan „oh... oh., oh.,!" Nadat ik liaar oen paar complimentjes had gezegd, werd zij in zooverre kalmer, dat zij mij1 zeggen kon vroeselijkcn angst te hebben, Want Vóór haar uit liad zij een geest gezien,, een lichtenden geest. Do rol van bescher mer ligt wel in mijn lijn, dus liep ik do aangegeven richting in om liet spook op te sporen. Natuurlijk was cr niets te vin den. Do nabijheid van oen man stelt moest- al een jongedame gerust cn weldra had de jonge geesten-zieneres zich zoover her steld, dat ik haar naar haar kamerdeur kon geleiden, terwijl zo mij verried, dat zo .izelotlo heette, do dochter des huiacs* was, waar het chronisch spookte en dat ze nog niet verloofd was. Den volgenden avond bleef ik thuis om to studeeren. Eenmaal nam ik in do gang luide voetstappen waar, die in de nabij heid van. mijn deur plotseling hokten. 11c herinnerde me met genoegen liet jonge meisje, ik opende m'et zekere verwachting do deur cn koek naar buiten. Bij de trap stond een keurig verzorgde zeer jongeman^ hij hield één been voorwaarts gestrekt als om de eerste trede af to dalen, bleef ech ter onbeweeglijk 'in doze houding slaan. Vol belangstelling keek ik toe cn zag juist boe z'ijn gladgepommadc-cid hoofd lang zaam, in ontzetting, verstrakte.* Bot gaat tegen mijn principe in om mij mot ander mans zaken te bemoeien, maar nu was ik toch tc nieuwsgierig, zoodat ik mo niet bedwingen kon om zeer zacht naderbij' tc sluipen en over den schouder van den verstijfden jongeman hoen te kijken. Bo neden aan den trap zat inderdaad 'n mooie, phosphoriseerend spook; jammer genoeg verdween liet oogenblikkcüjk bij mijn na dering. De jongeman was zóó stijf, dat er iets scheen te kraken, toen ik zijn arm Weer recht wilde buigen. Ik moest hou» zelfs mijn kamer in dragen, waar ik hem op mijn divan neerlei en cognac ingoot, liet was Lizelotto's broer; daarna bracht ik hem, toen hij zich zoover hersteld had, naar zijn dankbaar zusje en moedor, waar ik nu officieel van het liuis-spook op de hoogte werd gesteld. Erg onder den indruk raakto ik niet, want ik had altijd eenig zwak voor geesten gevoeld cn steeds gowonscht er een te ontmoeten. Den volgenden avond bracht ik door in een bicrgelcgcnheid, waar ik mo spoe dig van jonge studenten omringd voeldio. Jk was fleui-ig gestemd en tractoerdo op tweo vaatjes bier. Sterk aangeschoten kwam ik eerst laat na middernacht naar huis en, nadat ik het licht liad uitgedraaid1, viel ik meteen op mijn bed nffer, Ik draaide me nog eens even om en zag plotseling inet mijn half-gcioken oogjes het lichtend spook. Als gewoonlijk had ik mijn revolver in de la van het nachttafeltje naast mij lig gen, ik tastte er direct naar. Tot mijn schande moet ik bcteman, dat ik der mate boven mijn thee was, dat ik tever geefs naar den revolver greep. Ik pro beerde met sissende geluiden het spook weg te krijgen. Het verroerde zich niet. Toen gaf ik het op ai wierp me opnieuw om en sliep een gat in den dag. Den volgenden nacht, middenin mijn stu die, nam ik opeens oea hevige gil van orn vrouwenstem waar, komend uit dan gang. Bezorgd voor Liosjo sprong ik overeind on rukto do deur wijd open en meteen voelde ik haar ook aan mijn Iliads. Het sipOoik 'had tiaar in Siet gezicht geprikt, jammerde zo. Nu werd liet mij duidelijk, flat we hier met een valscli, gemeen spook te doen hadden, dat zich niet ontzag do mooie Liosjo aan te Vallen. Sptocdig hieropf kwamen moeder en. broer bevend en ontdaan bij me bininon, tonvijlt het lieve jonge meisje aan mijn trouwe borst beschutting blcSf zooken. Do moeder zoidc do zaalc moede te worden en over te gaan tot liet vcrkootpea va,n het buis, al was liet met verlies togen den hal ven koop prijs. I Eenige nachten volgden en alles Mno£ rustig. Eén keer kwam ik nog eens wat zeeg! laat naai" huis; ik veijhuisdo uit voorzorg, mijn revolver v'an h!et nachtkastje naar mijtn! hoofdkussen, waarna ik in mijn bed kroop en spoedig iris'iep. Plotseling schrok ik overeind. Midden in do kamer, coa nieter boven den grond, balanceerde oen afschu welijk, phosyhariseerend llioofd en staarde mij met groenige, glanzende oogen onal- ebroken aan. Iic zocht naar lucifers, maar ze waren verdwenen. Eén oogenb'ik voelde ik do verzoeking in mo opkonon om onder dp dekens te kruipen, tandenklapperend... doch tijdig herinnerde ik me, dal ik oen kerel was, greep naar mijn revolver en. stelde mjij buiten gevaar. Zachtjes glipte ik mijn bed uit om liet spook mot één trap van mijn overmaciit to overtuigen. Ik na derde slap voor stap, ik trok do knie op en „Ai, wat gemeen", bruldo ik. liet spook had mij in dc veet geprikt „Jou, mislbaksio'u", vloekte ik, „nis je bij den tel van drie inict verdwenen bent, schiet ik je lam". „,Fen liet Spook' verroerde zich' niet. „Tweo, dm-iepang". Het schot dreun de, het spook kwam iets naderbij, kudhcldo en spoog m ij'iets hards in ihet gezi'Jit. Ik ving het op, 'het was oon kogel. Wauht maar. Ik mikte op rieuw. Pang, pang Nu moot het neerstorten, dacht .jk, toen liet opnieuw didhleibij schoof. Jammer ge noeg viel hot niet neer maar het spuug te me opnieuw tweemaal kogels in het gezicht. Dat was iets te voel, ook voor gehorde zenuwen. Het koude zweet brak mo uit. Ilot moest dus wel een hooi edht spook zjn, want ik béliooide in dien. tijd tof do beste schutters, die op oou tien pas afdunds zijn monogram in een plank vermocht to schieten. j Vier malen schoot ik nog en tdkens spuugde het mondcr mij do kogels terug. Toen ik do laatste patroon liad versci'iote», nam hei Spook revanche door mij, opi twee meter afstauds, in liet been, to prikken. Ik voelde mo overwonnen. Kroep onder de •dekens en klapperde met de tan len. Na eenigen tijd keek ilc voorzichtig do ruimte roinldoin m(ij eens in; hot spooti was ver dwenen. Den volgenden morgen vond ilc do uilge- spuwde kogels op don grond terug. liet waren er inderdaad van mijn pistool. Vreemd alleen, dat er geen Spoor van inker ving aan te bekennen viel. (Bij dan loop kerft zich door liet afgaan eau groefje in liet projectiel). Leze factor en hot mor genlicht deden me opnieuw aan het bovon- aardsche der versc'lujning tw'ijfolen. Langs mijn kamers en den voorgevel van hot huis liep naar den tuin hoen, een bal- qon en dcor do balcondeuren liad het spook moeten verdwijnen. Tk besloot de echtheid van hot spook 'te toetsen en me tegelijkerllijt l te wreken. Ik laaddo mijn revolver en borg heni weg in de Ja van mijn nachtkastje; daarna ging ik sfadwaaits cn kwam eerst 's avonds- woei' ■naar huis terug. Toen ik mijin. revolver daar na nakeek, vond ik mijn vermoeden beves tigd, de projectielen waren uit het magazijn, verwijderd en slechts do 'huizon der pa tronen had men erin laten zitten. Ik liet alles zocals liet was, vulde echter oea re serve-magazijn met nieuwe patronen on stak dit bij mij. Daarop maakte ik met oen jacht mes in hel plankier van het balcon vooi' mijin kamer, vier planken, los van zijn spij1- kers otn die later direct te kunnen ver wijderen. Na deze voorbereidsels ging ik opnieuw naar het bierlokaal, bleef cr lang, maar dronk er weinig. Bijl mijin thuiskomen dood ik alsof ik flink aangeschoten was. Van het balcon verwijderde ik uiterst zacht de plan ken, wcnvisseildo do magazijnen, van mijin revoler, deed hot licht uit, ging naar bod en verbeidde hot spook. Eenigen tijl hierna opende zich langzaam do dour Van 'hot aan grenzend vvertrok; naar binnen kwam gc- ruischloos bet lichtend wezen on nam zijn plaats in midden in de kamor. Ik mikte en zei toen: 1 „iGeiiefd spook, ik lol woderam tot drie Ben je or dan nog, dan schiet ik, oa dit maal zal elk sSch'ot raak sijtn ook, want ik heb de patronen verruild. Je zult latihon. Eén, twee Het dpiook was al bij de balcondcur, rnkto dio open onptomp, viol hot meteen' door het gat. Beneden kormto hot gruwe lijk, zoodat ik besloet het nader to gaan inspcotccren. Hot spook lichtte nog stood?', er was ook reeds oon zoor ojdero hoer ter plaatse aanwezig. Het spook schoon zijn been gebroken te hebbon. Met oon zaklan taarn belichtte ik do situate. Het Spook liad zijn gezicht met piiospboi-strepen be streken en onfpopto zich a's den voelbe- lovcndcn zoon van den luusoigemaar; do oudere man was do papa. Ik gaf hem oen geweldigen uitbrander en tevens den raad binnen .vier on twintig uur definitief irt deze omgeving te verdwijnen; met inbegrip van den zoon. Even later vond ik in mijn kamer do twee-meter 'lange naalden, door liet spook bij zijn vlucht achtcigelaten. Den volgenden.moigen stapto ik trolsch als bij, die den draak versloeg naar Liosjo en lianr panden, wicn ik medolocJing deed van het gebeurde en van do beëindiging flor gecstverschijning-om Deo verrast was ik niet, toon n.og dien- zelfden avond, Liosje. sidderend mijn ka mer binnenvloog, bewerend, opnieuw oea spook gezien io bobben en. doodsangstig tezijn...Om voortaan van geesten ge vrijwaard lo MijVen, besloot ik kleine Liesjo te trouwen. Fred Mabel slaakte zijn verhaal; bittcra herinneringen sdltenon dezo jougd-souvonirs io overschaduwen. "Wij voelden ons opeens onhandig en zochten naar odn mop, dio do plotselinge stille zou «aanvullen. Het luk'lo niet, eerst toen er nog eens nieuwe grog was voorgezet, riepen wo onzo di verse geesten opnieuw op, maar Frod Ma- bol dood er het zwijgen toe. Misschien was do „geest" hom in zijn hterinaoring minuien onaangenaam dan do vrouw van v'ieeseh en: been.

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 7